Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Liberec - 28. října 2022   16:00

Kladno
07:05' Indrák (Slováček) • 20:28' Brodecki (Plekanec) • 28:58' Klepiš (M. Procházka)
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Liberec
03:12' Balinskis  (Vlach, Šír) • 15:16' Birner  (Melancon, Frolík)
Kladno
Pražák, Sýkora – Lhotský, Ondráček
ČEZ stadion, Kladno
3862 diváků
Liberec

SESTŘIH: Kladno - Liberec 3:2. Rytíři otočili zápas a ukončili černou sérii s Bílými Tygry

Mějte krásný zbytek svátečního dne.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Miroslav Indrák a Uvis Janis Balinskis.
Během poslední třetiny jsme neviděli ani gól, ale o dobrou hru nebyla nouze. V šanci byl Zikmund, který trefil pouze tyč, nicméně několik minut poté udělal velkou chybu a přesně přihrál volnému Šírovi. Šír ale šanci nevyužil a nesrovnal skóre. Liberec si ještě 1 minutu a 17 vteřin před koncem vylepšil hru odvoláním gólmana, navíc byl vyloučený Zikmund, ale ani to nevedlo ke srovnání skóre. Výsledek zápasu tak zůstal 3:2.
59:50'
Kladno nedokázalo vyhodit, i když vyhrálo buly.
59:46'
Liberec si ještě zlepší svoji výhodu.
59:45'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Ladislav Zikmund – 2 min., podrážení.
59:00'
Melka zabránil střele a puk se tak odsunul do středního pásma.
58:50'
Odpískáno zakázané uvolnění Kladna a tak se hra opět vrací před Bowa.
58:43'
Branka hostů zůstává prázdná.
58:43'
Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
57:38'
Slováček ztratil puk na modré.
57:18'
Kladnu je odpískán ofsajd a tím se hra přesouvá do střední třetiny.
56:42'
Procházkovi vyletěla rukavice do vzduchu a ten se skácel k zemi. Vylučovat se ale nebude.
55:57'
Liberec ale puk dostává pryč z pásma.
55:47'
Kladno má možnost navýšit svoje vedení, protože si zahraje 13 vteřin hru pěti proti třem.
55:47'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Michael Frolík – 2 min., hákování.
54:09'
Šír získal puk na modré a v přečíslení s Vlachem ujížděl na branku Kladna. Vlachovi ale nesedla střela a Kladno tak mělo velké štěstí.
54:00'
Jan Ordoš – 2 min., sekání.
53:30'
Klepiš trefil pouze bránícího libereckého hráče a ztratil tím pásmo.
Dnešní utkání sleduje 3862 diváků.
53:20'
Plekanec nechal střelu na sebe, ale trefil pouze Kváču.
51:35'
Michnáč přihrál jedoucímu Zikmundovi puk a ten mohl napravit své zaváhání. Zikmund ale trefil jen vnější síť branky.
50:06'
Bláha zpoza branky pouze trefil betony Kváčy.
49:47'
Indrák vyrazil do úniku, ale střelil puk pouze nad branku do ochranné sítě.
48:47'
Zikmund přihrál od mantinelu přesně před branku samotnému Šírovi, který ani nadvakrát nedokázal za Bowa puk dostat.
48:02'
Tygři se stále hrnou za vyrovnáním.
47:12'
Filip nikým nebráněný střelil puk přímo doprostřed gólmana Liberce.
46:34'
Hostům je pískán ofsajd a čeká nás komerční přestávka.
45:34'
Zikmund se dostal k puku a přes celé hřiště dokázal puk zavézt až ke střele do tyčky!
45:12'
Bláha nedokázal vyhodit puk a Liberec tlačí za vyrovnáním.
44:00'
Puk se zasekl u mantinelu v pásmu hostů, kde puk získal Liberec a mohl ujíždět.
42:53'
Frolík střílel nebezpečně a puk Bow před sebe vyrazil. K puku se však dostal jako první hráč Kladna.
41:30'
Melka dokázal dostat puk z obranného pásma a ujížděl na gólmana. Ten puk chytá a přerušuje hru.
41:00'
Liberec zůstává v třetině Kladna a Melancon střílí nad branku Bowa.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Druhá třetina byla o hodně svižnější a rychlejší. Kladno si přeneslo přesilovou hru z minulé třetiny a dokázalo hned po 28 sekundách střelit gól. Brodecki dostal puk do mezikruží a vyrovnal skóre zápasu. Hned poté se Kladno dostalo do velkého tlaku, ale další gól dát nedokázalo. To až ve 29. minutě se ke střele dostal Klepiš a poprvé v zápase šlo Kladno do vedení. Stejně jako Kladno v minulé dvacetiminutovce si i Liberec přenese přesilovou hru do další třetiny.
40:00'
39:57'
Poslední vhazování této třetiny.
39:32'
Ladislav Zikmund – 2 min., držení.
39:21'
Slováček sice vybojoval puk za brankou, ale přihrál přesně Melanconovi, který střílí na branku.
39:00'
I Balinskis střílel od mantinelu, ten byl přesnější, nicméně Bow chytá puk do náruče a přerušuje hru.
37:38'
Jelínek střílel od levého mantinelu, ale puk projel jen vedle branky.
37:03'
Kladno se drželo dlouho v útočném pásmu, ale hráči si pouze přihrávali a ani jednou nevystřelili.
34:40'
Filip Rosandičovi sebral puk na modré čáře a společně s Bláhou se dostali do přečíslení. Bláha ale svoji šanci nevyužil a mezi Kváčovy betony puk nedostal.
33:31'
Ani jeden tým se nedokáže dostat na delší dobu do pásma soupeře.
32:58'
Ti v pásmu dlouho nevydrželi a hra se teď přelévá ze strany na stranu.
32:45'
Dopředu se ovšem zase ženou domácí hráči.
32:06'
Babka ztratil puk na modré a ke kotouči se tak dostali hosté.
31:20'
Melancon střílí puk hodně mimo branku Bowa.
30:30'
Birner hledal křižnou přihrávkou svého spoluhráče, ale ten se k puku nedostal.
28:58'
Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři se poprvé v zápase dostávají do vedení! JAKUB KLEPIŠ dostal přesnou přihrávku přímo před brankoviště od Martina Procházky a dostává svůj tým do vedení 3:2. Asistence: Martin Procházka.
28:25'
Zikmund dostal puk a mohl ujíždět sám na gólmana, byl však zalehnut bránícím hostujícím hráčem.
27:00'
Melancon se dostal k odraženému puku od mantinelu, ale nedokázal trefit úplně odkrytou klec Kladna.
26:10'
Kladno ujíždělo do přečíslení, ale nedokázalo tuto šanci využít.
26:03'
Adam Brodecki – 2 min., hrubost.
25:06'
Melka vybojoval puk za hostující brankou, nicméně za pár vteřin puk v třetině ztratil.
23:37'
Filip byl ve velké šanci, kdy nikým nebráněný střílel na gólmana, nicméně Kváča puk vyrazil. K dorážce se poté dostal Plekanec, ale ani ten nedostal puk za libereckého brankáře.
22:59'
Babkovi nesedla střela od modré a puk ani ke Kváčovi nedoletěl.
22:02'
Derner střílí od modré, a i když měl Bow zakrytý výhled, chytá puk ve svém náručí a přerušuje hru.
21'
Nádherná rána Brodeckiho skončila přesně v růžku, 2:2
21:10'
Faško-Rudáš projel mezi všemi, ale nedokázal ani vystřelit.
20:28'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru, kterou si přeneslo do této třetiny. ADAM BRODECKI dostal puk od Tomáše Plekance do mezikruží a propálil všechny bránící hráče. Asistence: Tomáš Plekanec.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:57.
Do vedení se dostali rychle hosté, kdy se Liberec dostal do přečíslení a Balinskis bekhendovým blafákem překonal Bowa. Rytíři se poté dostali do tlaku a dokázali srovnat skóre utkání. Indrák využil přesilovou hru a propálil Kváču přesně. Nicméně i hráči Liberce svoji nabízenou přesilovku využili a do vedení svůj tým poslal Birner. Hráči Kladna si ještě na konci třetiny zahráli přesilovku, kterou si přenesou i do další třetiny.
20:00'
19:20'
Indrák střílí tvrdě od pravého kruhu, ale Kváča střelu dobře viděl.
18:52'
Na konec třetiny si ještě Rytíři zahrají přesilovou hru.
18:51'
Michal Birner – 2 min., hrubost.
17:31'
Machač dostal přihrávku na modrou, ale jeho střela nebyla vůbec nebezpečná.
16'
Melanconovu chuťovku uklidil do sítě Birner, 1:2
16:34'
Indrák nadvakrát dorážel, ale ani jednou puk za Kváču nedostal.
15:16'
Liberec právě vstřelil branku! I když začátek přesilovky se nemohli dostat hosté do pozic, přeci jen svoji výhodu využívají. Melancon přihrál křižně MICHALU BIRNEROVI, kterému se otevřela úplně volná klec, a liberecký hráč nezaváhal. Asistence: Thomas Joseph Melancon, Michael Frolík.
14:29'
K puku se ale dostávají hned domácí, kteří puk vyváží pryč. Hra se nyní odehrává v obranném pásmu Liberce.
14:20'
Albert Michnáč – 2 min., krosček.
14:00'
Tam ale neměli žádnou nebezpečnou šanci.
13:40'
Zikmund přihrál za brankou hostů jen na hůl Liberce a tak se k puku dostali Tygři, kteří vyjíždí dopředu.
12:25'
Dlouhý se dostal dopředu, ale bekhendovým blafákem trefil jen vnější síť.
11:37'
Bow byl sražen k zemi a branka vyletěla ze svých pozic, hra se přerušuje.
11:24'
Ticháček se žene dopředu, ale puk v útočném pásmu ztratil.
10:30'
Najman střílel z ostrého úhlu a Bow puk vyrazil před sebe.
07:35'
A Bláha měl šanci rychle navýšit skóre svého týmu. Nicméně volný puk před brankou v pádu netrefil přesně.
07:05'
Kladno právě vstřelilo branku! A domácí přeci jen přesilovou hru využívají! MIROSLAV INDRÁK dostal přesnou přihrávku na pravý kruh od Slováčka a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Slováček.
06:35'
Slováčkova přihrávka skončila jen na prvním bránícím hráči a hosté se opět osvobozují.
05:52'
Brodeckiho střela byla sražená a hosté opět vyhazují puk pryč ze své třetiny.
05:19'
Hosté se však rychle osvobozují.
05:10'
Máme tu první přesilovou hru zápasu.
05:10'
Adam Dlouhý – 2 min., vysoká hůl.
4'
Balinskisův bekhendový věšák otevřel skóre, 0:1
04:34'
Cibulskis střílí tvrdě od modré, nicméně Kváča puk chytá přímo do lapačky a přerušuje hru.
04:11'
Domácí se dostávají do ofsajdu a nemůžou tak dál v útočném pásmu zaútočit.
03:42'
Hra je přerušena kvůli závadě na mantinelu.
03:12'
Liberec právě vstřelil branku! Do úniku se ale vrhli hosté! Liberec se dostal do přečíslení a UVIS JANIS BALINSKIS bekhendovým blafákem dostává svůj tým do vedení. Asistence: Jaroslav Vlach, Jan Šír.
02:42'
Hosté ztratili puk na modré a ke kotouči se tak dostal Procházka. Nicméně nepřihrál spoluhráči, který čekal před brankářem, vzal střelu na sebe. Ta ale nebezpečná nebyla.
01:42'
Michnáč střílel nebezpečně od levého mantinelu.
01:02'
Hra je přerušena, protože Vitásek zůstal po pádu ležet na ledě. Nedošlo však k cizímu zavinění.
00:38'
Ti se také jako první dostávají ke střele, nicméně ji Bow dobře viděl a betonem odsunul puk pryč.
00:02'
Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Babka – Bláha, Plekanec (C), Filip – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, M. Procházka – Beran, Machač, Brodecki.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Filippi, Frolík – Faško-Rudáš, A. Najman, Rychlovský – Flynn, Jelínek (C), Ordoš – Vlach, Šír (A), Dlouhý.
Výsledek zápasu mezi Kladnem a Libercem tuto sezonu:

