Do zápasu nenastoupil žádný český či slovenský legionář.
Tři hvězdy utkání:
1. Luke Adam (BUF) 1+0
2. Christian Erhoff (BUF) 1+1
3. Vile Leino (BUF) 0+2
Je za námi velmi zajímavé utkání. Nejprve byli lepší domácí, kteří se také dvakrát ujali vedení. Sabres ale stále více šlapali na plyn a nakonec si vymodlili nastavený čas. V něm rozhodl o vítězství Buffala v poměru 3:2 Christian Erhoff. Děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
Střely na branku: 29:24
60:35
Sabres právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Domácí borec se již stačil vrátit na ledovou plochu, avšak dozvuk přesilové hry Sabres využili. Kombinace hostí měla svůj konec u CHRISTIANA ERHOFFA, který nahozením od modré čáry překonal Reimera. Asistence: Tyler Myers, Vile Leino.
60:25
Staffordovu dělovku z voleje Reimer lapil. Ranger se již pomalu chystá k naskočení na ledovou plochu.
60:01
Třetí třetina branku nepřinesla, a tak bude muset o vítězi rozhodnout prodloužení, případně pak samostatné nájezdy. Které z mužstev urve bonusový bod? Sledujte i nadále náš on-line přenos!
60:00
59:40
Van Riemsdyk nyní pelášil do samostatného úniku, na jehož konci byla zastaven Erhoffovým páden pod nohy. Vylučovat se ale nebude, neboť dle sudích hostující obránce trefil jako první kotouč, až poté hráče.
59:19
Toronto vyhazuje přes všechny čáry, Buffalo bude muset započít své ofenzivní snažení zpoza vlastní klece.
58:59
Stafford nahodil puk do brankoviště, kde se jej pokusil dorazit Hodgson. Reimer si ale v obou případech poradil na výbornou.
58:29
Buffalo si zahraje v závěru základní hrací doby přesilvoou hru. Za držení odchází pykat Paul Ranger (TOR).
58:06
Po ofsajdu Buffala došlo v útočním pásmu k velké strkanici. Ani jeden z hlavních arbitrů ale nehodlá vylučovat. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.
57:24
Lehký pokus Kessela Miller kryje. Utkání pomalu, ale jistě směřuje do prodloužení. Bude tomu skutečně tak?
56:08
Scott pálil ihned po objetí branky pouze do připraveného Reimera. Domácím se vůbec nedaří dostat z pásma, Sabres v závěrečných minutách dominují.
55:15
Veškeré snažená Sabres zastavuje postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Ještě předtím ale dojde ke komerční přestávce.
54:10
Převaha Buffala je nyní markantní, další dělovku poslal na branku Erhoff. Německý urostlý obránce ale nezamířil přesně. Domácí se poté alespoň na chvíli osvobodili.
53:41
Fantastický zásah Reimera, který se roztáhl proti bekhednovému blafáku Adama. Od ochozů si za tento zákrok vysloužil bouřlivé ovace. Spoluhráči mohou svému mágovi poděkovat.
53:21
Leino dlouho držel puk v útočné třetině, načež jej poslal na modoru čáru Pysykovi, který hnedle vypálil. Kus gumové pryže trefil Reimerovu hruď. Domácí brankář pak přerušil hru.
52:12
V dnešním utkání je vidět skutečně cel řada icingů. Jeden z nich vrací veškeré dění zpět před Millera.
51:07
Velmi aktivní Kessel pálil zápěstím od modré čáry. Miller ale tento pokus zlikvidoval. Útočník Toronta se sám na sebe zlobí, tuší, že z tohoto tlaku mohla první domácí formace vytěžit více.
50:23
Další rána Buffala v náručí domácího brankáře. Sabres jsou v současné době lepším celkem. Po skončení komerční přestávky uvidíme, kterak se bude vyvíjet závěrečných necelých deset minut.
49:17
Luke Adam doslova vyfoukl touš Reimerovi z pod lapačky, vybruslil z rohu a pokusil se zakončit. Ránu ale tečoval mimo nebezpečí Phaneuf. Tato chyba mohla Toronto mrzet.
48:02
Kessel uháněl zcela sám na Millera avšak pomocí jedné ruky nedokázal zamést kotouč mezi betony brankáře Buffala. na druhé straně hrací plochy musel proti švihu Foligna vytasit lapačku Reimer.
47:04
A znovu icing. Čtvrtá formace Buffala byla pod velkým tlakem, načež si musel pomoct právě tímto nedovoleným způsobem. Co víc, dle výkladu pravidel bude muset zůstat na ledové ploše.
46:05
Další zakázané uvolnění. Úroveň předváděné hry poněkud upadá, k vidění je celá řada nepřesností, Hra se tak vrací před Reimera, který bude muset čelit ofenzivnímu snažení Buffala, což hned po vhazování důrazně připomněl Foligno. Rána zamířila mimo. Následuje komerční přestávka.
45:27
Rána Sabres byla tečována do ochranné sítě. Buly bude provedeno před Reimerem, neboť touš některý z domácích hokejistů tečoval.
44:06
Kuljomin měl velkou šanci, po chytrém pasu se ocitl sám v mezikruží. Přízemní střela z hole ruského forvarda ale zamířila těsně vedle levé tyče svatyně Buffala.
43:06
Další vyhození hostující družiny. Sabres toto oslabení zvládají na výbornou. Maple Leafs vypálili prakticky jenom jednou, a to nepříiš nebezpečně.
42:32
Kadri měl slušnou střeleckou pozici a pravé straně, ale trefil pouze dobře postaveného Millera. Ten se posléze blýskl také proti dorážce a přerušil hru.
41:51
Sabres se zatím brání dobře, domácí se zatím nedostali ke střele.
41:09
Opět se bude vylučovat, Torotno si zahraje v početní výhodě. Za nebezpečnou hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Henrik Tallinder (BUF).
40:27
Van Riemsdyk se málem dostal do zakončení, avšak skákavý touš nakonec netrefil. Buffalo se poté provnilo zakázaným uvolněním, a tak se bude vhazovat před Millerem.
40:01
Druhá třetina je minulostí. K vidění byl atraktivní hokej, který přinesl tři branky. Domácí přidali druhou branku, avšak dvě rozsvícení červeného světla zaznamenalo také Buffalo. Souboj je tak nerozhodný, což dává třetí periodě vynikající zápletku. Sledujte náš on-line přenos!
Střely na branku: 18:14
40:00
39:25
Sabres jsou při chuti. O další rozruch v obranném pásmu Toronta se postaral švihem z hranice pravého kruhu Tallinder. Tentokráte si ale Reimer poradil na výbornou a přerušil hru. Maple Leafs již potřebuje přestávku.
38:50
Buffalo je znovu ve hře. Nahození od levého mantinelu doputovalo na druhou stranu hrací plochy až k LUKU ADAMOVI, který trefil odkrytý prostor u pravé tyče domácí svatyně. Asistence: Zemgus Girgensons, Christian Erhoff.
38:28
Po velké mele před brankovištěm Toronto Reimer ději ukrývá touš pod své tělo. Buly tak bude vhozeno po lvé ruce gólmana Maple Leafs. Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému závěru.
37:52
Sabres jsou opět v útočném pásma, kde ale nehrozí. Domácí se posléze osvobozují a postupují ven z pásma. Buffalo se ale pravděpodobně brzy vrátí.
36:58
Kessel si sjížděl do útočného pásma, kde jej ale v rozhodující chvíli hosté eliminovali. Forvard odmácí družiny je dnes skutečně velice aktivní. Obrana Buffala má s rychlým útočníkem velké potíže.
35:37
Raymond vyzval ke skórování Kadriho, který ale z dobré pozice těsně minul. Vhazovat se bude po pravé ruce Millera. Toronto je opět velmi aktivní.
34:37
Na Reimera létá jeden projektil za druhým. Hostům však chybí v těchto fázích hry přesnost. Gólman Toronta nakonec přerušuje hru, přičemž začíná další krátká komerční přestávka.
33:22
Toronto se braní velmi dobře, naopak stíhá ještě hrozit. Bekhendový pokus vykouzlil v útočném pásmu Van Riemsdyk. Miller si ale dokázal poradit a poslat kotouč až do středního pásma.
32:28
Současně jsou vyloučeni Cody Fransen (TOR) a Matt Moulson (BUF). Oba byli potrestáni za hrubost, první jmenovaný dostal navíc dvě minuty za držení. Buffalo si tak zahraje třetí početní výhodu v utkání.
32:25
Tak to byla neskutečná příležitost Buffala, Moulson měl na zkaončení spoustu času, avšak nikým nehlídán napálil pouze připraveného brankáře. Poté se strhla na ledové ploše šarvátka, která byla na popud tvrdého zákroku na Moulsona.
31:26
Rangerova rána byla sražena hostujícími obránci do bezpečeí. Posléze se ale nepodařilo zamířit ani forvardovi Buffala, jehož jedovka přistála pouze v připraveném náručí Reimera.
30:57
Kessel přejel modrou čáru velmi rychle, a tak z hrozícího přečíslení nic nebude. Vhazovat se bude v neutrálním pásmu.
30:23
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Sabres kruté. Hostující obránce ztratil za brankou kotouč, který posléze v pádu poslal před branku Smith. NIKOLAJ KULJOMIN pak z voleje překonal zaskočeného Millera. Gólman Buffala neměl proti této ráně sebemenší nárok. Těžce vydřené vyrovnání Šavlí tak vzalo za své skutečně vlice rychle. Asistence: Trevor Smith.
29:50
O vedení Buffala se mohl postarat Hodgson, jehož pokus z pravé strany vyrazil Reimer jen s velkými potížemi. Poté se domácí sovobodili vyhozením do střední třetiny.
28:56
Sabres rázem narostla křídla, leč nyní se útočné snažení hostující družiny minulo účinkem. Úspěch neslavil ani protiútok, který vedl ostrostřelec Phil Kessel.
27:57
Obrovský tlak Buffala přece jenom končí gólem. Úvodní dorážka rány od modré čáry se neujala, avšak další již ano. Do odkryté části brány doklepl puk MATT MOULSON. Utkání je tak znovu otevřené na obě strany. Asistence: Viller Leino, Tyler Myers.
27:25
Stafford pálil z voleje pouze do Reimera, avšak poté nastal v domácím brankovišti obrovský závar, již se zdálo, že kotouč skončil za brankovou čárou, nakonec se tak ale nestalo.
26:08
Hosté si zahrají přesilovou hru, za držení usedá na trestnou lavici Paul Ranger (TOR). Jak se Buffalu tato výhoda vydaří?
26:03
Útok Toronta nyní zastavuje postavení mimo hru, které pomezním sudím neuniklo. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Zápas se poněkud vrací do starých kolejí, Maple Leafs jsou čím dál aktivnější.
24:33
Kessel se vymotal z levého rohu a po sjetí do středu hrací plochy předal fantastickou přihrávku Dionu Phaneufovi, před kterým zela naprosto odkrytá brána. Zkušený obránce ale zaváhl a dovolil Millerovi přemístění. Gólman hostí pak tedy stihl tuto ránu vytěsnit.
24:01
Na útočný výlet se vydal Gunnarsson, jehož dělovku srazil Miller do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat v útočném pásmu Maple Leafs. Druhá třetina zatím přináší velmi vyrovnanou hokejovou podívanou.
23:15
Erhoffovo nahození od modré čáry končí v náručí Reimera. Takovéto mírné pokusy pravděpodobně výtečně chytajícímu mágovi domácí družiny nepřidělají příliš starostí.
22:23
Buffalo započalo druhou periodu velmi aktivně, avšak zatím to Šavlím kýžné ovoce nepřínáší. Toronto je v defenzivní činnosti prozatím bezchybné.
21:30
Po nepřesném pasu Toronta následuje zakázané uvolnění a vhazování před domácím strážcem svatyně, konkrétně po jeho levé ruce.
20:37
Stafford pálil ihned po přejetí útočné modré ze solidní střelecké pozice pouze do ramene Reimera. Na druhé straně hrací plochy si na brankáře Buffala nepřišel Phil Kessel. Skutečně divoká úvod prostřední periody.
20:01
Je za námi úvodní perioda, která přinesla pouze jednu branku. Hned v úvodních minutách duelu zužitkoval markantní převahu Toronta Phil Kessel. Také poté měli domácí navrch, avšak další přesný zásah nepřidali. Největší problém Buffala tkví především v nepřesnosti přihrávek. Jak se bude utkání vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!
Střely na branku: 7:9
20:00
19:35
Buffalo v závěrečných vteřinách úvodní periody velmi aktivně napadá, z čehož vytězil střelu z hole Foligna. Domácí brankář si ale pomohl vyrážečkou. K dorážce se poté nikdo z hostí nedostal.
18:24
Bozak pálil z pozice pravého kruhu jen těsně vedle, na druhé straně hrací plochy byla sražena rána Ennise. Buly bude provedeno před Reimerem.
17:28
Opět nepřesnosti na holích Buffala, které se tak samo vyhání až za vlastní bránu. Nepohoda je na hostujícím mužstvu patrná, v jeho podání nebyla v dosavadním průběhu duelu k vidění prakticky žádná pohledná kombinace či přihrávka.
17:08
Domácí se zatím brání dobře, americký celek se nedostal ke střele. Když už se tak stalo, byl kotouč sražen až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Reimerem.
16:01
Bude se poprvé v utkání vylučovat, na lavici hanby usedá za háková James Van Riemsdyk (TOR). Sabres tak mají jedinečnou možnost k vyrovnání. Podaří se jim to?
15:44
Téměř poprvé v utkání se octilo Buffalo delší dobu v útočném pásmu. Dlouho hledalo optimální střeleckou pozici, což zapříčinilo ztrátu kotouče. Pozorná domácí defenziva o něj připravila Stafforda. Po přerušení je na řadě opět krátká komerční přestávka, jejíž součástí ja tradiční "uklizení" obou brankovišť.
14:34
Reimerovo nepříliš důrazné vyhození vystihl Myers, jenž od modré bleskově vypálil. Brankář domácích nakonec nemusel zasahovat, puk totiž nezamířili mimo tři tyče.
13:10
Buffalo mělo obrovské štěstí. Šaptný pas Sabres zachytil na modré čáře Raymond, který se poté vydal kupředu. V mezikruží se pak rozhodl vypálit, leč bohužel pro mužstvo s javorovým listem na hrudi přestřelil.
12:02
Van Riemsdyk vyzval ke skórování Bozaka, jemuž ale v rozhodující chvíli přeskočil kotouč hůl. Toronto je stale lepším celkem, a to především v technice.
11:31
Ranger předal Smithsonovi, který od modré z otočky zahrozil. Rána ale zamířila těsně vedle pravé tyče hostující svatyně. Protiofenziva Buffala končí opět u brankáře Toronta. Následuje krátká komerční přestávka.
10:11
Bojuje se v obranném pásmu Toronta, avšak hosté se do střeleckých pozic nedostávají. Maple Leafs jsou u mantinelů velice důrazní a protihráče svižně odzbrojují.
08:58
Kessel se proháčkoval až do útočného pásma, kde nakonec byla jeho střela z mezikruží sražena hostujícím obráncem. Následující protiútok Buffala končí v rukavici Reimera, který si tak v podstatě poprvé sáhl na kotouč.
07:45
Fraser pálil od modré švihem, poté se snažil zahrozit také Rielly. Pokusy obou zadáků ale Miller zlikvidoval a zachránil tak své mužstvo od další inkasované branky.
06:27
Leino posílal puk do předbrankového prostoru, kde byl velký chumel hráčů. Touš ale tímto shlukem pouze prosvištěl ke hrazení na levé straně kluziště. Poté jej Toronto vyvezlo do bezpečí.
05:46
Již se zdálo, že se Sabres vydají do přečíslení dvou na jednoho, avšak Hodgson přejel útočnou modrou příliš rychle, což pomeznímu arbitrovi neuniklo. Píská se tak ofsajd.
04:52
Tentokráte se ale Maple Leafs rozehrávka nepodařila, což znamená zakázané uvolnění a buly před Reimerem, který si prakticky ještě nesáhl na kotouč.
03:41
Domácí jsou při chuti, k vidění byla další obrovská příležitost! Zcela sám se před brankářem Sabers ocitl James Van-Riemsdyk. Forvard Toronta ale při svém forhendovém blafáku přestřelil bránu.
02:12
Nyní se ale domácí mohou přece jenom radovat, další přečíslení tří na dva již končí brankou. Bozakův pas nalezl PHILA KESSELA, který ranou mezi betony Millera rozsvítil červené světlo. Asistence: Tyler Bozak, Jake Gardiner.
01:44
Toronto mohlo jít do vedení! Na přihrávku spoluhráče si sjel Phil Kessel, který se bekhendem snažil trefit odkrytou část branky Buffala. Miller ale zasáhl pohotově.
00:38
Hodgson se pokoušl probít mezi dvěma obránci Toronta, což se mu ale nakonec nepodařilo. Nepřesná rozehrávka Maple Leafs pak poslal puk mimo kluziště.
00:01
Vše se již pomalu chystá k vhození úvodního buly, které odstartuje tento zcela jistě napínavý souboj.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Sulzer, Erhoff, Myers, Tallinder, McNabb, Pysyk – Stafford, Hodgson, Moulson – Ott, Leino, Ennis – Girgenons, Grigorenko, Adam – Foligno, Flynn, Scott

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Fraser, Rielly, Ranger – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Raymond – Kuljomin, McClement, Ashton – Orr, Smithson, McLaren

Rozhodčí: St. Pierre, O'Rourke – Nansen, Devorski.
Československá stopa v utkání
Do souboje nenaskočí ani jeden zástupce bývalého Československa.
Vzájemné zápasy
Z posledních pěti utkání triumfovalo třikrát Toronto, Sabres se radovali pouze ve dvou případech. Poslední, relativně nedávné, utkání zvládli lépe borci Maple Leafs, kteří zvítězili 4:2.
Toronto Maple Leafs
Kanadský celek prozatím nasbíral 30 bodů, díky čemuž sídlí na osmé příčce Východní konference. V rámci Atlantické divize jsou pak Maple Leafs pátí. Předchozí utkání bylo pro družinu s javorovým listem na hrudi velmi dramatické, Pittsburghu podlhla 5:6 po prodloužení.
Buffalo Sabres
Mužstvo se šavlemi ve znaku prožívá velmi špatné obodí. Se ziskem jedenácti bodů okupuje poslední pozici Východní konference, ale také Atlantické divize. Své poslední utkání Buffalo nezvládlo, když na vlasntím ledě podlehlo Monteralu 1:3.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kanadsko-americká NHL má na programu další utkání. Doposud nepříliš úspěšné Buffalo Sabres přivítá Toronto Maple Leafs. Úvodní buly bude ve First Niagara Centeru vhozeno v 01:30 CET. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.