Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 - Jakub Kovář (CEB) 6. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Knotek (KLA) - Roman Němeček (CEB) Končí dnešní utkání, ve kterém Kladno poráží České Budějovice 3:1 a zaznamenalo svojí první výhru v letošním roce. Po výsledcích 2:5, 2:7 a 2:8 Kladnu zafungovala obrana, kterou podpořil v brance výborný Chábera. Také Kovář toho dnes hodně pochytal, na tři kladenské trefy ale nestačil. Ode mne to je dnes vše, krásný zbytek víkendu a hodně štěstí do nového pracovního týdne!
60:00
59:56
A už se nic nestane.
59:43
Kladenští brání modrou čáru.
59:13
Ofsajd Kladna, čas jde proti hostům. Tohle domácí nejspíš udrží.
58:32
Chábera kryje nahození ze střední třetiny.
58:03
Poslední dvě minuty třetí třetiny a zatím to vypadá, že i zápasu.
56:58
Chábera se musel ohánět při pokusech hostů, svojí branku ale uhájil.
55:40
Chábera nerozehrál před dojíždějícími hosty.
55:00
Stejně jako po druhé brance Kladna se hned hosté pustili do útoku. Zatím bezúčelně.
54:06
Kladno právě vstřelilo branku!Domácí dobře ubránili modrou čáru. Paterovi se podařilo na modré zastavil hostující útok, puk odpálil do středního pásma, kde ho přebral JIŘÍ BICEK, jenž se dostal kolem Ptáčka a střelou na bližší tyč dodává klid na domácí hokejky. Bez asistence.
53:28
Zakázané uvolnění Kladna.
52:47
52:33
Hosté vyhazují, přesilovka téměř u konce.
51:53
Lepine nezastavil puk na modré a Budějovičtí měli blízko k brance. Langhammer se ale nedokázal na brankovišti prosadit.
51:35
Postavení útočícího hráče v brankovišti.
51:18
Domácím se nepodařilo se usadit.
50:47
Tomáš Mertl (CEB) dostává dvě minuty za hákování.
50:10
Nepřesná rozehrávka Kladna nakonec vede k vybojování pásma, protože puk se doklouzal až ke Kovářovi.
49:16
49:05
Šimánek se dostal do zakončení, nemířil přesně.
48:50
Domácí vyhazují.
48:41
Ptáčkova střela se dostala před brankou do klubka hráčů, rozhodčí přerušil, neboť puk ztratil z dohledu.
48:23
Další střelu Ptáčka od modré Chábera zneškodnil.
47:55
Chábera nechtěl buly v obranném pásmu, rozehrál a Kladno vyhodilo.
47:39
Domácí zastavili první dva útoky.
47:16
Přesilovka pro Budějovice. Marek Posmyk (KLA) dostává dvě minuty za držení.
47:04
Ptáčkův projektil od modré byl tečovaný mimo.
46:42
Hra vysokou holí odpískána Ptáčkovi.
46:24
Mikušovu střelu trochu nepřesvědčivě zachytil Chábera.
45:57
Bicek nahazoval před branku, kde Kovář ukryl puk do lapačky.
45:14
Další minutu strávilo Kladno v pásmu Budějovic, domácí si však jen nahrávali po mantinelu.
44:14
Rychlá akce po ose Valský - Látal - Lukáč byla třetím jmenovaným nepřesně zakončena.
43:28
Hovorka střílenou nahrávkou hledal Kallu, který ale nedosáhl.
43:11
Langhammer se dostal k puku, ale neměl dostatečnou rychlost, aby ujel obraně.
42:47
Utkání zatím pokračuje tak, jak skončila druhá třetina. Budějovičtí se snaží být aktivní.
41:11
Tečovaná střela od modré a dokonce se ozvala i tyč nebo branková konstrukce. Každopádně Kladno teď mělo Kladno štěstí.
40:57
Hosté rychle zakombinovali, ale Langhammerovi střela nesedla.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jakub Kovář (CEB) 6. Po druhé třetině Kladno drží jednobrankový náskok. I když už ne 1:0, ale 2:1. Přesilovou hru totiž využil po Látalově přihrávce Tomáš Knotek. Poté ale hosté výrazně přidali na aktivitě a odměnou jim byla teč Gulaše, který usměrnil nahození Němečka. Právě Němeček mohl vyrovnat, ale jeho rána od modré pouze zaťukala na tyč. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
39:53
Puk za Cháberou, ve druhé části se už nic nestane.
39:15
Novák nahazoval ještě hodně před červenou čarou. Zakázané uvolnění.
38:48
Plachtící nahození ukryl Chábera do lapačky.
38:44
37:21
Eberle v ojedinělejší akci Kladna v posledních minutách sice vyslal Melku tváří v tvář Kovářovi, jenže nahrávka přišla pozdě a sudí odpískali ofsajd.
36:40
Gulaš dělá domácím velké problémy. Už potřetí se obtočil zpoza branky a potřetí to "smrdělo" gólem.
36:26
Kuchejdovu střelu Chábera chytat nemusel. Hosté byli totiž v ofsajdu.
35:51
Němeček napřáhl na modré a za Cháberou se rozezvučela tyč! Krásná rána budějovického obránce. Domácí měli velké štěstí.
35:14
Patera v pozici mezi kruhy ještě zkoušel naslepo nahrávat. Netušil však, že podpora byla v té chvíli nulová.
34:32
Hosté pokračují v aktivitě. Novákovu střelu Chábera ale chytil.
32:44
Mountfield právě vstřelil branku!Hosté ale jsou za aktivitu odměněni brankou. Kranjc na modré posunul Němečkovi, jehož nahození tečoval do branky MILAN GULAŠ. Domácí se ještě dožadovali hry vysokou holí. Video ale branku potvrdilo. Asistence: Roman Němeček, Aleš Kranjc.
32:34
Gulaš si udělal trochu prostoru a zkoušel vypálit. Jeho pokus ale neprošel.
31:49
Kašpaříkovu střelu zkrotil Chábera.
31:27
Kašpařík zavezl do pásma a Šimánek se dostal ke střele. Neměl ale moc času a zamířil do boční konstrukce.
30:47
Hosté se snaží být hodně aktivní a vysoko napadat.
29:54
Sailer se snažil před brankou tečovat nahození od modré a to se mu povedlo. Puk ale skončil na Cháberových betonech.
29:06
Kladno právě vstřelilo branku!Nakonec to kladenským hokejistům ještě vyšlo. Látal vyčkával, ale nakonec křižnou nahrávkou našel u protější tyče TOMÁŠE KNOTKA, který dává svůj druhý gól v zápase a zůstává jediným dnešním střelcem. Asistence: Martin Látal, Marek Hovorka.
28:48
Hodně se štěstím se dostal puk na hokejku Lepina, který z mezikruží těsně minul!
28:23
Šimánek zkusil v oslabení zakončit. Toman ho ale dostatečně vyvedl z míry.
28:02
Puk míří znovu za Cháberu.
27:49
Dokonce se sami vyhánějí z pásma.
27:31
Domácí drží pásmo, ale k ničemu se nedostávají.
27:10
Dvě minuty dostává Pavel Kašpařík (CEB), který přerazil hůl Procházkovi. Dostává však trest za podražení.
26:59
Eberleho nepříjemné nahození Kovář vyrazil.
25:35
Květoňovu střelu ještě ze středního pásma Chábera vyrazil. Na začátku druhé periody jsme byli svědky dvou přesilových her, ale kromě šance Květoně jsme zatím výraznější šanci neviděli.
24:29
Kuchejda teď nebyl dostatečně ostražitý a Toman mu postavil ve středu hřiště krásný "strom".
23:44
Kuchejdova střela na konci přesilovky dokonce zacinkala na tyč. Domácí v pěti.
22:59
Piskáček dostal úder pukem někam do kolena a odkulhal na střídačku.
22:23
Květoň se dostal k Cháberou vyraženému kotouči. Naštěstí pro domácí ho ale nestihl usměrnit do branky.
21:54
Také domácí začínají oslabení dobře.
21:43
Marek Posmyk (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
21:08
20:37
To se změnilo až teď. Střelu Posmyka ale Kovář našel ve své lapačce.
20:25
Hosté zatím Kladno nepouštějí ani do pásma.
20:01
Kladno čeká na úvod druhé třetiny ještě 68 sekund přesilové hry.
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Jakub Kovář (CEB) 11. Po první třetině vede Kladno 1:0. Sledujeme zatím velice kvalitní podívanou. Oba celky měly několik šancí na vstřelení branky. Hosté ujížděli dvakrát sami na Cháberu, ani jednou ale neuspěli. Domácí zase ve velkých šancích pochytal Kovář. Jedinou branku dal z dorážky Tomáš Knotek. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:57
Ještě jedna šance. Kalla v posledních sekundách našel Pateru, který trefil jen boční konstrukci.
19:42
Krásná přesilovková akce Kladna. Kuchler našel Pateru, kterého zblízka vychytal Kovář!
19:08
Jakub Marek (CEB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Další sporný zákrok.
18:41
Látal projel celým budějovickým pásmem a nahrával na Lukáče, který si mezitím sjel před branku. Nahrávku svého spoluhráče však ve výhodné pozici netrefil.
18:17
Oba týmy se příliš dlouho v pásmu neohřály. Další šanci na útok má Kladno.
17:43
Podobnou variantu zvolil na druhé straně Novák. Jeho střelu ze středního pásma Chábera nerozehrál. Buly v pásmu Kladna.
17:14
Čtvrtá lajna Kladna teď motala v útočném pásmu s kotoučem. Nakonec vybojovala alespoň vhazování v pásmu.
16:18
Chábera si našel nahození Budějovických a poté před ním vznikla už jen drobná roztržka.
15:53
Kranjc vypálil hned po buly, Chábera betonem vyráží.
15:41
"25" se prezentovala také na druhé straně. Markovu střelu ale Chábera s přehledem chytil.
14:03
13:48
Neuvěřitelné šance pálí Kladenští! Nejprve nevyužili v oslabení tři na dva a poté po další mizerné rozehrávce pádil na Kováře Hovorka. Slovenský útočník z mezikruží napřáhl a jeho bombu Kovář dokázal bravurně zneškodnit.
12:56
Burian si dvakrát vyměnil kotouč s Gulašem a zkoušel vypálit. Jeho rána byla tečována a šla mimo.
12:29
Eberle vybojoval, nahodil a domácí odjeli střídat.
12:03
Jason Lepine (KLA) dvě minuty za sekání.
12:03
Kuchler s Paterou jeli dva na jednoho. Kuchlerovu přihrávku ale vystihli hosté a kladenské obraně ujel Langhammer, který byl jednoznačně faulován, zakončil, Chábera chytil. Rozhodčí však pouze vylučují, tady se mělo nařídit nejspíš trestné střílení.
11:43
A znovu v akci Šimánek. Tentokráte se rychle zorientoval a našel Ptáčka, který si popojel od modré a tvrdou ranou prověřil Cháberu.
11:11
Šimánek nasprintoval do pásma a přenechal Kašpaříkovi, jehož rychlá střela šla těsně nad.
10:10
Kladno právě vstřelilo branku!Domácí se ujímají vedení a akce to byla vskutku pěkná. Lepine využil střídání Budějovic a našel Hovorku. Ten se už pomalu chystal ke střele, ale na poslední chvíli si ještě všiml TOMÁŠE KNOTKA, který napoprvé Kováře nepřekonal, dorážku už ale nasměroval do branky. Asistence: Marek Hovorka.
09:38
Langhammer z úhlu vyzkoušel Cháberovu pozornost.
09:20
Hezkou akci Kladna zastavil těsný ofsajd.
08:08
Kuchejda se snažil prodrat kolem mantinelu, ale byl zastaven. Nakonec se těžce sbírá z ledu, ale vypadá to, že bude v pořádku.
07:55
Zakázané uvolnění Budějovic. Po ospalejším začátku hra nabírá tempo. Viděli jsme i několik větších šancí, jen tak dál.
07:19
Bicek vybojoval puk za brankou a adresoval ho Paterovi. Ten se snažil rychle tečovat do branky. Mířil ale těsně vedle.
06:00
Burian dostal krásnou přihrávku přes dvě pásma a jel sám na Cháberu. Hostujícího útočníka stihl jeden z obránců a znepříjemnil mu zakončení, které skončilo na Cháberově výstroji!
05:23
Nádherný zákrok Kováře. Kladenští se hned po buly dostali před branku. Látal vrátil na modrou na Tomana, jehož ideální střelu krásným semaforem zneškodnil Kovář. Hezký moment v podání obou hráčů.
05:16
Knotek nahazoval na Kováře, který raději nerozehrával.
04:43
Tvrdá střela Hovorky, kterou ale Kovář betonem vyrazil.
04:17
Mikuš hezky našel na útočné modré Mertla. Ten ale neměl příliš času a ani klidu na zakončení a Chábera vyrazil.
03:57
02:25
Hezkou ranou se prezentoval Ptáček. Jeho pokus šel ale o kousek vedle.
02:14
Bicek ze strany prověřil Kováře, ale spíš našetřil čas.
01:57
A vzápětí hosté vybojovali první početní výhodu. Michal Lukáč (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
01:39
Na druhé straně první střela zápasu. Gulaš ale na Cháberu nevyzrál.
01:31
Druhá formace Kladna se dostala do slušného závaru, Kovář ale práci neměl.
01:05
Začátek utkání je poměrně opatrný, ani jeden celek se zatím k ničemu vážnějšímu nedostal.
00:01
Domácí se dnes mimochodem pokusí o první bodový zisk proti tomuto soupeři v letošní sezoně. Hosté ve vzájemných zápasech získali zatím plný počet bodů.
Hezký podvečer z Kladna. Domácí hokejisté se v 39. kole utkají s Českými Budějovicemi. Hosté jsou v tabulce na 3. místě, domácí jsou 9., jenže poslední dva zápasy prohráli a odnesli si z nich neuvěřitelné skóre 4:15. I to je jeden z faktorů, proč má Kladno jen bodový náskok na své tři pronásledovatele. Slavia dnes ale prohrála, takže na 12. místo dnes Středočeši určitě neklesnou.
Úvodní sestavy: Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Posmyk, Drtina, Lepine, Toman, Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Valský, Knotek, Látal - Eberle, Melka, Kafka - Bílek. HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langahammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek - Švihálek. Rozhodčí: Polák, Mikula - Bejček, Charvát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.