To je ode mě poslední informace z tohoto utkání, užívejte sobotní odpoledne a u dalších onlajnů na shledanou.
Je za námi zápas KHL mezi Severstalem Čerepovec a Sibirem Novosibirsk. I přes trvalou převahu domácích dokázali hosté dostat zápas až do nájezdů. Tam už ale padli. I tak se ale mohou radovat z velice příjemného bodu.
65:00
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je dobojováno, IGNAT ZEMČENKO rozhodl o vítězství Severstalu po samostatných nájezdech.
Před Kopejkinem stál úkol proměnit, ale bohužel nedal. Prémiový bod zůstává Čerepovci.
Jako druhý hráč Severstalu jede Zemčenko a i on překonal Glasse. Hosté musí dát.
Za Sibir se rozjel Enlund, ale Košečkin jej vychytal.
Jako první jede domácí Anisin a je úspěšný - 1:0!
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, takže uvidíme samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Oba týmy už evidentně čekají na samostatné nájezdy.
63:02
Ketov hned za modrou pálil na Glasse, ale mimo.
62:15
Na obou týmech je už vidět únava, střela Lekomceva postrádala tolik potřebnou razanci.
60:48
Co chybělo a mohlo být rozhodnuto. Po Kiselevičově pokusu od modré čáry mohl dorážet Ketov, jenže minul téměř prázdnou branku!!!
60:01
Šedesát minut zápasu nerozhodlo, je před námi prodloužení. Převaha Severstalu byla opět velká, ale jak už to v takových případech bývá, pŕijde úder na druhé straně. A také ano, ve 46. minutě vyrovnal Enlund. Uvidíme, co nás čeká v následujícím pětiminutovém prodloužení.
60:00
59:48
Sibir je v plném počtu.
58:46
Šipačev se pokusil o něco podobného, z čeho dal gól ve druhé třetině, tentokrát si s tím ale Glass poradil.
57:48
Domácí tým cítí šanci a bere si před přesilovkou oddechový čas.
57:48
A pozor, je tu přesilovka pro Severstal. Za podražení jde pykat Alexander Kutuzov.
54:46
Ani jeden tým není schopen vymyslet souvislou akci, většinou se jedná o několik přihrávek a pak přichází ztráta puku ještě před zakončením.
53:00
Hra nám teď ztratila na spádu a na ledě se toho moc neděje.
50:41
První lajna Severstalu v tlaku, Ketovovu ránu likviduje opět pozorný Glass.
50:00
Anisin se na chvíli odpoutal od svého hráče a nahodil na Glasse. U branky vznikl závar a po malé přetlačované je posunutá branka.
48:18
Kudroc se vrací po drobném ošetření do hry a hned se zapojuje do útoku. Jeho pokus sice ohrozil Košečkina, gól z toho ale není.
47:21
Kiselevičova bomba končí u Glasse, ten je dnes velkou oporou svého týmu.
46:55
Ostrý střet Rjazanceva s Kudrocem. Druhý jmenovaný se poměrně těžce zvedá z ledu a musí mu pomáhat spoluhráči.
45:45
Sibir právě vstřelil branku!
A máme srovnáno! Po Kudrocově ráně od modré se k dorážce dostal JONAS ENLUND a začínáme tak od nuly. Asistence: Kristian Kudroc.
44:39
Ketov se sice dokázal zbavit svého strážce, bohužel se tou kličkou dostal už z dobrého úhlu a sám se tedy zbavil slušné šance.
42:59
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, Čáslavova rána Glasse nepřekvapila.
42:04
Ale ani hosté se nenechávají zahanbit, touží totiž po vyrovnaní. Fjodorov vjel do pásma, následně vypálil, ale trefil pouze Košečkinův postoj.
40:54
Jako první se ve třetí třetině předvedlo duo Rjazancev - Glass. První jmenovaný svou tvrdou střelou a gólman svým zákrokem.
40:01
Je za námi druhá část hry a po ní jsou spokojenější hráči Čerepovce. Ve 23. minutě totiž vstřelil prozatím jedinou branku Šipačov a ustanovil tak současný stav. Severstal je stále aktivnějším a lepším týmem, naděje Sibiru drží Glass. Poměr střel po druhé třetině je 34:15.
40:00
39:36
Závěr třetiny se odehrává ve středním pásmu, domácí už budou chtít v klidu dohrát tuhle část hry a odnést si hubený náskok do kabiny.
38:45
Kulda převzal puk do jízdy a z kruhu mířil do horního rohu, jenže netrefil branku.
36:40
Jestli se před chvílí dožadovali faulu hosté, teď se to samé děje na druhé straně. Ale ani zákrok Ignatoviče na Zemčenka nebyl ohodnocen jako nedovolený.
35:28
Mons se neohrožené probíjel obranou Sibiru, ale proti přesile neměl moc nárok. Jeho rána skončila na plexi za Glassem.
34:17
Hosté jsou rozezleni, protože viděli faul Andersena na Šitikova, jenže rozhodčí jsou nekompromisní - o faul se nejednalo.
33:01
Domácí Šipačov se vydal do útoku, proti němu stál pouze Ignatovič a dokázal přes něj vypálit. Glass si ale puk našel a končí v jeho rukavici.
30:58
I přes tlak se domácí tým ubránil a je opět v plném počtu.
29:47
Sibiru se podařilo rozestavět se v útočném pásmu, od modré létá na Kośečkina jeden projektil za druhým.
28:58
Přesilovka pro Novosibirsk. Vadim Berdnikov míří na trestnou lavici za podražení.
28:45
A teď zase útok na druhé straně. Videll se dokázal odpoutat od Kuldy, jenže už byl v příliš ostrém úhlu. Přesto vystřelil, jenže tohle Glasse nemohlo ohrozit.
28:00
Sibir byl blizoučko vyrovnání, Drugov mířil na odkrytou část Košečkinovy brány, ale o kousek minul. Tohle by mohlo Sibir mrzet.
25:17
Od modré to zkusil Bergfors - Glass schovává puk ve své lapačce.
24:04
Další zajímavá šance Severstalu. Anisin střílel z kruhu, Glass pouze vyrazil před sebe, ale Videll na puk nedosáhl, jinak by mohl střílet do poloodkryté branky.
22:43
Teď už to ale nezvládl. Ránu Kazjonova sice ještě zvládl zkrotit, pak se v kruhu pro vhazování zjevil VADIM ŠIPAČOV a dostal puk za jeho záda. Asistence: Denis Kazjonov.
22:00
Zatím vidíme stejný obrázek, jako v první části hry, Severstal je nastěhovaný v útočném pásmu, elitní formace ostřeluje Glasse, ale ten neustále přivádí soupeře k zoufalství.
21:00
Čerepovec je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka Severstalu.
20:39
Je po přesilovce, neboť Kristian Kudroc dostal menší trest za zvednutí puku.
20:01
Je to tak, první třetina branku nepřinesla, byť oba celky měly příležitosti, jak ve hře v plném počtu, tak i v přesilovkách. Domácí jsou určitě aktivnějším celkem ale Glass zatím předvádí skvělou show.
20:00
19:38
Jak to tak vypadá, tak gól v téhle třetině nepadne a hosté si přesilovku přenesou do druhé části hry.
19:00
Teď budou moci i oni ukázat svou přesilovkovou hru, neboť na trestnou lavici míří Petr Čáslava.
18:44
Na hráčích Sibiru je vidět, jak jsou rádi, že mají oslabení za sebou...
17:16
Čtveřice Sibiru se zuby nehty brání zámku Severstalu, na Glasse lítají puky jak na střelnici, ten stále perfektně odolává.
16:44
Ale ne na dlouho... Za držení je vyloučen Arturs Kulda. Třetí přesilovka pro Čerepovec.
16:27
Sibir oslabení přežil, hraje se opět v pěti na obou stranách.
15:01
Videll v obrovské šanci, jenže Glass mu puk doslova a do písmene sebral z čepele hole!
14:27
Dalśí vyloučení, menší trest za hákování dostal Alexander Romanov. Domácí hrají přesilovku.
14:17
Do śance se probil domácí Bergfors, vypálil utěšenou ránu, jenže Glass je jako zeď.
13:54
Severstal se ubránil, hraje v plném počtu.
13:00
Ani tato přesilovka ovšem nepřináší žádný extra vzruch...
11:54
Přesilovku si zahrají i hosté. Dvě minuty totiž obdržel Nikolaj Stašenko.
10:44
Domáći jsou sice aktivnějším celkem, ale co z toho, když na Glasse nejdou skoro žádné nebezpečné střely.
10:46
Sibir se ubránil, je opět v plném počtu.
09:56
Domácím se přesilovka nedaří, hosté v klidu brání.
08:46
Je tu první přesilovka pro Severstal. Za sekání je vyloučen Sergej Šumakov.
05:00
Před brankou Severstalu se z ničeho nic objevil osamocený Drugov, jenže i Košečkin ukazuje, že je kvalitní gólman.
02:59
Medveděvova rána zaduněla halou, zatím jakoby se všichni zastřelovali.
02:15
První věší příležitost zápasu! Berdnikov byl před Glassem, ten ale zachraňuje svůj tým od pohromy.
01:30
Sibir se osměluje, Nikulinova rána od modré čáry ale postrádala přesnost.
00:57
Začátek utkání je bojovný, zatím se hraje hlavně u mantinelů.
Dobrý den, omlouváme se za technické potíže, ale určitě nebudete o tento zápas ochuzeni.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Zajcev) - Laakso, Kiselevič, Čáslava, Rjazancev, Jegoršev, Andersen, Stašenko, Popov - Ketov, Kazjonov, Šipačov, Berdnikov, Videll, Anisin, Bergfors, Medveděv, Zemčenko, Mons, Fedosejev, Dedunov.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gaidučenko) - Alexejev, Kutuzov, Ignatovič, Kudroc, Kulda, Lekomcev, Karavajev - Lehreta, Enlund, Krivonožkin, Kopejkin, Drugov, Nikulin, Šitikov, Romanov, Bobrov, Šumakov, Kňazev, Fjodorov, Sannikov.

Rozhodčí: Bukin, Ščenjov - Kučava, Novikov.