Je tedy konec. Kometa v prodloužení rozhodla o svém vítězství a bonusový bod si veze na Moravu.
62:22
Kometa právě vstřelila branku!
Tak hodně zajímavá rozhodující branka. Nahození JURAJE VALACHA plachtilo na Pince a ten po něm hrábl lapačkou. Kotouč mu ale vypadl a zapadl do branky. Bez asistence.
61:21
Tygři jsou v prodloužení aktivnější a tlačí Kometu. Své jistě dělá i to, že nastupují se třemi útočníky a jediným bekem.
60:53
Bulíře našel Filippi napříč pásmem zcela neobsazeného. Jeho střela z první ale zasáhla Trvaje do ramene.
60:10
Hned zkraje prodloužení mohl být konec. Tomáš Svoboda ale z mezikruží přestřelil.
60:01
Šedesát minut je minulostí. Oba týmy v nich vstřelily tři branky a po krátké přestávce následuje prodloužení.
60:00
59:35
Kometa se po vyhození kotouče mohla dostat do šance. To by ale za Liberec nesměl chytat Marek Pinc, jenž má pro strach opravdu uděláno. Pro kotouč vyjel téměř k modré čáře a ještě chtěl rozehrát. Nakonec si to ale rozmyslel a bude se vhazovat.
59:10
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se tak znovu stěhuje před její branku.
58:52
Ještě než se bude vhazovat, přichází oddechový čas domácího celku.
58:52
Přesto jsem gól vidět mohli. Petr Kica sahal po hattricku, ovšem Trvaj se znovu vytasil s rychlou lapačkou.
58:32
Vypadá to, že do větších ofenzivních kreací už se týmy pouštět nebudou.
57:48
Blíží se poslední dvě minuty třetí třetiny a s kotoučem v držení je zahájí Liberec.
57:01
Hodně zajímavý pokus vzešel z hokejky Tomáš Divíška. Ten se zmocnil kotouče po špatné rozehrávce a jeho střela protáhla Pince. Zároveň ale netrefila branku.
56:20
Tygři si poslední desítky vteřin drží převahu a motají kotouč v útočném pásmu. Zároveň je ale znát, že ani jeden z týmů nechce chybovat.
55:51
Liberec zvýšil aktivitu při napadání a okamžitě se dostavuje výsledek. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
55:15
Nejspíše ano. Mezitím se totiž urodilo několik nadějných pokusů, z nichž ten nejzásadnější připravil Filippi. Rozhodl se ale pro střelu, se kterou neměl moc šancí na úspěch.
54:26
Utkání znovu trochu padá k nezáživnosti druhé třetiny. Doufejme, že se jedná jen o momentální situaci.
53:21
Úspěšný Pincův zákrok a následuje vhazování po jeho levé ruce. Před vhazováním ještě bude komerční pauza.
52:34
Slušná šance domácího celku. Filippi se na pravém kruhu ocitl zcela sám, avšak kotouč dostal na bekhend. Tudíž jeho střela moc razance ani přesnosti nepobrala.
51:35
Brněnští viditelně přidali a tlačí Liberec k Pincovi. Zatím ale bez gólového výsledku.
51:06
Menší strkanice před Pincem. Nejaktivnějším byl Adam Jánošík, avšak ani on si trest neodnesl.
50:37
Kometa zatlačila a drží se v pásmu. Z něho je ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána.
50:01
Liberec právě vstřelil branku!
A vyrovnáno skutečně je. Bortňák v úniku poslal kotouč na PETRA KICU a od jeho nohy se kotouč odrazil do branky. Rozhodčí po poradě s kolegou u videa rozhodl o platnosti branky. Asistence: Dalibor Bortňák.
50:01
Tygři nyní dost možná vyrovnali. Petr Kica dotlačil kotouč do branky, ovšem viditelně bruslí. Teď záleží, zda sudí posoudí tuto situaci jako úmyslně kopnutý kotouč. O tom se jde poradit s kolegou u videa.
49:45
Dobrá příležitost Komety. kotouč dlouho poskakoval na brankovišti, Pinc ho ale v posledním momentě zachytl do lapačky.
49:00
Ani Kometa ale nezůstává pozadu. Ovšem i jí se nedaří najít cestu do branky.
47:32
Tygři jsou ve třetí třetině zatím lepším týmem. Tuto převahu ale potřebují potvrdit brankou, stále totiž prohrávají.
46:58
Po delší době se hraje u Pince. Tygři ale rychle kotouč sbírají a míří mimo své pásmo.
46:20
Tygři stačili vystřídat a udržet se při tom v útočné třetině. Ovšem ani Víškovi se zpoza branky nepodařilo poslat kotouč přesně na spoluhráče.
45:34
O slovo se nyní zase hlásí domácí. Dvojice Urban Bortňák ale moc starostí hostující defenzivě nenadělala.
45:04
Až nyní se z rohu vytočil Erat a zkusil Pince z ostrého úhlu, ten je ale pozorný.
44:31
Kometa se snad poprvé výrazněji osměluje. Dostala se do pásma a delší dobu se v něm už také drží. Střelecký pokus zatím nepřichází.
43:55
Nahození ze středního pásma chytil Trvaj na hruď a také ho tam podržel. Vhazuje se tak po jeho levé ruce.
43:37
Dnešní utkání sleduje 3 557 diváků.
42:55
Bortňák se protáhl po pravé straně a pálil z kruhu. Jeho střele ale chyběla razance i přesnost. Nabízela se i přihrávka, která by byla asi nejlepším řešením.
42:18
Střední pásmo je ve třetí třetině zatím nejvyužívanější částí kluziště.
41:30
Liberec i Brno se shodně snaží dostat do pásma. Oba celky ale troskotají ve středním pásmu.
40:56
Kotouč se v tlačenici u mantinelu ztratil sudímu z dohledu a píská se.
40:40
Jsou to ale Tygři, kdo se usazuje v pásmu. Brno totiž okamžitě po nahození kotouč ztratilo.
40:10
První vhazování získala Kometa a zpoza branky rozjíždí první akci.
40:01
Závěrečných dvacet minut řádné hrací doby začne přibližně v 20:16.
Tak a u konce je už i druhá třetina. Ta o poznání ubrala na obrátkách a divákům nenabídla ani zdaleka tak zajímavou podívanou, jako ta předchozí. O jedinou branku třetiny se postaral obránce Brna Jozef Kováčik. Do třetí třetiny tak půjdou v lepší pozici hosté.
40:00
39:40
Čakajík šikovně nabídl Dudovi na teč. Kotouč po změně směru skončil pár centimetrů vedle tyče.
39:14
Trvaj podržel Víškovo nahození a ještě nás čeká nejméně jedno buly.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny. A s kotoučem v držení jí zahajují domácí.
38:13
Konec třetiny bude dle všeho patřit Kometě. Ta si vypracovala menší převahu a důsledným napadáním rychle odebírá Liberci kotouče.
37:30
Kometa trochu přidala a párkrát zahrozila. Zatím ale bez střelby.
36:55
Druhou polovinu přesilové hry už Tygři tolik vydařenou neměli. Kometa se tak může v klidu vrátit do plného počtu.
36:00
Tygrům se přesilovka celkem daří. Drží se v pásmu a celkem často pálí na branku. Vyložená šance se ale zatím neobjevila.
34:55
Následoval menší závar a strkanice na brankovišti. Ta končí posunutou brankou, za což jde pykat Tomáš Žižka (KOM). Ten ji podle sudího posunul úmyslně a dostává dvě minuty.
34:28
Další z velkých šancí Liberce. Martin Čakajík se dostal mezi kruhy k opuštěnému kotouči, srovnal si ho na střelu a vypálil. Krátce na to se rozezněla levá tyčka, kterou puk zasáhl.
33:48
Tygři se znovu natlačili na okamžik do pásma. To Kometa se v něm už delší dobu neohřála.
33:20
A hra se zase po menším tlaku Liberce přesunula do středního pásma. Tato třetina zatím oku diváka moc nelahodí.
32:43
Bílí Tygři mají v posledních momentech lehce navrch. Nedaří se jim to ale vyjádřit brankou, či alespoň nebezpečnou střelou. Moc je totiž neposlouchají přihrávky.
32:16
Po zakázaném uvolnění Bílých Tygrů následuje komerční pauza.
31:30
Domácí mohli vyrovnat. Dalibor Bortňák se dostal ke kotouči, který se odrazil od zadního mantinelu a měl před sebou poloprázdnou branku. Trvaj ale dokázal natáhnout lapačku a beznadějnou situaci zachránil.
30:26
Tygři pokračují v dobré hře a Brno drží na jeho polovině. Už také přišla jedna z nebezpečnějších střel. Postaral se o ní Výtisk.
30:00
Liberečtí se ujímají iniciativy. Jejich snaha je ale do této chvíle celkem bezzubá a Trvaj se v brance moc ohánět nemusí.
28:50
Hra se znovu odbývá hlavně ve střední třetině kluziště, ani jednomu z celků se nedaří vypracovat si střeleckou příležitost.
28:18
Naskytl se pohled, který nemáme rádi. Tomáš Malec se po souboji u mantinelu dlouho nezvedal a na střídačku se dostal až za pomoci spoluhráčů.
28:00
Teď se konečně našlo pár zajímavějších akcí. A zapříčinili je domácí hokejisté. Avšak střela Filippiho, ani teč Víška si cestu do branky nenašly.
27:20
Stále se čeká na nějakou vážnější situaci na jedné, nebo druhé straně. Oba celky nastřelují kotouče, avšak útočníkům se je nedaří sbírat.
26:41
Burian se příliš nedočkavě hnal do útočného pásma a dostal se do ofsajdu.
25:37
Trochu hluchá pasáž druhé třetiny. Kotouč lítá všude možně, jen ne přesně na hokejky.
25:00
Kometa se snaží dostat do pásma nahazováním, to se jí ale vůbec nedaří. Ovšem ani tygří protiútoky končí velmi záhy.
24:25
Jakub Čutta pálil hned po vhazování. Dojel si k ležícímu kotouči a prudce ho napálil na Trvaje. Toho musela ruka pod lapačkou hodně štípnout.
24:08
Brno pokračuje ve své mírné převaze. Drží Tygři mimo dostřel Trvajovy branky a samo tu Pincovu ohrožuje.
23:12
Hosté využívají další přesilovou hru, když trochu krkolomná kombinace nakonec končí brankou. Hruška poslal v nouzi kotouč na modrou, odkud pálil JOZEK KOVÁČIK. Jeho střela letěla těsně nad ledem a zastavila se až v brance. Asistence: Jan Hruška a Leoš Čermák.
22:28
Jejich převaha bude podpořena. Petr Ulrych (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
21:50
Brno jakoby uspávalo svého soupeře. Kombinuje ve středním pásmu a čeká na mezeru v obraně.
21:20
Kometa důsledně napadá a samý úvod druhé třetiny patří jednoznačně jejím hráčům.
20:46
Marek Pinc si připisuje první zákrok. Dlouhého střela mu ale potíže nenadělala.
20:28
Druhou třetinu zahajuje vyhraným vhazováním Kometa. Ta na okamžik sevřela Tygry v pásmu. Liberec následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:01
Hráči už se z kabin trousí na ledovou plochu. Druhá třetina tak za pár okamžiků začne.
Druhá třetina začne v 19:26.
První třetina je u konce a nabídla velmi zajímavou podívanou. Kometa se velmi rychle dostala do dvoubrankového vedení a s Tygry to vypadalo opravdu zle. Domácí hokejisté se ale dokázali zvednout a ve druhé polovině třetiny dokázali vyrovnat. Doufejme, že druhá třetina z atraktivnosti neubere.
20:00
19:19
Jedna akce se ale s koncem třetiny urodila a je to akce gólová. Tygři se utrhli do přečíslení, ve kterém předal Čutta nadvakrát PETRU KICOVI. Ten netrefil kotouč ideálně, přesto pryž zapadla do branky. Asistence: Jakub Čutta a Dalibor Bortňák.
18:51
Poslední minuta této třetiny bude začínat v pásmu Tygrů - icing.
18:20
Po jeho střele se ovšem pokračuje ve stejném trendu. Ani jeden z týmů se s koncem třetiny do ničeho většího nepouští.
17:49
Tento klid zbraní narušil až Vantuch. Jeho pohotová střela od pravého mantinelu ale do branky neprošla.
17:13
Hra je teď trochu ospalá. Kotouč se do blízkosti branky dostává opravdu jen sporadicky.
16:39
Kometa poslední okamžiky kontroluje kotouč. Do žádných větších akcí se ale nepouští. Obránci si posílají kotouč a čekají, až se někdo ze spoluhráčů nabídne.
16:10
Urban si při přechodu do útočného pásma nepohlídal modrou čáru a píská se ofsajd.
15:50
Další vzruch před brněnskou brankou. Tentokrát se ale diváci a domácí lavička dožadují trestu za zákrok na Radka Dudu. Ten ale nepřichází.
15:11
Bulíř dostal v přečíslení kotouč mezi kruhy a jedinou přímou překážkou mu už byl jen Trvaj. Ten ale znovu švihl lapačkou a puk mířící do horního rohu branky zastavil. Následná dorážka Bárty byla zastavena obránci.
14:49
Kometa toto oslabení přestála a vrací se do standardního počtu hráčů na ledě.
14:30
Přihrávka rukou vykazuje Bílé Tygry z pásma.
14:19
Konečně přichází lepší střela. Trvaj ale bez problémů chytá a následná potyčka na brankovišti se dle všeho obejde bez zásahu sudího.
13:42
První polovina početní výhody se domácímu celku znovu příliš nedaří. V pásmu se sice drží, hráči se ale nemohou dostat z rohů.
12:49
Další vyloučení na straně hostí. Roman Erat (KOM) dostává dvě minuty za podražení.
12:10
Velká šance domácích hráčů. Galamboš nečekaně prošel až před Trvaje, avšak rozhodl se pro obkroužení klece. Poté dával puk zpět do ohně brankoviště, nikdo z jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhl.
11:33
Tygři strávili i zbytek přesilové hry zejména v útočném pásmu. Slibné šance si ale už vytvořit nedokázali a Kometa se vrací do pěti.
10:53
Liberec, pokračující v přesilovce, si tvoří slušné šance. Ovšem Bulíř a následně ani Bárta z dobrých pozic nemířili přesně.
10:08
Divíšek se v oslabení dostal do úniku. Pinc si ale hodně vyjel, zmenšil střelecký úhel a moc šanci brněnskému hráči nedal.
10:00
Také domácí hokejisté dvojnásobnou přesilu využívají. Duda zamíchal kotoučem na pravé straně a poslal pas napříč pásmem. Kotouč přistál přímo na hokejce JANA VÍŠKA, který ho zametl do branky. Asistence: Radek Duda a David Štich.
09:33
Vše ale může být jinak. Jozef Kováčik (KOM) inkasuje dvě minuty a Brno jde do tří hráčů. Potrestán je, jak jinak v dnešním zápase, za hákování.
09:29
Liberec stále pokračuje v tomto trendu. A hraje se tak hlavně ve středním pásmu.
09:00
Přesilová hra Bílých Tygrů je zatím hodně nepovedená. V pásmu byli jen chvilku po vhazování.
08:07
Také Tygři si zahrají první přesilovku. Radek Dlouhý (KOM) dostává dvě minuty za hákování.
07:40
Konečně přichází ohrožení branky. Výtiskovo nahození ale bylo obráncem zpomaleno a Trvaj ho v pohodě zastavil.
07:10
Tygři se drží v pásmu a mají Kometu pod zámkem. Chybí ale střelba, i obránci jakoby se báli poslat kotouč na branku.
06:25
Po libereckém zakázaném uvolnění následuje komerční přestávka.
05:40
Liberec je v posledních desítkách vteřin poměrně často nastěhován v pásmu.
05:09
Tutovka domácích Tygrů. Víšek se dostal ke kotouči mezi kruhy, kde byl zcela nekryt. Se střelou pod horní tyč ale nepochodil, jelikož Trvaj rychle zvedl lapačku.
04:45
Štich je na ledě a Tygři jsou tak zpátky v plném počtu.
04:00
Kometa pokračuje v klasické přesilovce. I v ní drží hosté Tygry pod zámkem, zatím ale bez výsledku.
03:06
Dvojnásobná přesilovka je hodně rychle využita. Po rychlé kombinaci poslal Divíšek kotouč na TOMÁŠE SVOBODU, který neměl větších problémů se skórováním. Pro Kometu tedy úvod snů. Asistence: Tomáš Divíšek, Jan Hruška.
02:45
A Tygři jdou do tří! David Štich (LIB) zahákoval v souboji protihráče a putuje na trestnou lavici.
02:31
Kometa si zahraje proti čtyřem. Jan Výtisk (LIB) dostává dvě minuty za hákování.
02:13
Do střelecké pozice se protáhl Vantuch. Z ostrého úhlu ale Trvaje nepřekvapil.
01:35
Liberec se snaží odpovědět, jeho snaha ale zatím končí v rozích útočného pásma.
00:47
Hosté rychle otevírají skóre duelu. Hruška našel před brankou hlídkujícího HYNKA ZOHORNU a ten propálil Pince. Asistence: Jan Hruška.
00:40
První slibnější akce duelu. Duda ale po otočce Filippiho čepel nenašel.
00:05
Úvodní vhazování získali Tygři. Jejich rozehrávka však končí icingem.
00:01
Právě dozněla státní hymna. Až se zahajovací formace srovnají na kruhu pro vhazování, bude moci zápas začít.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Ulrych, Čutta, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Galamboš, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek, Švrček, Malec - Erat, Čermák, H. Zohorna, T. Svoboda, Burian, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Hruška, J. Svoboda, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal.

Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kajínek, Podrazil..
Úterní večer bude v Liberci věnován utkání osmatřicátého kola, v němž se domácí Bílí Tygři utkají s brněnskou Kometou.

Liberec nezažívá úspěšné období a koneckonců ani sezonu. V posledním zápase se mu ale podařilo konečně vydolovat tři body, když přemohl Karlovy Vary. Severočeši tak mohli tříbodově slavit poprvé od konce listopadu. To ovšem nemění nic na tom, že stále potřebují každý bod, jinak je čeká pád zpět na samé dno tabulky.

Brno zažívá menší úpadek. Už dávno Kometa nekraluje extraligové tabulce a nyní už se dostala mimo pozice zaručující přímý postup do play off. Své udělaly poslední zápasy, čtyři z pěti totiž Moravané nezvládli, ten jeden navíc až v prodloužení. I oni tak potřebují bodovat, aby se dostali na pozice, kde by se rádi viděli.

Kometa a Tygři spolu letos sehráli dva duely a body si rozdělili rovnoměrně. První zápas vyhrál doma Liberec 3:2, zatímco druhý duel, konaný v Brně, ovládla Kometa poměrem 7:3.

Jak to tedy dopadne tentokrát? Na to si budeme muset počkat šedesát minut čistého času, právě ty rozhodnou o vítězi tohoto klání. A možná taky ne, v Liberci poslední dobou ne zrovna neobvyklá situace...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.