S konstatováním, že CSKA Moskva splnilo roli favorita a porazilo Dinamo Minsk 2:1, se s Vámi loučím a přeji příjemný čtvrteční večer. na shledanou!
Tak hráči CSKA i přes dramatický závěr těsné vítězství udrželi. Dinamo odehrálo dobrý zápas, ale na body nakonec nedosáhlo. O vítězný gól se postaral v čase 53:35 Igor Radulov. Tento výsledek vyhovuje i pražskému Lvů, pro kterého je Minsk jedním z konkurentů v boji o play-off.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:16, celkem - 21:31.
60:00
59:58
Tak dvě sekundy...
59:58
Na ledě zůstává ležet Jakov Rylov. Nyní se řeší, kolik času ještě zbývá do konce. Hráči CSKA už se totiž dokonce nahrnuli na led v domění, že je konec.
59:45
Obrovský závar před brankovištěm, Staňa zatím odolává!
58:21
Schyluje se k dramatickému závěru. Igor Radulov zahrál v souboji u mantinelu vysokou holí a oslabuje své spoluhráče. Dá se čekat, že hosté odvolají i brankáře.
57:59
Igor Radulov nahrával Perssonovi, kterému kotouč v rozhodující chvíli přeskočil hůl. Dvě minuty do konce třetí třetiny.
56:42
Vypadá to, že se hosté nadechují k náporu. Drží se v útočném pásmu a několikrát nebezpečně zahrozili. Jako teď Drozd.
55:58
Zakázané uvolnění CSKA. Hra se stěhuje před Staňu.
55:02
Další ofsajd Armějců. Hosté mají na vyrovnání pět minut.
54:48
Ofsajd domácích.
53:35
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Postaral se o to IGOR RADULOV, který krásnou střelou přes obránce vymetl pravý horní roh Haugenovy svatyně. Asistence: Jakov Rylov, Niklas Persson.
52:56
Marčenko pálil z pravého kruhu. Haugen ukázal své kvality.
51:19
Hosté se vystavili do ofsajdu.
51:12
Po střele Alexandra Radulova zasahoval pozorný Haugen.
50:56
První lajna hostí pokračovala v náporu. Plattovu střelu Staňa zalehl na druhý pokus. Stapleton už nepříjemně dojížděl.
50:21
Zakázané uvolnění domácích.
49:21
Dobré střídání hostí. Jejich čtvrtá formace pozlobila defenzivu CSKA a Staňa musel zasahovat proti Stasovi.
48:20
Je jasné, že kdo dá branku, tak už bude hodně blízko vítězství. Oba celky se tak snaží především nechybovat.
46:36
CSKA kompletní.
45:50
Irgl na ledě. Pokračuje se v poměru hráčů 5 na 4 ve prospěch Minsku.
45:39
Z ničeho nic se objevil ve velké šanci Sprukts, ovšem netrefil bránu.
45:15
Domácí ve čtyřech.
44:59
Persson odpálil kotouč až za hostující branku.
44:35
Kondratjev vrazil ze zadu na mantinel Kitarova a posílá CSKA do oslabení 4 na 3.
43:49
Irgl si v souboji o puk pomohl faulem a síly na ledě se vyrovnávají.
43:29
Obrovský závar před Staňou. Kotouč se za jeho záda snažili protlačit Irgl i Stapleton, ale Staňa nepovolil.
43:08
Gimajev odchází na trestnou lavici za podražení Pivka. Přesilová hra pro Dinamo.
42:10
Hosté odpálili kotouč tak šikovně, že se nepíská icing. Mohou tak v klidu vystřídat.
40:01
Po druhé třetině platí nerozhodný stav 1:1. Skóre utkání otevřeli ve 26. minutě hráči CSKA. Kotouč do vlastní sítě si srazil Karalahti a gól byl připsán Perssonovi. Ve 37. minutě však spektakulární dorážkou srovnal Drozd. Před třetí třetinou, která by měla začít v 18:03, je tak utkání naprosto otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině - 7:10, celkem -14:15
40:00
39:50
Hosté ještě zahrozili Plattem, ale Staňa situaci vyřešil.
39:36
Dinamo se nyní nemůže probojovat do útočného pásma.
39:09
Karalahtiho střela na branku neprošla a domácí poté vyhodili.
38:38
Domácí vyhazují.
38:15
Prochorkin vyloučen na dvě minuty za zbytečné podražení Platta v útočném pásmu.
36:35
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Střelu Michaljova vyrazil Staňa jen před sebe a SERGEJ DROZD baseballovým úderem ze vzduchu dorazil kotouč za jeho záda. Asistence: Andrej Michaljov.
35:58
V těchto fázích zápasu se hraje hlavně ve středním pásmu.
33:57
Pokus Sergejeva byl sražen do rohu kluziště.
32:43
Od pravého mantinelu to zkoušel Žarkov, Haugen přerušil hru.
32:27
Komerční přestávka.
32:27
Postavení mimo hru v podání Minsku.
31:54
Kvaša naskočil na ledovou plochu. Dinamo v přesilovce neukázalo vůbec nic.
31:36
Krajíček vypálil od modré vedle.
31:11
CSKA vyhazuje. Hostům tato početní výhoda vůbec nevychází.
30:42
Domácí dobře brání a nepouští soupeře k přesilovkovému rozestavení.
29:53
Oleg Kvaša vyloučen a přesilovou hru si zahrají hosté.
29:46
Teď to je celek z Minsku, kdo se snaží o zvýšení aktivity.
28:27
Dalekonosný pokus jednoho z hráčů Dinama nadělal Staňovi nečekaně hodně práce. Slovenský brankář byl rád, že neposedný puk vytěsnil mimo své tyče.
28:04
Odpovědět zkoušeli hosté. Kličky Kulakova ovšem k nebezpečnému zakončení nevedly.
27:08
Domácí pokračují v aktivní hře z posledních minut. Před brankovištěm nepříjemně operoval Žarkov a Haugen měl plné betony práce.
25:27
Domácí přesilovou hru využívají a ujímají se vedení. Alexander Radulov nahrával před branku, kde číhal NIKLAS PERSSON a kotouč si před ním srazil do vlastní sítě zřejmě Karalahti. Každopádně rozhodčí připsali gól Perssonovi. Asistence: Jevgenij Rjasenskij, Alexander Radulov.
25:16
Marčenko pálil od modré, Haugen přerušuje hru.
24:32
Přesilová hra pro domácí tým. Na trestné Meleško.
24:14
Přečíslení domácích 3 na 2. Alexander Radulov našel z druhé vlny najíždějícího Ryjasenského, který Haugena neprostřelil.
23:21
Haugen - Persson 2:0. Švédský útočník se opět zjevil před brankou, ale trefil jen připraveného Haugena.
22:59
Ale teď přišla domácí šance! Po dobré práci Radulova se ocitl sám před Haugenem Persson. Souboj vyhrál hostující gólman.
22:38
Zdá se, že ani ve druhé třetině se obraz hry nezmění. Hraje se defenzivní hokej.
21:28
Haugen rozehrál kotouč tak, že ten opustil hrací plochu. Bylo to však s tečí, takže vyloučení za zdržování hry hostujícímu brankáři nehrozí.
20:50
Kotouč vypadl z ledové plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:47
Vědět o sobě dává početná skupina hostujících fanoušků.
20:26
Ránu Platta zblokovala domácí obrana.
20:01
Hráči obou týmů už krouží po ledové ploše. Za malou chvíli začne druhá část utkání.
V první třetině jsme neviděli příliš atraktivní hokej. Běloruský celek hraje dobře takticky a favorizovaného soupeře do šancí příliš nepouští. Naopak jsou to hosté, kdo občas hrozí nebezpečnými brejky, na které si Armějci budou muset dávat v dalším průběhu zápasu pozor. Druhá třetina začne přibližně v 17:15.

Střely na branku v 1. třetině - 7:5.
20:00
19:54
Buly před Haugenem šest vteřin před koncem třetiny.
19:42
Formace s Radulovem se drží v pásmu, ale zatím bez střel.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:40
Hosté drží kotouč. Hráči CSKA je napadají marně.
17:57
Rána Marčenka se mezi tyče nevešla.
17:18
Náznak hostujícího přečíslení 3 na 2, ale výborně se vrátil Alexander Radulov.
16:09
Sražená střela z hole Laineho. Buly tentokrát před Staňou.
15:39
Po střele Platta kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:59
Zdálky pálil Stas, Staňu tím překvapit nemohl.
14:29
Dobrá příležitost pro hosty. Irgl v přečíslení 2 na 1 servíroval kotouč Drozdovi, jehož střelu s velkou námahou vytěsnil Staňa. Dojíždějící Irgl pak odražený kotouč nezasáhl.
13:21
Po icingu hostí se hra stěhuje před Haugena. Reklamní přestávka.
12:37
Marčenkovo nahození a následně ani střela Kvaši větší nebezpečí pro hostující branku neznamenaly.
11:33
A. Radulov nahrál zpoza branky Perssonovi, který z dobré pozice trefil jen Haugena.
11:01
Vyrovnaná první třetina pokračuje i po domácí přesilovce.
09:16
Dinamo v plném počtu.
08:57
Alex Radulov posílal puk před branku na najetého Rylova, který nestačil kvalitně zakončit. Na druhé straně se rýsovalo zajímavé přečíslení, ale hosté s ním nedokázali naložit dobře.
08:09
Domácí se vyhodili z útočného pásma sami svou nepřesností.
07:16
Meleško vyloučen za podražení a domácí budou hrát přesilovou hru.
06:44
Že vsadí hosté na defenzivu, se dalo očekávat, ale i CSKA se zatím nikam nežene.
06:08
Domácí nyní raději poslali kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění. Následuje komerční přestávka.
05:22
Haugen po bekhendu Marčenka raději přerušil hru před dojíždějícími hráči CSKA.
04:38
Po tlaku domácích se dostal do brejku Kulakov, ale tísněn dvojicí obránců mířil nepřesně.
03:31
Poprvé zahrozili i domácí. Útočně laděný bek Rylov si sjel mezi kruhy a jeho střela skončila v Haugenově lapačce.
03:07
Karalahti jako první zaměstnal brankáře Staňu, který ukryl kotouč ve svém klíně. Začátek zápasu je opatrný.
01:33
Zápas se rozjíždí pozvolna. Střelu na branku jsme ještě neviděli.
00:19
Jako první se podívali do útočného pásma hosté, ale Armějci je již vytlačili.
00:01
Zní hymny Běloruska a Ruska.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Ryjasenskij, D. Denisov, Marčenko, Mäenpää, Kondratjev, Sergejev, Gimajev - I. Radulov, Persson, A. Radulov - Širokov, Kvaša, Žarkov - Zubov, Davis, Prochorkin - Sprukts, Kugryšev, Barbašev.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepnjov) - Karalahti, V. Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Goroško, Nogačjov - Platt, Stapleton, Laine - Kulakov, Meleško, Kitarov - Michaljov, Drozd, Irgl - Lopačuk, Pivko, Stas.

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Šichanov, Michel.
V sestavě CSKA můžeme vidět i po konci výluky NHL zajímavá jména. Tou nejzářivější hvězdou je jistě Alexander Radulov. V dresu Dinama se zase můžeme těšit na tři české hokejisty - Lukáše Krajíčka, Zbyňka Irgla a Libora Pivka.
Armějci přišli s koncem výluky NHL například o hvězdného Pavla Dacjuka, ale i tak patří k nejlepším klubům soutěže. O tom svědčí i úchvatná bilance jediné porážky z posledních deseti zápasů. CSKA skvěle vyšly také poslední dva zápasy na stadionech soupeřů. Kazašský Barys Moskvané deklasovali 8:1 a vítězství 4:1 získali i na ledě Jugry.

Dinamo Minsk usilovně bojuje o účast v play-off. Chlouba běloruského hokeje podává poměrně vyrovnané výkony a většinou neprohrává dvakrát v řadě. Oba poslední zápasy dokonce Dinamo vyhrálo a v obou případech šlo domácí duely. Celek z Minsku nejprve porazil 4:1 Chabarovsk a poté dokonce 6:1 Novokuzněck. V aktuální tabulce Východní konference je Dinamo sedmé a před devátým Nižnij Novgorodem má náskok tří bodů.
Zdravím všechny hokejové příznivce. KHL ve čtvrtek pokračuje dvěma zápasy a my spolu budeme sledovat souboj mezi CSKA Moskva a Dinamem Minsk. Velice důležité utkání to bude hlavně pro běloruský tým, který je v tabulce Východní konference na sedmém místě a je přímým konkurentem pražského Lva v boji o play-off. To CSKA může hrát relativně v klidu. V konferenční tabulce je čtvrté s šestibodovou ztrátou na třetí Dynamo a jedenáctibodovým náskokem na pátý Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.