Tipsport Extraliga - Základní část - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Litvínov - 7. ledna 2024   15:30

K. Vary
06:22' Kružík (Koffer, Rohan) • 62:56' Koffer (Bartejs, Kofroň)
Litvínov

Dvě minuty před koncem nastavené hrací doby rozhodl výhře domácích Filip Koffer. Napínavé utkání je u konce.

Loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer.
Nejlepšími hráči zápasu je Liam Kirk (LIT) a Vít Jiskra (KVA).
62:56'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Domácí roztočili kolotoč v útočné třetině. Tomáš Bartejs nahodil na branku a střelu ještě tečovat FILIP KOFFER a je rozhodnuto. Bonusový bod si ponechávají domácí na svém ledě. Asistence: Tomáš Bartejs, David Kofroň.
62:36'
Kofferova střela skončila na prvním bránícím hráči Litvínova.
62:02'
Nyní je na puku Energie.
61:46'
A další jeho pokus z kruhu, o který se Frodl postaral betony.
61:20'
Liam Kirk mohl rozhodnout, když projel kolem Frodlovy klece. Kdyby zvedl kotouč, bylo rozhodnuto!
60:56'
Zpoza brány rozjíždí Verva svou akci.
60:38'
Liam Kirk se ujal puku po vhazování a přenechal jej svému kolegovi.
60:12'
Tomáš Bartejs vyslal dopředu Jiřího Černocha, který vybídl ke střele Iiku Kangasniemiho.
60:01'
Ani ve třetí třetině se nerozhodlo o vítězi. Na řadu tak přichází pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:27'
Bomba Matěje Stříteského urazila brusli svému spoluhráči, ten se tak po ledě doslova ploužil směrem ke střídačce.
58:40'
Plutnar vypídl Přikryla do akce, ale střela z těžké pozice útočníkovi nesedla.
57:58'
Martin Rohan nejprve pokazil nahrávku, ovšem vzápětí zblokoval nebezpečnou střelu a odčinil svůj nepovedený krok.
57:39'
Icing domácích.
57:04'
Verva opět nahazuje do pásma energetiků, kde jejich snažení pokaždé skončí.
56:41'
Koblasa stíhán Plutnarem se pokoušel projít, ale urostlý bek mu nedal nic zadarmo.
56:27'
Ke střele si chemici prostor nevybojovali.
56:08'
Stříteský nahodil kotouč do pásma, kde se jej zmocňují hosté a hledají cestu do útočné třetiny.
55:33'
Přerušení. Zakázané uvolnění Litvínova.
54:20'
David Kaše měl na hokejce gól, když si položil karlovarského brankáře na led, nepodařilo se mu ale dostatečně zvednout puk. Velká škoda pro Litvínov!
53:49'
Denis Zeman to zkusil od modré čáry, jeho pokus vyrazil Frodl před sebe.
52:30'
Výborná šance Energie, na jejímž konci stál Ondřej Procházka, jehož střelu zblízka zastavil Zajíček.
Dnešní utkání sleduje 4861 diváků.
51:44'
Na modré si řekl o kotouč Joona Huttula, který svou střelou z dálky lehce rozhodil gólmana. Ten nemohl najít volný puk.
51:10'
Stříteský mohl poslat do úniku Iiku Kangasniemiho, jenže ten nezachytil nahrávku včas, čímž byl odpískán ofsajd.
51:02'
Vhazování před Frodlem.
50:49'
Koffer nabil mezi kruhy Přikrylovi, který tečoval puk přímo Zajíčka.
50:15'
Redlich poslal nahrávku přes tři hokejky na Procházku, která neprošla.
49:16'
Stříteský nezachytil Kangasniemiho nahrávku na modrou a musel spěchat dozadu.
48:11'
Kevin Czuczman vypálil od modré čáry. Kotouč se odrazil od Frodla do hloučku hráčů. Jako první se však zorientovali Karlovarští, kteří pohotově vyhodili puk až na zakázané uvolnění.
47:55'
Akce také na druhé stran, ale opět výborný Šimon Zajíček, který nastoupil ke svému prvnímu zápasu po zranění.
47:25'
Další šance hostů. Nicolas Hlava zůstal u pravé tyčky a nebezpečnou střelou zblízka ohrozil Frodla.
46:44'
Souhra bratší Kašů nakoenc vyústila ve střelu Patrika Demela, kterou zastavil pohotový domácí brankář. Následuje komerční přestávka.
46:00'
Kangasniemi našel svého severského kolegu Joonu Huttulu, který si sjel na kruh, odkud vyslal dělovku do Zajíčkovy náruče.
45:15'
Karlovarští těžko hledají cestu do útočné třetiny.
44:34'
Na druhé straně zahrozil Jindřich Abdul, jenž minul síť.
43:30'
Napadajícímu Redlichovi přispěchal na pomoc Kangasniemi, ale ani tato dvojice nedokázala ohrozil hostující svatyni.
42:30'
Vít Jiskra vzal zodpovědnost na sebe a zakončoval z těsné blízkosti.
41:30'
Obrovská hrubka Dominika Frodla, který vyjel rozehrát za branku. Na poslední chvíli si to ale rozmyslel, jenže volné puku se tak zmocnil Ondřej Jurčík, který měl k dispozici úplně prázdnou karlovarskou klec.
41:22'
Sražený kotouč vyletěl z ledové plochy mezi diváky. Vhazovat se bude v útočné třetině energetiků.
41:00'
Rohan zachytil litvínovskou rozehrávku a domácí mohou dopředu. Tomáš Redlich se dostal ke střele z pravého kruhu, Šimon Zajíček znovu přesný.
40:22'
Kangasniemi chtěl nabídnout kotouč před Zajíčka na Jiřího Černocha, ale nahrávka nenašla svého adresáta.
40:20'
A máme tu ihned zakázané uvolnění Litvínova po nepřesné rozehrávce.
40:01'
Střely na branku – 14:14.
I druhá dvacetiminutovka je minulostí. Litvínov vstoupil do druhého dějství lépe a byl aktivnější. Gólově se však nepodařilo trefit ani jednomu mužstvu. Největší šanci měli hosté, když se řítili v přečíslení dva na jednoho na Frodla, ale v zakončení zabránil Přikryl. Závěrečná třetina začne v 17:13.
40:00'
39:40'
Pokus Hlavy zneškodnil Jiří Černoch.
39:20'
Ovšem domácím se znovu nepodařilo ani vystřelit.
38:40'
Energie v závěrečné minutce ještě rozjíždí útok.
37:50'
Pawel Zygmunt je napadán Stříteským, který mu znemožnil vystřelit.
37:34'
Domácí hrají v plném počtu.
37:30'
Andrej Kudrna z kruhu trefil pouze hlouček hráčů před domácí bránou.
37:10'
Litvínovské nahození raději schoval gólman Energie pod lapačku a bude se vhazovat po jeho levici.
36:50'
Další střelecký pokus Janise Jakse, tentokrát jej zpacifikoval Frodl betony.
36:20'
Jaksovu střelu od modré čáry zblokoval Jiří Černoch a Energie se osvobozuje.
35:50'
Koblasova nahrávka byla velice nepřesná a Verva tak musí pospíchat pro kotouč až k vlastní bráně.
35:29'
Dvě minuty za sekání inkasoval Roman Přikryl (KVA) a tak si první přesilovku zahrají hosté.
35:15'
Přečíslení dva na jednoho v podání Abdula a Urbana, střele nakonec zamezil Roman Přikryl pouze za cenu vyloučení.
34:50'
Litvínov v rohu u své branky vybojoval puk a pokouší se projít dopředu.
34:31'
Střela Ondřeje Procházky se odrazila od zadního mantinelu až k Dominiku Frodlovi, ten vypomohl svému týmu s rozehrávkou.
34:20'
Vzápětí se hra otočila a blízko skórování byli domácí. Tomáš Redlich poslal puk skrze dva obránce kotouč do slotu, kde byl připravený Ondřej Procházka, jenž trefil pouze Zajíčka. Komerční přestávka.
34:15'
K Frodlovi se do brankoviště nastěhoval ještě Jiří Černoch, který nemohl vstát. Verva měla před sebou prázdnou bránu, kterou ke štěstí energetiků nedokázala trefit.
33:52'
Energie je pod obrovským tlakem.
33:00'
Kašeho střela vypadla Frodlovi z lapačky.
32:30'
Radim Šalda od modré trefil pouze hráče Energie před sebou, ale hosté se nadále drží v útočné třetině.
31:20'
Energie potřebuje trochu uklidnit hru, protože nyní se Vervě daří získávat snadno pásmo.
30:00'
Nyní Verva zatápěla pod kotlem, ale Frodl úspěšně čelil nátlaku hostů.
29:20'
Zakázané uvolnění hostů.
28:47'
Procházka hledal před brankou Redlicha pro dorážku, ale hledal marně.
28:40'
Domácí se opět drží v pásmu.
28:07'
Od modré čáry pálil Janis Jaks, ale trefil pouze bránícího Huttulu před Frodlem.
27:20'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý a je k vidění velice aktivní a bruslivý hokej.
26:51'
Komerční přestávka.
26:30'
Tomáš Redlich si sjel pro volný kotouč na levý kruh, o dorážku se pokoušel ještě Kofroň.
26:18'
Na ránu Liama Kirka měl varský gólman připravenou lapačku.
25:17'
Překombinovaná akce domácích nakonec končí vyhozením kotouče z obranné třetiny Vervy. Rázem je u konce také Zemanův trest a opět se hraje 5 na 5.
25:07'
Teď Iika Kangasniemi mířil těsně nad.
24:40'
A hosté znovu vyhazují až k Frodlovi.
24:20'
Bartejsovaa střela od modré mířila mimo hostující klec.
23:49'
Verva se brzy po vhazování osvobozuje a Litvínov velice aktivně napadá domácí rozehrávku.
23:42'
Nedovolené bránění pro Denise Zemana (LIT).
23:20'
I čtvrtá formace Varů složená z hráčů Sokolova či juniorky dokázala v útočnému pásmu vytvořit pořádný šrumec. Nejprve to z otočky zkoušel Kverka, posléze od modré pálil Čihař.
23:05'
Verva vstoupila do druhé třetiny s větší chutí a Dominik Frodl musel likvidovat další šanci. Z mezikruží se ocitl v dobré pozici Petr Koblasa.
22:02'
Koffer společně s Přikryl operovali s kotoučem před Zajíčkem, ale nepodařilo se jim zasáhnout jej ideálně.
21:30'
21:10'
Karlovarští posílají puk do středního pásma, kde se u střídačku hostů bojuje o kotouč.
20:38'
A další rána chemiků. Denis Zeman vyslal střelu mezi betony.
20:10'
Slavíkova střela z levého kruhu skončila v boční síti.
20:01'
První třetina je minulostí a přinesla po jedné brance na obou stranách. Karlovarští byli od začátku jasně aktivnější, což přineslo také otevírací gól, o který se zasloužil Daniel Kružík. Už se zdálo, že si energetici těsné vedení odnesou do kabiny, když zaspala obrana domácích, čímž vznikl prostor pro Liama Kirka, jenž se 55 vteřin před koncem úvodního dějství zasloužil o vyrovnání. Druhá třetina začne v 16:23.
20:00'
19:05'
Litvínov právě vstřelil branku! Obrovské zaváhání domácí obrany! Nicolas Hlava orazítkoval tyč Frodlovy svatyně a karlovarská obrana si nepohlídala zcela volného LIAMA KIRKA, který střelou do prázdné brány srovnal skóre necelou minutu před konec prvního dějství. Asistence: Nicolas Hlava.
18:29'
Obrovská šance Energie. Jiří Černoch z levého kruhu vypálil a střelu zblokoval obětavý Ondřej Kaše.
18:20'
Energetici se drží kotouče a znovu se snaží projít do pásma.
17:00'
První větší šance hostů. Denis Zeman vyslal dělovou ránu, která Frodlovi vypadla a o dorážku se ještě pokoušel Liam Kirk, ale brankář Karlových Varů předvedl excelentní zákrok.
16:40'
Tentokrát pokus Adama Rulíka tečoval Jiří Černoch do ochranné sítě.
16:10'
Plutnarovo nahození ze středního pásma olízlo lapačku hostujícího gólmana.
15:39'
V rohu u Zajíčkovy brány se dlouho bojovalo o puk. Souboj dopadl lépe pro domácí, kteří přesto vzápětí musí opustit pásmo.
15:15'
David Tureček nahodil na branku, před brankou se o teč však nikdo z Karlovarských nepostaral.
14:50'
Redlich to zkusil z nulového úhlu, čímž poslal puk pouze do zadní sítě.
14:10'
A s kotoučem se postupně začínají seznamovat i hosté, ale střele zamezil Iika Kangasniemi.
13:56'
Jiskra po vhazování trefil náruč Šimona Zajíčka.
13:20'
Vít Jiskra pod tlakem udržel útočnou třetinu a nabil na kruh kapitánu Černochovi, jehož střela z první vypadla Zajíčkovi z výstroje, ale nakonec dokázal lapit kotouč do svých spár. Následuje komerční brejk.
12:38'
Přikryl hledal Huttulu na modré čáře, ten však nezpracoval nahrávku a domácí jsou nuceni opustit útočnou třetinu.
12:20'
Domácí jsou aktivnějším mužstvem na ledové ploše a znovu získávají útočné pásmo.
12:00'
A nyní tu máme zakázané uvolnění Energie.
10:30'
Karlovarští zamkli Vervu ve třetině. David Tureček to zkoušel z vrcholu kruhu, o jeho pokus se postaral gólman Vervy.
09:56'
Bartejsovu střelu od modré čáry se pokoušel tečovat a následně dorážet Bernovský, ale na Zajíčka si nepřišel.
09:20'
Chemici přidávají na agresivitě a ukazují Karlovým Varům, že ne nadarmo jsou nejčastěji hitujícím celem v extralize.
08:16'
A další šance energetiků, ve které se ocitl Tomáš Redlich, kterého před zakončením zblokovala litvínovská obrana.
07:40'
Iika Kangasniemi mohl z před brankového prostoru zamést puk za litvínovského brankáře, ale nedokázal na poslední chvíli zpracovat nahrávku Černocha.
06:22'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! DANIEL KRUŽÍK vyrazil sám na brankáře a střelou z pravého kruhu jako správný myslivec prostřelil Šimona Zajíčka a otevřel skóre zápasu. Asistence: Filip Koffer, Martin Rohan.
06:14'
Přichází první komerční přestávka.
05:16'
Po chybě Huttuly se kotouče zmocnili hosté a pospíchali na bránu Energie. Jeden z litvínovských střelců trefil pouze obětavého Víta Jiskru.
04:46'
Odpískáno zakázané uvolnění domácích.
04:34'
Iika Kangasnemi našel na druhé najíždějícího Jiřího Černocha, ale brankář Vervy si připsal další úspěšný zákrok.
03:50'
Ještě ke konci přesilovky se pokusil skórovat David Tureček, ale ani jeho střela nenašla cestu za Zajíčka záda.
03:00'
Michal Plutnar pálil od modré, ale střela mu nesedla. Litvínov se tak osvobodil.
02:02'
Domácí hledají vhodnou pozici ke střele. Z kruhu to zkusil Ondřej Procházka, ale kotouč těsně minul hostující svatyni. Vzápětí Verva vyhazuje.
01:50'
Denis Zeman (LIT) byl přistižen při podražení a Energie bude mít k dispozici první početní převahu v zápase.
01:35'
Zakázané uvolnění Varů.
01:07'
Hosté operují s kotoučem. Ke střele se mohl dostat Patrik Demel, ovšem nahrávce na litvínovského útočníka zamezil Čihař.
00:50'
Kotouče se na krátký čas zmocnila Verva, která však Frodla nijak neohrozila.
00:30'
Hru přerušuje ofsajdu hostů.
00:10'
Jiří Černoch to ihned zkusil z levého kruhu, ale Zajíček zlikvidoval střelu ramenem.
00:01'
Po státní hymně může přejít k úvodnímu vhazování.
Dominik Frodl vyvedl své spoluhráče z kabiny a nyní dojde k ocenění Robina Sapouška a Dominika Rymonova za jejich výkon na mistrovství světa do 20 let.
Chemici už nastoupili na ledovou plochu a čeká se na příchod hráčů Karlových Varů.
Litvínovští fanoušci již tradičně pozdravili kotel domácích.
KV Arénou již zní soupiska karlovarské Energie.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Huttula, Plutnar, Rohan, Stříteský, Rulík, Bartejs (A), Tureček – Jiskra, Černoch (C), Kangasniemi – Redlich (A), Kofroň, O. Procházka – Koffer, R. Přikryl, Kružík – Čihař, Kverka, Bernovský.
Trenér: David Bruk

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel (A), Šalda – Kudrna, Slavík, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Urban, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Pilný, Květoň – Hynek, Klouček.

HC Energie Karlovy Vary
Nový rok přináší svěřenců Davida Bruka štěstí. Energetici mají na svém kontě dvě novoroční výhry. Nejprve udělali Vervě lekce z produktivity a z tamnějšího stadionu si odvezli tříbodovou výhru. V pátek, i přes velkou marodku, se Karlovým Varům podařilo vyloupit Hradec Králové o dva body po obratu. „Mužstvo zaslouží pochvalu za obětavý defenzivní výkon v čele s výborným brankářem Frodlem,"uvedl po utkání Václav Eismann.

Lodivod energetiků se potácí s velkou marodkou. Na listině zraněných hráčů je Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Lukáš Pulpán, Dalimil Mikyska, Dávid Gríger nebo Lukas Zetterberg. Do sestavy tak trenér Bruk povolal hráče Sokolova.

HC VERVA Litvínov
První utkání v novém roce sehráli chemici právě s Karlovými Vary. A pro Vervu to byla velká lekce z produktivity. Chuť si však Litvínov zpravil záhy, když hostil třinecké Oceláře. Druhou třetinu diktovala tempo hry Mlejnkova družina a v závěrečné dvacetiminutovce dovedla zápas do vítězného konce, čímž smazala manko na 3. místo v tabulce.

Ve 34. kole Tipsport extraligy bude na programu další podkrušnohorské derby mezi Karlovými Vary a Litvínovem. Nedělní duel startuje v 15:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.