Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Č. Budějovice - 30. prosince 2022   18:00

Pardubice
15:17' Cienciala (L. Sedlák, Hyka) • 33:35' Vondráček (Poulíček) • 39:57' Vála (L. Sedlák, Cienciala) • 59:00' R. Kousal (Čerešňák)
10052 diváků

SESTŘIH: Pardubice - České Budějovice 4:1. Klidná výhra udržela Dynamo v čele tabulky

Ode mne je to dnes vše. Přeji klidný zbytek pátečního večera a budu se těšit u příštího utkání Tipsport Extraligy!
Zápas je u konce! Vyrovnaná třetí třetina nám ukázala pouze jednu branku, kterou Dynamo upravilo konečné skóre zápasu na 4:1

Nejlepší hráči
HC Dynamo Pardubice: Lukáš Sedlák
Motor České Budějovice: Martin Hanzl
59:26'
Will schovává střelu Tomečka mezi betony.
59:00'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Do prázdné branky se prosadil ROBERT KOUSAL, který po přihrávce Čerešňáka střílí čtvrtou branku Dynama.
58:00'
Percyho nahození na branku končí na boční síti.
57:24'
Dvořákova teč v situaci dva na jednoho zabránila hostům ve skórování.
56:24'
Budějovice vyzkouší na poslední minuty hru bez gólmana.
56:15'
Střelu Gulaše chytá pardubický gólman mezi betony.
55:34'
Bindulisova teč dala Willovi zabrat, avšak za svá záda ji nepustil.
54:22'
Kousal dostal přihrávku před branku, ale po stahovačce těsně minul branku!
53:16'
Čerešňákovu střelu golfem Hrachovina vyráží pravým betonem.
52:46'
Říčkovo nahození za branku Motoru neprošlo.
52:08'
Dynamo ani ve třech hráčích nepustilo Budějovice ke střele. Domácí hrají v plném počtu.
51:49'
Vondráček vyhazuje puk z obranného pásma.
50:27'
Poulíček zachytává kotouč a ihned sbírá vteřiny Budějovické přesilovky.
50:08'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Ondřej Vála – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
49:57'
Dynamu se podařilo vyhodit puk a po minutě na hřišti můžou vystřídat.
49:21'
Gulaš dostal nabito na střelu golfem, ale přestřelil Willovu branku.
49:00'
Adam Musil – 2 min., podrážení.
48:15'
Poulíček nejprve zachránil útočné pásmo a následně si dojel pro přihrávku před branku hostů, ale nedokázal trefit zařízení.
47:11'
Přihrávku před Hrachovinu dostal Hyka, který nejprve zkusil kličku a následně těsně minul pravou tyč Budějovické branky!
46:01'
Adam Musil se snaží zkomplikovat rozehrávku Motoru.
45:27'
Čerešňákova dělová rána trefila pouze zadní plexisklo.
44:27'
Valský vystihl přihrávku Dynama a posílá puk na volného Strnada.
43:41'
Ciencialovo nahození na Sedláka nečekaně prošlo až k Hrachovinovi, který na poslední chvíli puk chytil.
43:26'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Lukáš Pech – 2 min., držení.
43:13'
Will zkoušel zachytit rychlé nahození po mantinelu, ale neúspěšně.
42:40'
Přihrávka přes celou šířku hřiště se Kousalovi nepovedla.
41:43'
Kachyňa zachytává průnikovou přihrávku Dynama a zastavuje rychlou akci.
40'
Po další Sedlákově přihrávce se prosadil tentokrát Vála, 3:1
40:01'
Úvodní vhazování závěrečné dvacetiminutovky vyhrává Dynamo.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka je u konce. Hostům se podařilo srovnat gólové skóre zápasu, ale na začátku druhé poloviny třetiny se opět dostalo Dynamo do vedení a tři vteřiny před sirénou se domácí dostali již do dvoubrankového vedení. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:45.
40'
40:00'
39:57'
Tři vteřiny do konce se Dynamo dostává do dvougólového vedení! Sedlák si na poslední chvíli všiml najíždějícího si ONDŘEJE VÁLY, který měl dost času na zakončení a střílí třetí branku domácích
Asistence: Lukáš Sedlák, David Cienciala.
39:31'
Nahozený puk na polovinu Pardubic zachytává Vála.
37:25'
Sedlák hledal před branku volného Říčku, ten ale kotouč díky hokejce jednoho z bránících hráčů nezískal.
36:51'
Hyka přihrál na neobsazeného Sedláka, jenž se dostal do zakončení, které ale Hrachovina vystihl.
36:22'
Kristofers Bindulis – 2 min., držení.
36:00'
Adam Musil mohl vsítit třetí branku Dynama do odkryté branky, ale nedokázal si ideálně zpracovat přihrávku od Vondráčka.
34'
Vondráček procedil puk přes Hrachovinu a Dynamo opět vede - 2:1
34:34'
Do prostoru levého kruhu dostal kotouč Tomeček, ale puk minul.
34:12'
Přihrávka zpoza branky od Čerešňáka našla pouze hokejku bránícího hráče.
33:35'
Domácí se opět dostávají do vedení poté, co se puku zmocnil TOMÁŠ VONDRÁČEK a střelou mezi betony Hrachoviny posílá Dynamo do vedení a po svém přesunu zaznamenává první branku v pardubickém dresu.
Asistence: Patrik Poulíček.
32:44'
Na úplně volného Kousala u levé tyčky vyslal kotouč Říčka. Kousal bohužel pro Pardubice nedokázal včas zakončit, a tak u puku opět hosté.
32:04'
Rychlou přihrávku Šenkeříka nedokázal Gulaš zachytit.
31:18'
Rychlá rána Šenkeříka od modré prolétla kousek kolem břevna pardubické svatyně.
29:53'
České Budějovice právě vstřelily branku!
O vyrovnání Budějovic se postaral MARTIN HANZL, jenž převzal kotouč od Percyho a tvrdou ránou propálil Willa.
Asistence: Thomas Percy.
29:48'
Ihned po vhazování se k zakončení dostal Valský, ale rychlý reflex Willa zamezil vsítění branky.
29:34'
Šenkeříkovu střelu od modré zblokoval Čerešňák, avšak u puku stále zůstávají Budějovice.
28:56'
Do úniku se dostal Kousal, který byl na poslední chvíli o puk obrán Bindulisem!
27:56'
Sólová akce Šenkeříka končí v rohu útočné třetiny, kde byl obrán o puk Válou.
27:03'
Dvořák zachytává výhoz Motoru z obranného pásma.
26:30'
Kousalovu střelu z prostoru pravého kruhu chytá Hrachovina do lapačky.
25:53'
Will vypomohl obraně Dynama poté, co dojel a vyhodil puk dříve, než do zachytil Karabáček.
25:02'
Košťálek zachytil výhoz jednoho z bránících hráčů a hned vyslal puk na branku Hrachoviny. Budějovický gólman byl připraven a ránu chytil.
24:00'
Cienciala vyslal špatnou přihrávku, kterou zachytil Toman, ale zakončit se mu nepodařilo.
22:55'
Hostům se zatím nedaří najít si v přesilové hře cestu k brance Dynama.
22:23'
Adam Musil zachytil přihrávku mezi obránci a dostává Dynamo z tlaku.
21:48'
Puk se dostal ihned po vhazování k Willovi, který puk vyhodil daleko od své branky.
21:35'
Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení.
21:25'
Přihrávka Tomečka přímo před branku Dynama nenašla žádného z hráčů Budějovic.
20:56'
Košťálkova střela od modré končí ve výstroji Hrachoviny.
20:31'
Dvořák si odstavil Gulaše a v klidu zastavil útok Budějovic.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává Dynamo.
20:01'
První třetina je u konce. Opatrný start utkání se prolomil až v šestnácté minutě, kdy gólové skóre zápasu otevřelo domácí Dynamo, které režírovalo většinu první třetiny. Prostřední část zápasu začne přibližně v 18:47.
20:00'
19:33'
Bruslařský souboj o puk vyhrál Bindulis a ihned posílá puk do útoku.
19:01'
Říčkova přihrávka do útočného pásma byla nepřesná.
17:21'
Dvořákovu střelu od modré, která mířila pod břevno musel likvidovat až Hrachovina.
17:16'
Zmatek před branku ukončil až Hrachovina, jenž schoval puk pod lapačku.
16'
Po přesilovkové souhře otevřel skóre Cienciala, 1:0
16:52'
Sedlák nedosáhl na dlouhý kotouč, a tak se puku zmocnil Motor.
15:17'
Úvodní branku zápasu připravil zpoza branky Sedlák, který přihrál před branku na nehlídaného DAVIDA CIENCIALU, jež zakončil nad beton Hrachoviny.
Asistence: Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka.
14:29'
Druhá přesilovka Dynama v zápase začíná kombinací v útočném pásmu.
14:14'
Václav Karabáček – 2 min., podrážení.
14:00'
O sólovou akci se pokusil Koláček, ale následná střela mezi betony Willa neprošla.
13:00'
Střela Dvořáka z modré čáry nečekaně prošla až ke gólmanovi Motoru, ale ten ji vytěsnil betonem.
12:30'
Nahození za branku soupeře v podání Davida Musila zachytil jeden z bránících hráčů.
12:22'
Průniková přihrávka na Kousala, který se ocitl sám končí zakázaným uvolněním.
11:38'
Gulašova sólová akce došla až k zakončení, ale kotouč těsně minul tyč Willovi branky.
09:59'
Domácí aktuálně okupují útočnou třetinu a nepouští Motor k puku.
09:14'
Čerešňák neudržel skákavý puk v útočném pásmu, a tak se stahuje za branku Willa.
09:08'
Matěj Toman – 2 min., hákování.
08:57'
Adam Musil se díky napadání Vráblíka k zakončení nedostal.
08:17'
Dynamo dokázalo přečkat první oslabení bez branky.
07:52'
Vráblíkova střela zblokována Musilem.
07:16'
Dynamo vyhazuje puk a dostává se z tlaku.
06:27'
Kousal zkusil využít nepozornost v obraně Budějovic, ale jeho střela byla zblokována mimo ohrožení branky.
06:01'
Robert Říčka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
05:47'
Blok Vály přímo před Willem zabránil Motoru ve skórování.
04:59'
Šenkeřík dokázal zachytit nahození Čerešňáka na útočnou polovinu.
04:03'
Gulaš nedokázal projít přes dvojici pardubických obránců.
02:56'
Tomeček prošel až do prostoru mezikruží, kde neúspěšně zakončil vedle pravé tyče.
01:47'
Poulíček zachytil přihrávku po mantinelu, avšak následná přihrávka před branku nenašla žádnou z pardubických hokejek.
01:10'
Dvořák dostal přihrávku do prostoru levého kruhu, ale jeho střela trefila pouze boční síť.
00:39'
Košťálkova nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu vyhrávají Budějovice.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – R. Kousal (A), Zohorna (A), Vondráček – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Říčka, Poulíček (C), A. Musil – Pavlata, Štetka, Herčík.

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Kachyňa – Dzierkals, Pech (A), Gulaš (C) – Čachotský, Hanzl, Valský – Strnad, M. Toman, Koláček – Karabáček, Vopelka, Tomeček.
Motor České Budějovice
Budějovice nevstoupily do sezóny nejlépe a aktuálně jim náleží dvanáctá příčka Tipsport Extraligy. Z posledních dvou zápasů ale bral tým z jihu Čech plný počet bodů. Nejprve se střetl venku s Hradcem Králové, a hlavně díky třetí třetině, kdy se Motoru podařilo vsítit dvě branky ovládl utkání 4:1. V posledním utkání hostily Budějovice Olomouc. Hosté sice do dvou třetinách vedli 2:1, ale podobně jako v předešlém utkání rozhodla závěrečná dvacetiminutovka, při které Budějovice vsítily hned tři branky a otočily průběh utkání na svou stranu.

Nejproduktivnější hráči
Lukáš Pech 30 bodů (7+23)
Milan Gulaš 23 bodů (12+11)
Martin Hanzl 23 bodů (8+15)
HC Dynamo Pardubice
Dynamo aktuálně hájí první příčku Tipsport Extraligy, avšak poslední výsledky východočeského celku nejsou nejlepší. Ve třicátém kole Pardubice vyzvaly na domácím stadionu Mladou Boleslav a dostali se do vedení. Bohužel pro Dynamo dokázala Boleslav o necelých pět minut srovnat stav zápasu, což vydrželo až do konce utkání. Ani následné prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišli nájezdy, ve kterých domácí vyhráli 2:0. V posledním kole vyjelo Dynamo na půdu Olomuce a i přes to, že v zápase dvakrát vedli došel zápas po remíze 2:2 do prodloužení, ve kterém se po necelé minutě prosadila Olomouc.

Lukáš Radil 27 bodů (10+17)
Tomáš Zohorna 26 bodů (12+14)
Robert Kousal 22 bodů (7+15)
Dobrý den, zdravím vás u pátečního utkání 33. kola Tipsport Extraligy, ve kterém se v posledním letošním utkání střetne domácí Dynamo Pardubice s Motorem České Budějovice. Utkání začne v 18:00.