Minsk - Riga | ONLINE | 9.12.2012 15:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, budu se těšit u příštích on-line přenosů.
Statistiky po 3. třetině:
Střely: 10:9 (27:27)
Vhazování: 11:11 (29:29)
Nejvíce času na ledě:
MIN: Janne Niskala - 10:03
RIG: Mathieu Carle - 8:43
Nejvíce času v celém zápase:
MIN: Janne Niskala - 29:37
RIG: Guntis Galvinš - 22:58
Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak skóre zůstalo stejné jako po druhé části. O vítěznou branku se na začátku druhé třetiny postaral český útočník Zbyněk Irgl, který se svým spoluhráčem z formace Pavelskim dělal Rize největší problémy.

Oba se také podíleli na dvou brankách svého týmu. Minsk tak po zásluze vítězí nad lotyšským celkem 2:1, kterému se vidina play-off pomalu ztrácí v nedohlednu.
60:00
Konec zápasu.
59:26
Už už Tellqvist spěchal znovu na střídačku, puku se ale zmocnil Pavelski, který vypálil, také byl ale v ofsajdu. To mu ale asi moc nevadí, protože se znovu bude vhazovat ve střením pásmu, což je pro Minsk ideální.
58:59
Ofenzivní tlak Rigy je zastaven ofsajdem a Tellqvist putuje zpět do klece.
58:27
Meleško nedokázal vyhodit a Riga je stále u puku blízko brankáře Rinneho.
58:05
Riga v šesti!
58:00
Zatím ne, možná za chvíli, pokud se Ruga zmocní kotouče.
58:00
Podle očekávání si Riga bere oddechový čas. Zůstane Mikael Tellqvist na střídačce?
58:00
Zakázané uvolnění Minsku, hra se stěhuje před Pekku Rinneho, což je šance pro Rigu.
57:02
Trojice hráčů Minsku uháněla proti jednomu Lotyšovi, Lopačuk ale vše pokazil svou špatnou přihrávkou.
56:46
Rinne toho po střele jednoho z hostujících hráčů moc neviděl, naštěstí pro něj ale puk branku netrefil.
55:54
Teemu Laine mohl zřejmě potvrdit výhru Minsku, ale tváří v tvář Tellqvistovi neuspěl, a o vítězství se tak bude bojovat až do poslední vteřiny.
55:14
Dmitrij Meleško od pravého hrazení prověřil Tellqvista a následně se snažil svůj pokus i dorazit. Tellqvist má puk ve výstroji a jeho spoluhráči už zpracovávají útočníka Minsku.
Chvíli se nehraje, na kostce totiž čas neběží tak, jak by měl.
54:39
Pavelski s ničím neotálel a napálil puk na Tellqvista už od modré čáry, Švéd puk vyrazil pouze před sebe, kam už se prodíral Laine, obránce Rigy ho ale odstavili a Tellqvist přerušuje hru.
53:51
Meleško vyzkoušel Tellqvistovu pozornost nenápadnou střelou od modré čáry, švédský brankář sice možná v posledních minutách není v takovém tempu, i přesto však tento pokus bez potíží schoval do své lapačky.
53:24
Miks Indrašis se zmocnil puku už ve středním pásmu a dostal se s ním až mezi kruhy. Jeho rána ale byla zbloková do bezpečného místa pro Rinneho.
52:56
Větší tlatk však mají v posledních minutách hosté, což je při jednobrankovém deficitu pochopitelné. Domácí defenzíva v čele s brankářem Rinnem ale zatím zdatně odolává.
51:56
Pavelski hledal na pravém kruhu obránce Murphyho, který si sjel z modré čáry. Pas minské osmaosmdesátky ale postrádala přesnost.
51:24
Na led nastupuje první domácí formace, to znamená, že zahřát by s epo delší době mohl znovu i Tellqvist.
50:58
Další zákrok Rinneho, Galvinš vystřelil puk pouze do lapačky finského gólmana.
50:27
Kaspars Daugavinš se dostal až před Rinneho, když obešel dokonce trojici domácích beků. K zakončení ale tento lotyšský borec neměl tolik času, a tak s jeho pokusem neměl Rinne tolik potíží.
49:52
Mathieu Carle uklidňuje situaci za svou brankou a bude rozjíždět útočnou akci Rigy.
49:03
Joe Pavelski se zmovnil puku a snažil svou přihrávkou naleznout najíždějícího Irgla. Americký hokejista ale svůj pas adresoval Irglovi pouze na brusle.
48:26
Řada nepřesností na obou stranách, narozdíl od Minsku ale hostům čas rychle utíká.
47:26
Střela Lukáše Krajíčka měla grády, Tellqvist se za střelou mohl jen ohlédnout, naštěstí pro něj ale tato rána udělal pouze šmouhu na plexiskle.
46:30
Obránci Rigy douho vymýšleli, co na Minsk vykoumou. Až se puk dostal do středního pásma, hned se k němu dostali domácí.
45:58
Geoff Platt s Andrejem Michaljovem nyní výtečné forčekují, což dělá lotyšskému týmu nemalé problémy.
44:53
Kulakov svou rukavici schárbnul puk ze vzduchu, objel brnaku Rigy a následně se snažil najít ještě lépe postaveného Meleška. Ten se ale k puku nedostal, protože měl proti sobě dvojnásobnou přesilu.
44:20
Mikael Tellqvist se dostal k puku, ale raději ho nerozehrával, protože se k němu řítili dotírající útočníci domácího týmu.
43:47
Laine proti hostující obraně teď bojoval marně.
43:18
Lukáš Krajíček zkusil střelu už ze středního pásma, brnakáře Mikaela Tellqvista to ale moc nevystrašilo. Alespoň pásmo pro Minsk.
42:00
Minsk už je v plném počtu.
41:30
Daugavinš pálil od modré, ale finský brankář dokázal puk vyrazit, bohužel pro něj ne do bezpečí, ale jen k Niživijsovi! Alexandrs NIživijs ale mohl zůstat jen nevěřícně stát, protože proti jeho střele se Rinne dokázal rychle přesunout a vytěsnit puk!
41:01
Tlaku Rigy chybí střela, Rinne je zatím bez práce.
40:25
Domácí Dinamo Minsk se musí bránit přesilové hře Rigy, která si vybojovala vyloučení Meleška na konci druhé části.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 8:8 (17:18)
Vhazování: 8:7 (18:18)
Nejvíce času na ledě:
MIN: Cory Murphy - 11:06
RIG: Martins Porejs - 7:25
Dinamo Minsk zchladil svého soupeře studenou sprchou hned po příchodu z kabin. Po pětadvaceti sekundách se totiž k radosti plné arény a určitě i českých fanoušků prosadil Zbyněk Irgl, který vrátil Minsku vedení, a stanovil tak i konečný stav po čtyřiceti minutách hry, protože ve zbylých bezmála dvaceti minutách se ani jeden z celků netrefil. Třetí část začne přibližně v 16:33.
40:00
Druhá třetina skončila.
40:00
Se sirénou je vyloučen ještě jeden hráč, a to domácí Dmitrij Meleško (MIN), který si na začátku třetí části půjde odsedět menší trest za podražení.
39:46
Niživijs v rohu útočného pásma bojuje o puk, ale domácí obránci černou gumu zašlápli a už jen čekají na druhou sirénu.
39:01
To Irglovi zabránil ve velké šanci ke skórování až poslední obránce.
38:45
Na ledě je zase první minská pětka. Pavelski vyzval k úniku Laineho, ten si ale puk zpracoval špatně a následně o něj taky přišel.
37:48
Giroux se snažil proháčkovat k Rinnemu, dál jek ke kruhům se ale nedostal. Obrana domácího Minsku působí celistvým a neproustným dojmem.
36:45
Riga je kompletní.
36:24
Přečíslení domácího celku k brance nevedlo, zdá se, že nebude využita ani další přesilovka.
35:25
Nejprve Murphy nahazoval na Tellqvista, před kterým nepříjemně clonil Joe Pavelski. Puk ale skončil až za brankou, kde se puku ujmul právě Pavelski a nezjištně hledal v hostujícím brankovišti Stapletona, toho ale fantastickým zákrokem lapačkou vychytal Tellqvist.
34:45
Vitalijs Pavlovs (RIG) je znovu vyločen, už potřetí v utkání, což neznamená nic jiného než další domácí početní výhodu.
33:15
Alexandre Giroux nedosahuje kvalit svého slavnějšího jmenovce Claudeho, ví to i domácí obrana, která nyní proti útočníkovi týmu z Rigy vystavila obrannou hráz a tento Kanaďan neměl jak zakončit.
32:58
Jamie Johnson se prodral až k finskému mágovi a brankář Minsku tak musel potřetí během chvíle čelit nebezpečnému nájezdu soupeře.
32:30
Pekka Rinne musel být znovu v pozoru, Meijova střela totiž byla hodně jedovatá.
31:21
Pavlovs se prezenoval projektilem zpoza obránce, Rinne však tento pokus bez potíží kryje. Bicevskis ale ještě nebezpečně dotíral a v pádu dokonce bruslí zasáhnul hlavu finského brankáře, ještěže má finský predátor masku.
30:41
Meleško hledal Krajíčka, český obránce se nakonec ke střele dostal, kvůli zlonícímu obránci Rigy Porejsovi ale nemohl zakončit dle svých představ.
30:13
Tým z hlavního lotyšského města je znovu v pěti lidech.
29:17
Joe Pavelski, který nebýt výluky NHL brázil kanadsko-americké stadiony v dresu San Jose ukazuje svou extratřídy. Telqvist si na něj ale teď počíhal.
28:29
Karsums po Irglově střele vyhazuje až k Rinnemu.
28:13
Domácí kapitán Alexander Kulakov se chtěl proháčkovat až před Tellqvistovu klec, kvůli faulu Rodriga Lavinše (RIG).
27:28
Když je Riga kompletní, mohl se do listiny střelců zapsat druhý český hráč, a to obránce Lukáš Krajíček, ten ale nastřelil jen brankovou konstrukci.
27:01
Laineho rána mířila jen kousek nad Tellqvistovu klec. Minsk po celou svou přesilovku krouží kolem Tellqvista, obránce Rigy nestíhají.
26:10
Pavelski s Irglem dělají lotyšské obraně velké problémy, po vyhození Gintse Meiji si ale hostující defenzíva může chvíli vydechnout.
25:27
Vitalijs Pavlovs (RIG) putuje na trestnou lavici, tlak Minsku může gradovat.
24:50
Nejproduktivnější hráč Dinama MInsk Tim Stapleton se dostal až k Tellqvistovi a střelou z otočky donutil švédského strážce svatyně k těžkému zákroku.
24:10
Sotnijeks se proti přesile domácího týmu neprosadil a u puku je znovu Minsk.
23:20
Denisov nahodil kotouč do útočného pásma, kde se o něj s Daugavinšem pral Sergej Drozd. Muž v bílém dresu byl ale v tomto souboji silnější.
22:20
Pavlovs dlouho kroužil s pukem na holi okolo Rinneho klece, nakonec posunul černou gumu na Raitise Ivananse, který se rychlým zakončením snažil finského gólmana překvapit na bližší tyči. Pekka Rinne ale chytá a ustál i další nápor Lotyšů.
21:28
Minsk je i nadále aktivnějším celkem, Riga se nemůže dostat dál než do středního pásma.
20:25
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Minsk se rychle po úvodu druhé části dostává znovu do vedení! Joe Pavelski udržel v tísni dvou hráčů Rigy kotouč a naservíroval ho před branku ZBYŇKU IRGLOVI, který neměl problém zavěsit. Asistence: Joe Pavelski
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:
Střely: 9:10
Vhazování: 10:11
Nejvíce času na ledě:
MIN: Janne Niskala - 8:57
RIG: Guntis Galvinš - 7: 48
Utkání začalo daleko lépe domácí Dinamo Minsk, které k radosti vyprodané arény také vstřelilo první branku, a to z hole Teema Laineho. Riga ale dokázala vytěžit z minima maximum, když přišlo vyrovnání v podání Andrise Dzerinše. Další třetina začne zhruba v 15:50.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Denisovovo nahození si cestu do branky nenašlo, a tak se zdá, že se oba celky po prví části rozejdou nerozhodně.
19:11
Meijova střela z velkého úhlu nemohla Rinneho vystrašit.
18:53
Domácí obránce Cory Murphy se blýsknul pěknou individuální akcí, když se místo střely odhodlal k sólu až k Tellqvistovi. Ten jeho střelu švihem ale krotí na své hrudi.
18:12
Dvojice Pavelski - Irgl dlouho potali hlavy hostujícím obráncům, nakonec ale puk končí v ochranné sití.
17:34
Andrej Michaljov a Tim Stapleton se v rohu útočného pásma snažili vydolovat puk a ohrozit Tellqvista, úspěšnější však v tomto souboji byla hostující defenzíva.
16:43
Minsk je kompletní, Riga tak nevyužila druhou přesilovku.
15:46
Andrej Stas se v oslabení dostával do úniku, na zádech ale měl jednoho z hostujících beků. I tak ale dokázal Tellqvista vystrašit, jeho střela zamířila kousek od levé tyčky.
15:00
Kapitán Rigy Galvinš už byl v dobré pozici, ale hledal ještě lépe postaveného Daugavinše, ten se ale v tísni domácích ke střele nedostal.
14:43
Pavel Černook (MIN) si odpyká už svůj druhý trest, znovu za podražení.
13:55
Krajíčkova kolmice našla na útočné modré čáře Joea Pavelskiho, ten se ale dovnitř útočného pásma nedostal a po ztrátě puku odchází střídat.
12:42
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo Riga se ale i po příchodu Černooka na led dokázala udžet před Rinnem, čehož také využila. Gints Meija našel mezi kruhy ANDRISE DZERINŠE, který vymetl levý horní růžek branky finského gólmana. Asistence: Gints Meija, Miks Indrasis.
12:18
Dinamo Minsk je v plném počtu.
11:50
Husto před brankářem Rinnem, finský brankář ale úspěšně uhájil brankovou čárou, i když na něj dotírala hned dvojice hráčů z lotyšského celku.
11:01
Dobrou příležitost si vytvořil Alexandre Giroux, na Rinneho ale vyzrát nedokázal.
10:18
První početní výhoda také pro Rigu. Na trestnou lavici odchází Pavel Černook (MIN).
10:00
Andrej Michaljov získal zpět už dopředu ztracený puk, když na modré čáře nadzvedl hokejku jednomu z hostujucích obránců a obral ho puk. K prověření hosutjícícho gólmana už ale nedošlo.
09:05
Dinamo Minsk už se nadechovalo k dalšímu náporu okolo Tellqvistovy branky, nakonec se ale o pásmo samo obralo.
08:34
Pavlovs se snažil prosadit přes tři domácí beky, proti převaze si ale nevedl dobře a u puku je zase celek Minsku.
07:17
Dinamo Riga už je v plném počtu.
07:00
Tim Stapleton se probil až před švédského brankáře, jeho střela byla ale na poslední chvíli zblokována a pro brankáře Dinama Rigy už nebyl problém shrábnout puk do své rukavice.
05:43
Minsk se bleskurychle usadil před Tellqvistem, jejich územní tlak ale nebyl přetaven v gól a Riga se osvobozuje.
05:17
Vitalijs Pavlovs (RIG) je prvním vyloučeným dnešního zápasu. Za podražení si jde sednout na trestnou lavici.
04:36
Lukáš Krajíček je u puku za vlastní brankou a čeká, než vystřídá zbytek formace. Poté se domácí celek bude moci vydat na další útočné tažení.
03:24
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
TEEMU LAINE je prvním střelcem dnešího zápasu. Joe Pavelski využil velkého zmatku před Tellqvistovou klecí a u levé tyčky našel volného právě hráče s číslem 92, který už měl pozici jednoduchou. Asisitence: Joe Pavelski, Zbyněk Irgl.
02:50
Zbyněk Irgl obešel dva obránce lotyšského celku a posléze vypálil střelu zápěstím na švédského brankáře Tellqvista.
02:20
Kulakov nahazuje do útočného pásma, tam však nikdo v modrém dresu nebyl, a tak mohl Tellqvist zastavit kotouč pro své spoluhráče.
01:40
Sotnijeks jako první vyzkoušel pozornost Pekky Rinneho, finský brankář byl ale včas na správném místě a puk pohodlně zlikvidoval.
01:08
Český obránce Lukáš Krajíček se odhodlal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl strašen do ochranné sítě.
00:32
Joe Pavelski se objevil v první šanci a nutno podotknout, že s trochou štěstí mohla skončit i v Tellquitově kleci. Nakonec však ale jen orazítkovala zadní mantinel.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou už na ledě, zazní nejprve lotyšská a poté běloruská hymna.
Úvodní sestavy:

HC Dinamo Minsk: Rinne (Kovaljov) – Murphy, Krajíček, Denisov, Niskala, Nogačjov, Černook, Goroško – Laine, Pavelski, Irgl – Stapleton, Platt, Michaljov – Kitarov, Meleško, Kulakov – Chuzejev, Stas, Drozd – Lopačuk, Nogačjov.

Dinamo Riga: Tellqvist (Jucers) – Galvinš, Redlihs K., Carle, Sotnijeks, Porejs, Lavins, Ivanans – Johnson, Szczechura, Giroux - Nižvijs, Karsums, Daugavinš – Meija, Indrasis, Dzerinš - Biezais, Bicevskis, Pavlovs.

Rozhodčí: Kadjrov, Olenin – Sadovnikov, Sazonov.
Vítejte u sledování jediného nedělního utkání Kontinentální hokejové ligy, kdy se proti sobě utkají Dinamo Minsk a Dinamo Riga. Utkání začíná v 15:00.
Dinamo Minsk: Tým z hlavního běloruského města zatím nemůže být příliš spokojený, z dosavadních 33 utkání totiž Minsk vybojoval 38 bodů, což ho řadí na desáté místo Západní konference. Dinamo Minsk na první postupovou pozici ztrácí osm bodů (8. Doněck 46 bodů). Běloruský celek odehrál v prosinci zatím tři utkání a vydoloval z nich jen tři body. Poslední zápas Minsk hrál a ledě Barysu Astana, kde na kazašské mužstvo nestačil 2:7.
V týmu Dinama Minsk působí hned trojice českých hokejistů. Tradičním pilířem obranných řad je reprezentační obránce Lukáš Krajíček, v útoku poté Česko reprezentují Zbyněk Irgl a Libor Pivko. Mezi největší hvězdy Minsku patří brankář Pekka Rinne, který by za normální situace hájil branku Nashvillu Predators v NHL. Nejproduktivnějším hráčem Minsku je Tim Stapleton, který si zatím připsal 25 bodů (15+20).
Dinamo Riga: Mužstvo z hlavního města Lotyšska dlouhodobě patří mezi nejhorší celky celé KHL a několik dní se dokonce krčilo na poslední příčce celé soutěže. Riga z 33 zápasů vybojovala jen 32 bodů, což stačí jen na třináctou pozici v Západní konferenci. Z dosavadních třech prosincových duelech Riga stejně Minsk urvala jen tři body. V minulém utkání Dinamo Riga uspělo na ledě Jekatěrinburgu, který je beznadějně poslední v celé KHL.
V týmu Rigy žádného českého ani slovenského zástupce nemá. Dinamo disponuje hned řadou lotyšských hokejistů. Nejproduktivnějším z nich je Martins Karsums, který má na svém kontě 23 bodů (10+13).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud