Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Olomouc - 29. září 2023   18:30

Sparta
27:27' Horák (Kestner) • 34:02' Řepík  • 41:32' Buchtele (Hauser) • 54:17' Horák (P. Kousal)
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Sparta
J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný (A), Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), O. Najman, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Vitouch, Konečný.
Cabák, Ondráček – Klouček, Thuma.
O2 arena, Praha
7253 diváků
Olomouc

S tímto se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera.
Dnešní utkání je u konce! Sparťané si ve třetí třetině zásluhou Buchteleho a Horáka ještě pojistili své vedení a nadále tak zůstávají v tomto ročníku neporaženi. Naopak Olomouc zapisuje třetí porážku za sebou.
57:49'
Skrytou střelu od modré Kovář vyráží do rohu.
57:21'
Až k zakončení se ve vlastním oslabení dostal Buchtele, z ostrého úhlu ale Sedláčka nepřekvapil.
56:51'
Střelu Chmielewského přizvedl Mozík do ochranné sítě.
56:26'
Miroslav Forman – 2 min., hákování.
56:06'
Kempný proti dvěma olomouckým hráčům neudžel puk a hra se tak stěhuje do středního pásma.
Dnešní utkání sleduje 7253 diváků.
55:30'
55:08'
Olomoucká branka se ocitá mimo svou pozici, hra je přerušena.
54:17'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané dvojnásobné přesilovky využívají! Krásné souhru zakončil z předbrankového prostoru v pokleku ROMAN HORÁK. Asistence: Pavel Kousal.
54:04'
Sedláček má po střele z mezikruží puk ve své rukavici.
Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.
53:14'
Jan Knotek – 2 min., nedovolené bránění,
Jakub Sirota – 2 min., nedovolené bránění.
52:57'
Další signalizovaná výhoda pro Spartu, jejíž hráči opět zamkli Olomouc před Sedláčkem.
52:30'
Puk končí mimo ledovou plochu, následuje poslední komerční přestávka zápasu.
51:40'
Sparťané teď dlouho drželi Olomouc v obranné třetině, žádná střela ale na Sedláčka neletěla.
50:45'
Najmanovu střelu od modré Sedláček vyráží do rohu.
49:58'
Zakázané uvolnění Olomouce.
49:53'
Moravčík zkoušel střílet z mezikruží a vzápětí ještě jednou od modré, oba pokusy ale Sedláček bez problémů vyráží.
49:00'
Hra se vyvíjí bez větších šancí na obou stranách.
48:25'
Orsava pálil z levého kruhu, Kovář vyráží.
48:12'
Sirota od modré přestřelil.
48:06'
Icing Pražanů.
47:54'
Sparťané teď dvakrát neúspěšně založili útok, ale zkoušejí to znovu.
47:29'
Rašner svou dělovkou od modré přesně trefil lapačku Kováře, následuje komerční přestávka.
47:25'
Zakázané uvolnění Sparty.
46:51'
Krejčík pálil z mezikruží po přihrávce zpoza branky. Sedláček teď svou lapačkou vytáhl výborný zákrok.
46:14'
Další nepřesnou rozehrávku Sparty zachytila obrana hostujících a znovu tak posílají puk za Kováře.
45:35'
Hanáci vyhazují.
45:17'
Kempný dvakrát prověřil Sedláčka, první střelu olomoucký brankář vyrazil, druhou už chytá do své lapačky.
44:53'
Pavel Musil – 2 min., podrážení.
44:30'
Je signalizovaný hostující trest, sparťané už v šesti rozjíždějí akci.
43:40'
Hauser po vhazování přestřelil olomouckou branku.
43:36'
Zakázané uvolnění Hanáků.
43:09'
Chlapíkovu střelu ze slotu chytá Sedláček do své lapačky.
42:10'
Jeden z domácích hráčů ztratil po ataku rovnováhu a srazil Sedláčka v olomoucké brance. Hra je přerušena.
41:32'
Hauser svou přihrávkou zpoza branky přesně našel JANA BUCHTELEHO, který, byť mu střela nesedla, z bezprostřední blízkosti zakončil přesně. Asistence: Petr Hauser.
41:22'
Další pokus ihned po vhazování znovu chytá Sedláček.
41:14'
Horák z mezikruží trefil pouze hruď Sedláčka, vhazování po levé ruce gólmana hostí.
41:03'
Kousalovu střelu z pravého kruhu vyráží Sedláček zpět do hry.
40:45'
Domácí uklidňují hru za svou brankou, oba týmy střídají.
40:22'
Icing Sparty.
40:05'
Sparťané vyhráli úvodní vhazování a Mozík míří do útočného pásma.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 20:12.
Ve druhém dějství byli domácí opět aktivnější a tentokrát už z tlaku branky vytěžili. Skóre zápasu otevřel těsně před polovinou zápasu po hezké souhře s Kestnerem Roman Horák. Na svého spoluhráče pak druhou brankou po chybě v olomoucké rozehrávce navázal Řepík. Oba týmy měly ve druhé části k dispozici dvě početní převahy, speciální formace ale dnes zatím ani jednomu týmu nefungují podle představ.
40:00'
39:14'
Chlapík posílal přes osu přihrávku na osamoceného najíždějícího Horáka, ten ale přihrávku dostal na brusle a nezvládl do poloodkryté branky zakončit.
38:22'
Knotek z předbrankového prostoru vyzkoušel Kováře, sparťanský brankář puk srazil betony do rohu kluziště.
37:45'
Sirotův pokus od modré trefil pouze jeho vlastního spoluhráče, vzápětí se domácí opět osvobozují.
37:00'
36:50'
Filip Chlapík – 2 min., hákování.
36:40'
Řepík si najel až před Sedláčka, po dobrém obranném zákroku Hanáku se ale nedostal k zakončení.
35:56'
Rašner vystihl ve středním pásmu rozehrávku Sparty a míří do útočné třetiny.
35:10'
Zakázané uvolnění domácích.
34:47'
Ofsajd Olomouce, následuje komerční přestávka.
34:02'
Olomoučtí se za svou brankou dopustil chyby v rozehrávce a puk se odrazil přesně před MICHALA ŘEPÍKA, který přesně trefil skulinku mezi betony Sedláčka. Bez asistence.
33:29'
Kestnerova střela z pravého kruhu byla zblokována.
32:54'
Krejčíkovo nahození od modré tečoval Horák, puk už ale nezvládl za Sedláčka dorazit.
32:24'
Hanáci se opět osvobozují.
31:51'
Jan Švrček – 2 min., podrážení.
31:39'
Formanovo nahození od modré bylo tečováno jen těsně mimo olomouckou branku.
31:02'
Olomoučtí se po delší chvíli dostali do útočného pásma, k žádně střele se ale nedostali.
30:08'
Souboj o puk za olomouckou brankou končí po hvizdu rozhodčích, vhazování před Sedláčkem.
30:00'
Řepíkova střela z vrcholku levého kruhu byla sražena do rohu.
29:20'
Olomouc se osvobozuje.
29:05'
Kestner si s pukem nabruslil až na pravý kruh, odkud chtěl střílet, ale promáchl.
28:42'
Irving z pravého kruhu trefil pouze hruď Sedláčka.
28:29'
Adam Rutar – 2 min., hákování.
27:27'
Kestner poslal přesnou zadovku do mezikruží, odkud z první Sedláčka prostřelil ROMAN HORÁK, který tak otevírá skóre zápasu. Asistence: Josh Kestner.
26:37'
Kousal nečekaně dostal přihrávku před Sedláčkem, zkusil zadovkou, ale olomouckého brankáře netrefil.
26:23'
Olomoucká branka se ocitá mimo pozici, následuje komerční přestávka.
26:18'
Krejčík přihrál na pravý kruh Řepíkovi, střelu sparťanského kapitána Sedláček betony vyráží.
25:40'
Hra se teď vyvíjí bez šancí na obou stranách.
25:25'
Ofsajd Sparty.
24:34'
Domácí se opět osvobozují. Olomoučtí se zatím nedokáží udržet v útočném pásmu.
24:12'
Další puk letí až k Sedláčkovi.
23:28'
Sparťané se osvobozují.
23:14'
Ondřej Mikliš – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
22:20'
Musil a Macuh najížděli dva na nikoho na Kováře, sparťanský brankář si ale poradil se střelou i následnou dorážkou.
22:00'
Sparťané jsou na začátku druhé třetiny aktivnější a znovu kombinují v útočném pásmu.
21:39'
Kousal s Kestnerem teď u pravé tyčky zkoušeli dorážek, přes Sedláčkův beton se jim ale puk zvednout nepodařilo.
20:46'
Najíždějící Kousal se ocitl sám tváří v tvář Sedláčkovi, sparťanský útočník zkusil kličku, ale těsně před zakončením mu puk sjel z hokejky.
20:27'
Sparťané vyhráli úvodní buly a hra se tak přesouvá do obranné třetiny Olomouce.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:18.
