Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Mountfield - 27. února 2024   18:30

Ukončeno
Sparta
05:30' P. Kousal (O. Najman) • 27:39' Buchtele (P. Kousal) • 39:12' Harper (Lajunen) • 58:29' P. Kousal (Mozík)
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Mountfield
23:58' Tamáši  (Perret)
Sparta
Sestavy:
Kořenář (J. Kovář) – Beaudin, Irving, Kempný (A), Moravčík, Krejčík, Mikliš, Mozík – Forman (A), Sobotka, Řepík (C) – D. Vitouch, Horák, Hrabík – Buchtele, O. Najman, P. Kousal – Harper, Lajunen, Kassian.
Rozhodčí
Sýkora, Jaroš – Frodl, Šimánek
O2 arena, Praha
14 672 diváků
Mountfield
Sestavy:
Laurikainen (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Miškář, Zámečník – Pilař.
Seznam zápasů
Přenos se aktualizuje automaticky

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek středečního večera.
Hráči utkání: Pavel Kousal (HC Sparta Praha) – Alex Tamáši (Mountfield HK)
Třetí třetinu si Pražané již zkušeně pohlídali a po gólu Kousala do prázdné branky tak nakonec svého soka skolili v poměru 4:1. K vítězství hostům nepomohla ani výrazná střelecká převaha, Hradečtí svého soupeře přestříleli v poměru 37:20.
Konec zápasu.
58:29'
Sparta právě vstřelila branku!
Hotovo, vymalováno! Ke kotouči se na útočné modré čáře dostal PAVEL KOUSAL a úspěšným zakončením do prázdné branky si připsal svůj druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Vojtěch Mozík.
58:15'
Ke střele z prostoru středu pravého kruhu se dostal Jasper, Kořenář kotouč lapačkou zachytil na své hrudi. Vhazovat se bude po levé ruce sparťanského brankáře.
57:10'
Hostům se momentálně nedaří ani v šesti hráčích v poli dostat se z vlastního obranného pásma.
56:23'
Hradečtí okusí risk v podobě hry v šesti hráčích v poli bez brankáře!
56:23'
Trenérský tým Hradce Králové si vyžádal oddechový čas.
56:23'
Miškář nabil na modrou čáru na střelu Blainovi, Kořenář byl opět připraven a bleskově zasáhl.
Dnešní utkání sleduje 14 672 diváků.
54:53'
Od modré čáry střelu z první vypálil Pláněk, Kořenář kotouč lapačkou vyrazil až do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
53:30'
Sparťané v posledních minutách soupeře do větších příležitostí v podstatě nepouštějí a hlídají si tak svůj dvoubrankový náskok v rámci pomalu končící třetí třetiny.
52:13'
Oba týmy svádějí o kotouč tvrdé boje u bočního mantinelu v rámci obranného pásma Sparty.
51:30'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Ondřej Mikliš – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Kevin Klíma – 2 min., hrubost.
49:58'
Z prostoru levého kruhu nalezl Horák v prostoru pravého kruhu připraveného Kousala, proti jeho následnému zakončení fantastický přesun a zákrok lapačkou předvedl brankář Laurikainen!
49:17'
Po pohledné kombinaci na jeden dotek vystřelil z prostoru levého kruhu Irving, připraveného Laurikainena však svým projektilem nikterak nezaskočil.
48:47'
V rámci vlastního oslabení donutili Hradečtí Kořenáře k úspěšnému zákroku, vhazovat se tak bude po levé ruce domácího brankáře.
48:07'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
David Šťastný – 2 min., nedovolené bránění.
47:52'
O nahození z otočky z prostoru vrcholu levého kruhu se pokusil Estephan, žádného ze svých spoluhráčů však nedokázal tímto pokusem oslovit.
46:30'
Perret zpoza branky poslal přihrávku na vrchol pravého kruhu Blainovi, jeho následnou střelu z první zlikvidoval Kořenář svou lapačkou.
44:27'
Z prostoru nad levým kruhem Krejčík vyslal přesnou křižnou přihrávku na Najmana, který se tak s kotoučem na holi ocitl před odkrytou brankou soupeře, sparťanský útočník však v zakončení selhal, když orazítkoval pouze levou tyčku branky!
43:53'
Nepovedená hradecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním, hra se tak vrátí zpět před Laurikainena.
43:23'
Kotouč již opustil útočné pásmo dřív, než se k němu Kempný vůbec dokázal dostat, píská se tak sparťanský ofsajd.
42:00'
S kotoučem na holi do obranného pásma soupeře najel McCormack, jeho následné zakončení mohl do branky dorážet Šťastný, i z dobré pozice před brankovištěm se však k dorážce nakonec vůbec nedostal.
40:56'
V prostoru pravého kruhu se ke střele z otočky odhodlal Klíma, kotouč olízl boční síťku Kořenářovy branky.
