To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání je u konce, z jasného vítězství se radují hokejisté domácí Astany, kteří si na neškodném soupeři doslova smlsli a debakl Neftěchimiku dokončil ve třetí třetině pátým gólem Savčenko.
60:00
59:42
Je to za podražení Dmitrij Kosmačjov a domácí dohrají dnešní utkání při přesilové hře.
59:30
Ještě se bude vylučovat, někdo z hostů pujde na poslední vteřiny na trestnou lavici.
59:00
Poslední minuta dnešního utkání.
58:22
Z podřepu pálí na Ahonena Šulakov, ale finský gólman jeho pokus chytá.
57:46
Gratton pálí z levé strany, Sudnicin při tomto zákroku nepůsobil příliš jistým dojmem, přesto udržel puk někde ve své výstroji.
56:55
Neftěchimik již působí hodně odevzdaně a doslova si říká o další gól ve své síti.
56:35
Barys nahazuje puk do útočného pásma.
55:45
Puškarjov se dral do zakončení z pravé strany, nabruslil si na střed, ale byl atakován obráncem Neftěchimiku, nestihl již vystřelit.
55:00
Poslední pětiminutovka dnešního utkání, hosté to ještě zkouší, ale obrana Barysu pracuje výtečně.
53:30
Hosté znovu čelí tlaku soupeře, tentokrát je na ledě třetí pětka Barysu.
52:38
Velmi dobré střídání druhé pětky Barysu, která nepustila soupeře ze třetiny.
52:20
Antropov pálí z pravé strany, Sudnicin vyráží.
52:06
Antropov zaváží puk do třetiny soupeře.
51:30
Puk ve středním pásmu na hokejkách domácích hráčů.
50:14
49:25
Neftěchimik opět v přesilovkovém rozestavení, ale je z toho pouze zablokovaná střela z pravé strany, puk opouští třetinu Barysu.
49:05
Ale Šulakov neudržel puk na modré a hosté musí opustit třetinu.
48:48
Koukal s Milovzorovem zaváží puk do třetiny soupeře.
48:35
Puk až za brankou Neftěchimiku.
48:14
Dmitrij Upper dnes podruhé usedá na trestnou lavici, hosté budou mít dvouminutovou přesilovou hru.
47:57
Astana právě vstřelila branku!
Bary využívá přesilovou hru, střelou od modré překonává Sudnicina ROMAN SAVČENKO. Asistence: Talgat Žajlaujov, Nikolaj Antropov.
47:50
Barys v přesilovkovém rozestavení.
47:35
Opět se vylučuje, na trestnou lavici putuje hostující Berezin, domácí si zahrají přesilovou hru.
47:17
Úsek hry bez vyložených šancí.
46:10
V dresu Neftěchimiku na druhá pětka s centrem Petrem Koukalem.
45:11
44:52
Nižněkamsk se osvobozuje, puk ve třetině Barysu a hosté mohou prostřídat.
44:25
Až nyní se Barys dokázal usadit před Sudnicinem.
43:48
Vhazování před Ahonenem, to Neftěchimikiu maximálně vyhovuje.
43:28
Puk ve třetině Barysu, hostům se zatím daří čelit nájezdům soupeře.
43:11
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Nikolaj Bělov, přesilová hra pro Barys.
42:05
Znovu připomínám, že v sestavě Astany již nenastupuje centr první řady, Brandon Bočenski, který dostal osobní trest 5 + 20 a do konce utkání.
41:25
Hosté s pukem za vlastní brankou, obě mužstva střídají.
41:07
Nepřesný pas Barysu přes střední pásmo.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 15:40 hodin.
Už se nic nestane, druhá dvacetiminutovka končí vítězstvím Barysu 2:0. Za domácí se v této části trefil ve 26. minutě Boyd a na 4:1 zvyšoval o čtyři minuty později Romanov. Hosté jsou zatím v koncovce naprosto bezzubí, dokáží ještě s výsledkem ve třetí třetině něco udělat?
40:00
39:26
Ještě závar před Ahonenem, který ale dokázal udržet puk před brankovou čárou, to je to nejdůležitější pro tento okamžik.
39:00
Posledních šedesát vteřin druhé třetiny, Barys kombinuje ve středním pásmu.
37:55
Milovzorov vybojoval puk na útočné modré a mezi dvěma obránci se prodral do zakončení, Ahonen jeho střelu vyráží.
37:18
Až nyní, po nepřesném pasu hostů, je pískán icing Neftěchimiku, hra se stěhuje před Sudnicina.
37:10
Delší úsek hry bez přerušení.
36:30
Domácí Blochin bojuje o puk za vlastní brankou, je úspěšný a vyhazuje ze třetiny.
35:22
Barys ve vlastní třetině, ale střela Koukala z levé strany končí vysoko nad brankou, bude se vhazovat ve třetině domácího týmu.
34:38
Berezin na druhé straně pálí od modré, Ahonen má zakrytý výhled, ale nakonec se puk odráží do rohu.
33:50
Boyd nachází na pravé straně Puškarjova, ten pálí z voleje, ale netrefuje branku Neftěchimiku.
32:45
Dustin Boyd v úniku, byl ale dobře bráněn, nakonec je z toho střela z ostrého úhlu, z levé strany, Sudnicin chytá.
31:51
Neftěchimik postupuje do útoku, ale hosté se nedostali ke střele, puk mají domácí.
30:45
Rozhodčí přerušují hru, domácí hrají naprosto v pohodě, mají dostatečný náskok.
30:09
Pěknou kombinaci zakončuje KONSTANTIN ROMANOV, který tečuje do branky puk z hole Dustina Boyda. Asistence: Nigel Dawes, Dustin Boyd.
29:35
Hosté nahazují puk do útočného pásma, ale bez jakéhokoliv efektu.
28:42
28:30
Další vyhozený puk ze třetiny Barysu.
27:45
Cibák sice zaváží puk do třetiny Barysu, ale Antropov ho posléze odpaluje ze třetiny.
27:25
Střela Bělova od modré nepřesná a Boyd vyváží puk do středního pásma.
27:02
Hosté před Ahonenem v přesilovkovém rozestavení.
26:42
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Upper. hosté si zahrají přesilovou hru.
26:25
Panšin postupuje po levém křídle, Barys získává útočné pásmo.
25:48
DUSTIN BOYD překonává Sudnicina z levé strany, kde byl úplně sám, nikým neatakován, parádní trefa do růžku. Bez asistence.
24:50
Puškarjov vytlačen k mantinelu, nedostal se ke střele.
24:15
Neskutečně "zazděné" přečíslení Barysu, to se domácím vůbec nepovedlo.
23:30
Ščirov prodlužuje do útočného pásma, ale tam odpaluje obránce Barysu.
22:50
Hosté tuto přesilovou hru ubránili poměrně v pohodě.
22:40
21:56
Sudnicin zasahuje proti střele Boyda z levé strany, bude se vhazovat po jeho pravici.
21:30
Hra vysokou holí, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
21:15
Hosté před Ahonenem.
20:40
Na trestnou lavici usedá kapitán Nižněkamsk, Martin Cibák, dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Bary.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 14:52 hodin.
První třetina nabídla velmi dobrý hokej, kterému navíc nechyběly ani góly. Barys šel do vedení již v šesté minutě, když se prosadil Romanov. Hosté ale dokázali bleskově srovnat zásluhou Milovzorova. O tom, že domácí půjdou do kabin s vedením, rozhodl ve třinácté minutě Panšin, který tak stanovil konečné skóre první třetiny.
20:00
19:20
Cibák nezachytil puk na modré a hosté ztrácí útočné pásmo.
19:00
Posledních šedesát vteřin do konce první třetiny, hraje se ve třetině Neftěchimiku.
17:33
Ale obrovská šance na druhé straně, Dustin Boyd se dostává do samostatného úniku, ale nepřekonává Sudnicina!
17:20
Neftěchimik ve třetině Barysu, Petr Koukal zůstává na ledě.
16:52
16:38
Střela Petra Koukala končí ve výstroji Ahonena, vhazuje se ve třetině Barysu.
15:38
Domácí se osvobozují, puk ve třetině Neftěchimiku.
15:23
Roman Ljuďučin pálí z pravé strany, to byla velmi dobrá pozice, ale Ahonen chytá.
14:54
Místo něho si dvě minuty odsedí Josh Gratton a hosté mají přesilovou hru.
14:52
Brandon Bočenski dostává osobní trest do konce utkání a dnešní zápas pro něho tak končí.
14:52
Bělov sjíždí z pravé strany více na střed, pálí, ale puk končí nad brankou.
13:51
Na druhé straně Cibák najíždí po levém křídle, ale místo střely najíždí za branku, nemá však komu přihrát a ztrácí puk.
13:26
Gratton najíždí z pravé strany před Sudnicina, ten jeho střelu vyráží mimo.
12:56
MICHAJL PANŠIN se dostal před Sudnicina, místo zakončení ale volí ještě otočku a pálí až poté, puk nakonec přece jenom prošel někudy mezi betony do branky. Asistence: Vladimir Grebenščikov.
12:02
Puškarjov neprošel do útočného pásma, puk ve střední třetině.
11:30
Hraje se vyrovnaný hokej, domácí po skvělém nástupu polevili a oba týmy hrají pohledný, útočný, hokej.
10:25
09:58
Ještě necelá půl minuta zbývá z oslabení domácího Barysu, puk ve středním pásmu.
09:40
Zablokovaná střela Nikity Sčitova od modré, domácí se osvobozují.
09:27
Tak až nyní, Neftěchimik v útočném pásmu.
09:10
Útok s Petrem Koukalem se zatím nedokázal usadit před Ahonenem.
08:49
Litviněnkovi se podařilo vyhodit puk ze třetiny.
08:38
Neftěchimik v přesilovkovém rozestavení.
08:25
Pod velký tlak se nyní dostali hokejisté domácí Astany, z čehož pramení faul Antropova za vlastní brankou, dvě minuty za podražení, Neftěchimik si zahraje přesilovou hru.
08:00
To vypadá, jako by hosté hráli přesilovou hru.
07:38
Neftěchimik kombinuje před Ahonenem, domácí obrana se musí mít na pozoru.
07:02
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Chyba domácích ve středním pásmu a JEGOR MILOVZOROV se dostává před Ahonena z levé strany, kterého parádní dělovkou překonává a srovnává na 1:1. Asistence: Nikita Ščitov.
06:25
Cibák zachycuje puk ve vlastní třetině a vyváží ho alespoň do středního pásma.
05:42
Panšin nahazuje puk na Sudnicina, ten puk svírá ve své lapačce a přerušuje hru.
05:08
Při signalizovaném vyloučení se prosazuje z pravé strany KONSTANTIN ROMANOV, který se zblízka dokázal před Sudnicinem prosadit parádním blafákem do bekhendu, kdy dokázal zvednout puk "pod víko" a Barys vede 1:0. Asistence: Vladimir Grebenščikov, Nikolaj Antropov.
04:25
Bělov nahazuje puk do třetiny Barysu, na ledě druhá útočná formace Neftěchimiku s Petrem Koukalem.
03:40
A nakonec je Boyd úspěšný, získává puk a z mezikruží pálí, Sudnicin chytá.
03:22
Boyd napadá rozehrávku soupeře.
02:32
Hosté získávají střední pásmo, přes útočnou modrou to však zatím nejde.
01:55
Utkání začalo ve velmi rychlém tempu.
01:04
Osala vyváží puk do třetiny Barysu.
00:22
Barys na svého soupeře doslova vlétl, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:01

Barys Astana: Ahonen (Poluetkov) – Litviněnko, Lundin, Semjonov, Blochin, Lekiza, Savčenko – Dawes, Bočenski, Boyd – Žajlaujov, Antropov, Puškarjov – Upper, Panšin, Romanov – Gratton, Gavrillin, Rachmanov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Šulakov, Berezin, Kosmačjov, Ščitov, Romanov, Brit – Tolpenko, Cibák, Polygalov – Osala, Koukal, Milovzorov – Ljuďuchin, Taraťuchin, Jakimov – Chochrjakov, Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Strelcov, Tarasov.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž BARYS ASTANA přivítá na svém ledě NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK.
Barys Astana
Kazašská Astana patří i v tomto ročníku KHL k nejlepším klubům a aktuálně je v pořadí Východní konference na druhém místě. Z jedenadvaceti zápasů nasbírala skvělých šestačtyřicet bodů, což je jen o dva body méně, než má první AK Bars Kazaň. V rámci hodnocení celé ligy jsou lepší, než Barys, ještě dva týmy ze Západní konference, Dynamo Moskva a SKA Petrohrad, kteří mají shodně padesát bodů.
Neftěchimik Nižněkamsk
Hosté jsou v aktuálním pořadí Východní konference na jedenáctém místě, když z jedenadvaceti doposud odehraných utkání nsbírali třiadvacet bodů za šest výher, výhru v prodloužení a po nájezdech a prohru po nájezdech. Dvanáctkrát v aktuálním ročníku KHL nebodovali a ztráta na příčku, zajišťující play off, je pětibodová.