Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Č. Budějovice - 17. ledna 2023   18:30

Ukončeno
Sparta
22:29' Řepík (Sobotka, Kaše) • 28:50' P. Kousal (Mikliš) • 30:20' Buchtele (Safin) • 33:08' Safin (Moravčík) • 53:34' D. Vitouch (Safin)
5:0
(0:0, 4:0, 1:0)
Sparta
Sestavy:
Kořenář (Cichoň) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, T. Tomek, Polášek (A) – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Kaše, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Vauhkonen.
Rozhodčí
Úlehla, Kika – Špůr, Svoboda
O2 arena (Praha - Vysočany)
7 201 diváků
Č. Budějovice
Sestavy:
Hrachovina (41. Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Sparta Praha - České Budějovice, 5:0. Pražané přejeli Motor

Přenos se aktualizuje automaticky

To byla ode mě poslední informace z tohoto zápasu, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Máme dobojováno! Sparťané si ještě pojistili své vítězství ve třetí třetině gólem Davida Vitoucha a v klidu si dokráčeli pro tři body. Sparta tedy vítězí přesvědčivě 5:0. Motor odjíždí domů s prázdnou.
Konec zápasu.
59:40'
Poslední vteřiny z tohoto zápasu. Kaše ještě napadá rozehrávku soupeře u budějovické branky, ale i přesto se hosté z jihu Čech dostali do útoku.
58:50'
Diváci tady v O2 areně se ještě baví mexickou vlnou. Mezitím sparťané drží kotouč daleko od své branky a Kořenář je čistému kontu zase o něco blíž.
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si říct, že i celého zápasu. Kempný couvá zpátky a raději hraje na jistotu. Sparťané si už situaci nekomplikují.
57:39'
Utkání se už jen dohrává. Na led skáče formace Jakuba Konečného, která úspěšně pracuje v obranném pásmu. Zásluhou Moravčíka je puk v bezpečí.
56:54'
Teď to bylo těsné. Koláček se prosmýkl kolem bránícího hráče a ještě hledal Bindulise. Druhý jmenovaný se však přes clonu hráčů k pořádné střele nedostal.
56:18'
Tahle přesilová hra se hostům vůbec nepovedla, paradoxně největší šanci měli na svých hokejkách domácí. Ti už myslí pouze na čisté konto pro Josefa Kořenáře.
54'
Vitouch se objevil sám před brankářem, 5:0
54:57'
Sparťané útočí i v oslabení! Moravčík obdržel přihrávku do jízdy a chtěl využít špatného střídání hostí. Rána domácího beka prověřila Strmeně.
54:03'
Navíc sparťané budou hrát v oslabení. Útočník Ostap Safin (SPA) obdržel od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení a už sedí na lavici hanby. Zabere Motor?
54:03'
Sparťanští fanoušci skandují "deset, deset", ale vzhledem k tomu, že zbývá do konce třetí části odehrát šest minut, se to zdá nereálné. Teď se bude vylučovat.
53:34'
Sparta právě vstřelila branku! Sparťané se dočkali pátého gólu! DAVID VITOUCH obdržel přihrávku na osu kluziště, kde byl úplně sám a mladý útočník bez jakýkoliv potíží poslal puk do horní části branky. Asistence: Ostap Safin.
52:50'
Adam Polášek raději vyhodil kotouč do středního pásma, a předešel tak případným komplikacím. Sparťané posílají znovu na led čerstvé hráče ze střídačky.
52:38'
Jakub Valský předával kotouč spoluhráči, ale sudí přerušil hru, jelikož jeden z hostujících hráčů zůstal chvíli ležet na ledové ploše. Teď už je vše v pořádku.
52:31'
Čeká nás zřejmě poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Brankář Josef Kořenář tak nadále živí naději na čisté konto. Za chvíli budeme pokračovat.
52:15'
Michal Řepík dojížděl kotouč v útočném pásmu, ale Strmeň už měl puk pod svou rukavicí a nedovolil sparťanům případné dorážky. Hra je znovu přerušena.
52:04'
Ondřej Mikliš si sebral kotouč v obranném pásmu a předal jej Gustafu Thorellovi. Ten však černou gumu nezpracoval a sudí píská postavení mimo hru.
51:18'
Hra rychle utíká ke svému konci a zatím nic nenasvědčuje tomu, že Motor se vrátí do zápasu. Sparťané zatím pečlivě brání svou obrannou modrou čáru.
50:30'
Tomáš Tomek si počínal na obranné modré čáře velmi dobře, když odrazil budějovický atak. Sparťané mají nyní hru pod kontrolou a nedovolují Motoru zahrozit.
49:54'
Miroslav Forman si nezpracoval kotouč u mantinelu a hosté poté nahodili na druhou stranu. Kořenář trochu zariskoval, ale nakonec rozehrál o mantinel.
49:05'
Adam Polášek vzápětí nahodil kotouč do útočného pásma a jelikož Konečný byl u puku první, rozhodčí nepískal zakázané uvolnění. Hra pokračuje dál.
48:34'
Kořenář zastavil svou hokejkou kotouč pro obránce Moravčíka, který se posunul do středního pásma. Tam ale sparťané nebyli úspěšní a Polášek musí couvat.
47:56'
Martin Jandus vypálil od modré čáry a jeho rána byla velmi dobrá. Strmeň však nemusel zasahovat, i když se jednalo o velmi dobrou střelu, která byla ale nepřesná.
47:28'
Percy spěchal za kotoučem do obranného pásma, aby nedovolil nějaké komplikace, ale budějovický obránce vše zvládl a posunul kotouč svým spoluhráčům.
46:51'
Forman odrazem o mantinel odpálil kotouč směrem do středního pásma a sparťané mohli vzápětí poslat na ledovou plochu čerstvé síly. Hra pokračuje dál.
46:35'
Sobotka vyhrál vhazování ve středním pásmu na své obránce, kteří mohli založit další akci. Budějovičtí hráči byli ale připravení a odrazili domácí atak.
46:16'
Ondřej Mikliš podržel kotouč za svou brankou a rozjel další sparťanskou útočnou akci. Tu však zastavuje postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.
45:30'
Zdeněk Doležal se ještě vložil do sparťanské souhry v obranném pásmu, ale Buchtele se svými spoluhráči celou situaci u mantinelu zvládli na výbornou.
44:54'
David Němeček rozehrál na Kašeho, který však obdržel nepřesnou přihrávku na paty a domácí hokejisté museli rychle couvat zpátky do obranného pásma.
44:17'
Martins Dzierkals vyslal štiplavou ránu z pravé strany kluziště, ale Kořenář nastavil svoje rameno a vyrazil kotouč do bezpečí. Kotouč končí ve středním pásmu.
43:37'
Miroslav Forman byl osamocen před budějovickým brankovištěm, ale v rozhodujícím momentu sparťanský útočník nezakončil přesně.
43:10'
Jan Strmeň má za sebou první úspěšný zákrok v utkání, když ho sparťané přivítali propagačním pokusem ze středu kluziště. Hra je na chvíli přerušena.
42:48'
Buchtele se dobře vrátil do obranného pásma a pomohl svým obráncům s rozehrávkou. Moravčík mezitím míří na hráčskou lavici a přepouští místo svým kolegům.
42:14'
Josef Koláček nezpracoval prudkou přihrávku od svého spoluhráče a sparťané rázem přenesli hru na druhou stranu kluziště. Tam se však dlouho neudrželi.
41:18'
Dzierkals nabil na pravý kruh Šenkeříkovi, jehož rána nebyla vůbec špatná, ale mířila o pár centimetrů vedle branky. Sparťanská obrana si mohla oddechnout.
40:44'
Vladimír Sobotka se řítil společně se svým spoluhráčem do další šance, ale přihrávka přes hokejku bránícího protihráče nebyla přesná. Hra pokračuje dál.
40:01'
Střídání v týmu Motor České Budějovice:
ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 20:12 hodin.
Ve druhé třetině jsme viděli celkem čtyři branky a všechny do sítě Motoru! Skóre nejprve otevřel Michal Řepík, na kterého o pár minut později navázal Pavel Kousal. Pražané neměli dost a góly Jana Buchtele s Ostapem Safinem zatím určují průběžné skóre 4:0. Udrží brankář Kořenář čisté konto, nebo budějovičtí hráči ještě zdramatizují vývoj zápasu?
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Poslední minuta druhé třetiny, která patřila Spartě. Kapitán Michal Řepík už nikam nespěchá a kombinuje se svými obránci před brankářem Josefem Kořenářem.
38:33'
Olavi Vauhkonen vystřelil z obtížné pozice v útočném pásmu, ale rána finské posily Pražanů nebyla přesná. Hra je znovu přerušena a následovat bude vhazování.
38:14'
Kaše v přečíslení dvou proti jedinému obránci našel Pavla Kousala, který však nevystřelil přes soupeřovu hokejku přesně. Škoda pro Spartu.
37:59'
Zdeněk Doležal viděl v útočném pásmu najetého Romana Vráblíka, který však kotouč nezpracoval a sparťané rázem obracejí hru znovu na druhou stranu.
37:40'
V momentě, kdy sudí znovu přerušili hru, se vyloučený obránce Jandus vrátil zpět na ledovou plochu. Sparťané tohle zkrácené oslabení ustáli bez úhony.
37:22'
Stuart Percy přejel s kotoučem do útočného pásma, ale sudí viděli prohřešek v podobě postavení mimo hru. Hvizd rozhodčího tak zastavil budějovickou akci.
36:44'
Martin Hanzl nahodil kotouč do útočného pásma, ale hosté se neudrželi. Sparťané v klidu vyhodili puk přes všechny čáry až na druhou stranu k Hrachovinovi.
36:21'
Motoru už začala zkrácená početní výhoda, která bude trvat něco málo přes minutu a čtvrt. Hra je mezitím přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:57'
David Němeček si dobře poradil za svou brankou a poté rozehrál útočnou akci. Gustaf Thorell se však k pořádné střele v útočném pásmu ale nedostal.
35:39'
Přesilová hra domácího týmu končí. Na trestnou lavici usedl obránce Martin Jandus (SPA), který zatáhl za záchrannou brzdu a vyfasoval dvě minuty za držení.
35:04'
Hosté měli namále! Horák chtěl celou situaci ještě vyšperkovat pasem na Řepíka, který by už uklízel puk do prázdné branky, ale kapitán Sparty promáchl.
34'
Černá třetina pro Motor, Safinova rána zapadla až za záda brankáře, 4:0
34:29'
Mikliš vystřelil od modré čáry, ale rána domácího beka skončila zablokovaná. Sparťané se vrátili v osobním souboji zpět na kotouč a už znovu kombinují.
34:09'
Dalším hříšníkem na straně Motoru je útočník Zdeněk Doležal (CEB), který vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za sekání a už sedí na lavici hanby.
33:54'
Sparťané si chvílemi dělali v útočném pásmu, co chtěli. Rozhodčí má navíc zdviženou pravici a bude vylučovat na straně Motoru. Domácí budou hrát přesilovku.
33:08'
Sparta právě vstřelila branku! Tohle už budou mít hosté těžké. OSTAP SAFIN vystřelil na budějovickou branku a kotouč propadl až do sítě. Hrachovina bohužel pro Motor nestihl zareagovat včas. Asistence: Michal Moravčík.
33:01'
Michal Moravčík raději zvolil zpětný oblouk do obranného pásma a sparťané zakládají další útočnou akci, konkrétně po pravé straně kluziště. Uvidíme, co vymyslí.
32:28'
Jandus úspěšně spolupracoval s Němečkem ve středním pásmu a posléze mohl střílet z dobré pozice Kousal. Poslední jmenovaný se ale k zakončení nedostal.
32:09'
Hra je o pár okamžiků později přerušena, Kořenář musel po delší době zasahovat. Následuje další komerční přestávka, po níž budeme pokračovat.
31'
Buchtele v krátké době navýšil vedení, 3:0
31:57'
Forman se už chystal ke střele, ale na hranici pravidel mu znemožnil zakončit obránce Bindulis. K nevoli domácích fanoušků rozhodčí vylučovat nebudou.
31:20'
Kapitán Michal Řepík nahodil puk do útočného pásma, ale budějovičtí obránci byli připravení a zásluhou Bindulise se hra otáčí na druhou stranu kluziště.
30:47'
Domácím hráčům daly tři vstřelené branky vítr do plachet a nadále útočí. Poláškovi však přeskočil puk čepel hokejky a domácí museli vyklidit útočnou zónu.
30:20'
Sparta právě vstřelila branku! Sparťané už odskakují na rozdíl tří branek. JAN BUCHTELE byl v útočném pásmu připravený na správném místě a domácí útočník se již nemýlil. Asistence: Ostap Safin.
29'
Kousal trefil sice tyč, ale brankář si srazil poté puk do sítě, 2:0
29:44'
Jandus prudce pálil od modré čáry a před brankou ještě zřejmě tečoval připravený Kaše. Hrachovina si našel dobrý výhled a kotouč vyrazil do bezpečí.
28:50'
Sparta právě vstřelila branku! Domácí už vedou o dvě branky. Mikliš našel PAVLA KOUSALA, který v úniku trefil tyčku, ale Hrachovina si posléze nešťastně srazil kotouč do vlastní sítě. Asistence: Ondřej Mikliš.
28:17'
Ondřej Mikliš udržel hru svým tělem v útočném pásmu a Forman mohl ještě pokračovat v jeho akci. Budějovický brankář ale tentokrát nemusel zasahovat.
27:57'
Dlouhý úsek bez přerušení vyústil ve střelu jednoho z domácích, konkrétně z pravé strany od mantinelu, ale Hrachovina vytasil svou lapačku a přerušil hru.
27:37'
Petr Šenkeřík si vzal kotouč v obranném pásmu a předal jej svým spoluhráčům. Ti ale zrovna střídali, a tak obránce Mikliš má jednoduchou práci.
26:47'
Jan Buchtele se natlačil před posledního budějovického obránce a následně vypálil bekhendem. Hrachovina i tentokrát byl úspěšný a lapačkou zasáhl.
26:14'
Pavel Kousal se tlačil do střelecké pozice a rychlonohý forvard vypálil přes hokejku Štencela. Budějovický obránce však zablokoval ránu domácího útočníka.
25:40'
Roman Horák se otáčel s kotoučem na hokejce a už z nulového úhlu zkoušel překvapit Hrachovinu. Ten byl připravený a zasáhl.
25:05'
Teď zřejmě zvonila tyčka sparťanské branky. Kořenář se za kotoučem pouze ohlédl a domácí hokejisté měli následně velké štěstí. Hra se přesouvá na druhou stranu.
24:30'
Bindulis při manévru ztratil stabilitu a upadl, nicméně budějovičtí hráči byli v obranném pásmu připravení a v klidu rozehráli. Sparta mezitím posílá na led čerstvou sílu.
23'
Řepík dělovkou propálil Hrachovinu, 1:0
23:54'
Teď se o to pokusil Vondrka s Gulašem, přičemž druhý jmenovaný okamžitě zkoušel vypálit. Gulašova svižná rána ale nebyla příliš přesná. Škoda pro Motor.
23:17'
Vráblík musel rychle couvat do obranného pásma a budějovický obránce celou situaci zvládl. Budějovičtí si však nemohou patřičně přihrát a založit útočnou akci.
22:44'
Adam Polášek nahodil kotouč do útočného pásma a sparťané chtějí přidat druhou trefu. Jan Buchtele udržel kotouč u mantinelu, ale ke střele se už nedostal.
22:29'
Sparta právě vstřelila branku! Teď už to domácím hráčům vyšlo. MICHAL ŘEPÍK dostal nabito na levý kruh, odkud dělovkou propálil brankáře Hrachovinu. Sparta jde do vedení. Asistence: Vladimír Sobotka, David Kaše.
21:37'
Jan Štencel si počkal na vhodný okamžik a posléze vyhodil kotouč vysokým obloukem až ke sparťanské brance. Domácí hokejisté se nemohou usadit.
21:10'
Kaše bojoval o kotouč za soupeřovou brankou, ale hlavní rozhodčí chystá vylučovat. Na trestnou lavici míří Stuart Percy (CEB), který se provinil zdržováním hry.
20:39'
Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpátky před Hrachovinu. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:27'
Řepíkův průjezd až před budějovického brankáře ovoce nepřinesl, Hrachovina i tentokrát byl připravený ve svém brankovišti.
20:07'
Vladimír Sobotka tečoval letící kotouč směrem do útočného pásma, ale domácí hokejisté se dlouho před Hrachovinou nezdrželi. Hra pokračuje dál.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:20 hodin.
Úvodní třetina je úspěšně za námi a navzdory několika šancím na obou stranách zatím čekáme na první gól. Brankáři obou týmů zatím drží čistá konta a uvidíme, zda se úvodního gólu dočkáme třeba ve druhé třetině.
20:00'
První třetina skončila.
18:45'
Konečný předal puk Vauhkonenovi, který ale nevystřelil přesně. Hrachovina posléze čelil ještě jedné sparťanské šanci, ale střela šla mimo branku.
18:18'
David Němeček obehrál napadajícího Hanzla a sparťané zase zaútočili. Jejich útočná snaha ale skončila v rohu kluziště, kde si sebrali kotouč hosté.
17:50'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Kořenář musel být znovu ve střehu, když si počkal na nebezpečnou ránu z levé strany. Hra je přerušena.
17:19'
Vondrka se sice protáhl kolem bránícího Mikliše, ale přes dalšího sparťanského beka se už neprotlačil. Sparťané bez obtíží poslali puk do středního pásma.
16:40'
Josef Koláček hledal svou přihrávkou Vojtěcha Tomečka, který byl úplně sám před Kořenářem. Druhý jmenovaný však nebyl při svém zakončení přesný.
15:54'
Olavi Vauhkonen se nedostal ke kotouči v obranném pásmu a hosté v klidu vyhodili do středního pásma, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Oba týmy střídají.
15:05'
Tohle bylo těsné! Vráblíkova rána propadla Kořenářovi mezi betony, ale kotouč se následně došoural těsně vedle pravé tyčky.
14:39'
Michal Kempný nerozehrál přesně a hosté zásluhou Dzierkalse vybojovali puk na své hokejky. Kořenář ale zatím nemusel zasahovat, tlak Motoru pokračuje.
14:27'
Pavel Kousal nebyl v dobré pozici na střelu v útočném pásmu, a tak se kotouče zmocnili hosté, konkrétně Štencel. Kořenář na druhé straně musel zasahovat.
14:10'
Milan Gulaš neudržel hru v útočném pásmu pro Motor a hosté se museli rychle vracet. Hrachovina opět byl ve svém pracovišti pozorný a přerušil hru.
13:28'
Miroslav Forman našel rozjetého Řepíka na pravé straně a sparťanský kapitán po rychlé kličce na střed kluziště vystřelil. Hrachovina střelu zneškodnil.
13:10'
Mikuláš Hovorka vypálil od modré čáry a Kořenář si i přes clonu jednoho z hostí poradil a vyrazil kotouč před sebe. Domácí zapracovali a situaci ustáli.
12:04'
Zdeněk Doležal se teď ocitl úplně sám před domácím brankářem, ale budějovický útočník svou střelou nemířil přesně. Celá sparťanská obrana měla štěstí.
11:11'
Roman Horák udělal rychlý pohyb na střed kluziště a vystřelil. Hrachovina si však na jeho pokus počkal a odrazil kotouč do rohu kluziště.
10:57'
Rychlé přenesení hry na druhou stranu a další úspěšný zákrok Hrachoviny. Ten si počkal na svižnou střelu z pravé strany a posléze ukryl puk v náruči.
10:37'
Pech vybojoval kotouč, následně jej předal Gulašovi a ten ještě hledal Vondrku! Celá akce už byla zřejmě překombinovaná a Kořenář mohl zůstat v klidu.
10:05'
Zatím největší šance Motoru! Štencelovu ránu z mezikruží lapil do své výstroje připravený Kořenář, který následně přerušil hru.
09:50'
Teď už ovšem sudí hru přerušili. Následovat bude vhazování po pravé ruce budějovického gólmana Hrachoviny. Ten si v posledních minutách připsal důležité zákroky.
09:36'
Kempný v dobré pozici na střelu ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, který však kotouč nezpracoval. Hrachovina nemusel zasahovat, hra pokračuje.
09:17'
Percy neudržel kotouč v útočném pásmu a Konečný v klidu posunul puk na svého spoluhráče za brankou. Sparťané se pomalu vydávají útočit na druhou stranu.
09:01'
Kořenář byl znovu připravený na svém místě, když ukryl ránu jednoho z hostí přímo do své lapačky. Za malou chvilku se bude vhazovat po jeho pravici.
08:37'
Kaše si sebral kotouč v obranném pásmu a uklidnil hru přesným pasem na Moravčíka. Sparťané posílají na ledovou plochu čerstvé síly ze střídačky.
07:57'
Polášek vystihl odraz kotouč od mantinelu a následně ještě pálil z otočky Řepík. Sparťanský kapitán nebyl při svém počínání úspěšný.
07:30'
Lukáš Pech předal kotouč ve středním pásmu Gulašovi, ale druhý jmenovaný se v útočné zóně k pořádné střele nedostal. Řepíkova formace se vrátila včas.
07:07'
David Vitouch vystihl špatnou budějovickou rozehrávku a následně vystřelil od modré čáry. Hrachovina střelu viděl a schoval puk v lapačce.
06:50'
Michal Vondrka se ještě vydal napadat sparťanskou rozehrávku, ale dvojice domácích beků celou situaci zvládla a rozehrála směrem na své útočníky.
06:18'
Tahle přesilová hra se sparťanům vůbec nedaří. Hosté pečlivě střeží své obranné pásmo a nedovolují domácím borcům se ani pořádně usadit před Hrachovinou.
05:08'
Ani teď se domácím příliš nedaří. Budějovičtí hokejisté zapracovali a obránci až z vlastního obranného pásma posílají další pozdrav směrem ke sparťanskému brankáři.
04:48'
Roman Horák zabojoval o kotouč za soupeřovou brankou, ale neúspěšně. Hosté se zmocnili puku a okamžitě jej posílají na druhou stranu ke Kořenářovi.
04:25'
Martins Dzierkals se neprotlačil přes bránícího hráče a vzápětí se bude vylučovat. Na trestnou lavici za podrážení zamířil Kristofers Bindulis (CEB).
03:57'
Michal Moravčík rychle odehrál kotouč před dojíždějícím protihráčem, ale sparťané se daleko s kotoučem na hokejkách nedostali. Hra je poté přerušena.
03:01'
Lukáš Pech si najel do dobré střelecké pozice a štiplavou střelou prověřil Kořenářovu pozornost. Sparťanský brankář pohotově zasáhl.
02:48'
Michal Řepík se dobře vrátil do obranného pásma a pomohl Jandusovi s rozehrávkou. Hosté zapracovali a míří na druhou stranu kluziště ke Kořenářovi.
02:37'
Roman Vráblík přišpendlil jednoho z domácích hráčů na mantinel, ale hosté následně vyhodili kotouč pouze přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
01:38'
Jakub Konečný dorazil kotouč do sítě, ale gól nemůže být uznán, jelikož puk byl zasažen vysokou holí. Sudí přerušil hru a budeme pokračovat ve středním pásmu.
01:28'
Adam Polášek v rohu kluziště na hranici pravidel odebral kotouč Doležalovi a sparťané se přesouvají na druhý konec kluziště. Hrachovina musí být v pozoru.
01:11'
Pozor také na druhé straně. Kořenář si počkal na propagační střelu jednoho z hostí z pravého kruhu a následně ukryl kotouč ve své lapačce. Hra je přerušena.
00:40'
Rozjetý David Kaše si nahodil kotouč do útočného pásma a následně ještě střílel od modré čáry obránce Jandus. Rána sparťanského beka nebyla přesná.
00:20'
Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování ve středovém kruhu a přesunuli se do útočného pásma. Tam však hosté zapracovali a vyváží kotouč do bezpečí.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům příjemný a ničím nerušený podvečer u sledování dohrávky 21. kola mezi Spartou a Českými Budějovicemi. Utkání odstartuje v 18:30 hodin, buďte u toho s námi! Níže si můžete přečíst sestavy obou celků pro dnešní zápas.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, T. Tomek, Polášek (A) – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Kaše, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Vauhkonen.
Trenér: Miloslav Hořava

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Úlehla, Kika – Špůr, Svoboda.
Zdravím všechny extraligové fanoušky! Úterní program tří zápasů završí dohrávka 21. kola mezi Spartou a Českými Budějovicemi, jenž je na programu od 18:30.
Co se týče soubojů v Praze, České Budějovice zde vyhrály před více než rokem. Od té doby včetně semifinále play off prohrály všech pět zápasů v základní hrací době.
Obě mužstva na sebe narazí už po dvou týdnech, kdy sparťané na domácím ledě zvítězili 5:3 a vstoupili do nového roku vítězstvím. V říjnu na jihu Čech však dominovali domácí, kteří si však vylámali zuby na Jakubu Kováři, díky jehož výkonu sparťané zvítězili 3:2 po prodloužení.
Sparta pokračuje ve zlepšených výkonech ze závěru roku, když po návratu ze Spengler Cupu dokázala zvítězit ve čtyřech z pěti zápasů. A to i přes rozsáhlou marodku, která se však na výsledcích – alespoň prozatím – nepodepisuje. Svěřenci Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona navíc získali nového parťáka do party, a to finského tvrďáka Olaviho Vauhkonena.

Na cizince se spoléhá také Motor, který bojuje zejména o klidný závěr sezony bez účasti v baráži. Jihočeši sice ztratili důležité utkání proti Karlovým Varům, ale v neděli svým vítězstvím 6:2 nad Kladnem odskočili posledním Rytířům na rozdíl tří bodů. České Budějovice těží zejména z formy Stuarta Percyho, jenž po svém návratu po zranění bodoval v osmi z deseti zápasů!


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 50 32 8 5 5 193:109 117
2. Sparta 50 31 6 3 10 169:113 108
3. Třinec 50 25 8 5 12 166:126 96
4. Brno 50 20 8 5 17 151:133 81
5. Č. Budějovice 50 22 2 10 16 140:139 80
6. Liberec 50 23 3 4 20 164:156 79
7. Litvínov 50 22 4 4 20 154:158 78
8. Vítkovice 50 18 5 7 20 127:131 71
9. Mountfield 50 15 7 11 17 130:135 70
10. Olomouc 50 16 7 5 22 120:149 67
11. Plzeň 50 14 6 4 26 126:146 58
12. K. Vary 50 12 8 3 27 119:144 55
13. M. Boleslav 50 11 6 6 27 103:152 51
14. Kladno 50 7 4 10 29 116:187 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud