Nižněkamsk - OMSK | ONLINE | 28.1.2013 16:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou.
Přestože se Nižněkamsk ve třetí části zvedl a byl značnou část poslední dvacetiminutovky před brankou Omsku, vylámal si zuby na skvěle chytajícím Rämöm. V závěru ještě domácí zkusili hru bez brankáře, ale po přesné střele Kalinina inkasovali a z ledu tak odchází poraženi se skóre 1:4.
60:00
59:07
Jak Chochrjakov (NIZ), tak i Salmela (OMS) jsou potrestáni pětiminutovým vyloučením.
59:07
Chvíli po buly se do sebe pustili Chochrjakov a Salmela ve férové bitce. Vypadalo to, že finský bek má v pěstním souboji navrch a svého soka dokonce položil na led, nyní ale sám míří do kabin s krvavým šrámem na obličeji.
58:34
Avangard právě vstřelil branku!

Koukal byl nejprve vykázán z buly a jeho následovník Pestuško ho nedokázal vyhrát. Puku se pak zmocnil SERGEJ KALININ a od červené čáry zamířil přesně do opuštěné klece! Bez asistence.
58:12
Sokolov zůstal na střídačce, domácí to zkusí v šesti.
58:12
Domácí si berou oddechový čas.
58:00
V době, kdy jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, se puku dotkla střídačka Omsku a bude se vhazovat ve středním pásmu.
57:05
Domácí se nemohli dostat do útočného pásma, Omsk jim ale pomohl nepřesnou rozehrávkou, která vyústila v zakázané uvolnění.
56:11
Petr Koukal se po pravém křídle dostal až před brankáře Omsku, Rämö však prostor u tyče bezpečně utěsnil a nedovolil českému útočníkovi skórovat.
55:36
Hosté jsou kompletní, v oslabení Nižněkamsku nedovolili vůbec nic.
54:29
Až teď se kotouč dostal před hostujícího gólmana, kde dotíral Ziazov. Bělov pak chtěl situaci řešit pěstmi, byl ale včas uklidněn.
54:02
Omsk výborně napadá a domácí mají problém se vůbec vymanit z vlastního pásma.
53:36
Kurjanov (OMS) zahákoval pronikajícího Ziazova a nabídl domácím další přesilovku.
52:34
Nic z toho ale nebylo, přestože se Nižněkamsk dokázal udržet v útočném pásmu. Pujac opustil trestnou lavici a pokračujeme v pěti na obou stranách.
52:19
Ještě krátká klasická početní výhoda pro domácí, neboť Osala je zpět ve hře.
51:02
Domácí sice vyhráli buly, Rämö byl ale opět pozorný. Mezitím se vrátil na led hostující Bělov.
50:34
Ovšem chvíli na to je vyloučen hostující Pujac (OMS) za podražení. Nižněkamsk bude mít k dispozici přesilovku 4 na 3.
50:19
Pervušinův nájezd na Cibáka však rozhodčí netrestali, naopak mstitele Oskara Osalu (NIZ) poslali na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici.
50:19
Po tvrdém ataku Pervušina na Cibáka se strhla bitka ve středu pole.
50:10
Domácím se ale v početní převaze vůbec nedaří, Omsk snadno vyhazuje puk až za branku Sokolova.
49:02
První vyloučení ve třetí třetině má na svědomí Anton Bělov (OMS), který dostává menší trest za vystřelení kotouče mimo hřiště.
46:59
Hosté se osvobodili jen za cenu vyhození, zakázané uvolnění z toho ale nebude, neboť obránce Bělov jel za kotoučem až příliš laxně.
46:08
Nižněkamsk teď zamknul omskou petici v jejím pásmu, střela Lewandowského ale mířila mimo tři tyče.
45:22
Ziazovovu střelu od pravého mantinelu hosté přizvedli do ochranné sítě.
44:12
Po aktivním úvodu domácích se do hry dostává i Omsk.
42:59
Po rychlé akci Omsku a střele Pěrežogina musel být pozorný i na druhé straně Sokolov, jenž vystřídal do poslední dvacetiminutovky Daltona.
42:05
Lewandowski zkusil štěstí z těžkého úhlu, Rämö byl ale včas na zemi. Nižněkamsk vstoupil do třetí třetiny hodně aktivně.
41:44
Následně tvrdě vypálil opět Cibák, hostující gólman puk zastavil efektním semaforem.
41:23
Milovzorov nabil zpoza branky Cibákovi, Rämö ale jeho pokus dokázal vyrazit.
40:42
Domácí začali aktivně, se střelou Pestuška si však Rämö v klidu poradil.
40:01
Nižněkamsk se sice na začátku druhé třetiny dostal do vedení zásluhou Mamaševa, jenž potrestal zaváhání Omsku střelou z rychlého brejku, Omsk ale góly Popova, Semina a Volkova naprosto otočil vývoj utkání. Třetí třetina by měla začít kolem 17:38.
40:00
39:23
Do šaten zřejmě půjdeme za současného stavu.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:56
Stanislav Alševskij se rozjel s velkou rychlostí, pokusil se udělat kličku na bekhend do pravé strany, Karri Rämö ale jeho úmysl přečetl.
38:56
Karri Rämö se rozplácl na brankovišti, nechal svou hůl nastavenou a fauloval S. Alševského. Následuje trestné střílení.
38:43
Vhazování před Rämöm.
38:12
To je hrubá chyba Nižněkamsku v samém závěru druhé třetiny. Neftěchimik ztratil puk ve středním pásmu, vzadu nebyl zajištěn a Pěrežogin tak lehce vysunul dopředu IGORA VOLKOVA, jenž mezi betony a lapačkou prostřelil Daltona. Asistence: Alexandr Pěrežogin, Nikita Pivcakin.
37:32
Puk mimo hrací plochu, hra je na okamžik přerušena.
37:16
Omsk i přes skončení přesilovky nadále před Daltonem.
36:41
Domácí hrají s pěti bruslaři.
36:21
Půlminuta přesilovky do konce a Omsk s pukem v útočném pásmu.
35:44
Teď již navíc domácí brankář ležel, Kalinin ale nedokázal zvednout puk a trefil jen jeho levý beton!
35:29
Omsk zahájil přesilovku slibně, Dalton si při svých zákrocích nebyl příliš jistý.
34:41
Nižněkamsk v posledních minutách dokázal pouze držet puk ve středním pásmu a bude to ještě horší, protože za hru vysokou holí je vyloučen Maxim Berezin.
34:10
Po chvíli zakázané uvolnění Nižněkamsku.
34:02
Rämö zastavil klouzající se puk a raději jej také přikryl lapačkou.
34:00
O nějakém tempu se momentálně nedá příliš mluvit a to i přesto, že se hra příliš nepřerušuje.
33:20
Oba týmy střídají, Omsk drží puk za svou brankou.
32:32
Kalinin dostal dobrou přihrávku na okraj levého kruhu pro vhazování, Dalton mu ale zmenšil úhel a nakonec schoval puk ve své rukavici.
32:27
Výbornou ruční práci předvedl Semin, tentokrát ale zpoza obránce Daltona nepřekvapil.
31:45
Závar před Rämöho brankou skončil k překvapení všech vyhozením puku z obranného pásma Omsku. Nejblíže gólu se svou dorážkou byl Cibák, trefil ale jen místa, kam se Rämö zrovna přesunoval!
31:04
30:59
Postavení mimo hru Nižněkamsku.
30:37
Omsk vyvezl puk.
30:12
Z levého křídla zkoušel před branku nahodit Koukal, byl ale o něco pomalejší než pohyb spoluhráčů.
29:51
První vlna obsazení útočného pásma Nižněkamsku nevyšla.
29:04
Za podražení je na dvě minuty vyloučen Sergej Kalinin.
28:41
To je velké neštěstí pro domácí. Dosud jistý Matt Dalton totiž propustil od mantinelu střelu DMITRIJE SEMINA. Asistence: Alexandr Popov, Alexandr Pěrežogin.
28:25
Po komerční pauze přišel na program očekávaný tlak domácích, zatím z něj ale nevzešla žádná pořádná střela.
27:46
Až teď se přerušuje, neboť Pěrežoginův pokus byl sražen do ochranné sítě za Daltonovou brankou.
27:40
Hraje se již dlouho bez přerušení, oba týmy snad už třikrát vystřídali.
26:45
Nižněkamsk po dlouhé době na delší časový úsek v útočném pásmu.
25:52
Díky napadání Lewandowského u mantinelu se do slibné šance dostal Ziazov, musel si ale vybruslit z příliš velkého úhlu a Rämö tak měl situaci značně jednoduchou.
