Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Plzeň - 25. září 2022   17:00

Ukončeno
Sparta
16:35' Kaše (Tomášek, Graňák) • 41:40' Safin (Forman) • 57:43' Řepík (Horák, Sobotka)
3:2
(1:0, 0:0, 2:2)
Plzeň
52:17' Rekonen  (Kaňák, Schleiss) • 58:02' Rekonen  (Baránek, Kodýtek)
Sparta
Sestavy:
Kořenář (J. Kovář) – Graňák, Krejčík, Polášek (A), Jurčina, Němeček, Jandus, Mikliš – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – Safin, Tomášek, Kaše – E. Thorell, G. Thorell, Forman – Dvořáček, Vitouch, Přibyl.
Rozhodčí
Hribik, Pilný – Malý, Ondráček
O2 arena (Praha - Vysočany)
10 465 diváků
Plzeň
Sestavy:
Pavlát (Mi. Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Kaňák – Schleiss (C), Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Mertl (A), Lang – Hrabík, Bitten, Suchý – Sedlák, Malát, Adamec – A. Dvořák.

Video se připravuje ...

Sparta - Plzeň: Dorážející Rekonen ještě zdramatizoval závěr duelu, 3:2

Přenos se aktualizuje automaticky

To byla ode mě poslední informace z tohoto utkání, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Máme dobojováno! Plzeňští hokejisté se sice v posledních vteřinách tlačili za vyrovnáním, ale sparťané celou situaci ustáli a nakonec zvládli utkání dovést do vítězného konce. Sparta vítězí na domácím ledě i ve druhém domácím utkání na svém ledě v nové sezoně. Pražané si tak připisují do tabulky cenné tři body, plzeňští hráči zůstávají po čtyřech odehraných kolech na nule.
Konec zápasu.
59:01'
Jeden ze sparťanů ještě stíhal plzeňského obránce, který situaci zvládl. Následná střela Blomstranda našla pouze betony připraveného Kořenáře.
58'
Přesilovkovou souhru zakončil gólem Řepík, 3:1
58:30'
Pavlát zůstává na střídačce, hosté riskují s odkrytými zády! Zatím se však plzeňští hokejisté nedokáží na delší dobu usadit před brankářem Kořenářem.
58:25'
V tom samém čase si plzeňští trenéři berou oddechový čas na poradu, aby sdělili poslední pokyny směrem ke svým svěřencům na závěr řádné hrací doby.
58:25'
Plzeňští vyhráli vhazování ve středovém kruhu a okamžitě se přesouvají před sparťanskou branku. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
58:02'
Plzeň právě vstřelila branku! Tak pozor! Hosté odvolali brankáře a z krátkého pobytu v útočném pásmu těží! Za bezmocného Kořenáře dorazil kotouč připravený ALEKSI REKONEN, pro kterého se jedná o druhou branku v utkání. Srovná Plzeň? Asistence: Marek Baránek, Petr Kodýtek.
57:43'
Sparta právě vstřelila branku! Máme zřejmě rozhodnuto! MICHAL ŘEPÍK obdržel přesnou přihrávku a sparťanský kapitán svou prudkou ranou nedal Pavlátovi šanci zasáhnout. Sparťané si berou zpět své dvoubrankové vedení. Asistence: Roman Horák, Vladimír Sobotka.
57:30'
Roman Horák si najel před soupeřovu branku, ale sparťanský útočník střílel nepřesně. Kotouč končí až na zadním hrazení.
56:47'
Sparťané poslali další svižnou střelu na branku soupeře, gólman Pavlát zasáhl a hra je přerušena. Utkání tady v O2 areně sleduje celkem 10 465 diváků.
56:41'
Komplikace pro Plzeň! Na trestnou lavici usedl obránce Petr Zámorský (PLZ), který obdržel od sudích dvě minuty za nedovolené bránění a oslabuje svůj tým.
