Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Pardubice - 17. září 2023   16:00

Kladno
31:33' M. Procházka (Klepiš)
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
Pardubice
35:07' Zohorna  (Čerešňák, D. Musil) • 39:34' Poulíček  (Čerešňák, Říčka) • 58:25' Hyka  (R. Kousal, Sedlák)
Kladno
Ondráček, Jaroš – Špůr, Šimánek
ČEZ stadion, Kladno
3432 diváků
Pardubice

Přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala (KLA) a Peter Čerešňák (PCE).
Do poslední třetiny naskočili lépe hosté, ale Kladno ještě na konci zkoušelo přeci jen vyrovnat, když odvolalo gólmana z brány. To se mu však vymstilo a Tomáš Hyka zajistil svému týmu náskok dvou gólů. Kladenští prohrávají i druhé extraligové utkání a jsou zatím bez bodu.
Dnešní utkání sleduje 3432 diváků.
58:25'
Dynamo právě vstřelilo branku! Hosté si pojišťují vedení o dva góly a využili prázdné branky. TOMÁŠ HYKA měl jednoduchou práci, když před ním zůstala úplně prázdná klec a žádný bránící kladenský hráč. Asistence: Robert Kousal, Lukáš Sedlák.
57:46'
Brízgala je venku z branky.
56:59'
Kladno na konci třetiny chce ještě alespoň vyrovnat, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný. Poslední střela byla od Jarůška, ale tu Will bezpečně chytá do náruče.
55:48'
Plekancovu střelu z levého kruhu chytá Will do lapačky, ale domácí se stejně dopustili ofsajdu.
55:12'
Oba týmy hrají dost nepřesně a hosté se dopustili ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:21'
Dotchin neudržel kotouč na modré a Kladno ztrácí pásmo.
51:46'
A tentokrát Plekancova střela byla zblokována a vyletěla až do ochranné sítě.
51:08'
Kladno hned po vhazování získává kotouč, ale Dotchinova střela z první skončila u Willa, který zasahuje.
51:01'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení.
50:48'
Kladno má výhodu po faulu Dynama.
49:28'
Rákosovu střelu z bezprostřední blízkosti chytá Brízgala do náruče.
48:31'
A kotouč je opět až u Willa.
47:57'
Kladno se osvobozuje.
47:38'
Skvělé dva zákroky teď vyšvihl Brízgala. Nakonec zachytil kotouč lapačkou a přerušuje hru.
47:19'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Jakub Strnad – 2 min., hákování.
46:45'
Strnad přihrál osamocenému Dotchinovi, ale Dotchinova střela byla zblokována a vyletěla jen vysoko nad led.
45:51'
Brízgala na konci trestu raději přerušuje hru a přikrývá kotouč lapačkou.
45:33'
44:58'
Melka už podruhé v tomto zápase ujížděl sám na gólmana, ale tentokrát netrefil bránu.
44:05'
Kotouč je až u Willa a Kladno sbírá cenné vteřiny.
43:49'
Tomáš Plekanec – 2 min., podrážení.
43:13'
Pardubice si drží útočné pásmo a zavřelo Rytíře, kteří se musí bránit. Hosté se však dopustili ofsajdu.
41:00'
Kladno se nemůže dostat do pásma soupeře.
40:30'
Úvodní tlak patří Pardubicím.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
Ve druhé třetině se již fanoušci gólů dočkali. Rytíři naskočili do druhé dvacetiminutovky aktivněji a ve 32. minutě se jako první radovali z gólu. Prvním skórujícím Kladeňákem v této sezoně se stal Martin Procházka. Pardubice ale za pár minut odpověděly a zásluhou teče Tomáše Zohorny vyrovnaly. V poslední minutě se jim povedla ještě jedna teč díky Patriku Poulíčkovi a tak se ujaly vedení 2:1.
40:00'
39:58'
Poslední vhazování před Brízgalou v této třetině.
39:34'
Dynamo právě vstřelilo branku! A další vydařená teč od Pardubic, která skončila v brance! Pardubice se ujímají vedení a do poslední třetiny si nejspíše přenesou náskok. PATRIK POULÍČEK šikovně projel před Brízgalou a tečoval letící kotouč až za jeho záda. Asistence: Peter Čerešňák, Robert Říčka.
38:40'
Na druhé straně ujížděl Melka, ale ten přestřelil.
37:57'
Rákos dostal přihrávku zpoza branky a měl před sebou otevřený prostor ke střele. Brízgala se však skvěle přesunul a zasáhl.
37:23'
Hosté se dál drží na puku a ještě do konce třetiny chtějí jít do vedení.
35:07'
Dynamo právě vstřelilo branku! Čerešňák vystřelil z pravého kruhu a TOMÁŠ ZOHORNA šikovně z bezprostřední blízkosti tečoval kotouč až za Brízgalu. Asistence: Peter Čerešňák, David Musil.
33:16'
Kotouč vyhráli hosté, ale po nepřesné přihrávce přeletěl až do pásma Kladna.
33:06'
Dynamo se dopustilo zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Willem.
31:33'
Kladno právě vstřelilo branku! Klepiš ve velké šanci vystřelil na Willa, ten kotouč vyrazil, ale nevěděl kam. Puk vypadl před brankovou čárou, kde byl jako první MARTIN PROCHÁZKA, který kotouč zasunul až za čáru. Asistence: Jakub Klepiš.
31:20'
Veberova střela z pravého kruhu končí ve výstroji Willa.
30:10'
Tralmaks po přihrávce od Plekance trefil jen vnější síť branky.
29:20'
Ticháčkova střela z pravé strany od modré čáry skončila jen v náruči Willa.
28:45'
Ani tuto přesilovou hru ale hosté nevyužili.
28:30'
Dynamo se však usídluje v útočném pásmu.
28:05'
Pardubická přesilová hra začíná až od Willovy branky.
27:09'
Čerešňákova střela končí v Brízgalově lapačce.
26:45'
Jake Dotchin – 2 min., sekání.
26:40'
Mandát po chybě Dotchina ujel sám na Brízgalu, kotouč si ještě podržel, ale jeho střela letěla mimo.
25:55'
Jan Košťálek – 2 min., podrážení.
23:35'
Brízgala zpoza branky přihrál přímo na hokejku Hykovi. Ten naštěstí pro Kladno puk nezpracoval a nevystřelil do prázdné branky.
23:14'
Na druhé straně šli do šance hosté, ale Brízgala si na puk sedl a hra je přerušena.
22:39'
Ticháček šikovně sebral přihrávku hostů ve středním pásmu a ujel až k Willovi. Jeho střela ale nevyšla.
22:23'
Čerešňákovu střelu od modré chytá Brízgala do lapačky.
21:20'
Klepiš měl úplně prázdný prostor ke střele od pravého kruhu, ale trefil se jen doprostřed Willa.
20:15'
Cienciala přihrál před branku Hykovi, ale ten kotouč nezpracoval dobře a na druhé straně byl v šanci Ticháček.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:53.
První třetina byla od Kladenských rozhodně lepší než minulý zápas s Olomoucí. Oba týmy bojovaly, zahrály si i přesilové hry, ale gól fanoušci zatím neviděli. Větší šanci měl za hosty Radil, ale Brízgala se proti jeho střele natáhl přes celou branku. Na kladenské straně měl šanci Klepiš, který byl na Willa zatím také krátký.
20:00'
19:07'
Ani tuto přesilovou hru Dynamo nevyužilo.
17:45'
Hosté se po vhazování drželi v útočném pásmu, ale Košťálek trefil jen chumel hráčů před brankou a Slováček s Plekancem odvezli kotouč až na druhou stranu hřiště. Nepřihráli si však přesně a u puku jsou opět Pardubice.
17:07'
Chris Martenet – 2 min., napadení.
16:36'
Větší šanci Kladna měl Klepiš. Ten střílel z mezikruží, trefil však jen bránící hráče před sebou, od kterých se kotouč odrazil do vzduchu a před Willa. Tam byl opět první Klepiš, ale proti Willovi neuspěl.
16:05'
Hejda špatně přihrál na Musila, ale ten naštěstí pro Kladno kotouč správně nezpracoval.
14:00'
Bláha ztratil puk ve svém pásmu a dva pardubičtí hráči mohli ohrozit Brízgalu. Ten však včas natáhl hokejku a kotouč odstrčil pryč.
13:14'
Brízgala radši přerušil hru, protože se k němu řítil rozjetý Sedlák.
11:38'
Plekanec přihrál Ticháčkovi, ale jeho střela skončila jen u bránících hráčů Pardubic.
10:44'
A opět se Kladnu nepodařilo udržet pásmo a puk přejel všechny čáry.
10:20'
Kotouč je až u kladenské branky.
09:50'
Dotchinovi přeskočil puk hokejku a Kladno hned ztrácí pásmo.
09:48'
Patrik Poulíček – 2 min., držení.
09:40'
Kladno má výhodu.
08:33'
Sideroff za brankou Willa bojoval o puk, ale stejně se kotouč dostal až do středního pásma. Tam ale zabojoval Ticháček a Kladno je na delší dobu v útočné třetině.
07:11'
Pardubice si udržely útočné snažení a dál pokračovaly v tlaku. Dokonce zazněla i tyč Brízgalovy branky.
06:28'
Kladno se až na konci oslabení osvobodilo a přečkalo první přesilovou hru Pardubic.
05:36'
První velká šance v přesilové hře Radila, ale Brízgala se v brankovišti dobře natáhl a střelu vyrazil.
04:28'
Eduards Tralmaks – 2 min., podrážení.
03:50'
Musilova střela skončila jen u prvního bránícího hráče. Následně Sedlákův pokus z pravého kruhu Brízgala zlikvidoval.
03:05'
Mandát vyrazil do útočného pásma, ale byl dobře bráněn a ke střele se ani nedostal.
02:07'
Dotchin vyvezl kotouč až k Willovi. Martenet střílel od modré čáry, ale jeho střela letěla jen vedle branky.
01:49'
Kladno se dopustilo zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Brízgalou.
00:53'
I další vhazování patří hostům, ale puku se ujímá Slováček, který přihrál před branku uvolněnému Klepišovi. Ten však promáchl.
00:20'
Ale puk zůstává v pásmu Pardubic, nicméně za chvíli už jsou hosté na druhé straně a Radil střílí jen mimo klec.
00:01'
Úvodní vhazování utkání vyhráli hosté.
00:01'
Během pár vteřin bude vhozeno úvodní buly zápasu.

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber, Klikorka – Sideroff, Plekanec (C), Tralmaks – M. Procházka, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Melka – Beran, Babka, Strnad (A).

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (A), Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček – Urban.

Rozhodčí: Ondráček, Jaroš – Špůr, Šimánek.
HC Dynamo Pardubice

Pardubice si domácí zápas již odbyly a byly stoprocentní.

Doma Dynamo přivítalo hráče z Litvínova a nedalo jim nic zadarmo. Po druhé třetině svítilo skóre 2:1 a vše bylo otevřené. V poslední dvacetiminutovce ale skórovali už jen domácí a vyhráli konečných 5:1. Úspěšnými pardubickými střelci byli Lukáš Radil, který se trefil hned dvakrát, Robert Kousal, Lukáš Sedlák a Patrik Poulíček. Do branky nastoupil Roman Will a zapsal si úspěšnost rovných 96 % díky 24 zásahům.

Dynamo vyslalo na svého soupeře 41 střel, zblokovalo 15 střel a bylo úspěšnější i na vhazování. Před domácím publikem se tak Pardubice předvedly skvěle, navíc měly největší návštěvnost na první domácí ligové utkání v historii svého klubu.
Rytíři Kladno

Rytíři si zahrají poprvé v sezoně doma na domácím ledě.

První zápas v nové sezoně odehráli Kladeňáci venku s Olomoucí. Oba týmy ostré extraligové tempo hledaly, ale Olomoučtí byli přeci jen úspěšnější a dokázali Kladno porazit jedinou trefou. Zápas tak skončil prohrou Kladna 0:1. Adam Brízgala předvedl skvělý výkon, ale jeho 28 zákroků nestačilo. Úspěšnost Brízgaly je zatím 96,55 %.

Nejvyšší čas na ledě si připsali Jake Dotchin, Tomáš Plekanec a Deven Sideroff. Kanadské body ale hráčům Kladna schází. Zato trestných minut Kladeňáci posbírali už 17 (6 minut Dotchin, 7 minut Procházka, 5 minut Ticháček a po 2 minutách dostal Plekanec a Strnad).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.