Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : K. Vary - 27. února 2024   18:00

Pardubice
09:37' Hyka (Sedlák, Čerešňák) • 21:49' R. Kousal (Zohorna) • 34:54' Mandát (Vondráček) • 39:13' Hyka (Vála) • 40:17' Sedlák (Pánik) • 48:35' Paulovič
6:2
(1:2, 3:0, 2:0)
K. Vary
04:21' Hladonik  (Černoch) • 19:22' O. Beránek  (Hladonik, Černoch)
Pardubice
K. Vary
Seznam zápasů

Zápas je u konce! Dynamo si dvěma góly v závěru zápasu pojistilo vítězství 6:2 a stává se vítězem základní části hokejové Tipsport Extraligy! Předávání Poháru Jaroslava Pouzara proběhne na příštím domácím utkání.

Nejlepší hráči zápasu
HC Dynamo Pardubice - Tomáš Hyka
HC Energie Karlovy Vary - Jan Hladonik
59:32'
Dvořák zkusil štěstí střelou od modré, ale netrefil se mezi tři tyče.
59:22'
Košťálkova nečekaná střela tahem končí v lapačce karlovarského gólmana.
58:33'
Hyka zkusil překvapit Habala střelou z úhlu, ale ten vytěsnil puk ramenem.
57:52'
Čerešňák to opět zkouší od modré. Tentokrát se kotouč nedostal k Habalovi přes houf hráčů před brankou.
57:29'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Filip Koffer – 2 min., nedovolené bránění.
56:06'
Paulovič byl vyslán do úniku, ale dvojice bránících hráčů ho všemi silami zastavila.
55:50'
Dynamo hraje v plném počtu.
55:07'
Čihařův pokus z levého kruhu Pavlát vytěsňuje.
54:38'
Bartejs se snažil vyslat na pardubickou branku střelu na dorážku, ale ta skončila vedle pravé tyče Pavlátovi branky.
54:09'
Černoch se již vrací z trestné lavice a začíná přesilová hra Karlových Varů.
53:47'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Matej Paulovič – 2 min., sekání.
53:02'
Dynamo nepouští karlovarské hokejisty ke kotouči a kombinuje v útočném pásmu.
52:38'
Čerešňákova rána od modré končí v lapačce Habala.
52:25'
Říčka dostal perfektně nabito k levé tyči, avšak jeho dělovka orazítkovala pouze tyč!
51:54'
Jiří Černoch – 2 min., podrážení.
51:20'
Hladonik se z obranného pásma dokázal probojovat až k pardubické brankce, kde ale napálil puk do středu branky, kde byl Pavlát.
50:27'
Jiskrova střela po přihrávce Čihaře mířila nad břevno Pavlátovi branky.
49:46'
48:35'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo střílí branku v oslabení! Postaral se o to MATĚJ PAULOVIČ, kterému se po napadání podařilo získat kotouč, se kterým se dostal před branku Energie a zakončil k bližší tyči.
Asistence: Bez asistence.
48:30'
Adam Musil opět skvěle napadá rozehrávku hostů.
48:07'
Plutnarovi se podařilo zakončit od modré skákaví kotouč, který Pavlát chytil do lapačky.
47:42'
Třetí přesilovou hru po sobě začnou karlovarští hráči po levé ruce Pavláta.
47:42'
Robert Kousal – 2 min., sekání.
47:12'
Hosté se i po konci přesilové hry drží v útočném pásmu, ale šance zatím nepřichází.
46:09'
Bartejsovi ve slibné pozici ujel kotouč. U puku Dynamo.
45:39'
Dynamo opět vyhazuje kotouč a dostává se z tlaku.
44:50'
Karlovy Vary se sice drží v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat do dobré pozice pro střelu.
44:33'
Tomáš Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.
44:20'
Habal míří na lavičku a Energie bude hrát opět přesilovou hru.
43:58'
Redlichova střela z kraje pravého kruhu končí v ochranné síti.
43:34'
Dynamo bez větších problému ukončuje přesilovou hru hostujícího celku.
42:57'
Karlovarští sice dokázali dostat Pavláta mimo branku, ale nebyl v před brankovém prostoru žádný hráč, který by puk dostal do sítě.
41:50'
Adam Musil dobrým napadáním ubírá potřebné třetiny přesilové hry v útočném pásmu Karlových Varů.
41:33'
Ondřej Vála – 2 min., nedovolené bránění.
40:17'
Dynamo otevírá třetí třetinu ve velkém stylu! Pánik skvěle našel před brankou LUKÁŠE SEDLÁKA, který se perfektně obhodil gólmana a zakončil do odkryté branky.
Asistence: Richard Pánik.
40:01'
Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává opět Energie.
40:01'
Prostřední část zápasu je minulostí! Třetina v režii Dynama přinesla hned tři branky, které všechny mířili za záda karlovarského gólmana. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:43.
40:00'
39:13'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Vála našel precizně najíždějícího si TOMÁŠE HYKU, který si již poradil a svým zakončením, a střelou nad beton prostřelil Habala.
Asistence: Ondřej Vála.
38:47'
Beránek dostal nabito na modrou čáru, ale nepodařilo se mu trefit branku Dynama.
38:19'
Vondráček se dostal do dobré pozice, ale na poslední chvíli mu ujel kotouč z čepele.
37:02'
Nečekaný nájezd Jiskry před branku protáhl pardubického gólmana, který musel vychytat hned dvě střely.
34:54'
Dynamo využívá přesilovou hru čtyři vteřiny před koncem! Dobrá souhra poslala z hole Vondráčka do dobré pozice JANA MANDÁTA, jenž se procpal mezi dva bránící hráče a střelou nad betony poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení!
Asistence: Tomáš Vondráček.
33:36'
Utkání pokračuje ve hře pět na čtyři.
33:36'
Radilův pokus z pravého kruhu po přihrávce Čerešňáka končí na betonu Habala.
32:58'
Zákrok Plutnara posílá Dynamo do dvojnásobné výhody!
32:58'
Michal Plutnar – 2 min., držení.
32:27'
Rychlá střela Čerešňáka od modré končí na prvním blokujícím hráči.
31:32'
První přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo, které se již snaží dostat do útočného pásma.
31:32'
David Kofroň – 2 min., hákování.
30:31'
Beránek se obtočil kolem branky, ale na Pavláta nevyzrál.
29:40'
Koffer se po rychlém přechodu snažil najít najíždějící hráče před brankou, ale jeho pokus byl příliš rychlý.
28:58'
Energie se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale nedaří se jim propálit pardubický blok před brankou.
28:04'
Střela Adama Musila od modré neprošla až k Habalovi.
27:29'
Dvořák si nedokázal ideálně zpracovat přihrávku a dostává Dynamo do středního pásma.
26:47'
Košťálkova tečovaná střela jen těsně minula tyč karlovarské svatyně!
26:43'
Dynamo se po brance na 2:2 dostalo více do zápasu a aktuálně režíruje průběh prostřední části zápasu.
26:16'
Přesilová hra Energie je u konce! Pavlát neměl mnoho práce, jelikož nepřišlo příliš šancí ze strany hostů.
25:45'
Další nepřesná přihrávka dostává karlovarské z útočného pásma
25:01'
Dynamu se i napodruhé daří vyhodit kotouč po vhazování.
24:40'
Plutnarova tvrdá střela z úhlu trefila pouze beton Pavláta.
24:15'
První přesilovou hru zápasu dostane k dispozici hostující celek.
24:15'
Tomáš Zohorna – 2 min., sekání.
24:06'
Střela Plutnara ze středního pásma netrefila branku.
23:13'
David Musil dostal nabito Čerešňáka na modrou, odkud zkusil vypálit, ale trefil pouze střed Habalovi výstroje.
21:49'
Pardubice opět srovnávají! Tentokrát vyslal Zohorna do úniku ROBERTA KOUSALA, který nájezdem a střelou mezi betony překonal karlovarského gólmana.
Asistence: Tomáš Zohorna.
21:21'
Sedlák našel zpětnou přihrávkou Zohornu, kterému ale uskočil kotouč z čepele.
20:54'
Habal zachytává nahození za branku a vysílá útočící hráče k pardubické brance.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrávají Karlovy Vary.
20:01'
Úvodní třetina zápasu je u konce! Karlovy Vary se dokázaly již v páté minutě dostat do vedení, avšak v polovině třetiny přišlo vyrovnání. To vydrželo až do poslední minuty, kdy se opět do vedení dostala Energie. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
20:00'
19:22'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Rychlý karlovarský útok dostává hosty do vedení! Hladoníkovi se podařilo najít v prostoru mezikruží volného ONDŘEJE BERÁNKA, který střelou tahem rozvlnil pardubickou síť.
Asistence: Jan Hladonik a Jiří Černoch.
19:11'
Sehrávka Hyky se Sedlákem skončila u druhého jmenovaného, který svou střelou z bezprostřední blízkosti trefil rameno Habala.
18:37'
Střela Bartejse z prostoru pravého kruhu mířila pouze do střelu Pavlátovi branky.
17:42'
Gríger hledal zpětnou přihrávkou jednoho se svých spoluhráčů před brankou, ale tam už byl připravený Vála.
16:59'
Nepřesná přihrávka Varů dostává Dynamo na kotouč.
15:11'
Souboj v rohu útočného pásma Dynama vyhrává hostující celek, který se tak dostává do útoku.
14:16'
Další dlouhý pobyt v útočném pásmu Dynamo nedokázalo zúročit.
13:15'
Kangasniemi vyzkoušel pozornost gólmana střelou tahem od modré. Pavlát ale byl připraven a puk schoval do lapačky.
12:08'
Neskutečný Pavlát! Černoch se dostal do dobré situace, když od pravé tyče přihrál do odkryté branky Hladoníkovi, kterého ale neskutečně vychytal pardubický gólman.
10:57'
Do dobré šance se dostal Adam Musil, jenž z těsné blízkosti zkusil vypálit na zadní tyč. Bohužel pro Dynamo nepropálil Habala.
10:24'
Radil se zkoušel dostat přes trojici karlovarských obránců, ale neuspěl.
09:37'
Je vyrovnáno! Dlouhý pobyt v útočném pásmu přinesl ovoce poté, co se ke kotouči v levé tyče dostal TOMÁŠ HYKA, jenž podobně jako na druhé straně propálil gólmana střelou mezi betony.
09:22'
Dynamo teď drží Vary v tlaku, ale gól zatím nepřichází.
08:25'
Střela Vály nečekaně prošla až k Habalovi, který se v tu chvíli přesouval na druhou tyč! Puk se mu na poslední chvíli podařilo reflexivně vychytal, a tak je hostující celek stále ve vedení.
07:38'
Zohorna teď mohl využít zaváhání karlovarské obrany, ale po přihrávce Radila trefil pouze beton Habala.
07:17'
Vše se zdá být v pořádku, a tak může utkání pokračovat.
07:17'
Ledaři aktuálně řeší problém za karlovarskou brankou.
07:06'
Čerešňák se dostal ke kotouči v rohu hřiště, odkud zkusil vypálit, ale Habal byl pozorný a jeho střelu vyrazil.
06:39'
Pokus o rychlý karlovarský útok končí zakázaným uvolněním.
05:39'
Domácímu celku se nedaří najít recept na karlovarskou obranu, a tak se jim do útočného pásma těžce probojovává.
05:09'
Dynamo značně komplikuje svým napadáním rozehrávku Karlových Varů.
04:21'
Energie otevírá gólové konto zápasu! Postaral se o to JAN HLADONÍK, který se probojoval k dorážce po Černochově střele a tvrdou ránou propálil Pavláta mezi betony.
Asistence: Jiří Černoch.
03:35'
Pánik to teď zkusil sám zpoza branky, avšak do jeho šance zasáhl Habal hokejkou.
02:30'
Dynamo se teď na delší dobu usadilo v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka je dostává do středního pásma.
02:13'
Vála se zkusil rozjet do pravého kruhu, odkud vyslal na Habala svůj pokus, ale trefil pouze boční síť.
01:27'
Bleskový protiútok Varů tři na dva končí zakázaným uvolněním.
00:31'
Čerešňák si dokázal poradit s rychlým nahozením za obranu, a již rozjíždí další útočnou šanci.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.
00:01'
Česká hymna dozněla a hráči se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

HC Dynamo Pardubice: Pavlát (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Koudelka – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Mikyska, Bartejs, McFadden, Stříteský, Huttula, Plutnar, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Koffer, Jiskra, Čihař – Redlich, Kofroň, O. Procházka.
HC Dynamo Pardubice

Naopak Dynamo se nachází v dobré pozici. Aktuálně s šestizápasovou neporazitelností hájí první přičtu Tipsport Extraligy a šahá po zisku Poháru Jaroslava Pouzara, na který jim chybí už pouze jediný bod.

Poslední zápas odehrálo Dynamo na ledě Mladé Boleslavi. Pardubice se dostaly do vedení již v sedmé minutě, ale již po čtyřech minutách přišla odpověď v podobě vyrovnávacího gólu. V druhé třetině se Dynamu podařilo opět odskočit o jednu branku a v závěru zápasu Pardubice dvěma góly zpečetily na ledě mladoboleslavských vítězství 4:1. Dynamo tak překonalo klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části a na absolutní rekord jim schází už pouze čtyři další.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary neprožívají v poslední době povedené období, jelikož z posledních pěti zápasů si neodvezli ani bod a v tabulce hokejové Tipsport Extraligy jim náleží až dvanáctá pozice.

Není to ani týden co na sebe oba dva dnešní aktéři narazili v rámci dohrávky čtyřiadvacátého kola. Šťastnější z toho zápasu odcházelo domácí Dynamo, jenž se v první třetině dostalo do dvoubrankového vedení, které Karlovy Vary dokázaly vymazat ve druhé třetině. Poslední dvacetiminutovka ale patřila domácím, kteří třemi brankami rozhodli o svém vítězství 5:2. V posledním kole hostily Vary českobudějovický Motor. První opatrnější třetina vyšla gólově naprázdno, ale v prostřední části zápasu se do vedení 2:0 dostali hosté. Toto skóre vydrželo až do poslední minuty, kdy se do prázdné branky prosadili opět českobudějovičtí.
Dobrý úterní podvečer. Vítám Vás u padesátého kola Tipsport Extraligy, kde se střetne domácí HC Dynamo Pardubice s výběrem HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.