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:3sn
Bílí Tygři Liberec

Liberec se s 19 body nachází na 10. místě v tabulce Tipsport extraligy. Ani Tygrům se v posledních zápasech příliš nedaří. Jejich poslední výhra byla proti Olomouci a poté následovaly čtyři porážky, během kterých dokázali získat 2 body. Naposledy Liberec hostil hráče z Hradce Králové. Tygrům utekl začátek zápasu a už po první třetině prohrávali 1:4. I když dokázali zápas ještě zdramatizovat, v poslední minutě Hradec potvrdil svoje vítězství dvěma brankami a Liberec tak prohrál 3:6.

Nejproduktivnějšími hráči Liberce jsou Michael Frolík (7+3) a Uvis Janis Balinskis (4+6). A další tři hráči mají po devíti bodech (Filippi, Birner, Najman). Jasnou jedničkou v bráně je Petr Kváča, který s odchytanými 10 zápasy má úspěšnost 92,36 %. Kváča je zároveň v první desítce gólmanů celé Tipsport extraligy a patří mu 8. místo.

Poslední zápasy Liberce

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 3:4sn

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 6:3

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 3:6
Rytíři Kladno

Rytířům patří se 13 body 13. místo v tabulce Tipsport extraligy. Horší už je jen Litvínov s 9 body. Kladno v posledních dvou zápasech nenavázalo na domácí výhru proti Českým Budějovicím a z ledu soupeřů si neodvezlo ani bod. Poslední zápas Rytíři sehráli na ledě Pardubic, kde od začátku dotahovali manko, ale v poslední třetině padli. Zápas tak skončil 2:6, i přes to, že se Kladnu podařil snížit počet vyloučení, kvůli kterým Kladno několik zápasů zbytečně ztratilo.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Tomáš Plekanec (2+5) a společně s Matějem Beranem má stejně bodů i Martin Procházka (oba 5+1). Landon Bow si kvůli poslednímu zápasu zhoršil statistiky, ale stále má úspěšnost nad 90 % (přesně 90,74 %). Hráčem s největším počtem trestných minut v celé extralize je kladenský obránce Jake Dotchin, který poslední zápas proti Pardubicím nedohrál. Nyní už ale plně trénuje a do zápasu s největší pravděpodobností nastoupí.