25:27
Teď to bylo na riziko i v útočném pásmu a byl z toho úmyslný ofsajd.
25:25
Omsk ale nadále vzadu hraje na riziko.
24:47
Netík přiťukl puk na levou stranu Koukalovi a očekával jeho zpětné nahození před branku. To sice přišlo, český centr ale tečovat nedokázal a Rämö si připsal jednoduchý zákrok.
24:10
Teď jsou ale domácí tváře plné zklamání. Salmela dopředu vysunul ALEXANDRA POPOVA, jenž ujel domácí obraně a mezi betony překonal Daltona. Asistence: Anssi Salmela, Karri Rämö.
24:06
Domácí teď stoupají při každém útoku Neftěchimiku, každá akce zavání gólem.
23:37
Omsk teď dává strašně moc prostoru Nižněkamsku, po levém křídle opět ujel S. Alševskij, svůj průnik ale nedokázal dokončit.
23:11
Rämö následně raději zastavil hru a hodně se zlobí na své spoluhráče.
23:03
Omsk opět neuvěřitelně ztratil puk v útočném pásmu a Neftěchimik tak přešel do dalšího přečíslení, naneštěstí pro něj ale Koukal u levé tyče těsně nedosáhl na puk.
21:58
Nižněkamsk do druhé třetiny vstoupil bez jakéhokoliv respektu, naopak Omsk je teď mírně zaleknutý a to je ideální šance, jak protlačil další puky za Rämöho, jehož kouzlo bylo před chvílí odčarováno.
21:32
Vhazování před Daltonem.
21:15
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté zaváhali před domácí brankou a draze za to zaplatili. Z následného protiútoku si puk na bekhend přehodil RENAT MAMAŠEV a prokázal, proč je jedním ze nejproduktivnějších beků soutěže. Asistence: Maxim Pestuško.
20:41
Zakázané uvolnění Nižněkamsku.
20:28
Jako první vyzkoušel Daltonovu pozornost Valentěnko, domácí brankář obstál.
20:01
První třetina je za námi. Mnohem více šancí si v ní vytvořil Nižněkamsk, Omsk ale odolal díky skvělému Rämömu v brance. Druhá třetina začne cca v 16:47.
20:00
19:53
Ještě jedno vhazování před omskou brankou.
19:20
19:14
Omsk si vybojoval ještě jedno buly před Daltonem.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:01
Lukjančikov projel až do útočného pásma a pak hledal Ziazova, který dle plánu měl doklepnout puk za Rämöho, přihrávka pro něj ale byla příliš dlouhá.
17:38
Avangard po chvíli dobře brání obrannou modrou.
16:47
V ochozech to jen zašumělo, několik domácích hokejistů se sjelo před Rämöho na teč, Rozinova nabídka ale zůstala nevyužita.
16:15
Nižněkamsk čekal na hvizd sudích na znamení omského ofsajdu, nedočkal se a sám se tak dostal do problémů, které roztáhnutím na brankové čáře musel vyřešit Dalton.
15:30
Sledujeme hluchou pasáž hry, kdy se puk prohání především kolem červené čáry.
14:04
Dalton si nerozuměl se svými obránci, nakonec vše pro Nižněkamsk dobře dopadlo.
13:21
Puk utekl z obranného pásma Omsku až do střední třetiny, kde jej dohnal Kalinin, neměl ale dostatek sil, aby svůj únik dokončil.
13:12
Hra je přerušena pro zakázané uvolnění Omsku.
12:53
Nižněkamsk mohl těžit z chyby v omské rozehrávce, nakonec z toho ale byla jen sražena střela Lewandowského.
12:30
Omsk hraje v plném počtu.
12:20
Omsk se zřejmě ubrání i dalšímu oslabení, to se přestává domácím fanouškům líbit.
11:50
Nižněkamsku se nedaří dostat zpátky před Rämöho.
11:20
Lukjančikov pouze nahodil od modré, branku minul. Avangard puk zachytil a poslal jej přes všechny čáry.
10:30
Následně to zkusila čtvrtá formace a Chochrjakov nebyl daleko od toho, aby zasunul puk za vyjetého Rämöho. Vše končí dalším vyloučením Anssiho Salmely za hrubost.
10:16
První řada Nižněkamsku ujela do přečíslení, Koukal ale nedokázal předložit ideální přihrávku.
09:48
Do útočného pásma se výborně protáhl Kalinin, jeho střela, nebo spíše pokus o ni, byl sražen mimo.
09:18
Také domácí přežili první oslabení bez úhony.
09:03
Omsk na poslední vteřinky přesilovky s pukem v útočném pásmu.
08:23
Neftěchimik se zatím skvěle brání, Omsk ještě ani jednou v početní výhodě nevystřelil.
07:48
Avangard ale přesilovku zahájil velmi špatně - prohrál buly a při jeho další snaze o zisk útočného pásma byl odražen až k vlastní brance.
07:18
Za zcela jasné podražení je vyloučen Jaroslav Alševskij. Hru v přesilovce si vyzkouší také Omsk.
07:01
První vážnější situaci musel řešit Dalton, Pěrežoginův průnik z pravého křídla jej ale nepřekvapil.
06:55
Omsk šikovně vyhodil do útočného pásma a prostřídal.
06:32
Neftěchimik je navíc opět před brankou hostí. Většinou ale s pukem operuje jen podél mantinelů.
06:00
Nižněkamsk v přesilovce promrhal několik vhodných okamžiků ke skórování. Řada tak je naopak na Omsku, který toho zatím směrem dopředu moc neukázal.
05:22
04:58
Rämö nadále drží Omsk ve hře! Teď se na něj natlačili Koukal s Netíkem, ani jeden z nich ale ležícího finského brankáře nepřehodil. Horké chvilky pro Omsk.
04:36
Neftěchimik opět operoval v útočném pásmu, Rämö pak ale zachytil puk u své levé tyče a přerušil hru.
04:08
Domácí fanoušci několikrát během přesilovky zvedali ruce nad hlavu, vždy si ale museli nechat zajít chuť. Rämö zatím chytá poměrně spolehlivě.
03:22
Domácí teď chvíli drželi Omsk v šachu a nakonec si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Anssi Salmela.
01:55
Do první výraznější příležitosti se ale natlačili domácí, první řada však ani nadvakrát puk za Rämöho nedoklepla.
00:38
Hosté jsou na úvod utkání mírně aktivnější.
00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Šulakov, Mamašev, Berezin, Rozin, Bělov, Lukjančikov, Blochin - Netík, Koukal, Pestuško - Osala, Cibák, Milovzorov - Nurtdinov, Ziazov, Lewandowski - J. Alševskij, Chochrjakov, S. Alševskij.

Avangard Omsk: Rämö (Rejzvich) - Valentěnko, Bělov, Salmela, Pujac, Piganovič, Pivcakin, Kuparinen, Kalašnikov - Pěrežogin, Popov, Volkov - Kalinin, Semin, Frolov - Záborský, Kurjanov, Ivanov - Nestěrov, Taratuchin, Pervušin.

Rozhodčí: Olenin, Beljajev - Zacharenkov, Lazarev.
Avangard Omsk se po nepříliš přesvědčivém začátku probudil a nyní se na konci základní části slunní na první pozici Východní konference. Z 47 utkání odešel Omsk pouze v osmi případech bez bodu a v pěti případech získal bod za prohru v nastavení. Ve venkovních arénách Omsk také kraluje, když z 23 utkání dokázal 13 vyhrát v základní hrací době a 3 v nastavení. Pouze pětkrát odešel bez bodu.
Neftěchimik Nižněkamsk bude mít v závěru základní části plné hole práce. Zatím ujímají poslední postupovou, tedy osmou příčku. Na něj dotírá Jugra. A právě v minulém utkání se proti sobě tyto soupeři utkali. Díky vítězství 5:2 má Nižněkamsk jednobodový náskok a k tomu ještě zápas k dobru. Předcházela tomu třízápasová serie porážek. Domácí prostředí pro Neftěchimik není moc výhodou, když z 22 utkání vyhráli pouze devět v základní hrací době a čtyři po nastavení.
Vítám vás u dalšího onlajn přenosu z KHL,

v němž domácí Nižněkamsk přivítá Avangard Omsk. Nižněkamsku jde v posledních zápasech o hodně, jelikož jsou na hraně postupu do play off. Naopak Omsk se slunní na čele tabulky Východní konference. Tímto utkáním vás provede Ondřej Krásný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.