40:32'
Perretovu přihrávku před branku se těsně před Kořenářem tečovat snažil Tamáši, brankář Sparty byl připraven a pohotově zasáhl.
40:01'
Začala třetí třetina.
Na ledovou plochu již zahájili návrat hráči obou týmů, třetí třetina se blíží.
Další třetina začíná přibližně ve 20:13.
Druhá třetina je minulostí, lépe do ní vstoupili Hradečtí, za což také byli odměněni vyrovnáním z hole Alexe Tamášiho, následně se však dosud spící obr z Prahy probral a góly Jana Buchteleho a Stephena Harpera naopak navýšil vedení, které si vytvořil během třetiny první.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:12'
Sparta právě vstřelila branku!
Zcela sám se před Laurikainenem zjevil Lajunen, proti jehož kličce do forhendu brankář Hradce vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou, následně se však kotouč odrazil před odkrytou branku STEPHENU HARPEROVI, který tak již neměl nejmenší problém navýšit vedení Pražanů! Asistence: Jani Lajunen.
39:00'
Freibergsovo nahození od modré čáry tečoval v prostoru mezikruží dobře postavený Zámečník, Kořenář byl připraven a zasáhl.
38:09'
Zajímavým individuálním průnikem se prezentoval Tamáši, kvůli nedostatečné podpoře spoluhráčů byl však záhy soupeřem odzbrojen.
37:45'
Pilařův pokus o nahození od modré čáry zablokoval Horák, ke kotouči se tak dostali sparťané.
36:35'
Po přihrávce od Kempného na modré čáře chtěl z první vystřelit Moravčík, kotouč mu však před holí poskočil a ke střeleckému pokusu tak vůbec nedošlo.
35:13'
V rámci sparťanské rozehrávky z obranného pásma Kassian ztratil rovnováhu a ocitl se na ledové ploše, kotouč tak raději odpálil až k soupeřovým obráncům.
34:41'
Kotouč skončil na hostující střídačce, hra se tak přerušuje. Následovat bude komerční přestávka.
33:24'
Z pravého rohu kluziště vyzval Hrabík ke střele na modré čáře připraveného Irvinga, jehož následný prudký pokus zablokoval jeden z bránících hráčů soupeře.
31:07'
Pražané odehráli vůbec nejlepší oslabení dosavadního zápasu, když kromě úspěšného ubránění mohli dát hned dva góly.
30:50'
Další velká šance v početní nevýhodě pro Spartu, v situaci dva na jednoho na branku spolu mířili Lajunen a Vitouch, první jmenovaný vzal situaci na sebe a vystřelil, čímž zaměstnal brankáře Laurikainena, který si s jeho zakončením skvěle poradil!
29:55'
V rámci vlastního oslabení osamocen na branku soupeře vyrazil Sobotka, s jeho bekhendovým zakončením si následně poradit musel brankář Laurikainen!
29:28'
Pavelkovo nahození od modré čáry se neúspěšně dorazit snažil Šťastný, následně se těžiště hry dostalo do rohu kluziště v obranném pásmu Sparty.
29:07'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Aaron Irving – 2 min., podrážení.
27:39'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané jdou opět do vedení! Kousal na útočné modré čáře skvěle nalezl do prostoru mezikruží najíždějícího osamoceného JANA BUCHTELEHO, jenž nadvakrát dokázal překonat brankáře Laurikainena, když mu po neúspěšném bekhendovém zakončení vyšlo to forhendové. Asistence: Pavel Kousal.
27:00'
Pražané se nahozeními snaží dopracovat do obranného pásma soupeře, na delší časové úseky se jim to však pro pozornou obranu hostů nedaří.
25:50'
Po dlouhé době také zajímavá akce z pohledu Pražanů, Sobotka vjel do pásma s kotoučem na holi, který předložil mezi kruhy Krejčíkovi. Střelu sparťanského obránce ještě následně mohl právě Sobotka dorážet, to se mu však již nepovedlo.
23:58'
Hradec právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno! Perret zpoza branky nalezl na kraji pravého kruhu dobře postaveného ALEXE TAMÁŠIHO, který následně zamířil přesně mezi Kořenářovu vyrážečku a pravý beton. Asistence: Jordann Perret.
23:38'
Pavelkovu střelu tahem vyslanou z prostoru nad levým kruhem pokryl Kořenář úspěšně lapačkou, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
22:33'
Hradečtí vytrvale kombinují v soupeřově obranném pásmu, je znát, že touží po vyrovnání.
21:19'
Pražané v úvodu druhé části dokázali úspěšně dobránit přesilovou hru soupeře.
20:18'
Pavelkovu přihrávku od útočné modré čáry zablokoval jeden z hráčů soupeře, kotouč se tak dostal až do hostujícího obranného pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Na led nám již opět postupně nastupují hráči obou mužstev, to značí jediné – druhá třetina je za dveřmi.
Další třetina začíná přibližně v 19:20.
První třetina je za námi, Pražané lehce se štěstím drží vedení 1:0 poté, co se prosadil Pavel Kousal, herní převaha je však na hostující straně, o čemž svědčí mimo jiné stav střel na branku, ten je momentálně 12:3 ve prospěch Královéhradeckých.
20:00'
První třetina skončila.
19:28'
Milimetrovou přihrávkou z pravého do levého kruhu nalezl Estephan volného Blaina, ten před sebou měl zcela odkrytou branku soupeře, přesto nepochopitelně svým zakončením minul!
19:19'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vojtěch Mozík – 2 min., podrážení.
17:55'
Po objetí branky soupeře bekhendem zakončoval Perret, Kořenář byl na tuto variantu připraven a úspěšně zasáhl.
16:50'
Ihned po vyhraném vhazování z prostoru levého kruhu vypálil Šťastný, jeho rána se otřela o boční síťku Kořenářovy branky.
16:30'
Hra se nyní přelévá na obě strany, ani jeden z týmů není momentálně schopen vytvořit si nad soupeřem vytrvalejší převahu.
14:51'
I druhou přesilovou hru soupeře hráči Mountfieldu úspěšně ubránili, domácí se nedostali k žádné zajímavější situaci.
14:00'
Sparta pokračuje v dosavadní přesilovkové mizérii dnešního zápasu, Hradečtí soupeři vůbec nepovolují vstup do jejich obranného pásma.
13:30'
Hradečtí úspěšně kotouč vyhazují až ke Kořenářovi a mohou tak zamířit za vytouženým střídáním.
12:51'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Jeremie Blain – 2 min., nedovolené bránění.
12:30'
Pilařova střela vyslaná z prostoru před levým kruhem končí až v ochranné síti, vhazovat se bude po Kořenářově pravici.
11:22'
Také Mountfield úspěšně zvládl své první oslabení v rámci dnešního zápasu.
10:15'
Sparťanům se v dosavadním průběhu přesilové hry vůbec nedaří udržet se v obranném pásmu soupeře po delší časový úsek.
09:43'
Hosté úspěšně vyhazují a obranná čtveřice tak může zamířit vystřídat.
09:22'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Graeme McCormack – 2 min., držení.
08:43'
Z prostoru u levého kruhu těsně před brankovištěm se o střelu pokusil Mozík, kotouč mířený do pravého horního růžku branky skončil na zadním mantinelu.
08:27'
První oslabení v zápase dokázali sparťané úspěšně ubránit.
07:23'
Buchtele vyváží kotouč až do obranného pásma soupeře, Pražané si tak ve vlastním oslabení mohou na několik momentů oddychnout.
06:34'
Blainova přízemní střela od modré čáry Kořenářovi vypadla z výstroje do prostoru před brankovištěm, v následném závaru se ani jeden z hráčů hostů nedokázal dopracovat k možnému zakončení.
06:27'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Aaron Irving – 2 min., hrubost.
05:30'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení! Najman si s kotoučem na holi najel do levého rohu v rámci obranného pásma soupeře, poté kotouč odeslal do prostoru mezikruží na PAVLA KOUSALA, který střelou nad beton překonal brankáře Laurikainena! Asistence: Ondřej Najman.
03:57'
Sobotka obkroužil hostující branku a poslal kotouč na střelu z první Irvingovi do prostoru pravého kruhu, pokus byl následně zablokován jedním z pozorných obránců hostů.
03:28'
O zakončení po objetí domácí branky se neúspěšně snažil Perret, následně ještě od modré čáry své střelecké štěstí okusil Pavelka, Kořenář byl připraven.
02:35'
Pavlík nabil kotouč Blainovi na střelu od modré čáry, prudkou přízemní ránu Kořenář dokázal betonem vyrazit mimo pro Spartu nebezpečný prostor.
01:42'
Prudkou Buchteleho přihrávku mířenou na prostoru mezikruží Kousal nedokázal zpracovat, ke kotouči se tak záhy dostal soupeř.
00:31'
První střelecký pokus utkání, Formanovu střelu vyslanou z prostoru levého kruhu vykryl brankář hostů Laurikainen vyrážečkou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledovou plochu nám již za ovací domácího publika nastupují sparťané, brzy se přidají také Královéhradečtí. Utkání za malou chvíli začíná.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Beaudin, Irving, Kempný (A), Moravčík, Krejčík, Mikliš, Mozík – Forman (A), Sobotka, Řepík (C) – D. Vitouch, Horák, Hrabík – Buchtele, O. Najman, P. Kousal – Harper, Lajunen, Kassian.
Trenér: Pavel Gross

