Pro dnešek je to ode mě vše. Od sledování zápasu kanadsko-americké NHL se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Dobrou noc či dobré ráno.
Hvězdy zápasu

1. Markstrom (FLO)
2. Hedman (TBL)
3. Purcell (TBL)
Florida Panthers nakonec vítězí na nájezdy poté, co ve třetí třetině přišla o dvoubrankové vedení a Lightning v ní navíc nastřelili dvě břevna. Rozhodující nájezd proměnil Peter Mueller, který se stal hrdinou hostujícího celku společně s TJ Brennanem, jenž proměnil dvě přesilovky. Konečný výsledek: Tamba Bay Lightning 2 Florida Panthers 3 po samostatných nájezdech.
TBL
Steven Stamkos to vzal jako zkušený mazák na sebe, svůj nájezd ale proměnit nedokázal.
FLO
Devatenáctiletý mladíček Huberdeau nedokázal Garona překonat a po druhé sérii Florida stále vede 1:0.
TBL
Hedman zvolil backhandový blafák, který mu nevyšel a Markstrom jeho pokus pravým betonem vyrazil.
FLO
PETER MUELLER proměňuje nájezd a Florida vede po první sérii 1:0!
TBL
Purcell se snažil o zakončení do forehandu a Markstrom jeho střelu vyrazil.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první se do brány postaví Jacob Markstrom.
Prodloužení nerozhodlo a tak nás čekají samostatné nájezdy. Pokud jste vydrželi až do teď, určitě to pro Vás bude vyvrcholení tohoto zápasu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Steven Stamkos byl ještě vyloučen, ale Florida už tuhle přesilovku nevyužije.
64:57
Smithson mohl rozhodnout, Garon ale podržel svůj tým a předvedl skvělý zákrok!
64:44
Oddechový čas pro hosty. Florida má poslední šanci rozhodnout.
64:44
Matthiasova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Garonem.
64:08
Gocova střela končí mimo.
64:03
Hedman vypálil od mantinelu, Markstrom ale jeho střelu levým betonem vyrazil.
62:51
Carle se dostal ke střele, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl opět připravený Markstrom.
61:00
Martin St. Louis mohl rozhodnout! St. Louis se protáhl mezi dvěma obránci Panthers a poté se pokusil o blafák, Markstrom ale vytáhl skvělý zákrok.
60:01
V Tampa Bay Times Forum je skóre po hodině hry nerozhodné 2:2 a půjdeme do prodloužení. Panthers vedli po dvou třetinách o dvě branky, když TJ Brennan proměnil dvě přesilovky. Lightning ale v poslední časti přibrali na obrátkách a zásluhou přesných zásahů Pyatta a Killorna dokázali vyrovnat. A to ještě Stamkos a Brewer orazítkovali břevno.
60:00
59:47
Tampa ještě zmáčkla Floridu a vyslala na její bránu několik střel. Všechny ale byly zablokovány.
58:17
Johnson vyhrál vhazování proti Smithsonovi.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají 2 minuty.
57:06
Pyatt pálí, jeho střela ale končí mimo.
56:46
Gudas vyslal na bránu Floridy střelu, kterou Markstrom kryl.
55:31
Brewer napřáhl k další střele, která opět našla pouze lapačku připraveného Markstroma.
55:01
Lightning se usadili ve svém útočném pásmu, Panthers ale dokázal vysvobodit Huberdeau.
54:13
Palát v palebné pozici, jeho pokus ale zamířil mimo.
54:06
Brewer napřáhl ke střele, která skončila v lapačce připraveného Markstroma.
52:25
Rallo se ocitl v dobré šanci, ani na dvakrát ale nedokázal Garona překonat.
51:28
Brewerova střela orazítkovala břevno!! Eric Brewer mohl zařídit obrat, jeho tvrdá střela od modré ale skončila na horní tyči. Lightning orazítkovali ve třetí části tyč již podruhé a jsou jasně lepší.
50:32
Tampa právě vstřelila branku!
ALEK KILLORN vyrovnává na 2:2!! Centr Lightning se dostal k odražené střele od mantinelu za bránou a z blízkosti překonal bezmocného Markstroma.
49:13
ZÁKROKY BRANKÁŘŮ: Garon (TBL) 18 – Markstrom (FLO) 29
48:32
Hedman se dostal k další střele, Markstrom ale jeho pokus opět kryl.
47:39
Hedman vypálil od modré čáry tvrdě z první a Markstrom jeho střelu pravým betonem vyrazil.
46:45
STŘELY: Tampa Bay 28 – Florida 20
46:03
Upshall vyslal na bránu Tampy střelu příklepem, kterou Garon kryl.
