Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Pardubice - 12. ledna 2024   18:00

Mountfield
15:15' Šťastný (Freibergs, Jasper) • 30:58' Šťastný (Pavelka)
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Pardubice
01:58' Čerešňák  (A. Musil) • 09:27' Radil  (Sedlák, Paulovič) • 29:02' Kaut  (Paulovič, Hájek)
Mountfield
Mrkva, Ondráček – Lhotský, Hnát
ČPP Aréna, Hradec Králové
6332 diváků
Pardubice

To je z mé strany pro dnešní utkání vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou.
Celkově třetímu vítězství Dynama v derby přihlíželo v hradecké aréně 6332 diváků.
Třetí východočeské derby letošní sezony ovládají pardubičtí hokejisté poměrem 2:3. Hradec v posledních minutách nedokázal vyvinout dostatečný tlak a Dynamo si nakonec v poklidu došlo pro tříbodový zisk. Litovat tak mohou Hradečtí především špatného úvodu do první třetiny, ve kterém inkasovali hned dvě branky. Na zisk první příčky si však musí Pardubičtí ještě počkat, jelikož ve souběžně hraném zápase porazila Sparta liberecké Tygry a udržela si jednobodový náskok na čele extraligy.
59:33'
Hosté vyhazuj jeden puk za druhým a směřují k vítězství v dnešním zápase.
59:00'
Domácím se nedaří držet kotouč v nebezpečných pozicích. Šanci budou mít po dalším vhazování.
58:48'
Hosté ovládli vhazování. Okamžitě ale vyhazují na zakázané uvolnění.
58:38'
Další buly v pardubické třetině následuje po zásahu vysokou holí.
58:26'
Hradec zkouší hru v šesti!
58:14'
Pardubice vyhazují pouze na vlastní střídačku a buly ve třetině hostů se bude opakovat.
58:08'
Domácí si vzali oddechový čas a ve zbývajícím čase se pokusí o kýžené vyrovnání.
57:43'
Ofsajd přerušil přechod Lvů a následovalo vhazování na pardubické polovině. Blain zkusil své štěstí skrz hradbu pardubických hráčů a kotouč končí v ochranné síti.
57:09'
Estpehan s Okuliarem kombinovali ve třetině hostů. Puk ale zůstal u hrazení a defenziva Dynama si může odpočinout.
56:39'
Jank z vlastního pásma nahodil na branku Willa, ten vyrazil puk betonem mimo nebezpečnou zónu.
55:34'
Jerglovo nahození zblokovala defenziva Dynama a započala protiútok. Jan Lukáš si po delší době zachytal a předvedl jistý zákrok.
55:30'
Jergl si stáhl puk na hůl a šikovně vypálil na vzdálenější tyč. Puk orazítkoval horní tyč pardubické svatyně.
54:51'
Jasper si u mantinelu vyšlápl na Říčku a ukázkově ho odstavil od kotouče.
53:57'
Domácí stupňují tlak v útočné třetině. Dynamo ale vystihlo přihrávku a při protiútoku donutilo Hradec k vyhození na zakázané uvolnění.
53:04'
Šťastnému propadl puk na modré čáře a Hradečtí musí začít svou útočnou akci od znova.
52:49'
Dynamo ustálo útočný nálet hradecké letky a vyhazuje na zakázané uvolnění.
52:12'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Oliver Okuliar – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost.
52:08'
Šarvátka před hradeckou střídačkou přerušuje hru. Sudí ještě o vyloučeních diskutují, žádný verdikt ale zatím nepadl.
51:29'
Jergl s Kalinou se nedohodli na mantinelu a zbytečně o puk přichází.
50:40'
Pláňkovi ještě klička vyšla, následný ofenzivní blafák už hosté přečetli.
49:50'
Košťálek z dobré pozice přizvednul puk příliš vysoko a kotouč míří do plexiskla za brankou.
48:56'
Lvům se daří zastavovat četné ofenzivní nálety Dynama a v oslabení zatím hraje bez potíží.
48:20'
Pardubice jdou zpátky do plného počtu a z vlastního pásma tvoří hru.
47:53'
Tamáši ani Košťálek se skrz hustou obranu soupeře neproháčkovali.
47:25'
Necelou minutu budeme hrát čtyři proti čtyřem, poté nás čeká přesilovka hostů.
47:24'
Jeremie Blain – 2 min., nedovolené bránění.
47:06'
Pavelka při střele od modré zlomil hokejku, jeho přízemní pokus zastavil až beton Willa.
46:30'
Hradec na vhazování zvítězil a Estephan se pokusil ohrozit branku, chyběla mu ale dostatečná přesnost.
46:20'
Sedlák si při dlouhém působení Lvů v pásmu Pardubic počínal nedovoleně a další dvě minuty hry si odpyká na trestné lavici.
46:20'
Lukáš Sedlák – 2 min., sekání.
45:08'
Kalina nahodil od modré a jeho plachtící pokus byl tečován. Puk o pár centimetrů minul levou tyčku.
44:15'
Jank zachytil přihrávku Dynama za branku Lukáše a rozehrál útočnou akci Lvů. Ta ovšem končí ztrátou na mantinelu.
43:18'
Ke tvrdému kontaktu došlo v pardubickém mezikruží, sudí ale vylučovat nebude.
43:10'
Perret si ve vlastním pásmu udělal z útočníků Pardubic kuželky. Slibná ofenzivní akce ale nebyla zakončená střelou mezi tři tyče.
42:52'
Pardubičtí vyhazují na zakázané uvolnění a hra bude pokračovat před brankou Romana Willa.
42:29'
Domácí vyhráli buly v útočné třetině, jejich nahození ale bylo zachyceno.
41:56'
Okuliar procpal puk mezi nohami blokujícího obránce, střela ale neměla gólové parametry.
41:00'
Poulíček přepadl za brankou Lukáše, rozhodčí ale situaci dobře viděl a faul nepíská.
40:36'
Jank na mantinelu navázal pohyb pardubického forvarda, k odebrání puku to ale nestačilo. Lukáš musel opět zasáhnout lapačkou.
40:26'
Jank hned po zisku nahodil puk po hrazení a je pískáno zakázané uvolnění.
40:21'
Jan Lukáš byl dobře postavený a vykryl tečovaný pokus od modré.
40:10'
Dynamo se hned po buly dopustilo při přechodu středním pásmem ofsajdu.
40:01'
Úvodní vhazování třetí třetiny putuje na hokejky hostujícího družstva.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:56.
Druhá dvacetiminutovka je minulostí a hostující Dynamo stále vede o jedinou branku. Hradečtí byli v úvodních minutách druhé třetiny aktivnější a ze všech sil tlačili pardubickou defenzivu, byli to ale hosté, kteří v třicáté minutě navýšili své vedení po přesné trefě Martina Kauta. Hradec ale následně dostal výhodu přesilové hry a i podruhé v zápase početní převahu využil. David Šťastný se podruhé v zápase nemýlil a vypálil milimetrově k levé tyči. Oba týmy měly ve zbytku minut velké příležitosti, další branku už ale pozorní brankáři nepřipustili. Do třetí části tak budou družstva vstupovat za stavu 2:3.
40:00'
39:51'
Lukáš znovu zasáhl a prostřední třetina míří ke svému konci.
39:14'
Vála s Paulovičem rozehráli přes levou stranu a rozvíjí pardubický útok.
38:35'
Domácí přežili oslabení a vymanili se z tlaku hostů.
38:22'

