Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : M. Boleslav - 10. prosince 2023   16:00

Ukončeno
Liberec
04:01' Melancon (Filippi) • 32:21' Filippi (Melancon) • 38:53' Klíma (Šír, Galvas) • 42:02' Pérez (Bulíř, McCoshen)
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
M. Boleslav
35:04' Lantoši  (Skalický)
Liberec
Sestavy:
Pařík (Schnattinger) – Budík, Knot, J. Dvořák, Melancon, McCoshen, Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Klíma – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Pérez – Vlach, Šír, Pekař.
Rozhodčí
Pražák, Květoň – Ondráček, Thuma
Home Credit Arena, Liberec
M. Boleslav
Sestavy:
F. Novotný (Žajdlík) – Pyrochta (A), F. Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík (C), Bernad – Skalický, Fořt, Lantoši – Aaltonen (A), O. Roman, Šmerha – Rohdin, Järvinen, Krivošík – Dvořáček, Závora, J. Půček – Malínek.
Přenos se aktualizuje automaticky

A také třetí severočeské derby končí výhrou Bílých Tygrů. Triumf v dnešním zápase stvrdil po krásné individuální akci Jaromír Pérez, který stanovil skóre na konečných 4:1. Boleslavští se již nezmohli na odpověď, a tak padli bez bodu.

Střely na branku – 33:24.

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou!
Konec zápasu.
59:30'
A snaha o rychlý přechod do útoku z holí hostů nyní končí ofsajdem, vhazuje se tak ve středním pásmu.
59:20'
Oscar Flynn pálil přes bránícího hráče, který puk poslal do ochranné sítě.
58:35'
Vojtěch Budík mohl po objetí hostující kasy zakončovat do její odkryté varianty, nedokázal ale svůj pokus dostatečně zatočit za tyčku.
58:22'
Dalekonosná střela od Filipa Pavlíka až z vlastní třetiny nenachytala Lukáše Paříka na vavřínech a domácí maskovaný muž poslal touš vyrážečkou do hlediště.
57:49'
Domácí jsou kompletní a Jaromír Pérez se ihned zapojil do útočného výpadu. Dopředu společně s ním uháněli Michal Birner a Adam Najman, nicméně druhý jmenovaný mu chtěl kotouč vrátit, v cestě pasu ale byla boleslavské hokejka, a tak šance ztroskotala.
57:10'
A Tygři dělají pro ubránění dalšího oslabení co můžou. Vyhodit touš pryč se teď podařilo Lukáši Dernerovi.
57:00'
Hostům se zatím nedaří se usadit v libereckém pásmu.
55:49'
Boleslavští ale dostali k dispozici přesilovku poté, co hrál Liberec v příliš mnoho hráčích na ledě. Uvidíme, zda svěřenci Richarda Krále ještě zamíchají kartami.
55:27'
Oba hráči tak míří na trestnou lavici. Pokud Boleslav nic nevymyslí a nepošle zápas do prodloužení, zůstanou zde až do jeho konce.
55:27'
A po jeho střele a zákroku Novotného se strhla mela právě mezi autorem střely a hostujícím bekem Zachary Osburnem. Pro potěšení domácích diváků tento duel ovládl Šír, který skolil svého soka na led.
55:27'
Jan Šír vypálil velmi zajímavě po svém průniku do boleslavské třetiny po levé straně.
55:00'
Z nepřesné rozehrávky mohla málem těžit domácí elitní formace, Rychlovský s Klímou ale neměli potřebnou rychlost pro únik.
53:46'
T.J. Melancon si dlouho hrál s pukem v rohu hostujícího pásma, až jej předal Michalu Birnerovi, jenž následně vybídl ke střele Michala Bulíře. Ten pálil ze značně ostrého úhlu na bližší růžek, nicméně Novotný měl tento prostor pevně zacpaný.
53:23'
Hawryluk již puk neudržel v boleslavské třetině, a tak musí Liberečtí vyklidit pásmo.
52:22'
Róbert Lantoši se vydal již do čtvrtého duelu jeden na jednoho s Lukášem Paříkem! Domácí gólman se ale nenechal opít rohlíkem a momentálně v tomto drobném souboji vede 3:1.
52:18'
Střely na branku – 30:20.
52:17'
Tomáš Filippi puk nahazoval před branku na lehkou teč pro Jakuba Rychlovského, ten byl ale na tuto pobídku moc krátký.
51:56'
A nápor hostů završil Filip Pavlík svou střelou ze slotu, Pařík ale stále drží náskok svého celku.
51:40'
Hosté rozhodně neskládají zbraně a stále se derou do zakončení.
50:50'
A v souboji dvanáctek na obou stranách obral Tomáš Fořt o touš Iana McCoshena a boleslavský centr se dostal i ke střele, tu ale Pařík pokryl.
50:36'
Petr Gewiese vypálil z levé strany, Pařík ale včas sklapl své betony.
49:30'
Oscara Flynna si vyhlídl na přihrávku z vlastní třetiny Ronald Knot, liberecká devatenáctka ale na pas nedokázala dosáhnout.
49:13'
Štěstí na hostující straně! Po ráně Tomáše Filippi nejprve zvonila za Filipem Novotným tyč, kotouč se nicméně odrazil do mezikruží k neobsazenému Tomáši Galvasovi, ten ale zakončil jen do lapačky boleslavského maskovaného muže.
48:58'
A tento pobyt ukončuje Ian McCoshen svým pokusem ze slotu.
48:45'
Čtvrtá formace domácích vyjela na steč do boleslavského pásma, zatím se ale pohybuje u mantinelu.
47:56'
A Jayce Hawryluk, který vyjel na druhou stranu, zakončoval z velmi slibné pozice, neměl ale přesně seřízená mířidla.
47:45'
Ostrá rána Petra Gewieseho řádně prověřila, zda je Lukáš Pařík ve střehu!
47:35'
O hrací předmět se bojuje v rohu liberecké třetiny.
46:55'
Domácí se prohnali do boleslavského pásma, o kotouč zde ale přišli. Následné vyhození hostů bylo bezpečné, a tak se nepíská icing.
46:23'
Střely na branku – 26:13.
46:10'
Lantoši zakončoval z oblasti mezi pravým kruhem a brankovou čarou, nicméně domácí bek Knot zastavil pokus o nahození kotouče do předbrankového prostoru.
45:31'
Lukáš Derner si teď s pukem na holi vyjel na výlet po celé boleslavské třetině. Poté, co vyjel zpoza branky, vypálil z prostoru pravého kruhu, nicméně Novotný měl na střelu čistý výhled a navíc se proti ní nemusel přesouvat jako kočka, takže neměl se zákrokem problémy.
44:55'
David Dvořáček se rozjel do ofenzívy, u mantinelu ale byl o kotouč připraven.
44:08'
Dnešní utkání sleduje celkem 4796 diváků.
43:58'
A stejný osud nyní potkal také střelu od modré, jejímž autorem byl Michal Birner. Puk ale skončil v ochranné síti po teči bezprostředně před Filipem Novotným.
43:52'
Jaroslav Vlach se ale přece jen dostal ke střele. Najel si do slotu, kde se odhodlal ke střele, ale ta byla zblokována a vypálena mimo hrací plochu.
43:30'
Ronald Knot se chvíli rozmýšlel, jestli nepošle Vlacha do brejku, nakonec se ale rozhodl pro návrat do své třetiny a klidnější rozehrávku.
42:48'
Ryšavý sympaťák Flynn obdržel kotouč na modré čáře, neměl však rychlost, a tak jej pouze poslal dále za boleslavskou branku.
42:02'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda! JAROMÍR PÉREZ udělal z boleslavských hráčů sněhuláky, všechny po své cestě obehrál a krásně projel až před Filipa Novotného. Toho si položil na led a zasunul kotouč k pravé tyčce. Asistence: Michal Bulíř, Ian McCoshen.
41:25'
Jakub Dvořák vybídl náramně krosnou přihrávkou ke střele z první Oscara Flynna, ten ale při tomto pokusu zlomil hůl.
40:50'
První formace obou celků se neodhodlaly ke střele, a tak jdou na led druhé letky.
40:10'
Do útoku se vydali na počátku třetí části domácí.
40:01'
Začala třetí třetina.
Prostřední perioda přinesla celkem tři branky, hned dvě ale do boleslavské sítě, ale pojďme postupně. Nejprve navýšil vedení domácích na dvě trefy Tomáš Filippi, nedlouho poté ale dokázal snížit hostující Róbert Lantoši z úniku. Dvougólové manko vystavil v závěru druhé části Bruslařům Kelly Klíma, který umístil puk ukázkově do horního růžku.

Střely na branku – 22:12.

Další třetina začne zhruba v 17:43.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:48'
Kelly Klíma mohl navýšit svůj příděl, kdy byl vyzván ke střele z levého kruhu, pas mu ale nesedl a poslal hrací předmět jen do rohu.
39:15'
Filip Novotný vyhodil kotouč až do hlediště, nicméně učinil tak s tečí, a tak se nevylučuje.
38:53'
Liberec právě vstřelil branku!
A domácí se vrací do dvoubrankového náskoku díky krásnému vymetení horního růžku od KELLYHO KLÍMY! Ten si s pukem na holi nabruslil do pravého kruhu, odkud s vidinou mohutné clony vypálil a Novotný neměl šanci jeho střelu vidět, natož zasáhnout. Celá hala bouří a domácí půjdou do šaten nejspíše s výhodou dvou tref. Asistence: Jan Šír, Tomáš Galvas.
38:20'
Jaromír Pérez teď krásně obehrál hned několik soupeřů, nakonec ale po prohození mezi nohama o kotouč přišel a neměl šanci vyjet do střely.
37:50'
Vědět o sobě dává také čtvrtá formace hostů, které teď vytáhl do útoku nahozením David Dvořáček.
37:10'
Výpad první domácí pětice vypadal zprvu slibně, nicméně nakonec skončil ztrátou kotouče.
36:37'
Po souboji v rohu pásma Bruslařů se puk dostal k Jakubu Dvořákovi. Ten si s kotoučem najel na vrcholek pravého kruhu, odkud vystřelil tahem, Filip Novotný ale zasáhl bez obtíží.
36:00'
Snižující branka Boleslavi ale nabudila spíše domácí, kteří se teď pohybují s kotoučem na holi v hostující třetině.
35:04'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Dvakrát to nevyšlo, napotřetí už ale ano. RÓBERT LANTOŠI vyjel do třetího brejku proti Lukáši Paříkovi a tentokrát jej už překonal, kdy si jej položil na led a následně podél betonu zakončil. Asistence: Pavol Skalický.
34:50'
Klíma se natahoval do pobídky od Vlacha ve slotu, ale nedosáhl na ni a kotouč skončil v rohu.
34:38'
Střely na branku – 18:9.
34:38'
Lukáš Pařík má další zákrok po boleslavském pokusu z pravé strany.
34:19'
Oscar Flynn hlídkoval na útočné modré čáře a čekal na nahrávku až z hloubky své třetiny. Ta sice přišla, ale byla na něj moc dlouhá a také prudká, tudíž ji nezachytil a píská se icing.
33:20'
Branka pomohla šelmám dodat klid na hole, což nyní prokazují lehkostí svých nahrávek.
32:21'
Liberec právě vstřelil branku!
Ale elitního domácího centra nevyužitá střela nemusí dlouho mrzet, protože se prosazuje nyní a byla to dokonalá symbióza! TOMÁŠ FILIPPI dostal lahůdkovou nahrávku od T. J. Melancona, který proplul boleslavským pásmem, na pravou stranu a zdálo se, že si Novotný připíše další zákrok, protože Filippi mířil doprostřed jeho kanceláře. Kotouč ale po krátké prodlevě vyplul za jeho zády, a tak vedou domácí již o dvě branky. Asistence: T. J. Melancon.
32:11'
Tomáš Filippi vzal střelecké břímě na sebe, kotouč ale poslal jen na zadní prkna.
31:45'
Tygři sice buly před boleslavskou brankou vyhráli, nicméně nedlouho poté jej byli nuceni vyklidit.
31:30'
A kvůli špatné snaze o nahození se nyní icingem provinili také hosté. Hra se vrátí před Filipa Novotného.
31:01'
Tlak hostů ale vyústil v zakázané uvolnění Liberce, následuje tak buly po pravici Lukáše Paříka.
30:40'
Bruslaři nyní kombinují s pukem před Paříkem, neodhodlávají se ale ke střele.
29:45'
Herní projev obou celků nyní není úplně ideální a pro chyby jak na straně Liberce tak Boleslavi připomíná tato pasáž spíše holomajznu.
29:12'
Domácí jsou opět v plném počtu.
29:05'
O hrací předmět se hrálo spíše v liberecké třetině, nicméně domácí jej poslali do bezpečí.
28:03'
Adam Najman vystartoval do úniku, nicméně neměl zas takovou rychlost, aby dokázal ujet vracejícímu se boleslavskému obránci. I tak ale nashromáždil cenné sekundy do ubíhajícího oslabení, když puk poté vrátil zpět do své třetiny.
27:44'
Kelly Klíma dobře vystihl rozehrávku hostů a úspěšným obloučkem puk poslal pryč.
27:15'
A domácí načínají další oslabení vyhnáním Boleslavských ze své třetiny.
27:12'
Střely na branku – 15:9.
27:12'
A po delší době si zahrají v pěti proti čtyřem také Bruslaři. Jakub Dvořák míří na trestnou lavici za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
27:00'
Jayce Hawryluk málem vyslal přihrávkou do úniku Jaroslava Vlacha, ten ale pas dostal pouze na paty, a tak byl možný útěk zastaven.
26:08'
Krkolomný přechod na boleslavské území Tygrům vyšel, i tak zde ale následně musí o kotouč bojovat.
25:44'
Mladá Boleslav je znovu kompletní.
25:27'
Domácí dlouho spekulovali s pukem na holi a předávali si jej napříč boleslavským pásmem. Nakonec se ke střele odhodlal T.J. Melancon, jeho pokus ale zblokoval jeden z hostujících borců a puk svým zásahem navíc poslal za modrou čáru.
24:41'
A tentýž liberecký borec vypálil nyní z levé strany, tentokrát ale zamířil jen doprostřed loga, které mají Boleslavští na dresu.
24:18'
Jayce Hawryluk zase pro změnu střílel z mezikruží, nicméně Novotný dokázal vytáhnout zákrok ramenem.
23:55'
Oscar Flynn dostal nabito na vrcholek pravého kruhu, jeho následná rána ale skončila veprostřed Novotného hrudi.
23:44'
Další početní výhoda a příležitost pro domácí ke zvýšení náskoku. Zach Osburn jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
23:30'
Liberečtí jsou za svojí klecí a rozmýšlí, kudy povedou další útočný výpad.
23:05'
Kelly Klíma vyjel zpoza branky a zakončoval bekhendem, nastřelil ale pouze boční síťku.
22:18'
Jaromír Pérez měl dostatek prostoru, aby se mohl obtočit před Novotným, jeho zakončení ale skončilo jen kousek vedle tyčky boleslavské branky!
21:26'
Oscar Flynn měl v předbrankovém prostoru ideální příležitost a odkrytou boleslavskou klec, nicméně netrefil ji!
21:00'
Zach Osburn poslal kotouč před branku s tím, že zde dojde k teči, avšak nestalo se tak.
20:35'
Výjezd Liberce na druhou stranu neměl dlouhého trvání a záhy přišel výpad od Boleslavi. Ten ale skončil střetem s Paříkem a domácí kasa je mimo kolíky.
20:10'
Po úvodním buly se ke kotouči dostali hosté.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je minulostí a díky trefě T.J. Melancona dopadla lépe pro domácí. Za hosty ujel dvakrát do úniku Róbert Lantoši, avšak Paříkovi jednou pomohla tyčka a jednou zasáhl sám zdařile lapačkou.

Střely na branku – 9:8.

Další třetina začne zhruba v 16:52.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
V závěru první části se kotouč ocitl nebezpečně blízko hostující brankové čáry, naštěstí pro Boleslav ale hrací předmět vyplul mimo nebezpečné vody.
19:00'
Kelly Klíma ujížděl kupředu společně s Jakubem Rychlovským, oba ale byli značně obtěžováni svými protivníky. Klíma tak chtěl touš předkládat na libereckou osmnáctku, puk nicméně skončil v rohu.
18:00'
Improvizovaná čtvrtá lajna domácích se mohla dostat do zajímavé šance, kvůli dobrému návratu Bruslařů ale k ohrožení boleslavské klece nedošlo.
17:49'
Lukáš Pařík zachytil nahození od modré čáry a raději se rozhodl pro přerušení hry. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
17:32'
Michal Bulíř se ocitl v dobré střelecké pozici, do které jej dostal nahrávkou Jakub Dvořák. Domácí střelec ale zamířil pouze doprostřed branky, kde měl Filip Novotný brankoviště pokryté.
17:04'
Pavol Skalický se ihned vydal podpořit útok a o kotouč se nyní vede lítý boj v libereckém pásmu.
16:48'
Hosté hrají v plném počtu.
16:05'
A ačkoliv se šelmám podařilo získat boleslavské pásmo poměrně záhy, dokázali se Boleslavští nedlouho poté znovu osvobodit po chybné rozehrávce Tygrů.
15:37'
Boleslav se poprvé úspěšně osvobodila až téměř po minutě hry.
15:05'
První pokus o nahrávku do slotu na střelu Liberci nevyšla a domácí jen tak tak nepřišli o pásmo.
14:48'
První přesilovka pro domácí, kteří si ji zahrají po krosčeku Pavola Skalického na Oscara Flynna.
14:35'
Oscar Flynn byl v pásmu Boleslavi nedovoleně zastaven, a tak si domácí zahrají početní výhodu.
14:21'
Střely na branku – 6:9.
14:15'
Jakub Rychlovský předložil puk náramně na najíždějícího Tomáše Filippi. Liberecký první centr ihned střílel, puk nasměroval ale jen kousek vedle pravé horní šibenice.
13:31'
Tygři jsou opět v pěti.
13:24'
Filip Krivošík zajel s kotoučem na holi až do liberecké třetiny, na střelu se nicméně neodhodlal.
12:53'
Zach Osburn kombinoval na vrcholku domácího pásma s Ondřejem Romanem, nakonec vzal ale zakončení na sebe. Jeho střelu viděl Pařík velmi, dobře, a tak zakročil bez problému.
12:30'
A hostům se nyní navíc nedaří přechod do liberecké třetiny.
12:00'
Tygrům se zatím hra v oslabení daří. Teď se podařilo svěřencům Filipa Pešána kotouč vyhodit již podruhé za sebou ze svého pásma pryč.
11:31'
První trest dnešního podvečera. Jakub Dvořák zamířil na trestnou lavici pro nedovolené bránění.
11:20'
Ostrá rána Ronalda Knota od útočné modré prolétla až k Novotnému, jenž se musel uvést zákrokem svou holí. K dorážce se poté dostal Jaromír Pérez, trefil ale pouze boční síťku.
11:16'
Ihned po vyhraném buly se vrhl do střely domácí kapitán Michal Birner, zamířil ale pouze do připraveného náručí Filipa Novotného.
10:40'
Oscar Flynn přenechal puk před zajetím za boleslavskou klec zadovkou na Najmana. Ten chtěl kotouč svému kolegovi vrátit před branku, nicméně nepodařilo se.
09:45'
Tomáš Fořt poslal kotouč na levý kruh, kde se nacházel naprosto volný Pavol Skalický! SLovenský forvard v boleslavských barvách vypálil po pasu z první, jeho pokus ale neměl příslušné parametry přesnosti, a tak se za ním mohl Pařík jen ohlédnout.
09:31'
Obrovsky důležitý zákrok pro Lukáše Paříka! Velmi riskantní přihrávka Ronalda Knota skončila na holi Róberta Lantošiho, který dobře odhadl záměr domácího zadáka. Boleslavský borec s číslem 16 tak vyjel kupředu vyzvat Paříka na další duel, tentokrát si ale na jeho brejku pochutnal dobrým zákrokem lapačkou.
08:55'
Hosté se z počínajícího uzamčení ve vlastní třetině osvobodili šikovným vyhozením přes všechny čáry, které Ronald Knot stihl dojet.
08:25'
Do pásma Boleslavi se opět vydali domácí, od modré čáry teď posílal touš na Novotného McCoshen.
07:20'
Joachim Rohdin vypálil z prostoru levého kruhu, T. J. Melancon ale úspěšně zasáhl a střelu zblokoval.
06:50'
Dobrá pasáž hry Boleslavi. Sled střel na Lukáše Paříka ale skončil jeho střetem s vlastní klecí a brankou mimo kolíky, a tak se po krátké vynucené pauze bude pokračovat vhazováním v pásmu Liberce.
06:14'
Filip Pyrochta nabombil kotouč od modré čáry a do puku ještě hrábnul Pavol Skalický. Hrací předmět byl vychýlen jen kousek vedle domácí kasy!
06:00'
Tomáš Filippi nahodil touš do útočného pásma a kus černé gumy jen tak tak neskončil na střídačce hostů.
05:25'
Ian McCoshen si najel z druhé vlny na střelu, napálil ale prvního bránícího hráče.
05:00'
Michal Birner zkusil vypálit od levých prken, zamířil ale mimo pravý horní růžek.
04:01'
Liberec právě vstřelil branku!
A Tygři jdou do vedení! THOMAS JOSEPH MELANCON poslal puk na Novotného od modré čáry a po teči hostujícího Tomáše Fořta kotouč skončil až za bezmocným boleslavským gólmanem. Asistence: Tomáš Filippi.
03:50'
Hra se přesunula opět do pásma hostů, kde svádí o puk souboj elitní domácí formace.
03:15'
Róbert Lantoši jel sám na Lukáše Paříka a už jej bekhendovým blafákem překonal, libereckému brankáři ale pomohla jeho tyčka!
02:40'
Tvrdá rána Lukáše Dernera jen těsně minula Novotného branku!
02:23'
A právě Bulíř teď vyjel směrem k boleslavské kleci, avšak naneštěstí pro něj ztratil rovnováhu, a tak neměl příležitost vypálit.
02:00'
David Bernad chtěl rozehrát rychle kupředu, jeho pas ale naštěstí překazil Michal Bulíř.
01:23'
Tentýž liberecký štírek s číslem 19 teď prověřil pozornost Filipa Novotného, který musel tasit zákrok betonem.
01:00'
Oscar Flynn chtěl založit útok projetím okolo dvou boleslavských hráčů, ale vybral si velké sousto a o kotouč málem přišel.
00:50'
Zach Osburn chtěl na Paříka vypálit z pravé strany, jeho pokus ale dobře zblokoval Adam Najman do rohu.
00:25'
A Filip Novotný má první zákrok po střele od pravého mantinelu.
00:10'
Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí, jejichž první letka se usazuje v pásmu Boleslavi.
00:01'
Utkání právě začalo.
Boleslavská smečka zrušila pro malý zájem svůj výjezd do Home Credit Areny, a tak jejich kotel není zaplněný tolik, jak bývá na severočeském derby zvykem. Těžký.
Slavnostní buly ve spojitosti s charitativními libereckými dresy nyní vhodí Petr Jelínek.
V Liberci máme po hymně, utkání začne již za malou chvíli.
Obě mužstva si nachází cestu na led a řadí se na svých modrých čarách.
Domácí hráči naskočí do dnešního derby v charitativních vánočních dresech, které následně půjdou do dražby.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Schnattinger) – Budík, Knot, J. Dvořák, Melancon, McCoshen, Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Klíma – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Pérez – Vlach, Šír, Pekař.
Trenér: Filip Pešán

BK Mladá Boleslav: F. Novotný (Žajdlík) – Pyrochta (A), F. Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík (C), Bernad – Skalický, Fořt, Lantoši – Aaltonen (A), O. Roman, Šmerha – Rohdin, Järvinen, Krivošík – Dvořáček, Závora, J. Půček – Malínek.
Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Ondráček, Thuma.
Před dnešním utkáním se Liberec nachází v tabulce na šesté příčce se ztrátou dvou bodů na pátý Litvínov. Mladá Boleslav poté okupuje poslední místo se ztrátou pěti bodů na kladenské Rytíře. Podaří se Středočechům porazit svého podještědského rivala a přidat do svého výčtu cenné body? Úvodní buly zápasu padne v nedělních 16 hodin!
Poslední vzájemný zápas:
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 0:8

Branky a nahrávky: 17. Knot (Vlach, J. Dvořák), 19. Filippi (A. Najman, Melancon), 25. Rychlovský (A. Najman, Filippi), 30. Filippi (A. Najman, Melancon), 40. Rychlovský (Budík, Bulíř), 46. Vlach (Ivan, Budík), 50. Šír (A. Najman), 54. Klíma (Galvas, Budík).
Koho sledovat:
Liberecký Oscar Flynn se po svém comebacku ze zranění uvádí ve skvělém světle. Důkazem je i jeho povedené představení v duelu v Plzni, kde si tygří devatenáctka připsala tři body. Rozšíří svůj bodový přísun proti Boleslavi, kde ještě předminulou sezónu působil?

Nejnovější akvizicí Středočechů je slovenský forvard Filip Krivošík, který přišel k Bruslařům z Košic. Zde zaznamenal ve 22 kláních 18 bodů a produktivita se od něj očekává přirozeně i v Mladé Boleslavi. Za tři odehraná utkání zaznamenal zatím jen jednu branku, trefí se i v Liberci?
BK Mladá Boleslav
Sezóna Středočechů se oproti minulým rokům nevyvíjí vůbec dobře. Aktuálně se tým z města automobilů nachází na posledním místě tabulky a náskok na předposlední Kladno činí před 27. kolem pět bodů. Herním výsledkům nepomohlo ani angažování trenéra Richarda Krále, jenž je na lavičce Bruslařů zhruba od poloviny listopadu. Za toto období odehráli Boleslavští devět klání, z nichž zvítězili dvakrát a celkově si připsali pouhých šest bodů.

Z posledních pěti střetnutí se poté z výhry radovali pouze jednou, to když na nájezdy udolali Kladno 3:2. Zatímco hra v početní výhodě je něčím, co Boleslavským jde a zaujímají s ní druhou příčku extraligové tabulky, tak jejich hra v oslabení je pro změnu nejhorší v soutěži.

V minulém kole vyzvala Mladá Boleslav na svém ledě pražskou Spartu, která značně naznačila vývoj utkání již v první periodě, po které vedla 2:0. Boleslavští sice dokázali snížit zásluhou Davida Dvořáčka, ale pozdější trefy Kousala a Kempného již duel zvrátily na stranu sparťanů, kteří zápas nakonec ovládli poměrem 6:3.

Bruslaři jsou v posledních střetech chudší o útočníka Jana Stránského, vlivem nemoci navíc vypadl ze zápasového kolotoče i již značně zkušený brankář Jan Růžička. Kvůli poranění ramena se také trenéři Boleslavi nemůžou spolehnout na služby benjamínka Vojtěcha Hradce.

Nejproduktivnější hráči Mladé Boleslavi:
Róbert Lantoši (10+11)
Juhamatti Aaltonen (5+11)
Filip Pyrochta (3+10)

Speciální týmy:
Využité přesilovky: 26, 09 % (2. v extralize)

Ubráněná oslabení: 68, 13 % (14. v extralize)
Bílí Tygři Liberec
Mužstvo Filipa Pešána se aktuálně nenachází v nejideálnějším rozpoložení. Ještě před odehraným 26. extraligovým kolem byli navíc Liberečtí týmem s nejvíce inkasovanými brankami. Tuto pozici pro sebe nicméně uzmul v minulém utkání trochu symbolicky právě dnešní soupeř z Mladé Boleslavi.

Šelmy mají z posledních pěti duelů bilanci dvou tříbodových výher a co je v poslední době trápí je primárně gólová produkce. Za tento výčet sice vsítil Liberec celkem dvanáct branek, avšak hned třetina jich padla v souboji se Spartou. Ten Pražané ovládli 5:4 a od té doby to mají Severočeši s koncovkou těžké.

Podještědskému týmu se úplně nedaří hra se speciálními týmy. Jejich přesilovky jsou v české nejvyšší soutěži až na jedenácté pozici, ještě hůře na tom jsou s oslabením, kde jsou dokonce předposlední.

Naposledy si Tygři nicméně rochu spravili chuť na čtvrtečním výjezdu do Plzně, kde si dokráčeli po zaslouženém výkonu pro tři body za triumf 3:1. Výhru značně dirigoval Oscar Flynn, který dvě trefy připravil a jednu sám dal. Vítěznou premiéru si v tygřím dresu i v extralize jako takové navíc připsal dvaadvacetiletý brankář Lukáš Pařík.

V liberecké sestavě absentuje již nějaký ten týden slovenský gólman Dávid Hrenák, jenž se potýká s nemocí a jeho návrat není znám. Poslední zápasy se poté sestava A-týmu Liberce musí obejít bez forvarda Martina-Faška Rudáše, který v tomto ročníku plnil roli křídelníka první formace a zažívá přelomovou sezónu.

Nejproduktivnější hráči Liberce:
Tomáš Filippi (11+19)
Jakub Rychlovský (11+11)
Adam Najman (5+16)

Speciální týmy:
Využité přesilovky: 16, 51 % (11. v Tipsport extralize)

Ubráněná oslabení: 73 % (13. v Tipsport extralize)
Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje! Nedělní odpoledne nabídne přehlídku kompletního 27. kola Tipsport extraligy a o svůj díl nebude ochuzen ani liberecký respektive boleslavský divák. V Home Credit Areně se totiž odehraje třetí letošní derby mezi domácími Bílými Tygry a Mladou Boleslaví. Úvodní buly tradičně třaskavého zápasu padne v 16 hodin!


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 49 31 8 5 5 187:107 114
2. Sparta 49 30 6 3 10 165:112 105
3. Třinec 49 25 8 5 11 164:121 96
4. Brno 49 20 8 5 16 151:131 81
5. Litvínov 49 22 4 4 19 154:156 78
6. Č. Budějovice 49 21 2 10 16 135:137 77
7. Liberec 49 22 3 4 20 159:154 76
8. Mountfield 49 15 7 11 16 129:131 70
9. Vítkovice 49 17 5 7 20 125:131 68
10. Olomouc 49 16 7 5 21 118:144 67
11. Plzeň 49 14 6 4 25 123:141 58
12. K. Vary 49 12 8 3 26 117:138 55
13. M. Boleslav 49 10 6 6 27 98:149 48
14. Kladno 49 6 4 10 29 114:187 36
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud