Karlovy Vary dokázaly v poslední třetině zásluhou Kumstáta pouze snížit. Bílí Tygři si však doklouzali pro vcelku pohodlné a zasloužené vítězství, ze severu Čech přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:57
Liberec má puk ve své moci, o vítězi je rozhodnuto.
59:11
Strkanice před Schwarzem! Několik hráčů se natlačilo na libereckého gólmana, jenž ale udržel kotouč ve výstroji. Vhazování po jeho pravici, devětačtyřicet vteřin do konce.
58:57
Kudrna vyvezl puk do neutrální třetiny. Na středovém kruhu se rozhodl k poměrně ukvapené střele, z poloviny hřiště ovšem opuštěnou klec minul – zakázané uvolnění.
58:23
Zaťovič míchá s kotoučem modré čáře. Hosté už hrají v šesti, Závorka opustil své brankoviště!
57:36
Kumstátův průnik zastavil ofsajd. Závorka zatím zůstává v brance.
57:25
Hostující trenér Richard Žemlička si vyžádal oddechový čas.
56:21
Severočeši mohli těžit z nedorozumění karlovarské obrany. Závorka vystartoval do rohu hřiště za pukem, u něj však byl dříve domácí útočník Bulík. Našel rychlou přihrávku před brankou Tomáše Urbana, ten ale zbrkle zacílil mimo.
54:37
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Vary mají mírnou převahu, ale nedokáží jí zúročit. Protivník pečlivě brání, Schwarz je takřka bez práce.
53:26
Drtina zavezl puk do rohu útočné třetiny. Na úspěšný souboj s protihráčem už ale neměl sílu, puk ukořistili Bílí Tygři.
51:50
Hosté přidávají, v posledních chvílích mají kotouč častěji ve své moci a snaží se zaměřit na ofenzivu. Jenže zatím jsou neúspěšní, v pásmu už poněkolikáté černou pryž ztratili.
50:36
Drobná šarvátka u libereckého brankoviště po přerušení hry. Čtveřice hráčů se pošťuchovala u Schwarzova teritoria, vylučovat se však nebude. Buly ve středním pásmu.
49:13
Závorka má za sebou úspěšný zákrok. Bulík zamíchal pukem a z vrcholu levého kruhu zkusil štěstí střelou švihem, kotouč skončil v gólmanově výstroji.
48:43
Schwarz před dojíždějícím Kumstátem trošku riskantně rozehrál, i když mohl puk podržet a přerušit hru. Do šance se však karlovarský ostrostřelec nedostal.
47:40
Komerční přestávka, do konce základní hrací doby zbývá necelých třináct minut. Vary ztrácí dvě branky, ale soupeř je do šancí nepouští.
46:26
Duškův průnik po straně úspěch neslavil. Kdyby měl domácí útočník větší rychlost, mohl by ujíždět sám na Závorku. Ale zadák Gulaši jej dobruslil a Dušek nakonec ani nevystřelil.
45:08
Po souboji u mantinelu vyskočil puk mezi diváky. Oba týmy už hrají v plném počtu.
43:41
Více prostoru na ledě zatím vyhovuje více Karlovým Varům. Pech chvilku kroužil za brankou Schwarze, nakonec nahrával naslepo a nepřesně. Hosté ztratili pásmo.
43:07
Počet sil na ledě se vyrovná, Nedvěd se pošťuchoval s protihráčem a za sekání nakonec odešel na trestnou lavici. Zbytečný faul libereckého kapitána.
42:44
Trest také pro hostující mužstvo, dvě minuty za hákování dostal Parýzek.
42:15
Vyloučený Šimek už krouží mezi mantinely. Liberec je kompletní, vhazuje se u domácí branky.
40:54
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici dvojnásobnou početní převahu skutečně využívají a snižují na rozdíl dvou branek. Noskovu dělovku z dálky odrazily Schwarzovy betony jen na čepel PETRA KUMSTÁTA, jehož doklepnutí z hranice brankoviště znamenalo úspěch. Asistence: David Nosek – 3:1.
40:14
Hosté si zahrají přesilovku pět na tři, která bude trvat padesát osm vteřin! Radim Šimek zamířil na trestnou lavici za hákování. Karlovy Vary mají skvělou příležitost k tomu, aby se kontaktní trefou vrátily do zápasu.
40:01
Energii se dnes pod Ještědem nedaří, Liberec navýšil zásluhou Nedvěda své vedení. V uplynulé části hry byli domácí výrazně střelecky aktivnější, soupeř je chvílemi v útoku marný.
40:00
39:58
Zaťovič nahodil puk do pásma, ale ve zbytku třetiny už hosté Schwarze neohrozí. Bílí Tygři získali kotouč na své hole a třetinu dohráli daleko od své branky.
39:13
Liberec jde do čtyř, za podražení odešel na trestnou lavici Nedvěd.
39:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Na Závorku se snažil opět vyzrát Jonák, po stahovačce ale zamířil jen do gólmanovy hrudi.
37:58
Karlovy Vary jsou již v plném počtu, ve zbytku přesilovky nemusel Závorka řešit žádnou z ošemetných situací. Přesto se po pokusu Jonáka vhazuje znovu u jeho klece.
36:53
Bílí Tygři v náporu. Čtvrtý zásah visel na vlásku, ale hosté odolali. Závorka nejprve zneškodnil příklep Pospíšila z dálky a poté při něm stálo i štěstí. Bulík totiž z těsné blízkosti nezacílil přesně, při dorážce se na něj přitom smála z části odkrytá brána.
35:52
Doležal obdržel dvouminutový trest za sekání. Jeho zákrok odnesl Kica, jenž se ve vlastním obranném pásmu skácel k zemi a v bolestech několikrát převalil. Na lavičku nyní odjel jen za pomoci lékařů.
33:19
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři naopak hrají v pohodě, přidávají třetí branku a míří za vítězstvím. Rychlý útok zakončil PETR NEDVĚD přesnou střelou z pravého křídla. Závorka se přesunul pozdě. Asistence: Tomáš Pospíšil – 3:0.
33:13
Po delší době bylo před Schwarzem rušno. Bicek zůstal chvilku neobsazený před jeho brankovištěm, kde se dostal k teči spoluhráčovy nabídky. Kotouč prolétl těsně vedle levé tyče.
32:18
Ospalý hokej pokračuje, i tak měl Závorka práci se střelou aktivního Kudrny. Ten tentokrát zkoušel štěstí z poměrně velkého úhlu, po brankářově zásahu následuje komerční přestávka.
31:32
Ani kombinace Drtiny s Koblasou nevedla k většímu ohrožení Schwarzova území. Druhý jmenovaný totiž prudký spoluhráčův pas nezpracoval ideálně, kotouč mu odskočil.
30:29
Liberečtí si naopak v ofenzivně počínají o poznání lépe. Jsou střelecky aktivnější, střelou švihem přes obránce vyzkoušel brankářovu pozornost Kudrna.
28:48
Hostům se nedaří založit kloudnou útočnou akci. Kupředu se vydal Bicek, ovšem na levém křídle o puk přišel. Kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a liberečtí zadáci jej odzbrojili.
26:49
Bulíř se ve spolupráci s Kudrnou natlačil na Závorku, ale ten náletu útočníků odolal. Opačným směrem se ihned vydal Pech. Jenže kotouč v útočném pásmu ztratil dříve, než stihl cokoliv vymyslet.
26:11
Na druhé straně mohl liberecký strážce svatyně pouze pohledem kontrolovat pokus Skuhravého. Karlovarský forvard byl tísněn obráncem, i přesto se dostal ke střele švihem. Ta však skončila jen na zadním mantinelu.
25:08
Podruhé v prostředním dějství se Tomáš Pospíšil ocitl tváří v tvář Závorkovi, ovšem znovu selhal. Hostům nevyšel protiútok a domácí ihned otočili hru, Pospíšil tentokrát zkoušel rychlý blafák. Závorka ale zakročil na výbornou.
23:52
Západočechům se přesilovka nepovedla, Tygři hrají v plném počtu.
22:50
Minuta početní převahy je minulostí, Vary ještě Schwarze neprověřily. Soupeř naopak již několikrát vyvezl puk do bezpečí, Kica dokonce z úhlu také pozdravil brankáře.
21:51
O chvilku později se musel Závorka opět činit proti bekhendovému pokusu Bulíře. Liberecký útočník následně odešel za katr, když se provinil vysokou holí. Svoji čepelí zasáhl od obličeje Doležala.
20:48
Domácí dohrávají početní převahu z předchozí části a neměli daleko k další radosti. Pospíšil žádnou složitou kombinaci nevymýšlel, ve středním pásmu se zmocnil puku a elegantně prokličkoval až k Závorkovi. V přímém souboji s brankářem ovšem neuspěl, jeho střela prolétla těsně vedle.
20:01
Dvacet minut je minulostí. Tempo zápasu zatím není příliš strhující, přesto jsme ale viděli dvě branky a několik zajímavých momentů. Liberec vede 2:0 díky trefám Filippiho a Kudrny.
20:00
19:41
Nyní se ale Bílým Tygrům nepovedla rozehrávka a provinili se zakázaným uvolněním. Devatenáct vteřin před koncem úvodní části se bude vhazovat u Schwarze.
19:37
Pospíšil si na modré čáře několikrát vyměnil puk s Čakajíkem, druhý jmenovaný nakonec napřáhl k příklepu. Střelu ale zastavili karlovarští obránci.
18:55
David Nosek odešel na trestnou lavici, provinil se nedovoleným bráněním – liberecká přesilovka.
17:52
Otěže zápasu teď jednoznačně převzali domácí, byť není jejich tlak nikterak enormní. Zbytečně ztratili několik puků, totéž před okamžikem zastavilo také na středu hřiště soupeře.
16:15
Závorka se ocitl pod palbou a mohl potřetí inkasovat. Na vrcholu kruhu získal puk obránce Moravec a brankář měl s jeho ostrým projektilem plné ruce práce, kotouč pouze škrtl o jeho výstroj a prolétl těsně nad břevnem.
14:29
Domácí využili přesilovou hru za šestnáct vteřin a mají již dvoubrankový náskok. Čakajíkův pokus od modré čáry ještě Závorka zneškodnil, volný JAROSLAV KUDRNA už měl ale před brankovištěm jednoduchou úlohu. Z dorážky nezaváhal, neomylně trefil poloprázdnou branku. Asistence: Martin Čakajík, Petr Nedvěd – 2:0.
14:13
V početní převaze si zahrají také modrobílí. Za nedovolené bránění odešel pykat Kloz.
13:22
Tomáš Urban už ale zahrozil! Domácí dlouhán se prosmýkl po levém křídle a ze strany najížděl sám na Závorku. Dlouho rozmýšlel, jestli zkusí kličku nebo přímo vypálí. Z těsné blízkosti se nakonec rozhodl pro střelu, která skončila v gólmanově výstroji.
13:08
Severočeši se zmocnili kotouče a chtěli uklidnit hru. Jenže Čutta z vlastního pásma dlouhým pasem nikoho ze spoluhráčů nenašel, kotouč doklouzal až na icing.
11:48
Čakajík je na ledě, Bílí Tygři jsou v plném počtu. Ovšem stále čelí soupeřově aktivitě, hosté protivníka svírají. Před Schwarzem to opět hořelo, ale následné zakončení Skladaného bylo sraženo do ochranné sítě.
11:29
Liberečtí jsou pod tlakem, Čutta získal puk za vlastní klecí. Ale z vlastního pásma jej nevyhodil, posléze si rovnal kotouč na střelu hostující Bicek. Do šance se však nedostal.
10:54
Další příležitost hostujícího celku, při domácích nyní stálo štěstí. Vary obsadily útočné pásmo, kde si vyměnily několik přihrávek. Z kruhu nakonec zakončil Pech, jehož střelu nadvakrát dorážel zblízka Kumstát. Ležícího gólmana ovšem nepokořil.
09:47
Energie si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Čakajík.
09:37
Západočeši mohli bleskově vyrovnat. Zucker se před brankou zmocnil odraženého puku a zleva jej ihned poslal na branku. Schwarz ale stihl hbitě zakročit, přitiskl se k tyčce a kotouč vytěsnil betonem.
07:30
Bílí Tygři skórují z první větší příležitosti a v osmé minutě zápasu jdou do vedení. TOMÁŠ FILIPPI převzal u mantinelu Kudrnův pas, vybruslil si na pravý kruh a svižnou střelou do horní poloviny branky nedal Závorkovi šanci. Asistence: Jaroslav Kudrna – 1:0.
06:45
Lehké nahození Jánošíka od modré čáry karlovarského brankáře nevyděsilo. Závorka zastavil puk ve své výstroji, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
06:05
Energii však nyní zastavilo zakázané uvolnění. Hra se stěhuje k Závorkovi.
05:11
Hosté jsou střelecky aktivnější. Nyní kostrbatě pronikli k blízkosti Schwarzovy branky a Pohl nakonec ze strany vystřelil. Puk skončil na betonu brankáře.
03:35
Liberec se snažil odpovědět, ale domácí byli před Závorkou až příliš důrazní. Gólmanova klec vypadla ze svého postavení, zatím sledujeme hodně ospalý úvod zápasu.
03:06
Schwarz musel poprvé zasahovat. Nosek vtrhl do útočné třetiny a vypálil příklepem, domácí gólman zastavil kotouč v lapačce a přerušil hru.
01:54
Pohl se pustil do souboje s dvěma libereckými obránci. Dostal se také ke střele švihem, tu však domácí hráči zablokovali.
00:45
První útoky obou celků skončily neúspěchem, hráči se nedostali přes útočnou modrou čáru. Vinou nepřesné přihrávky ztratili puk ve středním pásmu.
00:01
Všichni aktéři jsou již na ledové ploše, úvodnímu vhazování už nic nebrání.
Start duelu je stanoven na 18:50. Sudí dnešního souboje již překonali dopravní komplikace a dorazili do Tipsport areny.
Začátek utkání se posune zhruba o patnáct minut. Dle sdělení místního hlasatele totiž rozhodčí uvízli v dopravní zácpě. Bez jejich přítomnosti samozřejmě nemůže střetnutí začít.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta – Dušek, Víšek, Bulík, Jonák, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, T. Urban, Kica, Vantuch, Bulíř, Nedvěd "C".

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) – Nosek, Parýzek, Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek, Kloz – Koblasa, Vachovec, Skladaný, Zaťovič "C", Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Kumstát, Pohl, Doležal, Zucker.

Rozhodčí: Jeřábek, Hodek – Pouzar, Jelínek.
Bilance vzájemných zápasů však jednoznačně nahrává Bílým Tygrům, kteří svého soupeře přemohli prozatím ve všech vzájemných zápasech této sezony shodně 3:1. Pod vedením kouče Hynka navíc modrobílí na svém hřišti ještě neprohráli.
S největší pravděpodobností změří oba celky v letošním ročníku síly ještě několikrát. A i z tohoto pohledu je dnešní klání klíčové, jelikož do skupiny o umístění se započítávají body ze základní části. Energie má momentálně na dvanáctém místě tabulky před svým soupeřem čtyřbodový náskok.
Liberečtí hokejisté v závěru sezony ožili, ze čtyř posledních zápasů vyhráli třikrát. I tak ale již definitivně ztratili naději na účast v předkole play-off. Západočeši stále mohou mezi deset nejlepších celků proniknout, byť je jejich naděje již hodně malá.
Krásný páteční podvečer z města pod Ještědem, kde se dnes v rámci padesátého extraligového kola utkají Bílí Tygři s karlovarskou Energií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.