Tipsport Extraliga - Základní část - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Litvínov - 14. ledna 2024   16:00

Sparta
27:08' Konečný (Hauser) • 27:46' Buchtele (Mikliš) • 38:21' Sobotka (Řepík, Kempný) • 41:46' Horák (Hauser) • 51:18' O. Najman (Horák) • 58:16' Chlapík
Litvínov

A je konec. Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 3:3 a Spartě se podařilo využít přesilovky hned ze začátku této hrací části utkání a později se jim jejich otočení utkání podařilo završit gólem Filipa Chlapíka do prázdné branky. Sparta si tak ponechá doma tři body do tabulky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Vladimír Sobotka a Ondřej Kaše.

To je ode mě vše a brzy opět na počtenou!
58:50'
Zajíček puk zalehl a bude se vhazovat po jeho pravici.
58:16'
Sparta právě vstřelila branku!
Hra bez brankáře se Chemikům nevyplatila, gól do prázdné branky vstřelil útočník FILIP CHLAPÍK a zvyšuje tak náskok Sparty o tři branky. Bez asistence.
57:28'
Verva hraje v šesti.
55:58'
Icing Sparty.
55:19'
Řepík vystihl nepřesné přihrávky a vyrazil sám na Zajíčka, brankář Chemiků jeho střelu z levého kruhu chytl do lapačky.
53:50'
Chlapík se pokusil o nahrávku přes osu na Horáka, ten však přihrávku nedokázal zpracovat.
51:40'
Střela z otočky do Davida Kašeho Kořenářovi vypadla, ale nikdo nebyl připraven na dorážku.
51:18'
Sparťané se prakticky z ničeho prosazují! Litvínovská obrana si nepohlídala ONDŘEJE NAJMANA, který po objetí branky uklidil Zajíčkovi puk u levé tyčky do branky a posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Roman Horák.
50:56'
Sledujeme hluchou pasáž, ani jednomu z týmů se nedaří rozehrávka.
50:00'
Další komerční přestávka.
49:41'
Kořenář měl zablokovaný výhled, puk včas ale vyrazil až do středního pásma.
47:53'
Řepíkova dělovka z levého kruhu jemně škrtla vyrážečku Zajíčka a odletěla mimo branku.
46:55'
Domácí opět vyhání Vervu z pásma.
46:31'
Sparťané vyhazují.
45:13'
Michal Řepík dorazil jednoho z Chemiků na mantinel a po delší debatě obou celků s rozhodčími si jde sednout na trestnou lavici za vražení na hrazení.
44:10'
Krejčíkovi byl puk z čepele hole sražen a nemohl tak zakončit.
43:54'
Kořenář chytil obě litvínovské střely.
41:46'
Sparťané jdou opět do vedení po brance ONDŘEJE NAJMANA, který dostal od Romana Horáka přihrávku do slotu. Puk Zajíčkovy projel mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Roman Horák.
40:01'
Faul z minulé třetiny si David Kaše odsedí až od počátku této.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Po bezbrankové úvodní hrací části jsme v této viděli hned šest branek, po třech na obou stranách. První udeřili Litvínovští a to konktrétně Andrej Kudrna. Na vyrovnání jsme ale čekali jen tři minuty, protože tentokrát si gól pro domácí připsal Jakub Konečný. Sparťanům se během třetiny podařilo otočit skóre utkání, stejná otočka se ale podařila i Vervě. Oba celky také využily přesilových her.

Ke konci třetiny byla Spartě signalizovaná výhoda po zákroku jednoho z Chemiků, přesilovka ale začne až v následující třetině.
40:00'
38:56'
Moravčík od modré těsně přestřelil kolem levé tyčky.
38:21'
V přesilovce proměňuje také Sparta. Po několika výměnách puku dostal přihrávku do slotu VLADIMÍR SOBOTKA, který zakončil těsně nad Zajíčkovo levé rameno. Asistence: Michal Řepík a Michal Kempný.
37:58'
Buchtele z bodu na vhazování na pravém kruhu trefil Zajíčkovu lapačku.
37:25'
Radim Šalda zbytečně mimo hru poslal k zemi Jakuba Konečného a půjde si odpykat dvouminutový trest za krosček.
36:55'
Litvínov právě vstřelil branku!
Po zmatcích před sparťanskou brankou se puk odrazil k RADIMU ŠALDOVI, který se z pravého kruhu trefil na levou šibenici. Bez asistence.
35:13'
David Kaše si našel přihrávkou svého bratra ONDŘEJE KAŠEHO na levém kruhu, který pak přesně trefil levou šibenici. Asistence: David Kaše.
33:55'
Radek Mužík byl po zákroku na jednoho z Chemiků poslán na trestnou za držení hole.
33:17'
Rozhodčí signalizovali faul, po gestu fair play se trest nakonec neukládá.
33:02'
Chlapíkova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě.
32:42'
Horák se pokusil přihrávkou najít své spoluhráče, neúspěšně.

31:16'
Před Kořenářovou brankou se strhla menší potyčka, bude se vylučovat.
30:50'
Puk si do pásma dovezl Hauser, ke střele se ale už nedostal.
29:33'
Ofsajd Sparty.
28:57'
Ofsajd Vervy.
28:39'
Irvingovu střelu od modré tečoval Forman, puk ale skončil mimo branky Vervy.
27:46'
Po překontrolování záznamu rozhodčími bylo rozhodnuto, že gól platí. Střelu Ondřeje Mikliše stihl tečovat ještě JAN BUCHTELE a kotouč padl přesně pod horní tyčku. Asistence: Ondřej Miliš.
27:46'
Rozhodčí prohlížejí záznam hry.
27:08'
Sparta právě vstřelila branku a máme vyrovnáno!
Hauser vybojoval puk u mantinelu v rohu útočného pásma a poslal ho přímo do mezikruží na hokejku JAKUBA KONEČNÉHO, který pak zakončil nad Zajíčkovo pravé rameno. Asistence: Petr Hauser.
26:29'
Hlava z ostrého úhlu přestřelil.
24:40'
Forman se dostal k odraženému puku u levé tyčky, puk ale do branky neprotlačil.
24:22'
ANDREJ KUDRNA využil nedůrazu domácích u mantinelu a podařilo se mu obstřelit sparťanskou obranu až za Kořenářova záda. Asistence: Ondřej Kaše a Petr Koblasa.
23:19'
Abdul poslal přes osu na pravý kruh Koblasovi kotouč, druhý jmenovaný ale trefil pouze Kořenářův hrudník.
22:44'
Jaks poslal prudkou ránu zpoza sparťanské obrany, Kořenář si ale se střelou dokázal poradit.
21:53'
Jakub Konečný – 2 min., držení.
21:20'
Najman dostal nahrávku před branku, pukem se ale do poodkryté branky netrefil a Zajíček puk raději zalehl.
20:40'
Urban si sám dojel až na pravý kruh a vystřelil prudkou ránu, kterou trefil jen hruď Kořenáře.
20:09'
Hned po vhazování chytá po střele Kořenář do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:50.
První třetina je za námi. Stav po této třetině je 0:0, o něco aktivnější však byli domácí. Ti zaznamenali celkem 14 střel na branku, zatímco Litvínovští jen tři. Sparťané měli dobré šance, nedokázali je ale proměnit a podobně na tom byli i hosté.
20:00'
19:28'
Kirk vypálil na Kořenáře odražený puk, obránci Sparty ale stihli puk vyrazit pryč.
19:00'
Chlapík ze slotu vystřelil na Zajíčka, trefil ale jen jeho hruď.
18:39'
Krejčíkovu střelu zpoza obránce chytá Zajíček do lapačky.
17:30'
Další nebezpečná střela od Zemana letěla z vrcholku levého kruhu, Kořenář měl zakrytý výhled, ale puk si stihl najít a vyrazit.
16:59'
Baránek branku Sparty přestřelil nad horní tyčkou.
15:31'
Řepík dostal přihrávku na brusli, kterou ale stihl sebrat a vystřelit. Zajíček nic neviděl, puk ale trefil jen jeho betony.
14:35'
Demel dostal přihrávku do jízdy a tvrdou ranou prověřil Kořenáře, ten jeho pokus vyrazil levým ramenem.
13:49'
Po krátké úpravě ledu hra opět pokračuje.
13:38'
Ondřej Kaše vystřelil z pravého kruhu a jeho puk nakonec tečoval jeden z domácích, puk jen velmi těsně minul Kořenářovu branku.
13:05'
Střelu od modré tečoval Horák u levé tyčky, puk ale do branky nepadl.
12:40'
Krejčíkovu střelu přizvedli hosté až nad ochranou síť.
11:58'
Verva vyhazuje po nepřesné sparťanské přihrávce. Spartě zbývá poslední necelá minuta přesilovky.
11:06'
Ihned po buly si Zajíček připsal další zákrok.
11:02'
Marek Baránek – 2 min., hrubost.
11:02'
Buchtele, Konečný a Mužík se pokoušeli několikrát pokus druhého jmenovaného. Zajíčkovi puk propadl, nakonec ho ale stihl přikrýt a strhla se menší potyčka před brankou Vervy.
10:47'
Chlapík se tlačil do zakončení, puk mu ale sjel z hokejky a Zajíček ho přikryl dříve, než mohl sparťanský útočník dorážet.
09:25'
Forman vypálil od modré a jeho střelu mu tečoval Sobotka, jeho střela ale projel jen těsně kolem pravé tyčky.
08:39'
Následuje první komerční přestávka zápasu.
08:39'
Hauser nahodil z vrcholku levého kruhu, Zajíček stihl puk chytit do lapačky.
08:25'
Vitouch nahodil kotouč z ostrého úhlu na Zajíčka, dorazit se chystal Žmola, puk však odjel daleko od branky.
07:18'
Zajíček vyjel z branky a puk mu sebral jeden z domácích, brankář Vervy se však stihl těsně před sparťanským zakončením vrátit zpět do své pozice.
07:01'
Moravčík překazil litvínovskou rozehrávku a puk dokázal samostatně dovézt až do svého útočného pásma.
06:04'
Tomek vystřelil od modré, branku však těsně minul.
05:21'
Žmola nahodil od modré na Zajíčka a získal tak pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
05:12'
Baránkova střela z ostrého úhlu skončila v Kořenářově lapačce.
04:34'
Na Kořenáře ihned po vhazovaní přiletěla střela od Abdula, kterou stihl vyrazit pryč.
04:15'
Horák po přihrávce Najmana zpoza Zajíčkovy branky trefil jen betony litvínovského gólmana.
03:30'
Demel hledal přes osu napřaženého Koblasu, ten ale puk nakonec promáchl.
02:53'
Po delší chvíli výměny puku mezi týmy se ke střele dostal až Koblasa, který z pravého kruhu minul kolem vzdálenější tyčky Kořenářovy branky.
01:45'
Maštalířského střela ze slotu byla zblokována až do ochranné sítě.
00:43'
Chlapík nahrál zpoza branky do předbrankového prostoru zapomenutému Horákovi, ten svou střelou z první ale minul.
00:23'
Krejčík dostal přihrávku ve středním pásmu a od modré vystřelil. Zajíček si jeho střelu chytl do rukavice.
00:01'

HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Krejčík, Mikliš, Kempný (A), T. Tomek, Moravčík, Irving, Pavlák – Forman, Sobotka, Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík (A) – Buchtele, Konečný, Mužík – Žmola, M. Vitouch, Hauser.
Trenér: Pavel Gross

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Zeman, Šalda, Jaks, Czuczman, Demel (A), Baláž – Kudrna, Urban, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Frodl, Hnát.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

V letošní sezoně se spolu Sparta s Litvínovem doposud utkala dvakrát, poprvé na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově a podruhé v O₂ Aréně V obou případech vyhrál vždy domácí tým – v Litvínově zůstali tři body za výhru 4:2 a v Praze si sparťané vybojovali tři body za výsledek 3:1.
HC VERVA LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova jsou na čtvrtém místě tabulky se ziskem 62 bodů a drží si tak místo pro přímý postup do čtvrtfinále play off. Litvínov měl totiž na rozdíl od minulé sezony mnohem lepší rozjezd do té letošní, v jednu chvíli vévodili celé tabulce. Z posledních pěti utkání si odnesli jen dvě prohry a také se jim doma podařilo porazit mistry minulé sezony extraligy, Třinec, 5:2.

Svůj minulý zápas sehráli litvínovští doma proti českobudějovickému Motoru. Ačkoliv utkání začalo rychlým gólem Českobudějovických, Petr Koblasa ale dokázal po třiceti vteřinách dorovnat a hned pár desítek vteřin na to do vedení poslal Vervu Jindřich Abdul. O dvě minuty později si za další branku připsal bod Kristaps Zile. Motoru se ve druhé třetině podařilo srovnat skóre na 3:3 a po bezbrankové třetí třetině dospěl zápas do prodloužení, ve kterém nakonec zvítězili po brance Nicolase Hlavy Litvínovtší 4:3.

Nejproduktivnějšími hráči severočeské Vervy jsou Ondřej Kaše (16 + 19), Petr Koblasa (15 + 11) a Liam Kirk (13 + 9).
HC SPARTA PRAHA

Domácí hokejisté se momentálně s celkově 77 získanými body nachází na nejvyšší příčce v extraligové tabulce. Je ale potřeba zmínit, že druhé Pardubice mají o dva zápasy méně, Pražané ale mají jinak slušný bodový náskok před všemi ostatními. Sparťanští svěřenci Pavla Grosse v novém roce neztratili jediný bod a v posledních deseti zápasech nevyhráli pouze jednou. Sparta si stále drží svou nejvyšší procentuální úspěšnost ubráněných oslabení v extralize, tedy 88.37%.

Naposledy se Sparta utkala s severočeskými Bílými Tygry, se kterými sehráli zápas v liberecké Home Credit Areně. Velmi napínavé a vyrovnané utkání nakonec vyhráli právě sparťané. První gól utkání si připsal kapitán pražské Sparty Michal Řepík. Tygrům se podařilo rychle dorovnat a jít do vedení, Vladimír Sobotka ale těsně před konce, třetiny dorovnal stav na 2:2. Ve druhé třetině padlo po jedné brance na obou stranách a stav byl tak nerozhodný 3:3. Až Romanovi Horákovi se podařilo šanci proměnit. Gól vstřelil ve dvojnásobném oslabení a svou druhou brankou v utkání a pojistil výhru svému týmu.

Nejproduktivnější hráči Sparty jsou útočníci Filip Chlapík (12+19), Roman Horák (12+ 18) a Michal Řepík (12 + 16).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání v pražské O₂ aréně začíná v 16 hodin.