Viťaz Čechov 2:1 HC Donbass Doněck (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 9. Podzinš (Fahey), 53. Hennessy (Chavizullin, Panarin) – 5. Kiiskinen (Podhradský, Kagarlickij). Rozhodčí: Kadyrov, Olenin - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 4:2, navíc Markov 10 OT + do konce utkání. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 1000. Střely na branku: 22:42.

Viťaz Čechov: Lisutin - Chafizullin, Sjelezňov, Golonkov, Malevič, Fahey, Kudinov, Markov - Panarin, Baďjukov, Koroljuk - Hennessy, Koroljov, Lesňuchin - Sergejev, Podzinš, Kuljomin - Gillies, Bělousov, Dvurečenskij - Tichomirov.

HC Donbass Doněck: Holt - Wilson, Podhradský, Bartulis, Tereščenko, Peretjagin, Kolář - Nedorost, Kiiskinen, Dadonov - Kagarlickij, Robitaille, Kašpar - Virtanen, Kočetkov, Varlamov - Pettersson, Donika, Matoušek - Nikiforov.

V závěrečné třetině se stále více domácí hráči tlačili před Holta, který musel s obranou řešit jejich převahu v narůstajícím tempu. Což se jim dařilo až do 53. minuty, kdy se trefil Hennessy. Donbass se poté snažil vyrovnat, ale na rozjeté hráče Viťazu Čechov již nestačil. Ti si vytvořili ještě několik slibných šancí, ale branku do konce třetiny nedali. Stav zápasu 2:1. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:59
Branka již nebyla uznána pro uplynutí časomíry do prázdné branky.
59:50
Ale domácí vyhazují do opuštěné hostující klece.
59:45
Kotouč v útočném pásmu Donbassu, Holt na střídačce.
59:40
Kašpar neprošel před Lisutina.
59:32
Hra na polovině Donbassu.
59:27
Doněck stále nemůže dobýt pásmo soupeře.
59:03
Wilson nenahodil kotouč do útočné třetiny.
58:31
Navíc ve slibné možnosti domácí Bělousov, který nikým nehlídán netrefuje branku Holta z mezikruží.
58:17
Hostům se nedaří udržet kotouč v pásmu soupeře.
58:09
Čechov pečlivě hlídá vlastní modrou.
57:55
Postavení mimo hru Robitailla.
57:40
Až Kagarlickij obrací hru po pěkném obranném zákroku.
57:32
Stále hosté nemohou odzbrojit Baďjukovova.
57:18
Čechov v útoku.
57:10
Úporná obrana středního pásma nese úspěch v posledních sekundách pro domácí.
56:50
Špatná rozehrávka Doněcku, který uspěchal ofenzivní akci. Icing.
56:23
Na druhé straně sbírá cenné vteřiny domácí Podzinš.
56:05
Varlamovova rána od modré. Lisutin vyráží do rohu.
55:55
Až nyní Doněck v útočném pásmu.
55:31
Hostům se stále nedaří vytvořit si potřebný tlak a čas jim neúprosně utíka.
55:01
Panarin ztrácí kotouč za brankou. Kagarlickij obrací hru.
54:43
Čechov se v závěru rozhel a tlačí soupeře.
54:23
Další šance domácích. Bělousov se natlačil s kotoučem do brankoviště a velkou zásluhou Holta to není o dvě branky.
54:09
Opět Viťaz v útočném pásmu.
53:35
Hosté se snaží zvýšit otáčky, ale výborné bruslení soupeře jim dělá velké problémy.
52:56
Čechov právě vstřelil branku!
Úpornou obranu překonávají domácí, kteří se tak po nenápadné akci ujímají vedení! JOSH HENNESSY zůstal úplně nekrytý u zadní tyče, kam také z poza branky dostal puk a uklidil jej za záda překvapeného Holta. Asistence: Dinar Chafizullin, Artemis Panarin.
52:31
Čechov zavřel svého soupeře v jeho pásmu.
52:20
Pokračuje vyrovnaná hra s úpornou obranou.
51:40
Domácí Panarin se neprosadil po levém křídle.
51:25
51:06
Až Bartulisova rána od modré. Protečovaná mimo brankou Viťazu.
50:44
Ale nemohou se protlačit ke střele.
50:31
Až nyní hráči Doněcku v pásmu soupeře.
50:10
Velká šance domácího Koroljuka, který vystihl nepřesnou rozehrávku, ale Holt vystihl v čas jeho pokus.
49:55
Hostům se nedaří usadit se na přesilovou hru v útočném pásmu.
49:44
Domácí hned vyhazují.
49:25
Na trestnou lavici odchází domácí Baďjukov za sekání a hosté mají nyní velkou možnost.
49:24
Hostující kapitán Nedorost se tlačil do branky a byl nedovoleně zastaven.
