Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Kladno - 5. února 2023   15:00

Ukončeno
Třinec
08:16' Daňo (Nestrašil, Marcinko) • 19:56' Daňo (M. Růžička, Marcinko) • 23:44' Hrňa (Chmielewski) • 46:20' M. Růžička (Daňo) • 51:03' Marcinko (Daňo)
5:4
(2:1, 1:2, 2:1)
Kladno
10:20' Plekanec  (Jágr, Kubík) • 31:25' Kubík  (Plekanec, M. Procházka) • 38:28' Indrák  (Sotnieks, Klepiš) • 44:32' Jágr  (Kubík, Plekanec)
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Mar. Adámek, J. Jeřábek, Roth, Čukste, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Daňo – Hudáček, Voženílek, Nestrašil – Hrňa, Dravecký (A), Chmielewski – Hrehorčák, M. Roman, Buček.
Rozhodčí
Hribik, Pilný – Rožánek, Axman
Werk arena, Třinec
5 268 diváků
Kladno
Sestavy:
Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Kehar, Sotnieks, Slováček, Ticháček, Cibulskis, Veber – Jágr, Plekanec (C), Kubík – Indrák, Klepiš, M. Procházka – Zikmund (A), Filip, Beran – O. Bláha II, Pytlík, Babka.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Třinec - Kladno 5:4. Přestřelka vítězně pro Oceláře, hostům nepomohl ani Jágrův gól

Přenos se aktualizuje automaticky

Pokud jste dnešní zápas sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu, děkuji za pozornost a budeme se těšit opět u dalšího zápasu z třinecké WERK ARENY. Třinecká redakce se přihlásí z dalšího extraligového utkání na třineckém ledě, kterým bude v pátek 17. února 2023 od 17 hodin utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK, které se bude hrát v rámci 47. kola Tipsport extraligy. Do té doby se mějte pěkně!
Statistiky utkání:

Střely na branku 36:21
Střely mimo 15:7
Zblokované střely 16:9
Hity 8:9
Vhazování 27:37
Trestné minuty 4:6
Hosté na začátku třetí třetiny překlopili průběh zápasu na svou stranu, když se individuálně prosadil Jaromír Jágr. Kladenští však nevedli dlouho, Oceláři se se složitou situací, když ztratili vedení 3:1 a museli dotahovat soupeře, poprali nakonec úspěšně. Dvě minuty po Jágrově brance také individuálně rychlým vystoupením s pukem zpoza branky vyrovnal Martin Růžička a vítězný gól byl v režii dvojice Daňo a zakončující Tomáš Marcinko. Hosté už průběh zápasu nekorigovali, tři body tak po těžkém boji zůstaly v Třinci.
Nejlepší hráči: Marko Daňo – Jaromír Jágr
Konec zápasu.
59:52'
Marcinko ve střední třetině získal puk a přihrál ještě do strany Růžičkovi. Ten nebude moci zakončit do prázdné branky, domácím to však stačí.
59:47'
Hosté tlačili puk kolem mantinelů, ale následně Daňo jej od hrazení dostává do středního pásma.
59:27'
Hosté pokračují ve hře bez brankáře.
59:27'
Time out pro kladenské Rytíře.
59:27'
Kubík se dostal do útočné třetiny, i když to trochu vypadalo jako ofsajd. Patrně měl ještě nohu na modré čáře, ale tak či tak před ním stihl Doudera puk odpálit. Bylo to na kladenskou střídačku.
59:10'
Opět hosté hrají ze střední třetiny.
58:55'
Slováček sbírá puk ve středním pásmu a nahazuje za Mazance.
58:30'
Už tam je. Hosté hrají šest na pět!
58:24'
Puk ve středním pásmu. Brízgdala pokukává po střídačce.
58:15'
Puk na třinecké střídačce a bude se vhazovat ve středovém kruhu.
58:01'
Puk ve středním pásmu a následně jej Doudera poslal aspoň na druhou modrou čáru.
57:42'
Tvrdý boj o puk u mantinelu v třineckém obranném pásmu.
57:00'
Daňo obral ve střední třetině Jágra a postupoval sám na Brízgalu. Obránce, který jej stačil dojet, mu však zamezil nebezpečné zakončení a za sebou najíždějícího Růžičky si Daňo nevšiml.
56:33'
Zakázané uvolnění Kladna opět vrátí hru do útočné třetiny Třineckých.
56:05'
Po Douderově střele vznikla situace, kdy Hrňa střílel trochu přes clonu Voženílka, ale trefil blok. Na druhé straně si potáhl puk Procházka, jeho přízemní střela byla ale velmi nepřesná.
55:48'
Dravecký od trefil ze vzduchu puk trochu náhodně, ale vytvořil tím šanci pro Hrehorčáka. Ten se však nedokázal rychleji zorientovat.
55:37'
Úmyslný ofsajd vrací hru před Brízgalu.
55:21'
Kladenská první formace získala buly v útočné třetině, ale následně nepřesnou přihrávkou ztratili puk. Daňo obloučkem vyhodil tak, aby z toho nebyl icing.
55:00'
Jágr získal na modré puk a naslepo bekhendem jej poslal na Mazance. Zde byl Kubík, naštěstí pro domácí byl kryt Čukstem a ten mu nedovolil důraznější zakončení.
54:46'
Icing třineckých hráčů stěhuje hru před Mazance.
54:38'
Po práci první třinecké formace byl v šanci u kladenské tyče Marcinko. Po vyjetí zpoza branky trefil tyč!
Dnešní utkání sleduje 5 268 diváků.
54:01'
Dvě Marinčinovy střely od modré. První na důraz, druhá na teč. Ani jedna neuspěla a Oceláři bojují o udržení v útočné třetině.
53:12'
Filip získal puk v útočné třetině a snažil se najít před brankou Berana. Následně se puk přes Sotniekse dostal do střední třetiny. Po dalším nahození Kladna je pískán icing.
52'
Vedení Ocelářům vrátil Marcinko, 5:4
52:51'
Roman si po vyhraném buly vyměnil puk s Marinčinem a následně střílel z pravého kruhu ze zákrytu. Brízgala měl ale vyrážečku na místě.
52:45'
Oceláři se pracně dostali ze sevření kladenské první formace. Pak ale Růžička získal na modré čáře puk, ustál souboj s Plekancem a předal Daňovi. Ten se snažil rychle zakončit po objetí branky, ale Brízgala byl na místě.
52:09'
Babka projel ze středního pásma s pukem na holi. Po vjetí do útočné třetiny zkusil Mazancovu pozornost. Třinecký brankář je na místě. Hra bude pokračovat po poslední komerční pauze zápasu.
51:52'
Oceláři sice zastavili akci hostů, kterou zakládal Klepiš nahozením ze středního pásma, následně se ale provinili zakázaným uvolněním.
51:03'
Třinec právě vstřelil branku!
První formace Ocelářů teď dokázala Kladenské přitlačit před jejich branku, ale zároveň být efektivní. Růžička vyhrál za brankou osobní souboj. Daňo vyjel s pukem na holi do střelecké pozice, ale ještě nahrál na sjíždějícího TOMÁŠE MARCINKA, který se z bezprostřední blízkosti prosadil bekhendovou střelou do horních pater Brízgalovy branky. Asistence: Marko Daňo. Stav utkání 5:4.
50:23'
Tvrdý boj o puk kolem mantinelu v útočné třetině Ocelářů. Třineckým hráčům se nepodařilo vyjet s pukem na holi.
49:26'
Tempo teď diktuje Kladno. Rytíři se dokáží rychle dostat do útočné třetiny, domácím se daří úspěšně pacifikovat jejich útočné aktivity zde.
48:29'
Slováček zachytil na modré třineckou rozehrávku, ale hosté jsou následně pokryti a Doudera s Růžičkou rozehrávají.
47'
„Budíček!” Růžička vyslyšel volání triibun a srovnal na 4:4
47:43'
Po odrazu puku se v útočné třetině dostal ke kotouči Daňo. Jeho svižnou střelu Brízgala kryje.
47:37'
Po zakázaném uvolnění Kladna se bude vhazování před Brízgalou opakovat.
47:29'
Dravecký s Romanem bojovali o puk v útočné třetině, nakonec jej dostali na Hrehorčák na pravém kruhu. Jeho střelu Brízgala lapil a přerušil hru. Ta bude pokračovat po komerční přestávce.
46:37'
Zakázané uvolnění Rytířů a další vhazování před Brízgalou.
46:20'
Třinec právě vstřelil branku!
MARTIN RŮŽIČKA získal puk za kladenskou brankou, natlačil se do zakončení před Brízgalu a bekhendem vyrovnal průběh zápasu. Asistence: Marko Daňo. Stav utkání 4:4.
46:08'
Těžké boje v útočné třetiny Ocelářů. Daňo vyjel s pukem od levého hrazení a jeho zblokovaná střela končí za kladenskou brankou.
45'
Důrazný Jágr se obtočil kolem brány a otočil na 3:4
45:35'
Po šermované ve středním pásmu dostali hosté puk za třineckou branku a domácí musí zase pracně rozjíždět útočnou akci.
44:58'
Třinečtí se snaží odpovědět aktivní hrou, ale zatím jsou vytlačeni zpět do vlastního pásma.
44:32'
Kladno právě vstřelilo branku!
JAROMÍR JÁGR zablokoval za brankou rozehrávku domácích a nahrnul puk do třineckého brankoviště, pod brankářem Mazancem až do třinecké sítě. Asistence: Adam Kubík, Tomáš Plekanec. Stav utkání 3:4.
44:20'
Třinečtí se teď dostali ze sevření jen díky zakázanému uvolnění.
44:12'
Kladenští se teď dostali do útočné třetiny a vozí puk po mantinelech.
43:27'
Růžičkova střela z pravého křídla z jízdy, ale Brízgala odrazil betonem do strany.
43:01'
Oceláři se teď snažili zbavit dotěrné první kladenské formace z vlastního pásma, ale podařilo se jim to až naponěkolikáté.
42:18'
Oceláři zase krátce pobyli v útočné třetině, nic tam nevymysleli. Stejně tak na druhé straně Kladenští. Střední pásmo teď slouží hlavně k průjezdu do útočné třetiny.
41:24'
Nestrašil po vjetí do útočné třetiny nabil Voženílkovi, jeho střele z první ale dost chybělo. Na druhé straně se neúspěšně snažil prosadit Procházka.
40:45'
Teď byl viditelný Jaromír Jágr. Ve středním pásmu dlouho hledal cestu do útočné třetiny. Kladenští se tam nakonec dostali, Jágr zachytil rozehrávku Mazance po mantinelu a následně ještě byl nebezpečný u levé třinecké tyčky, kde se snažil za třineckého brankáře dostat střelu od modré.
40:01'
Úvodní buly z ruky rozhodčího Pilného vyhrál Plekanec.
40:01'
Začala třetí třetina.
Aktéři dnešního zápasu se vracejí na led, zápas bude pokračovat za půldruhé minuty.
Třetí třetina začne cca v 16:47.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 24:18
Střely mimo 12:4
Zblokované střely 13:8
Hity 4:6
Vhazování 19:20
Trestné minuty 4:6
Druhá třetina měla dvě naprosto odlišné poloviny. V té první si byli domácí schopni vytvořit tlak i šance. Druhou ze tří přesilovek využil Erik Hrňa, který za Brízgalu poslal pohotově puk od Chmielewského. Třinečtí hráli i nadále aktivně, na konci sedmé minuty málem procedil puk do kladenské brance opět Hrňa. V polovině zápasu byl vyloučen první třinecký hráč a Adam Kubík přesilovku Kladna využil. Hned záhy nato byl vyloučen i druhý třinecký hokejista, hosté ale ještě nevyrovnali. To se jim povedlo až zhruba půldruhou minutu před druhou sirénou, když Miroslav Indrák lehce tečoval Sotnieksovo nahození od modré.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39'
V závěru druhé třetiny srovnal Indrák, 3:3
39:34'
Dravecký prohrál s Klepišem souboj u hrazení o puk a následně Slováčkovo nahození minulo třineckou branku.
39:13'
Kladno po třetí brance vycítilo třineckou slabost a dál se snaží hrát aktivně před třineckou brankou. Po zakázaném uvolnění domácích se vhazuje před Mazancem.
38:28'
Kladno právě vstřelilo branku!
Klepiš z jízdy z pravé strany vracel na osu. Jeho přihrávka byla pokryta a odrazila se k modré čáře, kde byl Sotnieks. Střelu kladenského obránce ještě za Mazance asi lehce tečoval MIROSLAV INDRÁK, neboť tento hráč je označen za střelce třetí branky Kladna. Asistence: Kristaps Sotnieks, Jakub Klepiš. Stav utkání 3:3.
38:00'
Další aktivita Ocelářů před brankou poté, co Růžička zastavil puk a poslal jej před branku na volného Daňa. Ten byl ale otočen zády a přihrával za sebe, kde byli pokrytí spoluhráči.
37:50'
Růžička vybojoval za brankou puk a poslal jej na z modré sjíždějícího Čuksteho. Jeho tvrdou střelu Brízgala vyrazil před sebe.
37:11'
Zikmund převzal puk do jízdy ve středním pásmu, ale následně byl vytlačen ke střele z velkého úhlu. Situace končí po Ticháčkově nahození od modré, které kryje Mazanec.
36:37'
Oceláři kombinovali v útočné třetině, ale Chmielewski byl poté, co převzal přihrávku od Hrehorčáka, odzbrojen.
36:00'
Kaňákovu střelu sebral Brízgala do lapačky a vhazuje se opět před kladenskou brankou.
35:38'
Třinečtí se po šavlovačce ve střední třetině dostali do útočné poloviny, kde ale Dravecký s Marcinkem nevybojovali puk přes Sotniekse. Hosté následně dostali puk bez odpískaného zakázaného uvolnění až za Mazance.
34:56'
Když vyloučený Marcinko vkročil na led, střílel ještě z pravé strany Procházka. Následně domácí nahodili do střední třetiny na Slováčka, který nebyl vyzbrojen holí. Ten aspoň rukou poslal puk na Klepiše, což byl samozřejmě technický přestupek.
34:39'
Klepiš šikovně proskočil středním pásmem a po vjetí do útočné třetiny nahrál na levé křídlo Procházkovi. Jeho střelu Mazanec pokryl. Po vhazování bude zbývat osm sekund přesilovky Kladna.
34:17'
Puk se po buly dostal ke Klepišovi na modré čáře, odkud kladenský hráč vystřelil z první. Mazanec kryje v lapačce.
34:12'
Domácí teď dvakrát dostali puk mimo vlastní třetinu a napotřetí na hostující střídačku, pošetřili zhruba půlminutu času početní převahy hostí.
33:43'
První minuta přesilovky končí u Mazance, který sebral nahození od modré.
33:37'
Hosté se i díky nedůraznému vyhození Doudery udrželi v útočném pásmu a osnují ofenzivní akci.
32'
Rytíři využitou přesilovkou snížili, trefil se Kubík na 3:2
32:55'
Domácí krátce po úvodním buly přesilovky dostali puk za Brízgalovu branku.
32:46'
Po souboji Tomáše Marcinka (TRI) a Tomáše Plekance u hrazení zůstal druhý jmenovaný ležet na ledě. Rozhodčí situaci vyhodnotili jako podrážení třineckého hráče, následně tak v krátkém sledu druhá přesilovka Rytířů.
32:21'
Komerční přestávka po dalším pobytu Kladna před Mazancem. Domácí nedokázali odzbrojit Jágra, ale jeho tečovanou přihrávku nakonec sebral třinecký brankář.
31:58'
Oceláři ihned po inkasované brance se snažili zavézt hru před Brízgalu, nic tam nevymysleli. Na druhou stranu hosté rychle importovali hru až do Mazancova brankoviště, odtud ale puk do sítě nedostali.
31:25'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácím se nedařilo dostat puk z pásma. Ten nakonec vyplaval na vrchol levého kruhu k Plekancovi, který si počkal, položil si bránícího hráče a následně poslal prudký křížný puk na pravou stranu na ADAMA KUBÍKA. Jeho střelu z první zastavila až napnutá síť za Mazancem. Asistence: Tomáš Plekanec, Martin Procházka. Stav utkání 3:2.
31:05'
Domácí dostali přes Dotchina puk aspoň kousek za modrou, hosté jsou ale rychle zpět v pásmu.
30:34'
Jágr sebral u pravého hrazení puk Voženílkovi a po obloučku si najel do zakončení a trefil horní tyč Mazancovy branky.
30:00'
Pasáž končí nepřesnou střelou Babky z pravého kruhu. Prvním vyloučeným hráčem na straně Ocelářů je přesně v polovině normální hrací doby Tomáš Marcinko (TRI). Je vyloučen za krosček.
29:46'
Hosté stále drží puk a snaží se rozehrát z vlastního pásma na jistotu. Dokonce vystřídali většinu hráčů na ledě.
29:08'
Slováček prudkou přihrávkou našel na modré najíždějícího Filipa. Ten sice puk nepřejal, získal ale pásmo. Hosté následně vybojovali přesilovku.
28:45'
Oceláři sice prohráli buly v útočné třetině, ale Daňo vybojoval puk. Třinečtí se rozestavěli a snažili se něco vymyslet, Marinčinovi ale utekl puk za modrou čáru.
28:33'
Aktivita Ocelářů v útočném pásmu. Nejprve mladá slovenská trojice nadělala rozruch kolem mantinelů. Nic si sice nevytvořili, ale Buček rozladil Dotchina před brankou. Následně Růžička vymyslel rychlé zakončení pro Daňa z levého kruhu. Daňo sice netrefil, ale po odrazu puku od zadního hrazení se snažil ze strany došťouchnout puk do sítě Růžička. Hra přerušená a bude pokračovat po komerční pauze.
26:54'
Chmielewski si vyměnil puk s Hrňou a ten si najel do šance až před Brízgalu. Vystřelil bekhendem a hostujícímu brankáři puk propadl, ale zastavil se před čárou tak, že hosté brankoviště vyčistili.
26:15'
Zmatek před Mazancem po centru od hrazení, který propadl až do brankoviště. Ale ani Zikmund ani Filip puk do branky nedošťouchali.
26:02'
Roth před Zikmundem odpálil puk od hrazení až na icing, nechtěl připustit vytvoření tlaku Kladna před Mazancem.
25'
Hrňa v přesilovce zvýšil na 3:1
25:45'
Oceláři pokračovali v aktivitě i po vystřídání a následně Kaňák povozil puk po pravém hrazení a nahodil na Brízgalu.
25:20'
Hosté nic nevymysleli a teď se snaží něco v útoku zkonstruovat první domácí formace.
24:44'
Jágr sebral puk Marcinkovi a následně se snaží ve střední třetině zkonsolidovat tým a rozehrát útočnou akci.
24:18'
Procházka s Klepišem teď usadila Kladno v útočné třetině, ale situace končí u Dotchina. Domácí vyváží puk.
23:44'
Třinec právě vstřelil branku!
Další kombinace už ale Ocelářům vyšla. ERIK HRŇA ze své pozice na pravém kruhu nabíjel na osu Chmielewskému, ten mu ale puk vrátil, nebyl dobře otočený k brance. Hrňa následně z první poslal puk do horních pater Brízgalovy branky a gólem oslavil svůj sedmistý zápas v extralize. Asistence: Aron Chmielewski. Stav utkání 3:1.
22:58'
Oceláři se nadvakrát usadili v útočném pásmu a vymysleli prudkou střelu Nestrašila z pravé strany. Následně Jeřábek zachytil pokus hostů a vyhození a snažil se prudce nahrát k brance na střelu Růžičkovi. Ten se ale do prudké přihrávky nepoložil správně.
22:15'
Hosté se teď nadvakrát usadili v útočné třetině, když Beran získal puk. Při následném souboji u mantinelu však přehnal svůj důraz a poslal Chmielewského na hrazení. Matěj Beran (KLA) je třetím vyloučeným hráčem Kladna i zápasu celkově, je vykázán za vražení na hrazení.
21:28'
Hudáček od levého hrazení nahrál křížně na modrou Adámkovi a jeho vysoké nahození tečoval Voženílek těsně vedle Brízgalovy branky.
21:03'
Třinečtí sebrali v útočné akci hostí puk Procházkovi a zase se tlačí dopředu.
20'
Růžička netrefil prázdnou bránu, v zápětí ale dal Daňo druhý gól, 2:1
20:21'
Třinečtí byli v útočné třetině, ale Marcinkovu rozehrávku zachytil Kubík a hosté se tlačí dopředu.
20:01'
Druhá třetina začala, Oceláři vyhráli buly.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne cca v 15:51.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 15:4
Střely mimo 9:2
Zblokované střely 6:3
Hity 2:4
Vhazování 9:6
Trestné minuty 0:4
Třinečtí odehráli první třetinu s Kladnem mnohem koncentrovaněji než poslední utkání v Brně nebo některé z jiných neúspěšných prvních třetin posledních týdnů. Stále je však vidět, že na jejich holích není pohoda, jinak by se dostali do vedení už v první přesilovce, kdy měli dvě velké šance. Oceláři nakonec otevřeli skóre v druhé početní převaze, když Nestrašil poslal puk před odkrytou branku, odkud jej do sítě poslal Marko Daňo. Hosté dokázali vyrovnat velice brzy nato, když Jágrovu nezištnou přihrávku před branku zužitkoval v gól Tomáš Plekanec. Domácí pak měli několik náznaků šancí, které nevyužili, a megapříležitost Růžičky. Druhý gól těsně před pauzou přidal opět Marko Daňo a první třetina se tak o něco líp vydařila Třinci.
20'
Růžička netrefil prázdnou bránu, v zápětí ale dal Daňo druhý gól, 2:1
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Třinec právě vstřelil branku!
Myslím si, že se teď třinecké legendě s číslem 27 hodně ulevilo. Malý moment po svém těžkém momentu poslal ze strany puk před brankoviště, kde byl MARKO DAŇO a nejlepší střelec extraligy nadvakrát poslal svůj pokus do branky. Oceláři si tak přeci jen před pauzou vypracovali jednobrankový rozdíl. Asistence: Martin Růžička, Tomáš Marcinko. Stav utkání 2:1.
19:48'
Neskutečnou šanci teď spálil Martin Růžička. Čukste vyměnil puk s Daněm a slovenský střelec poslal skrz brankoviště puk před skutečně úplně prázdnou branku. Růžička však poslal puk mimo.
19:14'
Třinečtí teď dlouho bojovali o puk u levého hrazení, ale ze šavlovačky se do šance před hostující branku nedostali a hosté čistí pásmo.
18:25'
Domácím písknuto zakázané uvolnění. Po čase se bude vhazovat před Mazancem.
17:40'
Až nyní je vyhlášená další komerční přestávka první třetiny. Mezitím měli domácí dvě šance, hlavně ta první volala po brance. To Nestrašil z pravé strany hledal před brankou Marcinka, který by usměrňoval do prázdné branky, ale byl pokryt dvěma bránícími hráči. Následně ze své pozice po rychlé přihrávce od levého hrazení střílel Nestrašil, ale Brízgala se přesunul včas.
17:03'
Bláha sebral puk v útočné třetině a když se zdálo, že Marcinko rozehraje, ztratil puk a hosté měli náznak šance. Domácí pak rychle otočili a Daňo z jízdy z levé strany nebezpečně vystřelil.
16:09'
Dotchin ztratil puk a následně Buček zpoza branky po přihrávce Hrehorčáka hledal před branku sjíždějícího Romana.
15:38'
Domácí měli tlak před Brízgalou, ale největší šanci – Nestrašilův pokus a Hudáčkovy dorážky – nevyužili.
14:50'
Hudáčkovo nahození ze strany Voženílek před brankou neusměrnil, domácí ale mají pásmo.
14:27'
Ticháček jel za pukem až za třineckou branku, kde rychle rozehrál Mazanec a následně Adámek čistí pásmo.
13:34'
Jágrova "slepá" přihrávka tentokrát v útočné třetině našla Růžičku a následně se do náznaku šance v útočné části kluziště dostali Marcinko s Daněm.
12:49'
Ta ale také dlouho netrvala. Babka zavezl puk do útočné třetiny, vypálil na Mazance a hosté mohou bojovat o puk.
12:18'
Filip založil útočnou akci hostů. Kladenští se drželi chvíli v útočné třetině, ale následně od Zikmunda přebírají puk domácí a rozehrávají svoji akci.
11'
Jágr fantasticky našel Plekance, který vyrovnal na 1:1
11:00'
Po inkasované brance se dostali do útoku opět domácí. Marcinko sebral na slotu bezprizorní puk, který z otočky poslal na branku. Brízgala jen vyrazil do strany na volného Růžičku, ten ale nedokázal dobře kotouč trefit a minul branku.
10:20'
Kladno právě vstřelilo branku!
První hostující formace si teď vytvořila velký tlak před Mazancem, který končí vyrovnávací brankou. Pasáž začala Kubíkovým nahozením od modré, následně měl tentýž hráč nebezpečný pokus z předbrankového prostoru. Následně Jágr ustál několik fyzických soubojů a poté od pravého mantinelu poslal puk poslepu do předbrankového prostoru, kam si sjel TOMÁŠ PLEKANEC a vyrovnal. Asistence: Jaromír Jágr, Adam Kubík. Stav utkání 1:1.
9'
Po Nestrašilově přistrčení se trefil Daňo, 1:0
09:32'
Domácí slovenští mladíci se teď snažili forčekovat kladenskou rozehrávku, ale situace končí po technickém přestupku. Přihrávce rukou Hrehorčáka na Bučka.
08:46'
V dalším pobytu Ocelářů v útočné třetině vznikla prudká střela Čuksteho od modré čáry, proti které si Brízgala vybruslil a vykopl ji.
08:16'
Třinec právě vstřelil branku!
Daňo bojoval v rohu o puk s Dotchinem s pomocí Růžičky se jim podařilo posunout puk mimo dosah hostujících bránících hráčů na Marcinka. Ten z rohu prudce přihrál na pravý kruh Nestrašilovi, který odsud poslal puk před branku, odkud do odkryté branky usměrnil puk MARKO DAŇO. Druhou přesilovku tak Oceláři už využít dokázali. Asistence: Andrej Nestrašil, Tomáš Marcinko. Stav utkání 1:0.
07:40'
Oceláři v první pasáži přesilové hry vyprodukovali nepřesnou střelu Daňa z levého kruhu. Hosté následně vyhazují z pásma.
07:19'
Druhým vyloučeným hráčem dnešního utkání je opět hráč hostujícího týmu. Tomáš Plekanec (KLA) je vykázán za vystřelení puku mimo hřiště. Následně si ještě něco vysvětloval s Chmielewskim a Jeřábkem.
07:10'
Draveckému propadl puk v útočné třetině a zdálo se, že Jágr rozejde útočnou akci hostů, ale jej brzy zastavil Jeřábek.
06:35'
Třinečtí slovenští mladíci Buček – Roman – Hrehorčák se dvakrát dostali do útočné třetiny, ale jejich aktivita zde byla pouze náznakem šance.
06:02'
Cibulskis měl na levém křídle hodně místa, a tak zkusil nahodit na třineckou branku. Do střely mu vložil hůl Marinčin a puk končí mimo hřiště. Vhazuje se před třineckou branku a to po první komerční pauze zápasu.
05:39'
Oceláři v útočné třetině nic nevymysleli a rychle se do útoku dostali zase hosté. Ti ale také končí v rohu a Jeřábek rozehrává.
05:17'
Po zakázaném uvolnění hostů se vhazuje v útočné třetině Třince.
05:05'
Klepiš projel s pukem až do útočné třetiny, ale v situaci tři na dva nenahrála Sotnieksovi, ale zkoušel to individuálně a ztroskotal.
04:27'
Daňo po buly v obranné třetině vybojoval na Slováčkovi puk, ale z rohu útočného pásma nikomu nepřihrál. Odražený puk pak doskákal zpět do obranné třetiny domácích.
04:11'
Jeřábkovu rozehrávku sebral ve střední třetině Klepiš a následně se otočil do útoku a z pravého křídla štiplavou střelou vyzkoušel Mazancovu pozornost.
03:36'
Filip se teď snažil o aktivitu v útočném pásmu a nahrnul puk zpoza branky před Mazancovu klec. Na druhé straně bojoval o puk Buček a z rohu vyjel do zakončení.
02:58'
V samotném závěru přesilovku posílal z pravé strany puk před branku Hudáček a ten byl lehce tečován, Brízgalovi to ale problémy neudělalo. Následně Plekanec vyhazuje a hosté se ubrání.
02:33'
Oceláři vyhráli buly v útočné třetině a následně puk šel od Marinčina napravo Hrňovi, jehož střelu z první Brízgala přikryl.
02:27'
Hudáček projel ze středního pásma až do útočné třetiny, dal na levý mantinel Voženílkovi, který mu rychle vracel před branku. Kotouč odrazil kladenský hráč do ochranné sítě.
02:03'
Bláha sebral Růžičkovi rozehrávku a poslal puk až za Mazance.
01:40'
Dvě velké šance Marcinka. Nejprve nesrovnal mířidla po rychlé kombinaci, když mu puk na hůl na brankoviště poslal Daňo. Následně střelou ze slotu trefil horní tyč kladenské branky. Následně odražený kotouč končí v hledišti.
01:08'
Růžička hned po buly nabil na modrou Jeřábkovi, jehož tvrdou střelu odrazil Brízgala nad sebe. Oceláři mají pásmo.
00:59'
Domácí Voženílek si za vlastní brankou vybojoval faul od Jakuba Klepiše (KLA), který je vykázán za nedovolené bránění a je prvním vyloučeným hráčem utkání.
00:37'
Hosté také pobyli už v útočném pásmu, ale nic tam nevymysleli. Dotchin sbírá puk ve vlastní třetině při všeobecném střídání.
00:19'
Oceláři jsou v útočném pásmu. Růžička centroval před branku, kde puk před brankovištěm nepřijal Daňo.
00:01'
Hlavní rozhodčí Pilný vhodil úvodní buly mezi hole třineckého Tomáše Marcinka a hostujícího Tomáše Plekance. Úspěšnější byl domácí tým.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledě už jsou rozhodčí dnešního zápasu, probíhá předzápasový program a zhruba za dvě minuty dojde k vhození puku a zahájení zápasu.
Trenérský tým domácího celku HC Oceláři Třinec i dnes do branky postavil brankáře Mazance, v obraně se po delším čase objevuje Marian Adámek a jako sedmý bek jeden ze dvou noviců v zadních řadách Kaňák, který přišel před trade deadlinem z Plzně. Druhý z příchozích Kanaďan Smith zatím v nominaci chybí. Oproti brněnskému zápasu nehraje ani Zahradníček. Útoky dostaly několika změn, nehraje Kurovský a mezi čtyři základní útoky se dostal Buček.

Štáb trenérů Rytířů Kladno v brance vsadil na Adama Brízgalu, který se v posledních zápasech dostával do branky docela často. V útočných formacích nechybí nestárnoucí Jaromír Jágr, který je patrně jednou z příčin, proč na dnešním utkání bude ve WERK ARENĚ velmi solidní návštěva. Mezi útočníky naopak chybí Brodecki, Melka či Michnáč, to je jeden z důvodů, proč se dnes Babka přesunul z obrany do čtvrté útočné formace.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Mar. Adámek, J. Jeřábek, Roth, Čukste, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Daňo – Hudáček, Voženílek, Nestrašil – Hrňa, Dravecký (A), Chmielewski – Hrehorčák, M. Roman, Buček.
Trenér: Zdeněk Moták

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Kehar, Sotnieks, Slováček, Ticháček, Cibulskis, Veber – Jágr, Plekanec (C), Kubík – Indrák, Klepiš, M. Procházka – Zikmund (A), Filip, Beran – O. Bláha II, Pytlík, Babka.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Rožánek, Axman.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři mají za sebou další tři zápasy z venku, z nichž přivezli pouze tři body. Přerušili sice sérii pěti proher bez jediného získaného bodu, což byla šňůra, kterou třináct sezón nezažili, ale po ubráněném a vybojovaném vítězství ve Vítkovicích (viz tweet týkající se zblokovaných střel Ostravanů) přišel další neúspěch v Brně. Trenéři třineckého týmu si poněkolikáté v poslední době stěžovali na to, že tým nehrál celých šedesát minut, což rozprášilo myšlenky o bodovém zisku. „Absolutně jsme nezvládli první třetinu, to nás stálo zápas. Další třetiny už měly z naší strany parametry, vytvořili jsme si tlak i šance, ale domácí trestali z brejků. Museli jsme to otevřít. Nezasloužili jsme si vyhrát, protože jsme nepracovali celých šedesát minut,“ lamentoval po zápase pod Špilberkem třinecký asistent Vladimír Országh.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – P – V – P
Forma v posledních 10 zápasech: 3-1-0-6, skóre 22:25, 11 bodů
Pozice v tabulce: 4.
Bilance: 43 zápasů, 19-4-5-15, skóre 121:93, 70 bodů
Bilance doma: 23 zápasů, 12-1-3-7, skóre 75:49, 41 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 40 (20+20)
Nejlepší střelec: Marko Daňo 22

Poslední zápas Třince:

3. února 2023: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Šalé (Holland, Kučeřík), 12. Kundrátek (A. Zbořil, P. Holík), 35. Šalé (K. Pospíšil, Kollár), 50. Šalé (A. Zbořil, Zaťovič), 58. K. Pospíšil (Kollár) – 24. M. Doudera (Marinčin).
Z kladenské kabiny

Kladno sice pořád sídlí na posledním místě tabulky, Oceláři se však jistě musí mít na pozoru. Nejen proto, že sami momentálně nemají oslnivou formu a proto, že Středočeši v posledním utkání Třinec porazili, ale také z toho důvodu, že Rytíři momentálně vůbec nehrají špatně. V posledním domácím zápase – velmi důležitém z hlediska bojů v závěru základní části o vyhnutí se místu v baráži – porazili poměrně jednoznačně Litvínov. „Tato výhra je extrémně důležitá. Zbývá už jen osm zápasů a kdybychom tenhle zápas nezvládli, tak bychom měli už opravdu velkou ztrátu. Kdybychom prohráli, myslím, že už by bylo po sezoně,“ glosoval po pátečním utkání s chemiky brankář Kladna Bow.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – P – P – V
Forma v posledních 10 zápasech: 3-0-0-7, skóre 20:33, 9 bodů
Pozice v tabulce: 14.
Bilance: 44 zápasů, 12-3-5-24, skóre 98:153, 47 bodů
Bilance venku: 23 zápasů, 4-2-3-14, skóre 46:88, 19 bodů
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Plekanec 38 (12+26)
Nejlepší střelec: Adam Kubík 15

Poslední zápas Kladna:

3. února 2023: Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Klepiš), 30. Michnáč (O. Bláha, Ticháček), 32. Cibuļskis (O. Bláha, Kubík), 57. Indrák (Ticháček), 60. Plekanec – 54. Estephan (Patrik Zdráhal, Jaks), 59. A. Kudrna.
Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné utkání mezi vánočními svátky a Silvestrem dopadlo lépe pro Kladenské. Ti narušili svým vítězstvím úctyhodnou sérii, kterou v té době tahali Oceláři. Třinečtí totiž vyhráli čtyři zápasy před střetnutím na Kladně a následně zvítězili i v pěti dalších utkáních. „Už poněkolikáté jsme proti soupeři s věhlasnějším jménem začali trochu s respektem. Ve druhé třetině jsme si pohybem vynutili čtyři přesilovky a dali jsme jeden gól. Ve třetí třetině už to bylo nahoru dolů, Třinec měl spoustu šancí a my jsme se trošinku báli o výsledek, protože jsme přece jenom hráli proti kvalitnímu soupeři,“ hodnotil tehdy zápas spokojený domácí trenér Skrbek.

28. prosince 2022: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Klikorka (Jágr, Plekanec), 21. Kubík (Jágr, Dotchin), 38. Babka (Brodecki, Michnáč), 52. Dotchin – 7. Havránek (Chmielewski, Buček), 28. Martin Růžička (M. Daňo, J. Jeřábek), 37. Čukste (Hrehorčák, Chmielewski).
Vítejte, vážení přátelé extraligového hokeje! Tipsport extraliga se opět stěhuje na třinecký zimák. Oceláři se po třech zápasech na venkovních kluzištích poprvé od 24. ledna představí mezi mantinely třinecké WERK ARENY. V rámci 45. kola Tipsport extraligy se zde uskuteční zápas HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno, který má úvodní buly v neděli 5. února 2023 už v 15 hodin. Jste srdečně zváni, zápas vám blíže představíme v našem textovém online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud