Chomutov od začátku utkání tahal za kratší konec. Litvínov na začátku odskočil a náskok kontroloval po zbytek utkání. Ačkoli konečná podoba skóre vypadá jednoznačně, o náboj v závěru utkání se postaral pirát Pavlas, když po poslední brance sestřelil Martynka, který zápas nedohrál.
Hráčem utkání vyhlášen Řehoř a Martynek.
60:00
59:45
Hráči ještě dohrávají poslední strkanice, ale snad se dnes rvačky nedočkáme.
59:37
58:30
Gula vyhazuje.
58:00
Běží poslední 2 minuty třetí třetiny a zkrácené přesilovka Chomutova.
57:35
Stříteský vyloučen na 2 minuty za podražení.
57:25
Chomutov dokonce ve čtyřech vybojoval vhazování v útočné třetině.
56:10
Litvínov hraje přesilovku v klidu ve středním pásmu. Domácí nepotřebují další vyhrocené situace.
53:00
Martynek už zmizel v útrobách stadionu, neboť měl ústa plná krve.
52:41
Pavlas zasáhl mimo hru Martynka do hlavy holí a za tento tvrdý zákrok dostává trest ve hře.
52:41
Litvínov právě vstřelil branku!

Na hranici brankoviště se po puku natahoval ROSTISLAV MARTYNEK a i když si puk do branky pravděpodobně srazil obránce, je Martynek označen za střelce. Asistence: Martin Ručinský.
50:47
Sudí zdá se viděli 2 fauly a tak se Chomutovští pravděpodobně vrátí do čtyřech. 2 minuty pro Rýgla.
50:47
Řehoř se ihned po brance obořil na sudího a dostává 10 minut osobní trest.
50:47

Lukeš to vzal na sebe. Prokroužil pásmem, našel před brankou Majdana, který branku minul, ale akce pokračovala a hbitou dorážkou se trefil VIKTOR HÜBL. Asistence: Martin Ručinský, František Lukeš.
49:59
Rančuk dostává 2 minuty za hru vysokou holí, i když soupeře zasáhl holí Lušňák.
49:50
Litvínov se osvobozuje a přesilovka končí.
49:35
Pavlas drží kotouč u hrazení.
48:25
Na ledě se přitvrdilo. Nejprve Brejčák dojel u hrazení Kämpfa a následně si u hrazení dvakrát tvrdě počínal Gula. Sudí debatují o jeho zákroku.
47:55
Hübl to přehnal s nasazením v obraně a za krosček před brankou inkasuje 2 minuty.
46:45
Kubinčák se pokusil protáhnout kolem hrazení, ale nahodit na Řehoře se mu nepodařilo.
46:40
Zakázané uvolnění Litvínova.
44:36
Důras dostává osobní trest, když nezvolil nejvhodnější způsob protestu proti kontroverzně odpískanému zakázanému uvolnění.
44:15
Kubátova střela švihem z mezikruží a následná strkanice s Rančukem.
43:40
Brejčák překročil červenou čáru a nahodil do pásma.
42:40
Rýglovo nahození od modré nikdo netečoval.
41:40
Pšurný to zkusil individuálně, ale jeho střela byla sražena nad.
40:01
Chomutovští vstoupili do třetiny velmi aktivně a jejich snaha o kontaktní branku byla více než jasná. Litvínov ale trpělivě bránil a zaznamenal i branku Majdana. Chomutov však vyrovnal třetinové skóre krásnou brankou Důrase mezi betony domácího brankáře.
Další třetina začne přibližně v 20:02.
40:00
39:20
Piroš střílí vysoko nad.
38:35
Lukeš se snažil vyhodit kotouč, ale byl dvakrát seknut přes hokejku. Jíra vyloučen na 2 minuty za sekání.
38:05
Ručinský podrazil Pavlase a dostává 2 minuty.
36:26
Kubát vystřihl parádní obrátku o 360 stupňů, ale bohužel pro něj přímo na modré čáře a tak dostal sám sebe do ofsajdu.
35:40
Mladičký Kämpf se osmělil ke kličce na modré a byla z toho sympatická střela na levý beton.
34:43
Piráti právě vstřelili branku!

A je to tady. Po delší době hokejová akce, tentokráte na holích Pirátů. MICHAL DŮRAS dostal puk do jízdy mezi kruhy a rychlou střelou bekhednem mezi nohy nedal Francouzovi šanci. Asistence: Jaroslav Kůs, Marek Račuk.
34:10
Domácí opět nahazují po hrazení a drží kotouč u prken v pásmu Chomutova.
33:30
Černý krouží z kotoučem v rohu, nakonec zkusil střelu, ale ta byla zablokována.
32:37
Čtvrtá dnešní komerční přestávka a fandové stále čekají na to, až se hokej vrátí z přestávky na klobásu do útrob zimního stadionu. Chomutov opět pouze nahodil za Francouze.
30:20
Na ledě ubylo hokejových momentů. Oba celky se přetahují o střed kluziště a předhánějí se v ofsajdech a zakázaných uvolněních.
28:29
Zálešák nezpracoval přihrávku od Důrase, a protože hrál dál, bylo jeho chování vyhodnoceno jako úmyslný ofsajd.
27:00
Sklenička tvrdě narazil na hrazení jednoho z protihráčů a chomutovský kotel si rychle rozvzpomenul na jeho domovský klub z Ústí nad Labem.
26:04
Zakázané uvolnění Chomutova.
24:25

Nevinně vypadající akce, kdy se Litvínov dvěma vyhranými souboji o puk prakticky prošermoval před Řehoře, kde nad beton a pod lapačku zakončil bekhendovým dloubnutím přesně JURAJ MAJDAN. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
23:49
Brejčák přihrávkou málem přerazil hůl Kubinčákovi a tak je na tahu pět Chomutov.
23:00
Chomutov zavřel domácí v jejich pásmu na téměř 2 minuty a zámek bude pokračovat po buly. Francouz však zatím čelí spíše nahozením od hrazení.
22:00
Pavlas si sjel z modré čáry do ideální příležitosti na dorážku, ale Francouz jeho střelu do růžku vyrazil vyrážečkou.
20:01
Litvínov se v úvodu zápasu dostal do tříbrankového vedení, a to především díky dvěma trefám Martynka. Hostující lavička si poté vybrala oddechový čas a Piráty jako by polila živá voda, vyrovnali obraz hry a povedlo se jim dokonce překonat Francouze, když se krásnou trefou prosadil Jíra. Více už však Piráti nestihli a Litvínov tak vede o dvě branky.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Zásahy brankářů 8:11.
20:00
19:37
Brejčák tvrdě atakoval soupeře u hrazení.
18:34
Litvínov drží kotouč a snaží se zbrzdit tempo hry.
17:01
Baláž obral za branku Řehoře, nahrál do těžkého úhlu Kubinčákovi a ten úplně prázdnou branku minul.
16:30
Kůs chtěl obhodit Stříteského, ale ten jeho pokus vystihl.
15:57
Piráti chytli slinu a přebrali nyní otěže zápasu.
15:20
Mrázek odzbrojil u hrazení Martynka.
13:39

Oddechový čas nese své ovoce. Do individuálního průniku od hrazení se pustil PETR JÍRA a po naznačené kličce zavěsil přímo do horního růžku nad vyrážečku brankáře Francouze. Asistence: Karel Hromas.
12:49
Po zakázaném uvolnění Litvínova následuje další komerční přestávka.
12:36
Oddechový čas pro hosty.
12:36

Litvínovské přesilovková paráda. Piroš na levém kruhu napřáhl ke střele, ale vyslal puk za branku odkud jej přímo před branku vrátil Hanzl a ROSTISLAV MARTYNEK se trefil přesně mezi betony. Asistence: Robin Hanzl, Kamil Piroš.
12:17
Kubátovu střelu z nouze vyráží Řehoř nad branku.
12:00
Majdan byl tísněn mezi kruhy a tak nabídl skórování Hüblovi, ale ten přihrávku nečekal.
11:41
Za hru vysokou holí vyloučen na 2 minuty Jíra.
11:09
Zakázané uvolnění Vervy.
10:28

Přes beton ležícího brankáře přehodil kotouč do sítě ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: Robin Hanzl.
10:04
Za podražení vyloučen na 2 minuty Ton.
09:37
Na útočné modré se tvrdě srazil Jíra s Kraftem.
09:20
08:30
Piroš skočil do střely Ruttovi a s bolestnou grimasou jde střídat.
08:00
Pulpán to zkusil od modré, ale trefil jen obránce.
07:30
Stříteský si málem tečoval do branky Jírovu přihrávku.
07:19
Hübl vyloučen na 2 minuty za sekání.
07:13
Lušňák si dobře dojel nahozený kotouč a po komerční přestávce se bude vhazovat před Francouzem, který hru přerušil.
05:58
Z ničeho nic se před Francouzem dostal k puku Jíra, ale trefil pouze brankáře Litvínova.
05:15
Chomutov nahazuje na Francouze a hráči jsou střídat.
04:30
Francouz situaci dobře přečetl a okamžitě přerušil. Po buly následuje rychlý brejk Litvínova a stejně rychlý ofsajd.
04:22
Baláž má draženou hranu brusle v Chomutovském rohu a tak musí na střídačku s držením u mantinelu a domácí hrají ve čtyřech.
03:24

Smolný moment pro Řehoře, který nešťastně vyrazil střelu FRANTIŠKA LUKEŠE, kterou mu dojíždějící Mrázek srazil přímo mezi betony. Bez asistence.
02:44
Kůs vyloučen na 2 minuty za sekání.
02:30
Piroš zavezl, předal Černému, který se snažil položit Řehoře, ale ten se bravurně přemisťoval s domácím útočníkem a jeho střelu pokryl.
02:20
Litvínov stále na puku, ale pouze ve vlastním pásmu.
01:58
Jíra vytlačuje domácí z pásma.
01:10
Ručinský z levého kruhu pálí rovněž vysoko nad.
00:50
Mrázek se prezentoval střelou z dálky do sítě nad brankou.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Sklenička, R. Pšurný.

Piráti Chomutov: Řehoř - Pulpán, Palin, Mrázek, Rutta, Macháček, Pavlas, Bartejs, Rýgl - Hromas, Sikora, Lušňák - Důras, Zálešák, Kämpf - Hřebejk, Kraft, Jíra - Ton, Kůs, Račuk

Rozhodčí: Souček, Šindler - Kajínek, Podrazil.
Poslední vzájemné zápasy

Chomutov - Litvínov 1:2
Litvínov - Chomutov 3:4 pp.
Chomutov - Litvínov 3:3

Piráti Chomutov

Piráti jsou ligovým nováčkem a tato role si vybírá svou daň. Chomutovští prokládají serie proher občasnou výhrou a stále čekají na vítěznou serii, která by jim přinesla posun tabulkou směrem vzhůru, ostatně jinam to z poslední pozice ani nejde. Chomutov se pokusil oživit hru posilou z NHL, ale Jason Chimera na severu Čech trpěl a v pěti zápasech zaznamenal pouze 1 bod a tak se brzy vrátil za oceán.Naopak tahounem týmu se stal Michael Frolík (14+10), který v Litvínově zaznamenal hattrick, ale ani on už s týmem není. Branková povinnost ta přešla na Davida Hrušku (14+13) a ten se jí zhostil náramně.

Také Piráti v posledních zápasech laborují s osazením brankoviště, když se ke Kostúrovi (27 zápasů) a Řehořovi (17 zápasů) přidal i Hanuljak (5 zápasů).

HC Verva Litvínov

Litvínov v posledních utkáních zaznamenal raketový nástup do utkání, když na Spartě bleskově vedl 2:0 a doma s Třincem dokonce 3:0. Tento náskok pak ale vždy ztratil a nádavkem přišel ještě o brankáře. V Praze nedochytal Francouz, doma si zranění třísla přivodil Franěk. Na Kladně se tedy Jágrovi postavil Volke, ale Litvínov prohru neodvrátil a navíc zápas nedohrál Majdan.

Z tábora Vervy jsou dnes ale slyšet především dobré zprávy. Na čtvrtečním tréninku bylo na ledě hned trio brankářů Francouz, Volke, Nechvátal a dá se tedy očekávat návrat domácí jedničky mezi tyče. Trénuje již také obránce Posmyk, ale jeho startu se dnes pravděpodobně nedočkáme. Stále absentující je kapitán Trávníček.

Lídry kanadského bodování Litvínova jsou Lukeš (17+17) a Hübl (14+30), které následuje střelec druhé formace Robin Hanzl (11+18)

Forma Litvínova v posledních zápasech

Kladno - Litvínov 3:2
Litvínov - Třinec 6:5 sn.
Sparta - Litvínov 6:3
Litvínov - Liberec 5:2
Pardubice - Litvínov 4:2

Třetí kolo boje o uhelnou pánev je zde. Oba celky si v první polovině soutěže vzájemně vyloupily stadiony. Chomutov vyhrál v Litvínově v prodloužení. Verva v Chomutově těsně o branku Michala Trávníčka. Počítáme-li i přípravné zápasy, pak domácí tým ve vzájemných duelech nevyhrál od 28. srpna 2010. Oba soupeře v tabulce dělí propast 18bodů a 7příček. Zatímco Chomutov (14., 40 bodů) očekával v první sezoně postavení o něco růžovější, domácí Verva (7., 58 bodů) se zatím pohybují lehce nad očekávaným standardem, i když v posledních kolech tabulkou spíše padají. Utkání bude možné sledovat na ČT Sport po skončení přenosu z biatlonu. Vzhledem k předpovědi počasí a minulému vzájemnému zápasu můžeme v Litvínově očekávat mrazivě jiskřivý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.