HK Sibir Novosibirsk 1:2 HC Slovan Bratislava (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 29. Kudroč (Kopějkin), 24. Lehterä (Enlund) – 11. Lipianský (Miklík), 36. Miklík (Vondrka). Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Šichanov, Michel Vyloučení: 5:7.Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 4600. Střely na branku: 28:26.

HK Sibir Novosibirsk: Gajdučenko - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Kavarajev, Alexejev, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkin (C), Nikulin - Drugov, Sannikov, Malyšev - Gračov, Nikitěnko, Vorošilo - Šumakov.

HC Slovan Bratislava: Janus - Sigalet, Višňovský, Štajnoch, Sekera, Tabaček, Sersen - Bližňák, Bartovič, Hudáček - Miklík, Vondrka, Lipianský (C) - Kukumberg, Dravecký, Kytnár - Dano, Ölvecký, Šťastný - Mikúš, Kudrna.

V závěrečné části se v její první polovině domácí sami brzdili v náporu po častých nedovolených zákrocích. Které ovšem hosté nedokázali využit. Ve druhé polovině si však několikrát hráči Sibiru vytvořili tlak, ale své velké šance nevyužili. Proto stav skončil už nezměněný 1:2. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:45
Slovan opět vyhazuje a už své těsné vedení ubrání.
59:36
59:22
Pod tlakem zakončoval Enlund, Janus připravený.
59:00
Domácí se nyní osmělují a jdou dopředu.
58:29
Višňovský pálil od modré, jeho rána však postrádala přesnost.
57:54
Slovan rozehrál přesilovku a už kombinuje před brankou Gajdučenkova.
57:36
Vyloučen domácí hráč Anton Malyšev za držení. Které přichází v nevhodný okamžik pro domácí.
57:03
Slovan opět skvěle brání přechod přes střední pásmo.
56:41
Sannikov ztrácí kotouč. A Sekera založil rychlý protiútok na jejímž konci Hudáček prověřil pozornost zanedbávaného Gajdučenkova.
56:17
Další nepovedený pokus získat třetinu Slovanu v podání Malyševa.
56:07
Slovan se výborně brání.
55:32
Znovu hrají domácí na vlastní půlce.
55:09
Novosibirsk získal nahozeným kotoučem pásmo.
55:01
Na druhé straně zase musel zasahovat Gajdučenko po individuálním prúniku Vondrky.
54:40
Až nyní dobyl pásmo domácí Krivonožkina a nabil na modrou Alexejevovi, který svojí střelou způsobil zmatek před brankou soupeře.
54:18
Sibir opět marně dobývá modrou čáru Slovanu.
53:44
Další povedená rána v podání Sannikova. Janus připraven.
53:08
Konečně se Slovan dostal alespoň do středního pásma. Velký zámek vytvořili domácí.
52:23
Velký tlak domácích. Když prudkou ránou zakončoval Glazačev a po něm Lehterä. Hosté po delší době pod velkým náporem.
51:28
Až nyní se pokusil podpořit útok Kudroč a domácí Novosibirsk se nastěhoval před branku Januse.
51:09
Marně hledají cestičky hráči Sibiru do pásma bratislavského Slovanu.
50:48
Stále se Slovan nenechává zatlačovat. Na vlastní polovině zakládá další útočnou akci domácí Kulda.
50:09
Skvěle ubránané středním pásmo v podání Bližňáka.
49:55
Hosté mají vysunutý pressing hodně vysoko.
49:35
Vynikající zákrok Gajdučenka po uvolnění Ölveckýho ve středním pásmu.
49:10
Slovan se i po početní výhodě snaží znepříjemňovat zápas domácí obraně, která si nemůže tolik dovolit otevírat okýnka v zadu.
48:29
47:47
Opět nepustili domácí hráči Sibiru svého soupeře do jejich třetiny.
47:37
Za brankou musí opět rozehrávat hostující Štajnoch.
47:07
Hosté vyhazují zásluhou Nikulina.
46:50
Překvapivě pálil od levého mantinelu Dravecký. Gajdučenko připraven.
46:44
Hosté rozestavěni v útočném pásmu.
46:29
Vyloučení na straně domácích. Kdy dostal menší trest Arťus Kulda za hrubost.
46:09
Velký závar před hostujícím Janusem, který měl plné ruce práce s Vorošilovou střelou, kterou tak tak vyrazil.
45:44
Hraje se hlavně ve středním pásmu.
45:18
Znovu ubránil vlastní modrou hostující Kukumberg před Krivonožkinem.
44:49
Sibir má stále velké problémy s rychlým napadáním Slovanu.
44:08