Lukáš Radil – 2 min., hrubost.
38:15'
Hosté zamkli Hradec ve vlastní třetině a snažili se najít ideální příležitost. Lukáš nakonec střelu lapil a hra je přerušena.
37:48'
Tečovaná střela byla před zrakem Lukáše tečována směrem k brance. Puk ale přeletěl horní tyčku a končí v ochranné síti.
37:33'
Pardubice rychlou střelou od hrazení orazítkovaly levou tyčku!
36:50'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Giorgio Estephan.
36:19'
Pláněk si dobrou bruslařskou prací našel prostor na střelu. Will se proti pokusu směřujícího do levého horního růžku vytasil zákrokem vyrážečkou.
35:48'
Hradec vyhrál buly v pásmu hostů, na hrazení už ale byli hosté důraznější.
34:57'
Kalina si elegantní kličkou udělal prostor na zakončení bekhendem, jeho pokus ale minul pravou tyč o značnou vzdálenost.
34:43'
Lukáš znovu skryl nahození do lapačky a podruhé za krátkou dobu přerušuje hru.
34:20'
Dynamo projelo přes střední pásmo a dvakrát vyzkoušelo pozornost Lukáše. Ten finální nahození Hájka viděl a puk schoval do lapačky.
33:04'
Okuilar si s lehkostí obehrál pomalého obránce a vyzkoušel své štěstí přihrávkou vzduchem na dojíždějícího Pavelku. Ten těžký pas netrefil a puk putuje k hrazení.
33:00'
Dynamo se s neposedným kotoučem nepáralo a odhazuje ho na zakázané uvolnění.
32:36'
Lukáš viděl ránu od modré čáry a vytasil proti ostrému projektilu svou lapačku.
32:28'
Zákrok v obranné třetině hostů vyvolal mezi hradeckými příznivci velkou nevoli. Sudí však odebrání puku neposoudil jako nedovolené.
30:58'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec se i podruhé v utkání trefuje z přesilové hry a snižuje stav zápasu na 2:3! DAVID ŠŤASTNÝ si narazil puk s Pavelkou a z vrcholu pravého kruhu vypálil na vzdálenější tyč. Stejně jako v první třetině puk zapadl do sítě a Hradec ztrácí pouze jedinou branku. Asistence: Tomáš Pavelka.
30:41'
Tomáš Zohorna – 2 min., sekání.
30:28'
Kalina zachránil puk na modré čáře a po řadě seker bude vyloučen Tomáš Zohorna.
30:22'
Dynamo protečovalo přihrávku pouze na střídačku Lvů a hra je přerušena.
29:02'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice z ojedinělého útoku udeřily a znovu vedou o dvě branky! Matěj Paulovič vedl puk přes pravou stranu hřiště a přenesl kotouč přes osu na MARTINA KAUTA. Ten se neuspěchal a se svojí střelou si řádně počkal. Přesouvající Jan Lukáš si ale nepočínal ideálně a přízemní střela na přední tyčku mu překvapivě propadla. Asistence: Matěj Paulovič, Libor Hájek.
28:10'
Blain od modré pěkně nahodil kotouč, k úspěchu ale chyběla před brankou Romana Willa aktivní clona.
27:59'
Hradec byl v prvních dvanácti minutách druhé třetiny lepším celkem a hledá cestu k vyrovnávací brance.
27:46'
Tamáši z nepříznivého úhlu napálil puk do pardubického obránce, jenž vystihnul trasu ambiciózního pokusu.
27:12'
Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění a na pár sekund si odpočine.
26:30'
Šťastný střelu od modré tečoval mimo tři tyče, kouzlící Estephan nadvakrát Willa z dobré pozice nepřekonal.
25:58'
Hráči bojují o puk o hrazení. Pardubice jsou ale na mantinelu v přesile.
24:32'
Hostům se nepovedla rozehrávka a Eberle se vytočil pravého mantinelu na střed. Svojí střelu šikovně schoval, Will ale včas zareagoval betonem.
24:04'
Perret zblízka usměrnil kotouč mezi tři tyče. Roman Will si pohlídal přední tyčku a zakončení vyráží.
23:16'
Pardubice houževnatě bojují o puk v třetině Hradce, ten se však tlaku dvěma přihrávkami zbavil.
23:13'
Roman Will nahození od hrazení viděl a pohodlně ho skryl do své lapačky.
22:43'
Další buly v třetině Dynama putuje na hole domácích hráčů, po kontroverzním zákroku ale o touš přichází.
22:18'
Okuliar se prosmýkl kolem Mandáta a z velkého úhlu se pokusil překvapit Willa. Pardubický brankář však sklapl své betony a kotouč skrývá.
21:26'
Hradečtí se vymanili z tlaku a rozehrávají z vlastního pásma. Při protiútoku dvou na jednoho se pokusili o těžkou přihrávku a kotouč zamířil do rohu kluziště.
20:50'
Sedlák z dobré pozice pálil na vyrážečku Lukáše, ten se proti pardubickému střelci blýskl skvělým zákrokem.
20:09'
Hradečtí se po buly pokusili překvapit hostující obranu, ale puk nakonec končí na zakázaném uvolnění.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:57.
První třetina vyhroceného utkání je za námi a Dynamo po dvaceti minutách vede o jedinou branku. Po necelých dvou minutách rozvlnil hradeckou síť Peter Čerešňák bombou od modré čáry, z početní výhody na něj zase v desáté minutě navázal Lukáš Radil svou šestnáctou extraligovou trefou v letošní sezoně. Hradec ale v druhé půlce třetiny výrazně zlepšil svůj výkon a čase 15:15 také po zásluze vyrovnal zásluhou chytré střely Davida Šťastného. Dokáží Lvi v prostřední části navázat na dobrý konec třetiny, nebo Dynamo navýší své vedení? Odpověď již zanedlouho nalezneme v druhé třetině.
20:00'
19:41'
Bekhendové zakončení vykryl Will přesně tak, aby nikdo z aktivních hradeckých hokejistů nedokázal dorazit.
19:27'
Další tlak do branky Dynama nekončí vyrovnáním. Hostující obrana zatím hradeckým atakům na pardubickou svatyni odolává.
18:34'
Miškář parádně odebral protihráče a vyslal Perreta do protiútoku, ten ale střelu na branku Dynama nevyprodukoval.
18:05'
Hradečtí prohráli další buly a Pardubice posílají puk po hrazení.
17:29'
Domácí se snaží proháčkovat přes střední pásmo, Dynamo je ale při protiútoku ve stejné ohledu úspěšnější a drží puk v pásmu domácích.
16:50'
Po potyčce u pardubické střídačky se vylučuje po jednom hráči na každé straně.
16:50'
Radovan Pavlík – 2 min., hrubost.

Robert Říčka – 2 min., hrubost.
15:15'
Hradec po zásluze snižuje na rozdíl jediné branky a domácí jsou zpátky v zápasu! Freibergs od modré čáry ukázkově shodil puk na pravý kruh na DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který si počkal a parádně poslal puk do protipohybu přesunujícího se Romana Willa. Asistence: Ralfs Freibergs, Evan Jasper.
14:34'
Dynamo se po tlaku domácích zmohlo jen na vyhození přes celou délku hřiště.
13:34'
Pardubičtí už delší dobu nepobyli na kotouči a Hradec aktuálně dominuje tempo zápasu. Na kýženou branku ale Lvi stále čekají.
13:26'
Šťastný zakončoval z ideální pozice na středu hřiště, svojí střelu ale nezamířil do teploměru Willa.
13:26'
Robert Kousal – 2 min., hákování.
12:44'
Hradec tvrdě bojuje o každý kotouč a jeho výkon se po druhé inkasované brance výražně zlepšil.
12:34'
Dynamo se ihned po vyhrané buly vydalo do útoku, jejich akce ale byla přerušena ofsajdem.
12:34'
Velká mela v brankovišti Willa také nedostala puk klece Romana Willa. Dorážku z minimální vzdálenosti udrželi hosté zázrakem před brankovou čárou
11:57'
Jergl byl při pokusu o zakončení vyvezen z rovnováhy, rozhodčí zákrok ale jako nedovolený neposoudil.
11:00'
Velký hradecký tlak ždímal vyčerpanou obranu Dynama, ani přes několik zakončení však kotouč v síti neskončil.
09:27'
Pardubice se ujímají dvoubrankového vedení. LUKÁŠ RADIL se ocitl na konci rychlé pardubické kombinace od hrazení. Pardubický útočník se ocitl na pravém kruhu absolutně osamocen a střelou k tyči se nemýlil. Asistence: Lukáš Sedlák, Martin Kaut.
08:45'
Jank se nešťastně ocitl po střele Radila před brankou Lukáše a po kontaktu je vyloučen.
08:45'
Bohumil Jank – 2 min., podrážení.
08:26'
Ostrá nahrávka z obranného pásma Lvů nenašla adresáta a píská se další zakázané uvolnění.
07:42'
Pavelka se ambiciózně pokusil z úhlu propálit Willa, ten si pečlivě pohlídal přední tyčku a puk chytá.
07:36'
Jergl se i s pukem protáhl přes střední pásmo, tečovaná střela ale vyletěla až do ochranné sítě.
06:48'
Perretovi ujel puk při pokusu o kličku, početně byl ale podpořen spoluhráči a útočná akce Lvů tak mohla pokračovat.
06:18'
Hradec neuspěl na dalším vhazování a o kotouč musí bojovat ve vlastní třetině.
06:06'
Radil si nezpracoval puk na modré čáře dle svých představ a byl tak vystaven do ofsajdu.
05:41'
Hra pokračuje s oběma týmy v plném počtu, Hradec se snaží tvořit v útočném pásmu.
05:30'
Jan Eberle – 2 min., hrubost.

Jan Kolář – 2 min., hrubost.
05:30'
Po nahození Pilaře se málem strhla i první šarvátka mezi oběma týmy
04:49'
Hradec stále čeká na první střelu mezi tři pardubické tyče. Hra se mezitím zpomalila u mantinelu.
04:35'
Jergl teď málem využil velkého zaváhání pardubické obrany, Will však dokázal vyjet a minimalizoval šance domácích.
03:44'
Perret hledal spoluhráče před brankou Willa, Freibergsovi ale zablokovali na poslední chvíli hůl
01:58'
Máme tu po necelých dvou minutách úvodní branku zápasu a vedení se ujímají hosté! Adam Musil po dorážce shodil puk na modrou čáru, odkud se parádně opřel do hokejky PETER ČEREŠŇÁK a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Musil.
01:36'
Na buly jsou zatím úspěšnější hosté a Adam Musil nebezpečně zblízka dorážel.
01:34'
Hra se nám od úvodních minut hodně kouskuje a hráče tak čeká další vhazování.
01:18'
Další zakázané uvolnění Lvů přerušilo nepřesnou hradeckou hru.
00:52'
Dynamu se nepodařilo i s pukem přejet přes modrou čáru, Hradečtí ale následně vyhazují na zakázané uvolnění.
00:18'
Šťastný ukořistil puk na hrazení a uklidnil rozehrávku domácího družstva.
00:03'
Úvodní buly tohoto ostře sledovaného duelu je za námi a s pukem na hokejkách začínají tvořit hosté.
00:01'
Puk padl na ledovou plochu a třetí východočeské derby sezony právě započalo. Dokážou Lvi poprvé v probíhajícím ročníku přemoct silné Dynamo, nebo Pardubice potvrdí svou suverénní jízdu extraligou a potřetí v řadě ovládnou bitvu o východní Čechy? To nám ukáže následujících šedesát minut.
00:01'
Hráči vjíždějí na ledovou plochu a zanedlouho dnešní utkání odstartuje.
Do hradecká ČPP Arény dorazila i početná skupina pardubických fanoušků, kteří zaplnili celý hostující sektor.
Sestavy jsou oznámeny a obě družstva hlásí po jednom návratu. Po nemoci se do hradecké sestavy vrací Radovan Pavlík, Tomáš Zohorna je zase k dispozici ve výběru Václava Varadi.

Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Zachar, Jergl (A) – R. Pavlík, Pilař, Eberle (C).
Trenér: Tomáš Martinec

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Hájek, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Paulovič, Sedlák (C), Kaut – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Mandát, Poulíček (A), Cienciala – Říčka, A. Musil, Pochobradský.
Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Lhotský, Hnát.
HC DYNAMO PARDUBICE

2. místo, 73 bodů, skóre 127:74

Pardubice mají v této sezoně napilno, jelikož sváděly bitvy hned na třech frontách. V hokejové Lize mistrů dokráčeli Pardubičtí až do čtvrtfinále, kde našli přemožitele v podobě finského Lukka Rauma. Z perfektně rozehrané extraligové sezony si zase Dynamo odskočilo na švýcarský Spengler Cup, ze kterého si odneslo stříbrné medaile po finálové prohře s domácím Davosem. Nepřítomnosti Pardubic v tuzemské soutěži využila ve formě hrající Sparta, která přeskočila pardubický celek v tabulce a ukořistila nejvyšší ligovou příčku. Dynamo ale aktuálně ztrácí na Pražany jediný bod a má hned dva zápasy k dobru.

Návrat do Česka po mezinárodním měření na Spengler Cupu však nebyl pro svěřence Tomáše Varadi optimální a v posledních dvou zápasech ztratili body proti brněnské Kometě. Ve středeční přestřelce Pardubice ztratily čtyřbrankové vedení ve třetí třetině, nakonec však dovedly utkání do vítězného konce v prodloužení. Hattrickem se v tomto zápase blýsknul Lukáš Sedlák (15+14), jenž je společně s Lukášem Radilem (15+14) nejproduktivnějším hráčem Pardubic.
MOUNTFIELD HK

7. místo, 52 bodů, skóre 89:90

Hradečtí zažili nejúspěšnější období v listopadu a na začátku prosince, kdy z 36 možných bodů získali 27 bodů a atakovali přední příčky tabulky. Po tomto období ale přišel viditelný útlum a z posledních sedmi utkání Hradec hned pětkrát svému soupeři podlehl. Naději však hradeckým příznivcům můžou dávat dvě nedávná vítězství proti kladenským Rytířům, které na domácím ledě porazili 4:2 a o čtyři dny později na to navázali venkovní výhrou 2:1 po prodloužení.

Ve třetím východočeském derby letošní sezony se budou Lvi snažit pokořit silné Dynamo, které ovládlo oba předchozí duely. V prvním setkání obou týmů Dynamo zvítězilo v ČPP Aréně poměrem 4:2, na pardubickém ledě nato navázalo výhrou 5:2. Pomoct hradeckém týmu k výhře může i Jérémie Blain (4+18), který ve dvou vzájemných utkáních vstřelil jednu branku a zapsal si tři gólové nahrávky.
Vítám vás u 35. kola Tipsport extraligy a především třetího východočeského derby letošní sezony. Mountfield se v hradecké ČPP Aréně pokusí poprvé v probíhající sezoně pokořit silné Dynamo, které si brousí zuby na uzmutí první příčky extraligové tabulky. Ostře sledovaný duel začíná od 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.