56:17'
Rekonen bojoval o kotouč v útočném pásmu, kde však plzeňští hráči dlouho nezůstali a hra se pro změnu obrátila zpátky na druhou stranu kluziště k Pavlátovi.
55:41'
David Tomášek si zpracoval kotouč ve středním pásmu, ale sparťanský útočník se už do další akce nepropracoval. Čas běží dál.
55:14'
Hostům se čas na vyrovnání pomalu krátí. Nyní byli Západočeši příliš netrpěliví a rozhodčí píská postavení mimo hru. Následovat bude buly v neutrální zóně.
54:30'
Filip Suchý se tlačil za nahozeným kotouč do útočného pásma a hosté udrželi pásmo. Horákova formace však poctivě brání a nepouští soupeře ke střele.
54:03'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou Josefa Kořenáře a hra je znovu přerušena. Za chvíli bude následovat vhazování po pravici domácího brankáře.
53'
Hosty vrátil do zápasu přesilovkovou ranou Rekonen, 2:1
53:48'
Petr Kodýtek se dostal ke kotouči v útočném pásmu a rychle hledal své spoluhráče. Dravý plzeňský útočník však svou přihrávkou nebyl úspěšný.
53:17'
Václav Adamec se natahoval svou hokejkou, ale plzeňský útočník už celou akci přejel a nemohl pořádně zakončit. Škoda pro Plzeň.
52:56'
Hosté jsou aktivní a snaží se o vyrovnání. Kořenář se svou obranou zatím odolali a následně je hra přerušena. Nyní probíhá další komerční přestávka.
52:17'
Plzeň právě vstřelila branku! Až nyní se hosté pořádně usadili v útočném pásmu a ještě to bude zajímavé. Kaňák posunul kotouč na levý kruh ALEKSI REKONENOVI a hostující útočník prudkou ranou pověsil kotouč pod víko. Asistence: Lukáš Kaňák, Jan Schleiss.
51:34'
Kaňák se musí vracet pro kotouč zpátky do středního pásma, sparťané brání velmi úspěšně. Hosté se kromě akce Schleisse zatím nedostali ke střele.
51:13'
Schleiss svižně vypálil z levého kruhu a Kořenář se stačil včas přemístit. Sparťanský gólman podržel puk ve své náruči a rozhodčí následně přerušil hru.
51:03'
Bývalý plzeňský útočník Gustaf Thorell (SPA) vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení a už sedí na lavici hanby. Plzeňští hráči budou hrát přesilovou hru.
50:37'
Piskáček se svou formací ještě udržel hru v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla velmi nepřesná. Sparťané se vzápětí dostali s pukem do bezpečí.
50:10'
Kaše ještě bojoval o kotouč v útočném pásmu, kde se však sparťané dlouho neudrželi a hosté následně posílají puk až do neutrální zóny. Hra pokračuje dál.
49:30'
David Dvořáček se neprotlačil před obránce Houdka, který zvládl těžkou úlohu. Sparťanský útočník se do zakončení už nedostal.
48:54'
Polášek vypálil od modré čáry, ale sparťané se k dalšímu ohrožení branky nedostali. Pavlát mohl zůstat v klidu a hosté se následně i osvobozují.
48:20'
Rekonen se tlačil do zakončení z dobré pozice, ale přes bránícího sparťanského hráče se nakonec ke střele nedostal. Kořenář nemusel zasahovat.
48:08'
Další svižná rána z levého křídla pro vhazování a brankář Kořenář znovu připravený na svém místě. Následuje další komerční přestávka tohoto utkání.
47:17'
Zámorský znovu vypálil od modré čáry a rána plzeňského obránce pouze proletěla kolem sparťanské branky. Kořenář se jen ohlédl.
46:51'
Budík musel rychle spěchat do obranného pásma a plzeňský obránce celou situaci zvládl na výbornou. Hra se obrací na druhou stranu kluziště.
46:08'
Bitten si sebral kotouč ve středním pásmu a hosté zaútočili. Sparťanská obrana však předvedla dobrou činnosti a odebrala plzeňským hráčům kotouč.
45:20'
Tomáš Mertl vypálil z dobré pozice, ale plzeňský útočník trefil svou střelou pouze připraveného Kořenáře. Ten znovu bezchybný.
44:37'
Erik Thorell podržel kotouč na své hokejce, ale sparťané se k dalšímu ohrožení soupeřovy branky už nedostali. Posléze už ano a Pavlát zasáhl.
44:17'
Gustaf Thorell měl nyní ke kotouči příliš daleko a rozhodčí okamžitě píská zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky před brankáře Josefa Kořenáře.
43:28'
Pavlát poslal kotouč podél mantinelu a sparťané ještě bojovali o hru v útočném pásmu. Plzeňští obránci dobře zapracovali a vyhodili puk do bezpečí.
43:04'
Zámorský se s tím nepáral a takřka hned po přejezdu útočné modré čáry vyslal jedovatou dělovku. Brankář Kořenář byl na svém místě a přerušil hru.
42'
Pavlátovo zaváhání při rozehrávce potrestal Safin, 2:0
42:46'
Přibyl nahrnul kotouč do brankoviště soupeře a Pavlát raději přikryl kotouč svou lapačkou. Hra je znovu na malou chvíli přerušena.
42:17'
Forman hledal vysokým obloukem Erika Thorella, který však pouze nahodil kotouč do hloubi útočného pásma. Tam se domácí hokejisté dlouho neudrželi.
41:40'
Sparta právě vstřelila branku! Domácí hokejisté jdou do dvoubrankového vedení! OSTAP SAFIN byl v útočném pásmu velmi aktivní a za své počínání je odměněn gólem. Asistence: Miroslav Forman.
41:28'
Němeček vystoupil proti plzeňskému hráči v útočném pásmu a sparťané nakonec získali kotouč zpátky na své hokejky. Kořenář mohl zůstat v klidu.
40:54'
Vladimír Sobotka ještě napadal plzeňskou rozehrávku v hloubi útočného pásma a poté se již vydal pustit na ledovou plochu svého spoluhráče.
40:18'
Jakub Krejčík úspěšně pracoval na obranné modré čáře, ale hosté se i přesto dostali do útočného pásma. Tam však dlouho nezůstali, hra pokračuje.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:50 hodin.
Prostřední třetina je taktéž minulostí a opět jsme viděli řadu nebezpečných šancí na obou stranách. Sparťané zatím drží své vedení a brankář Kořenář živí naději na čisté konto v utkání. Udrží domácí hokejisté hubený náskok až do závěrečné sirény, nebo plzeňští hráči vyrovnají?
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Tomášek projel přihrávku od svého spoluhráče a hosté mohli zaútočit. Sparťané se však dobře vrátili a zamezili případnému nebezpečí.
39:08'
Aleksi Rekonen v náznaku přečíslení hledal svého spoluhráče, ale hosté se do pořádné kombinace nedostali. Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci.
38:44'
Hezká individuální akce v podání plzeňského útočníka Jana Schleisse. Ten si vybruslil do dobré pozice a svou střelou zaměstnal brankáře Josefa Kořenáře.
37:58'
Erik Thorell v situaci dva na jednoho hledal najetého Krejčíka, který v dobré rychlosti však netrefil kotouč. Škoda pro domácí Spartu.
37:19'
Kaňák pouze nahodil kotouč do útočného pásma a plzeňští hokejisté se posléze vydali raději vystřídat. Mezitím Lang neúspěšně pronikal do pásma.
36:24'
Václav Adamec pronikl do útočného pásma, kde se hosté dlouho na kotouči neudrželi. Následný souboj o puk v rohu kluziště ovládli domácí sparťané.
35:31'
Sobotka přihrával svému spoluhráči na modrou čáru a do sparťanské souhry se ještě zapojil Kaše. Vše vyústilo ve střelu Janduse, Pavlát zasáhl.
