Traktor Čeljabinsk 4:1 Metallurg Magnitogorsk (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 15. Bulis (Čistov, Kuzněcov), 25. Bulis (Čistov, Kuzněcov), 46. Kontiola (Jakucenja, Panov), 54. Šinin – 41. Mozjakin (Lisin, Hodgman). Rozhodčí: Karabanov, Ravodin - Raming, Misjur. Vyloučení: 8:6, navíc Bernackij 10 min OT. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 7200. Střely na branku: 27:35.

Traktor Čeljabinsk: Garnett - Quint, Razin, Vasilčenko, Bělov, Šinin, Katičev, Nestěrov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Popov, Kosticyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Ničuškin - Karpov.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Antipin, Birjukov, Mišarin, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Tvěrdovskij - Mozjakin, O'Reilly, Platonov - Hodgman, Zdunov, Kazionov - Šenfeld, Zuccarello, Potěchin - Lisin, Kosov, Jakubov - Malinovskij.

Nástup do třetí třetiny patřil hostům, kteří už po 48 vteřinách snížili na 2:1. Ovšem do konce třetí třetiny se již trefovali pouze domácí. Ti žádné drama nedovolili a po výsledku 4:1 ovládli dnešní hodně defenzivní partii. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:15
V poslední minutě ještě Kuzněcov prověřil naposled Ahonena.
58:35
Z pravého kruhu střílel hostující Hodgman, ale netrefil Garnettovu branku.
58:00
Hráči Magnitogorsku již rezignovali na ofenzívu a snaží se dohrát již rozhodnutý zápas bez inkasované branky. Traktor se snaží ještě zvýraznit své vítězství.
57:22
Kosticyn se ještě snažil upravit výsledek. Ahonen vyráží.
56:13
Traktor Čeljabinsk kontroluje závěr zápasu.
55:30
55:21
Rána od modré v podání Antipina. Garnett kryje.
55:06
Mozjakin zakládá ofenzivní akci středem.
54:40
Další vyhození domácího Popovova.
54:26
Hostům se nedaří dostat se do útočné třetiny.
53:50
Panov však výborně zapracoval do obrany a vyhazuje.
53:30
Na trestnou lavici opět míří domácí hráč. Bělov dostává menší trest za krosček.
53:15
53:09
53:08
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Ovšem přichází další branka domácího celku, když se po dalším tlaku před Ahonenem prosazuje ALEXANDR ŠININ, který si sjel od modré do levého kruhu, odkud nečekaně prostřelil hostujícího brankáře k jeho bližší tyčce. Bez asistence.
52:35
Čistov se ve třetině soupeře snažil zakončit. A Ahonen měl s jeho ránu velké problémy.
52:10
Hra čtyři na čtyři zatím hodně vyrovnaná.
51:49
Domácí ve čtyřech.
51:32
Ovšem také hosté dostávají menší trest. Na trestnou lavici míří Lisin.
51:09
Další vyloučení domácí Kuzněcovova, který dostává menší trest za vyhození kotouče ze hřiště a Traktor jde do třech.
50:50
Od modré rána v podání Glinkina.
50:39
Metallurg se usazuje v početní výhodě v pásmu soupeře.
50:10
Lisin však po levém křídle dostal puk do útočné třetině, kde ovšem nepřekonal domácího brankáře.
49:55
Kuzněcov však vyváží kotouč z vlastní třetiny.
49:49
Za podražení dostává menší trest domácí hráč Konstantin Panov.
49:30
Magnitogorsk si vynutil další vyloučení.
48:40
47:55
Panov nyní sbírá cenné vteřiny v útočném pásmu.
47:32
Další zakončení hostujícího Hodgmana, jehož rána byla ještě tečována, ale Garnett výborně zasahuje.
47:18
Až nyní Mozjakinova rána z pravého kruhu. Garnett vyráží a Bělov vyhazuje.
46:50
Hostům se nedaří dostat se do palebné pozice, ale zamčeli soupeře v jeho třetině.
46:40
Také domácí hráč míří na trestnou lavici. Karpov dostává menší trest.
46:37
Z rohu se však neprokličkoval Zuccarello. Následuje offside.
46:17
Metallurg se stále více tlačí před domácího brankáře.
45:45
Již druhá využitá přesilová hra domácího celku v zápase. PETRI KONTIOLA se uvolnil v mezikruží, kam dostal kotouč, klička Šininovi a rána na Ahonena přesně pod víko hostující branky. Asistence: Maxim Jakucenja, Konstantin Panov.
45:30
Opět Traktor ve třetině Metallurgu.
45:14
Kontiola s Kosticynem si neporozuměli a Platonov dostává hru do středního pásma.
45:04
Domácí se hned usadil v pásmu soupeře.
44:51
Tverdovskij dosává dvouminutový trest za držení.
44:47
Tvěrdovskij složil na led domácího hráče a dostává menší trest.
44:29
Metallurgu se nedaří udržet v útočném pásmu. Traktor zkvalitnil obranu.
43:42
Hostující O'Reilly se dostal do nebezpečného zakončení, které se štěstím zadržel Garnett.
43:20
A Kosticyn hraje pouze na zakázané uvolnění.
43:10
Traktor však nyní pod velkým tlakem.
42:40
Kosov však ztrácí puk už na útočné modré.
Metallurg právě vstřelil branku!
SERGEJ MOZJAKIN dostal kotouč na levou stranu, kde z kruhu prostřeluje Garnetta, který proti jeho ráně nemohl vyjet a zmenšit úhel. Metallurg tak rychle snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence:
40:40
Opět hosté obrací hru.
40:30
Na druhé straně také v zakončení domácí Čistov, Ahonen vyráží.
40:28
Metallurg se snažil zatlačit soupeře. Mozjakin odzbrojen.
40:02
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté z Metallurgu.
40:01
Hráči již nastupují na závěrečnou pasáž, ve které se rozhodne o vítězi, zatím k němu mají blíže domácí. Ti vedou po dvou třetinách 2:0.
V prostřední části se tlačili stále více hosté do zakončení, vytvořili si nespočet střel na Garnetta, hráli dvojnásobnou přesilovou hru, ale jediným střelcem byl opět Bulis, který využil rychlého protiútoku. Stav po druhé třetině 2:0.
Celkem střel na braknu: 15/22.
Vyloučení: 4/4.
Využití: 1/0.
Vyhraná vhazování: 15/18.
Poslední část utkání začíná zhruba v 15:40.
40:00
39:46
Postavení mimo hru hostujícího celku.
39:05
Jakucenja to zkusil sám, ale přestřelil branku Ahonena.
38:55
Až Platonov vyzkoušel Garnetta. Ale domácí jdou 2 na 1.
38:29
Hráči Traktoru pozorněji brání střední pásmo a Metallurgu se nedaří jej překonat.
37:44
Prudká rána z levého kruhu. Ahonen vyráží.
37:26
Kuzněcov však jde do rychlého protiútoku.
37:10
Ale dostávají se nadále po tlak soupeře, který se snaží zavřít Traktor v jejich pásmu a snížit.
36:49
Lisinova rána téměř od modré. Hráči Traktoru výborně vykrývají střelecké prostory ve vlastním pásmu.
36:30
Kazionovova rána z mezikruží. Domácí brankář vyráží do rohu.
36:10
Hra se ihned přesunuje před Garnetta.
35:48
35:35
Pokračující početní výhoda domácího celku se nedaří.
34:50
Na druhé straně Bernackij. Menší trest a deset minut navrch.
34:50
Současné vyloučení. Dvě minuty dostává domácí Kosticyn.
34:40
Opět začínají s Kontiolovou formací. A přichází rána Panovova. Ahonen kryje.
34:27
Traktor nastěhovaný na přesilovou hru ve třetině Metallurgu.
33:48
Ovšem nyní se tlak hostů na chvíli zastaví. Na trestou lavici míří Zuccarello za podražení.
33:45
Hra se začíná hodně kouskovat a hosté z Magnitogorsku se stále více tlačí do zakončení.
33:43
Garnettův důležitý zákrok proti Kazionovovi.
33:30
Metallurg zavřel soupeře v jeho pásmu a výrazně přidal.
33:13
Další zakončení hostujícího útočníka Cala O'Reillyho, který neprostřelil domácího brankáře z levého kruhu.
32:48
Hostující O'Reilly odzbrojen, ale Birjukov vrací hru do útočné třetiny.
32:38
Platonov po delší době zaměstnal Garnetta z mezikruží. Ten kryje.
32:30
Po další ztráte kotouče hostů ve středním pásmu zahrávají hráči Traktoru na zakázané uvolnění.
32:27
Kuzněcov se tlačil do dalšího zakončení. Ahonen vyráží.
32:00
Po objetí Ahonenovy branky nedává gól. Ten se stačil tak tak vrátit ke své pravé tyči.
31:54
Na druhé straně už v brejku domácí Čistov!
31:36
Magnitogorsk se po delší době dostává do útočného pásma, ale Zuccarello nezakončil přesně.
31:20
Po menším tlaku se hosté osvobozují.
30:58
Ahonen vyráží jeho pokus z levého kruhu.
30:40
Do kterých vstupuje Popov po levém křídle.
30:28
Metallurg se snaží hodně vysoko napadat, ale tím otevírá zadní vrátka.
30:02
Při další akci zahrávají hosté na zakázané uvolnění.
29:43
Na druhé straně zaváhal v rozehrávce Šinin, ale Hodgman toho nedokázal využít.
29:22
Kosticyn se neprobojoval podél hrazení.
29:03
Čeljabinsk však neustává v ofenzívě.
28:15
Kuzněcov se tlačil do zakončení po své levé straně. Ahonen vyráží. Hosté v plném počtu.
28:05
Ale Bulisovi utíká kotouč do středního pásma.
27:10
Přichází první formace Traktoru!
26:47
Metallurg zpátky v útočném pásmu, ale další výborná práce Popovova.
26:30
Kontiola bojuje v rohu o puk. Ale Platonovovi se podařilo vyhodit.
26:15
Za krosček vyloučen hostující Enver Lisin. Domácí si zahrají druhou přesilovku v zápase. Tu první využili.
25:49
A sám také zaměstnal Garnetta na druhé straně. Ten je ovšem na dnešní zápas výborně připraven a působí velmi jistě.
25:35
Ale Popov se po levém mantinelu nepropracoval do zakončení. Kazionov bere kotouč.
25:07
Domácí zatlačují soupeře v jeho pásmu.
24:48
Metallurg v útlumu.
24:42
Ale na další pokus JANA BULISE již nestačil. Ten se dostal k odraženému kotouči a propáli bezmocného hostujícího brankáře. Čeljabinsk má v dnešním zápase výbornou produktivitu. Asistence: Stanislav Čistov, Jevgenij Kuzněcov.
24:24
Po delší době také domácího zahrozili. Pálil Kuzněcov. Ahonen vyráží.
23:55
Domácí se skvěle brání, navíc již jsou v plném počtu.
23:10
Birjukovova rána z levého kruhu, kam si sjel od modré. Garnett vyráží.
22:48
Metallurg stále dobývá branku domácího gólmana.
22:33
22:15
Rána od modré v podání Antipina. Garnett vyráží.
21:55
Velká šance Zuccarella, který stál na zadní tyči, ale puk netrefil přesně.
21:40
Pokračuje se 5 na 3.
21:55
A další vyloučení domácího hráče! Menší trest dostává Katičev za krosček.
21:18
Další střela z hole Potěchina. Opět výborně domácí brankář, který nyní drží své spoluhráče.
21:08
Zuccarellova rána z levého kruhu. Garnett!
20:52
Hosté se usazují v útočném pásmu.
20:33
Vyloučený domácí hráč za vysokou hůl. Menší trest dostává Razin.
20:20
Hostující Birjukov už byl úspěšnější a Garnett chytá.
20:15
Hráči Metallurgu se tlačili před Garnetta. Ztečovaná rána Platonovova.
20:02
Úvodní buly ve druhé třetině ovládli hosté.
20:01
Mužstva již přichází ze šaten na ledovou plochu, kde za malou chvíli pokračuje druhá třetina.
Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří si vytvořili několik střeleckých možností, ale branku nedali. Na trestnou lavici putoval poté domácí hráč a Metallurg se dostal do hry. Výborného Garnetta však nepřekonal. Také Čeljabinsk si zahrál přesilovou hru a hned z ní profitoval. Bulis propálil Ahonena. Stav po první části 1:0.
Celkový počet střel na branku: 7/10.
Vyloučení: 1/1.
Využití: 1:0.
Vyhraná vhazování: 7/9.
Prostřední část začne přibližně ve 14:48.
20:00
19:50
Ještě rána domácího Ničuškina po bleskovém útoku domácích.
19:45
Domácí kontrolují kotouč ve vlastním pásmu.
19:36
Na druhé straně neprošel podél mantinelu hostující Kosov.
19:07
Což nyní porušil domácí Kosticyn, který se dostal k ráně z pravého kruhu. Netrefil branku Ahonena.
18:40
K závěru třetiny přejímají iniciativu hráči hostujícího Metallurgu.
18:20
Z levé strany se dostával opět do třetiny Čeljabinsku Malinovskij. Garnett kryje.
18:05
Opět výborná obrana Traktoru, konkrétně Katičev.
17:53
Hosté zůstávají v útočném pásmu.
17:44
Ovšem přichází nepřesná přihrávka na Kuzněcovova - icing.
17:28
Platonov motá hlavy domácí obraně. Mozjakin odzbrojen Bulisem.
17:07
O'Reilly se nedostal po kombinaci s Mozjakinem od hrazení. Kotouč končí v ochranné síti.
16:37
Hodgman se neprobojoval do útočného pásma. Čeljabinsk hraje výborně a nepouští protihráče vůbec k puku v obranném pásmu.
16:23
Už se hráči Magnitogorsku osvobozují.
15:57
Nebezpečná rána domácího Glinkina po přihrávce Dugina. Čtvrtá formace Traktoru zamčela první Metallurgu.
15:29
Na druhé straně už Glinkin podniká protiútok.
15:10
Metallurg se snažil zahrozit. Mozjakin se však nedostal přes Razina.
14:17
Hráči Čeljabinsku otevírají skóre zápasu v přesilové hře. Český útočník JAN BULIS dostal parádní a přesný pas od Čistovova mezi kruhu, odkud nikým nebráněn posílá svůj tým do vedení. Asistence: Stanislav Čistov, Jevgenij Kuzněcov.
14:12
Platonovovi se nepodařilo dostatečně vyhodit.
13:55
Kuzněcovova nebezpečná rána, který těsně mijí Ahonenovu bránu.
13:40
Domácí se hned usazují ve třetině soupeře.
13:29
Menší trest dostává hostující hráč. Sergej Bernackij odchází na trestou lavici za hákování.
13:24
Antipov prošel pastí středu hřiště. Ale byl nedovoleně zastaven.
13:10
Hra se přesunula do boje o střední pásmo.
12:41
Nápor Magnitogorsku se již nekoná.
12:10
Domácí se tlačili do zakončení, do kterého je nepustila obrana Metallurgu.
11:55
Na druhé straně se neprosadil Mozjakin.
11:40
Což se ukázalo jako dobré. Střelecká pozice pro Kuzněcovova, který prověřil Ahonena.
11:27
Traktor zpomaluje hru.
11:07
Další vhazování si domácí pohlídali.
10:50
Hosté v palebné pozici, kterou obstaral hned po vhazování Kazionov. Znovu výborně Garnett.
10:33
Opět vynikající zákrok Garneta po ráně O'Reillyho, který se dostal po pravém křídle do zakončení.
10:00
Magnitogorsk od poloviny první části aktivnější.
09:05
Velká šance Metallurgu po zakončení hostujícího Malinovskijeva, který se ocitl úplně sám před Garnettem, ten stačil ještě zakročit.
08:50
Ale Zdunov u mantinelu neprošel.
08:22
Antipov se neprosadil v útočném pásmu a Metallurg se dostal po přesilové hře do tempa.
07:50
Birjukovova rána od modré, ztečována mimo.
07:41
07:37
Hosté před domácím brankářem.
07:15
Zuccarello ztrácí kotouč a domácí se osvobozují.
07:05
Až nyní opět prověřil pozornost domácího brankáře Platonov. Ten jeho pokus kryje.
06:47
Výborná obranná práce domácího Kontiola, který vyhazuje.
06:20
Metallurg v přesilové hře tlačí defenzívu soupeře.
06:05
05:50
Hosté se usadili v útočném pásmu.
05:41
Na trestnou lavici navíc odchází domácí Nestěrov za hrubost.
05:34
Ale Čistov se neprobojoval od mantinelu.
05:10
Po delší době opět domácí v útočném pásmu.
04:50
Zatím je to z obou stran hodně opatrné. Týmy se často střídají na puku.
04:29
Po pravém křídle se nedostal do třetiny Platonov. Přesto poté O'Reilly prověřil Garnetta.
03:58
Čeljabinsk stále aktivnější a lépe bruslí než jeho soupeř.
03:20
Neobešel Chabarovova.
03:02
Znovu zaúřadovala pozorná obrana domácích a dopředu jde Kuzněcov.
02:30
První důležitý zákrok domácího brankáře Garnetta po ráně Lisina.
02:12
Domácí Karpov má problémy v rozehrávce, ale dostává kotouč do středního pásma.
01:43
Zuccarello se nedostal s kotoučem od mantinelu a další neúspěšný atak Metallurgu na začátku zápasu.
01:17
Už ve třetině Magnitogorsku Jakucenja, který také vyzkoušel štěstí na hostujícího brankáře. Ten jeho ránu chytá.
00:52
Metallurg se opět nedostal přes pozornou obranu soupeře.
00:37
Hráči hostujícího celku se dostávali do zakončení, ale neprosadili se. Na druhé straně byl po pravém křídle úspěšnější Bulis, který prověřil Ahonena ránou z pravého kruhu.
00:02
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Probíhají poslední přípravy na samotné zahájení utkání.
Hlasatel již vyvolává zahajovací pětky zápasu a k nim doráží také spoluhráči, aby společně vyslechli státní hymnu.
Vítám Vás na vynikajícím zápase Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se spolu utkají Čeljabinsk a Magnitogorsk. Za malou chvíli startuje úvodní ceremoniál.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Mezin) - Quint, Razin, Vasilčenko, Bělov, Šinin, Katičev, Nestěrov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Popov, Kosticyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Ničuškin - Karpov.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Mišarin, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Tvěrdovskij - Mozjakin, O'Reilly, Platonov - Hodgman, Zdunov, Kazionov - Šenfeld, Zuccarello, Potěchin - Lisin, Kosov, Jakubov - Malinovskij.

Rozhodčí: Karabanov, Ravodin - Raming, Misjur.
Velký šlágr 47. kola nabídne Kontinentálního hokejová liga ve Východní konferenci. Souboj o třetí příčku respektive o druhou v Charlamově divizi si spolu zahrají Čeljabinsk s Magnitogorskem. Vzájemný duel ze začátku nového roku vyšel Metallurgu, který ještě zásluhou hattricku Jevgenije Malkina vyhrál 3:0. Nenechte si ujít fantastickou podívanou, plnou pohledných a napínavých akcí. Zápas startuje ve dvě hodiny odpoledne.
TRAKTOR ČELJABINSK:
Téměř s jistotou play-off vstupují do zápasu, ve které je v sázce třetí místo v konferenci. Po pěti prohrách na přelomu roku se hráči Čeljabinsku zvedli a odstartovali sérii tří vítězství v řadě. Minulý týden zahájili zápasy na vlastním ledě, kdy přijela Kazaň a také odjela s prázdnou (3:2), po ní také Ufa 3:1 a vše Traktor zakončil v pondělním klání s Nižněkamskem 5:4. Po čtvrté v řadě na vlastním ledě ovšem čeká domácí velký oříšek.

Že Čeljabinsku patří role pronásledovatele velké trojky není náhodné. Zdobí jej jedna z nejlepších bilancí na vlastním ledě, kde ztratil plně pouze čtyři zápasy! K největším oporám patří jednoznačně jasná jednička, s jednatřiceti odchytanými zápasy Michael Garnett s 92,3% úspěšností a 2,23 branky na utkání. Defenzivní řada je hodně vyrovnaná. Naopak ofenzívě vládne vynikající sniper Jevgenij Kuzněcov (18+21).

Nejproduktivnější hráči:
Jevgenij Kuzněcov (18+21)
Petri Kontiola (11+19)
Jan Bulis (14+13)

METALLURG MAGNITOGORSK:
Neporazitelný válec se ovšem v lednu nepotkává s nejlepší formou. Ze sedmi odehraných zápasů si připsal již čtyři prohry. Naposled si body z Magnitogorsku odvezli hráči Kazaně po výsledku 1:2. Metallurg drží hodně naladěná ofenzíva (159), která se ovšem přestává uplatňovat v důležitých kláních.

Průběžně třetí celek Východní konference přijíždí bránit svoji pozici také s nejlepšími hráči, které KHL může nabídnout. Zřejmě se očekává v hostující kleci Ari Ahonen (92,9%), vynikající bek Sergej Gončar (3+26), ale největší síla se hledá v útoku, kde již nenastupuje Malkin. Sergej Mozjakin se stává největším lídrem svého týmu a jeho výkony zřejmě rozhodnou o mnohém.