Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Kladno - 28. listopadu 2023   17:00

Ukončeno
Třinec
09:40' Pánik (Marinčin) • 20:46' Pánik (Nestrašil, J. Jeřábek) • 44:16' Voženílek (Nestrašil, J. Jeřábek) • 61:42' Voženílek (Nestrašil)
4:3
(1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Kladno
03:24' Tralmaks  (Kusý) • 16:04' Tralmaks  (Klepiš, Smoleňák) • 49:32' Ticháček  (Tralmaks, Martenet)
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil (A) – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Doktor, Čacho, Dravecký (A).
Rozhodčí
J. Ondráček, Vrba – Hlavatý, Rožánek
Werk arena, Třinec
3 939 diváků
Kladno
Sestavy:
Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – M. Procházka, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Melka, Jarůšek – Strnad (A), Babka, Smoleňák (C) – Bláha.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost při čtení dnešního textového online přenosu a naše redakce se těší opět brzy na shledání s vámi čtenáři. Oceláři jsou totiž uprostřed pětizápasové domácí série a po dnešní výhře s Kladnem už v pátek 1. prosince 2023 od 17 hodin se představí na ledě třinecké Werk areny. To se pod Javorovým odehraje zápas 24. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice. Do té doby se mějte hezky!
Prodloužení tak nakonec rozhodla de facto situace ještě z normální hrací doby. V poslední sekundě podrazil Pánika při jeho individuální tvorbě Dotchin a domácí následně využili přesilovou hru. Opět u toho byla dvojice Nestrašil, jehož střelu do tyče dorazil aktivní Daniel Voženílek. Rozhodčí ještě dlouho zkoumali, zda to bylo úmyslným kopnutím, ale došli k závěru, že nikoliv.
Nejlepší hráči: Richard Pánik – Eduards Tralmaks
Konec zápasu.
61:42'
Třinec právě vstřelil branku!
Na základě zkoumání brankové situace s videorozhodčím bylo zjištěno, že gólu nebylo dosaženo zjevným kopnutím, gól je tak uznán. Za střelce branky je označen DANIEL VOŽENÍLEK. Asistence: Andrej Nestrašil. Konečný stav utkání 4:3.
Komunikace rozhodčích s videorozhodčích a zkoumání na videu už probíhá skutečně dlouho. Teď rozhodčí sundali sluchátka a šli ještě ke klasickému telefonu. Hráči mezitím začali kroužit po ledové ploše, aby udrželi svaly zahřáté, pokud by se ještě hrálo.
61:42'
Kotouč končí v kladenské síti, ale rozhodčí jedou situaci ještě dořešit s videem. Nestrašil totiž orazítkoval tyč Bowovy branky a následně do brankoviště vpadl Voženílek a od něj kotouč skončil za brankovou čárou. Rozhodčí ještě situaci prověří, zda to bylo podle pravidel. Rozhodnutí na ledě znělo – branka.
61:20'
Jeřábkova střela z první končí na zadní síti branky.
61:04'
Hosté měli puk na lopatě, ale nevyhodili...
60:32'
Pánik dostal nabito opět na pravý kruh. Střela se mu moc nepovedla, ale o to těžší možná pro Bowa byla. Ale má ji v lapačce.
60:23'
Pánik z první z pravé strany střílí těsně nad.
60:15'
Oceláři jsou v útočném pásmu.
60:01'
Úvodní vhazování prodloužení vyhrál Nestrašil nad Pytlíkem.
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku 22:27
Střely mimo 13:13
Zblokované střely 12:7
Hity 4:9
Vhazování 36:32
Trestné minuty 8:14
Ve třetí třetině jsme viděli dva góly. Nejprve v přesilovce Daniel Voženílek usměrnil do sítě Nestrašilovu střelu z levého křídla. Pak hosté nevyužili přesilovku, ale vyrovnal záhy poté svižnou střelou Jiří Ticháček. Zápas dospěl do prodloužení, které Oceláři zahájí 1:59 min. dlouhou přesilovkou po faulu Dotchina na Pánika z poslední sekundy normální hrací doby. Třinečtí zapisují patnácté bodové utkání v řadě, naopak Kladno si povede minimálně důležitý bod zpod Javorového.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
Pánik získal ve vlastním pásmu puk, postupoval v situace dva na dva s Voženílkem a v útočném pásmu šikovně motal hlavu hostujícím hráčům. Nakonec Jake Dotchin (KLA) mu padl pod nohy a je vyloučen. Přesně sekundu před koncem normální hrací doby tak začne Ocelářům přesilovka. Faulem je podrážení.
59:31'
Hosté vyhráli buly a Jarůšek se Smoleňákem zavezl puk do pásma, kde bojují s Marinčinem.
59:23'
Hosté vyhráli buly a Hejda jej posílá o skla až na icing.
Dnešní utkání sleduje 3 939 diváků.
59:13'
Čacho ještě z rohu poslal puk na Bowa a ten jej na zemi v brankovišti přikryl před Hrehorčákem.
58:54'
Pytlík nahodil puk z levého křídla tak, že ho Mazanec neviděl a následně se přes Smoleňáka s Marinčinem nemohl dostat ke kotouči.
58:29'
Hosté opět šikovně vyhodili, že to není icing a domácí musí pro puk do vlastního pásma.
58:15'
Marinčin sbírá puk ve vlastním pásmu...
57:52'
Chvíli se hrálo v kladenské obraně, ale situace končí poté, co Jeřábek vytkloukl Smoleňákovi bloky.
57:29'
Martenet teď ne úplně ideálně zasáhl před Kurovským a domácí s Draveckým zatáhnou hru do útočného pásma.
57:02'
Tvrdý boj o každý puk teď sledujeme.
56:23'
Hosté vydloubli puk z vlastního pásma, ale ten šel na zakázané uvolnění velmi pomalu a Jeřábek byl u něj dřív, takže další vhazování z toho není.
56:09'
A opět, ale teď za cenu zakázaného uvolnění.
55:49'
Voženílek ztratil v útočném rohu puk a Smith na modré nedostoupil Jarůška. Hosté dostávají puk daleko od své branky.
55:21'
Dravecký prošťouchl na útočné modré puk na Kurovského, ale ten dál akci nerozvinul.
54:55'
Hraje se v útočném pásmu hostů. Smoleňák s Pytlíkem teď dělali starosti domácím. Ty osvobodila až dvojice Roman – Hrehorčák.
54:31'
Dotchin nahodil teď puk ze středního pásma a Mazanec jej kryje. Následuje vhazování před třineckou brankou.
54:03'
Hosté pokrývají předbrankový prostor, domácí tam nemají prostor. V útoku se snaží hrát jednoduše. Klepiš teď posunul kotouč po modré Dotchinovi, který jej okamžitě poslal na branku.
53:31'
Bláha zatáhl kotouč dopředu, zdálo se, že jej odzbrojí Smith, ale nepovedlo se mu to. Ticháček poslal puk za branku, kde o něj bojuje Klepiš.
52:54'
Čacho z oblouku poslal puk před branku naslepo. Nikdo tam nebyl a proti puku nevyjel z modré Nedomlel, vyrazil proti němu Melka.
52:34'
Ofsajd hostů a následuje poslední komerční přestávka utkání.
52:20'
Boj o puk u mantinelu třineckého útočného pásma. Kotouč sbírá ve střední třetině Jeřábek.
51:59'
Nestrašil zpoza branky poslal puk do Bowova brankoviště. Tam se po puku natahoval Hrehorčák, Bow měl na ledě dřív lapačku. Třinecký útočník při té situaci dostal do tváře holí od Jarůška. Když se na něj obořil, dostal ještě ránu a skončil na zemi. Situace bez vyloučení.
51:29'
Slováček získal volný puk u pravého hrazení a z otočky jej poslal před branku. Tam byl volný Tralmaks, ale neprosadil se. Mazanec vykopl.
50:55'
Icing domácích a vhazuje se před třineckou brankou.
50:45'
Situace tři na dva na třinecké straně. Z pravé straně se pokoušel překvapit Bowa Vrána, ale nebezpečnější byla následující střela Pánika z levého kruhu.
50:30'
Po vyrovnávací brance sledujeme svižný hokej. Domácí se snažili získat výhodu zpět na svou stranu, hosté se také snaží hrát aktivně.
49:32'
Kladno právě vstřelilo branku!
To se jim ale nedaří. Oceláři ztrácejí puk ve vlastním pásmu, kotouč následně zpoza branky zamířil na vrchol pravého kruhu. Tam jej získal na hůl JIŘÍ TICHÁČEK a poslal svižnou střelu na Mazancovu branku. Kotouč se prudce odrazil od vnitřní konstrukce branky a rozhodčí si raději situaci ještě posvětili od videa. Asistence: Eduards Tralmaks, Chris Martenet. Stav utkání 3:3.
49:17'
Dobrá pasáž Ocelářů. Po ní domácí sbírají puk u své branky a snaží se rozjet další útočnou akci.
48:55'
Od Draveckého se dostal kotouč před branku na úplně volného Voženílka. Ten na vrcholu brankoviště zkusil Bowovi kličku, ale neuspěl.
48:13'
Kusý vystřelil z jízdy tvrdě do Mazancova ramena. Puk se následně odrazil do střední třetiny k Adámkovi, který zrovna vyskočil z trestné lavice. Puk si ale na holi nesrovnal a dostoupil jej vracející se Dotchin.
47:30'
Klepišova bomba z první z levého kruhu prošla Marinčinovi mezi nohama, ale Mazanec ji vyrazil. Poradil si i s následnou dorážkou a poté Pánik vyhazuje až do útočného pásma domácích.
47:01'
Čacho držel puk ve středním pásmu a byl tvrdě sražen Klepišem v půlkruhu rozhodčích. Hraje se dál.
46:36'
Puk šel od Ticháčka z modré čáry na pravý kruh, odkud z první střílel Tralmaks. Kotouč se následně prudce odrazil mimo útočné pásmo hostů.
46:14'
Puk šel po buly na zadní mantinel, odkud jej až za Bowa posílá Marinčin.
46:06'
Marian Adámek (TRI) zahákoval v útočném pásmu Rytířů Antonína Melku a dává hostům přesilovou hru k dispozici. Pokud dobře počítám, jedná se o třetí přesilovku, která Kladenským začne hned po komerční pauze.
45:44'
Nestrašil s Kurovským se snažili napadat hostující rozehrávku, ale neúspěšně. Nicméně ztracený puk sbírá ve středním pásmu Nedomlel.
45:24'
Další ofsajd třineckého týmu.
45:19'
Martenet nahodil puk za třineckou branku, kde jej nadvakrát přes Frolíka rozehrává Kundrátek.
45:04'
Dravecký při přechodu modré čáry dával puk do jízdy Čachovi, ale bylo to v ofsajdovém postavení.
44:55'
Kladenští se hned po třetí inkasované brance dostali do tlaku, ale třinecká obrana odolala.
44:16'
Třinec právě vstřelil branku!
Nakonec se ale Oceláři prosazují. Puk dostal na levém křídle do hole Nestrašil, který si jej potáhl na levý puntík a vystřelil. Zřejmě tam bylo ještě lehké usměrnění od DANIELA VOŽENÍLKA, který je označen za střelce. Každopádně Bow toho moc neviděl a kotouč skončil v jeho síti. Asistence: Andrej Nestrašil, Jakub Jeřábek. Stav utkání 3:2.
43:53'
Třinečtí se neudrželi na puku a přes Jeřábka vyhazuje Dotchin.
43:25'
Oceláři vyhráli buly a následně kombinovali v pásmu. Před Jeřábkovým nahozením od modré ale nestačil uskočit Vrána a hosté snadno vyhazují.
43:01'
Za podrážení je už z hráčské lavice vytáhnut Jakub Klepiš (KLA).
42:25'
Kurovský leží u mantinelu na zemi a Oceláři budou hrát další přesilovku. Zatím mají výhodu...
42:16'
Roman předal ve středním pásmu puk Hrehorčákovi, který jej zatáhl do útočné třetiny a zpětnou přihrávkou hledal Romana. Toho nenašel, ale do puku plácl úplně volný z druhé vlny najíždějící Polášek, ale trefil ležícího Bowa.
41:30'
Individuálně to zase zkoušel Pánik. Najel si před Bowa s obráncem na zádech od pravého hrazení, ale kladenský gólman vytrčenou holí mu vypíchl puk.
41:14'
Kladno je opět v pásmu, Martenetova střela ale byla velmi nepřesná.
40:37'
Pytlík vyhrál buly a Dotchin posílá puk až za Mazance. Melka skáče na led.
40:28'
Jeřábek dal na levý kruh Nestrašilovi, který posunul puk zpět na vrcholu kruhu stojícímu Vránovi a jeho střelu z první kryje Bow v lapačce.
40:20'
Třinečtí zatáhli puk do pásma a Kladenští ihned zase vyhodili. Následně je opět posunuta branka Bowa. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
40:08'
Oceláři vyhráli buly a hned puk posunul dopředu Voženílek, aby jej Bláha ihned vypinkul ven.
40:01'
Začala třetí třetina.
Jako první nezbytní aktéři dnešního zápasu se na led vracejí rozhodčí. Zápas bude pokračovat třetí částí hry asi za sto sekund. Ocelářům zbývá dohrát zhruba půlminuta přesilovky.
Třetí třetina začne cca v 18:53.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 16:19
Střely mimo 12:9
Zblokované střely 9:5
Hity 3:5
Vhazování 28:22
Trestné minuty 6:10
Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku a řadu přesilovek. Po půlminutě druhé části hry byl vyloučen dvoubrankový střelec hostů Tralmaks a hned po devíti sekundách jej vrátil zpět do hry vyrovnávací brankou Richard Pánik, který tak zapsal také druhou branku v zápase. Pak se neustále otvírala vrátka trestné lavice – za kladenskou stranu šel pykat Slováček, následně domácí Čacho, potom Vrána, ještě během jeho trestu na druhé straně též Smoleňák a v samotném závěru ještě Melka. Domácím zbývá odehrát 37 sekund z této poslední přesilovky ve třetí třetině.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:54'
Ale přesto ještě byla k vidění velká šance. Kundrátek dostal puk do jízdy na levém křídle a individuálně prošel až před Bowa, ale neprosadil se.
39:48'
Jeřábek musel sprintovat před Frolíkem a pomohl si pasem na Mazance.
39:17'
Oceláři to teď hráli trochu šablonovitě. Přihrávky na Pánika byly očividné a na druhé straně hosté zahrozili tři na tři. Moc nechybělo, aby přišel pas na volného Pytlíka před brankou.
38:37'
Oceláři ještě budou hrát v závěru druhé třetiny přesilovku. Za vražení na hrazení je vyloučen Antonín Melka (KLA).
38:35'
Procházka se zarazil v útočném pásmu s pukem a Oceláři rychle otočili hru. Hrehorčák z pravé strany centroval před branku, kde byl Roman, ale ten usměrnil puk těsně nad.
38:00'
Marinčin střílel od modré, Bow chytá do lapačky. Mezitím za jeho zády Dotchin složil Kurovského k zemi.
37:55'
Kundrátek musel nakopnout motory, ale nakonec byl v klíčovém prostoru dřív než Procházka a je z toho icing.
37:33'
Kundrátek nezachytil prudce vyhrané buly a hosté vyhazují. Teď už se Kladno ubrání přesilovce.
37:27'
Tuhý boj o puk musejí Oceláři absolvovat v útočném pásmu. Nakonec se rozestavěli, ale kombinace mezi Voženílkem a Pánikem k ničemu nevedla. Ani třinecký střelec dvou branek se ze strany potřetí neprosadil.
37:01'
Jeřábek teď od modré trefil bránícího kladenského hráče, kotouč zapadl za Bowa, ale než jej stačil Voženílek doklepnout do odkryté sítě, kanadský brankář byl na ledě a zakročil.
36:52'
Pánik dostal nabito od modré a následně se o dorážku snažil Vrána.
36:20'
Už se tak děje, ale Jeřábek rozjíždí od vlastní branky.
36:08'
Domácím se pak rýsovala šance na protiútok. Kurovský prováhal ideální moment na přihrávku, pokusil se ale pak vymotat zpoza branky a dostat puk za Bowa. Domácí budou za dvě sekundy hrát přesilovku.
35:54'
Dotchin i ve čtyřech zavezl puk do pásma, ale Frolík jej následně u mantinelu ztratil.
35:38'
Přesilovka hostů končí o 32 sekund dřív. Za sekání je vyloučen i kladenský kapitán – Radek Smoleňák (KLA) už sedí na trestné lavici.
35:22'
Pytlík dával ze strany Smoleňákovi, který byl nalepený na brankovišti, ale od jeho hole se puk odrazil za třineckou branku.
35:01'
Napodruhé už Oceláři vyhazují. Puk zatahují hosté zpět do pásma.
34:42'
Hosté zatím kombinují. Domácím se nepovedlo vyhodit, i když měli puk na lopatě. Zastavil u hrazení Tralmaks.
34:10'
Dalším vyloučeným třineckým hráčem je Petr Vrána (TRI). Třinecký kapitán je vyloučen za sekání. Přesilová hra Kladna začne opět po komerční přestávce.
33:55'
Hosté budou hrát přesilovku...
33:45'
Pytlík byl nepokrytý před brankou, kde se snažil dorazit za Mazance Smoleňákovu střelu z velkého úhlu. Nepodařilo se mu dát dost důrazu do střely.
33:14'
Další pobyt hostů v útočném pásmu se omezil na boj o puk kolem hrazení. Na druhou stranu se pak snažil dvakrát rozjet útočnou akci s kolegy z pětky Sikora, ale nedostal se přes modrou.
32:15'
Na druhé straně byl sám na ose na slotu Doktor a dostal přihrávku zpoza branky. Vypadá to, že mu tam bránící hráč hostů vložil do střely hůl. Puk šel každopádně mimo.
31:50'
Dravecký si teď ve vlastním pásmu vzal trochu velké sousto a pak musel být rád, že přihrávka hostů před branku, kde byli sami dva Rytíři, nenašla adresáta. Hru vyváží Hrehorčák.
31:31'
Dravecký nezametl puk před Dotchinem a pak Kusý točil třinecké hráče v jejich pásmu. Situace končí poté, co Dotchin střílí z pravé strany a Adámek pod sebou schoval puk. Následně je hra přerušena, protože Mazancova branka není ve správném postavení.
30:47'
Krátký tlak Ocelářů zahájila vysoká střela Nedomlela od modré a zakončila přihrávka zadovkou zpoza branky od Pánika, která nenašla adresáta.
30:09'
Teď se po tlaku domácích zase osvobozují hosté a to tak šikovně, že Marinčin musí dojet puk, aniž by to byl icing.
29:33'
A velká šance na druhé straně! Sikora vyjel s pukem z rohu a nahrál na slot, kde byl volný Nestrašil. Jeho střelu Bow odrazil betonem.
29:09'
Velký tlak Kladna před Mazancem! Až po dlouhé pasáži získává puk Hrehročák a s Adámkem uklidňují situaci.
28:50'
Strnad se vytočil zpoza branky a poslal puk na Mazance. Ten kotouč odrazil do strany.
28:12'
V závěru výborné přesilovky ještě lotyšský střelec opět z první po křížné přihrávce trefuje boční stranu třinecké branky. Následně už – s odklepáváním návratu Čacha na led ze strany Bowa – třinečtí hráči vyhazují.
28:00'
Ticháček míjí třineckou branku a následně se puk odráží k Draveckému. Třinečtí ale nevyhazují.
27:20'
Rychlá kombinace Ticháček – Klepiš a křížně na Tralmakse, kterému tyč vzala hattrickový zásah!
27:12'
Smoleňák přihrál Pytlíkovi na pravý puntík a jeho svižnou střelu našel třinecký brankář v lapačce!
26:56'
Ticháček přihrál u tyče stojícímu Smoleňákovi, ale jeho lehké usměrnění šlo mimo.
26:34'
Klepiš dostal nabito od Ticháčka na vrchol levého kruhu a jeho střelu z první Mazanec vykopl do rohu.
26:19'
Po čase útočná aktivita hostů. Melka se probíjel útočným pásmem a byl faulován. Jako druhý třinecký hokejista míří za katr Viliam Čacho (TRI), který je vyloučen za hákování. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
26:03'
Domácí už hráli proti pěti soupeřům, ale dále kombinovali v útočném pásmu. Hra je nakonec přerušena, protože Bowova branka není ve správném postavení.
25:21'
Po Marinčinově nahození schoval puk před Kurovským Bow. Domácí mají ještě čtvrtinu přesilovky k dispozici.
24:58'
Domácí teď byli sami dva před Bowem. Jeřábek vedl puk a na levé straně měl ještě Pánika. Zkusil sám vystřelit, kanadský brankář chytá.
24:46'
Hosté teď dvakrát vyhodili a třinečtí hokejisté začínají od Mazance.
24:19'
Nestrašil úřadoval na levé straně a centroval před branku, kde byl Voženílek. Ten byl ale pokryt. Následně Pánik z pravé strany trefil jmenovaného třinecké rozrážeče do zad.
23:51'
Čacho získal ve středním pásmu puk na Slováčkovi, obešel jej a postupoval na Bowa. Ze strany chtěl nahrát zpět na Doktora za sebou, ale byl faulován. Vyloučen je další hostující hráč, tentokrát Ondřej Slováček (KLA) za podrážení.
23:28'
Jeřábek chtěl po levém hrazení poslat puk na Vránu ve středním pásmu, ale do kotouče sáhl zřejmě Jarůšek. Tak nakonec poslal puk na lavici hostů přímo třinecký bek, protože se vhazuje před Mazancem.
23:08'
Polášek s Adámkem získali ve středním pásmu puk a poslali dopředu bojovat Vránovu formaci. Vypadalo to pro hosty dobře, ale nakonec se puk dostal na slot. Tam byl Voženílek a je tak do kotouče plácl. Bow chytá do lapačky.
22:27'
Marinčin trochu nazdařbůh rozehrával, ale Babka to z rohu zkoušel na slepo před branku. Tam nikdo nebyl, jen Roman, který vyvezl puk.
22:08'
Po další ofenzivní aktivitě hostů schoval puk do lapačky Mazanec a zařídil vhazování.
21:52'
Teď ale zajímavá situace pro hosty. Z levé strany mířil v akci tři na dva puk před branku, kam sjížděl Procházka, ale Mazancův beton odrazil puk mimo nebezpečí. Na druhé straně to neúspěšně s clonou zkoušel Sikora.
21:26'
Oceláři odrazili pokus Kladenských o útočnou aktivitu a sami mají myšlenky podniknout něco dopředu.
20:46'
Třinec právě vstřelil branku!
Kladenský snajpr nepobyl na trestné lavici dlouho. Po devíti sekundách jej vrátil zpět do hry RICHARD PÁNIK, který se prosadil z předbrankového prostoru. Asistence: Andrej Nestrašil, Jakub Jeřábek. Stav utkání 2:2.
20:37'
První třinecká formace byla zpět v pásmu velice rychle a při manévru kolem kladenské branky byl podražen Pánik. Fauloval jej Eduards Tralmaks (KLA). Střelec obou kladenských branek je vyloučen za podrážení.
20:25'
Třinečtí ještě pokračovali v aktivitě v útočném pásmu, ale při dalším pokusu o střelu zlomil tentýž hráč střelu.
20:13'
Úvodní buly pro sebe získali Oceláři a hned po pár sekundách od modré pálil těsně nad Marinčin.
20:01'
Začala druhá třetina.
Všichni aktéři dnešního utkání se pomalu vracejí na ledovou plochu. Utkání bude pokračovat zhruba za minutku.
Druhá třetina začne cca v 18:00.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 4:9
Střely mimo 8:2
Zblokované střely 6:3
Hity 1:3
Vhazování 14:13
Trestné minuty 2:2
V úvodní dvacetiminutovce jsme nakonec viděli tři branky. Utkání se rozjíždělo pomaleji, ale první zaznamenání hodnou situací byla úvodní branka. Z pravého kruhu se bekhendovým pokusem prosadil Eduards Tralmaks, který tak otevřel skóre. Domácí pak nevyužili přesilovku, ale vyrovnali v desáté minutě. To se svižnou střelou z pravého křídla prosadil Richard Pánik. Domácí pak neproměnili několik zajímavých příležitostí – dobrou šanci měl z pravé strany Doktor, individuálně se snažil prosadit opět Pánik. Hosté ale také uměli domácí podržet dlouhé fragmenty hry před jejich brankou, ale podruhé se prosadili z přesilovky – střelci první branky Eduardsi Tralmaksovi nabil na pravou stranu Klepiš. První třetina trvala dlouho – 22 minut a 51 sekund herního času. Pánikovu branku totiž rozhodčí na ledě nepostřehli a vrátili se k situaci až po dalším přerušení, které přišlo až téměř za tři minuty.
20:00'
První třetina skončila.
19:25'
Dotchin teď neutralizoval další ofenzivní aktivitu domácích. Zachytil Nestrašilovu přihrávku a poslal hru z pohledu svého týmu dopředu.
18:46'
Vránova formace teď po vyhraném buly v útočném pásmu podržela Rytíře v jejich pásmu, ale nepodařila se jim přihrávka na slot. Následně Dotchin dostal puk do středního pásma.
18:14'
Puk se nakonec dostal k Poláškovi, který jej poslal po kladenské brance. Odrazila se od bránícího hráče do ochranné sítě.
18:00'
Tuhý boj o puk kolem mantinelů ve třineckém útočném pásmu na hraně nedovoleného zákroku.
17:20'
Tvrdá střela Smithe ihned po buly byla nepřesná a odrazila se prudce do středního pásma. Domácí se pak dostali rychle zpět do pásma a Nestrašil nastřeloval puk na Bowa, možná na dorážku od spoluhráče.
17:02'
Tam se ale dlouho nehrálo. I Kladenští se provinili nepřesnou rozehrávkou a je z toho icing.
16:37'
Kundrátek s Jeřábkem zachytili další postup Kladna a přes Pánika dostávají puk aspoň za kladenskou branku.
16:22'
Oceláři jsou po druhé brance ve své síti trochu opařeni. Podruhé za sebou se provinili zakázaným uvolněním.
16:04'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté ale svou přesilovku na rozdíl od domácího týmu využijí. Mazanec vyrazil před sebe střelu z osy od modré čáry, kotouč se dostal ke Klepišovi, který ukázal přehled a poslal křížný puk na pravý kruh. Tam byl EDUARDS TRALMAKS a pohotově poslal z první puk do sítě. Asistence: Jakub Klepiš, Radek Smoleňák. Stav utkání 1:2.
15:52'
Pánik teď sáhl do rozehrávky Pytlíkovi, ale puk se nakonec dostal k Ticháčkovi. Ten jej poslal před branku Smoleňákovi, ale proti tomu utěsnil Mazanec tyč dobře.
15:16'
Přesilovku si v první třetině zahraje také Kladno. Adam Smith (TRI) je prvním vyloučeným hráčem, když fauloval po pravém hrazení postupujícího Ticháčka. Jeho přestupkem je nedovolené bránění.
14:55'
Trochu soubojová pasáž. Hosté nakonec vystaveni do ofsajdu poté, co tam zatáhl puk Tramalks.
14:13'
Po zakázaném uvolnění Kladna se vhazuje před Bowem.
14:05'
Pánik opět s nápaditou akcí z vlastní poloviny hřiště. Projel mezi obránci Kladna až před Bowa, ale zde měl trochu problém pokrýt puk a v malém prostoru ukvedlat Bowa a nakonec situaci kladenský brankář pokryl.
13:52'
Voženílek teď sebral nazdařbůh odehranou přihrávku do Vebera za brankou poté, co jej napadal Vrána, ale neměl komu před branku přihrát.
13:37'
Ofsajd Ocelářů při přechodu do útočného pásma. Je vyhlášená druhá komerční přestávka.
13:11'
Čacho s Draveckým teď dělali obrovské problémy napadáním v útočném pásmu Ticháčkovi s Pytlíkem. Nakonec se k puku na modré čáře dostal Marinčin a jeho nahození tečoval Čacho těsně vedle.
12:29'
Další přerušení poté, co zasahuje Mazanec. Ten musel krotit Slováčkovu střelu.
12:24'
Trochu zmatek před třineckou brankou, kde se zjevil obránce Hejda, kterému tam adresoval puk Klepiš. Zakázané uvolnění třineckých hráčů.
12:10'
Klepiš podržel puk za brankou, ale následně jej Dotchin s Hejdou posílají zpět.
11:49'
Na centr před brankoviště si teď sjížděl Veber, ale chyběl mu dobrý metr.
11:29'
Krásnou akcí se teď prezentoval Doktor! Získal puk na útočnou modrou, potáhl jej a vystřelil přes obránce. Puk směřoval do podobného místa jako u Pánikovy branky, ale Bow tentokrát zakročil a pohlídal si i následnou Doktorovu dorážku.
11:02'
Smoleňák prohrál za brankou souboj s Jeřábkem, následně vyvezl puk z pásma Voženílek a zdálo se, že by mohl založit i nějakou akci, to se ale nepovedlo.
10:44'
Smith neudržel na modré čáře přihrávku zpoza branky a musel couvat proti Babkovi. Nakonec udržel puk, Marinčin jej ale pak poslal na icing.
10:20'
Pánik odmítl u hrazení Melku a poslal puk za branku Voženílkovi. Tomu ale přihrávka před branku zpět prvně jmenovanému nevyšla.
10:02'
Hned po obnovení hry po vstřelené brance se valila na Bowa akce tři na dva. Nestrašil dal doprava na Kurovského, který měl na výběr buď vystřelit, nebo zkusit vyzvat před brankou Sikoru. Vsadil na střelu, ale ta mu nevyšla.
09:40'
Třinec právě vstřelil branku!
A skutečně je to tak. Rozhodčí zpětně prozkoumali situaci po svižné střele RICHARDA PÁNIKA z pravého křídla a čas je vrácen o necelé tři minuty. Asistence: Martin Marinčin. Stav utkání 1:1.
12:31'
Až teď došlo k přerušení. Je to pro ofsajd, hra bude pokračovat po komerční přestávce. V boxu pomocných rozhodčích bliká červené světlo, zřejmě si videorozhodčí volá hlavního rozhodčího ke konzultaci. Hráli jsme od inkriminované Pánikovy střely téměř tři minuty.
12:08'
Doktor získává puk ve středním pásmu a dává zpět na Nedomlela. Třinecký obránce zacouval a za střídání obou stran hra pokračuje dál.
11:31'
Polášek nahrál ze středního pásma Draveckému, ten nahazuje za kladenskou branku a vidíme všeobecné střídání.
11:04'
Frolík vyvezl puk zpoza branky a nahrál podél hrazení Dotchinovi. Hosté drží pásmo a bojují o puk kolem mantinelů.
10:28'
Jarůšek zatáhl puk do útočného pásma, ale Voženílek jej zablokoval a Smith vyhodil puk do střední třetiny.
09:46'
Richard Pánik teď zřejmě vyrovnal. Trefil tak přesně šibenici Bowovy branky, až zmátl hlavního rozhodčího. Ten rozpažil, ale skutečně to vypadalo na branku. Hrajeme zatím dál.
09:03'
Kusý s Tramalksem zkoušeli podobnou prohazovačku na útočné modré jako před prvním gólem. Teď jim ale sebral puk Jeřábek.
08:53'
Bow končí na zádech ve své brance, která je posunuta. Aby mohla hra pokračovat, musejí se na to podívat ledaři. Bow posunul branku bez cizího zavinění, zřejmě byla špatně ukotvena.
08:44'
Polášek teď dvakrát zastavil vyhozený puk podél hrazení a napodruhé po tom následovala zajímavá střela. Adámek dostal nabito na modrou a jeho střela trefila zřejmě Čacha před Bowem. Oceláři teď nebyli daleko vyrovnávací brance.
08:00'
Hrehorčák se hnal za vyhozeným pukem podél hrazení, ale sáhl po něm Slováček. Hosté nebudou vyloučeni, domácí aspoň dostali puk daleko od své branky.
07:25'
V závěru přesilovky ještě Adámek nahrál Kurovskému do ideální pozice na ose útočného pásma v mezikruží, ale třinecký forvard minul.
07:08'
Další Kundrátkův pokus o střelu zablokoval Ticháček a následně vyhodil Frolík.
06:37'
Oceláři kombinují hlavně po obvodu pětiúhelníku v pásmu. Když to vypadalo na nadějnou střeleckou pozici pro Kundrátka, ten promáchl nadějnou střeleckou pozici.
06:04'
Oceláři měli problém se usadit v pásmu, ale když se jim to povedlo, tak vyprodukovali aspoň střelu na brankáře. Jeřábek posunul puk Kundrátkovi do strany a jeho střelu z první kryje Bow.
05:28'
Oceláři teď hráli krátkou výhodu, když Antonín Melka (KLA) se provinil držením hole. V této krátké pasáži nahrál Voženílek na osu Pánikovi, ale jeho střela od modré byla sražena nad.
05:20'
Sražený puk končí mimo hřiště. Vhazuje se po pravici brankáře Bowa.
05:00'
Kladno ještě drželo pásmo, ale Oceláři zvládli dostat puk dost daleko od své branky. Rytíři dokázali ihned poslat puk zpět na modrou, ale Klepiš pak spíše odevzdal za třineckou branku.
04:31'
Hosté teď podrželi Oceláře před jejich brankou, ti se musejí uvolnit pouze zakázaným způsobem. Rytíři byli nastěhovaní před Mazancem a velkou šanci měl Procházka, který dostal před branku puk od modré od Ticháčka a zkoušel se vytočit. Před Mazancem byl sám, třinecký brankář ale včas zasáhl.
04:03'
Oceláři ihned opětují zvýšenou aktivitou, ale Adámek musel vycouvat před Frolíkem do středního pásma a Kladno jede do útoku.
03:24'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté ale o malý moment později otevírají skóre. EDUARDS TRALMAKS získal puk za modrou čáru, najel si na hranu pravého kruhu a odtud trefil horní patra třinecké branky. Asistence: Denis Kusý. Stav utkání 0:1.
03:19'
Strnad najel do útočné třetiny od levého mantinelu a následně z pravého puntíku vyzkoušel Mazancovu pozornost. Třinecký brankář vyrazil puk do strany.
02:58'
Pánik zatáhl puk do útočného pásma, postupoval po pravém křídle a jeho následný centr před branku minul Marinčin.
02:38'
Babka nahodil puk za třineckou branku, ale tam jej rychle získává Marinčin a vyváží kotouč.
02:24'
Dravecký nahodil puk do pásma, hosté jej rychle čistí. Adámek následně zachytil puk ve střední třetině, ale spolu s Draveckým se vystavili do ofsajdu.
01:56'
Holinka nenašel přes Vebera cestu pro Hrehorčáka ve středním pásmu, kladenský obránce posílá puk na třineckou stranu.
01:40'
Zakázané uvolnění Třince.
01:26'
Druhá třinecká formace ještě chvíli pobyla v útočném pásmu, ale více paseky z pohledu hostů nenadělali. Situaci řeší Ticháček s Frolíkem.
01:02'
Kurovský se dostal k odraženému puku u pravého hrazení a hledal cestu pro Sikoru.
00:34'
Oba týmy nakoukly do útočného pásma jen na zlomek sekundy. Následně Vrána zatáhl puk za Bowovu branku, ale Oceláři jej zde nevybojovali.
00:01'
Úvodním vhazováním mezi hole Petra Vrány a Jakuba Klepiše bylo zahájeno dnešní první střetnutí Třince a Kladna v této sezóně. Buly zkušených harcovníků vyhrál pro sebe domácí kapitán.
00:01'
Utkání právě začalo.
V třinecké aréně pomalu končí předzápasový program, jsou představovaní hlavní aktéři dnešního utkání, z nichž kvarteto rozhodčích už krouží po ledové ploše. V hledišti se scházejí diváci, vše tedy nasvědčuje tomu, že za tři minuty utkání začne.
Třinecký trenérský tým pod vedením hlavního Zdeňka Motáka postavil totožnou sestavu jako v nedělním domácím utkání s Karlovými Vary. Stále tak schází trojice elitních útočníků Růžička, Daňo, Hudáček – všichni z různých zdravotních důvodů. Jediná změna je v bráně, kde tentokrát začne Mazanec.

Kladenský realizační tým, který vede jako hlavní trenér Otakar Vejvoda, dnes v brance vsází na kanadského internacionála Bowa, jinak vepředu se představí v podstatě očekávaná sestava.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil (A) – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Doktor, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – M. Procházka, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Melka, Jarůšek – Strnad (A), Babka, Smoleňák (C) – Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: J. Ondráček, Vrba – Hlavatý, Rožánek.
Z kabiny Ocelářů

Třinečtí hokejisté naposledy v neděli doma otočili zápas s Karlovými Vary. Otáčet museli už počtvrté v řadě, poprvé z této série se ale nejednalo o dvoubrankové manko, ale počtvrté v řadě se jim podařilo zápas dovést k bodovému zisku – zde plnohodnotnému. Zápas ale nebyl pro Oceláře vůbec snadný, bruslivý klub z Karlových Varů až do samotného závěru a nepovedené hry v power play sahal po bodu. „Měli jsme slabší začátek, chvíli nám trvalo, než jsme se rozběhli. Pak ale přišel velmi dobrý začátek druhé třetiny, rychlé dva góly a pak to kluci odbojovali,“ hodnotil utkání asistent třineckého hlavního kouče Vladimír Országh. Slezané bodovali počtrnácté v řadě.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – V – V
Pozice v tabulce: 3.
Bilance: 21 zápasů, 10-4-4-3, skóre 69:50, 42 bodů
Bilance doma: 10 zápasů, 6-1-2-1, skóre 33:19, 22 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 6-2-2-0, skóre 36:19, 24 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 22 (9+13)
Nejlepší střelec: Martin Růžička, Marko Daňo oba 9
Brankář s největším počtem minut: Marek Mazanec 16 z. – 12/2, úsp. 92,03 %, prům. 2,23 g/z, 0 SO

Poslední zápas Třince:

26. listopadu 2023: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. A. Nestrašil (Kurovský, Kundrátek), 22. Miloš Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. A. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) – 14. O. Procházka (Gríger, Mikyska).
Z kabiny Rytířů

Kladenští měli poměrně úspěšný start do sezóny – po 13 odehraných zápasech měli na svém kontě solidních šest výher, tahali sérii tří vítězství v řadě, respektive čtyř v posledních pěti zápasech, a pokukovali po příčkách zaručujících boj o předkolo play off. Následujících sedm utkání v řadě, které prohráli a získali v nich pouhý bod (v neděli doma po nájezdech s Mladou Boleslaví), Kladenské však vrátily mentálně zpět do přemýšlení o záchraně v soutěži. „Podali jsme bojovný a zodpovědný výkon. Chybělo nám ale trošinku energie. Soupeř nás přebruslil, vytvořil si víc šancí než my. Když jsme měli šanci dát gól a odskočit soupeři jako třeba z nájezdu, tak se nám to nepovedlo,“ hodnotil zápas trenér Kladna Skrbek. Hráči Poldi mohli ale ze zápasu brát plnohodnotný bodový zisk – půlminutu před koncem normální hrací doby za stavu 2:2 skórovali, ale gól nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – P – P – P
Pozice v tabulce: 14.
Bilance: 20 zápasů, 3-3-3-11, skóre 45:73, 18 bodů
Bilance venku: 9 zápasů, 2-2-1-4, skóre 22:29, 11 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 2-0-1-7, skóre 20:39, 7 bodů
Nejproduktivnější hráč: Jiří Ticháček 18 (5+13)
Nejlepší střelec: Eduards Tralmaks 9
Brankář s největším počtem minut: Adam Brízgala 15 z. – 4/11, úsp. 89,89 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO

Poslední zápas Kladna:

26. listopadu 2023: Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1/0:0)
Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 30. Michael Frolík (Pytlík) – 28. Järvinen (Aaltonen, Pyrochta), 46. J. Stránský (Osburn, Dvořáček), roz. sam. náj. Lantoši.
Poslední vzájemný zápas

Třinečtí hokejisté se naposledy s Kladnem setkali v loňské sezóně. Letošní střetnutí naplánované na desáté kolo v pátek 13. října bylo odloženo a odehraje se až na konci ledna. Poslední utkání mezi těmito týmy se tak datuje na začátek února. Kladenští, kteří v té době bojovali o holý život a vyhnutí se baráži, podali výborný výkon, otočili dokonce vývoj utkání ze stavu 3:1 pro domácí a v páté minutě třetí třetiny nestárnoucí majitel klubu Jágr otočil skóre. Domácí nakonec zápas překlopili zpět na svou stranu, pro Rytíře to byla jediná porážka v sérii čtyř zápasů, z nichž ostatní tři vyhráli. Naopak pro Oceláře to bylo v depresivním závěru základní části jedno z mála vítězství – jedna ze čtyř výher z posledních 16 zápasů dlouhodobé části sezóny.

5. února 2023: HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. M. Daňo (A. Nestrašil, Marcinko), 20. M. Daňo (Martin Růžička, Marcinko), 24. Hrňa (Chmielewski), 47. Martin Růžička (M. Daňo), 52. Marcinko (M. Daňo) – 11. Plekanec (Jágr, Kubík), 32. Kubík (Plekanec), 39. Indrák (Sotnieks, Klepiš), 45. Jágr (Kubík, Plekanec).
Vážení přátelé nejlepšího českého ligového hokeje, vítejte! Po pouhých osmačtyřiceti hodinách se opět hlásíme z třinecké WERK ARENY s textovým online přenosem z utkání Tipsport extraligy. V rámci 23. kola nejvyšší české hokejové soutěže se odehraje utkání HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno. První měření sil těchto soupeřů je na programu v úterý 28. listopadu 2023 od 17 hodin. Tímto se nechte pozvat ke sledování zápasu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud