S konstatováním, že Sibir Novosibirsk podlehl v prodloužení Jugře Chanty Mansijsk 2:3, se s vámi pro dnešní odpoledne loučím a u dalších zápasů na serveru onlajny.com se budu těšit na počtenou. Pěkný pondělní den.
Je tu konec zápasu, ač Jugra Chanty Mansijsk prohrávala 2:0, výsledek nakonec dokázala překlopit na svou stranu a vyhrát alespoň v prodloužení. Dva body vydoloval pro hosty Anton But. Jak již bylo řečeno, remíza po základní hrací době byla asi spravedlivá. V závěru utkání mohl vyhrát prakticky každý, nakonec se správně šlo do prodloužení. Tam rozhodl faul Kulda a následná využitá přesilovka.
63:04
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Je hotovo. Domácí se sice bránili poměrně dobře, ale tomu tlaku nešlo odolat. Velký zámek si vytvořila formace ANTONA BUTA a samotný zkušený ruský borec nastavil hokejku v brankovišti a překonal nic netušícího Glasse. Pochvalu zaslouží český obránce Trončinský, jenž se neukvapil a místo nějaká rány spíše jen nahodil touš na dobře postaveného Buta. Dlouhá přesilovka byla tedy využita. Asistence: Marek Trončinský.
63:01
Následně už Glass v pohodě kryje Starostovu ránu. Domácí po buly ihned vyhazují.
62:23
Skorochodov se mohl dočkat hattricku. Střelou od modré napálil břevno Glassovy brány. Mohlo být rozhodnuto.
62:02
Domácí brání zatím dobře a vyhazují puk mimo nebezpečné území.
61:23
Teď je vše na bedrech Jeffa Glasse.
60:50
Kulda dokonce vyfasoval 2+2 za vysokou hůl, takže téměř celé prodloužení má Jugra šanci na to, aby vyhrála a samozřejmě skórovala.
60:40
A rozhodčí to vyhodnotili tak, že Kulda fauloval. Takže přesilovka 4/3 pro Mansijsk.
60:40
Pojďme se však věnovat průběhu hry. Na ledě leží jeden z hostujících hráčů.
60:34
Ještě doplním střely na bránu po třetí třetině. Jugra svého soupeře nakonec přestřílela a v této činnosti vede 26:22.
60:01
V této třetině branka nepadla, ale nikdo by se asi nedivil, kdyby jich padlo hned několik. Jenže oba gólmani jsou výborní, zaslouží velkou pochvalu za to, co dnes předvádí. Řekl bych, že se nakonec urodila zasloužená dělba bodů, kdo získá ten druhý bonusový, to se dozvíme v následujících minutách.
60:00
59:22
V posledních vteřinách základní hrací doby se hosté usadili v pásmu soupeře Glass se ocitl v ohni střel. Brankář Sibiru jednoznačně zachránil svůj klub od rozhodující branky. No to byl tedy závěr.
58:33
Altarjov sklepl kotouč na Buta, ten ale nestihl zareagovat. Zajcev může vyhodit do středního pásma.
58:00
Dvě minuty před koncem duelu se stále něco děje, žádného zanďoura nepředvádí oba soupeři. Právě naopak.
57:44
Utkání graduje. Zdá se, že ani jeden z týmů nechce jít do prodloužení, respektive nájezdů.
57:03
Na druhé straně pro změnu v tutovce Bočarov. Toho našel skvělým pasem Krysanov. Bočarov byl sám před brankářem, ale nepodařilo se mu kotouč zvednout, Glass na poslední chvíli našponoval betony a zachránil domácí celek od jistého gólu.
56:45
Sibir chce rozhodnout tento zápas. Teď měl ke třetí brance hodně blízko Romanov, kotouč jen těsně minul opuštěnou klec. Masalskis se nestihl přesunout.
55:34
Masalskis je jednozačně postavou tohoto utkání, samozřejmě spolu s Enlundem a Skorochodovem, jenž vstřelili po dvou gólech.
55:04
Velká šance Lekomtseva, který vzal celou akci na sebe. Proklestil si cestu podél levého kruhu, udělal několik temp a vypálil na Masalskise. U jeho brankoviště byl hodně hustý les Řáholec, avšak lotyšský zkušený brankář v něm dokázal najít kus černé gumy.
55:00
54:23
Arturs Kulda dotíral na Masalskise, ten ale opět odolal a přesilovka jde do svého konce.
53:43
Rozhodně dokazují, že jim tato činnost není vůbec cizí. Glass si připsal dobré tři zákroky. Od modré na něj pálili Zajcev s Lekomtsevem. Ještě se snažil o teč nebo případnou dorážku Nikulin, leč marně.
52:59
Komplikace pro Novosibirsk jsou tady. Lehtera vyloučen na dvě minuty za sekání. Hosté budou hrát přesilovku.
52:34
A stále se hraje před Glassem. Jugra je momentálně aktivnější a pro změnu potrápil domácího brankáře Buljanskij, ale sám před bránou neuspěl.
51:24
Hosté se v posledních minutách nadechují k velkému obratu. Přesně řečeno, rádi by překlopili výsledek na svou stranu. Nyní jsou hodně nebezpeční a Glass musí ukazovat opět své nepřeberné kvality. Především po ráně Sitnikova musel vytáhnout zákrok lapačkou.
50:23
Glass pro změnu vyráží střelu Trončinského od modré čáry.
49:55
Glass s Masalskisem jsou dnes jednozačně klíčovýmu muži svých celků. Nyní prvně jmenovaný zastavil nahozený pokus Grebeškova.
49:23
Stále je stav nerozhodný 2:2 a dá se očekávat, že si budou oba týmy dávat pozor na chyby. Každičká by mohla v této fázi utkání rozhodovat. Mnoho branek asi už nepadne.
48:00
Komerční pauza prospěje zcela jistě oběma týmům.
47:23
Obě mužstva jsou v pěti. Opět budeme sledovat hru ve standardním počtu hráčů na ledě.
46:55
Kulda hledal před bránou volného Drugova, ale tomu se zakončení vůbec nepodařilo. Jen to v hledišti zahučelo.
46:23
Nepříjemná střela Grebeškova poskakovala v brankovišti, Glass si s vypětím sil poradil.
45:22
Kotouč vypadl mimo hřiště, vhazování ve středním pásmu.
45:03
Vylučovat se bude na obou stranách. Glazačev za hákování a Romanov za nafilmovaný pád. Hrát se bude 4/4.
44:44
Oslabení domácím paradoxně pomohlo, hosty naopak přibrzdilo. Nyní jsou lepším mužstem hráči Sibiru. Aktivní Kudroč hledal Lehtereho a tomu chyběl jen kousek k zakončení.
43:57
43:23
Domácím se podařilo přejít do rychlého kontru a málem se v oslabení mohli radovat. Nikulin nejprve trefil betony Masalskise, nicméně k odraženému puku se dostal obránce Kudroč, jenž orazítkoval tyč hostující brány!
43:03
Pro změnu přes všechny čáry vyhazuje Kulda.
42:44
První minuta je takřka pryč, domácí se pozorně brání.
41:57
Tlak hostů bude pokračovat. Kopejkin zahákoval Bočarova a Jugra má přesilovku.
41:22
Druhá formace hostů zatopila obraně Sibiru, ale slabá střela Šafronova nemohla překvapit brankáře Glasse.
40:24
Začala poslední část a obránce Lekomtsev nyní zkoušel připravenost Masalskise.
40:01
Střely na bránu po dvou třetinách: 20:16.
Poslední část startuje ve 12:40.
A je tomu skutečně tak. Druhá třetina je již minulostí. K viděni bylo opět hodně zajímavého. Nejprve tlak Sibiru na začátku druhé dvacetiminutovky, který vygradoval ve druhou branku. Hosté se nemohli stále do ničeho dostat, až šest minut před koncem periody snížil po vypršení přesilovky Skorochodov. Tentýž hráč pak o tři minuty v přesilové hře vyrovnal a hraje se od znovu. Poslední třetina bude ještě hodně zajímavá.
40:00
39:55
Zřejmě poslední akce této třetiny, když se bude vhazovat u Glasse.
39:34
Na obou stranách se mohl výsledek ještě měnit. Masalskis však vychytal tváří v tvář Bobrova a poté se vyznamenal i Glass po střele Starosty.
38:45
Takže Enlund dnes po dvou gólech, Skorochodov rovněž po dvou.
37:53
A podívejte se na to. Vyrovnáno. Stejně jako u domácích, kde byli u branek stejní hráči, tak je to i v tomto případě úplně stejné. Sitnikov našel na levém kruhu připraveného IGORA SKOROCHODOVA a ten střelou z první vymetl levý horní růžek Glassovy svatyně. Přesilovka byla využita velice rychle, za osm vteřin. Asistence: Vitalij Sitnikov.
37:45
Tak je to přesně naopak. Drugov za vražení na hrazení vyfasoval dvě minuty a přesilovku má k dispozici Jugra.
37:25
Hraje se u Masalskise a vypadá to, že si domácí zahrají přesilovku.
36:45
Komerční pauzu využil trenér Šepelev, který svým svěřencům důrazně vyčinil za chyby v obraně.
35:59
Na obou stranách dvě velké šance. Nejprve Šumakovova rána šla těsně vedle levé tyče a z rychlého protiútoku pro změnu zaměstnal Glasse Chlyncev, leč skóre se nemění.
34:34
Jugra chce vyrovnat, ovšem teď nechala volného Krivonožkina, který hodně tvrdě operoval před Masalskisem. Tomu dokonce spadla helma a sudí museli přerušit hru.
33:36
A po skončení trestu přichází snížení. Od modré napřáhl tvrdě Sitnikov a jeho ránu tečoval do brány IGOR SKOROCHODOV. Glass dělal co mohl, ale snížení zabránit nedokázal. Hostům moc přesilovka nešla, nicméně po jejím vypršení se urodila hodně důležité kontaktní branka, která ještě může zamávat kartami. Asistence: Vitalij Sitnikov, Rinat Ibragimov.
33:35
A ten už je na ledě, nicméně zámek hostů trvá...
33:34
Ofsajd hatí další plány Jugry ke snížení. Navíc se pomalu chylí ke konci trest Lekomtseva.
32:25
Minuta z přesilovky je fuč, nutno říct, že tato početní výhoda už není toliko nebezpečná jako ta předešlé.
31:33
Přesilovka hostů bude po krátké pauze pokračovat. Lekomtsev jednozačně podrazil štírka Putilova a putuje za katr.
31:03
Minutu byli domácí pod tlakem a Lehtera raději odpaluje kotouč do bezpečných míst.
30:03
Přesilovka hostům evidentně pomohla, mátožná Jugra je najednou probuzená a motá domácí borce ve své obranné ulitě.
29:34
Sibir je kompletní, přežil oslabení především díky svému brankáři, který pochytal hodně dobrých střel Mansijska.
28:14
Velká šance na snížení. Sitnikov namazal na volej Bělajevovi, který rovnou napřáhl na Glasse. Ten vyrazil před sebe, kde si stejný útočník kotouč dojel a znovu zakončoval. Brankář Sibiru však vytáhl během krátké chvíle dva fantastické zákroky.
27:43
Začátek špatný, domácí vyhazují.
27:34
Teď se však bude moci dostat malinko do hry. Na trestné sedí domácí Fjodorov, jenž nedovoleně bránil.
26:04
Hlavně v této šestiminutovce, kdy se na něj valí jeden útok za druhým. To Jurga totálně vypadla z role.
25:03
Jonas Enlund je dnes při chuti, lepí mu to. Nyní mohl útočit na hattrick, ale akci hostů drží stále Edgars Masalskis. Tedy co už tento brankář dnes pochytal.
24:55
Jen to zadunělo. Masalskisovy betony musely reagovat na tvrdou pumelici Zajceva. Lotyš měl však kliku, že celou akci viděl.
23:22
Je jasné, že hosté už nemají na co čekat a musí otevřít hru. Nyní se snažil zaútočit slovenský obránce Starosta, na poslední chvíli jej zastavil Lekomtsev.
22:34
Posléze se neujala ani střela Sitnikova na druhé straně. Glass si připisuje první zákrok v této části hry.
21:34
A stále je to domácí tým, který dominuje zápasu. Romanovova rána mířila jen těsně vedle.
20:55
Sibir právě vstřelil branku!
A přesilovka byla využita takřka ihned. A znovu u toho byla dvojice, jenž vsítila první branku zápasu. JONAS ENLUND protečoval střelu svého spoluhráče do brány a Masalskis už nebyl schopen na změnu dráhy letu reagovat. Každopádně Mansijsk doplatil na svůj hodně laxní vstup do druhé dvacetiminutovky. Sibir ho dostal do kleští a udeřil podruhé. Asistence: Maxim Krivonožkin.
20:41
Hosté jsou pod tlakem a Pepeljajev, musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dvě minuty pro hostujícího hráče.
20:35
Opět totiž hodně zaspali a byli nedůslední při hlídání Drugova.
20:33
...na modré zachytil kotouč Lehtera a pádil sám na bránu. Masalskis však zavřel betony včas. Hosté zůstali očividně ještě v kabině.
20:23
První buly druhé třetiny vyhrála domácí družina, která hned nebezpečně zahrozila...
20:01
Střely na bránu po první třetině: 10:9.
První část hry tedy 1:0, druhá třetina startuje v 11:50.
Je za námi první třetina, která byla poměrně pohledná. Akce střídala akci, oba týmy se neustále tlačily do šancí. Více tutových však měli hráči Sibiru, kteří také jednu z nich dokázali využít. Za bránou Masalskise předvedl výtečnou zadovku Krivonožkin a kotouč si našel Enlunda, který své zakončení přetavil ve vedoucí branku. Ač měli hosté také několik slibných šancí a střel, vše pochytal s jistotou chytající Glass.
20:00
19:37
V závěru ještě pálil Marek Trončinský, ale Glass uhájil po první třetině čisté konto.
18:37
Sibir přesilovku přežil bez problémů.
17:28
Domácí v klidu brání těsný výsledek.
16:38
Přesilovka pro hostující tým, dnes již druhá. Kristián Kudroč se provinil podražením.
16:26
Domácá stále operují před bránou Masalskise, úvodní branka je nakopla.
15:32
Teď už se však skóre mění a Masalskis neměl moc šancí na úspěch. Za bránou se z ničeho nic ocitl Krivonožkin, přihrál krásně zadovkou kotouč před bránu, kde nejprve tečoval bruslí Zajcev do betonů hostujícího brankáře. Ovšem následně JONAS ENLUND dopravil poskakující puk do brány. Velká hrubice Jugry, jenž nechala soupeře dorážet několikrát v řadě. Asistence: Nikita Zajcev, Maxim Krivonožkin.
14:28
Enlundova krásná svižná střela a neméně lepší zákrok Masalskise. To byl z jeho pohledu učebnicový semafor. Můžeme v klidu říci, že oba brankáři jsou ozdobami první třetiny.
14:05
Anton But to zkoušel tak to trochu po Reichelovsku. Operoval za bránou a když zjistil, že nemá komu přihrát, vyjel a zkusil kotouč zasunout do brány. Ovšem Glass si levou tyč pohlídal.
13:26
Hraje se stále velice svižný a útočný hokej s minimem přerušení.
12:26
A opět v akci Masalskis. Ihned po buly střílel Kutuzov a lotyšský mág nadvakrát kryje jeho pokus.
12:16
Zdá se, že brankáři začarovali svá území. Nyní opět předvedl své umění Edgars Masalskis, kterého můžeme znát i z české extraligy. Nějaký ten pátek odchytal v dresu Karlových Varů a Jihlavy.
11:58
Domácí jsou kompletní, ale v závěru oslabení ujel Sitnikov a toho na poslední chvíli zastavil Zajcev. Na první pohled to vypadalo, že nedovoleně, nicméně hokejka v pádu zasáhla nejprve puk. Trestné střílení se správně nepíská.
10:37
Nebezpečí stále trvá. Glass musel odolávat několika nebezpečným střelám, ale vše pochytal.
10:26
A hned v ní měli obrovskou šanci. Na ránu Starosty reagoval Glass pouze vyražením na Bočarova, který však nedokázal v klíčový moment zvednout puk a ten nakonec končí na těle domácího strážce svatyně.
09:58
Bude se poprvé vylučovat. Domácí Šumakov se provinil hákováním. Hosté tak budou hrát první přesilovou hru.
09:28
Pas Krivonožkina na Lehteru končí nepřesnou přihrávkou, odpískáno zakázané uvolnění.
09:06
Stále čekáme na úvodní branku, blíže k ní měli jednoznačně domácí. Takový Kulda by mohl vyprávět a hned ve dvou případech.
08:36
Pepeljajev nepohlídal najíždějícího Enlunda a ten se nebezpečně cpal před hostující bránu. Nakonec lehce zavrávoral a nedokázal bekhendem přesně zakončit. Nicméně Enlund ukázal, že tudy by mohlá vést cesta. Obrana Mansijsku nepůsobí dvakrát konsolidovaně.
07:58
Po komerční pauze tento svižný duel bude pokračovat vhazováním po levici Glasse.
07:26
Začátek patřil domácím, ale v posledních minutách se mnohem častěji před Glassovu bránu tlačí Jugra. Nyní to byl Bočarov, jenž zkoušel střelu přes obránce, brankář Sibiru však vše viděl a kotouč má v lapačce.
06:16
Zatím žádná nuda, hraje se pohledný a útočný hokej.
05:57
Následně Glass lapil střelu Buta, vhazování po jeho levici.
05:26
...znovu u toho byl Arturs Kulda, který se dostal před Masalskisovu bránu a jeho kamarád a krajan předvedl opět velice výborný zákrok.
04:58
Jugra se na chvíli usadila v pásmu soupeře, ale obrana si poradila a následně se urodila další velká šance Novosibirsku...
04:15
Ani hosté nechtějí rozhodně zaostávat za svým soupeřem. Nyní z levého kruhu napřáhl Grebeškov a Glass byl připraven.
03:16
Domácí jsou stále aktivnější, do svého soupeře se pořádně zakousli a Masalskis si na nedostatek práce nemůže hned z kraje zápasu stěžovat.
02:37
Obrovská šance lotyšského reprezentanta Kuldy, který se natlačill před Masalskise a ten už v poloze ležmo musel vytáhnout perfektní zákrok betony. Tak to byla veliká možnost na první změnu ve skóre. To se však nemění.
01:26
Oba týmy začaly pořádně od podlahy. Souboje se dohrávají u mantinelu dost tvrdě.
01:06
Na druhé straně kryje Masalskis nahození Kudroče. To byla takové spíše propagační střela. Alespoň vhazování v útočném pásmu pro Sibir.
00:38
Hostující Starosta pálil od modré čáry, ale Glass nemusel zasahovat. Kotouč letěl hodně vedle.
00:10
První přerušení zápasu, hosté se vystavili do postavení mimo hru.
00:01
A teď už se budeme věnovat pouze hokeji, utkání může začít. Diváci v místní hale jsou zdravě natěšeni na tento zápas svých hokejistů.
Hráči a rozhodčí jsou na ledě, než samotné utkání odstartuje, vyslechneme si ruskou státní hymnu.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Lekomtsev, Kulda, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Karavajev, Ignatovič - Lehtera, Enlund, Krivonožkin - Drugov, Nikulin, Kopejkin - Romanov, Bobrov, Šumakov - Fjodorov, Malyšev, Velichkin. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Trončinský, Starosta, Grebeškov, Pepeljajev, Šafronov, Ibragimov, Putilov - Altarjov, But, Bělajev - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Krysanov, Bočarov, Glazačev - Buljanskij, Chlyncev, Jacenko. Trenér: Sergej Šepelev.

Rozhodčí: Gusev, Bělov - Sysujev, Golovjov..
Poslední zápasy obou týmů: Sibir odehrál duel v Omsku, kde prohrál 3:1. Jugra hrála v Novokuzněcku a vyhrála v prodloužení 5:4.
HK Sibir Novosibirsk: Domácí hokejisté jsou na tom v tabulce o dvě příčky lépe, konkrétně opanují sedmé místo. Doposud čtrnáctkrát vyhráli a stejně tak i prohráli. Celkově mají osmapadesát bodů. Jak již bylo řečeno, jedno známé jméno můžeme v kádru Novosibirsku zmínit. Hraje zde slovenský hokejista Kristián Kudroč.
Jugra Chanty-Mansijsk: Hosté jsou zatím na devátém místě této východní skupiny s pasivním skóre 113:130. Třináct výher a devatenáct proher po základní části. Ve výsledku to dělá třiapadesát bodů a nic moc umístění. V kádru Jugry registrujeme Marka Trončinského a letošního slovenského vicemistra světa Tomáše Starostu.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké dopoledne přeji, vítejte u sledování KHL. Dnes budeme sledovat souboj v rámci východní divize mezi Sibirem Novosibirsk a Jugrou Chanty Mansijsk. Tento souboj bude mít jedno české a hned dvojité slovenské zastoupení. K tomu se ale blíže dostaneme později. Nejprve si pojďme připomenout dosavadní výsledky a postavení v tabulce obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.