Mountfield HK: Laurikainen (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Miškář, Zámečník.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Frodl, Šimánek.
Poslední tři vzájemná utkání:
Mountfield HK – HC Sparta Praha 2:3sn
Mountfield HK – HC Sparta Praha 2:1
HC Sparta Praha – Mountfield HK 3:1
Mountfield si svými posledními výsledky zablokoval možnost umístit se do čtvrtého místa zajišťujícího čtvrtfinále, z posledních čtyřech zápasů totiž Královéhradečtí vytěžili pouhé jediné vítězství s Karlovými Vary (3:0), porážkám naopak nezabránili v utkáních s Třincem (2:3), Pardubicemi (2:3p) a v posledním odehraném zápase s Olomoucí (2:4).

I přes toto nepovedené období bude zajímavé sledovat, jak bude v zápase vypadat poměr střelby z obou stran, v kontrastu se Spartou dovolující soupeřům minimum střeleckých pokusů na šedesát minut totiž právě Hradečtí drží nejvyšší průměr vyslaných střel na jeden zápas (32,92).

Horší výsledky se nikterak nepodepisují na skvostné formě elitního útočníka Mountfieldu Olivera Okuliara, ten si jen v posledních čtyřech odehraných zápasech přisal hned sedm bodů za pět gólů a dvě asistence.
Sparta se po bolestné porážce s brněnskou Kometou (4:5sn) navrátila na vítěznou vlnu, když Pražané na jejich vlastním kluzišti smetli Litvínov (8:3). Tým z hlavního města si ziskem tří bodů mimo jiné zajistil umístění na druhém místě po základní části.

Kromě dlouhodobě vynikajícího oslabení budou Pražané moct těžit také z toho, že soupeře obecně ke střelám příliš nepouštějí, pouhých 25,22 střel proti na každých šedesát minut je vůbec nejlepší údaj z celé soutěže.

Na zmíněném vysokém vítězství nad Vervou se mimo jiné podílelo nově utvořené kanadské útočné duo Zack Kassian a Stephen Harper, oba útočníci Pražanů si připsali své první góly v novém působišti a po jedné asistenci navrch.
V rámci padesátého kola Tipsport Extraligy přivítá pražská Sparta na domácím ledě královéhradecký Mountfield.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud