65:00
Nižněkamsk právě vstřelil branku!

Petr Koukal blafákem překonal Januse a Slovan tak získá z tohoto zápasu pouze bod. Rozhodující nájezd proměnil už ve druhé sérii IGOR POLYGALOV.
Martin Bakoš neuspěl a Slovan je tak velice blízko porážky. (0:1)
A je tu první úspěšný střelec a tím je Igor Polygalov, který výtečnou střelou nedal Janusovi šanci. (0:1)
Na druhé straně také bez vstřelené branky, když Hudáčkovi ujel kotouč. (0:0)
Začali hosté, ale forhendovou kličku výtečně vykryl Janus. Netík si sice šikovně počkal, ale nepřekonal výtečného brankáře Slovana! (0:0)
Samostatné nájezdy začínají.
Hosté byli v prodloužení jistě aktivnější, ale rozuzlení přinesou až samostatné nájezdy, které za malý okamžik začnou.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Už se zřejmě v prodloužení nic nestane.
63:08
Selujanov v další výtečné šanci nevyzrál na Januse, kterému mohou domácí opět děkovat.
61:41
Oborvská šance Alševskijeho, který ve velké příležitosti nedokázal překonat Januse! Hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale hra pokračuje.
62:00
Vypadá to, že domácí se spokojí se samostatnými nájezdy. Hosté jsou totiž v prodloužení o dost aktivnějším týmem.
60:55
Velký tlak se podařilo eliminovat a domácí jsou v plném počtu.
60:29
Navíc pokračuje přesilová hra Nižněkamsku a domácí se tak musí bránit.
60:01
Domácím se tak defenzivní hra nevyplatila a přestože měli možnost dohrát utkání v přesilové hře, tak přišlo zbytečné vyloučení Vondrky a poté trest. Utkání tak bude pokračovat prodloužením.
60:00
59:15

Tak to je velká škoda pro Slovan! NIžněkamsk velmi rychle využil svou početní převahu, když před bránou zůstal osamocený IGOR POLYGALOV, který dokázal nadvakrát překonat bezmocného Januse. Všemu ještě předcházela výborně rozehraná situace a několik přesných přihrávek, které naprosto rozebraly obranu Slovana. Asistence: Nikolaj Belov, Jegor Milovzorov
59:09
Hosté bez brankáře roztáčí kolotoč před Janusem.
58:55
Pochopitelně přichází oddechový čas pro Neftěchimik Nižněkamsk!
58:55
Přece jenom přichází šance pro Nižněkamsk. Za podražení je totiž vyloučen Vondrka a síly na ledě se vyrovnají. Dá se očekávat, že hostující trenér odvolá Daltona z brány.
58:29
Domácí drží puk v útočném pásmu a pouze si ho bezpečně přihrávají.
58:00
S vyrovnáním to pro hosty vypadá rázem hodně špatně. Na dvě minuty je přesně v čase 58:00 vyloučen Rozin, za úplně zbytečný krošček před bránou, kde v té době nebylo po puku ani památky.
57:49
Nahození na Daltona o pár vteřinek později bylo dosti záludné a tak brankář Nižněkamsku raději přerušil hru. Cenné vteřinky pro Slovan!
57:25
Nikdo z hráčů chviličku nevěděl kde je kotouč, ale nakonec ho našli domácí a poslali za bránu Daltona.
56:17
Velmi nebezpečně vypadala tato akce, ale nakonec neskončila ani střelou. Hosté si před bránou rychle vyměnili kotouč, ale ve finální fázi se nedostalo na střelu.
56:00
Kytnár zalehl po buly kotouč a to se nelíbilo hostům, kteří na takové věci nemají čas. Píchnutí do ležícího Kytnara však bylo navíc a tak se ihned strhla mela před bránou Januse.
55:26
Bližňák dostal dobře naservírovaný puk před bránu, ale z blízka nedokázala Daltona překonat.
54:58
Na druhé straně zvonila tyčka na Daltonově bráně, když přes obránce vystřelil Vondrka a Dalton se za pukem pouze ohlédl.
54:50
Janus si užívá zaslouženého potlesku tribun, protože je to opět on kdo drží šance Slovana na velmi vysoké úrovni.
54:18
Nepříjemné clonil jeden z hostí Janusovi, no naštěstí pro Slovan na toho puk neletěl.
53:43
Slovan poslal puk přes všechny čáry jako již poněkolikáté v této třetině.
52:40
Čas se krátí a vypadá to, že se styl hry již měnit nebude. Slovan nechává Nižněkamks tvořit hru a soustředí se na defenzívu.
52:07
Výborná defenzivní práce jednoho z hostujících hráčů, který dokázal nataženou hokejkou vypíchnout puk a zabránit tak rodící se šanci.
51:14
O pár vteřin později dopadla situace naprosto totožně.
51:01
Opět zahrál Slovan raději na zakázané uvolnění.
50:30
Nyní však dvakrát zahrozil Slovan z rychlých brejků. Sekera vyřešil situaci dva na jednoho střelou, ale ta letěla přesně do výstroje Daltona, který dnes taktéž chytá skvěle.
49:30
A má slova byla málem potvrzená! Dělovku Galimova od modré čáry Janus pouze vyrazil a puk zůstal chviličku osamoceně ležet u tyčky domácí brány, ale nakonec k němu přispěchal jeden z domácích a dostal ho do bezpečí.
48:49
Domácí Slovan již v podstatě pouze spoléhá na dobrou obranu a rychlé brejky, ale do konce zápasu zbývá stále dost času a tak se tato defenzivní hra nemusí vyplatit.
47:01
Slovan přežil oslabení a může se v plném počtu hráčů zapojit i do ofenzivního tažení.
46:51
Pěstuško zakončil povedenou akci hostí, ale poté se hráči Nižněkamsku nedohodli při rozehrávce a přišli o útočné pásmo.
45:01
Šance Nižněkamsku stoupají po chybném střídání Slovana, kdy se v jeden moment na ledě zapojilo do hry až šest hráčů a to neuniklo pozornnosti rozhodčích.
44:20
Hosté napadají už v obranném pásmu Slovana rozehrávku Bratislavčanů a ti mají se založením útoku velké problémy.
42:52
Z podobného místa jako před chvíli Preissinger pálil další z domácích, ale jeho střela tentokrát nenabrala správný směr a skončila vysoko nad.
42:27
Z ničeho nic přišla střela na lapačku Daltona, který puk nedokázal schovat ve své rukavici, ale pouze vyrazil kotouč před sebe. Měl vša štěstí, protože na dorážku Preissingerové střely už nedošlo.
40:47
Slovanisté se snažili dostat do útočného pásma individuálně, ale snažení skončilo nezdarem.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli a hráčí tak opět odchází do kabin za stavu 1:0. Druhá třetina přinesla opět pohledný, rychlý hokej plný akci a gólových šancí. Oba brankáři však předvádí výtečné zákroky a drží své týmy nad vodou.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:34 a my se máme jistě na co těšit.
40:00
39:35
Ještě jeden střelecký pokus Slovana v závěru třetiny, ale už se zřejmě nic nestane.
38:40
Hlasité povzbuzování SLOVAN GÓL se málem naplnilo, střela Ölveckého z otočky však minula o pár čísel bránu.
38:02
V závěru třetiny se Slovan dostává mnohem častěji do útočného pásma, branka do šatny by jistě Slovanu hodně pomohla.
37:14
Opět zákrok na hraně, kteří domácí fanoušci ocenili pískotem. V KHL se však hraje tvrdě a to i přestože se to domácím fanouškům nemusí líbit.
37:04
Domácím se podařilo vystřídat a ještě k tomu dokázali udržet i útočné pásmo.
36:13
Janus vytáhl z reperotáru další výborný zákrok proti Selujanové nepříjemné střele z levé strany.
34:52
Trošičku překvapivě odpískáno zakázané uvolnění Slovana. Sekera si zřejmě neuvědomil, že nahazuje kotouč ještě z vlastní poloviny.
34:19
Několik nepřesných přihrávek přerušilo akci na jedné či druhé straně.
33:03
Nedorozumění hostů na modré čáře využil Kukumberg, který se rázem řítil z pravé strany sám na Daltona, ten však jeho střelu dokázal vytěsnit ramenem nad břevno a přání bratislavských fanoušků tak zůstala nevyslyšená.
32:38
Tlak Nižněkamsku vrcholí vyhozením kotouče přes všechny čáry a hra se tak stěhuje zpět přes Januse.
31:05
Jenže přišla nepřesnost a rázem se dostal Bližňák do samostatného úniku, ve kterém byl sražen a nemohl tak vystřelit, podle rozhodčích se jednalo o čistý zákrok.
30:44
Hosté se okamžitě po naskočení Berezina dostal do útočného pásma a nepříjemně se tam usadili.
29:22
Hosté však vyhráli buly av naprostém klidu se brání a nepouští Slovan do útočného pásma.
29:02
Dalton kryje nahozený puk a daroval tak Slovanu buly v útočném pásmu.
28:33
Bude se vylučovat po faulu na Vondrku odchází na dvě minuty Berezin, toto rozhodnutí se nelíbí ani jemu ani trenérovi Neftěchimiku. Je pravda, že Berezin určitě Vondrku nechtěl zaháknout, ale hokejka se připletla Vondrkovi mezi brusle a ten pochopitelně na ledové ploše.
27:26
Khokryaov se okamžitě po přechodu do útočného pásma pokusil o střelu, ale betony Januse byly připraveny.
27:17
Tvrdý souboj u hrazení, po kterém letěl na led jako hruška padající ze stromu jeden z hostujících hráčů a raději se odebral rychle střídat.
26:28
Tlak domácích pokračoval i po naskočení Netíka na ledovou plochu a Dalton tak raději při první příležitosti přerušil hru. Asi největší šanci měl Lipanský, který z levé strany nedokázal dostat puk nad ramenu brankáře.
25:39
V úvodu přesilové hry se dokázali Slovanisté usadit v útočném pásmu, ale hosté ukázali že jsou i ve čtyřech schopni útočit a Janus měl plné ruce práce.
24:18
Slovan si zahraje první přesilovou hru v zápase a může tak přibrzdit tlak Neftěchimiku. Na dvě minuty odešel český hokejista Netík.
23:43
Hosté naprosto zapomněli na dvojičku Slovanistů, kteří se rázem dostali do přečíslení, ale Dalton dokázal podržet v těžké situaci svůj tým a Miklíkovu střelu vyrazil.
23:01
Úvod druhé třetiny patří zatím hostům, kteří dokáží nepříjemně kroužit s pukem v útočné třetině a opět takovou nenápadnou střelou vyzkoušeli pozornost brankáře Januse.
22:35
Velice pohledná akce Nžněkamsku, když přišla z levé strany přesná přihrávka na volného Stanislava Alševskijeho, který však poslal puk pouze do připraveného Januse.
21:22
Dvě velice jedovaté střely letěly na Januse, tu nebezpečnější z nich vyslal Polygalov, který mířil těsně nad.
20:32
Slovan hrál v úvodu druhé třetiny bez vyloučeného Šťastného, ale v naprosté pohodě se dokázali domácí ubránit početní přesile.
20:01
Skončila první dvacetiminutovka utkání KHL mezi Slovanem Bratislava a Nižněkamskem. Slovan byl v úvodní třetině aktivnějším týmem a zcela po zásluze odchází do kabin s jednobrankovým náskokem, o který se postaral v 18. minutě Ivan Švarný.

Hosté začnou druhou třetinu v početní převaze, protože na trestné lavici ještě sedí Andrej Šťastný, který byl oficiálně potrestán za zdržování hry.

Druhá třetina začne přibližně v 19:48.
20:00
19:32
Za bouřlivého pískotu haly se domácí dokázali osvobodit, pískot tak okamžitě nahradil potlesk.
19:15
Hosté roztočili kolotoč před Janusem!
18:29
Andrej Šťastný je vyloučen, zřejmě se rozhodčím nelíbilo jak bránil svého brankáře.
18:29
Před koncem první třetiny si trošičku moc dovolil na Janusa Netík, který slovenského brankáře dohrál potom co Janus chytil vysoký kotouč do lapačky. Slovanisté si něco takového pochopitelně nenechali líbit.
17:50
Slovan právě vstřelil branku!

Domácí se přee jenom dostávají do vedení, když se střelcem úvodní branky zápasu stává IVAN ŠVARNÝ, který vypálil od modré a jeho střelu sice nikdo netečoval, ale brankář Dalton měl evidentně snížený střelecký úhel zásluhou Kytnára, který skvělě clonil. Asistence: Roman Kukumberg
17:40
Hra doslala slušné tempo a kromě toho se i dost přiostřilo. Domácí měli i nutnou dávku štěstí, když se rychle stačil přesunout ke své druhé tyčce Janus - domácí zase na druhé straně přinutili Daltona ke schování puku a získali tím útočné pásmo.
16:30
Bližňák se dostal do zakočení po přihrávce Sigaleta, ale Dalton vyrazil střelu betony.
16:10
Po tvrdém zákroku skončil na ledě jeden z domácích a fanouškům se zákrok nezdál v žádném případě čistý a tak se dožadovali vyloučení, píšťalka hlavního rozhodčího však zůstala němá.
15:18
Na druhé straně vzrušení po Sersenově ráně od modré čáry, kterou Dalton vyrazil a překazil tím radost domácích fanoušků.
14:33
Slovanisté prohráli buly a tak musela opět do práce vyrážečka Janusa, který tentokrát kotouč vyrazil do rohu a ve hře se pokračuje.
14:30
Janus vyrážečkou poslal puk až do ochranné sítě za svou svatyní.
14:14
Hráči si nedarují ani kousek ledu a dokonce došlo na pošťuchovanou u hrazení v útočném pásmu Slovana.
13:44
Na druhé straně letěl na Daltona vysoký kotouč a brankář Nižněkamsku raději hru přerušil.
13:06
Bližňák vyhrál buly v útočném pásmu, ale puk přesto získali hosté, kteří se okamžitě vydali na steč domácí brány. Janus však dával pozor a střelu od modré čáry vyrazil těsně před sebe poté v rychlosti rozehrál.
12:58
Opět nepřesná rozehrávka Nižněkamsku a hostům jistě příjde vhod reklamní přestávka. Nižněkamsk by totiž při zakázaném uvolnění nemohl střídat.
12:15
Lacinou ztrátu puku ve středním pásmu domácí dokázali včas napravit, když se jeden z hostí po hezkém bodyčeku ocitl na ledové ploše.
11:45
Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
11:28
Hosté se dostali až před Januse, ale ten střelecký pokus v pohodě pokryl.
10:44
Višňovský vypálil pořádnou dělovku od červené čáry a vybojoval domácím útočné pásmo a poslušně odešel střídat.
09:01
Nižněkamsku sice přesilová hra branku ani souvislejší tlak nepřinesla, ale zřejmě dodala hostům odvahu, protože nyní jsou to právě hráči z Něftěchemiku, kteří jsou aktivnější a drží puk v obranném pásmu Slovana.
07:25
Souvislejší tlak si dokázali hosté vytvořit až po naskočení Sigaleta na hrací plochu, ale Janus vyřešil i zajimavě vyhlížející šanci Alševskijeho, kterému nedovolil dostat puk za jeho záda.
06:24
Domácí fanoušci si přejí branku a to i ve vlastním oslabení - jejich přání málem bylo vyslyšeno, ale nahozený kotouč Dalton dokázal pokrýt. Hosté nehrají přesilovou hru vůbec dobře.
05:32
Domácí rychle vyhodili kotouč a tak se musí hosté snažit od začátku.
05:06
Sigalet podrazil svého soupeře a po zásluze odchází na dvě minuty - přesilovka pro Nižněkamsk.
03:20
Slovan se dostával do přečíslení dva na jednoho, ale obránci Nižněkamsku rychle spěchali na pomoc a tak musela přijít Miklíková přímá střela na bránu, kterou Dalton pouze vyrazil před sebe, ale Bližňák nedokázal ve velké šanci rozradostnit domácí fanoušky.
02:40
I Nižněkamsk se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale k zakončení se hosté nedostali a naopak sami museli spěchat do vlastní obranné třetiny.
01:13
Dalton vyrazil kotouč pouze před sebe, Lipianský který se snažil dorážet však puk nedokázal trefit.
00:41
Hosté se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
00:24
Miklík se dostal do zajímavé pozice a z mezikruží mířil šikovně, ale kotouč poslal mimo tři tyče.
00:06
Bylo vhozeno úvodní buly a okamžitě s ním i spuštěno fandění domácích příznivců.
00:01
Hráči již jsou na hrací ploše a momentálně zní ruská a poté bude následovat i ta slovenská státní hymna.

HC Slovan Bratislava: Janus - Sigalet, Višňovský, Sersen, Sekera, Švarný, Tabaček, Trška, Kudrna - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Ölvecký, Šťastný, Preisinger

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton – Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašov, Bělov, Lukjančikov, Rozin, Groť - Milovzorov, Cibák, Pěstuško - Polygalov, Koukal, Netík - J. Alševskij, Khokhryaov, S. Alševskij - Komaristyj, Zjazov, Galimov

Rozhodčí: Karabanov, Sergeyev, Lazarev, Morozov.
Vzájemné utkání:

V letošní sezóně již týmy odehrály jedno utkání, ve kterém Nižněkamsk hrál na vlastním ledě a utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém se radovali hráči Slovana a zvítězili tak 4:5 po prodloužení.
Poslední zápasy:

Slovan odehrál 13. 12. nepříliš povedené utkání ve vyřazovací fázi European Trophy, kde na domácím ledě prohrál s Färjestadem 1:4. Před dvěma dny však své zaváhání napravil v domácím utkání KHL proti Ufě, když diváci neviděli gól ani v prodloužení a o vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy, které lépe zvládli právě hráči bratislavského Slovana.

Na druhé straně Nižněkamsk zahájil svůj třízápasový trip na hřištích soupeřů prohrou ledě Dynama Minsk prohrál 3:1. Toto utkání je druhým venkovním zápasem v řadě, poté čeká na svěřence trenéra Vladimíra Goluboviče utkání v Praze s týmem Lva Praha.
Postavení v tabulce:

Oba celky jsou na tom po odehraných 34 zápasech dost podobně. Jak Nižněkamsk, tak i Slovan uhrál prozatím 52 bodů. Zatímco Slovanu tento zisk v západní konferenci stačí na 5. místo, Nižněkamsk drží poslední postupovou příčku do playoff z východní konference.
Hezký den, vítám Vás při sledování dalšího vystoupení slovenského zástupce Slovana Bratislava v nejlepší evropské hokejové soutěži KHL. Dnes se Slovan na vlastním ledě utká s týmem Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.