Skončilo utkání, které bylo chudé na branky, ale přesto velmi zajímavé. Hrál se vcelku ofenzivní hokej a o výsledku zápasu rozhodlo třicet vteřin ve druhé části, kdy se trefil Kutuzov a Zajcev.

Novosibirsk ve třetí třetině již pouze kontroloval vývoj zápasu a to i díky neproměněnému nájezdu Skvorcovse, který na Glasse nevyzrál. Domácí gólman si tak připsal čisté konto a výrazně dopomohl svému celku ke třem bodům.

Z mé strany je to prozatím vše, budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů.
60:00
59:33
Boj probíhá za bránou Dinama.
58:55
Domácí fanoušci by ještě rádi viděli jednu branku, ale puk zatím mají jejich miláčci za vlastní bránou.
58:42
I teoretické šance Rigy jsou právě pohřbeny. Na dvě minuty totiž odchází za zbytečný faul v předbrankovém prostoru Kristaps Sotnijeks.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:36
Gudlevskis v takovém univerzálním brankářském postoji vyrazil kotouč do rohu kluziště. Přes několik stojících těl před ním toho opravdu moc nevyděl.
56:05
Do konce třetí třetiny zbývá již málo času a Dinamo je navíc stále pod větším tlakem, spíše to vypadá na inkasování třetí branky než nějaký zázračný obrat.
54:55
Opět z čista jasna vznikla šance Novosibirsku, ale opět byl úspěšnější brankář Dinama.
54:23
Jeden z domácích hokejistů se vydal za vyhozeným kotoučem a bekhendem vyzkoušel pozornost Gudlevskise.
54:02
Nyní Glass raději přidržel kotouč a bude se tak vhazovat po jeho pravici.
53:07
Čas se Rize neuvěřitelně rychle krátí a hlavně hosté nejsou schopni vůbec zaútočit. Domácí tým velmi šikovně drží puk a nikam nespěchá.
49:54
Na domácí straně je vyloučen Alexejev, na druhé straně se otevírají dvířka pro Bičevskise. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
49:54
Před Glassem se strhla obrovská mela a dokonce se vytvořila dvojička hráčů, kterým pouze rozhodčí brání v boxerském souboji. Toto jistě nezůstane bez vyloučení.
48:13
Hraje se opět v útočném pásmu Novosibirsku, který i ve třetí třetině plní roli aktivnějšího týmu.
46:44
Neuvěřitelné! Lehterä vypálil a puk vypadl hostujícímu brankáři z výstroje a pomaličku se klouzal do brány. Jenže kotouč mířil přesně na tyč, která ho doslova zastavila před brankovou čárou a dva dorážející hráči se nedokázali dohodnout, který z nich zakončí do okryté brány. Nakonec to byl Jonas Enlund, který z brankové čáry puk vypálil mimo! Enlund tak zahodil obrovskou šanci na vstřelení branky, skoro by se dalo říci, že toto nešlo nedat.
46:12
Domácí tým drží puk na svých hokejkách a nikam nespěchá.
45:15
Novosibirsk již hraje v plném počtu a v tomto oslabení nebyl vůbec ohrožen.
44:13
Puk opět domácí vyhazují přes všechny čáry.
43:56
Založení útoku se zatím Rize vůbec nedaří.
43:11
Zbytečné seknutí za které dostává Jonas Enlund (SIB) dvouminutový trest.
42:29
Hosté tak svou obrovskou šanci na snížení nevyužili a tak může Novosibirsk v naprostém klidu držet kotouč.
41:32
Gunars Skvorcovs si najížděl hodně z levé strany a snažil se rychlým pohybem zmást Glasse, ten však jeho pokus chytá a drží si tak čisté konto.
41:28
V samostatném úniku byl podražen jeden z hráčů Rigy a hlavní rozhodčí okamžitě nařizuje trestné střílení!
41:13
Nikulin číhal před hostujícím brankářem, ale ten puk schoval pod lapačku a co bylo důležité nevyrazil ho před sebe.
40:01
Díky výtečného vstupu do druhé třetiny se Novosibirsk ujal dvoubrankového vedení. V rozmezí třiceti vteřit se trefil Kutuzov a Zajcev a právě tyto dvě branky jsou zatím rozdílové. Hosté si sice okamžitě po druhé inkasované brance vzali oddechový čas, ale ani to jim ke snížení nepomohlo.

Před třetí třetinou tak má Novosibirsk slušně nakročeno ke třem důležitým bodům.
40:00
39:53
A čisté konto drží Glass i po další střele, na druhé straně vystihli dva hráči Novosibirsku nepřesnou rozehrávku a pouze klakson ukončil velkou šanci domácích.
39:40
Až v závěru třetiny se podařilo hostům usadit v útočném pásmu a Andris Džeriňš dokonce nebezpečně vyslal puk na Glasse, ten však odolal.
39:07
Jenže Rize se přesilová hra zatím vůbec nedaří.
37:53
Před koncem druhé třetiny mají hosté výhodu přesilové hry, díky které by mohli snížit. Vyloučeným hráčem je Alexejev.
36:02
V ofsajdovém postavení se ocitl jeden z hostujících hráčů, který nečekal kličku svého spoluhráče na modré čáře a vlétl do útočného pásma.
34:31
Enlund si dnes hodně věří, opět kličkou oklamal soupeře, ale už mu nezbylo dost síly, aby střelou ohrozil Gudlevskise.
32:48
Opět to byl domácí hráč s číslem 26 Jonas Enlund, který se prodral přes svého strážce a tvrdou ránou vyprášil výstroj brankáře Dinama.
31:20
Další vzruch před Gudlevskisem, ten však přesilovkovému tlaku soupeře i se štěstím odolává.
30:34
Jonas Endlund se řítil sám na hostujícího brankáře, ale byl pod dromnohledem obránců a ti mu tak zabránili v lepším zakončení. Enlund i tak velmi šikovně prošel až před Gudlevskise a z obránců si udělal doslova překážky, které šikovně obešel. Až úplně poslední bránící hráč mu ťukl do puku.
29:45
Jekabs Rědlihs je vyloučen na dvě minuty a domácí si tak zahrají opět přesilovou hru. Je pochopitelné, že diváci by rádi viděli další branku svého celku.
28:46
Hosté hrají v plném počtu.
27:45
Romanov čekal před bránou na dorážku nebo případnou teč, ale ani jednoho se nedočkal. Střela od modré čáry byla totiž tečována už obráncem, odraz od mantinelu však málem překvapil Gudlevskise, který však situaci ustál.
26:46
Je však třeba dodat, že střílející hráč byl atakován obráncem a podle rozhodčích byl tento atak nečistý. Dvě minuty tak dostává Andris Džeriňš (RIG).
26:46
Gudlevskis měl opět plné ruce práce, ale potřetí kotouč za svá záda nepustil.
25:33
Hráči Novosibirsku si rychle předávali kotouč v útočném pásmu a pouze včasný zákrok obránce zabránil přihrávce do dobré šance.
24:10
Velmi studená sprcha na úvod druhé třetiny pro Dinamo, to však stále nevzdává boj o body a snaží se tlačit dopředu.
22:57
Hosté si okamžitě po druhé inkasované brance vzali oddechový čas.
22:57
Sibir právě vstřelil branku!

NIKITA ZAJCEV zavezl kotouč po pravém křídle do útočného pásma a přesnou střelou ke vzdálenější tyči okamžitě navyšuje vedení Novosibirsku. Asistence: Alexej Kopějkin
22:27

Skóre se nám poprvé mění a zásluhu na tom má ALEXANDR KUTUZOV, který propálil úplně vše co mu stálo v cestě. Na brance měl velký podíl i clonící Endlund, který velmi dobře zakryl výhled brankáři Dinama. Asistence: Viktor Bobrov
20:54
Na druhé straně musel zapracovat beton Gudlevskise, který vytlačil nebezpečnou střelu k zadní tyči.
20:26
Do druhé třetiny vstoupili odvážněji hosté z Rigy, ale jejich střelecký pokus by hodně nepřesný.
20:01
Máme za sebou první třetinu tohoto utkání a ta přinesla mnoho zajímavého. Úvod třetiny patřil jednoznačně Novosibirsku, který si vypracoval mnoho šancí a dokonce dostal i výhodu přesilové hry. Po úspěšné obraně se do útoku dostávali mnohem častěji i hráči Dinama a i ti za svou aktivitu byli odměnění přesilovou hrou, v té sice několikrát nebezpečně ohrozili Glasse, úvodní branky se však nedočkali.

Po první dvacetiminutovce tak na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný stav 0:0.
20:00
19:46
Pár vteřin před koncem první třetiny zde byla další šance pro Novosibirsk, ale střílená přihrávka před bránu nenašla adresáta.
18:51
Střela od modré čáry málem překvapila Gudlevskise, ale ten stále drží čisté konto a nepouští za svá záda žádný kotouč.
18:32
Závěr třetiny se hraje ve velkém tempu, hra se přelévá z jedné strany na druhou a diváci sledují velmi ofenzivní hokej.
17:02
Náhodné vyhození kotouče se dostalo až ke Krivonožkinovi, který však z velkého úhlu nedokázal trefit bránu.
16:25
V této pasáži zápasu jsou aktivnější hosté a doslova motají svými přihrávkami hlavy domácí obraně.
15:27
Jestli se před chvilkou jednalo o velkou šanci, tak nyní vytáhl Glass neskutečný zákrok! Po střele mu totiž kotouč vylétl z lapačky a letěl za brankovou čáru, jenže domácí brankář se po něm ohnal a dokázal ho v letu zasáhnout a vyrazit.
14:36
Už to vypadalo, že Indrasis prováhal pravý čas pro střelu, ale nakonec si hostující hráč zpracoval kotouč a po jeho střele puk Glassovi nepříjemně poskakoval kolem brankové čáry. Domácí gólman ho nakonec zkrotil a přerušil hru.
13:34
Riga se okamžitě usadila v útočném pásmu a svou první akci v přesilové hře zakončila i střelou, ta sice byla nepřesná, ale přesto hodně vystrašila Glasse.
13:09
Máme zde druhé vyloučení v zápase a tentokrát si přesilovou hru zahrají hosté. Na dvě minuty za držení je vyloučen Valery Knyazev.
12:04
Riga nepříjemně zatlačila soupeře do vlastního obranného pásma a moc nechybělo a mohlo se skóre překvapivě měnit po brance Dinama.
10:01
I Glass musel zasahovat po střele Martinse Karsumse, který nahodil kotouč na jeho bránu, naštěstí pro Glasse nedokázal puk tečovat clonící Indrasis.
09:54
Opět zbytečná ztráta kotouče a už to vypadalo, že se domácí dostanou do rychlého brejku. Vše však zastavilo postavení mimo hry, které přibrzdilo celou akci.
08:40
Z tlaku se Riga dostává pouze díky vyhození kotouče do středního pásma.
07:37
Vorošilo se prodral po pravé straně až před brankáře Dinama a toho nebezpečnou střelou prověřil. Hostující gólmam odolal jak jeho střele, tak i následnému útoku Novosibirsku.
06:31
I po naskočení vyloučeného hráče pokračoval tlak Novosibirsku, který však úvodní brankou neskončil.
05:18
Domácí zatím hrají přesilovku velmi aktivně a Gudlevskis je v ohni střel.
04:25
Nyní se už vylučuje, vysoká hůl Džeriňše, za kterou si hostující hráč odsedí dvě minuty.
03:25
Knyazev (SIB) se ocitl na ledové ploše po souboji se soupeřem, ale hlavní rozhodčí považovali tento zákrok za čistý a tak se po přerušení pokračuje v plném počtu na obou stranách.
02:52
Opět beton hostujícího brankáře v akci, tentokrát puk brankář Dinama pouze vyrazil před sebe, před ním však nikdo neclonil.
02:11
Obrovský závar před Gudlevskisem, kterému výtečně clonil Romanov, střelu Lekomtseva však brankář Dinama dokázal zadržet.
01:38
Poprvé v akci i na druhé straně Gudlevskis, který raději přikryl kotouč a přerušil hru.
00:55
Více práce měl v úvodu zápasu Glass, na kterého letěl dvakrát kotouč, ale ani jednou se nejednalo o nijak nebezpečnou střelu.
00:01
Již zní stadionem ruská hymna, utkání za malý okamžik začne.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Alexejev, Kutuzov, Zajcev, Kulda, Ignatovič, Lekomtsev, Karavajev, Aksjoněnko - Lehterä, Enlund, Romanov - Kopějkin, Drugov, Nikulin - Knyazev, Fjodorov, Krivonožkin - Sannikov, Bobrov, Vorošilo

Dinamo Riga: Gudlevskis (Jučers) - Rědlihs K., Rědlihs J., Rekis, Sotnijeks, Lavins, Cibulskis, Porejs - Karsums, Sčechura, Indrasis - Džeriňš, Meija, Upitis - Bukarts, Johnson, Bijezajs - Ivanans, Pavlovs, Skvorcovs - Bičevskis

Rozhodčí: Gofman, Buturlin - Golovlyov, Menshikh.
V letošní sezóně se celky střetly již 13. září 2012 a z těsně výhry 1:2 se radovali téhdy hosté z Novosibirsku.

Zda se dnes budou radovat také nebo se podaří Rize odveta se dozvíme po skončení zápasu, který má plánováno úvodní buly na 13:00.
Novosibirsk hraje již třetí utkání v řadě doma a zatím se mu moc nedaří, nejdříve prohrál v prodloužení se Spartakem Moskva 1:2, aby následně nestačil na Donbass Doněck, kterému podlehl 2:5.

To Riga naopak hraje již třetí zápas venku a v ani jednom z předchozích nezískali hráči Rigy ani bod. Po porážce 4:2 od Chabarovsku přišla prohra o dvě branky i s Novokuzněckem, tentokrát to bylo 3:1.
Novosibirsk body ve Východní konferenci potřebuje jako sůl, vždyť je tento celek momentálně na 7. příčce, ale jistotu playoff ještě nemá, vždyť devátý Chanty Mansijsk ztrácí pouze osm bodů.

Na druhé straně Dinamo Riga je v Západní konferenci až na úplně posledním místě a s postupem do playoff se může rozloučit, přesto Dinamo jistě zkusí zabojovat a o body se dnes porve.
Kolotoč Kontinentální hokejové ligy pokračuje a my se společně budeme věnovat utkání mezi HK Sibir Novosibirskem a Dinamem Riga. Oba celky řeší velmi rozdílné problémy, ale oba by jistě dnes rády dosáhly na body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.