Jaroslavl - Novokuzněck | ONLINE | 15.2.2013 16:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Jaroslavl ve třetí části konečně dohnala vedení soupeře a už to vypadalo, že by mohla otočit skóre ve svůj prospěch. Ovšem na to, co se dělo v posledních čtyřech minutách, budou hokejisté Lokomotivu vzpomínat jistě ještě dlouho. Dva rychlé góly a pojistka do prázdné branky. Mettalurg tak bere všechny body za výhru 5:2, i když nebyl lepším týmem, ale díky bojovnosti v obranně a naprosto dokonale načasovanými útočnými výpady si připisuje cenný skalp.
To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
60:00
Konec zápasu.
59:04
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Outsider skolil velkého favorita dnešního utkání. Definitivně to potvrzuje ANTON LAZAROV, který dojel vyhozený kotouč a z úhlu, atakován obráncem, přesně zamířil do odkryté klece. Asistence: Alexander Mereskin, Alexej Jefimov.
58:10
Domácí si berou time-out a zkoušejí to v šesti!
58:10
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale jak už to dnes bývá, radují se hosté. Skvělý křídelní útok DAMIRA ŽAFJAROVA končí gólem. Mrštný forvard se protáhl podél mantinelu až před branku a v pádu zametl kotouč do branky. Bez asistence.
56:17
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Dnes už nás asi nic nemůže překvapit. V permanentním tlaku byl opět Metallurg a opět z toho paradoxně vydoloval gól. PAUL JATSENKO zachytil na modré vyhozený kotouč, okamžitě vypálil a od výstroje obránce se puk vrátil na jeho hokejku. A druhá střela už byla úspěšná. Jatsenko propálil vše, co mu stálo v cestě a trefil se přesně do růžku Kolesnikovy branky. Bez asistence.
55:40
Máme tu poslední pětiminutovku, s níž se hra značně otevřela. Oba týmy chtějí zápas ukončit ještě před případným prodloužením.
54:48
Dmitrij Černik zvedl diváky ze sedadel. Z oblasti pravého kruhu vyslal zápěstí střelu, jíž Sorokin vytěsnil rukavicí.
52:55
Další střela přivodila Sorokinovi nějaké zranění. Podobně jako v první třetině musí ledovat svůj krk. Ale vypadá to, že bude v pořádku.
52:48
Obrovská šance pro Dixona. Z rohu kluziště na něj přenesl hru Kaljužnyj a Stephen Dixon se rázem ocitl sám před branou. Z otočky vystřelil bekhendem, našel ale jenom výborně připravenou lapačku Sorokina!
52:19
Znovu Višněvskij. Po akce Černikova, který vybojoval pásmu, střílel od modré čáry. Sorokin stačil včas zaklapnout betony.
50:48
Sorokin likviduje další pokus a před ní si to hokejisté začínají vyříkat ručně. Jefimov (NOV) a Plotnikov (JAR) putují na trestnou lavici.
49:52
Obě mužstva už jsou kompletní a Jaroslav pokračuje v tlaku.
48:35
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Plotnikov sklepl puk za branku, kde s ním dlouho míchal a čekal na spoluhráče před Sorokinem. V tom si všiml na druhé tyči úplně volného VITALIJE VIŠNĚVSKÉHO a ten přesně trefil mezírku mezi tyčkou a betonem hostujícího brankáře. Asistence: Sergej Plotnikov.
47:48
Hráčská lavice domácích je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Redlihs.
47:30
Na modré napřáhl Sjomenov a málem rozhozeného brankáře zaskočil. Ten měl štěstí, protože střela byla zblokována.
46:43
Stephen Dixon měl na hokejce vyrovnání. Dostal namazáno zpoza branky a v pádu střílel téměř na úrovni brankoviště. Ovšem jenom do připraveného Sorokina.
46:38
Anton Lazarev (NOV) dostává dvě minuty za hákování.
46:10
Buly se bude opakovat. Okamžitě po vhazování totiž vyrazil za pukem Plotnikov a Sorokin mu doslova skončil pod nohy. Účel ale světí prostředky a hostující gólman drží puk v lapačce.
46:02
Po komerční pauze pokračujeme vhazováním před hostující brankou.
45:46
Jatsenko vyhazuje z obranného pásma až za Kolesnika. Bylo to s tečí, což se ale vůbec nelíbí domácímu publiku.
44:44
Na druhé straně první lajna vybojovala buly před Sorokinem.
43:30
Turukin mohl Metallurgu vrátit dvoubrankový náskok! Po chybě v rozehrávce rázem před Kolesnikem stáli tři hráči soupeře. Úlohu na sebe vzal právě Turukin, jenž střílel bekhendem do téměř odkryté klece. Na poslední chvíli ale jeho střela byla přizvednuta nad horní tyčku.
43:19
Domácí v plném počtu.
43:10
Až Grišinova střela od modré nadělala potíže. Kolesnikovi puk vypadl z výstroje a chvíli poskakoval v brankovišti.
42:08
Metallurgu se nedaří, zatím jeho projev vůbec nepřipomíná přesilovou hru. Hraje se převážně ve středním pásmu, přičemž Lokomotiv vytvořila na modré čáře obranný val, jenž dělá soupeři problémy.
41:25
Lokomotiv vyhazuje až za Sorokina.
41:18
Jaroslavl do třetí části vlétla s plnou vervou a hnala se za vyrovnáním. Oleg Petrov (JAR) to ovšem s aktivitou přehnal a putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhou třetinu rozhodně poznamenala dodatečně uznaná branka z poslední vteřiny první části. Domácí se poté nemohli dostat pořádně do hry, byť byli aktivnější než soupeř. Klíčový moment, a to možná celého zápasu, přišel v 38. minutě kdy Kolesnik vychytal Vyglazova. Tehdy to mohlo být už 0:3, ale nestalo se tak. Na tahu byli domácí, kteří udeřili ve vlastním oslabení. Do závěrečné části tak půjdeme za těsného stavu 1:2.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:30
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Přece se domácí dočkali, a to dokonce v oslabení! Po chybě hostů ujížděla Lokomotiv dva na jednoho. Rozjetý Cartan našel na druhé vlně ALEXANDRA ČERNIKOVA, který z první trefil přesně mezírku u bližší Sorokinovy tyče. Asistence: Vladislav Cartan.
39:01
Flood vyvezl kotouč až za útočnou modrou čáru.
38:23
Jaroslav okamžitě vyhazuje.
38:19
Ještě uvidíme první plnohodnotnou přesilovou hru Novkuzněcku. Oleg Petrov (JAR) se provinil podražením.
37:03
A mohlo to být 3:0! Teď může Jaroslavl děkovat fantastickému Kolesnikovi. V přečíslení ujížděli Žafjarov a Vyglazov. První jmenovaný posunul na Vyglazova, jehož střelu z první vychytal přesouvající se Kolesnik skvělým zákrokem lapačkou!
35:57
Lazarev se vydal na zteč, z otočky naslepo hledal před brankou Mereskina, jenž by se býval dostal do velice zajímavého zakončení. Stffan Kronwall ovšem byl razantně proti a přihrávku na poslední chvíli vystihl.
34:35
Hraje se především ve středním pásmu. Ani jednomu z týmů se nyní nedaří založit pořádný útok. Lokomotiv by zoufale proti houževnatým hostům potřebovala vsítit kontaktní gól. Ale takhle to nepůjde.
32:28
Po buly touš z rohu kluziště putoval před Sorokina, kde číhal Plotnikov. Jen tak přizvedl kotouč, což hostujícímu brankáři nenadělo žádné problémy. Bez větších potíží jej ukryl v lapačce.
32:14
Po komerční pauze se bude vhazovat před Sorokinem.
31:36
Mikelis Redlihs ukázal své bruslařské schopnosti, když za brankou soupeře uzmul kotouč a rychlostí střely se obtočil kolem branky. Mířil na zadní tyčku, ale jak už to dnes u hráčů Jaroslavle bývá, minul.
30:08
Kaljužného lajna uzavřela na čas hosty v pásmu. Ti za brankou odstavili od puku Hagmana a s klidem vyhodili až před Kolesnika.
29:18
Hosté v plném počtu.
29:14
A znovu.
28:37
Amirovu ránu od modré Sorokin výborně vyráží vyrážečkou na zadní mantinel. Hosté následně vyhazují přes všechny čáry.
28:17
Ovšem Averin s Petrovem se chytili do ofsajdu.
28:07
Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra. Dlouhá jednu minuty a čtyři vteřiny.
27:17
Ale ne na dlouho. Za podražení bude pykat Romanov, který se před okamžikem vrátil z trestné lavice.
26:56
Hosté v plném počtu.
26:50
Jurij Petrov se dostal v mezikruží ke sražené střele a zamířil těsně vedle vzdálenější tyče Sorokinovy branky.
26:18
Arzamastsev to hned zkoušel od modré po buly. Ale nic, s čím by si Kolesnik neporadil. Vhazování se bude opakovat.
26:12
Ruský Gretzky na trestné lavici. Nebo alespoň hráč s číslem 99 Alexander Guskov (JAR). Dvě minuty taktéž za hákování.
25:10
Kronwall a jeho tvrdá střela od modré! Puk končí ve výstroji některého z odvážných obránců soupeře, kteří se vrhli proti střele.
24:56
... a hákováním se provinil Romanov (NOV). Dvě minuty za hákování.
24:56
Skvělý Sorokin zasáhl lapačkou proti střele Kručinina, který dlouho motal puk kolem branky, až z mezikruží vypálil. Bude se vylučovat...
23:47
Hostující Turukin spěchal za vyhozeným kotoučem, icingu už ale nezabránil.
22:17
Hosté v plném počtu.
22:00
Domácí sice ostřelují branku, ale všechny pokusí míří mimo. Ani napodruhé nebyl úspěšný Sjomenov.
21:01
Maxim Sjomenov si sjel od modré až mezi kruhy, přes padajícího obránce ale puk na Sorokina nepropasíroval.
20:20
Hosté okamžitě vyhazují.
20:17
Kapitán hostí Mereskin (NOV) putuje na trestnou lavici.
20:01
Začala druhá třetina.
První třetinu překvapivě vyhrává Metallurg Novokuzněck. Po druhé trefě se ještě zkoumalo video, ale gól platí! Hosté tak půjdou do druhé třetiny za překvapivého vedení 2:0. Lokomotiv má co dohánět.
20:00
První třetina skončila.
19:59
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Branka platí. ALEXEJ JEFIMOV dostal puk do sítě ještě před vypršením časového limitu!
19:59
Tak to je naprosto neuvěřitelné! Hosté v posledních deseti vteřinách zatlačili Lokomotiv v pásmu a po sérii rychlých přihrávek slaví druhý gól. Prakticky se jednalo o druhou vážnější šanci zápasu. Gól z hole Jefimova, jenž střílel z prostoru před brankou mezi betony dezorientovaného Kolesnika, padl se sirénou, takže se ještě bude zkoumat video.
19:07
Což potvrzuje i dnes velice aktivní Mikelis Redlihs. Jakmile se v rohu kluziště dostal k puku, okamžitě jej z úhlu napálil na branku. Sorokin drží puk ve výstroji.
18:36
Metallurg napadá rozehrávku Lokomotivy, jak jen to je možné. Uvidíme, zda poslední desítky vteřin přečká bez úhony. Stále je pod velkým tlakem.
17:09
Vyhození přes všechny čáry nekončí zakázaným uvolněním. Novkuzněck tak má ideální možnost vystřídat a zbavit se stále zvyšujícího se tlaku ze strany domácího týmu. Redlihs už zakládá další útok.
16:39
Ihned po buly zkusil štěstí z úhlu Kručinin, trefil jenom Sorokina, a to tak nešťastně, že si gólman hostí nyní musí sněhem z brankoviště ledovat ucho.
15:55
Plotnikov v další velké šanci! Dnes už třetí. Po skrumáži před Sorokinem se k němu odrazil puk, jenž z okamžitě napálil do oblasti vzdálenějšího růžku branky. Jen těsně minul!
14:48
Jurij Petrov dostal přesnou přihrávku z rohu kluziště mezi kruhy od Redlihse. Jeho střela z první jenom zaduněla o zadní mantinel, byla příliš vysoká. Následně ještě Redlihs ještě míchal s pukem za brankou, ale neúspěšně.
13:34
Po střele od modré čáry se před Kolesnikem strhla menší potyčka. Rozhodčí jí okamžitě zažehnali. Vylučovat se nebude.
12:28
Nahození od modré nadělalo hostům pořádné problémy! Sražený puk se totiž dostal na hůl Plotnikova, který se tak na chvíli ocitl tváří v tvář gólmanovi. Před atakujícím obráncem volil pohotovou střelu mezi betony, jíž Sorokin výrobně pokryl.
11:28
Pašnin se podél pravé strany mantinelu prosmýkl až před Sorokina. Neměl dostatek prostoru pro zakončení, a tak nedůraznou bekhendovou střelou získal alespoň buly v útočné třetině.
10:07
Oleg Petrov svým důrazem alespoň vybojoval vhazování před Sorokinem.
09:33
Lokomotiv je nyní jednoznačně aktivnějším týmem, stále drží puk na svých hokejkách, ale přejít do útočného pásma je zatím problém.
08:56
Hosté v plném počtu.
08:21
Hosté pořád výborně brání a nepouštějí Lokomotiv prakticky k ničemu.
07:51
Špatná rozehrávka Jaroslavle končí na zakázaném uvolnění. To by se během přesilové hry nemělo stávat.
07:35
Jegor Everin dostal na modré kotouč, sjel si do oblasti pravého kruhu a tvrdě vypálil. Jeho střela ale byla zblokována a skončila v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.
07:19
Hosté dokázali dostat puk alespoň na chvilku do středního pásma.
06:58
Žafjarov dostává dvě minuty za hákování.
06:08
Vhazuje se ve středním pásmu. Redlihs se snažil o odpověď, jenže zamířil příliš vysoko.
04:37
Hostům po první gólu narostla křídla. Další nebezpečný výpad má na svědomí Mitrjakov, jeho bekhendová střela těsně minula.
03:05
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!

To je překvapení! Hosté se dostávají z první vážnější šance do vedení. Zpoza branky z hole Jefimova se puk dostal do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval právě dojíždějící ALEXANDER MERESKIN, který jen tak plácl do puku a trefil se přesně mezi Kolesnikovy betony. Asistence: Alexej Jefimov.
02:00
První obrovská šance Jaroslavle. Plotnikov v rohu kluziště uzmul kotouč, obtočil se kolem klece a dostal se v dobré pozici do zakončení. Sorokin vyrazil betony a po dorážce se natahovali ještě další hráči soupeře, ale neúspěšně.
00:34
Domácí prozatím dobře uzavírají střední pásmo a nepouštějí Novokuzněck do vážnějších útoků.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sanford) - Kronwall, Flood, Pašnin, Guskov, Višněvskij, Semenov, Amirov - Plotnikov, Averin, O. Petrov - Dixon, Hagman, Kaljužnyj - Redlihs, Černikov, J. Petrov - Soloduchin, Apalkov, Kručinin - Cartan.

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ključnikov) - Romanov, Kuklev, Ezhov, Arzamastsev, Jatsenko, Grišin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Vyglazov, Islamov, Žafjarov - Turukin, Mitrjakov, Nazarov - Kurepanov, Černych, Bessonov.

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexander Soin - Michael Alex, Roman Šihanov .
Hezké odpoledne všem příznivcům ledního hokeje. Na programu dnes máme další kolo Kontinentální hokejové ligy (KHL), v němž síly poměří na domácím ledě Lokomotiv Jaroslav s Metallurgem Novokuzněck.

Domácí jsou s 92 body na druhém místě Tarasovovy divize, celkově pak sedmí v celé lize. To hostující celek najdeme až na předposlední příčce Černyševovy divize s počtem 55 získaných bodů. V celkovém součtu mu patří 22. místo mezi 26 účastníky KHL. O dnešním favoritovi tak není pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud