Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 31. října 2023   18:00

Ukončeno
Liberec
31:24' Bulíř (Birner)
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Třinec
33:10' Hudáček  (Daňo, Marinčin) • 52:49' Voženílek  (M. Růžička, Pánik) • 58:08' Pánik  
Liberec
Sestavy:
D. Král (Žukov) – Knot, McCoshen, Ivan, Melancon, Budík, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Hawryluk – Galvas, Šír, Klíma.
Rozhodčí
Sýkora, Jaroš – Kajínek, Svoboda
Home Credit Arena, Liberec
4126 diváků
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.
Přenos se aktualizuje automaticky

Toto je ode mě pro dnešek vše a přeji vám krásný zbytek dne.
Třetí třetiny zvládli lépe hosté z Třince. Vítězný gól vstřelil Daniel Voženílek, jenž se v čase 52:49 prodral za nikým nechtěným pukem a dorazil jej do prázdné klece Daniela Krále. Hosté pak ještě přidali jednu trefu, a to po nesouladu v rozehrávce, čehož využil Richard Pánik.

Střely po 60 minutách 28-30.
Konec zápasu.
59:37'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Michal Bulíř – 2 min., hrubost,
Jaroslav Vlach – 2 min., nesportovní chování.
59:03'
Pokus Martina Růžičky do odkryté klece končí těsně vedle. Pískáno bylo zakázané uvolnění a hra se vrací zpět před Mazance.
58:08'
Třinec právě vstřelil branku!
Nepřesná souhra na modré čáře znamená třetí gól pro třinecké Oceláře. Nesouladu v rozehrávce využil RICHARD PÁNIK, jenž dovezl kotouč do odkryté branky nikým neatakován.
57:47'
T.J. Melancon hledal z rohu kluziště Martina Faška-Rudáš, který se mu nabízel před brankou. Slovenský forvard cítil, že by za ním mohl být jeden z jeho spoluhráčů, ale pletl se.
56:23'
Nepřesné přihrávky Tomáše Filippiho málem využil Marko Daňo. Ten se po levém křídle hnal za třetím gólem Ocelářů, ale na domácího gólmana nevyzrál.
55:44'
Nahození Viliama Čacha končí v lapačce Daniela Krále. Následné vhazování bude provedeno po pravici libereckého maskovaného muže.
54:37'
Kotouč za libereckou brankou sbírá Iana McCoshen. Ten je však naháněn z obou stran, a tak pouze golfákem vyhazuje.
53:55'
Liberecké útočné snažení zastavuje ofsajd. Před námi je poslední komerční přestávka.
52:49'
Třinec právě vstřelil branku!
A máme tu zaděláno na zajímavý závěr. Sražená střela Martin Růžičky doskákala až na Královo brankoviště. Nejdůraznější v něm byl DANIEL VOŽENÍLEK, který se svým mohutným tělem prodral libereckou obranou a zakončil do prázdné branky. Asistence: Martin Růžička, Richard Pánik.
52:01'
Výborné uklizení kotouče v podání Ronalda Knota. Kotouč zaplachtil a před Králem se odrazil před zrak jednoho z útočníků Třince. Liberecký zadák byl pohotovější.
51:31'
Libor Hudáček na útočné modré nezpracoval puk ideálně a ten tak doputoval až za čáru zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Mazance.
50:51'
Opět výborná práce Jana Šírá! Liberecký centr obral o kotouč Martina Růžičku a následně jej nasměroval na Michala Ivana. Slovenský zadák ve službách Liberce vyhazuje hrací předmět přes všechny čáry.
50:09'
Skvělé napadání Iana McCoshena využil Jan Šír, který vyhazuje kotouč až k Marku Mazanci.
49:45'
Výborný Daniel Král drží Liberec ve hře. Nejprve dokázal pokrýt nahození od Jakuba Jeřábka a následně se postaral i o dorážejícího Daniela Voženílka. Krušné momenty pro Bílé Tygry.
49:18'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Martin Faško-Rudáš – 2 min., podrážení.
48:45'
Výborná myšlenka Martina Faška-Rudáše. Slovenský forvard se dobře zbavil bránících hráčů Třince. Následně adresoval nahrávku na Jakuba Rychlovského, který ve vysoké rychlosti netrefil puk.
48:18'
Na střely je to momentálně 24-20.
47:51'
Vysoký lob Iana McCoshena nedohnal Kelly Klíma, kotouč sbírá hostující Tomáš Kundrátek, jenž vyslal do šance Daniela Voženílka. Třinecký centr vyslal střelu na Daniela Krále, který si opět nebyl jistý, zda má puk ve své moci či nikoliv.
Dnešní utkání sleduje 4126 diváků.
47:13'
Adam Najman ve vlastním obranném pásmu obral o kotouč Libora Hudáčka a míří na steč.
46:18'
Ihned po vhazování se do hracího předmětu tvrdě opřel Jakub Rychlovský. Jeho střela sice měla gólové parametry, k jeho smůle ale netrefila branku.
45:58'
Smůlu teď prolomil Jaroslav Vlach, který se dobře prosmýkl kolem třineckých obránců a donutil Marka Mazance zakročit betonem.
45:28'
Hra se teď poněkud uklidnila a odehrává se především ve středním pásmu. Ani jednomu z týmů se nedaří překročit útočnou modrou čáru.
44:35'
Rychlý brejk Třince zakončoval Patrik Hrehorčák, jenž ztroskotal na pozorném brankáři domácího celku.
44:24'
Pokus Tomáše Filippiho z mezikruží kryje Marek Mazanec. Následně vhazování bude provedeno po jeho levici.
43:41'
Ke střelu z vrcholku pravého kruhu se dostal Martin Růžička. Daniel Král si svým zákrokem úplně jistý nebyl, ale kotouč z něj nevypadl.
42:44'
Nahození z levé strany kluziště zblokoval Vojtěch Budík, který kotouč následně dojel a uzmul jej pro liberecké barvy.
41:39'
I po konci početní výhody jsou Bílí Tygři aktivní na puku v útočném pásmu. Zpoza branky kombinuje Martin Faško-Rudáš.
40:18'
T.J. Melancon byl odzbrojen Adamem Poláškem, třinecký bek následně vyhodil kotouč až k liberecké brance.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá perioda byla také bohatá na brankové šance. Skóre zápasu otevřel v čase 31:24 Michal Bulíř, který se prosadil střelou z první po konci dvojnásobné početní výhody. Oceláři stihli před sirénou ještě odpovědět, Daniela Krále překonal bývalý liberecký hráč Libor Hudáček. Na konci třetiny sehrály šelmy přesilovou hru, jejíž část se přesune na začátek třetí dvacetiminutovky.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:23'
Ránu Michala Birnera z první zablokoval Martin Marinčin. Na kotouči však stále domácí přesilovková letka.
38:29'
Třinecký kapitán až moc aktivně forčekoval domácí útočníky, nakonec jednoho z nich podrazil.
37:34'
Jakub Rychlovský šikovně přenechal kotouč Vojtěchu Budíkovi. Obránce Tygrů ještě vylepšoval pozici Tomáši Filippimu, který mohl pálit z první. V ideální palebné pozici mu však jeden z hostujících obránců sáhl do střely a ta se odrazila do středního pásma.
36:46'
Oceláři jsou stále v držení kotouče. Kombinace začínají z vlastního obranného pásma.
35:39'
Home Credit Arena málem viděla druhý gól hostů! Před branku si skvěle sjížděl Martin Marinčin, jemuž nakonec stihl zablokovat hokejku jeden z bránících domácích hráčů.
34:43'
Ian McCoshen ani na druhý pokus nedokázal kotouč vyhodit. Bílí Tygři jsou tak nadále utlačování třineckými hráči.
33:10'
Třinec právě vstřelil branku!
Martin Marinčin dobře podržel kotouč v rohu kluziště a následně jej adresoval na před brankou stojícího Marka Daňa. Ten ještě vylepšil pozici pro LIBORA HUDÁČKA, který tváří v tvář libereckému brankáři nezaváhal. Asistence: Marko Daňo, Martin Marinčin.
32:51'
Nahození Michala Ivana v těsné blízkosti Mazance tečoval liberecký kapitán MICHAL BIRNER, který si však počínal nedovoleně, neboť kotouč tečoval vysokou holí a branka tak nemůže být uznána.
32:38'
Dělovka Tomáše Filippiho od modré čáry skončila někde ve výstroji Marka Mazance. Dorážející spoluhráči libereckého centra puk už nevydolovali, a tak se bude vhazovat na levém kruhu.
32:11'
Druhá komerční přestávka nám končí, vhazovat se bude na středovém kruhu.
31:24'
Liberec právě vstřelil branku!
MICHAL BULÍŘ si po přejezdu útočné modré parádně ťuknul kotouč s Michalem Birnerem a následně z první zakončil nad levé Mazancovo rameno. Asistence: Michal Birner.
30:33'
Michal Birner našel dobře najíždějícího Tomáš Filippiho, ten následně provětral vyrážečku Mazance. Kotouč byl vyražen do ochranné sítě nad brankou, vhazovat se bude po pravici Marka Mazance.
29:59'
Liberecké útočné snažení končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravici Krále.
29:20'
Při jednom ze soubojů v rohu kluziště si Richard Nedomlel pomohl nedovoleně a je za krosček vyloučen na dvě minuty.
28:30'
Oceláři jsou v plném počtu, ani třetí a čtvrtá přesilovka Liberce gólem nekončí.
28:16'
Rána jak z děla v podání Iana McCoshena trefila pouze dobře stojícího bránícího hráče Ocelářů. Hosté se k odraženému puku dostali a vyhazují jej do středního pásma.
27:35'
Dalekonosná střela v podání Adama Najmana našla pouze připravenou lapačku Marka Mazance.
27:00'
Domácí krátkou početní výhodu pět na tři zužitkovat nedokázali, hosté už jsou ve čtyřech.
26:30'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Martin Marinčin – 2 min., podrážení.
26:22'
Signalizovaná výhoda pro Liberec! T.J. Melancon se dostal k pěkné střele švihem, která orazítkovala pravou spojnici Mazancovy branky.
25:47'
Dvě dělovky Michala Bulíře z pravého kruhu pro vhazování jen lízly brankovou konstrukci.
24:59'
Špatné vyhození Richarda Nedomlela sebral Jakub Rychlovský, který byl v mezikruží podražen a půjde se tak zchladit na trestnou lavici.
23:50'
Nepřesná liberecká rozehrávka sevřela domácí v obranném pásmu. Třinečtí si zatím ale nevypracovali vyloženou gólovou šanci.
22:30'
Útočný výpad Richarda Pánika končí na dobře připraveném libereckém maskovaném muži, jenž si připisuje další důležitý zákrok.
21:22'
Útoční výpad Michalů Birner a Bulíře končí nezdarem! Druhý jmenovaný s pukem najížděl po pravém křídle, následně adresoval přihrávku na libereckou osmaosmdesátku, která ještě vracela nahrávku. Libereckému kapitánovi sjel kotouč z čepele v ideální moment, a tak si na první branku utkání budeme muset ještě počkat.
20:45'
Vysoký lob Michala Ivana končí až za brankou Marka Mazance. Hra se tak vrací před brankáře Daniela Krále, vhazovat se bude po jeho pravici.
20:13'
Zakázané uvolnění zrušil dobře postavený Richard Pánik, který ihned vyrazil a dostihl kotouč. Slovenský forvard nyní vyčkává, až mu jeho kolegové najedou do pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodní dějství nám i přes řadu kvalitních akcí končí bez vstřeleného gólu. Libereckým se nepodařilo využít ani jednu z celkových dvou nabídnutých přesilových her. Oceláři mohli protrhnout kouzlo Daniela Krále v samotném závěru, kdy akci na jeden dotek zakončoval Marko Daňo. Slovenský útočník však ztroskotal na pozorném brankáři Liberce.
20:00'
První třetina skončila.
19:49'
Oceláři dohrávají třetinu v obranném pásmu soupeře, kde zvyšují tlak a ženou se za gólem.
18:50'
Jakub Rychlovský se ze středního pásma rozjel a skončil až u parádní šance, ze které nakonec nepadl gól ani z následné dorážky.
17:32'
Bílí Tygři nakonec slibně vypadající akci nezakončí. Nahrávku Adama Najmana zblokoval Adam Smith, kterému se následně povedlo také vyhodit.
16:47'
Při bránění útočného snažení, byla jednomu z domácích hráčů vyseknuta hokejka. Sudí tento čin ocenil dvěma minutami.
16:00'
Kličkovaná Kellyho Klímy končí neúspěchem. Liberecký útočník se nedokázal vymanit ze sevření Marinčina.
14:53'
Individuální akce Vojtěcha Budík zachránila útočné pásmo, ale ne na moc dlouho, neboť na kotouči jsou opět Oceláři. Útočnou akci vede kapitán Petr Vrána.
13:59'
Hra se zasekla ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří přejít útočnou modrou.
12:47'
Pěkná souhra hostů z Třince. Po pravém křídle najížděl Daniel Voženílek, která záhy nabil Richardu Pánikovi, jenž stál na opačném křídle čekajíc na střelu z první. Střela slovenského forvarda nakonec vůbec netrefila branku soupeře.
12:18'
Adam Polášek nabídl puk na teč jednomu z jeho spoluhráčů před brankou. Daniel Král jeho záměr vycítil a puk okamžitě, co se k němu dostal, schoval do své lapačky.
11:23'
Pěkná souhra liberecké první lajny. Jakub Rychlovský najížděl po levém křídle, dojel až za branku, odkud poslal pas na Martina Faška-Rudáše. Jeho slovenský kolega nahrávku neočekával, a tak neohrozil Mazancovu klec.
10:40'
Nenápadná střela v podání Jakuba Jeřábka nadělala libereckému maskovanému muži nepříjemné trable, protože ji nečekal.
10:01'
Navrátilec do sestavy Jayce Hawryluk se hnal sám na Marka Mazance. V ideální střelecké pozici se rozhodl pro střelu golfákem, která nakonec neuspěla.
09:10'
Třinečtí jsou v plném počtu a osvobozují se od tygřího tlaku. Jeden z domácích navíc nahrával nepřesně, a tak se hra vrací před Krále.
08:45'
Liberečtí opět v útočném pásmu. Tentokrát pálil z levého kruhu T.J. Melancon, jeho střela však minula branku.
07:52'
Liberecká přesilovková kombinace končí, neboť Adam Najman poslal příliš prudký pas na Tomáš Filippiho, který jej nestihl zpracovat.
07:10'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Marko Daňo – 2 min., sekání.
07:07'
Signalizovaná výhoda pro domácí. Jednomu z unikajících hráčů byla vyseknuta hokejka.
06:53'
Končí nám první reklamní pauza, vhazovat se bude po levici brankáře Krále.
06:52'
Na kotouči hosté. Richard Pánik skvělým pasem přes téměř celé kluziště našel Libora Hudáčka, jenž se hnal na branku Daniela Krále. Liberecký brankář jeho střelu zastavil a následně přikryl kotouč svojí lapačkou.
05:52'
Nahození Patrika Hrehorčáka sbírá T.J. Melancon. Kanadský obránce uklidňuje hru a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
04:55'
Oceláři se udrželi v útočném pásmu Tygrů. Kombinace pokračuje na modré čáře.
03:42'
Další liberecký obránce v parádní gólové šanci. Tentokrát se k odraženému puku dostal Ronlad Knot, který jej v mezikruží zpracoval, předjel oba třinecké obránce a následně také prověřil vyrážečku Mazance.
02:27'
Adam Smith nahazuje do útočného pásma. Kotouč sbírá v obranném pásmu Tomáš Galvas, který zakládá útočnou protiakci.
01:10'
T.J. Melancon předvedl krásnou individuální akci! Kanadský bek ve službách Liberce přebral puk v mezikruží a krásnou kličkovanou vynutil Mazance zakročit vyrážečkou.
00:28'
Tvrdá střela Ronalda Knota od modré čáry trefila Mazance do betonů a kotouč skončil v rohu kluziště.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledové ploše už jsou také hosté z Třince.
Bílí Tygři nastupují na rozbruslení.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Žukov) – Knot, McCoshen, Ivan, Melancon, Budík, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Hawryluk – Galvas, Šír, Klíma.
Trenér: Filip Pešán

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Kajínek, Svoboda.
Jak zápas těchto dvou rivalů dopadne? To se dozvíme v úterních 18:00 na ledě liberecké Home Credit Areny!
Dnešní soupeře od sebe dělí pouze to, že Třinečtí mají odehráno o dva zápasy méně než Severočeši. Oběma týmům totiž v kolonce získaných bodů svítí číslo 24. Pro upřesnění, Oceláři se nachází na čtvrtém místě, Liberečtí pak na šestém.
PŘEDCHOZÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

21. září – 3. kolo
HC Oceláři Třinec 4:1 Bílí Tygři Liberec
Branky a nahrávky: 10. Vrána (Hudáček, M. Roman), 19. Daňo (M. Růžička), 57. Daňo (Voženílek), 60. Pánik (J. Jeřábek, Kurovský) – 28. McCoshen (Klíma)
HC OCELÁŘI TŘINEC

Úřadující mistr sice v domácím prostředí dominuje, avšak na venkovních kluzištím to ne vždy jde podle jeho představ. Oceláři z posledních pěti zápasů, které nehráli ve Werk Areně, nedokázali ani jednou vyhrát za plný počet bodů. Je nutné podotknout, že až na zápas s litvínovskou Vervou vždy brali alespoň jeden bod. V posledním duelu se Třinečtí představili na ledě pražské Sparty. Klání poslal do prodloužení Andrej Nestrašil, jenž vyrovnával necelé tři minuty před koncem. Bod navíc pak vybojovali Pražané.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Martin Růžička – 16 bodů (8+8)
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Mužstvo trenéra Filipa Pešána pomalu získává tu správnou formu a z posledních dvou kol bralo plný počet bodů. V pátečním utkání se šelmy představily na ledě úhlavní rivala, Mladé Boleslavi. Bílí Tygři trápící se Bruslaře nešetřili a v regionálním derby uspěli výsledkem 8:0. První vychytanou nulu si v tomto zápase připsal mladý liberecký brankář Daniel Král. Nedělní duel pak nabídl bitvu dvou týmu, které se potkali v loňském čtvrtfinále. Pod Ještěd zamířil hradecký Mountfield, který též neopanoval oslnivou formou. Liberečtí si v první a druhé třetině vytvořili slibný náskok, jenž do konce zápasu strážili. Střetnutí nakonec dopadlo výsledkem 5:4 pro domácí Bílé Tygry.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Tomáš Filippi 19 bodů (7+12)
Zdravím všechny fanoušky české nejvyšší soutěže! Šestnácté kolo extraligy má nabitý program a já vás vítám u zápasu, ve kterém se utkají Bílí Tygři Liberec s třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud