Tipsport Extraliga - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Č. Budějovice - 4. října 2022   18:00

Liberec
18:18' Birner  • 32:38' Balinskis (Birner, Faško-Rudáš) • 39:59' Vlach (Birner) • 55:31' Frolík (Vitásek, Flynn) • 58:44' Balinskis (Filippi) • 59:03' Štibingr (Faško-Rudáš, Birner)
Home Credit Arena, Liberec

SESTŘIH: Liberec - České Budějovice 6:1. Remízová série Tygrů skončila, blýskl se Balinskis

V poslední části nedali Tygři soupeři šanci a přidali další tři branky. Poprvé v letošní sezoně tak Liberec vyhrál za tři body, když porazil Motor České Budějovice v poměru 6:1.
59'
Balinskis zakončil přesně mezi betony Hrachoviny, 5:1
59:03'
Liberec právě vstřelil branku!
Přečíslení dva na jednoho a další liberecká branka. Faško- Rudaš nahrál JANU ŠTIBINGEROVI, který se trefil přesně do sítě. Asistence: Faško-Rudáš, Birener.
58:44'
Liberec si připisuje pátý gól zápasu. UVIS JAVIS BALINSKIS zakončoval z mezikruží rovnou mezi betony. Asistence: Filippi.
58:04'
57:41'
Birener vyhodil přes celé hřiště.
56'
Frolík si sebral puk a zamířil s ním do prázdné branky, 4:1
56:50'
Gulaš na Kváču teď poslal několik tvrdých střel.
56:04'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Martin Faško-Rudáš – 2 min..
55:31'
Po vhazovaní v obranném pásmu si vzal kotouč MICHAEL FROLÍK a ze středního pásma zakončil do prázdné branky. Asistence: Flynn, Vitásek.
55:06'
Balinskis Získal na modré puk, objel branku na nahrával na kruh, kde byl připravený Filippi, kterému ale střela nesedla a zlomil hokejku.
53:50'
Budějovice vytvořili tlak v útočném pásmu, žádná velká šance z toho ale nevznikla.
51:23'
Ve zmatečné situaci před brankou se jako první zorientoval Najman, který si odjel a zkusil vystřelit k bližší tyčce. Hrachovina si ji ale pohlídal.
50:13'
Birner měl teď možnost samostatného úniku, vystřelit se mu ale nepodařilo.
49:59'
Zakázané uvolení domácích.
48:33'
46:33'
Jan Šír – 2 min..
46:19'
Tvrdá ráno Gulaše od Modré čáry jen těsně minula Kváčovu branku.
45:35'
Najman získal kotouč a poslal ho na Rychlovského, který mu chtěl ještě přihrát puk zpět. Na jeho přihrávku už ale Najman nedosáhl.
44:03'
Derenr konečně dokázal protečovatř kotouč k brance Hrachoviny, Liberec z toho ale žádnou šanci nevytvořil.
43:06'
Liberci se nedaří přesunout hru do útočného pásma. Hosté zatím kontrolují kotouč před Kváčovou bránou.
42:47'
Najman zkusil vystřelit z mezikruží, Hrachovina ale stihl secvaknout betony.
42:36'
42:14'
41:10'
Budějovická přesilovka netrvala dlouho. Po hákovaní Martina Hanzla jsou oba celky ve čtyřech.
40'
40:10'
Doležal hned ze začátku třetiny prověřil Kváčovu pozornost třelou z ostrého úhlu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:47.
I tato část byla velmi bohatá na šance zejména na domácí straně. Prosadil se ale i Šedivý, který prostřelil domácího Kváču. Tygři si ale drží dvoubrankový náskok. Stav po druhé třetině 3:1.
40'
40:00'
39:59'
Po střele Birnera z pravého kruhu se kotouč odrazil příhodně pro JAROSLAVA VLACHA, který puk dorazil do branky Motoru.
38:28'
Filip Přikryl – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.
37:36'
35'
Šedivý snížil proti „svým“ Bílým Tygrům, 2:1
35:36'
Michal Bulíř – 2 min., hrubost.
34:59'
České Budějovice právě vstřelily branku!

JAKUB ŠEDIVÝ dává kontaktní branku. Po nahrávce mezi kruhy se trefil mezi betony libereckého gólmana. Asistence: Dzierkals, Hanzl.
34:34'
Rosandič střílel od modré, trefil pouze beton. Kotouč se ale odrazil na Filippi, který ale bohužel pro Tygry minul odkrytou klec.
32:38'

UVIS JANIS BALINSKIS Zvyšuje náskok Liberce! Kváča odrazil kotouč až do útočné třetiny, kde byl připravený BALINSKIS, který poslal puk přímo do budějovické klece. Asistence: Birner, Faško-Rudáš.
31:26'
Další velká šance Tygrů! Čedrle nahrával přímo před branku na Filippi, který ale na puk bohužel pro Liberec nedosáhl.
30:41'
Najman se objevil sám před Hrachovinou a zkusil vystřelit z ostrého úhlu, jeho střela ale těsně minula branku.
29:59'
Bulíř měl dobrou pozici na vrcholu kruhu, kotouč ale trefil pouze bránícího hráče.
29:49'
29:03'
28:33'
Dvořák měl velkou šanci, když vystřelil z mezikruží mezi betony. Hrachovina ale stihl zakročit.
27:49'
Přesilovka motoru netrvala dlouho. Dalším vyloučeným je Tomeček.
27:03'
Michal Birner – 2 min..
25:03'
Gulaš se dostal sám před Kváču a zkoušel zakončit. Kváča ale stihl zakročit svým betonem.
24:45'
Rosandič zkusil vystřelit od modré. Jeho střela ale zasáhla pouze bránícího hráče.
23:43'
Po zákroku Doležala na Bulíře se na ledě objevila krev. Motor tak bude hrát čtyři minuty oslabení.
23:43'
Zakázené uvolenění domácích.
23:26'
22:54'
Gulaš to zase zkusil z pravého kruhu, Kváča byl ale opět připraven.
21:38'
Gulaš měl dobrou pozici a zkusil tvrdě vystřelit z vrcholu pravého kruhu. Kváča ale zakročil svým betonem.
21:26'
Uvis Janis Balinskis – 2 min., podrážení.
21:24'
20:57'
Liberec se v přesilovce zatím nedostal před Hrachovinu.
20:03'
Motor vyhrál úvodní vhazování třetiny a hra se přesouvá před libereckého Kváču.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Liberec byl v prvníí třetině aktivnější a vytvořil si spoustu nebezpečných šancí. Využít dokázal ale pouze jednu, když se do brejku dostal Michal Birner a střílel mezi betony. Stav po první třetině 1:0.
20:00'
19'
Birner sebral puk Šedivému, v následném úniku si vychutnal Hrachovinu, 1:0
19:39'
Vitáskovu tvrdou střelu od modré zablokoval jeden z bránících hráčů.
19:24'
Milan Gulaš – 2 min..
18:18'
MICHAL BIRNER obral v obranném pásmu o puk Jakuba Šedivého a jel sám na Hrachovinu, kterému se trefil přesně mezi betony.
17:48'
Bulíř jel sám na budějovického brankáře. Jeho střelu z backhandu ale Hrachovina zneškodnil.
16:51'
16:13'
Tomeček mohl teď dorazit puk do odkryté liberecké branky, Kváča se ale stihl rychle přesunout.
15:20'
Motoru se nepodařilo udržet pásmo a Liberec se osvobodil vyhozením přes celé hřiště.
14:51'
Mislav Rosandić – 2 min., podrážení.
14:16'
13:35'
Liberec drží soupeře zamknutého v obranném pásmu. Hrachovina ale zatím všechny šance vychytal.
12:40'
Filippi teď prověřil Hrachoviunu tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu, ten s ní ale neměl problém.
12:16'
Kristofers Bindulis – 2 min., podrážení.
11:57'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
11:31'
10:53'
Domácí se opět osvobozují ani hostům se zatím nedaří vytvořit si v přesilovce výrazné šance.
10:10'
Liberci se podařilo vzít kotouč a odvést ho přes celé hřiště
09:31'
Vyloučení i na straně domácích.
08:43'
07:49'
Hosté opět vyhazují přes celé hřiště. Liberci se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.
07:00'
Motoru se hned začátkem přesilovky podařilo osvobodit a poslat puk až k liberecké brance. U puku navíc byli hosté jako první a prověřili Kváčovu pozornost střelou z mezikruží.
06:43'
Po velkém libereckém tlaku musel Pech zatáhnout za záchranou brzdu a faulovat jednoho z domácích hráčů.
03:43'
Filippi prohrál vhazování, Motor se ale nedokázal dostat z obranné třetiny. Naštěstí pro Motor ale Frolík na nahrávku od Filippiho nedosáhl a nedorazil tak puk do odkryté branky.
02:45'
Po potyčce u mantinelu jsou na obou stranách pouze čtyři hráči. Za zdržování hry byl vyloučen Melancon a Tomeček.
01:38'
První šance Tygrů! Najman z Levého kruhu nahrával na Vlacha, ten ale trefil pouze beton.
00:48'
Motor stále drží puk, ale nemůže se usadit v útočném pásmu.
00:05'
Úvodní vhazování vyhráli Tygři, ale o puk hned přišli a do útoku jde Motor.
00:01'

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Král) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Čederle, Jelínek (A), Šír.
Trenér: Patrik Augusta

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Šedivý, L. Doudera – Dzierkals, Hanzl, Doležal – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Tomeček, Koláček, Vopelka – Strnad, Toman, Valský.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Kajínek.
HC Motor České Budějovice
O něco méně pozitivní je situace v partě okolo kapitána Milana Gulaše. Do sezóny sice vstoupili Českobudějovičtí povedeným ziskem devíti bodů ze tří střetů, nyní však čelí sérii čtyř proher po sobě. Naposledy poměřili Jihočeši své síly s ambiciózními Pardubicemi. V zápase se jim sice povedlo jít brzkou brankou do vedení, další vývoj ale byl plně v režii Dynama, které vyhrálo vysoko 6:1. Pozitivem však může být pro Motor nicméně to, že hned dva jeho hráči se nachází v TOP10 kanadského bodování. Se shodným ziskem devíti bodů atakují první příčku Milan Gulaš (6+3) a Lukáš Pech (1+8). Přetnou Jihočeši šňůru proher?
Bílí Tygři Liberec
Severočeši stále táhnou sérii duelů, které nepoznaly vítěze po klasických 60 minutách. Jejich rekordní šňůra tak momentálně čítá hned sedm utkání minimálně s bodem! V minulém klání navíc porazili obhájce titulu z Třince, čímž odčinili dvě předchozí zaváhání. Z letošního historického počinu podještědského týmu však také plyne skutečnost, že stále čekají na plný bodový zisk. Bodovou produktivitu v celku lodivoda Patrika Augusty vede se sedmi body Michal Bulíř za dvě branky a pět nahrávek. Skončí tentokrát souboj vedený Tygry již po základní hrací době?
Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje! Úterní večer nebude ochuzen o další kolo Tipsport extraligy ani v Liberci. Home Credit Arena totiž nabídne zajímavou podívanou mezi domácími Bílými Tygry a českobudějovickým Motorem. Zápas začíná v 18:00!