Tipsport Extraliga - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Vítkovice - 26. října 2022   18:30

Sparta
14:23' Sobotka (Řepík, Horák) • 51:50' E. Thorell (Tomášek) • 60:41' Řepík (Sobotka, Kempný)
3:2
(1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Vítkovice
51:15' Lakatoš  (Bukarts) • 54:06' Kalus  (Lindberg)
Sparta
Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Polášek (A) – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – E. Thorell, D. Vitouch, Tomášek – D. Simon, G. Thorell, Hauser – Safin, M. Vitouch, Konečný.
Hribik, Jeřábek – Hynek, Špůr
O2 arena (Praha - Vysočany)
8 864 diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Sparta - Vítkovice 3:2p. Kempného premiéra skončila vítězně, i díky Řepíkově parádě

To byla ode mě poslední informace z tohoto utkání, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Máme dobojováno! O vítězství Sparty rozhodl kapitán Michal Řepík, který stejně jako v nedělním utkání proti Mladé Boleslavi obstaral rozhodující branku. Pražané si tedy připisují do tabulky cenné dva body, vítkovičtí hokejisté odcestují domů s jedním bodem.
60:41'
Sparta právě vstřelila branku! Máme rozhodnuto! Sparťané se dostali do útočného pásma a MICHAL ŘEPÍK svou střelou téměř z nulového úhlu překonal ležícího Stezku. Sparta vítězí. Asistence: Vladimír Sobotka, Michal Kempný.
60:10'
Jdeme na to. Úvodní vhazování ve středovém kruhu vyhráli hosté, kteří se okamžitě přesouvají do útočného pásma. Kořenář zatím však nemusel zasahovat.
60:01'
Je to tak, ve třetí třetině jsme viděli tři branky, Vítkovice dvakrát vyrovnaly a posléze měly šance. Oba brankáři však předvádějí výtečné výkony a drží své týmy ve hře o body. Kdo získá bonusový bod navrch? Prodloužení startuje už za chvíli!
60:00'
59:28'
David Tomášek udělal ještě jeden zpětný oblouk ve středním pásmu, ale sparťané se nakonec k dalšímu ataku nedostali. Vypadá to, že uvidíme prodloužení.
58:55'
Kempný nezachytil letící kotouč na útočné modré čáře a obránce Němeček se musel vrátit pro puk až do obranného pásma k brankáři Josefu Kořenářovi.
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny! Nervozita se dá krájet, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Moravčík zacouval za branku a rozehrává.
57:41'
Na dnešní utkání si našlo cestu do O2 areny celkem 8 864 skvělých diváků. Hra je mezitím znovu přerušena a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
57:22'
Kalus nerozehrál přesně v obranném pásmu a po Řepíkově ráně od modré čáry se Stezka rozhodl raději přerušit hru. Následovat bude další vhazování.
56:39'
Fridrich srdnatě bojoval o kotouč se spoluhráčem v rohu kluziště a hosté se udrželi v útočném pásmu. Brankář Kořenář však nakonec nemusel zasahovat.
56:10'
Patrik Koch obdržel přihrávku v obranném pásmu a hosté posílají puk na jistotu až na druhou stranu kluziště. Mezitím sparťané vyměňují své síly na ledě.
55'
Lindberg krásným bekhendem nabil před bránu Kalusovi, 2:2
55:14'
Marosz tečoval kotouč směrem do útočného pásma a hosté ještě zůstali před Kořenářem. Ten však nemusel zasahovat, jelikož sparťané včas zapracovali.
54:55'
David Tomášek nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož sudí píská zakázané uvolnění Sparty. Hra se za malou chvíli vrátí zpátky před Kořenáře.
54:06'
Pozor, v témže čase si vítkovičtí trenéři raději vzali oddechový čas na poradu, aby se náhodou neopakoval scénář po prvním vstřeleném gólu hostí.
54:06'
Vítkovice právě vstřelily branku! A je to tady, hosté se nevzdávají a jsou odměněni vyrovnáním. Lindberg naservíroval přesnou přihrávku zpoza branky MARKU KALUSOVI a druhý jmenovaný uklidil kotouč do sítě. Asistence: Tobias Lindberg.
53:28'
Erik Thorell nepřesně předal kotouč spoluhráčům na útočné modré čáře a jeden z vítkovických beků uklidnil hru. Hostům se čas na vyrovnání pomalu krátí.
52'
52'
Lakatoš už devátou trefou v sezoně srovnal na 1:1
52:50'
Chlán dojížděl situaci v útočném pásmu, ale hosté se k další útočné akci už nedostali. Sparťané raději posílali kotouč do středního pásma a míří střídat.
52:20'
Martin Jandus nerozehrál přesně v obranném pásmu i díky ataku obránce Kováře, ale sparťanský obránce si nakonec poradil a předal puk spoluhráčům.
52:04'
Dominik Lakatoš rychle nahodil do útočného pásma a hra je záhy opět přerušena. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka ve třetí třetině.
51'
Kempný podklouzl a faulem se snažil zastavit brejk hostů
51:50'
Sparta právě vstřelila branku! Pozor, máme tu rychlou odpověď! ERIK THORELL si počkal na vhodný moment a milimetrovou střelou překonal brankáře Stezku. Sparťané jdou znovu v utkání do vedení. Asistence: David Tomášek.
51:15'
Vítkovice právě vstřelily branku! Hosté se konečně dočkali! DOMINIK LAKATOŠ si za svou dnešní aktivitu rozhodně gól zaslouží. Vítkovický tahoun se nikterak nerozmýšlel a prudkou ranou z kruhu nedal Kořenářovi šanci zasáhnout. Asistence: Roberts Bukarts.
50:26'
A je to obránce Michal Kempný (SPA), který vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení a sparťanská posila už sedí na lavici hanby.
50:08'
Tobias Lindberg se tlačil do útočného pásma, ale vítkovický útočník v rozhodujícím momentu ztratil kotouč. A pozor, sudí se chystá znovu vylučovat.
49:18'
Krejčík našel zpětnou přihrávkou Němečka a sparťané uklidnili hru ve vlastní třetině. Domácí se soustředí na pečlivou obrannou činnost, hra plyne dál.
48:42'
Lakatoš nemohl pokračovat v útočném pásmu kvůli signalizovanému ofsajdu a obránce Němeček společně se svým parťákem v obraně mohli v klidu rozehrát.
48:15'
Velká šance domácích! Jeden ze sparťanů se ocitl sám před Stezkou, který si vyjel ze svého pracoviště a s přehledem zneškodnil šanci.
47:48'
Němeček vysunul svoje napadání v hloubi útočného pásma a sparťané ještě získali kotouč na své hokejky. Vítkovičtí obránci jsou však připravení.
47:34'
Ondřej Mikliš zavítal do útočného pásma, udělal pár kroků dopředu a svou střelou prověřil brankáře Stezku. Ten se nenechal zaskočit a přikryl puk lapačkou.
47:15'
Grman předal kotouč spoluhráčům ve středním pásmu, kde sparťané byli připravení a odrazili další pokus o založení útočné akce ze strany Vítkovic.
46:52'
Teď se však znovu přerušuje, přiznám se, že nevím, z jakého důvodu. Každopádně tu máme další komerční přestávku, po níž budeme pokračovat.
46:11'
Bukarts nepřesně hledal svého spoluhráče a sparťané ujeli do protiútoku. Domácí hokejisté se však k další střele nedostali a hra začíná nabírat na obrátkách.
45:34'
Velká možnost pro Spartu! Před Konečným se otevřel prostor ke střele, ale Stezka se stihl vrátit do své pozice a včas zasáhl.
45:28'
Gewiese se vrátil pro kotouč do obranného pásma, ale sparťané díky dobrému napadání získali puk na své hokejky. Stezka vzápětí vytasil úspěšný zákrok.
44:49'
Hosté byli v dobrém tlaku před Kořenářem, ale jejich snahu brzdí hvizd sudího. Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je přerušena.
44:24'
Mikliš ztratil kotouč v souboji s Kalusem a vítkovičtí hráči kombinovali. Následná rána z pravé strany kluziště byla svižná, ale Kořenář si našel výhled.
43:45'
Sparťané rychle přenesli hru na druhou stranu kluziště a okamžitě zaměstnali brankáře Stezku. Ten se nenechal rozhodit a svým zákrokem přerušil hru.
43:18'
Lakatoš našel najetého Mikuše, který mířil sám na sparťanského brankáře, ale vítkovický obránce nemířil přesně. Škoda pro Vítkovice.
42:28'
Němeček skočil zpátky na ledovou plochu a sparťané hrají v plném počtu. Mezitím obránce Kempný nabral rychlost v obranném pásmu a domácí útočí.
41:41'
Adam Polášek odzbrojil jednoho z vítkovických hráčů a následně vyhodil kotouč přes všechny čáry obránce Krejčík. Sparťané už tohle oslabení zvládnou.
41:15'
Gewieseho rána z pravé strany skončila zablokovaná a kotouč se nakonec otřel o ochrannou síť za brankou sparťanského gólmana Josefa Kořenáře.
40'
Marosz před sirénou srazil Kempného, hned přišla odplata
40:34'
Bukarts si zpracoval kotouč v rohu útočného pásma a hosté kombinovali. Před brankou však zapracoval Horák, který osvobodil Spartu od dalších komplikací.
40:08'
V závěru druhé části byl vyloučen obránce David Němeček za krosček a hosté si hned zkraje třetí třetiny zahrají klasickou přesilovou hru. Kořenář v pohotovosti.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:20 hodin.
Máme tu konec druhé třetiny a oproti té první jsme gól neviděli. Oba týmy si připravily své šance, ale brankáři zaslouží za své dnešní výkony pochvalu. Na straně jedné likviduje střely Stezka, na straně druhé pro změnu drží svůj celek ve vedení Kořenář. Zda udrží čisté konto či nikoliv, na to si musíme počkat do třetí třetiny.
40'
40:00'
39:18'
Lukáš Kovář musel rychle couvat do obranného pásma, ale sparťané se ještě dostali do akce. Erik Thorell kroužil kolem branky, leč bez gólového úspěchu.
39:02'
Poslední minuta druhé třetiny. Jeden ze sparťanů zůstal po střetu s vítkovickým hráčem ležet na ledě, ale už odjel po svých na domácí střídačku.
38:45'
Obrovská hrubka ve vítkovické obraně! Horák se ocitl ve vlastním oslabení osamocen před Stezkou, který napodobil Kořenáře a udržel puk.
38:20'
Bukarts nabil na modrou čáru Mikušovi a vítkovický bek nastřelil připravenou lapačku Kořenáře. Ten je v posledních minutách hrdinou domácího týmu.
37:55'
Bukarts se rozhodl vypálit z levého kruhu pro vhazování, ale jeho ránu obětavě zablokoval clonící obránce Polášek. Hra je přerušena.
37:38'
Kořenář i nadále drží Spartu a živí naději na čisté konto v utkání. Rána od modré čáry našla pouze připravenou náruč sparťanského brankáře v modrém půlkruhu.
37:13'
Mikuš se svou letkou musí zacouvat až do obranného pásma a vítkovičtí hokejisté musí začít se svým tlakem od brankáře Stezky. Sparta se brání úspěšně.
37:01'
Vítkovičtí hokejisté se okamžitě usadili v útočném pásmu a ránu od mantinelu zneškodnil svým úspěšným zákrokem Kořenář. Hra je přerušena.
36:56'
Hosté budou hrát další přesilovou hru. Na trestnou lavici tentokrát zavítal za hákování útočník David Tomášek (SPA), který stráví následující okamžiky na lavici hanby.
36:24'
Jeden ze sparťanů servíroval kotouč před branku, kde byl najetý Gustaf Thorell, ale vítkovický hráč zasáhl na poslední chvíli. Hra pokračuje dál.
36:12'
Michal Kempný vystřelil od mantinelu přes obránce Kocha a Stezka si znovu přes ztížený výhled našel kotouč a schoval jej pod svou lapačku.
36:03'
Máme tu další přerušení hry. Sudí viděli hru vysokou holí, zřejmě na straně Vítkovic a po krátce chvilce bude následovat další vhazování po pravici Stezky.
35:46'
Sobotka našel zadovkou Řepíka, jehož rána z křídla prověřila Stezkovu pozornost. Vítkovický brankář si přitiskl kotouč na hruď a zasáhl.
35:40'
Mikuš chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale vítkovický bek jej nakonec našel mezi bruslemi u mantinelu. Hosté vzápětí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
35:04'
David Tomášek vyslal nebezpečnou ránu od modré čáry a brankář Stezka si i přes klubko těl našel dobrý výhled a kotouč schoval v lapačce.
34:18'
Petr Gewiese se dostal do útočného pásma, ale svou prudkou ranou mířil velmi nepřesně. Na druhé straně byl připravený Kovář, ale hosté už nezahrozili.
33:40'
Sobotka ztratil kotouč na útočné modré čáře a obránce Mikliš musel couvat do střední zóny. Sparťané nakonec celou situaci bez větších problémů zvládli.
33:15'
David Němeček svižně vypálil od mantinelu a pro Stezku to byl další zákrok. Vítkovický brankář máchl svou lapačkou a raději se rozhodl přerušit hru.
32:58'
Martin Jandus poslal puk do středního pásma, kde jej tečoval jeden ze sparťanů, ale domácí hokejisté se už do další velké příležitosti nedostali.
32:44'
Lakatoš se znovu řítil do útočného pásma, ale bez úspěchu. Sudí přerušil hru a následuje další komerční přestávka tohoto duelu, po které budeme pokračovat.
31:50'
Petr Fridrich přesunul hru na druhou stranu kluziště a naservíroval puk Lakatošovi. Druhý jmenovaný vypálil a trefil jen boční síťku sparťanské branky.
31:10'
Řepík našel na modré čáře Mikliše, který se ke střele neodvážil, ale sparťanský kapitán posléze netrefil letící puk před brankou.
30:13'
Jakub Konečný spolupracoval v útočném pásmu s Davidem Vitouchem, ale sparťané se do další velké šance nedostali. Vítkovičtí hráči včas zapracovali.
29'
V přesilovkové formaci se objevil Kempný a vyslal nebezpečnou střelu zápěstím
29:23'
Mikuš skočil na ledovou plochu a bývalý sparťanský obránce se okamžitě zapojil do hry. Mezitím hosté vyvezli puk do útočného pásma, kde Kořenář nemusel zasahovat.
28:54'
Moravčík vyslal střelu od modré čáry, která však byla tečovaná a o hradbu těl kotouč odklouzal k mantinelu. Vítkovičtí hokejisté se brání velmi úspěšně.
28:32'
Michal Kempný obdržel přihrávku tentokrát na pravý kruh, odkud vyslal prudkou ránu. Ta však zaplula pouze do připravené náruče brankáře Stezky.
28:07'
Kempný se rozhodl vypálit od modré čáry, ale rána domácího beka nebyla přesná. Sparťané se následně k dorážce už nedostali.
27:34'
Sparťané se však nemohou na delší časový úsek v útočném pásmu, vítkovická čtveřice se úspěšně brání a nepouští domácí hráče do příležitostí.
27:13'
Juraj Mikuš (VIT) je prvním vyloučeným hráčem na straně Vítkovic, kdy trefil hokejkou Davida Tomáška. Vítkovický bek si za svůj čin vysloužil dvě minuty.
26:24'
Erik Thorell se vrátil do středního pásma a zamezil případnému nebezpečí. Následná střela Davida Vitoucha ze sparťanského protiútoku neměla úspěch.
26:02'
Vypadalo to, že se bude vylučovat z vítkovických řad, ale nakonec nikoliv. Sudí přerušili hru, následuje komerční přestávka, po níž budeme pokračovat.
25:41'
Petr Chlán nahodil kotouč do útočného pásma, kde o něj bojovali vítkovičtí hráči. Ti však nebyli úspěšní a sparťané odrazili útok vítkovického týmu.
25:26'
Sparťané přesunuli hru na druhou stranu kluziště a další úspěšný zákrok si připsal na své konto brankář Stezka. Ten vytasil svou lapačku a raději přerušil hru.
25:14'
Další úspěšný zákrok Kořenáře. Raskob vyslal ránu ze strany, kterou sparťanský brankář v klidu viděl a bez obtíží schoval kotouč ve své lapačce.
24:37'
Dej našel v útočném pásmu Marosze a od modré čáry mohl střílet obránce Koch. Vítkovický zadák se však k pořádné střele nakonec přes protihráče nedostal.
24:20'
Krejčíkova velmi nebezpečná rána z pravé strany zaměstnala výstroj brankáře Stezky, který si s ranou domácího beka poradil.
23:45'
Marosz zasekl hru v útočném pásmu u mantinelu a předal kotouč do hloubi pásma. Tam však byli sparťanští obránci připravení a posílají puk na druhou stranu.
23:31'
Další přerušení hry. Sudí znovu píská přihrávku rukou a oba týmy mezitím vyměňují své síly na ledové ploše. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.
23:18'
Erik Thorell chtěl odpálit kotouč do útočného pásma, ale puk zřejmě končí na sparťanské střídačce. Následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
23:06'
Sparta hraje v plném počtu. Mezitím rozhodčí píská hru rukou a vhazovat se bude za pár okamžiků v neutrální zóně, blíže k brance domácího celku.
22:35'
Stezka špatně rozehrál a David Vitouch mířil do přečíslení tři na dva. Sparťané našetřili další cenné vteřinky a tohle oslabení už stoprocentně zvládnou.
22:13'
Brankář Kořenář ukryl kotouč ve své lapačce a přerušil hru. Vítkovická pětice tak nadále musí zkoušet své střelecké štěstí ve druhé početní výhodě.
21:41'
Raskob přenechal kotouč do tandemu spoluhráčům a hosté přenesli hru na druhou stranu kluziště. Hosté se však nemohou dostat do vyložené šance.
21:14'
Domácí se brání velmi úspěšně. Jeden ze sparťanů vybojoval kotouč v obranném pásmu Ridery a brankář Stezka musel zasahovat. Hra pokračuje.
20:46'
Druhým vyloučeným hráčem na straně domácího týmu je obránce Michal Moravčík (SPA), který se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí a už sedí na lavici hanby.
20:39'
Vítkovice mají výhodu! Lakatoš mezitím pálil z pravého křídla, ale rána hostujícího útočníka byla velmi nepřesná.
20:15'
Grman si sebral kotouč v obranném pásmu a hosté založili rychlou útočnou akci. Ta však skončila už ve svém zárodku, konkrétně na obranné modré čáře.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:25 hodin.
První třetina je úspěšně za námi. Vítkovičtí hokejisté měli k dispozici dlouhou početní převahu pět na čtyři, kterou však nevyužili a na druhé straně úřadovali sparťané. Vladimír Sobotka si najel do útočného pásma a svou přesnou střelou nedal Stezkovi šanci na zákrok. Sparta si tak nese do kabiny jednobrankový náskok.
20:00'
19:37'
Marek Kalus se už nedostal ke kotouči v útočném pásmu a Kempný v klidu mohl poslat puk do neutrální zóny. První třetina pomalu, ale jistě končí.
18:53'
Řepík nejprve na hranici pravidel atakoval protihráče na útočné modré čáře a posléze v osobním souboji s Patrikem Kochem ztratil hokejku.
18:36'
Kotouč zůstal ležet na vnější síťce sparťanské branky a jelikož ho nikdo z hráčů nevrátil zpět do hry, rozhodčí se rozhodl hru přerušit. Následuje další buly.
18:24'
Němeček poslal kotouč svému spoluhráči a Gustaf Thorell bekhendovým pokusem vyhodil puk alespoň do středního pásma. Sudí poté píská hru vysokou holí.
17:24'
Juraj Mikuš rozehrál na vítkovické útočníky, kteří však nebyli u mantinelu úspěšní. Následný přechod kupředu v podání Davida Vitoucha nepřinesl úspěch.
16:51'
Dej se prohnal do útočného pásma a Kořenář řešil nepříjemné nahození od modré čáry. Sparťanský gólman si bez problémů poradil a poslal puk do bezpečí.
16:24'
Mikliš bojoval s vypětím všech sil o kotouč v obranném pásmu a jeho počínání přineslo ovoce. Sparťané získali puk na své hokejky a mají hru pod kontrolou.
15'
Skóre otevřel Sobotka přesnou ranou do protipohybu Stezky, 1:0
15:54'
Dej přimáčkl na mantinel jednoho ze sparťanů a hosté přenesli hru na druhou stranu kluziště. Kořenář mohl tentokrát zůstat v klidu a domácí rozehráli.
15:30'
Domácím borcům narostla křídla a jsou velmi aktivní. Gustaf Thorell předal kotouč Hauserovi, jehož ránu z levého křídla pokryl připravený Aleš Stezka.
14:53'
Pro Spartu mohlo být ještě veseleji! Erik Thorell se zbavil kličkou posledního obránce, ale Stezka proti němu vytáhl parádní zákrok.
14:23'
Sparta právě vstřelila branku! Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma a VLADIMÍR SOBOTKA se stal prvním úspěšným střelcem utkání! Zkušený útočník najel do pásma a svou střelou z levé strany prostřelil Stezku na vzdálenější tyčku. Asistence: Michal Řepík, Roman Horák.
14:18'
Michal Kempný si poradil v obranném pásmu a napadajícím Půčkem a přes následnou ránu od modré čáry se znovu dostali ke kotouči domácí sparťané.
14:01'
Sudí přerušil hru a následuje další komerční přestávka tohoto utkání. Po ní budeme pokračovat v útočném pásmu hostujících Vítkovic u branky Kořenáře.
13:28'
Erik Thorell nabral rychlost v obranném pásmu a sparťané mohli po delší době zamířit do útočné zóny. Tam však vítkovičtí hokejisté zapracovali.
12:47'
V samotném závěru dlouhého oslabení se dostal ke střele kdo jiný, než Lakatoš, který vyslal nepříjemnou ránu z kruhu, se kterou si Kořenář poradil.
12:15'
Hosté se pořádně usadili v útočném pásmu, ale jejich střely jsou zatím velmi nepřesné. Kořenář nemusel zasahovat a vítkovičtí borci ještě rozjíždí kombinaci.
11:44'
Peter Krieger zůstal ležet na ledové ploše a rozhodčí raději přerušil hru. Vítkovický útočník se už zvedl z ledu a míří po svých na hostující střídačku.
11:05'
Tahle přesilová hra se hostům nedaří podle představ. Na ledě je zpátky formace Dominika Lakatoše, který znovu pálil, ale Kořenář opět odolal.
10:18'
Rastislav Dej s Maroszem nevybojovali kotouč za sparťanskou brankou, což znamená jediné. Sparťané se už po několikáté dostali až do neutrální zóny.
09:54'
Hosté zůstali usazeni v útočném pásmu a střela jednoho z vítkovických obránců od modré čáry zaplula přesně do výstroje brankáře Josefa Kořenáře.
09:28'
Lakatošova svižná rána z pravého kruhu pro vhazování byla velmi jedovatá, ale mířila těsně nad branku. Vítkovický tlak pokračuje.
09:10'
Domácí hokejisté zvládají úvod dlouhého oslabení na výbornou. Sparťanská čtveřice nyní vyhodila kotouč do středního pásma a hosté musí začít znovu.
08:44'
Pozor, hosté si zahrají první přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici usedl útočník Petr Hauser (SPA), který vyfasoval čtyři minuty za hru vysokou holí.
08:38'
Hra se nám v posledních minutách celkem dost kouskuje, nyní tu máme další přerušení. Sparťané přenesli hru na druhou stranu a Stezka raději zasáhl.
08:28'
Brankář Kořenář znovu přerušil hru, bude se vhazovat v útočném pásmu hostujících Vítkovic. Na ledě je znovu formace kolem útočníka Dominika Lakatoše.
07:51'
Mario Grman vyslal střelu od modré čáry, která změnila svůj směr, na který Kořenář nestihl reagovat. Naštěstí pro něj však kotouč mířil mimo branku.
07:12'
Kempný dotíral na svého protihráče v obranném pásmu a sparťané nakonec získali kotouč na své hokejky. V útočném pásmu se však do další šance nedostali.
06:59'
Roberts Bukarts dostal kotouč do středního pásma a jelikož jeden ze sparťanů vrátil puk do útočné zóny, píská se postavení mimo hru na straně Sparty.
06:53'
Po komerční přestávce se pokračovalo v útočném pásmu domácího týmu a Řepík pálil okamžitě po vhazování. Rána domácího kapitána nebyla přesná.
06:51'
Nyní je hra přerušena, sparťané znovu ohrozili vítkovickému brankáře, který tentokrát přerušil hru. Následuje první komerční přestávka tohoto utkání.
06:14'
Tlak Sparty v útočném pásmu a hned dvě nebezpečné střely! Nejprve pálil obránce Krejčík a následnou dorážku zastavil svým úspěšným zákrokem Stezka.
05:40'
Jandus zacouval za svou branku a dopřál spoluhráčům čas na dostřídání. Na ledovou plochu skáče Safinova formace i s útočníkem Jakubem Konečným.
05:17'
Martin Jandus přihrál svému spoluhráči v obraně Němečkovi a sparťané rychle přenesli hru na druhou stranu kluziště. Stezka zatím nemusel zasahovat.
04:54'
Hra nabrala velký spád a oba týmy se ženou dopředu. Dejova prudká rána z levé strany přes obránce našla pouze výstroj připraveného brankáře Kořenáře.
04:13'
A pozor také na druhé straně! Lakatoš se řítil sám na brankáře Kořenáře, který si vyjel z branky a jemnou střelu zneškodnil.
03:33'
Další rychlé přečíslení Sparty. Sobotka po přejezdu útočné modré čáry předával kotouč Horákovi, ke kterému však puk nedoputoval.
03:17'
Michal Řepík nabral rychlost ve středním pásmu, ale posléze svou přihrávkou nepřesně hledal útočníka Safina. Vítkovičtí obránci jsou u kotouče.
02:11'
Rastislav Dej se propracoval do útočného pásma a nahodil na brankáře Kořenáře. Ten pohotově zasáhl a vyklepal kotouč ze své výstroje pro Němečka.
1'
Kempný po návratu z NHL pálil hned v první minutě zápasu
01:54'
Gustaf Thorell chtěl odpálit kotouč do hloubi útočného pásma, ale vítkovičtí hokejisté zapracovali a Dej společně se spoluhráči vyváží kotouč do bezpečí.
01:36'
Až nyní se podařilo vítkovickému gólmanovi přerušit hru. Kempný se svou letkou odjíždí na střídačku a přenechává místo v zadních řadách svým obráncům.
01:02'
Kempný je na ledě a hned se činil. Sparťanský obránce vyslal jedovatou ránu z pravé strany kluziště a brankář Stezka pohotově zasáhl. Hra pokračuje dál.
00:37'
Na ledě je druhá útočná formace Pražanů. Lakatoš nahodil puk do útočného pásma, kde byli však připravení pouze domácí obránci, kteří rozehrávají.
00:20'
Polášek poslal kotouč do středního pásma, kde útočník Horák tečoval kotouč směrem do útočné zóny. Tam se však domácí hokejisté příliš dlouho neohřáli.
00:01'
Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům krásný a ničím nerušený středeční podvečer u sledování předehrávky 31. kola mezi Spartou a Vítkovicemi. Utkání startuje přesně v 18:30 hodin a vy si můžete zkrátit čas pročítáním sestav obou celků pro dnešní mač. Příjemnou zábavu.

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Polášek (A) – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – E. Thorell, D. Vitouch, Tomášek – D. Simon, G. Thorell, Hauser – Safin, Konečný, M. Vitouch.
Trenér: Pavel Patera

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej, Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Hynek, Špůr.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes nás čeká předehrávka 31. kola Tipsport extraligy mezi Spartou a Vítkovicemi. Utkání startuje přesně v 18:30 hodin a vy můžete být u toho i díky našemu on-line textovému přenosu. Příjemnou zábavu!
Sparťané nedávno ohlásili na svém webu velkou posilu do zadních řad, která by právě v duelu proti Vítkovicím neměla chybět v sestavě. Pražany posílil zkušený reprezentační obránce Michal Kempný, který má na kontě řadu zkušeností ze zámoří, kde dokonce vyhrál s Washingtonem slavný Stanley Cup. Fanoušci se tak rozhodně mají na co těšit.
Vítkovice mohou být s dosavadním průběhem sezony spokojeny. Ostravané mají na kontě dvacet osm získaných bodů a dýchají na záda prvním Pardubicím. Parta kolem útočníka Petera Muellera v posledních dvou zápasech nezaváhala, když si nejprve poradila s Libercem a posléze vyzrála na trápící se Vervu poměrem 5:3. Uspějí vítkovičtí hokejisté potřetí v řadě a odvezou si z Prahy cenné body?
Sparta má za sebou vydařené utkání proti Mladé Boleslavi, kterou porazila 3:2 v prodloužení. Pražané sice ztratili své vedení v závěrečných minutách řádné hrací doby, ale v nastavení rozhodl o dvoubodové výhře kapitán Michal Řepík. Ten byl v celém průběhu utkání velmi aktivní a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně Sparty. Zda naváže na své výkony i tentokrát, se necháme překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.