35:18'
Rána Zámorského od modré čáry byla velmi prudká, ale plzeňský obránce svou dělovkou nemířil přesně. Kotouč končí v rohu kluziště.
34:47'
Dominik Pavlát vyjel ze svého pracoviště a rozehrál přesně na své spoluhráče. Ti zaměstnali sparťanského gólmana a rozhodčí přerušuje hru. Komerční přestávka.
34:08'
Hosté ustáli krušné chvíle v obranném pásmu a hrají v plném počtu. Mezitím se Hrabík propracoval ke střele v útočné zóně a Kořenář zasáhl svými betony.
33:09'
Řepík obdržel přesnou přihrávku před branku, ale sparťanský kapitán nedokázal v nevýhodné pozici přesně zakončit. Lang osvobozuje Plzeň.
32:39'
Sobotka nahrál Horákovi, který před brankou jen šťouchl do kotouče, ale sparťané se k další střele v útočném pásmu už nedostali. Tlak pokračuje.
32:10'
Kotouč po střele jednoho ze sparťanů klouzal těsně vedle tyčky a Řepík se už k dorážce i přes velkou snahu nedostal. Škoda pro domácí.
31:54'
Tomáškovu prudkou ránu zastavil Pavlát a vzápětí na trestnou lavici putuje Tomáš Mertl (PLZ), jenž vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za držení.
31:37'
Gustaf Thorell si zpracoval kotouč bruslí v útočném pásmu a teď už sudí signalizuje faul na straně hostí. Sparťané mají ponechanou výhodu.
31:20'
Dva zákroky na hranici pravidel předvedli plzeňští hráči, rozhodčí zůstávají v klidu. To se samozřejmě nelíbí sparťanským fanouškům, kteří dávají najevo svou nevoli.
30:41'
Martin Lang rychle předal kotouč Mertlovi v útočném pásmu, ale hosté se nedostali do zakončení. Sparťané obrací hru na druhou stranu kluziště.
30:05'
Sobotka našel připraveného Řepíka, který okamžitě vypálil. Ránu domácího kapitána zastavil svým úspěšným zákrokem Pavlát.
29:37'
Vojtěch Budík obdržel přihrávku po vyhraném vhazování ve středním pásmu a hosté se přesunuli dopředu. Kořenář nemusel zasahovat, kotouč mají sparťané.
29:18'
Jeden z plzeňských hráčů zůstal ležet na ledové ploše po tvrdém ataku sparťanského hráče, ale nyní je vše v pořádku. Následuje komerční přestávka.
28:48'
Filip Suchý po přejezdu útočné modré čáry kombinoval se svým spoluhráčem a hosté se dostali do šance. Tu však zneškodnil brankář Kořenář.
28:33'
Kaše bojoval o kotouč v rohu kluziště, ale sparťané následně opět poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Kořenáře.
28:15'
Pavlát ještě zkontroloval kotouč svým pohledem a ten nakonec končí až na zakázaném uvolnění. Hra se pro změnu přesouvá k brankáři Kořenářovi.
27:30'
Ondřej Mikliš pronikl do útočného pásma a svou prudkou ranou zaměstnal Pavláta. Sparťané se k dorážce už nepropracovali.
27:18'
Miroslav Forman ještě udržel hru v útočném pásmu, ale o pár vteřin později se hosté přeci jen vymanili ze sparťanského sevření. Hra pokračuje dál.
27:00'
Hosté si nerozuměli ve své rozehrávce a posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky před brankáře Dominika Pavláta.
26:35'
Martin Jandus spěchal za kotoučem zpátky do obranného pásma a zamezil případnému nebezpečí sparťanské branky. Hraje se ve středním pásmu.
25:45'
Sobotka měl vzápětí ještě jednu šanci a Pavlát zastavil ránu domácího útočníka svým ramenem. To však hosté hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše.
25:17'
Sobotka servíroval v závěru přesilové hry kotouč Tomáškovi, který však prudkou přihrávku od svého spoluhráče nezpracoval.
24:28'
Tahle přesilovka se Pražanům vůbec nedaří. Polášek na poslední chvíli vypíchl kotouč unikajícímu Suchému, který měl ke kotouči už příliš daleko.
24:02'
Domácí hokejisté se zatím nemohou pořádně usadit v útočném pásmu a plzeňská čtveřice v čele s Filipem Suchým odvádí velmi dobrou práci.
23:25'
Za malou chvíli si domácí hokejisté zahrají klasickou přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl obránce Michal Houdek (PLZ), jenž vyfasoval "dvojku" za podrážení.
23:10'
Řepík bojoval o kotouč za soupeřovou brankou, ale následná přihrávka na modrou čáru byla nepřesná. Sparťané nakonec přichází o útočné pásmo.
22:38'
Kotouč končí v ochranné síti, hra je přerušena. To už však sparťané hrají opět v plném počtu hráčů na ledové ploše. Plzeňští hráči se neprosadili.
22:30'
Tomáš Mertl ještě zabojoval svou hokejkou v útočném pásmu a plzeňští hokejisté udrželi hru před Kořenářem. Ten nyní nakonec nemusel zasahovat.
21:57'
Schleiss se rozhlížel, komu přihrát a hosté nakonec vyslali ránu od modré čáry. Hrabík ještě clonil Kořenářovi, který však puk našel v lapačce.
21:05'
Hosté rozehráli svou přesilovou hru a útočí. Západočeši se zatím nemohou dostat k pořádné kombinaci. Sparťané se brání velmi úspěšně.
20:33'
Roman Horák (SPA) dorážel na brankovišti a bylo to nedovoleně. Sparťanský útočník vyfasoval menší dvouminutový trest za sekání.
20:20'
Domácí hokejisté ještě dohrávají svou přesilovou hru z konce prvního dějství. Plzeňští hráči však záhy posílají kotouč na druhou stranu kluziště.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:58 hodin.
První třetina je úspěšně za námi a sparťané se na konci úvodního dějství prosadili poprvé. David Kaše si počínal v útočném pásmu nejlépe a poslal Spartu do jednobrankového vedení. Plzeňští si rovněž připravili své šance, ale brankář Kořenář zatím všechny střely soupeře pochytal.
20:00'
První třetina skončila.
19:42'
Jeden z plzeňských obránců proti Sobotkovi dobře zapracoval a poslal kotouč až na druhou stranu k Josefu Kořenářovi. Hosté se brání úspěšně.
19:10'
Adam Polášek nahodil kotouč od modré čáry a jeden z clonících hráčů odvedl dobrou práci. Sparťané se drží usazeni v útočném pásmu a kombinují.
18:41'
Velké šance Pražanů! Hosté nakonec půjdou do oslabení, když na trestnou lavici zamířil Kryštof Hrabík (PLZ). Ten vyfasoval dvě trestné minuty za sekání.
17'
Pražany poslal do vedení pohotovou tečí Kaše, 1:0
17:45'
Polášek nastřelil kotouč do útočného pásma, ale plzeňští hokejisté byli připravení a poslali puk zpátky do obranného pásma domácí Sparty.
16:35'
Sparta právě vstřelila branku! A druhá útočná formace domácího týmu se prosazuje. DAVID KAŠE byl v útočném pásmu nejaktivnější a sparťanský útočník neomylně poslal puk do sítě. Sparta jde v utkání do vedení. Asistence: David Tomášek, Dominik Graňák.
16:18'
Kořenář zastavil kotouč pro své spoluhráče za svou brankou a sparťané v klidu dostřídali své řady. Následně se vydal útočit Kaše a domácí jsou v tlaku.
15:42'
Roman Horák uspěl na vhazování a Sobotkovu ránu zvláštním zákrokem zastavil brankář Pavlát. Výborný zákrok plzeňského brankáře.
15:28'
Přibyl posílal přihrávku Dvořáčkovi, který nezpracoval prudký kotouč ve středním pásmu. Plzeňští hokejisté byli na útočné modré čáře pozorní.
15:15'
Jurčina uklidnil hru ve spolupráci s Poláškem a sparťané následně poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky před Kořenáře.
14:37'
Jeden z plzeňských beků musel rychle spěchat zpátky pro kotouč do obranného pásma a zvládl to na výbornou. Hra pokračuje ve středním pásmu.
14:18'
Samuel Bitten škobrtl v brankovišti soupeře a plzeňský útočník následně skončil v síti. Branka domácího týmu je vychýlena a rozhodčí přerušil hru.
13:30'
Řepík se nedostal k pořádné střele přes bránícího obránce, který byl připravený na svém místě a hosté odpálili puk do bezpečí.
13:20'
Polášek uklidnil hru v obranném pásmu a dopřál svým spoluhráčům čas na dostřídání. Oba týmy mezitím poslaly na ledovou plochu další čerstvé síly.
12:30'
Dvořáčkova prudká rána po přejezdu útočné modré čáry byla nepřesná a kotouč končí u mantinelu. Sparťané se tlačí do útočného pásma po straně.
12:10'
Plzeňští hokejisté si nerozuměli při svém přechodu do útočného pásma a rozhodčí píská postavení mimo hru. Následuje další komerční přestávka.
11:48'
Forman spolupracoval s Erikem Thorellem a sparťané na chvíli ještě zůstali usazeni v útočném pásmu. Pavlát mohl zůstat v klidu a hosté mají kotouč na hokejkách.
11:28'
Obrovská možnost pro hosty! Suchý obdržel přihrávku před branku, odkud trefil jen brankáře Kořenáře. Ten měl velké štěstí.
10:57'
Ondřej Mikliš počkal za svou brankou na své spoluhráče a domácí hokejisté založili další útočný výpad. Ten však znovu nebyl úspěšný a hosté se brání.
10:18'
Kořenář vyrazil ránu jednoho z hostí do rohu kluziště, kde pokračoval souboj o puk. Sparťané si věděli rady a poslali kotouč zásluhou Poláška do bezpečí.
09:24'
Dvořáček udržel kotouč na hokejce v útočném pásmu, ale domácí hokejisté se svými kličkami následně příliš neuspěli. Pavlát nakonec nemusel zasahovat.
08:41'
Václav Adamec se přes dobrou clonu sparťanských hráčů nedostal k pořádnému zakončení a poslal puk jen do hloubi k brankáři Kořenářovi.
08:18'
Suchý nabil na pravý kruh Zámorskému, jehož rána byla velmi prudká, ale zřejmě skončila zablokovaná. Škoda pro hostující Plzeň.
07:28'
Ostap Safin nabral rychlost ve středním pásmu a nahodil kotouč do útočného pásma. Tam se však domácí hokejisté k dalšímu ohrožení branky nedostali.
07:14'
Graňák se přetlačoval u mantinelu s Langem a domácí hokejisté nakonec propasírovali puk do středního pásma. Rozhodčímu se však kotouč ztratil z dohledu.
06:50'
Daniel Přibyl se dral za kotoučem do útočného pásma a plzeňští hokejisté i díky dobrému sparťanskému napadání vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.
06:31'
Rekonen našel na pravé straně připraveného Schleisse, který vystřelil přímo do náruče sparťanského brankáře. Ten ukryl puk ve výstroji a následně komerční přestávka.
05:45'
Urputný souboj o kotouč v rohu kluziště nakonec lépe zvládli hosté, ale rána od modré čáry byla nepřesná. Kaše vzápětí vyváží puk do středního pásma.
04:54'
Kaše ještě zapracoval na útočné modré čáře, ale hosté se přeci jen dostali do šance. Adamec nezpracoval prudkou přihrávku před sparťanskou branku.
04:17'
Velký tlak domácích borců. Řepíkova rána nebyla příliš přesná a sparťané se následně k dorážkám v soupeřově brankovišti nedostali.
03:32'
Tomáš Mertl si sebral opuštěný kotouč v obranném pásmu a hosté přenesli hru na druhou stranu. Kořenář zpracoval nahození a poslal puk do rohu kluziště.
03:17'
Řepík posunul kotouč pro Horáka v útočném pásmu a brankář Pavlát následně musel zasahovat. Plzeňský gólman si bez větších potíží poradil.
02:39'
Jakub Krejčík pouze odpálil kotouč před napadajícím protihráčem a plzeňští hokejisté si berou puk ve středním pásmu. Hraje se vcelku nahoru dolů.
02:15'
Hosté ještě zůstali v útočném pásmu a Suchý hledal své spoluhráče. Domácí hráči ovšem dobře pracují u mantinelu a vyváží puk do bezpečné zóny.
01:42'
Tohle bylo velké zaváhání domácího brankáře. Ten rozehrál nepřesně a Suchý mohl dorážet do prázdné branky. Kořenář nakonec vše uhasil.
01:34'
Lukáš Kaňák prudce nahodil kotouč na brankáře Kořenáře, který ztlumil puk na své hrudi a vrátil jej zpět do hry. Plzeňští se dostávají k menšímu tlaku.
00:32'
Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma, kde jej však rychle ztratili i díky dobré práci vracejících se hráčů domácího celku. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.
00:20'
Domácí hokejisté jako první uspěli na vhazování a přesunuli se do útočného pásma. Tam však elitní formace kolem kapitána Michala Řepíka dlouho nezůstala.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči jsou připraveni na ledové ploše, utkání může odstartovat.
Hezké nedělní odpoledne u sledování extraligového utkání mezi Spartou a Plzní. Oba týmy v předchozím kole neuspěly a po dnešním duelu se jeden z nich vrátí zpět na vítěznou vlnu. Kdo to bude? Bitva dvou rivalů startuje přesně v 17:00 hodin, buďte u toho!
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Graňák, Krejčík, Polášek (A), Jurčina, Němeček, Jandus, Mikliš – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – Safin, Tomášek, Kaše – E. Thorell, G. Thorell, Forman – Dvořáček, Vitouch, Přibyl.
Trenér: Pavel Patera

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Kaňák – Schleiss (C), Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Mertl (A), Lang – Hrabík, Bitten, Suchý – Sedlák, Malát, Adamec – A. Dvořák.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Malý, Ondráček.
Plzeň nevstoupila do nové sezony vůbec dobře, jelikož nevyhrála ani jeden z předchozích třech zápasů. Západočeši naposledy nestačili v domácím prostředí na Pardubice, proti kterým se prosadil pouze útočník Kryštof Hrabík. Vedení klubu navíc po úvodních dvou porážkách odvolalo trenérské duo Říha – Baďouček a na jejich místo nastoupil dosavadní kouč dorostu Petr Kořínek spolu s Františkem Bombicem. Zda se tato změna projeví dnes proti Spartě, se musíme nechat překvapit.
Sparta má za sebou velmi nevydařené utkání v Olomouci, kdy nevstřelila ani branku a prohrála 0:4. Pražané sice vstoupili do utkání aktivně, ale svou mírnou převahu nedokázali zužitkovat góly. Soupeř z Hané naopak předvedl svou gólovou efektivitu, díky níž vstřelil čtyři góly. Sparťané ve zbytku utkání nedokázali zareagovat a tentokrát vyšli bodově i gólově naprázdno. Svěřenci Pavla Patery mají šanci na reparát v nedělním utkání s Plzní.
Spartě chybělo v uplynulém utkání několik zraněných opor včetně Vladimíra Sobotky nebo Michala Moravčíka. Mezi marody je aktuálně také útočník Jan Buchtele, který rovněž čtvrteční utkání v Olomouci vynechal. Vrátí se někdo z těchto zmíněných borců zpět do sestavy už dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud