Tipsport Extraliga - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Sparta - 27. října 2023   17:30

Č. Budějovice
08:26' Kubík (Ordoš)
1:4
(1:3, 0:1, 0:0)
Sparta
09:49' Lajunen  (Chlapík, Kempný) • 12:47' D. Vitouch  (Horák) • 14:05' Kempný  (Sobotka) • 30:34' Horák  (D. Vitouch, P. Kousal)
Hrachovina (31. Strmeň) – Pýcha, Doudera (A), Štencel, Vráblík, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – F. Přikryl, Kondelík, Gulaš (C) – D. Simon, Pech (A), M. Beránek – Vopelka, Hanzl, Valský – Koláček.
Hribik, Pilný – Lhotský, Hnát
Budvar aréna, České Budějovice
6 421 (vyprodáno) diváků
Sparta

Je konec. Domácí Motor prohrál proti pražské Spartě v poměru 1:4, když první třetinu neuhrál s výsledkem 1:3. Ve druhé periodě Sparta ještě přidala jeden gól. Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou.
58:20'
Lukáš Pech orazítkoval tyč, Kondelík z následné dorážky puk do brány nedostal.
58:08'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vladimír Sobotka – 2 min., hákování.
57:15'
Ke zvratu už asi podle všeho v dnešním utkání nedojde a Sparta si výsledek pohlídá.
56:32'
Přikryl posunul puk na Beránka, ovšem do postavení mimo hru.
56:01'
Sparta skvěle brání střední pásmo a Jihočeši mají problém se na jejich území dostat.
54:44'
Sparta se s tím nepárá a okamžitě se v oslabení osvobozuje.
54:19'
Josh Kestner – 2 min., sekání.
53:09'
Motor nic nevzdává, ale teď mu nevyšla akce, kterou na poslední chvíli zhatila defenzíva hostů.
52:32'
Strmeň musel vytáhnout zákrok proti střele Najmana, následuje komerční přestávka.
51:14'
Kvůli dalšímu segmentu tlaku Sparty Motor radši vyhodil kotouč na icing.
50:07'
Obrovská šance domácích, ale také skvělý zákrok Kořenáře teď zabránil gólu, kdy po hezké přihrávce od Kubíka zakončoval Ordoš.
Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná Budvar aréna. Dorazilo 6 421 diváků!
47:54'
Střelu z levé strany nyní obstaral Přikryl a po něm od modré čáry Gulaši.
45:49'
Možná jedna z nejlepších pasáží Motoru v utkání. Před bránou po hezké kombinaci střílel Beránek. Nevyšel mu ani druhý pokus, kdy puk po Pechově pasu nedokázal trefit.
44:59'
Pech se prodíral celým hřištěm, po jeho výletě ale končí kotouč na střídačce Sparty.
43:46'
Do přečíslení dva na jednoho se dostala dvojice Kousal – Mikliš. Druhý jmenovaný po přihrávce od sparťanského útočníka Strmeně nepřekonal.
43:07'
Následuje hra vysokou holí ve středním pásmu.
42:44'
Další snahu o budějovický útok utnula defenzíva pražské Sparty. Nakonec se ale stejně bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
41:49'
Gulašiho projektil od modré ukryl Kořenář ve své mrštné lapačce.
41:17'
Kondelík hezky operoval v pásmu hostů. Puk se ale po pár sekundách dostal mimo hrací plochu.
40:54'
Následuje ofsajd sparťanského týmu.
40:44'
Zbytek oslabení Motor zvládl a je v pěti hráčích na ledě.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Sparta v ní přidala jednu branku zásluhou Romana Horáka, který vyhnal Dominika Hrachovinu z brány. Na jeho místo nastoupil Jan Strmeň. Třetí dějství začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:23'
Po boxerské vložce to na druhé straně chtěl ještě zkusit Ordoš, ale sparťanská obrana včas zakročila.
38:21'
Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
David Štich – 2 min., hrubost + 5 min., bitka, odpyká Martin Hanzl.

Josh Kestner – 2 min., bitka.
36:55'
Sparta čelí menšímu tlaku domácích, ale Motor se těžko dnes někam dostává.
35:51'
Harris byl tím, kdo se snažil přelstít Kořenáře, aby snížil. Mezírku mezi betony měl gólman Pražanů pod kontrolou.
34:35'
Budějovičtí opravdu nemají, jak se dostat z tlaku Sparty, která skvěle napdá i ve svém obranném pásmu.
33:39'
Kondelík zkoušel střelu přes Moravčíka, která mu ale nesedla. Puk má Sparta.
32:09'
Po čtvrtém inkasovaném gólu už to s domácími nevypadá úplně dobře. Nutno podotknout, že Sparta výborně napadá soupeře.
30:34'
Střídání v týmu Banes Motor České Budějovice:
ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.
30:34'
Sparta právě vstřelila branku! Sparta dává čtvrtý gól. Autorem branky je ROMAN HORÁK, který prostřelil Hrachovinu mezi betony a budějovický brankář střídá, nahradí ho Jan Strmeň. Asistence: David Vitouch a Pavel Kousal.
30:10'
Budějovičtí po chvíli zahrozili, konkrétně Beránek a Pech. Kořenář ale žádnou výraznou práci neměl.
28:40'
Motor zahltil Spartu všemi hráči v pásmu. Ordoš bez přípravy střílel, ale mimo.
27:37'
Motor teď vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
26:46'
Opět další příležitost Sparty, kterou musel Hrachovina řešit.
26:14'
Budějovičtí se znovu museli bránit, nyní je zachránila branka, která při akci hostů vypadla ze svého postavení.
24:42'
Motor si stále moc neví rady s tlakem Sparty. Sice se snaží rozehrát akci, což ale vždy Pražané vystihnou.
23:16'
Ze středního pásma nahodil přímo na Kořenáře puk Hovorka. Hostující brankář se nachytat nenechal.
22:22'
Přikryl chtěl z levého kruhu využít clonění Vopelky, nakonec ho ale sám zasáhl do nohy.
21:33'
Sparta má opravdu suverénní oslabení. Dokazuje to výborným napadáním soupeře.
20:33'
Gulašova rána jako z děla trefila Kořenáře pouze do výstroje, Sparta vyhazuje.
20:17'
Vojtěch Mozík – 2 min., vysoká hůl.
20:01'
První třetina je u konce a přinesla nám opravdu dost branek, a to čtyři. Nejprve v deváté minutě skóroval při vlastním oslabení Adam Kubík, poté vyrovnal Jani Lajunen. Za pár minut převrátil vedení na stranu Sparty David Vitouch a zanedlouho se radoval také Michal Kempný. Druhá třetina začne zhruba v 18:21.
20:00'
19:39'
Motor se stěží dostává do středního pásma kvůli tlaku Sparty.
18:31'
Štencel sváděl souboj s Konečným u mantinelu a svedl ho dobře. Puk mají České Budějovice.
17:34'
Sparta opravdu tlačí. Nyní to trochu odlehčil Harris, který vyhodil puk.
16:20'
Nyní to zkusil Vráblík, který vyslal obávanou dělovku, se kterou si ale Kořenář poradil.
15:31'
Šanci na snížení nyní měl Gulaš, kterému střela z pravého kruhu zcela nesedla.
14:05'
Sparta právě vstřelila branku! Využitá přesilovka Sparty znamená její vedení 3:1! Hrachovina měl před sebou clonu sparťanského hráče a využil toho MICHAL KEMPNÝ. Asistence: Vladimír Sobotka.
13:26'
Uvidíme tedy, zda Motor dokáže nějak v oslabení zahrozit jako předtím.
13:13'
Lukáš Vopelka – 2 min., podrážení.
12:47'
Sparta právě vstřelila branku! Obrovská chyba domácích! Navrátivší se z trestné lavice DAVID VITOUCH využil liknavosti budějovické obrany, když mu puk z pravé strany přihrál Roman Horák. Asistence: Roman Horák.
11:54'
Simon adresoval kotouč na modrou čáru, tam ho ale Štencel nestihl.
11:11'
Českobudějovičtí hokejisté o pásmo přišli, nyní už v něm znovu jsou.
10:39'
David Vitouch – 2 min., podrážení.
09:49'
Sparta právě vstřelila branku! A je srovnáno! Gól už při plném počtu hráčů dává JANI LAJUNEN, který procedil puk mezi Hrachovinovými betony. Filip Chlapík a Michal Kempný.
08:26'
České Budějovice právě vstřelily branku! Budvar aréna bouří! Motor se ujímá vedení, a to při vlastním oslabení. Už čtvrtou branku v početní nevýhodě nyní Jihočeši zaznamenali. Fantastickou práci v tomto počtu hráčů znovu odvedl Jan Ordoš, který z pravé strany přihrál zcela volnému ADAMU KUBÍKOVI. Ten na Kořenáře se štěstím vyzrál. Asistence: Jan Ordoš.
07:42'
Filip Přikryl – 2 min., vysoká hůl.
07:20'
Po vhazování před Kořenářem se k puku dostal Gulaš, který svoji svižnou střelou minul vysoko nad.
06:57'
Sparta opět útočí. Budějovická obrana teď ale byla znovu připravená.
05:05'
Doudera vyvezl kotouč z pásma svého týmu, ale ve středním pásmu si ho hosté zase vzali pod svoji kontrolu.
04:20'
Sobotka hledal na druhé straně útočné třetiny někoho ze svých spoluhráčů, ale tam nikdo nebyl.
03:18'
Hosté zahrozili v pracovišti Hrachoviny. Vypadalo to, že se někdo ze sparťanů dostane k dorážce, ale nestalo se tak.
02:29'
Nabídku Gulašiho chtěl tečovat Beránek, jenž puk holí nezasáhl.
01:57'
Ukázat se defenzívě hostů chtěl Pech, který byl těsně za modrou čárou ale obrán o kotouč.
01:04'
Chlapík projel po levé straně půlku hřiště, ale na území Motoru nepřihrál.
00:15'
Sparta peláší dopředu, ale nic z toho není. Jihočeši se vymanili z pásma.
00:01'

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Doudera (A), Štencel, Vráblík, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – F. Přikryl, Kondelík, Gulaš (C) – D. Simon, Pech (A), M. Beránek – Vopelka, Hanzl, Valský – Koláček.
Trenér: Ladislav Čihák

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Němeček, Mozík, Kempný, Mikliš, Moravčík, Krejčík – Buchtele, O. Najman, Forman – D. Vitouch, Horák, P. Kousal (A) – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – Konečný, Lajunen, Kestner – Hauser.
Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Hnát.
BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
První čtvrtinu základní části zakončil Motor na pátém místě se ziskem dvaceti bodů, dosavadní průběh jsme detailně probrali na klubovém webu s koučem Ladislavem Čihákem. Teď začíná druhá runda zápasů a Budějovice se chystají na Spartu. Z posledního zápasu odcházeli motoráci nadšeni po výhře nad prvními Pardubicemi, ale Sparta je neméně silný protivník, proti kterému se Jihočechům bude moc hodit maximální možná podpora Budvar arény. Z dosavadních domácích zápasů je průměrná návštěva budějovického stadionu jen těsně pod hranicí 6000 diváků, podaří se proti Spartě Budvar arénu poprvé vyprodat?

V posledních zápasech se musel Motor obejít bez nemocného Lukáše Pecha a také zraněného Milana Doudery, doba jeho předpokládané absence prozatím není známá. Jistě nebude hrát obránce Ondřej Kachyňa, který byl potrestán disciplinární komisí dvouzápasovým trestem za faul ze zápasu s Pardubicemi.

V prvním vzájemném střetnutí Motor padl v polovině září v O2 aréně 2:5, za Motor se trefili Filip Přikryl a Jan Ordoš.
HC SPARTA PRAHA
Ambiciózní mužstvo se po první čtvrtině zatím jen dívá na záda dvojici Pardubice – Litvínov, ale třetí místo už hájí Sparta s pětibodovým náskokem před Třincem a právě Motorem. Sparta ale měla výhodu v tom, že ze třinácti zápasů jich hned devět sehrála na domácím ledě, výjezd do Budějovic pro ni bude teprve pátým v sezóně. Nicméně pozor, varováním pro Čihákovy svěřence je to, že Sparta ze čtyř venkovních zápasů hned tři vyhrála.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je čtrnáctibodový Michal Řepík, o bod méně má Roman Horák a třetí je v týmové produktivitě Pavel Kousal. Z beků má největší důvěru trenérů Michal Kempný (267 odehraných minut) a Aaron Irving (244). Vládcem sparťanského brankoviště je Jakub Kovář, který pustil Josefa Kořenáře pouze do dvou zápasů.

Diváci v Budvar aréně budou mimo jiné svědky toho, jak si motoráci poradí v přesilovkách proti nejlépe bránícímu týmu v oslabení – Pražané mají úspěšnost hry v oslabení téměř 94 procent!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.