Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Brno - 13. ledna 2023   18:30

Třinec
07:18' Daňo (Hudáček, Nestrašil) • 26:42' Dravecký (Hrehorčák, Chmielewski) • 32:35' Daňo (Marcinko, Nestrašil) • 38:37' Nestrašil (J. Jeřábek, Hudáček) • 46:05' Hudáček (Voženílek, Hrňa) • 49:55' Marinčin (Hudáček)

SESTŘIH: Třinec - Kometa 6:1. Show Ocelářů v Bratislavě řídili Slováci

Z Bratislavy to bude vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a zase někdy na počtenou!
V první třetině byl jediným úspěšným střelcem Marko Daňo, který se prosadil i v následující části. Přesně pálili i jeho krajané Vladimír Dravecký a Libor Hudáček. Jedinými gólovými Čechy byli na straně Třince Andrej Nestrašil a brněnský Jan Süss.

Celkově utkání jasně ovládli Oceláři, kteří tak Na Tehelnom poli slaví vítězství 6:1 nad Kometou.
Střely na branku: 27:33
Trestné minuty: 4:8
Využití přesilovek: 3:0
Branky v oslabení: 0:0

Diváci: 11 367
Nejlepším hráčem Třince je Libor Hudáček a na straně Komety zase Jan Süss.
V zápase bratislavských Winter Games vítězí třinečtí Oceláři! A bylo to skutečně slovenské galapředstavení. Hned pětici branek Třince totiž vstřelili hráči právě ze Slovenska.
59:35'
Rána Koblížka byla ztečována hradbou těl pouze do rohu kluziště.
59:01'
Únik Süsse chtěl brněnský forvard zakončit střelou mezi betony, nicméně Kacetl stál pevně na svém místě.
58'
Marcinko z dobré pozice trefil tyč
58:53'
Oceláři se stále drží v útočném pásmu a odpočítávají poslední vteřinky.
58:28'
Utkání se dohrává u Furchovy svatyně.
57:43'
Unikající Marcinko z mezikruží orazítkoval tyč!
57:23'
Nahození Voženílka jako první dojíždí Marcinko.
57:05'
Doudera s Rothem v poklidu kombinují v obranném pásmu.
56:23'
Spolupráci Šalého s Gulašim zakončil brněnský bek velmi slabou ranou. Do protiútoku se okamžitě žene Chmielewski.
55:58'
I přes jasné vedení se Oceláři stále tlačí do útoku.
55:17'
Třinečtí jen vyhazují přes všechny čáry, ale Holland dojížděl poněkud vlažněji, a tak se rozhodčí rozhodli nepískat icing.
54:51'
Oblouček Petra Holíka vystihl brankář v šedém a vhazuje se tak po pravici Kacetla.
54:19'
Ondřej Kacetl neměl s ranou Strömberga z dálky žádné potíže.
53:38'
Třináctý útočník Tomáš Vincour chtěl proklouznout mezi obránci Ocelářů, ale ti byli důslední.
53:18'
Bruslařský manévr Chmielewskiho vyústil v odpískání ofsajdu.
52:42'
Tísněný Chmielewski se pokoušel zakončit, ale Furcha z velké blízkosti nezaskočil.
51:41'
Rozháraná defenziva Komety vyhazuje na zakázané uvolnění.
51:13'
Kličkující Pospíšil byl tělem odstaven. Puk je tak znovu v moci Ocelářů.
50'
Marinčinova bomba zapadla za Furcha, 6:1
50:38'
Únik Strömberga byl zakončen pouze ranou do pravého Kacetlova betonu.
49:55'
Třinec právě vstřelil branku!
Pátý gól slovenských hráčů vstřelil MARTIN MARINČIN, jenž ranou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Furchovi kotouč propadl mezi rukou a tělem. 6:1. Asistence: Libor Hudáček.
49:38'
Jednička z Hrňovy hole vystrašila Furcha, který lapačkou pouze promáchl.
49:14'
Úmysly Nestrašila vystihla bránící čtveřice a kotouč míří až ke Kacetlovi.
48:41'
Dělovka Růžičky prosvištěla vedle pravé tyče Furchovy klece.
48:07'
Zaťovič upláchl obraně Ocelářů po levé straně, ale Kacetla ranou na lapačku nepřekonal.
47'
Nádherně svižnou souhru dokončil Hudáček, 5:1
47:55'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Petr Holík – 2 min., hákování. Holík ve snaze zastavit Kurovského fauloval.
46:49'
Zbořil našel přes celou šířku hřiště rychlíka Šalého! Kacetl si myslel, že zachytí kotouč za brankou, ale kus černé gumy se odrazil přesně na Šalého, jenž mohl z úhlu zakončovat do prázdné klece. Minul!
46:05'
Výstavní přesilovkový ťukec Třince končí v síti! Hrňa našel na brankové čáře stojícího Voženílka, jenž okamžitě přihrával mezi kruhy na LIBORA HUDÁČKA, který svižnou ranou na vzdálenější tyč překonává brankáře Furcha. 5:1. Asistence: Daniel Voženílek a Erik Hrňa.
45'
Süss využil ležérní obrany a snížil, 4:1
45:58'
Nadvakrát se k dorážce z úhlu dostal Daňo, po kterém okamžitě skočil Gulaši. Brněnský bek měl štěstí, že jej rozhodčí nevyloučil.
45:11'
Oceláři v poklidu rozehrávají od vlastního brankáře. O distribuci přihrávek se stará Marinčin.
44:42'
Kristián Pospíšil – 2 min., podrážení. Kometě se honba za vyrovnáním komplikuje.
44:02'
Kometa právě vstřelila branku!
Přeci jen Kometa snižuje! Ščotka nahodil kotouč na branku, kde stál připravený JAN SÜSS, jenž kotouč nabral na bekhend a zakončil přesně nad Kacetlovým betonem. 4:1. Bez asistence.
43:57'
Třinec v plném počtu.
43:29'
Kollár chtěl jednoznačně vystřelit z první, ale Pospíšilovu nabídku jen škrtl patkou hole.
42:53'
Další pokus Kundrátka ukryl Kacetl pod lapačkou. Nerozhodila ho ani lehká teč Marinčina.
42:29'
Horký kombinuje se Zbořilem i Holíkem, avšak k jediné střele se prodral obránce Kundrátek.
41:57'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Tomáš Marcinko – 2 min., sekání. Třinecký forvard zasáhl Hollanda i lehce do obličeje.
41:35'
41:28'
Nahození Kučeříka nebylo Kollárem tečováno a zaplachtilo nakonec až do náručí Kacetla.
40:59'
Brněnští střídají a o konec přesilovky se postará Šalé a spol.
40:39'
Útok Komety rozjíždí ze středního pásma Zbořil.
40:01'
Jednoznačným vítězem prostřední periody jsou Oceláři Třinec. Podruhé v utkání se prosadil Marko Daňo, k němuž se do střelecké listiny zapsal i jeho krajan Vladimír Dravecký. Pozadu však nechtěl být ani Andrej Nestrašil, který svým gólem upravil skóre na 4:0.
40:00'
39'
Nestrašilovi stačilo vložit hůl do geniálního pasu Jeřábka, 4:0
39:46'
Zajímavá Holíkova pobídka sice našla Zaťoviče, ale kapitán Komety poté kotouč nazdvihl až nad břevno Kacetlovy klece.
39:35'
Martin Marinčin – 2 min., podrážení.
39:02'
Hráči Komety neuspěli ani s nahozením. Kacetl chytá velmi jistě.
38:37'
Nádherná přihrávka Jeřábka do předbrankového prostoru našla přesně hůl ANDREJE NESTRAŠILA, jenž jemnou tečí nadzvedl puk nad pravý beton Dominika Furcha. 4:0. Asistence: Jakub Jeřábek a Libor Hudáček.
38:25'
Nahození Nestrašila viděl Furch po celou dobu letu.
38:06'
Raška po dlouhé šichtě vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
37:27'
Třinečtí zamkli hráče Komety a využívají střídačky v útočném pásmu.
36:13'
Modří rozehrávají od Furchovy klece.
35:56'
Holland ostře svalil Milana Douderu, avšak rozhodčí faul neviděl.
35:15'
Daňo se protlačil do šance jeden na jednoho proti Furchovi, ale ranou na lapačku jej nepřekonal!
34:13'
Unavenější formace Brna ztrácela proti čerstvým Ocelářům, ale nakonec se jí podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.
33'
Daňo dorážel v přesilovce a trefil se podruhé, 3:0
33:21'
Po bekhendu Zbořila zkoušel Šalé odrazit kotouč od zad Kacetla, ale úspěšný nebyl.
32:35'
Přeci jen tu máme gól! MARKO DAŇO si našel odražený puk od těla Marcinka a pohotovou ranou k pravé tyči překonává Furcha. 3:0. Asistence: Tomáš Marcinko a Andrej Nestrašil.
31:53'
Opět se do úniku dostali Brněnští, kteří přihrávkou zasáhli hůl bránícího Jeřábka! Zvláštní odraz vyslal puk těsně nad horní tyč!
31:26'
Nejlepší extraligová přesilovka zatím svou sílu nedokázala a Třinečtí se nedokáží usadit v útočné třetině.
31:02'
Radek Kučeřík – 2 min., nedovolené bránění. Netrvalo to moc dlouho a Kometa jde opět do čtyř. Kučeřík sestřelil Kurovského a rozhodčí okamžitě zvedl pravici.
30:14'
Kometa v plném počtu.
29:42'
Skvělá kombinace Třince, Hudáček našel přesnou křižnou přihrávkou Hrňu, jehož rána z první mířila k tyči, kde však byl beton přesunujícího se Furcha.
28:43'
Obrovská šance Komety! Kollár ujížděl naprosto osamocený, ale bekhendovým blafákem Kacetla nepřekonal!
28:14'
Jakub Flek – 2 min., podrážení. Napadající Flek byl až příliš aktivní a nešikovně podrazil Douderu.
27'
Hrehorčák v přečíslení našel Draveckého, ten zvýšil na 2:0
27:41'
Rána Rotha nenašla hole spoluhráčů a oblouček tak zaplachtil až do Furchovy lapačky.
27:14'
Kličkující Vincour byl ve středním pásmu zastaven přesným Čukstem.
26:42'
Nedáš, dostaneš! Rychlý protiútok vyústil v přečíslení dva na jednoho, ve kterém Hrehorčák našel hůl VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, jenž střelou po ledě našel místečko u pravé tyče Furchovy svatyně. 2:0. Asistence: Patrik Hrehorčák a Aron Chmielewski.
26:10'
Nebezpečnou střelu Hrbase doráželi Brněnští z bezprostřední blízkosti, ale třinecký gólman nechal betony pevně na ledě.
25:23'
Velikou šanci Komety kazí připravený Kacetl!
24'
Furcha zachránil kulich, který schytal střelu
24:47'
Dobře postavený Pospíšil vystihl rozehru Ocelářů a okamžitě chtěl posouvat na volného spoluhráče, nicméně jeho pas byl zablokován dvojicí šedých beků.
Kacetlova klec si vyžaduje převrtání kolíků, a tak je hra na chvíli pozdržena.
24'
24:36'
Rána Pospíšila zasáhla připraveného Kacetla jen do ramena.
24:22'
Oceláři šikovně vyhazují na branku Furcha a okamžitě upalují na střídačku.
23:39'
Šikovný Holík tečoval Hrbasovu pobídku a Kacetl měl veliké problémy. Po menších zmatcích raději šedí vyhazují přes všechny čáry.
23:13'
Netrpělivost Draveckého pramenila až v odpískání ofsajdu.
22:21'
V přečíslení sice Chmielewski prostrčil na Romana, ale k zakončení se Třinečtí nedostali.
21:54'
Tentokrát to byl Šalé, kdo prověřil pozornost Ondřeje Kacetla. Brankář Ocelářů byl proti střele z úhlu přesně na svém místě.
21:09'
Ščotkovo tečované nahození jako první dojíždí Flek.
20:24'
Marcinkova řada si opět ihned po začátku třetiny vypracovala slibnou šanci, Furch byl ale připraven.
20:01'
V Bratislavě začíná mírně pršet, doufejme tedy, že se počasí nezhorší a budeme svědky skvělého představení i minimálně po dalších čtyřicet minut.
Máme za sebou první třetinu úvodního duelu Winter Games pořádaném Na Tehelnom poli. I přes střeleckou převahu Brna se jako jediný prosadil Marko Daňo, jehož gól z osmé minuty stanovuje skóre 1:0 pro Třinec.
20:00'
19:58'
Jeřábek šikovně našem z druhé vlny najíždějícího Čuksteho, ale proti jeho střele se Furch stihl přesunout.
19:21'
Raškův pokus zápěstím narazil na Kacetlovu vyrážečku.
18:44'
Hráči Komety skvěle odstavili útočící Třinecké již ve středním pásmu a kreativita bude v poslední minutě patřit modrým.
17:56'
I přes svou rychlost Horký na pas nestačil a je pískán icing.
17:36'
Velmi nepříjemná rána snipera Horkého zasáhla třineckého gólmana do ramene.
16:59'
Koblížkova nápaditá přihrávka málem našla hůl Kundrátka, ale nakonec Kacetl nemusel zasahovat.
16:43'
Zmatkující beci Komety vyhazují pouze přes všechny čáry.
16:26'
Ani Süss, ani Koblížek nepropálili hradbu třineckých těl.
15:28'
Z rohu chtěl Růžička přihrát na obránce Jeřábka, ale nepřesností jej vyhnal až za Kacetlovu svatyni.
14:56'
Jedovatá střela Kurovského mířila do brusle Kučeříka a Furch měl veliké štěstí, že se černá guma odrazila přesně do jeho betonu.
14:03'
Neohrožený Ščotka vyjel až do předbrankového prostoru, odkud vyslal nebezpečnou ránu bekhendem. Ani následné obtočení kolem branky neskončilo úspěšně, jelikož beka Komety zdvojili vracející se Oceláři.
13:23'
Hudáček chytře hledal Nestrašila, jenž mohl z úhlu překonat Furcha, ale byl velmi rychle dostoupen Kučeříkem.
13:00'
Nebezpečná rána Marinčina od modré čáry zazvonila o brankovou konstrukci!
12:39'
I nepřesná přihrávka Brněnských končí zakázaným uvolněním.
11:48'
Rychlík Šalé, stříbrný medailista z Mistrovství světa do dvaceti let, přebruslil všechny kromě Milana Doudery, jenž se postaral o to, aby mladíček v dresu Komety neohrozil Kacetla.
11:19'
Klidný Doudera se opět stará o rozehru ofenzivních akcí Ocelářů.
10:46'
Střela Fleka okamžitě po vhazování doletěla jen do lapačky Kacetla.
10:44'
Nepřesný pas Marinčina doklouzal až za brankovou čáru a píská se icing.
10:01'
Kličkující Růžička zajímavě posouval na Hudáčka, jenže ten byl donucen ke hře u mantinelu a následně o puk přišel.
09:34'
Douderova střela od modré byla Furchem vyražena do rohu kluziště.
09:16'
Kometa má velký problém s přechodem přes střední pásmo. Šedí skvěle napadají.
8'
Winter Classic otevřel parádní střelou z první Marko Daňo, 1:0
08:33'
Další ofenzivní akci Ocelářů zakládá Hrehorčák, kombinující s Kurovským.
07:18'
Oceláři jdou do vedení! Hokejisté Třince využívají přečíslení dva na jednoho a podesáté si připisuje první branku v utkání MARKO DAŇO, jenž po přihrávce Hudáčka pálil z první přesně do poloodkryté klece. 1:0. Asistence: Libor Hudáček a Andrej Nestrašil.
06:29'
Unikající střelec Horký hledal svého spoluhráče, ale přes posledního bránícího obránce Ocelářů kotouč neprostrčil.
05:46'
Reprezentační útočník Voženílek byl příliš rychlý a vjel až do postavení mimo hru.
05:23'
Střelu ze středu kluziště Kacetl bez problémů zachytil do lapačky a okamžitě rozehrává.
04:53'
Na Tehelnom poli začíná trošku pokapávat, tak doufejme, že se počasí ustálí a nezačne pršet silněji..
04:25'
Nahození Hrehorčáka zadunělo pouze o mantinel.
03:53'
Na druhé straně se vyznamenal také Kacetl.
03:36'
Nebezpečná rána Doudery byla tečována, ale skvělý Furch kotouč reflexivně vykopl.
03:09'
Rychle dobruslujícího Voženílka zkušeně předskočil Ščotka.
02:37'
Chvilku raději Ščotka podržel kotouč, jelikož jeho spoluhráči nebyli dobře srovnaní. Poté však okamžitě hledal najíždějícího Holíka.
01:45'
Doudera drží kotouč za Kacetlovou klecí a nechává své spoluhráče vystřídat.
01:08'
Rána Zaťoviče neměla gólové parametry.
00:30'
Do situace dva na jednoho ujeli Růžička s Voženílkem, jenže druhý jmenovaný přihrávku nezpracoval a poslal kotouč jen do rohu kluziště!
00:01'
Na Tehelnom poli je vskutku výjimečná atmosféra, o choreografii se starají fanoušci Komety. Odhadovaná návštěvnost by mohla být kolem 12 000 diváků. Následuje česká hymna.
Oba týmy nastupují ve speciálních dresech, Oceláři v šedých, které připomínají jejich postup do nejvyšší soutěže, a Kometa v upravené modré sadě.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Daneček) – Havránek, Marinčin, J. Jeřábek, Čukste, M. Doudera, Roth, Zahradníček – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Dravecký (A), Hrňa.
Trenér: Zdeněk Moták

HC Kometa Brno: Furch (Jekel) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Holland, Hrbas, Gulaši (A) – Pospíšil, Horký, Holík – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Süss, Strömberg, Koblížek – Vincour.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Hlavatý, Lederer.
HC Oceláři Třinec

V lednu sice Oceláři odehráli jen tři utkání, ale všechny dokázali vyhrát. Nejprve na půdě Hradce, poté i doma s Litvínovem zvítězili shodně 3:2 po prodloužení. Indiáni byli poslední, kdo okusil schopnosti Třince, když ve Werk Aréně padli jasně 1:6.