Hokejsté Slovanu hrají hodně zkušeně a čekají na chybi domácího celku. Který se nyní dostal pod tlak způsobený formací Bartoviče.
43:05
Nyní dokonce sám zaútočil. nepřesně zakončoval Milan Kytnár, který se prodíral po levé straně.
42:34
Slovan hraje výtečně soupeři téměř nic nedovoluje.
41:50
41:34
Slovan opět vyhodil zásluhou Kytnára.
41:03
Po zavezení puku do třetiny Slovanu měl velkou šanci domácí kapitán Krivonožkin, který stál téměř sám před hostujícím brankářem. Který nyní podržel své spoluhráče.
40:47
Ale domácí Kopějkin ztrácí kotouč a hosté vyhazují.
40:31
Domácí už točí kolotoč kolem branky Januse.
40:02
První buly vyhráli hosté, kteří se budou muset bránit po vyloučení v závěru druhé třetiny.
40:01
Hráči už přicházejí ze šaten na ledovou plochu.
Ve druhé části domácí hodně vyrovnali hru a ve 29. minutě také stav utkání, když se prosadil v přesilové hře Kurdoč z mezikruží. Ovšem po řadě vyloučení na obou stranách využili také své početní výhody hostující hráči. Když se v 36. minutě prosadil Miklík - 1:2. Tak i skončila druhá třetina. Která je stále provázena problémy na trase z ruské metropole zaviněné zřejmě počasím.
Střely na branku po druhém dějství: 19/18.
Vyloučení: 3/7.
Využití: 1/1.
Vyhraná vhazování: 29/23.
Třetí třetina začne asi ve 14:40.
39:50
Těsně před druhou sirénou vyloučen hostující obránce Jonathan Sigalet za podražení.
40:00
38:40
Z rohu se však neprobojoval Gračov.
38:32
Další tlak domácího celku.
38:06
Útočnou akci Novosibirsku zakončoval důraznou ránou z pravého kruhu Malyšev.
37:44
Sibir v útočném pásmu.
35:56
Slovan právě vstřelil branku!
Zmiňovaný Lipianský po kombinaci s Vondrkou v útočném pásmu, našel u brány výborně najetého MICHELA MIKLÍKA, který zasunul kotouč do prázdné branky. Také hosté využívají svoji přesilovou hru a opět převrací skóre dnešního zápasu ve svůj prospěch. Asisntece: Michal Vondrka.
35:48
Domácí Sibir se výtečně brání, ale výborně zavezl kotouč do útočné třetiny hostující Lipianský.
35:31
34:20
Vyloučen domácí hráč právě Alexej Kopějkin za nedovolené bránění.
32:42
Ve velké šanci domácí Kopějkin, který svým důrazem smetl i hostujícího brankáře Januse.
34:25
Krivonožkin zatahuje kotouč zpátky do útočného pásma.
34:00
Ovšem výborně zapracoval hostující Miklík a vyhazuje.
33:44
Novosibirsk už kombinuje v útočné třetině.
33:31
Za hákování jsi jde odpočinout na trestnou lavici Martin Štajnoch.
33:10
Velký závar před hostujícím brankářem, po kterém také hlavní rozhodčí vylučuje.
32:50
Ale daleko se nedostali. Gračov vybojoval v prostřední části puk a prověřil záhy Januse.
32:30
Vhazování před Janusem ovládli hosté. Kteří rozjíždějí další útočnou akci.
32:28
Sannikov nebezpečně střílel na hostujícího brankáře hned po přejetí vlastní modré.
32:05
Sibir se po delší době dostal do třetiny. Ale hostující obránci ubránili duo Lehterä s Enlundem.
31:40
Nakonec zakončoval hostující Ölvecký po příhrávce Marka Dana z poza obránce. Gajdučenko znovu podržel svůj tým. Slovan je stále aktivnější.
31:25
Jejich tlak stále trvá.
31:05
Hosté opět vybojovali útočné pásmo.
30:45
Sled osobních soubojů ve středním pásmu.
30:17
Po získání kotouče v útočné třetině střílel Lipianský a před brankou nebezpečně dorážel Miklík. Gajdučenko však pohotově zasáhl.
29:54
Hosté dobrým pressingem nenechávají domácí dostat se z vlastní třetiny.
29:23
Slovan se snaží hned odpověďět, ale Vondrka zastaven v rohu Sibiru Zajcevem.
28:45
Sibir právě vstřelil branku!
Rychle sehraná přesilová akce Novosibirsku. Z poza branky přesně nahrál do mezikruží Kopějkin a obránce KRISTIÁN KUDROČ si sjel od modré a nechytatelnou ránou vyrovnává stav dnešního duelu. Asistence: Alexej Kopějkin.
28:03
Další potrestaný hráč. Za zbytečné podražení v útočné pásmu. Dostává dvě minuty Dano.
27:49
Bratislava znovu v náporu.
27:20
Hostující Bartovič se hned po oslabení snažil zvýšit náskok svého týmu. Gajdučenko však byl proti.
27:14
26:09
Až nyní vybojovali nahozený kotouč za brankou. Ovšem ne na dlouho Bartovič vyvezl kotouč do středního pásma.
25:50
Stále se nemohou hráči Sibiru usadit v útočném pásmu.
25:24
Slovan vyhazuje.
25:14
Vyloučen hostující Michel Miklík, který dostává menší trest za podražení Gračova.
25:13
Nyní Sibir na ofenzivním výletě. Gračov se snažil prosadit, ale hostující obrana Slovanu jeho pokus stečovala mimo led.
24:55
Lipianský byl však odzbrojen domácím obráncem Kavarajevem.
24:30
Stále hosté zatlačují soupeře.
24:15
Slovan díky Kytnárovi v útočné třetině.
23:56
Oba týmy nyní skvěle zastavili soupeřův útok.
23:34
Na druhé straně hodně nepříjemně najížděl domácí Lehterä, který vyprášil lapačku Janusovi.
23:17
Který se však z rohu s pukem neprobojoval.
22:40
Kde jej po problémech zavezl do pásma Novosibirsku Kukumberg.
22:11
Domácí nahazují kotouč do útočné třetiny. Ale Janus jej sbírá a za pomoci svých spoluhráčů rozehrává do středního pásma.
21:50
Pěkně se uvolňoval po přejetí modré Dravecký, který se ovšem neprobil přes tři bránící hráče.
21:43
Hosté přehrávají svého soupeře.
21:33
Která však skončila hned po přejetí útočné modré čáry. Následně hraje Drugov na zakázané uvolnění.
21:02
Slovan vede po pravé straně další útočnou akci.
20:35
Kteří také zahrozili jako první, ale Gajdučenko střelu zneškodnil.
20:02
Úvodní buly ve druhé třetině vyhráli hostující hráči z Bratislavy.
20:01
Hráči obou týmů se pomalu vrací na hrací plochu, kde za malou chvíli začne druhá třetina.
V první třetině byli oba soupeři velmi vyrovnaní. Na začátku zápasu přišel nápor domácího celku, který Slovan vydržel a následně také využil svoji příležitost, když po individuální akci Miklíka se trefil v 11. minutě Lipianský - 0:1. Po řadě vyloučených však branka nepadla.
Celkový počet střel v prvním dějství: 12/11.
16:39
Rozhodčí vylučují dalšího hráče. Tentokrát se na trestnou lavici podívá domácí Alexandr Nikulin za hákování.
16:35
Domácí Alexejev ještě zakončoval od modré.
16:33
15:56
Další útok vede Krivonožkin, ale neudržel kotouč v útočném pásmu.
15:10
Hosté opět skvěle brání. Vyhazuje po nepřesné přihrávce Lipianský.
14:49
Sibir se usadil v pásmu soupeře a také vystřelil. Od modré zakočoval Kulda. Janus pozorný.
14:33
Další vyloučení na straně Slovanu. Za příliš hráčů na ledě dostává trest celý tým.
14:14
Nyní ovšem závar před Janusem, který musel hasit požár před dorážejícím Sannikovem.
14:00
Sibir svoji přesilovku nevyužil. Hosté z Bratislavy v plném počtu.
13:17
Slovan tutu přesilovou hru brání opět velice dobře a soupeře pouští pouze ke kombinaci po rozích.
13:00
Po technických problémech máme alespoň obrázky z ruského Novosibirsku.
12:00
Další vyloučení v hostujícím dresu. Na trestnou lavici odchází Michal Vondrka za podražení.
10:41
JÁN LIPIANSKÝ otevírá skóre dnešního klání. Parádní ránou z mezikruží umisťuje kotouč pod víko domácího brankáře Gajdučenkova po přesně načasované přihrávce od levého mantinelu Michela Miklíka. Asistence: Michel Miklík.
08:39
Ani hosté svojí početní výhodu nevyužili.
06:39
Dvě minuty si na trestné lavici odsedí tentokrát hostující Vladimír Dravecký, který je vyloučen za hákování.
03:50
Slovanu se přesilovka příliš nevydařila, protože ani jednou nevystřelila na branku. Na druhé straně už má hostující brankář Janus dva zákroky.
03:05
Domácí Kulda už se zapojil do hry a Sibir Novosibirsk už je v plném počtu. Úvodní přesilovku utkání Slovan nevyužil.
01:05
První vyloučení v uktání. Na trestnou lavici odchází domácí Arťus Kulda za podražení. Hosté tak dostanou první velkou možnost na změnu zápasového skóre.
00:01
Vítám Vás ze třetí největší ruské metropole. Za pár minut nás čeká hodně prestižní zápas mezi Novosibirskem a Bratislavou. Ice Sports Palace Sibir už je zcela vyprodaný! Za chvíli hlavní hlasatel vyvolá zahajovací pětky zápasu.

HK Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Kavarajev, Alexejev, Ignatovič - Lehtarä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkin (C), Nikulin - Drugov, Sannikov, Malyšev - Gračov, Nikitěnko, Vorošilo - Šumakov.

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Višňovský, Štajnoch, Sekera, Tabaček, Sersen - Bližňák, Bartovič, Hudáček - Miklík, Vondrka, Lipianský (C) - Kukumberg, Dravecký, Kytnár - Dano, Ölvecký, Šťastný - Mikúš, Kudrna.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin - Šichanov, Michel.
Své třicáté kolo v letošním ročníku Kontinentální hokejové ligy odehrajou Sibir se Slovanem Bratislava. Kteří si drží pátou příčku ve svých konferencích. Odvetný duel nabídne spoustu hokejové krásy tak, jako premiérové střetnutí těchto týmů na konci srpna. Kdy si ze Slovenska odvezli hráči Novosibirsku nelichotivý výsledek (6:2). Sledujte s námi prestižní podívanou, začínáme v jednu hodinu odpoledne.
HK SIBIR NOVOSIBIRSK:
Domácí se drží ve skvělé formě v poslední době, která jim vynesla páté místo a ztrátu pouhých sedmi bodů na čtvrtý Magnitogorsk. Ovšem ani místa pod sebou nemohou hráči Sibiru nechat bez povšimnutí. Devátý Novokuzněck na ně ztrácí devět bodů. Domácí mají za sebou vynikající sérii pěti vítězství z dosavadních šesti odehraných zápasů v měsíci listopadu, kterou započali na ledě pražského Lva (3:5). Naposled zdolali opět český tým ve středu těsně 2:1. Nyní je čeká další mužstvo ze středu Evropy.

Jeff Glass drží akci Sibiru v letošní sezoně hodně vysoko se svými 93,1% zásahů a pouze 2,18 branky na zápas patří k pilířům defenzívy domácího celku. Obrana je hodně vyrovnaná přesto Kristian Kudroč (5+7) patří k svými výkony k nadstandardním zadním oporám. Ale mužstvo stoupá a padá s úspěšností svých dvou elitních forvardů Joriho Lehtera (9+21) a Jonase Enlunda (6+16), kteří hlavně stáli za porážkou jejich posledního soupeře z Prahy.

HC SLOVAN BRATISLAVA:
Pátý celek Západní konference si drží zatím sedmi bodový náskok na devátý Donbass. Ale nemůže si zbytečně dovolit ztrácet body. Bratislava zahájila své venkovní zápasy prohrou v Chabarovsku (3:0). Nyní je čeká podle hodnocení silnější soupeř hráči ošlehaný Sibiří.

Oporou mezi tyčemi je bezpochyby Jaroslav Janus, který si drží slušnou statistiku téměř 93% úspěšnosti zákroků. Mezi beky vládne velezkušený Lubomír Višňovský, který už stačil nasbírat dvanáct kanadských bodů za pět branek a sedm asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.