49:20
Další chyba v rozehrávce domácích - icing.
49:17
Viťaz v klidu rozehrává za vlastní brankou.
48:57
Na druhé straně zaměstnán Lisutin po ráně Kiiskinena.
48:30
Dvurecenskij se vydal proti čtyřech protihráčům, které ovšem neobešel.
48:10
Hosté se tlačí před domácího brankáře, ale opět nemohou dostat puk pod kontrolu.
47:56
Offside Doněcku.
47:49
Hraje se stále opatrnější hokej. Zřejmě jediná využitá chyba rozhodne zápas.
47:34
Nepřesná rozehrávka hostujícího celku - icing.
47:06
První velká šance po dlouhé době a v ní hostující Nikiforov, kterého nechala domácí obrana úplně volného zakončovat z pravého kruhu. Lisutin výborně ramenem vyrazil.
46:40
Domácí Kudinov po nepřesné rozehrávce svého celku hraje pouze na zakázané uvolnění.
46:17
Také Čechov se dostal na chvíli do tlaku. Ale byla z toho pouze hodně nepřesná rána Faheye od modré.
45:57
Sergejev však zapracoval výborně dozadu.
45:40
Varlamov se svými spoluhráči motá hlavu domácí obraně.
45:22
Kagarlickij zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře. Ale končí v domácí brance po natlačení soupeřem místo puku.
44:56
Donbass už tolik nepřehrává Čechov.
44:27
Ale už posouvá kotouč do středního pásma jeden z bránících hráčů soupeře.
44:10
Panarin pokračuje v tlaku.
43:50
Až nyní v lehčím zákroku hostující brankář po ráně Koroljovova.
43:25
Znovu je soupeř nepustil ani do zakončení. Pokračuje úporná obrana ze prostřední části.
43:10
Hráči Viťazu však nastěhováni opět před Holtem.
42:40
Ale prohrál osobní souboj u hrazení s Kolářem.
42:21
Kuljomin již bojuje o kotouč v útočném pásmu.
42:05
Domácí Golonkov vyhazuje.
41:44
Doněck se stále blíže dostává před Lisutina.
41:27
Donbass v dalším tlaku, ale Lisutin nemusel zasahovat.
40:55
Kagarlickijeho rána hned od vhazování končí v hledišti.
40:45
Také na druhé straně blesková akce hostujícího týmu, kterou končí Lisutin svojí lapačkou.
40:25
Čechov se také hned tlačí do zakončení. Baďjukovova rána tečovaná od modré. Holt vyráží.
40:02
Úvodní vhazování ovládli hráči domácího týmu.
40:01
Hlavní aktéři již vstupují na ledové představení, kde se pokusí rozhodnout o svém vítězství již v základní hrací době. Zatím k němu mají oba celky stejně daleko po remízovém stavu 1:1.
V prostřední části dominovali hráči hostujícího celku z Doněcku, ovšem bez brankových příležitostí na obou stranách. Úporný a bojovný hokej nabídl bezbrankouvou prostřední část zápasu. Stav po druhé třetině 1:1.
39:21
Kagarlickij se však od hrazení s kotoučem neprobojovali.
39:07
V závěru třetiny se dosávají hosté do tlaku.
38:31
Na druhé straně protečovaná rána domácího hráče do ochranné sítě.
37:45
Po delší době ve střeleckém zakončení hostující Dadonov. Lisutin kryje jeho pokus.
37:26
Hennessymu se nepodařilo zastavit rozehrávku soupeře.
36:49
Bělousov výborně brání a Viťaz se po delší době osvobozuje.
36:35
36:27
Ale nedostali se ani do zakončení.
36:09
Až nyní Robitaille získává útočné pásmu. Kagarlickij kombinuej za brankou S Kuljominem.
35:30
Čechov se však výborně brání a nepouští soupeře do tlaku.
35:07
Kiiskinenova rána z pravého kruhu protečovaná do ochranné sítě.
34:59
Hosté se usazují v útočném pásmu.
34:35
Za sekání vyloučen Kuljomin.
34:32
Bělousov však prohrál osobní souboj v rohu.
34:30
Čechov se po delší době dostává do tlaku.
34:10
Fahey zakládá útočnou akci za vlastní brankou.
34:00
Pokračuje se ve hře bez domácího útočníka.
33:56
Virtanen jej narazil na mantinel.
33:56
U hostující střídačky zůstává ležet domácí Lesňuchin a jsou přivolány nosítka.
33:56
Také kombinace hostujícího Varlamovova s Kagarlickijevem nic nevytvořila před domácí brankou.
33:27
Ale přichází velká nepřesnost Robitailla s Kašparem a domácí se osvobozují.
33:15
HC Donbass Doněck nastěhovaný v útočném pásmu.
32:40
Nyní zase hosté hrají pouze na zakázané uvolnění. Kagarlickij nerozehrál přesně.
32:20
Jeho přízemní zakončení téměř od modré kryje Holt.
32:15
Ale už na druhou stranu míří domácí Panarin, který osvobozuje z náporu svůj tým.
32:05
Znovu se dostávají hosté do tlaku a zavírají soupeře v jeho pásmu.
31:45
Lisutin v pohodlném zákroku proti ráně Petterssona z pravého kruhu. Před brankou nikdo z hostů nebyl.
31:32
Oba celky zkvalitnili obranu a příležitostí je málo.
31:10
Holt v zákroku proti nahození Tichomirovova.
30:55
Viťaz se snaží vyrovnat hru a začíná se mu to dařit.
30:20
Kde ovšem sbírá koutoč domácí Malevič.
30:04
Robitaille však nahazuje kotouč zpátky za branku Lisutina.
29:37
Tereščenko ubránil další atak soupeře už na modré.
29:10
Bartulisova rána, kterou výborně likviduje domácí brankář.
29:00
Doněck zvyšuje tempo utkání a přehrává soupeře.
28:35
Baďjukov se však vymanil z větší defenzívy a z protiútoku zaměstnal Holta.
28:20
Ale postavení mimo hru na chvíli přerušuje nápor Donbassu.
28:10
Hosté se nenápadně opět dostávají do náporu. Pettersson kombinuje u mantinelu se spoluhráči.
27:34
Prudká rána od modré Kiiskinena. Lisutin vyráží.
27:05
Ofenzíva Donbassu skončila v rohu domácího celku.
26:40
Ten však neměl dlouhého trvání. Varlamov obrací hru.
26:28
Po delší době také Čechov v tlaku.
26:17
Chyba v rozehrávce Doněcku, když se k puku dostal Hennessy. Ale Holt byl v pozoru.
25:40
Velký závar před Lisutinem, ale nikdo z hostujících hráčů se ke kotouči nedostal.
25:30
Donbass se stále více tlačí před domácího brankáře.
25:10
Bleskově zasahoval také domácí Lisutin proti zakončení Kagarlickijeho.
24:50
Koroljuk na druhé straně po delší době prověřil z levého kruhu pozornost Holta, který jeho ránu vyrazil.
24:28
Odpískán offside hostujícímu týmu.
23:40
Bartulisovi utíká kotouč do středního pásma.
23:20
Doněck nyní diktuje tempo. Opět Nikiforov v pásmu Viťazu.
22:15
Pettersson ve slibném pokusu na domácí branku. Ze středového kruhu se jeho rána nevešla mezi tři tyče Lisutinovy branky.
22:05
Až Varlamov zakládá nápor hostujícího celku.
21:40
Také na druhé straně Koroljovova rána protečována mimo pozici hostujícího brankáře Holta, hra je z obou stran hodně neurovnaná.
21:20
Až Robitaille poprvé vystřelil na branku Lisutina, jeho rána ztečována mimo.
21:06
Hostům se nedaří dostat na druhou polovinu.
20:40
Koroljuk se však neprosadil.
20:30
Domácí se opět tlačili do slibné střelecké příležitosti.
20:10
Hned z kraje prověřil rozpoložení hostujícího brankáře domácí Panarin.
20:02
První vhazování ve středovém kruhu vyhráli hráči domácího celku.
20:01
Týmy se vrací ze šaten na hrací plochu, kde za malou chvíli začne prostřední část za stavu 1:1.
V první části utkání šli hosté rychle do vedení po přesilové hře. Ale Čechov si několikrát vynutil tlak a po jednom z nich srovnal krok. Do konce třetiny již další branka nepadla. Stav po první třetině 1:1.
19:14
Ještě stačil prověřit Lisutina z pravého kruhu.
19:07
Kde jej ovšem sbírá hostující Kočetkov a vyváží jej na druhou polovinu.
18:55
Darzinš dostává kotouč za branku Donbassu.
18:37
Hosté zásluhou Petterssona vyhazují.
18:09
Panarin se pokusil z levého kruhu zaskočit Holta, jeho rána sražená mimo.
18:05
Koroljukovovi utíká kotouč do středního pásma a Viťaz musí začít znovu dobývat hostující pásmo a poté branku.
17:31
Za vražení na hrazení odchází na trestnou lavici hostující Oskars Bartulis.
17:33
Ale už Lesňuchin dostává kotouč do pásma Doněcku, který si pomáhá nedovoleně.
17:05
Čechov prostředníctvím Koroljovova hraje pouze na zakázané uvolnění.
16:47
Další nebezpečná rána hostujícího Robitailla, který střílel do přesouvajícího se Lisutina z pravého kruhu. Ten opět efektivně vyráží.
16:36
Velká šance hostujícího celku. Kagarlickij se z ničeho nic objevl před Lisutinem, kam také dostal kotouč. Výborný zákrok domácího brankáře.
16:07
Ani trvání tlaku Doněcku na druhé straně neměl dlouhého trvání. U hrazení ubráněn Robitaille.
15:45
Wilson nepřesně rozehrál a domácí se málem dostali k nebezpečnému zakončení.
15:23
A přesunula se převážně do středního pásma. Kde spolu svedli osobní souboj Koroljov s Dadonovovem a je z toho odpískán offside.
15:10
Hra se opět vyrovnala.
14:03
13:40
Viťaz po vyhození soupeře se nemůže usadit v pásmu Donbassu.
13:03
Nebezpečná rána domácího Hennessyho z pravého kruhu, kterou Holt vyráží.
12:40
Ale stále se domácí nemohou dostat ke střele.
12:35
Panarin se svými spoluhráči usazen před Holtem.
12:10
Čechov po ubráněném oslabení opět aktivnější v útočném pásmu.
12:03
Na trestnou lavici odchází hostující Varlamov.
11:50
Protečovaná rána domácího Hennessyho do ochranné sítě.
11:34
Čechov opět po delší době v útočném pásmu.
11:11
10:41
Nebezpečná rána od modré v podání Bartulise. Lisutin kryje.
10:20
Až nyní Kašpar zavezl kotouč před Lisutina.
09:45
Stále se Donbasu nedaří usadit se v útočném pásmu.
09:25
Domácí Panarin odvádí výbornou defenzivní práci ve vlastním oslabení.
09:11
Vyloučen domácí hráč Daniil Markov, který dostává dvě minuty za držení, deseti minutový osobní trest a do konce zápasu.
09:11
Na druhé straně nešetrně zajel do domácího brankáře Dadonov a dochází k ošetření Lisutina.
08:51
Parádní akce domácího celku, která končí vyrovnáním. AINARS PODZINŠ prošel po levém křídle do útočného pásma, nabruslil si nastřed a propálil hostujícího brankáře Holta, který měl zakrytý výhled. Asistence: Brian Fahey.
08:50
Ale Kuljomin vrací kotouč před Holta.
08:35
Pettersson dostává hru do středního pásma.
08:07
Donbass se stále více dostává pod tlak. Varlamov hraje pouze na zakázané uvolnění.
07:50
Další výborný zákrok hostujícího brankáře proti nahození Markovova od modré. Naštěstí pro hosty nikdo jeho pokus netečoval.
07:20
Čechov rozehrává další akci.
07:05
Ale kotouč již vyváží Kagarlickij, který z pravého kruhu nezamířil přesně.
06:40
Stále pokračuje tlak Viťazu, který zvýšil nasazení.
06:17
Až nyní se dostali domácí před branku Holta, který musel zasahovat proti ráně Panarina.
05:50
Hra především ve středním pásmu.
05:18
Čechov se neprobil do útočného pásma. Donbass výborně brání vlastní modrou čáru.
04:08
Doněck právě vstřelil branku!
Hosté se ze své první přesilové hry ujímají vedení. Nastřelený kotouč od modré Podhradským tečuje mezi betony Lisutina TUOMAS KIISKINEN. Asistence: Peter Podhradský, Dmitrij Kagarlickij.
04:17
Opět hosté nastěhováni v útočném pásmu.
03:55
Ale Fahey vyhazuje.
03:45
Hráči Doněcku se usadili v útočném pásmu.
03:25
První vyloučení. Domácí Sergejev dostává menší trest za hákování.
03:10
Hostující Dadonov prošel do útočného pásma po pravém křídle, ale Viťaz se snaží hrát jednoduše a dostává v zápětí hru do středního pásma.
02:40
Ale většina útočných akcí končí v rozích.
02:13
Oba celky se hned od začátku do sebe pořádně zakously.
01:45
Na druhé straně zase Holta od modré Lesňuchin.
01:25
Ale hostující Kašpar poprvé vyzkoušel pozornost Lisutina.
01:05
Na druhé straně se neprosadil Nedorost s Kagarlickijem.
00:34
Domácí se hned od začátku snaží zatlačit soupeře, ale Panarin ztrácí kotouč v rohu kluziště.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté z ukrajinskéhé celku.
00:01
Probíhají poslední přípravy na zsamotné zahájení zápasu.
Halou již zní státní hymny obou celků.
Ledové hokejové centrum Viťazu se již ponořilo do tmy a hlasatel vyvolá jednotlivé hráče zahajovacích pětek.

Viťaz Čechov: Lisutin (Saprykin) - Chafizullin, Sjelezňov, Golonkov, Malevič, Fahey, Kudinov, Markov - Panarin, Baďjukov, Koroljuk - Hennessy, Koroljov, Lesňuchin - Sergejev, Podzinš, Kuljomin - Gillies, Bělousov, Dvurečenskij - Tichomirov.

HC Donbass Doněck: Holt (Laco) - Wilson, Podhradský, Bartulis, Tereščenko, Peretjagin, Kolář - Nedorost, Kiiskinen, Dadonov - Kagarlickij, Robitaille, Kašpar - Virtanen, Kočetkov, Varlamov - Pettersson, Donika, Matoušek - Nikiforov.

Rozhodčí: Kadyrov, Olenin - Metalnikov, Sirotkin.
Vítám Vás u hokejového zápasu z KHL, ve kterém dnes změří síly Čechov s Doněckem. Přípravy na zahajovací ceremoniál již jsou v plném proudu, za několik minut začne.
Čtvrteční program Kontinentální hokejové ligy nabídne také duel ze Západní konference a Bobrovy divize. Čechov přivítá na svém ledě ukrajinský Doněck, který stále bojuje o play-off na rozdíl od Viťazu. V letošním ročníku již počtvrté změří síly. Říjnové zápasy vyzněli vždy pro hosty a na konci prosince v metropoli Doněcku vyhráli přestřelku hráči Donbassu. Sledujte s námi atraktivní podívanou o půl páté odpoledne.
VIŤAZ ČECHOV:
Domácí spadli téměř na samé dno v konference. Účast v závěrečných bojích je téměř ztracena. Tento propad tabulkou způsobily mimo jiné pouze čtyři výhry z minulých dvou měsíců, z patnácti odehraných klání. Aktuální porce čtyř prohraných utkání vyznívá pro soupeře jako snadná výhra 3 bodů, ovšem Čechov je tým mnoha tváří. Především potom doma, kde vyhráli je čtyři zápasy, a naopak venku, kde si drží vyrovnanou bilanci.

Z minulých třech střetnutí před vlastními fanoušky vybojovali domácí pouze jediný bod. Minulý týden ve čtvrtek s Chabarovskem (2:3náj.), následovala těsná porážka s Novokuzněckem (3:4) a v pondělí s Novosibirskem (1:3).

Nejproduktivnější hráči:
Alexandr Koroljuk (15+14)
Jevgenij Timkin (11+12)
Josh Hennessy (8+13)

HC DONBASS DONĚCK:
Hodně namačkané je to okolo osmého místa v Západní konference, kde si na reálné dvě místa brousí zuby hned pět týmu a jedním z nich je také Donbass. Který ztrácí pouze bod na pražského Lva. Proto každé střetnutí hraje obrovskou roli v konečném součtu. Hostům se na venkovních kluzištích tolik nedaří jako jejich soupeři, kde uhrál osm vítězství. Ve třech předchozích zápasech na vlastním ledě získal čtyři body za prohru v nájezdech s Novgorodem (2:3) s moskevským Mytišči (3:0) a v neděli podlehli silné Jaroslavli těsně (3:4).

Ukrajinský celek spoléhá na brakové čáře na vyrovnanou dvojici Ersberg (91,2), Laco (90,7). V defenzivními pilíři zadních řad jsou především Wilson (8+12) a Peter Podhradský (10+8). Také výraznou českou stopu zanechává v Doněcku český hokej. Václav Nedorost patří k neproduktivnějším hráčům týmu a také Lukáš Kašpar si nepočíná nejhůře (5+11).