Tři hvězdy utkání:
1. Chris Higgins (VAN) 1+0
2. Ryan Stanton (tým) 1+0
3. Roberto Luongo (VAN) 25 zák., 0 gólů, 100,0% .
Utkání je za námi, hosté vstřelili v každé třetině jednu branku, což dnes stačilo na výhru proti ne příliš výraznému Buffalu. Výhra Canucks je naprosto zasloužená.
Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.
60:00
59:23
Ještě jeden ofsajd hostujícího mančaftu, zápas už je prakticky u konce.
58:40
Nahození McCormick z pravého křídla, další zákrok pro Luonga.
58:10
Vanek střílel z pravého křídla, do rány mu však padl obětavý obránce hostí.
56:48
Hosté se již nikam neženou a snaží se kombinovat co nejvíce s pukem na svých holích.
56:13
Kesler operoval za domácí bránou, nakonec se vymotal na levý kruh, ze kterého z otočky vystřelil. Jeho rána byla však domácí obranou sražena do ochranné sítě.
55:10
Ristolainen pálil dvakrát po sobě, hostující obraně se však podařilo veškeré střely zblokovat. Luongo nemusel ani zasahovat.
54:51
Zakázané uvolnění hostí. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut a na domácích není vidět, že bychom mohli být v zápase ještě svědky nějakého dramatu.
53:08
53:03
Tak to je i obrovská smůla domácích v koncovce. Foligno využil zaváhání Luonga při rozehrávce za bránou, obral ho o puk a chtěl ho jenom zasunout do prázdné brány. Jenže ejhle, puk poslal pouze do tyčky a z následujících zmatků se již Luongovi podařilo uhasit oheň.
52:29
Ristolainen od modré orazítkoval jen levý beton Luonga.
52:09
Hostům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
51:27
Obrovské zmatky kolem branky Kosatek. Myers napřáhl na pravém křídle, o dorážku před Luongem se snažil ještě Ennis, hostující brankář však dnes chytá ve velké pohodě a chytne i nemožné.
51:08
Další přesilová hra pro Sabres. Santorelli je vyloučen za hákování.
50:04
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté přidávají třetí branku a teď už to bude pro domácí velmi obtížné. Puk nebezpečně poskakoval kolem brankoviště domácích, nakonec se ale dostal do mezikruží, kde se do něj opřel RYAL STANTON a přesnou střelou k levé tyči nedal Millerovi šanci. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
49:26
Henrik Sedin hledal z levého křídla některého ze svých spoluhráčů před bránou Sabres, nikoho ale nenašel.
49:15
48:38
Erhoff si sjel od modré čáry na pravý kruh pro vhazování, jeho střela švihem však trefila jen dobře postaveného Luonga.
48:06
Nevyvedená střela domácích z levého křídla a puk opět opustil útočné pásmo Sabres.
47:40
Puk znovu putuje do středního pásma.
47:20
Hosté se ihned po buly osvobozují.
47:14
Henrik Sedin je vyloučen za podražení, přesilová hra pro domácí.
46:20
Domácí se sami připravili o útočné pásmo. To jen svědčí o tom, že na tom nejsou Sabres po psychické stránce příliš dobře. Dnes jim navíc ani nepomohla neuznaná trefa ze začátku třetí třetiny.
46:03
Boothova rána z pravého křídla končí v lapačce připraveného Millera. Následuje komerční přestávka.
45:48
Střela ze středního pásma nenadělala Luongovi mnoho starostí. V poklidu krotí puk mezi svými betony.
44:53
Stafford zkoušel rychlou střelou zaskočit hostujícího Luonga, tento pokus mu ale vůbec nesedl.
44:05
Domácí se snaží projít do útočného pásma, hosté však velmi bedlivě střeží to střední.
43:00
Booth napřáhl na levém křídle, jeho pokus vyráží Miller pohotově mimo.
42:40
Hostům se nevydařila rozehrávka, icing vrátí hru zpět před Luonga.
42:15
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou zatím dostat.
41:25
Tvrdé dilema pro domácí, kteří se radovali předčasně. I přesto se však domácí snaží hrát stále aktivněji a vytvořit si brzy další velkou šanci ke skórování.
40:10
Tak ne. Vanek sice překonal hostujícího brankáře, puk však za brankovou čárou po odrazu od břevna nebyl. Byť se to tak mohlo zpočátku zdát.
40:10
Domácí dosáhli branky po střele Vaneka, rozhodčí si však celý okamžik musí ještě prohlédnout na videu.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 7 – 9 (celkově: 14 – 28).
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní opět jednu branku, o kterou se postaraly hostující Kosatky. Ty tak do poslední třetiny vstoupí s dvoubrankovým náskokem, který ale ještě nemusí znamenat nic velkého.
Další třetina začne přibližně v 02:57.
40:00
39:20
Vanek se z levého křídla natlačil až před Luonga, puk se mu ještě podařilo prostrčit ke druhé tyči na osamoceného Hodgsona. Na něj sice zívala prázdná část brány a puk téměř na holi, hostující Luongo však fantastickým zákrokem dokázal domácího útočníka vychytat. Ano, i tohle se dá nedát.
38:32
Oddechový čas pro domácí.
38:32
Hosté pod mírným tlakem vyhazují puk raději přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
37:54
Ofsajd zastavuje další rozjetý útok hostí.
36:15
Vanek v mlýnici před Luongem. Z jeho asi čtyř pokusů se mu však nepodařilo puk procpat do hostující brány. Luongův beton byl proti.
35:54
Ehrhoff střílel od modré, i následná dorážka domácího útočníka si cestu do hostující brány nenašla.
35:10
Ristolainen poslal jednoho z hostujících útočníků hitem na domácí střídačku. Fanoušci ho za tento počin odměnili hlasitým potleskem.
34:27
Stafford pálí z levého kruhu pro vhazování, pozorný Luongo vyráží mimo.
33:59
Kesler hledal Daniela Sedina v mezikruží, ten však dostal přihrávku jen na paty a nemohl vhodně vystřelit.
33:17
Střela švihem v podání Hansena od pravého mantinelu, Miller je připraven.
32:40
Flynn měl na levém křídle poměrně hodně prostoru, nevystřelil ovšem. Domácí si v koncovce příliš nevěří a proto se do ní ani tolik nepouští. Což je ovšem jasná chyba.
31:18
31:05
Hosté skórují ve vlastním oslabení a navyšují své vedení již na dvě branky. Kosatkám se podařilo prchnout ve třech proti dvěma, BRAD RICHARDSON tečoval nahození z levého křídla od Garrisona přesně za záda bezmocného Millera. Domácím se tahle přesilová hra ale vůbec nevydařila. Asistence: Jason Garrison, Mike Santorelli.
30:42
Hosté se znovu osvobozují.
30:17
Po Erhoffově ráně od modré, která byla velmi nepřesná, putuje puk z útočného pásma domácích pryč.
29:18
Přesilová hra pro domácí. Hamhuis je vyloučen za držení.
28:55
Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou dostat.
27:27
Miller raději přeruší hru poté co mu puk poskakoval nebezpečně v okolí brány.
26:45
Pokus Myerse od modré byl zblokován hostující obranou mimo.
25:22
Hansen ujel celé domácí obraně, v samostatném nájezdu však neuspěl. Domácí brankář ho dokázal vybruslit a zcela znemožnit zakončení.
25:06
Richardson promáchl v mezikruží po zajímavém pasu od levého mantinelu.
23:58
Kesler se poměrně z ničeho nic dostal z pravého křídla do střely ze zajímavé situace, domácí brankář však udržel tělo u své tyče a ucpal veškerý prostor.
22:58
Booth se dostal ke střele z mezikruží, puk však nasměroval přímo do středu brány, kde číhal brankář.
22:30
22:16
Santorelli zavezl puk do útočného pásma, rychle ale o něj byl však odzbrojen.
21:37
Domácí se zatím dobře brání, další puk putuje pryč z jejich obranného pásma.
21:00
Hosté kombinují v útočném pásmu, jejich pokusy jsou ale zatím spíše neúspěšné.
20:30
Bude se ale vylučovat. Domácí Hodgson se během toho všeho provinil nedovoleným bráněním.
20:30
Obrovská šance domácího Otta hned z úvodu třetiny. Ten si nabruslil do mezikruží, zbavil se svého strážce a nikým neatakovaný vystřelil. Trefil však jen clonícího spoluhráče před Luongem, který vůbec nevěděl, která bije.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 7 – 19.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postarali hostující hráči, kteří také v první části byli aktivnějším týmem. Přesto i domácí měli nějaké zajímavé šance, rozhodně si počkejme na další průběh, který nám nabídne druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 02:02.
20:00
19:42
Garrison po delší kombinaci v útočném pásmu napřáhl na modré čáře, puk však udržel ve své lapačce domácí gólman.
18:48
Nepříjemný odraz puku od zadního mantinelu pro hostujícího brankáře Luonga. Ten naštěstí pro něj nakonec našel puk pod svým betonem, nechybělo mnoho a hosté mohli inkasovat v oslabení.
18:32
Henrika Sedina brzdí při přechodu do útočného pásma ofsajd.
18:08
Přesilová hra pro Vancouver. Za hákování je vyloučen domácí Tallinder.
17:21
Stafford si z pravého křídla nabruslil do zajímavé příležitosti, jeho pokus ale minul vzdálenější tyč hostující brány.
16:32
Santorelli střílel z levého křídla, jeho pokus byl ale o kapánek nepřesný.
16:20
Flynn vyzkoušel z pravého křídla pozornost hostujícího brankáře. I když byl domácí útočník ve velmi ostrém úhlu, Luongo měl s jeho pokusem co dělat. Svoji bližší tyčku si ale uhlídat dokázal.
15:52
Hosté pokračují v okupaci domácího obranného pásma, branka jim vlila novou krev do žil.
14:54
Hosté ovšem otevírají brankový účet utkání. CHRIS HIGGINS dostal přesný pas na pravý kruh pro vhazování, odkud z první prostřelil přesně k tyči domácího brankáře Millera. Asistence: Mike Santorelli.
14:35
Tlak hostí lehce ochabl a do hry se začínají více dostávat domácí hokejisté.
14:04
Obrovská šance domácího celku na první branku v zápase. Ehrhoff napřáhl na modré čáře a puk poskakoval po brankovišti. Zároveň se na něj tak vrhli domácí útočník a hostující brankář Luongo, v brankovišti tak vznikla velká mela, ze které se ovšem radoval hostující brankář. Puk před brankovou čárou s vypětím všech sil udržel.
13:04
Kassian dostal pěknou nabídku mezi kruhy, nabruslil si blíže k domácí bráně, prudkou dělovkou však jen o kousek minul tyčku Millerovy brány.
12:00
Hraje se spíše na domácí bránu, domácí hrozí jen z ojedinělých brejků. Jinak jsou to hosté, kdo se snaží diktovat tempo hry.
11:03
Stanton nahazoval od modré čáře, jeho pokus byl před Millerem ještě tečován, cestu mezi tři tyče si ale nenašel.
09:52
Hodgson se z rychlého protiútoku ocitl mezi kruhy s pukem na holi, jeho bekhend byl ale velmi nepřesný.
09:18
Higgins a jeho pokus z levého křídla, Miller však i na tuhle střelu dobře viděl a v pohodě zasahuje.
08:45
Hosté kombinují v útočném pásmu, moc se ale do zakončení nemohou dostat.
07:46
Nepřesná rána Keslera z pravého křídla. Miller tentokrát nemusel ani zasahovat.
06:05
Ihned po buly se o dorážku snažil Hansen, puk však kolem tyče do brány neprocedil.
06:01
Daniel Sedin se snažil před Millerem tečovat nahozený puk od levého mantinelu, domácí brankář si však všechny možné mezery pohlídal a rázně je ucpal.
05:00
Prvních pět minut je za námi a diváci se zatím rozhodně nemohou nudit. Šance jsou na obou stranách.
04:45
Domácí Flynn vyzkoušel z pravého křídla pozornost Luonga. Ten puk vyrazil sice jen před sebe, nakonec se z prostoru před bránou ale nepodařilo nikomu z jeho spoluhráčů dopravit touš do brány.
04:15
Hosté vyhazují puk z pásma přes všechny čáry.
04:05
Rána Ehrhoffa od modré, hostující brankář na puk moc dobře neviděl, ten však nakonec minul jeho bránu.
03:36
Kessler pálí z pravého křídla, netrefil však ideální vzdálenější tyč.
03:00
První tři minuty se domácí brankář rozhodně nenudil, hosté nastoupili do utkání pěkně zostra, napomohla jim v tom i rychlá početní výhoda. Skóre se však stále zatím bez branek.
02:46
Hamhuis pálí od modré čáry, Miller si připisuje další zákrok.
02:37
02:01
Hodgson zachytil laxní rozehrávku hostí a ve vlastním oslabení prověřil z mezikruží Luongovu pozornost. Velká šance domácích.
01:54
Domácím se poprvé podařilo vyhodit puk z pásma.
01:45
Daniel Sedin střílel z levého kruhu pro vhazování, Miller nakonec puk našel ve své výstroji a může konečně přerušit hru. Hosté hrají přesilovku velmi dobře, Miller se má co ohánět.
01:24
Bratři Sedinové operují kolem domácího brankáře, ten však udržel beton u své levé tyče.
00:37
Neobešlo se to ale bez vyloučení, za krosček si jde na trestnou lavici sednout Folingo.
00:37
Hosté začali enormním tlakem na domácí bránu, brankář Miller se měl hned první vteřiny co ohánět.
00:01
Americká hymna dozněla, vše je připraveno k úvodnímu buly.
Domácí nastoupí v tmavě modrých dresech, na hosty z Vancouveru čekají barvy bílé.

Buffalo Sabres: Miller – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, Weber – Ott, Hodgson, Vanek – Stafford, Ennis, Folingo – Flynn, Larsson, Porter – McCormick, Grigorenko, Scott.

Vancouver Canucks: Luongo – Bieksa, Garrison, Tanev, Hamhuis, Weber, Stanton – Santorelli, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Kesler, Higgins – Kassian, Schroeder, Booth – Weise, Richardson, Sestito..
Češi a Slováci na ledě

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Buffalo Sabres

Domácím Buffalu zatím vstup do nového ročníku příliš nevychází, z osmi duelů dokázali vyhrát pouze jediný a s třemi body na kontě se tak nachází na čtrnácté příčce v tabulce Východní konference NHL, dvě příčky od samého dna. Ofenzivu Sabres zatím táhnou Hodgson a Vanek, kteří nasbírali 6 (1+5), respektive 5 (3+2) kanadských bodů.
Vancouver Canucks

Kosatky zatím v letošní sezóně střídají dobré zápasy s tmě horšími. Po sedmi odehraných duelech mají na svém kontě zatím čtyři výhry a tři prohry, v tabulce západní konference NHL jim tak s osmi body náleží osmá příčka. Poslední zápasy však nemluví v prospěch Vancouveru, Kosatky prohrály dva z posledních tří duelů. Přesto v posledním zápase dokázali přetlačit Flyers poměrem 3:2 a odstartovali tak úspěšně svoji sedmizápasovou venkovní šňůru. Ta pokračuje již dnes na ledě Buffala.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím Buffalem Sabres a hosty z Vancouver Canucks. Úvodní buly je na plánu chvilku po 01:00 v noci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.