Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Mountfield - 27. listopadu 2022   17:00

Olomouc
11:27' Navrátil (Kunc, Plášek ml.) • 24:59' Olesz (Ondrušek, Kusko) • 31:51' Ondrušek  • 32:56' J. Káňa (Knotek, Dujsík) • 58:33' Knotek (J. Káňa, Dujsík)
Mountfield

SESTŘIH: Olomouc - Mountfield HK 5:0. Mora nadělila Hradci bůra, řádila první formace

Třetí třetina se v Olomouci změnila spíše pěstní soubojový duel než v pěknou hokejovou podívanou, Mora si v něm ale nakonec bez potíží po hokejové stránce dokráčela pro tři body.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášení brankář Jan Lukáš a za hosty Jéremie Blain.
59'
Káňa předložil Knotkovi lahůdkovou nahrávku před prázdnou branku, 5:0
59:48'
Olomouc drží puk na svých hokejkách a utkání už bez problémů dohraje do vítězného konce.
59:16'
Utkání už se dohrává víceméně ve středním pásmu, jednu z posledních akcí Hradce zastavuje ofsajd.
58:33'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci přece jenom přidávají ještě pátou branku v přesilové hře! Na konci kombinace na jeden dotek byl JAN KNOTEK osamocen v předbrankovém prostoru a neměl příliš problémů doklepnout puk za bezmocného Růžičku. Asistence: Jan Káňa a Tomáš Dujsík.
58:22'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Aleš Jergl – 2 min., podrážení.
56:33'
Hradec Králové to zkouší bez brankáře a obléhá Olomouc v jejím pásmu, prozatím však neúspěšně.
David Škůrek – 5 min., bitka,
Jan Lukáš – 2 min., hrubost, odpyká Matouš Menšík.

Oliver Okuliar – 5 min., bitka,
Petr Kalina – 5 min., bitka,
Jeremie Blain – 2 min., hrubost.
55:03'
Hosté se i v oslabení dostali k možnosti zaútočit, jejich akci ale zhatilo ofsajdové postavení.
54:24'
Hanáci kombinují v přesilovkové formaci v útočném pásmu, prozatím však bez střelby.
53:30'
Radovan Pavlík – 2 min., vražení na hrazení.
52:46'
Anděl zavezl puk do útočné třetiny, bez podpory spoluhráčů ale o kotouč brzy v tísni protihráčů přišel.
51:50'
Hosté nyní měli skvělou dvouminutovku v útočné třetině, nedokázali z ní ale vytěžit kýžený gól a Mora již začíná pomalu směřovat za tříbodovým ziskem.
50:49'
Tvrdá rána z první z hole McCormacka zamířila přesně doprostřed brány, jeho spoluhráč z útoku se k následné dorážce nedostal.
50:17'
49:18'
Olomoučtí drží puk na svých holích, nedaří se jim ale ani v přesilové hře projít do útočné třetiny.
48:34'
Divočina v Olomouci pokračuje. Hráči Hradce Králové neunášejí nepříznivý stav a dějiště hokejového utkání si začínájí plést s dějištěm bitkařských představení.

46:20'
Hradec drží Moru v jejím pásmu, obránci Mory ale prozatím velmi dobře blokují dráhy přihrávek i možnosti zakončení.
45'
Emoce na ledě! Ve třetí třetině bylo k vidění hned 5 bitek
45:43'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Navrátil.
45:04'
44:59'
Lukáš Nahodil – 5 min., bitka.

Kelly Klíma – 5 min., bitka.
44:53'
44:06'
Hanáci spálili dvě gólovky za sebou v krátkém čase! Hráčům Mory stačilo doklepnout v obou případech puk do prázdné brány v přečíslení, vždy ale na poslední chvíli zasáhla obrana Hradce.
43:27'
Štohanzl skvěle i v oslabení naspořil cenné vteřiny v útočném pásmu, Olomouc se až nyní ujímá puku.
43:04'
Jeremie Blain – 2 min., nedovolené bránění.
42:53'
Jiří Ondrušek – 2 min., hrubost.

Radovan Pavlík – 2 min., hrubost.
42:53'
Blain si po vhazování zavezl puk za bránu a bekhendem jej posílal před bránu, Lukáš ale ucpal přední tyč a drží svoji bránu neprůstřelnou.
42:24'
Lukášovi propadla jedovka Cingela od modré za jeho záda i s velkým štěstím pro domácí jej dorážející hráč nedostal za brankovou čáru.
41:29'
Pokus Zachara ze strany vyráží Lukáše na zadní mantinel, Hradec ale zůstává v tlaku.
40:43'
Hosté vlétli na Hanáky hned od první minuty třetí periody a výrazně jim komplikují rozehrávku z jejich pásma. První formace Mory si ale nakonec poradila a dostala puk do bezpečné zóny od brankáře Lukáše.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
Olomouc v prostřední periodě navýšila svůj náskok hned o další tři branky a vykročila skvěle za ziskem všech tří bodů z duelu s Hradcem Králové.

Hosté toho prozatím příliš směrem dopředu nepředvedli a Lukáše nemusel řešit žádnou vážnější situaci, pokud tedy svěřenci trenéra Martince chtějí z tohoto zápasu pomýšlet na zisk bodů, budou muset svoji hru do třetí periody výrazně překopat.
Jakub Lev naprosto zbytečně po konci druhé třetiny dohrál na mantinel protihráče a i ve středovém kruhu byli velmi aktivní bratří Klímové ve zbytečných provokacích, oba týmy nakonec umírněné odcházejí do šaten.
40:00'
39:17'
Navrátil dostal famózní žabku do prostoru pro vhazování a ostrého úhlu se pokusil ohrozit Růžičku, ten nakonec zasahovat nemusel, vyrazil ale vlastní bránu z kolíků a hra musí být přerušena.
38:14'
Lukáš vyrazil ránu od mantinelu až mezi fanoušky na tribuně v Olomouci, puk bude znovu vhozen do hry po jeho levé ruce.
37:34'
Olomoučtí po dobré fázi hry ze strany Hradce Králové uklidňují hru za svou bránou.
36:29'
Kevin Klíma si vybruslil s pukem zpoza mantinelu a vyzkoušel své štěstí i z ostrého úhlu, Lukáš se ale natlačil na svoji přední tyč a nedovolil puku projít za jeho záda.
35:22'
Lukáš schoval nahození od modré do své lapačky a přerušuje hru. Oba týmy mohou prostřídat své formace.
34:30'
Hanáci brání nátlak Hradce ve vlastním pásmu, Lukáš je ale prakticky bez práce. Jakýkoliv pokus o zakončení ze strany hostí končí na prvním bránícím hráči.
33'
Káňova rána propadla Růžičkovi do sítě, 4:0
33:42'
Na hostech je nyní viditelná deka i přesto, že drží útočné pásmo. Lvům z východu Čech se nedaří najít recept na skvěle fungující obranu domácích.
32'
Nedůslednou rozehrávku Hradce potrestal Ondrušek, 3:0
32:56'
Hanákům tam dnes padá, na co šáhnou! JAN KÁŇA po přihrávce Knotka do prostoru mezi kruhy dostal jen chvíli na to vyzkoušet pozornost Růžičky a obdobně jako u předchozí branky i jeho rána propadla brankáři Hradce přes beton na zadní tyč. Asistence: Jan Knotek a Tomáš Dujsík.
32:35'
Růžička podržel kotouč ve své moci po střele od mantinelu, následuje komerční přestávka.
31:51'
Po neúspěšné akci Jergla jde Mora z ničeho nic do tříbrankového trháku! Puk se i s dávkou štěstí dostal do mezikruží k JIŘÍMU ONDRUŠKOVI, který se ničím nepáral a propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
31:05'
Posunutá brána Lukáše donutila sudí k přerušení hry, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
30:43'
Hanáci se řítili do dobrého protiútoku, finální přihrávku před bránu ale zastavila natažená hokejka obránce Hradce.
29:22'
Zakázané uvolnění Hanáků vrací zpět hru před Lukáše. Hosté si po druhé obdržené brance vypracovávají dobrý tlak a nepouští Moru z jejího pásma.
28:28'
Blain nejprve oklamal soupeře náznakem střely, načež si navedl kotouč více do středu kluziště, svou ránu ale neposlal dostatečně přesně mezi tři tyče.
27:20'
Hradec byl blízko první brance! Zmatky před brankovištěm Lukáše ale nakonec obrana domácích uhasili a uklízí puk alespoň na zadní mantinel.
26:59'
25'
Ondruškovu ránu tečoval Olesz, gól posvětilo video, 2:0
25:38'
Olomouckým se nedaří usadit v útočném pásmu v první přesilové hře zápasu, Hradec dobře zavírá modrou čáru.
24:59'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Aleš Jergl.
24:59'
A po skvělé práci ROSTISLAVA OLESZE jdou i díky jeho teči před brankovištěm po střele Ondruška Olomoučtí do dvoubrankového vedení! Matador Hanáků nyní celou akci sám započal a také dokončil, vskutku skvělá práce Olesze. Celá situace ještě po goal challenge Hradce musela být potvrzena rozhodčími po kontrole u videa. Asistence: Jiří Ondrušek a Silvester Kusko.
24:40'
Olesz vybojoval i proti dvojici soupeřů puk pro Hanáky v útočné třetině, ti si nyní začínají vytvářet tlak.
23:37'
Lalancette tak dlouho vymýšlel, co provede s pukem v prostoru pro vhazování, až čas pro střelu či nahrávku kompletně prováhal a kotouče se zmocnil k němu dojíždějící obránce Mory.
23:06'
Ondruškův rychlý pas napříč modrou čárou vyhání domácí ven z útočné třetiny, ti ale zůstávají na puku.
22:35'
Pozorné oko čárového sudího spatřilo ofsajdové postavení hostujícího týmu, puk tak bude vhozen do hry znovu v středním pásmu.
21:45'
Nahodil byl tvrdě dohrán u mantinelu v útočném pásmu a Hradec Králové se zmocnil puku, který vysouvá do střední třetiny.
20:58'
Hradecké obraně dělá velké starosti vysoké napadání Olomouce, Blain ale nakonec celou situaci pro hosty zachránil a dostal puk do středního pásma.
20:31'
Lukáš vytěsnil dělovou ránu ze středního pásma do horní sítě, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
První perioda přinesla v Olomouci přinesla jedinou branku z hokejky domácího hráče. Jakub Navrátil nádhernou domácí akci sám nastartoval a poté taky zakončil, díky čemuž vedou Hanáci po prvních dvaceti minutách 1:0.

Utkání zatím nabízí aktivní pojetí hokeje z obou stran a diváci v plecharéně se rozhodně nenudí, do dalšího průběhu duelu máme o zábavu postaráno.
20:00'
19:38'
Poslední vteřiny první třetiny patří Hradci Králové v útočném pásmu, hostům se ale nedaří vydolovat černou gumu ze soubojů u mantinelu.
18:25'
Jankův pokus z první se příliš neujal, obránci hostí rána z hranice kruhu pro vhazování navíc vůbec nesedla.
17:33'
Lev byl před Lukášem úplně sám a po přihrávce od Zachara zpoza brány se dostal i ke střele, jeho rána ale skončila zblokována jedním z obránců.
17:04'
Bambula kličkoval útočným pásmem, ke střele se ale nakonec nedostal. U kotouče jsou zase hradečtí.
16:26'
Kevin Klíma se zmocnil puku na modré čáře a snažil se proháčkovat před Lukáše i přes blok obránce, který jej nakonec zastavil dříve, než americký sniper zvládl zakončit.
15:49'
Navrátil jen protečoval do útočného pásma, Hradec zůstává v držení puku.
15:02'
Icing Hradce vrací hru před Růžičku. V posledních momentech utkání nabralo pořádný spád a hraje se nahoru dolů.
14:19'
Hradec Králové nyní zamkl Olomouc v jejím pásmu a Hanákům se nedaří dostat ke kotouči, hostům se ale stejně tak nedaří vypracovat střelecká příležitost.
13:21'
Od modré nyní pálil na druhé straně Jergl, jeho rána ale postrádala razanci i přesnost.
12'
Rychlou souhru domácích zakončil Navrátil, 1:0
12:47'
Kohoutům vlil vstřelený gól krev do žil a tlačí Hradec v jeho pásmu, obrana hostí ale prozatím odolává.
11:27'
Tiki-taka v podání mladé formace Hanáků! JAKUB NAVRÁTIL nejprve skvěle zavezl puk do útočné třetiny, předal jej Pláškovi, který napříč pásmem našel volného Kunce, který předložil prvně jmenovanému kotouč do prázdné brány a ten už tak neměl problém dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Michal Kunc a Karel Plášek ml.
10:41'
Olesz se i se štěstím dostal ke střele z pravé strany kluziště, jeho technicky mířený pokus ale skončil pouze na boční síti.
10:02'
Ondruškova rána ztečována do protipohybu Růžičky nakonec našla místo v lapačce gólmana Hradce Králové.
09:40'
Olomouc na pár chvil aktivním napadáním zatlačila hosty v jejich pásmu, nepodařilo se jí ale vytěžit puk do svého držení.
09:12'
Hanáci vyhazují pouze na zakázané uvolnění, Hradec tak zůstává v tlaku před Lukášem.
08:26'
Lalancette našel přes celou třetinu skvělým pasem z druhé vlny dojíždějícího Jergla, jeho střela ale zamířili přesně doprostřed brány.
07:38'
Pavlík prokázal srdce hradeckého lva a i v pokleku na ledě vybojoval puk pro Hradec Králové, hosté ale z držení černé gumy v útočné třetiny příliš nevytěžili.
06:56'
Po dobré tečované střele Mareše se v ofenzívě ocitli zase i hosté, Lukáš ale uniklý puk z nepřesné přihrávky schoval do své moci a přerušuje hru, které také znamená první komerční přestávku.
06:21'
Důrazné dohrání od Lva nadělalo starosti při zpracování Černému, ten nakonec naštěstí pro domácí udržel puk na své holi.
05:36'
Hru nahoru dolů ozdobil nyní únikem po pravé straně Knotek, jeho střelu schoval brankář soupeře bez potíží pod svou lapačku.
04:47'
Do první větší šance se dostali také hosté, Štohanzl ale nedokázal ze slotu zakončit v přečíslení přesně a jeho rána končí na zandím mantinelu.
04:17'
Ondrušek dostal nabito zpoza brány do prostoru pro vhazování, jeho mířidla ale poslala puk pouze doprostřed brány, kde stál připravený Růžička.
03:37'
Kohouti udrželi i přes dobrý forčekink hostí puk na svých holích a uklidňují hru za svou brankou.
02:51'
Zásah hradecké střídačky přerušuje hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:09'
Hanáci se lehkým nahozením dostali do útočné třetiny, Rutar ale v souboji u mantinelu o černou gumu přišel a dopředu se hrnou zase hráči z Hradce Králové.
01:27'
Lukáš zpacifikoval nahození ze středního pásma a raději jej podržel ve své lapačce před dojíždějícími útočníky soupeře.
01:10'
Rozehrávka Švrčka končí na icingu, hra se přesouvá před Lukáše.
00:27'
Bambula se z ničeho nic dostal ke střele z mezikruží a ranou mezi betony potrápil nerozchytaného Růžičku, ten ale nakonec puk pod svým pracovním nářadím udržel.
00:15'
Po čtvrt minutě vidí zimní stadion v Olomouci první zakázané uvolnění na straně hostí. Vhazovat se tak bude před Růžičkou.
00:01'

HC Olomouc: Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek (C), Dujsík, Mareš, Škůrek, T. Černý, Švrček, Řezníček – J. Káňa, Knotek (A), Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek ml., Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar.

Trenér: Jan Tomajko.

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Pilař, F. Pavlík (C), Marcel – Kev. Klíma, Lalancette, Jergl – Zachar, Lev (A), Doležal – Okuliar, Cingel, Kel. Klíma – R. Pavlík, Štohanzl, Pajer.

Trenér: Tomáš Martinec.

Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek.
HC Olomouc

Olomouc nepřestává překvapovat hokejovou veřejnost a i po 22 kolech se nadále drží v elitní čtyřce. Všechny predikce před sezónou budiž smazány, zbytek ročníku by v podání Mory, která se navíc prezentuje skvělým týmovým hokejem, může být ještě pořádná jízda. A v domácím utkání mají Hanáci o motivaci postaráno, budou napravovat poslední výsledkový nezdar z Kladna.

Mountfield HK

Hradečtí hokejisté po skvělém úspěchu v podobě postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů přes švédský Färjestad v extralize znovu strádali. Nedokázali uspět na půdě Plzně, odkud si odvezli porážku 4:1. Mountfield přesto drží klidný střed tabulky, před nedělním utkáním v Olomouci mu patří osmá příčka a na Hanou si bez pochyb jede pro vítězství za tři body.

Mountfield HK vs. Plzeň 1:4
Mountfield HK vs. Färjestad 4:2 (Liga mistrů)
Třinec vs. Mountfield HK 4:1
Mountfield HK vs. Litvínov 3:0
Färjestad vs. Mountfield HK 4:3 (Liga mistrů)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.