To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Ve třetí třetině padly již "pouze" dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve vykřesal další jiskřičku naděje pro Metallurg šestou brankou kapitán mužstva Mereskin, který se prosadil v 51. minutě. Vítěznou brankou v 56. minutě však rozhodl o zkáze domácího týmu Žajlauov, který tímto zaznamenal hattrick a hlavně potvrdil zisk tří bodů pro Barys Astanu.
Dnešní, na góly nesmírně bohaté, utkání právě končí. Tři body si nakonec odváží kazašský klubu Barys Astana, který dnes přestřílel svého soupeře na 8:6!
60:00
59:43
Navíc se po nepřesné rozehrávce stěhuje hra až před Sorokina, je po nadějích.
59:32
Domácí sice ještě v posledních vteřinách tlačí svého soupeře před Poluektova, ale ti se brání dobře.
59:00
Začíná poslední minuta třetí třetiny a možná i celého utkání.
58:46
Zakázané uvolnění Astany.
58:25
Puk však opět v pásmu domácích, kam ho hosté nastřelují ze středního pásma.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:25
Ale v jejich hře je již patrná "křeč", i když náskok soupeře je "pouze" dvoubrankový a rozhodně ne nepřekonatelný.
56:05
Puk za Sorokinem, domácí rozehrávají.
55:01
Astana právě vstřelila branku!
A videorozhodčí dává sudímu zprávu, že puk již byl za brankovou čarou, to znamená, že TALGAT ŽAJLAUOV dává hattrick (čepice na ledě nehledejme) a hlavně osmou branku svého týmu! Asistence: Fjodor Poliščuk.
55:01
Závar před Sorokinem, rozhodčí dává najevo, že si musí ověřit, zda branka po střele Žajlauova byla nebo ne.
54:18
Hosté v plném počtu, domácí nevyužili přesilovou hru pět na tři, to by mohl být klíčový okamžik!
54:06
Hosté hrají již ve čtyřech.
53:19
Další zákrok Poluektova proti střele z levé strany, domácím se nedaří rozhýbat bránící trojici rychlou a přesnou kombinací.
53:05
Bumagin pálí z pravé strany, Poluektov vyráží a puk opouští třetinu, bránící trojice může jít vystřídat.
52:50
Domácí kombinují před Poluektovem.
52:18
A je tu další vyloučení, na trestnou lavici odchází Fadějev, domácí budou hrát přesilovou hru pět na tři! Velká šance na vyrovnání.
52:06
Novopašin oslabuje Astanu, ta bude muset čelit další přesilové hře domácích!
51:40
Starčenko střílí z levé strany, ale byl již ve velkém úhlu, Sorokin chytá.
50:44
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Šest vteřin před koncem přesilové hry se přece jenom domácí prosazují, konkrétně ALEXANDER MERESKIN, který si zpracoval u pravé tyče přihrávku Vyglazova a pohotově zasunuje puk pod pravým betonem Poluektova do brány. Asistence: Nikita Vyglazov.
50:10
Další vyhození puku, tato přesilová hra se domácím nedaří.
49:55
Ale hosté nakonec opět vyhazují.
49:33
Až nyní se domácí dokázali usadit v útočné třetině.
48:50
Ano, je to tak, na trestnou lavici odchází Viktor Alexandrov, domácí mají výhodu přesilové hry.
48:45
Puk ve třetině domácích a bude se zřejmě vylučovat.
48:05
Metallurg nyní pouze vyhazuje puk ze třetiny.
46:52
Sorokin "vytáhl" další výborný zákrok proti střele Rachmanova, který se před něj dokázal natlačit z levé strany.
46:31
Poluektov zasahuje proti střele Nazarova z pravé strany.
45:21
Zakázané uvolnění hostů.
44:40
Sorokin chytá střelecký pokus Rachmanova z levé strany.
43:57
Až nebývale dlouho se hraje bez přerušení, oba týmy se snaží nedělat takové chyby, jako doposud.
43:14
Hutchinson rozehrává, ale puk končí na hokejce domácícho Černycha.
42:52
Další vyhození puku z obranné třetiny domácími hokejisty.
42:00
Barys se tlačí i při svém dvoubrankovém vedení před Sorokina, domácí se brání.
41:10
Již dva nebezepečné závary před vlastní brankou úspěšně vyřešil domácí gólman.
40:40
Sorokin si zatím počíná mnohem lépe, než jeho kolega Lazušin, který se nechal vystřídat ve 36.minutě.
40:19
Neuběhlo ještě ani dvacet vteřin třetí třetiny a oba gólmani si již sáhli na puk. Nyní se vhazuje před Poluektovem.
40:01
Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně ve 12:50 hodin.
Domácím se povedl vstup do druhé třetiny, když nejprve ve 21. minutě snížil na 3:4 Černych a nedlouho poté, přesněji ve 25. minutě dokonce vyrovnal Turukin. Pak se strhl zajímavý brankostroj, kdy nejprve vrátil hostům vedení ve 32. minutě svou druhou brankou v utkání Žajlauov, na to ještě domácí stihli odpovědě vyrovnávací brankou ve 33. minutě zásluhou Kagarlického. To ale bylo ze strany Novokuzněcku všechno. Naopak, hosté ještě přidali další dvě branky, ve 35. minutě zásluhou Spiridonova a ve 36. minutě Starčenkova, který tak stanovil konečné skóre po dvou třetinách - 5:7 z pohledu domácích.
Skončila druhá třetina, ve které jsme zaznamenali dalších šest branek, které, stejně jako ve třetině první, pramenili zejména z obrovských chyb v defenzivě, a to na obou stranách.
40:00
39:20
Barys kombinuje ve středním pásmu, oba týmy již chtějí tuto třetinu, která se hraje již více než čtyřicet minut (!!), dohrát bez úhony.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:39
37:54
Vyloučení Litviněnko a Simon naskakují na led, domácí budou hrát přesilovou hru pět na čtyři.
37:32
Metallurg v útočném pásmu.
37:21
Bumagin střílí z pravé strany, Poluektov chytá.
37:00
Hosté vyhazují puk ven ze třetiny, domácí to musí zkoušet znovu.
36:39
Ale to již neplatí, rozhodčí vylučují Andreje Gavrilina za podražení a domácí budou hrát přesilovou hru čtyři na tři.
36:36
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách.
35:54
Za vzájemnou potyčku za brankou hostů je vyloučen Litviněnko (Omsk) a Simon (Novokuzněck).
35:17
Dnes nejistě chytající Lazušin přenechává své místo v brance Sorokinovi.
35:17
Neskutečné chyby domácích v defenzivě trestá po samostatné akci na pravé straně ROMAN STARČENKOV, který překonává nejistě chytajícího Lazušina. Asistence: Andrew Hutchinson.
34:58
Jednáctá branka dnešního utkání! MAXIM SPIRIDONOV přetlačil Filipa Metljuka, který se ho snažil odstranit z výhodné pozice mezi kruhy a nakonec přesnou střelou překonává Lazušina. Asistence: Viktor Alexandrov.
34:39
Závar před Lazušinem, ten ale odolává a drží domácí "nad vodou".
34:00
Hosté se zatím nedokáží usadit v útočné třetině.
33:20
Alexander Mereškin oslabuje svůj tým, hosté budou hrát přesilovou hru.
33:00
DMITRIJ KAGARLICKIJ proměňuje samostatný únik po skvělé přihrávce Černycha a dává nad pravé rameno Poluektova pátou branku Metalurgu. Vyrovnáno. Asistence: Dmitrij Černych.
32:30
Metallurg kombinuje ve středním pásmu.
31:23
Astana opět vede a znovu je to nedůslednost v obraně. TALGAT ŽAJLAUOV se dostává k dorážce vlastní střely a z bezprostřední blízkosti překonává Lažušina. Asistence: Dmitrij Poliščuk.
30:40
Nyní je ve hře obou mužstev poměrně dost nepřesnosti, po jedné takové sudí píská zakázané uvolnění hostům.
29:50
Nakonec se přece jenom domácím podařilo usadit před Poluektovem, ale nepřesností se o pásmo připravují.
29:20
Kagarlickij posílá puk na Bumagina, tomu ale uniká a získávají ho hosté.
28:24
Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma, puk na hokejkách domácích hráčů.
28:15
Ale i Barys nyní zvýšil "obrátky" a i on dokázal soupeře zatlačit před vlastní branku. Lazušin pozorný.
27:31
Propagační střela Poliščuka z pravé strany, Lazušin v pohodě chytá a hned rozehrává.
27:00
Další ztracený puk hostů při přechodu přes střední pásmo.
26:32
Metallurg poté, co se "vrátil" do zápasu, předvádí výborný hokej, hosté doslova ztrácí půdu pod nohama.
25:58
Barys se nyní tlačí před Lazušina, ale domácí vyhazují puk ven ze třetiny.
24:23
Chyba v rozehrávce hostů, kteří se při přebírání puku doslova srazili na útočné modré, domácí postupují tři na dva, Jefimov přihrává z levé strany na střed, kde z mezikruží střílí KONSTANTIN TURUKIN, Poluektov nepředvedl zrovna jistý zákrok a je vyrovnáno! Asistence: Jurij Nazarov.
23:38
22:53
Až nyní se domácí usazují ve třetině hostů, ale Bumagin ztrácí puk, hosté se opět osvobozují.
22:11
Hosté vyhazují puk, bránící čtveřice může vystřídat.
21:38
Vyloučení, za faul ve středním pásmu jde na trestnou lavici hostující Poliščuk.
21:05
Metallurg tak prohrává již pouze o gól a nyní domácím pravděpodobně narostou "křídla". Barys se musí mít na pozoru.
20:32
Lepší vstup do utkání si domácí přát nemohli, dohráním své útočné akce dostali obranu hostů pod tlak, po střele Bumagina a Kagarlického se z druhé vlny dostává z pravé strany do zakončení DMITRIJ ČERNYCH. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
20:19
Hosté vstupují do třetiny zakázaným uvolněním
20:01
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 11:55 hodin.
Skóre dnešního utkání otevřel v 5. minutě Upper. Téměř okamžitě stihli domácí díky brance ze 7. minuty Turukina, ovšem hosté byli stále při chuti. V 9. minutě vrátil vedení Astaně Boyd a v téže minutě přidal třetí branku hostů Žajlauov. Už na 4:1 zvyšoval v 16. minutě Alexandrov a domácí mohou být rádi za bleskovou odpověď Bumagina, kterou domácí útočník snížil na 2:4 a vykřesal ještě naději pro domácí tým do dalších dvou třetin.
Skončila první třetina, která sice nenabídla divákům strhující bitvu, ale naštěstí, alespoň padaly branky. Celkem jsme zaznamenali šest branek a s vedením 4:2 jdou do kabiny hosté.
20:00
19:35
Barys ale pokračuje v tlaku, až nyní se domácí osvobozují.
19:12
Domácí v plném počtu, ubránili se i dvojnásobné přesile!
18:42
Ježov se vrací z trestné lavice, domácí jsou již ve čtyřech.
18:36
Závar před Lazušinem, ten ale měl puk pod svou lapačkou, snaha hostů o protlačení puku do brány byla marná. Domácí gólman ale nyní předvedl skvělý zákrok!
18:18
Fjodor Poliščuk střílí z pravé strany, i jeho střelu Lazušin chytá.
18:00
Zblokovaná střela, domácí se osvobozují, mohou vystřídat.
17:36
Litviněnko již zvedal ruce po střele z vrcholu kruhu pro vhazování z levé strany, ale Lazušin měl puk ve své moci.
17:12
A pozor, dalším vyloučeným domácích hráčem je Grišin, který odchází na trestnou lavici za podražení, to je přesilová hra pět na tři!
17:06
Starčenko si výborně nabruslil před Lazušina, ale domácího gólmana již nedokázal překonat.
16:42
Domácí Denis Ježov fauluje, uvidíme první hru v početní převaze.
16:35
Turukin vyváží puk ven ze třetiny, hosté se dostávají do třetiny, střela, ale Lazušin chytá.
16:05
Další domácí útok se valí na Poluektova, obrana Barysu je nyní pod tlakem.
15:22
Domácí ale téměř okamžitě kontrují brankou ALEXANDERA BUMAGINA, který si dobře nabruslil před Poluektova a počkal si na přihrávku zpoza branky. Ta přišla, Bumagin střílí z bezprostřední blízkosti a Poluektov kapituluje. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
15:14
Další hřebíček do rakve Metallurgu! VIKTOR ALEXANDROV opět zcela sám před Lazušinem doráží puk, který domácí gólman pouze vyráží po střele Spiridonova od modré před sebe a hosté vedou o dvě branky. Asistence: Andrej Gavrilin, Maxim Spiridonov.
14:45
Ale Roman Savčenko odebírá puk jednomu ze soupeřů, hrají hosté.
14:19
Až nyní se konečně Metallurg dostává do třetiny hostů.
13:50
Další neúspěšný pokus domácích o přechod středního pásma.
13:48
Zraněný sudí Gorděnko je nyní ošetřován na lavičce boxu časoměřičů.
13:30
Další střelecký pokus domácích do modré, ale puk končí vysoko nad brankou hostů.
12:25
Bumagin se dostává ke střele z pravé strany, ale Poluektov vyráží.
12:20
Barys hraje v této části hry výborně, rozbíjí útočné akce domácích již ve středním pásmu a sám proniká až před Lazušina.
11:49
Čárový sudí Gorděnko byl nyní bolestivě zasažen pukem do pravé nohy, odešel za mantinel, utkání řídí zbylá trojice sudích.
10:00
Domácí tým je současným vývojem utkání zaskočen, Barys udává tempo hry.
08:56
Domácí nyní zaspali v obraně, když se po střele z pravé strany Poliščuka dostává k puku Krasnoslobodcev, ten ale místo střely ještě přihrává lépe postavenému TALGATU ŽAJLAUOVOVI, který dává do odkryté brány třetí gól hostů! Asistence: Fjodor Poličšuk, Vadim Krasnoslobodcev.
08:18
Barys jde znovu do vedení, na konci kombinace, kdy Lazušin zneškodnil pokus Rachmanova, bylo přesně zakončení zblízka DUSTINA BOYDA, který zasunul puk pod padajícím Lazušinem do brány. Asistence: Nigel Dawes, Michajl Rachmanov.
07:33
Barys v útoku, ale domácí nedovolili sopueři ohrozit branku Lazušina.
06:39
Trojzměnu na postu gólmanů v hostujícím týmu jsem skutečně nepochopil, každopádně nyní to vypadá, že utkání opravdu dochytá Poluektov.
06:20
Domácí vyrovnávají stav utkání, po střele z pravé strany Nazarova se dostává k dorážce KONSTANTIN TURUKIN a dává gól. Asistence: Jurij Nazarov.
05:10
Nepřesná rozehrávka hostů, ale i domácí ztrácí puk.
04:38
Opět změna gólmanů - Lassila odchází, Poluetkov přichází.
04:22
Další změna na postu brankářů - Lassila se vrací na led!
04:21
Barys Astana jde do vedení, na přihrávku zpoza brány si, ač těsně bráněn, nabruslil DMITRIJ UPPER a i když do puku jen tak plácnul, ten skončil v brance! Asistence: Michail Rachmanov.
03:35
Ruděnko nakonec vyhazuje puk ven ze třetiny, hosté se ubránili.
02:55
Hosté nahazují puk do třetiny domácích, ti ale vyhazují a sami podnikají protiútok.
02:27
V sestavě Astany dochází k výměně brankářů, zřejmě pro zdravotní problémy nemůže pokračovat v utkání Lassila, místo něho tak naskakuje Poluetkov.
02:27
První velká šance, domácí šli do přečíslení dva na dva, Žafjarov výborně nabízel z otočky puk před bránu na svého spoluhráče, ten ale skončil bez cizího zavinění v bráně Barysu.
01:50
Hosté nyní byli v sevření domácích, ale ti se osvobozují a sami zakládají útok.
00:48
Ale hosté okamžitě "otáčí" a směřují do útočného pásma, domácí pouze vyhazují puk ven ze třetiny.
00:25
Domácí nahazují puk do třetiny Astany.
00:01
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, utkání za malý okamžik začne.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Sorokin) - Ježov, Metljuk, Černych, Bumagin, Kagarlickij - Romanov, Grišin, Jefimov, Lazarev, Mereskin - Arzamascev, Sopel, Žafjarov, Islamov, Vyglazov - Skutar, Kurepanov, Simon, Turukin, Nazarov

Barys Astana: Lassila (Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Hutchinson, Beljakov, Starčenko, Upper, Ruděnko - Novopašin, Fadějev, Boyd, Rachmanov, Dawes - Grigorjev, Mnacjan, Spiridonov, Alexandrov, Gavrilin

Rozhodčí: Rogačov, Soin - Gorděnko, Tomilov.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž Metallurg Novokuzněck přivítá na svém ledě Barys Astanu.
Metallurg Novokuzněck
Domácí tým je po osmatřiceti odehraných zápasech na desátém místě ve Východní konferenci, když v zatím odehraných utkáních nasbíral čtyřiapadesát bodů za patnáct výher a třiadvacet proher. Novokuzněck se bude v dnešním utkání snažit přerušit nepříznivou sérii, která ho "vrhla" do spodních pater tabulky, když v posledních čtrnácti utkáních vyhrál pouze jednou za tři body a jednou za dva! V ostatních zápasech pak již nasbíral pouze dva body za dvě porážky v prodloužení, zbytek utkání prohrál v normální hrací době.
Barys Astana
Hosté vstupují do dnešního utkání z páté pozice ve Východní konferenci, když v dosud odehraných čtyřiceti zápasech jedenadvacetkrát vyhráli, devatenáctkrát prohráli a nasbírali čtyřiašedesát bodů. Kazašský celek má za sebou naopak skvělou sérii osmi výher v řadě, kterou přerušila až prohra v posledním utkání na ledě Amur Chabarovsk.