45:38
TOM PYATT snižuje na 2:1!! Pyatt dostal před bránu přihrávku od Purcella a střelou z první zamířil přesně pod břevno.
43:55
Lightning vyhazují puk přes všechny čáry a hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
43:37
Šustr se dostal ke střele zpoza kruhů, jeho pokus ale skončil mimo.
42:13
Pouliot dohrál Santorelliho.
41:42
Steven Stamkos v šanci! Stamkos mířil přesně nad rameno Markstroma a jeho následná střela z úhlu orazítkovala horní tyč. Skvělá šance.
41:16
Huberdeau vypálil z otočky, jeho střela ale skončila mimo.
40:18
Killorn vypálil z úhlu, Markstrom ale jeho střelu kryl a raději puk podržel.
40:01
Goc vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny proti Pyattovi.
40:01
Podruhé se dnes vracíme do Tampa Bay Times Forum, abychom sledovali závěrečnou část mezi domácími Lightning a hostujícími Panthers, kteří vedou po čtyřiceti minutách 2:0 zásluhou dvou proměněných přesilovek Brennana.
TJ Brennan přidal ve druhé třetině druhý gól, když opět skóroval v přesilovce, a Panthers vedou před poslední částí v Times Forum 2:0.
40:00
39:48
Kuba vyhazuje puk a osvobozuje Panthers, kteří už toto oslabení bez problémů přečkají.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.
38:23
Purcell ve velmi dobré šanci, Markstrom ale jeho střelu kryl.
38:00
Tamba Bay dohraje zbytek třetiny v početní výhodě. Vyloučen byl Huberdeau, který fauloval Stamkose.
37:23
Goc dohrál Purcella.
36:41
Florida právě vstřelila branku!
TJ BRENNAN využívá další přesilovku a Panthers vedou 2:0!! Garon neměl proti jeho střele žádnou šanci, navíc ji před ním ještě možná tečoval Stamkos.
35:22
Hedman pálí, jeho pokus ale končí mimo.
35:07
Mueller velmi dobře vypálil, Garon ale vytáhl skvělý semafor a puk ukryl ve své rukavici.
34:56
Florida si zahraje přesilovku. Vyloučen byl Pyatt.
34:44
Stamkos prohrál další vhazování, tentokrát byl úspěšnější Goc.
34:17
Santorelli byl na vhazování úspěšnější než Stamkos.
33:20
Smithson vyhrál vhazování proti Angelidisovi.
33:10
Aulieho střelu kryje Markstrom.
32:36
Killorn si najel před branku a vypálil backhandem. Markstrom opět připraven.
31:12
Goc se dostal ke střele, Garon jeho pokus kryl.
29:51
Smithson pálí, jeho střela ale končí mimo.
29:05
Palat měl dobrou šanci, když se ocitl volný před brankou, Markstrom ale jeho pokus kryl.
28:39
Rallo pálí, Garon opět připraven.
28:22
Garon vychytal Upshalla.
28:04
Steven Stamkos měl na hokejce srovnání, jeho střela ale skončila mimo!
27:36
Gudbranson se dostal ke střele, proti níž Garon v pohodě zakročil.
27:13
Pouliotův pokus vyrazil stále bezchybný Markstrom.
26:44
Parros a Gudas byli vyloučeni za vyvolání bitky.
25:50
Purcell předvedl střelu backhandem, kterou Markstrom kryl.
25:03
Aulie v dobré palebné pozici, jeho střela ale končí mimo. Tampa si musí na vyrovnání počkat.
24:32
Muellerův pokus, proti němuž Garon v pohodě zakročil.
23:58
Brewerova střela, Markstrom opět pozorný.
23:54
Sustr se dostal ke střele, Markstrom však stále drží čisté konto.
22:37
St Louis pomáhá svých spoluhráčům a vyhazuje puk do středního pásma.
21:29
Mueller v šanci a Garon si připisuje druhý úspěšný zákrok ve druhé třetině.
21:10
Matthias pálí, Garon ale jeho střelu kryje.
20:01
Pyatt vyhrál vhazování proti Gocovi.
20:01
Je za námi úvodní třetina zápasu mezi Tampou Bay a Floridou, po níž vedou hosté 1:0. Panthers poslal v deváté minutě do vedení Brennan, který využil první přesilovku svého týmu.
20:00
19:06
Fleischmann chtěl přidat druhý gól Floridy, Garon ale jeho střelu vyrazil.
18:24
Stamkos v další šanci, Markstrom ale opět pozorný.
17:33
Santorelli napřáhl ke tvrdé střela, ta však skončila mimo.
16:37
Na druhé straně se dostal ke slovu Stamkos, který na Markstroma opět nevyzrál.
16:24
Huberdeau tvrdě pálí, Garon ale jeho střelu kryje.
15:01
Přesilovka Lightning se chýlila ke konci a Purcell se Stamkosem se ji snažili přetavit v gól, jenže proti Markstromovi neuspěli.
14:31
Parros se vrátil z trestné lavice a Panthers hrají ve čtyřech.
14:07
Upshall dostal dvě minuty za hákování a domácí si zahrají přesilovku 5:3, která potrvá 24 vteřin.
14:06
Už to vypadalo, že se domácí nedostanou během své přesilovky ke střele. Poté ale vypálil Johnson, jehož střelu kryl opět připravený Markstrom.
12:31
Také domácí si zahrají první přesilovku. Parros dostal dvě minuty za napadení Gudase.
11:44
Mueller vyhazuje puk do středního pásma a Panthers si mohou vydechnout.
10:37
Další pokus domácích. Salova střela ale skončila pouze u připraveného Markstroma.
09:12
St Louis se pokusil o rychlou odpověď, pozorný Markstrom byl ale opět bezchybný.
08:36
TJ BRENNAN bleskově proměňuje přesilovku a Florida vede 1:0!!
08:23
Pyatt předvedl hákování a za faul na Fleischmanna dostal dvě minuty. Florida si tak zahraje přesilovku.
08:20
Kopecký pálí, Garon ale jeho střelu kryje.
08:11
Palat v dobré šanci, Markstrom ale zůstal nepřekonán.
07:53
Hosté se dostali ke dvěma střelám. Garon nejprve musel zasahovat proti střele Kulikova a o pár vteřin později proti pokusu Santorelliho.
07:27
Huberdeau se dostal do zakončení, pozorný Garon ale jeho střelu kryl.
07:22
Pyatt předvedl zakončení backhandem, který Markstrom kryl. Brankář Floridy si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.
06:54
Gudas pálí tvrdě, ale Markstrom je zatím bezchybný.
05:52
Konečně o sobě dali vědět hosté. Upshall se dostal do zakončení, ale Garon se překvapit nenechal a připsal si první úspěšný zákrok v dnešním zápase.
05:13
Conacher vyhazuje a hráči Tamby Bay mohou vystřídat.
04:08
Hosté jsou v úvodu zápasu naprosto bezzubí a je tu další střela Pouliota, jehož Markstrom opět vychytal.
03:06
St Louis se dostal ke střele, ale Markstrom byl i do třetice pozorný. Úvod utkaní patří Tampě Bay, která je zatím jasně aktivnější.
02:29
Aulie dohrál Upshalla. Tvrdý hit.
00:56
Další střela domácích. Tentokrát pálil Brewer, ale Markstrom byl opět pozorný.
00:42
Pouliot vyslal na Markstroma první střelu, kterou brankář Floridy kryl.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhrál Matthias, který byl úspěšnější než Stamkos.
00:01
V Times Forum už je všechno připraveno k úvodnímu buly zápasu mezi domácí Tampou Bay a Floridou Panthers.

Tampa Bay Lightning: Garon (Desjardins) – Salo, Hedman, St. Louis, Stamkos, Killorn – Brewer, Carle, Purcell, Pyatt, Pouliot – Gudas, Aulie, Crombeen, Johnson, Palát – Šustr, Conacher, Angelidis

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) – Strachan, Campbell, Mueller, Matthias, Huberdeau – Kulikov, Kuba, Kopecký, Goc, Fleischmann – Gudbranson, Brennan, Santorelli, Rallo, Upshall – Parros, Smithson, Howden

Rozhodčí: Devorski, Meier – Murray, Pancich.
Forma – FLORIDA PANTHERS: Panthers vyhlížejí třetí vítězství v řadě poté, co v sobotu porazili po prodloužení Devils 3:2. Shawn Matthias vstřelil vyrovnávací gól 27 vteřin před koncem normální hrací doby a Dmitry Kulikov poté zařídil Floridě vítězství v prodloužení.
Forma – TAMBA BAY LIGHTNING: Lightning vyhráli dva poslední zápasy a nyní vyhlížejí třetí domácí vítězství v řadě. Tampa Bay dokázala v posledním zápase smazat dvougólový deficit proti New Jersey Devils, který porazila na nájezdy.
Tamba Bay Lightning se odrazila od tří po sobě jdoucích porážek dvěma domácími vítězstvími a nyní je navíc čeká zápas proti nejhoršímu celku východní divize – Floridě Panthers.
Kanadsko-americká NHL nabídne v noci z úterý na středu zápas východní konference, v níž Tamba Bay Lightning vyzve Floridu Panthers. Duelem z Tampa Bay Times Forum Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.