Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Liberec - 18. února 2024   17:00

Pardubice
01:53' Vála (Říčka, A. Musil) • 07:49' Sedlák (Hyka, Pánik) • 13:44' Vála (Pánik) • 19:51' R. Kousal (Radil) • 38:23' Říčka (Hyka, Košťálek) • 39:21' Poulíček (Mandát) • 44:08' Říčka (Radil)
Liberec
D. Král (21. Hrenák) – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Vlach (A), Kel. Klíma – Pérez, Šír, Zachar.

Zápas je u konce! Dynamo si pohlídalo závěrečných dvacet minut a zapisuje třetí vítězství v řadě!

Nejlepší hráči utkání
HC Dynamo Pardubice - Robert Říčka
Bílí Tygři Liberec - Martin Faško-Rudáš
59:49'
Liberec se tlačí do pardubické branky, ale gól nepřichází.
58:33'
Křižná přihrávka před pardubickou branku od Faška-Rudáše nenašla žádnou z libereckých hokejek.
58:09'
Tečovaná střela McCoshena končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce pardubického gólmana.
56:46'
Dynamo skvěle vyhrává vhazování a vyhazuje kotouč k liberecké brance.
56:40'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Richard Pánik – 2 min., faul loktem.
55:10'
Zmatek před pardubickou brankou ukončuje opět Pavlát zalehnutím kotouče.
54:20'
Nepřesná přihrávka dostává Dynamo z útočné třetiny.
53:17'
Ukrytá střela Rychlovského neprošla až k Pavlátovi.
52:28'
Liberec ihned po zisku kotouče uklidňuje hru a střídá.
51:35'
Liberec aktuálně drží Pardubice v tlaku, ale zatím šance nepřichází.
49:49'
Flynnův pokus z prostoru mezikruží mezi betony Pavláta nevyšel.
48:08'
Až do útočného pásma se probojoval Klíma, jehož následná střela byla zblokována do ochranné sítě.
47:54'
Zmatek před libereckou brankou ukončuje Hrenák, který schovává puk pod lapačku.
47:18'
Chybná přihrávka jednoho z bránících hráčů dostala do šance. Najmana, jenž branku minul.
46:25'
Dynamo dobře zastavilo liberecký útok a teď si připravuje protiútok.
45:37'
Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
David Aubrecht – 2 min., hrubost.
45:29'
Dělová rána Dvořáka od modré orazítkovala pouze zadní mantinel.
44:08'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Sedmá branka Pardubic! Radil skvělou prací za brankou stáhl bránící hráče, a poté našel před brankou volného ROBERTA ŘÍČKU, který střelou do odkryté branky zvýšil pardubické vedení.
Asistence: Lukáš Radil.
43:50'
Zohorna si nedokázal zpracovat skákavý puk, a tak se kotouče zmocňuje Liberec.
43:00'
Dynamo se drží od začátku třetiny více na puku, ale žádná šance zatím nepřišla.
41:47'
Dobrý přesun Pavláta zamezil Liberci ve skórování.
40:22'
Hyka teď skvěle zpoza branky našel v prostoru mezikruží Pánika, který jen těsně minul pravou tyč liberecké branky.
40:01'
Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává Dynamo.
40:01'
Druhá třetina je u konce! Dlouhý gólový půst se prolomil až v posledních dvou minutách, kdy Dynamo vsítilo hned dvě branky! Závěrečná třetina začne přibližně v 18:48.
40:00'
39:21'
Neskutečná souhra útočníků čtvrté pardubické formace! Mandát s PATRIKEM POULÍČKEM vyjeli do situace dva na jednoho, přičemž druhý jmenovaný byl ten, který nakonec vsítil branku do odkryté svatyně.
Asistence: Jan Mandát.
38:23'
Branka číslo pět! Dynamo posílá do čtyřbrankového vedení ROBERT ŘÍČKA, který si převzal puk na modré čáře a v samostatném nájezdu překonal Hrenáka.
37:40'
Dvořák dostal kotouč do volného prostoru, ale jeho tečovaná střela nenašla cestu za záda Hrenáka.
36:26'
Přesná přihrávka Zohorny na Mandáta byla zastavena bránícím hráčem.
34:45'
Přesně mířená Košťálkova střela na bližší tyč byla zlikvidována Hrenákovou vyrážečkou.
34:35'
Adam Musil dobrou střelou z nápřahu protáhl Hrenáka, který však jeho pokus vychytal.
33:20'
Liberečtí jsou v posledních minutách aktivnější, ale Pavlát stále drží pardubickou branku.
32:25'
McCoshen byl vyslán do skvěle šance, ale nedokázal usměrnit puk do odkryté branky!
31:53'
Souboj v rohu libereckého útočného pásma ukončuje až hvizd rozhodčího. vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:10'
Kotouč nebezpečně dojel před pardubickou branku, kde ho raději pardubický gólman schovává pod lapačku.
30:49'
Čerešňák se do toho opřel ihned po vhazování a střela nečekaně prošla až k Hrenákovi, který reflexivně puk vyrazil mimo nebezpečí.
30:28'
Souboj v rohu pardubického útočného pásma jde na hole domácích hráčů.
29:56'
Pardubice se snaží nalézt cestu do útočného pásma, ale zatím marně.
29:06'
Dynamo hraje v plném počtu.
28:16'
Rychlé nohy Vondráčka teď ušetřili pár vteřin z liberecké přesilovky poté, co pardubický forvard sebral puk útočícímu hráči.
27:30'
Bleskový útok hostujícího týmu zastavuje jeden z pardubických obránců a ihned vyhazuje kotouč.
27:02'
Richard Pánik – 2 min., sekání.
27:02'
Filippi se prodral do útočného pásma, kde zkusil štěstí z úhlu. Jeho střelu ale ještě na poslední chvíli tečoval Najman, který bohužel pro Liberec trefil jen střed Pavlátovi výstroje.
26:34'
Rychlá přihrávka Najmana nenašla žádnou z hokejek Liberce. Zakázané uvolnění.
25:36'
Dynamo se aktuálně drží v útočném pásmu, ale Hrenák zatím bez práce.
25:09'
Přízemní střela Hájka netrefila libereckou svatyni.
24:35'
Sedlák se sice dostal sólovou akcí do útočného pásma, ale tam hned o puk přišel.
23:15'
Poulíček dostal dobrý kotouč do těsné blízkosti branky, ale nedokázal skórovat.
22:30'
Liberec hraje v plném počtu.
21:30'
Puk se sice motal na brankové čáře, ale gól z toho není! Liberec na poslední chvíli podržel jeden z obránců, který kotouč vystřelil.
21:00'
První pardubickou přesilovku začíná Dynamo dobrou kombinací v útočném pásmu.
20:27'
Ian McCoshen – 2 min., hákování.
20:01'
Úvodní vhazování prostřední části zápasu vyhrál Liberec.
20:01'
Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec:
ze hřiště odchází Daniel Král, přichází Dávid Hrenák.
20:01'
První třetina je u konce! Gólově bohatá třetina vyšla lépe pro Dynamo, které se již po úvodních dvaceti minutách dostalo do tříbrankového vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
20:00'
19:51'
Rychlý přesun dvojice pardubických útočníků končí brankou! Radil v situaci dva na jednoho přesně našel na druhé tyči ROBERTA KOUSALA, který střelou na bližší tyč posílá Dynamo deset vteřin před koncem třetiny do tříbrankového vedení.
19:09'
Richard Pánik – 2 min., hrubost.

Vojtěch Budík – 2 min., hrubost.
19:09'
Nebezpečné nahození Vály na branku Liberce Král chytá mezi betony.
16:49'
Neskutečný zákrok Pavláta! Ten musel zlikvidovat prvotní střelu z pravého kruhu, odkud se puk odrazil před odkrytou branku. Pavlát ale akrobatickým zákrokem zneškodnil i druhou šanci libereckých hráčů a drží Dynamo stále ve dvougólovém vedení.
16:19'
Lukáš Radil – 2 min., hákování.
15:51'
dobrý přesun do útočné třetiny zastavuje ofsajd po Sedlákově zpětné přihrávce na Čerešňáka.
15:26'
Tomáš Filippi – 2 min., nedovolené bránění.
15:02'
Druhá přesilovka zápasu pro Liberec. První střelu na pardubickou bránu vyslal Filippi. Ten dostal puk do prostoru pravého kruhu, ale dobrý přesun Pavláta znemožnil gólové oslavy.
15:02'
Jan Mandát – 2 min., hákování.
14:45'
Z první to zkusil McCoshen, který nepropálil Pavláta.
13:44'
Pardubice odskakují o dvě branky! Může za to jíž dvougólový střelec ONDŘEJ VÁLA, jenž dostal nabito na modrou, z které dělovou ránou propálil libereckého gólmana.
Asistence: Richard Pánik.
13:36'
Zohorna se dobrou sólovou akcí dostal do útočného pásma, kde hledal na modré Dvořáka, který z první otestoval pozornost Krále.
13:06'
Dynamo se poslední minuty drží více na kotouči a nepouští soupeře příliš k brance Pavláta.
11:59'
Rychlý přesun Pánika dostal do šance Sedláka, jenž řekl o přihrávku do pravého kruhu, odkud se snažil překvapit Krále skrytou střelou. Bohužel pro Dynamo byl liberecký gólman připraven.
10:59'
Dobré liberecké napadání dělá Dynamu značné problémy v rozehrávce.
10:28'
Rychlé přihrávky ihned po vhazování dostali ke kotouči Ivana, který svou ránou trefil pouze střed Pavlátovi branky.
09:38'
Liberec v tuto chvíli úřaduje v útočném pásmu, ale žádná střela zatím nepřichází.
08:03'
Rychlý útok Vondráčka zastavil až Derner, který dokázal pardubického útočníka dobruslit a sebrat mu kotouč.
07:49'
Dynamo opět ve vedení! Navrátilec do sestavy a kapitán Pardubic LUKÁŠ SEDLÁK dostal přihrávku zpoza branky od Hyky, kterou opět z prostoru mezikruží z první vyslal do liberecké sítě.
Asistence: Tomáš Hyka a Richard Pánik.
07:29'
Pánik se dostal k odraženému puku přímo před brankou, ale nenašel prostor mezi betony Krále.
06:36'
06:16'
Filippi zkusil štěstí od kraje pravého kruhu, ale neprostřelil Pavláta.
05:35'
Špatná přihrávka mezi obránci vyhání Liberec mimo útočné pásmo.
04:02'
První přesilovou hru zápasu si vyzkouší Liberec, jenž už teď kombinuje v útočném pásmu.
04:02'
Lukáš Radil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
03:33'
Liberec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Netrvalo to dlouho a prosazuje se i Liberec. Rychlý útok se zastavil u Mccosheina, který poslal puk do prostoru mezikruží, odkud Hawryluk poslal puk do pardubické branky.
Asistence: Ian McCoshen.
03:17'
Dynamo se po gólu drží více na kotouči a aktuálně kombinují v útočné třetině.
01:53'
Pardubice jdou do bleskového vedení! Postaral se o to ONDŘEJ VÁLA, jenž dostal skvělou přihrávku od Říčky do prostoru mezikruží, odkud poslal puk za záda Krále.
Asistence: Robert Říčka a Adam Musil.
01:15'
Liberec se usadil v útočné třetině, kde Budík dostal kotouč na modrou, odkud vyslal puk na branku Pavláta. Ten ale dobře viděl jeho pokus a puk schoval do lapačky.
00:44'
Pozvolný pokus o útok ukončil Zohorna, který svou průnikovou přihrávkou vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.
00:01'
Česká hymna dozněla a oba celky se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

HC Dynamo Pardubice: Pavlát (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Vlach (A), Kel. Klíma – Pérez, Šír, Zachar.
Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Bohuněk, Svoboda.
HC Dynamo Pardubice

Dynamo po desetizápasové sérii výher prohrálo dvakrát v řadě. Aktuálně se ale již opět dostává do formy, a má na svém kontě dvě vítězství. To první přišlo na ledě Plzně, kde se začalo zlehka, jelikož žádná ze třinácti střel nenašla cestu za záda brankářů. V polovině druhé třetiny se sice domácí dostali do vedení, ale Dynamo dokázalo do konce prostřední části zápasu srovnat. Závěrečná dvacetiminutovka byla již v režii pardubických hráčů, kteří dvěma brankami rozhodli o vítězství 3:1.

V posledním zápase Dynamo hostilo Vítkovice. Bleskový start do utkání předvedl domácí celek, jenž již v sedmé minutě vedl 2:0. V druhé třetině se dostal dokonce do čtyřbrankového vedení. Následně Vítkovice vsítili svou první branku, na kterou Dynamo do dvou minut přineslo odpověď v podobě gólu na 5:1. Hostujícímu celku se ještě do konce druhé třetiny podařilo dvěma góly přiblížit na rozdíl dvou branek. V závěrečné třetině již žádná branka nepadla, a tak Dynamo na Valentýn zvítězilo 5:3.
Bílí Tygři Liberec

Liberec po sérii tří porážek dokázal dvakrát brát plný počet bodů. V prvním utkání do Liberce přijel Litvínov. Do úvodní třetiny vstoupil lépe Liberec, který po dvaceti minutách vedl 2:0. V druhé třetině sice Litvínov srovnal na 2:2, ale domácí v závěru opět odskočili. Závěrečná třetina již patřila domácím, kteří třemi góly zpečetili vítězství 6:2.

Poslední zápas odehrál Liberec na Kladně, kde šel po první třetině do jednogólového vedení. V prostřední části zápasu sice Kladno snížilo, ale tři branky Liberce znamenali vedení již 4:1. Závěr zápasu probíhal podobně jako druhá třetina, jelikož hosté poslali za záda litvínovského gólmana další tři branky, na což Kladno zareagovalo pouze jednogólovým snížením. Liberec tak v posledních dvou zápasech vsítil třináct branek, přičemž obdržel pouze čtyři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.