Tipsport Extraliga - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Litvínov - 1. prosince 2023   18:00

Kladno
26:39' Pytlík (Smoleňák, Klepiš) • 34:10' M. Procházka (Dotchin, Melka) • 58:12' Kusý (Babka, Brízgala)
Litvínov

Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala (KLA) a Nicolas Hlava (LIT).
Poslední dvacetiminutovka začala lépe pro hosty, kteří měli více ze hry, útočili a snažili se snížit, popřípadě srovnat. Následně byla hra od obou týmů spíše nepřesná, bez šancí a bez střel. Proto necelé dvě minuty před koncem hosté odvolali gólmana, to se jim však vymstilo a po 10 vteřinách navýšil na konečných 3:0 Denis Kusý. Kladenští tak prolomili sérii osmi porážek a nechávají si všechny tři body.
59:42'
Válek šikovnou střelou ještě ohrozil Brízgalu, ale ten si zapisuje první nulu v sezoně.
58:12'
Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno odkryté branky využívá a jde do vedení 3:0. Babka poslal přihrávku na DENISE KUSÉHO, který si podržel kotouč na hokejce a zakončil z pravého kruhu do prázdné branky. Asistence: Jakub Babka, Adam Brízgala.
58:02'
Hostující branka je prázdná.
57:25'
Ondřej Kaše mohl ujet sám, ale na přihrávku nedosáhl a bylo z toho zakázané uvolnění hostů.
55:43'
A další střela nepřišla, protože se Kladno dopustilo ofsajdu.
55:32'
Zatím jsme v této třetině viděli čtyři střely na branku.
1–3
55:00'
Střela Davida Kašeho letěla mimo klec, Brízgala kotouč zachytil do lapačky, ale hned rozehrál hru.
53:56'
Hra se kvůli zakázanému uvolnění přesune před Tomka.
Dnešní utkání sleduje 2493 diváků.
53:07'
Příspěvků je pomálu, protože hra se přelévá a šancí příliš nevidíme. Naposledy Jarůšek naboural vší silou do mantinelu a oba naštěstí zůstali v celku.
51:30'
Martenet nechal kotouč za sebou ve své třetině a dovolil tak hostům jít do útoku. Ti toho však nevyužili.
50:30'
Brízgala nakonec přikryl puk lapačkou a přerušuje hru.
49:20'
Sideroffova střela z pravého kruhu neměla gólové parametry a Tomek ji vykopl betonem.
48:00'
Ondřej Kaše vystřelil pouze vedle klece. Hra je nyní od obou týmů nepřesná a Kladno se dopustilo ofsajdu.
45:44'
Tralmaks jen pomalu nahodil po ledě kotouč a Tomek s ním neměl žádnou práci.
44:38'
V poslední půlminutě oslabení Kladna se kotouč zasekl u mantinelu a domácí zdržovali, aby oslabení přečkali. To se jim povedlo.
43:13'
Střela Davida Kašeho skončila v Brízgalově lapačce.
42:37'
Kirk špatně přihrál a dostal tak kotouč do středního pásma.
42:29'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Jake Dotchin – 2 min., hrubost.
42:08'
Převahu rozhodně mají zatím hosté a Kladno hraje svoji klasickou poslední třetinu. Navíc si Kladno zahraje oslabení.
40:14'
Hned na úvod poslední dvacetiminutovky musel zasahovat Brízgala přikrytím puku lapačkou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:54.
První šanci ve druhé třetině si vybojovali domácí, kteří ujeli do přečíslení. Bláha ale proti Tomkovi neuspěl. Až další šance skončila gólem. Jaromír Pytlík dostal přesnou přihrávku zpoza branky a otevřel skóre zápasu. Následně Litvínov zamkl Kladno a pokoušel se srovnat. To se mu však nepodařilo, naopak další branku přidali domácí. Martin Procházka tečoval Dotchinovu střelu a Kladno tak do poslední třetiny půjde s náskok dvou gólů.
40:00'
39:50'
Hlava na konci druhé třetiny ještě ohrozil svoji střelou Brízgalu, ale ten vyrazil kotouč betonem.
37:30'
Litvínov se dostal do středního pásma, ale Kladno je zpět v útočných pozicích.
36:59'
Po vhazování Kladno zůstalo v útočném pásmu. Pytlík stál příhodně v předbrankovém prostoru, ale přihrávka zpoza branky nevyšla Kladnu stejně jako při prvním gólu.
36:30'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Kevin Czuczman – 2 min., držení hole.
34:10'
Kladno právě vstřelilo branku! Rozhodčí ještě zkoumali hru vysokou holí. To se však nepotvrdilo a gól platí. Dotchin střílel z pravého kruhu a MARTIN PROCHÁZKA kotouč tečoval mezi betony stojícího Tomka. Asistence: Jake Dotchin, Antonín Melka.
33:45'
Hra se po konci přesilové hry přelévá ze strany na stranu. Dotchinova střela od modré ale končí jen veprostřed gólmana.
31:26'
Vhazuje se před Brízgalou, ale opět Kladno vyhazuje kotouč pryč.
31:00'
Hostům se zatím přesilová hra nedaří. Kladenským se daří vyhazovat kotouč ze svého pásma.
30:03'
Ondřej Slováček – 2 min., krosček.
29:10'
Kladnu se sice podařilo vyhodit, ale jen na zakázané uvolnění. Hosté pokračují v tlaku.
28:36'
A další Brízgalův zákrok lapačkou, i když by střela letěla mimo branku.
28:00'
Hlava zůstal úplně sám před Brízgalou, který ale pohotově jeho střelu chytá do lapačky.
26:39'
Kladno právě vstřelilo branku! Domácí přeci jen využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0. Smoleňák přihrál zpoza branky přímo na hůl JAROMÍRU PYTLÍKOVI, který stál mezi kruhy a trefil se přesně. Asistence: Radek Smoleňák, Jakub Klepiš.
26:19'
Puk je hned po vhazování ve středním pásmu.
26:17'
Denis Zeman – 2 min., krosček.
25:53'
Ani Litvínovu se z velkého tlaku nepodařilo otevřít skóre zápasu.
24:33'
Bláha ujížděl se Slováčkem v přečíslení, Bláha vzal střelu z levého kruhu na sebe, ale Tomek zasáhl a puk vyrazil.
23:14'
Teď se dostali do hry hosté, ale proti Zygmuntově střele si Brízgala šikovně vyjel a následně zlikvidoval další pokus Litvínova.
22:24'
Kladno má zatím z druhé třetiny více ze hry, ale nedokáží svůj tlak zužitkovat.
20:57'
Stejně jako na začátku první třetiny se Kladno dopouští v první minutě zbytečného zakázaného uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:55.
První třetina zatím žádný gól nepřinesla, i když si oba týmy zahrály několik přesilových her. Koblasa byl dvakrát v dobré příležitosti, ale nedokázal na Brízgalu vyzrát. Na druhé straně si pár šancí vybudoval Sideroff, ale ani on neměl štěstí.
20:00'
19:15'
Koblasa byl sám proti Brízgalovi a ještě mu z levé strany najížděl Hlava. Brízgala ale vyrazil kotouč šikovně pryč.
17:52'
David Kaše si zakroužil ve středním pásmu a akorát poslal kotouč na ofsajd.
17:16'
Kladenská přesilová hra neměla dlouhého trvání a hned po buly byl vyloučen Tralmaks.
17:16'
Eduards Tralmaks – 2 min., nedovolené bránění.
17:13'
Patrik Demel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
17:06'
Ani Frolíkova střela z bekhendu ke gólu nevedla. Kladno si ale zahraje další přesilovou hru.
15:23'
Tralmaks poslal hezkou křižnou přihrávku na Klepiše, ale jeho střelu opět Tomek chytá.
15:13'
Kladno si zahraje 1 vteřinu přesilovou hru pěti proti třem.
15:13'
Marek Baránek – 2 min., nedovolené bránění.
14:32'
Smoleňákovi se kotouč zasekl mezi bruslemi, a i když mohl vyrazit sám na Tomka, byl obrán o puk.
13:59'
Ticháčkovu střelu od modré čáry Tomek dobře viděl a chytá kotouč do náruče.
13:25'
Hosté se osvobozují a posílají kotouč až k Brízgalovi.
13:14'
David Kaše podrazil Sideroffa, který následně spadnul na Tomka.
13:14'
David Kaše – 2 min., podrážení.
12:55'
Klepiš z pravého kruhu vyslal tvrdou střelu, ale Tomek kotouč vyrazil.
10:07'
Puk se odrazil do mezikruží, kde Hlava nedokázal kotouč zpracovat a byl u něj jako první Sideroff. Ten zakončil z otočky, ale Tomek zasáhl a vyražený puk přikryl lapačkou.
08:07'
Frolík zavezl kotouč do pásma a napadá litvínovské přihrávky.
07:24'
Litvínov se nemůže dostat zpět do pásma a dopustil se ofsajdu. A ani další pokusy zatím nevyšly.
06:53'
Hosté vyhráli vhazování, ale po zásahu Brízgaly se Kladno osvobozuje.
06:35'
Antonín Melka – 2 min., podrážení.
06:21'
Tralmaskova střela byla zblokovaná a puk vyletěl pryč z ledové plochy.
05:39'
David Kaše si najížděl na dorážku před Brízgalu, ale nedostal dobrou přihrávku.
04:38'
Sideroff byl také v dobré možnosti, ale jeho zakončení Tomek čekal a zasáhl.
03:45'
Kusý se prodral až do blízkosti Tomka, ale nestačil zakončit a přepadl přes Tomkovy betony.
02:59'
Tralmaks šikovně zachytil kotouč v útočném pásmu, prokličkoval mezi soupeři a vystřelil. Tomek byl ale připravený.
02:47'
Litvínovská přesilová hra trvala pouze 4 vteřiny.
02:47'
Nicolas Hlava – 2 min., vysoká hůl.
02:47'
Dotchin zasáhl kladenskou střídačku a nedokázal vyhodit kotouč ven z pásma.
02:43'
Chris Martenet – 2 min., sekání.
01:26'
Koblasa tvrdě vypálil z mezikruží na Brízgalu, ten ale kotouč chytá mezi betony.
00:20'
Hned po vhazování Litvínov vypálil, Kusý však obětavě zastavil střelu a vyhnal kotouč do středního pásma.
00:15'
Kladno se hned na začátku provinilo zakázaným uvolněním.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Frolík – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Strnad (A), Jarůšek, Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel (A), Baláž – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek.
Výsledky posledních zápasů Litvínova:

HC Oceláři Třinec – HC VERVA Litvínov 2:3p
HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 6:4
Banes Motor České Budějovice – HC VERVA Litvínov 1:0
HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov 3:1
HC Verva Litvínov

Verva se nachází na 4. místě v tabulce Tipsport extraligy se 42 body.

Z posledních sedmi zápasů dokázal Litvínov vyhrát za tři body pouze jedenkrát proti Karlovým Varům. Další body si odvezl z třineckého ledu po výhře v prodloužení. Naposledy Verva zavítala na led Sparty, kde musela rozhodnout až poslední třetina, do které týmy naskočily za vyrovnaného stavu 1:1. Jedinými skórujícími byli ale domácí, kteří přidali dva zásahy, a Litvínov tak prohrál 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je David Kaše (8+15), kterého doplňuje jeho bratr Ondřej Kaše (9+13). Do branky proti Spartě nastoupil Šimon Zajíček, který díky 39 zásahům a 2 puštěným gólům, zapsal úspěšnost 95,12 %. Celkově má 92,88 %. Jeho kolega v brance Matej Tomek má úspěšnost 91,10 %.
Výsledky posledních zápasů Kladna:

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 2:4
Mountfield HK – Rytíři Kladno 2:1
Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:3sn
HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 4:3p
Rytíři Kladno

Rytíři se nacházejí na 13. místě v tabulce Tipsport extraligy s 19 body. Stejně bodů mají ještě 12. Vítkovice, které odehrály zápas ve čtvrtek a prohrály proti Pardubicím až na nájezdy.

Kladenským se už dlouhou dobu nedaří. Posledních osm zápasů prohráli a získali pouze 2 body. Naposledy zavítali na led favorizovaného Třince. Po první třetině Kladno vyhrávalo 2:1, ve druhé dvacetiminutovce však dokázali domácí srovnat a po jednom gólu přidaly oba týmy v poslední třetině. Muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí a zásluhou Daniela Voženílka si Kladno připsalo porážku 3:4p.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (6+13), kterého doplňuje Eduards Tralmaks (11+5) a Jakub Klepiš (3+13). Do utkání proti Třinci naskočil mezi tři tyče Landon Bow. I když měl v zápase skvělé zákroky, soupeř příliš nestřílel (25 střel Třince) a Bow si odnesl úspěšnost pouze 84 %. Celkově má tedy 86,70 %. Adam Brízgala se drží těsně pod 90 % – 89,84 %.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.