V první třetině byl lehce aktivnější domácí celek, žádné branky jsme se ale nedočkali. Pražané měli k dispozici tři přesilové hry, ty se však domácímu celku nevydařily podle představ. V největší sparťanské příležitosti byl Řepík, před poloodkrytou brankou mu ale kotouč sjel z hokejky. Olomoučtí také měli své šance, když hned ve druhé minutě měl ve svém brankovišti Kovář potíže s dorážkami a v polovině první třetiny pak Chmielewski trefil tyčku.
20:00'
19:50'
Olomouc uklidňuje v posledních vteřinách hru za svou brankou, v této třetině už se nic nestane.
19:00'
Ani tato přesilovka se Spartě nedaří, domácí hráči znovu musejí začít až se své obranné třetiny.
18:14'
Kempný od modré minul olomouckou branku.
18:00'
Řepík mohl zakončovat do poloodkryté branky, puk mu ale sklouzl z hokejky!
16:28'
Oba týmy si teď vystřídaly puk nepřesnými rozehrávkami.
15:49'
O puk se nyní bojuje v rohu sparťanské obranné třetiny.
15:13'
Sparťané uklidňují hru a stahují se do svého obranného pásma, oba týmy střídají.
14:37'
Sparťané vyhráli vhazování a drží se v útočném pásmu.
14:17'
Icing Olomouce.
14:08'
Forman z mezikruží přestřelil Sedláčkovu branku.
13:00'
Buchtele vystihl nepřesnou rozehrávku Olomouce a sparťané si mohou prodloužit pobyt v útočném pásmu.
12:42'
Lajunen zakončoval po objetí branky, Sedláček přikrývá puk pod rukavici.
12:30'
Horákův pokus z vrcholku levého kruhu Sedláček vyráží, následuje další komerční přestávka.
12:05'
Moravčík po chvilkovém zámku vystřelil z ostrého úhlu, jeho pokus končí v Sedláčkově naručí.
11:30'
Řepík z ostrého úhlu taktéž těsně minul.
10:54'
Kuskův pokus z pravé strany končí těsně mimo sparťanskou branku.
10:35'
10:11'
Sirotovu střelu od modré kryje Kovář.
10:04'
Chmielewski vzápětí trefuje tyčku!
09:30'
Chmielewski posílal nebezpečnou přihrávku do předbrankového prostoru, jeho spoluhráč ale dorážku promáchl.
09:13'
Aaron Irving – 2 min., nedovolené bránění.
09:13'
První komerční přestávka zápasu.
09:01'
Irving na Sedláčka vyslal dělovku z pravého kruhu, olomouckou branku ale minul.
08:00'
07:50'
Řepík to zkoušel z pravého kruhu, Sedláček ránu vyráží.
07:33'
Dvojnásobná přesilovka Sparty končí ve chvíli, kdy si Sedláček připisuje po střele z levého kruhu další zákrok.
07:01'
Jan Švrček – 2 min., nedovolené bránění.
07:01'
Kestner to zkusil zpoza bloku, Sedláček si připisuje zákrok a vzápětí následuje další vyloučení.
06:28'
Spartě se přesilovka zatím vůbec nedaří, další puk končí až u Kováře.
06:06'
Kovář teď vyjel daleko z branky, aby pomohl svému týmu z rozehrávkou.
05:49'
Olomoučtí se osvobozují.
05:28'
Adam Rutar – 2 min., sekání.
05:20'
Je signalizovaná výhoda pro domácí, Chlapík to zkoušel od modré, ale minul.
04:56'
Lajunen znovu zaváží puk do útočného pásma Sparty, domácí jsou na začátku zápasu aktivnější.
04:23'
Kestner posílal dlouhou přihrávku do útočného pásma na najíždějícího Kousala, ten ji ale těsně nezachytil.
03:40'
Sparťané teď na modré dobře udrželi pásmo a tlačí Olomouc v jejich obranné třetině.
02:59'
Formanův pokus z mezikruží končí blokem hostující obrany.
02:43'
Konečného střelu Sedláček vyrazil přesně před Neměčka, který ale nestihl svou hůl včas nastavit k dorážce do odkryté branky.
02:29'
Sedláček si po střele z levého kruhu připisuje další zákrok.
01:33'
Kousal najížděl sám do útočného pásma, z pravého kruhu střílel pouze nad olomouckou branku.
01:14'
Kovář teď neudržel puk ve své výstroji a byl z toho pro Spartu velký problém. Puk skákal po brankové čáře, první branka utkání z toho ale nakonec není.
00:34'
Najman dorážel sparťanskou akci, Sedláček chytá puk do své lapačky.
00:18'
Olomouc se po dobrém forčekingu usazuje v útočném pásmu.
00:01'

HC Sparta Praha: J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný, Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík, O. Najman, Řepík (C) – P. Kousal (A), Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman (A), Vitouch, Konečný.
Trenér: Pavel Gross

HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Černý, Ondrušek (C), Sirota, Rutar, Švrček, Rašner, Řezníček – Orsava, Nahodil (A), Kusko – Navrátil, Knotek (A), Kunc – P. Musil, Macuh, Chmielewski – Kucsera, Menšík, Klimek.
Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Klouček, Thuma.

HC Olomouc

Olomouc se aktuálně v tabulce nachází na deváté pozici, když Hanáci za dvě výhry a tři porážky posbírali šest bodů. V posledním kole Hanáci nestačili na Třinec, když sice dokázali snížit z 1:4 na 3:4, poslat zápas do prodloužení už se ale svěřencům Jana Tomajka nepodařilo. Olomouc si zatím nedokáže pomoci ani speciálními formacemi, když je s jedinou využitou přesilovkou dokonce nejhorším týmem extraligy. Nejvíce bodujícími hráči Olomouce jsou po pěti odehraných zápasech Jakub Navrátil a Dalibor Řezníček (oba 2+2).
Výsledky posledních zápasů Sparty:

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 2:3
HC Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 1:7
HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 4:3sn
HC Sparta Praha

Sparťané zažívají nejlepší vstup do sezony za posledních dvacet let, když v dosavadních pěti utkáních dokázali porazit všechny soupeře a ztratili pouze dva body za výhry po samostatných nájezdech. Svěřenci trenérů Grosse a Hořavy se tak po zásluze aktuálně nacházejí na první příčce tabulky. Sparťany táhnou hlavně první a třetí nejproduktivnější hráči celé ligy, kterými jsou kapitán Michal Řepík (5+4) a předsezónní navrátilec Filip Chlapík (1+7). Pražané také nejenže disponují skvělým procentem ubráněných oslabení (90,5%), ale v prvních pěti zápasech v něm dokázali dokonce třikrát skórovat.
Přeji Vám hezký páteční večer z pražské O2 areny, kde je v rámci šestého kola TELH naplánováno utkání mezi domácí Spartou a Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.