Základní část - ONLINE PŘENOS - Litvínov : Sparta

Litvínov

Sparta
0:4
- 29:13'M. Vitouch
- 30:44'O. Hrabík
- 37:55'K. Hrabík
- 44:59'Lajunen
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Litvínov
Sparta
- 29:13'M. Vitouch
- 30:44'O. Hrabík
- 37:55'K. Hrabík
- 44:59'Lajunen
Další informace:
- Rozhodčí
- Sýkora, Šindel – Hynek, Klouček
- Stadion
- Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
- Návštěvnost
- 5944 diváků
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Trenéři | |
Karel Mlejnek | Pavel Gross |
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 52 | 177:110 | 104 |
2 | ![]() | 52 | 137:130 | 91 |
3 | ![]() | 52 | 149:126 | 88 |
4 | ![]() | 52 | 147:139 | 84 |
5 | ![]() | 52 | 142:139 | 82 |
6 | ![]() | 52 | 141:148 | 80 |
7 | ![]() | 52 | 123:128 | 80 |
8 | ![]() | 52 | 118:133 | 78 |
9 | ![]() | 52 | 137:136 | 76 |
10 | ![]() | 52 | 121:123 | 74 |
11 | ![]() | 52 | 141:149 | 71 |
12 | ![]() | 52 | 144:162 | 64 |
13 | ![]() | 52 | 141:164 | 63 |
14 | ![]() | 52 | 121:152 | 57 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Branky a nahrávky: 30. M. Vitouch (Ton), 31. O. Hrabík (Horák), 38. K. Hrabík (Lajunen, Najman), 45. Lajunen (O. Hrabík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Hynek, Klouček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5944. Průběh zápasu: 0:4.
Hosté jdou ve vlastním oslabení do čtyřbrankového vedení a s domácími to už nevypadá vůbec dobře. Od levého hrazení se před Tomka nabruslil JANI LAJUNEN a poté ho zblízka do jeho protipohybu prostřelil – 0:4. Asistence: Ondřej Hrabík.
Kryštof Hrabík – 2 min., hákování.
A je z toho třetí gól v Tomkově síti. Po střele Lajunena se puk odrazil na levou stranu, kde vyplaval KRYŠTOF HRABÍK a jeho pohotové zakončení končí za Matejem Tomkem – 0:3. Domácí tak ztrácejí už tři branky. Asistence: Jani Lajunen a Ondřej Najman.
Michal Gut – 2 min., nedovolené bránění.
Netrvalo dlouho a hosté vedou už 2:0. Mezi kruhy se k puku dostal ONDŘEJ HRABÍK a jeho svižné zakončení pak končí za zády Mateje Tomka – 0:2. Ten tak musel lovit kotouč ze své sítě dnes už podruhé. Asistence: Roman Horák.
Hosté téměř v polovině utkání otevírají účet zápasu a jdou do vedení. Petr Ton objel branku Litvínova a u přední tyče zakončil, ovšem puk se pak odrazil před MICHALA VITOUCHA, který ho nasměroval do částečně odkryté soupeřovy klece – 0:1. Asistence: Petr Ton.
Petr Ton – 2 min., nedovolené bránění.
Kryštof Hrabík – 2 min., nedovolené bránění.
Tomáš Hyka – 2 min., podrážení.
HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Baránek, Zile, McIsaac, Polášek, Zeman, Czuczman, Gajdoš – Čajkovič, Sukeľ (C), Koblasa – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Sandberg – Jícha, Gut, Maštalířský – Havelka, Beran, Slavíček.
Trenér: Karel Mlejnek
HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Irving, Moravčík, T. Tomek, Kemiläinen, Mikliš, Krejčík, Tomov – Chlapík, Horák, Najman – O. Hrabík, Lajunen (A), K. Hrabík – Řepík (A), Sobotka (C), Hyka – M. Vitouch, D. Vitouch, Ton.
Trenér: Pavel Gross
Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Hynek, Klouček.
Dnešní utkání nabídne tři sourozenecké dvojice. Na litvínovské straně to jsou Ondřej Kaše a David Kaše. U hostů pak Kryštof Hrabík a Ondřej Hrabík a David Vitouch a Michal Vitouch.
V probíhající sezóně se oba už jednou utkaly. Bylo to v říjnu na litvínovském ledě v rámci desátého kola a úspěšnější byla Sparta, která vyhrála 4:2. Severočeši tak mají dnes svému soupeři co vracet.
Pražané, jak už bylo zmíněno, také předvádějí kvalitní výkony a v současné době je najdeme na čtvrté pozici s jednačtyřiceti body, takže se drží taktéž v elitní čtyřce. A zároveň se Sparta také může pyšnit tím, že se v rámci hokejové Ligy mistrů probojovala mezi osm nejlepších týmů Evropy a jako jediný český zástupce si tak zahraje její čtvrtfinále. V posledních třech zápasech se ale sparťanům nevedlo tak, jak by si přáli a ztratili osm bodů. Bod vybojovali po prohře v prodloužení v Mladé Boleslavi. Poté následovala prohra 1:4 s Vítkovicemi a naposledy pak narazili na Třinec, který ve svém teritoriu zvítězil fotbalovým výsledkem 2:1. Hosté tak na led Litvínova jedou s tím, že zde budou chtít uspět a naladit se zase na vítěznou vlnu.
Nejproduktivnější hráči
Tomáš Hyka 8+11
Kryštof Hrabík 8+8
Michal Řepík 6+10
Litvínovští hokejisté se stále nacházejí na špičce extraligové tabulky. Minulý týden byli chvíli první, nyní jsou druzí se čtyřiačtyřiceti body a stále tak pokračují v úspěšném tažení letošním ročníkem nejvyšší tuzemské soutěže. Z posledních tří odehraných duelů nasbírali šest bodů, když dvakrát vyhráli a jednou pak odešli z ledu jako poražený tým. Nejprve minulou středu porazili těsně 4:3 České Budějovice na jejich ledě. Poté následovala páteční výhra doma nad prvními Pardubicemi. Ty Verva srazila poměrem 4:1. Naposledy pak na ledě třetí Mladé Boleslavi Litvínovští prohráli 1:4. Dnes před svými diváky, kteří pravidelně vyprodávají zimní stadion v Litvínově, budou chtít uspět proti pražské Spartě, která též udržuje kontakt s nejužší špičkou. K vidění tak bude atraktivní duel.
Nejproduktivnější hráči
David Kaše 9+13
Ondřej Kaše 7+13
Petr Koblasa 9+7