Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání, ve kterém už o nic nešlo, jelikož domácí těsně před zápasem přišli o naděje zahrát si play-off, protože Vladivostok zvítězil 4:1 nad Chabarovskem. V tomto utkání musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté a dokázali tak zvítězil 3:2 po samostaných nájezdech.

STATISTIKY UTKÁNÍ
Střely na branku: 27:25
Vyloučení: 3:5
Vyhrané buly: 32:29

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek úterního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým AK Bars Kazaň.
Autorem rozhodujícího samostaného nájezdu je ALEXANDR BURMISTROV.
Burmistrov se štěstím překonává Garnetta a jeho tým tak vítězí – 0:1.
Glinkin nedokázal překonat backhandovým pokusem Barulina – 0:0.
Jakub Petružálek trefil pouze tyč Garnetta – 0:0.
Domácí kapitán Kuznětsov netrefil ani branku Barulina – 0:0.
Janne Pesonen také nebyl úspěšný – 0:0.
Za domácí Petri Kontiola nedokázal Barulina překonat – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
V pětiminutovém prodloužení se nerozhodlo a tak následují samostatné nájezdy. Nejdříve se však opraví ledová plocha a poté se bude moci začít.

64:49
Prodloužení se již pouze dohrává a uvidíme tedy samostatné nájezdy.
64:13
Glinkinova střela byla zblokovaná vysoko nad.
63:52
Petrov se výborně probruslil z pravé strany až před Garnetta, domácí gólman jeho pokus vyrazil betonem.
63:23
Chistov nepřekonal dnes velmi dobře chytajícího Barulina.
62:52
Kontiola se dostával do dobré šance, v poslední chvíli byl ale obrán o puk hostující obranou.
62:06
Katičev zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě a hra se tak přerušuje. Nevypadá to však na nic vážného.
61:32
Pesonen se pokoušel o střelu, ta však byla zblokovaná a neprošla ani ke Garnettovi.
61:03
U puku jsou nyní hosté, kteří se usadili v útočném pásmu.
60:15
Ofsajd domácích.
60:01
Ve třetí třetině jsme nesledovali příliš pohledný hokej a chybělo to nejdůležitější a to branky. Takže stav zůstal nezměněný 2:2 a následovat bude tedy pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

STATISTIKY TŘETÍ TŘETINY
Střely na branku: 8:9
Vyloučení: 2:2
Vyhrané buly: 9:5
60:00
59:40
Ta se pouze dohrává a uvidíme prodloužení.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:52
Burmistrov tečoval před brankou, Garnett na poslední chvíli zasáhl.
58:11
Mokin mohl rozhodnout, ale z pravé strany nepřekonal Barulina!
57:32
Kuznětsov netrefil branku Barulina.
56:53
55:36
... a znovu.
55:12
Domácí však vyhazují puk až k Barulinovi.
55:44
Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilová hra.
55:26
Osipovu ránu kryje Garnett.
54:53
Domácí přesilová hra končí. Na trestnou lavici si jde sednout Jan Bulis (CLJ).
54:32
Barulin se položil v brankovišti a kryl několik pokusů domácích!
54:15
Bulis promáchnul přihrávku od Christova.
54:01
Domácí se usadili v útočném pásmu.
53:44
Janne Pesonen (KZN) si jde sednout za katr na dvě minuty za držení protihráče.
53:13
Puk skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:30
U puku jsou domácí hokejisté a snaží se v jejich posledním utkání této sezóny vyhrát.
51:30
51:28
Garnett byl znovu pozorný, tentokrát proti dorážce Obuchova.
51:11
Domácí vyhazují puk až za branku Barulina.
50:49
Další zákrok Garnetta, tentokrát proti střele Pesonena.
50:22
Garnett předvedl fantastický zákrok proti střele Stapletona!
49:50
Jan Bulis ujížděl sám na Barulina, toho však střelou mezi betony nedokázal překonat!
49:30
Igor Valejev (CLJ) je vyloučený na dvě minuty za hákování.
48:39
Petružálek z levé strany ujížděl sám na Garnetta, ale dostal se do moc velkého úhlu a domácí gólman pokus českého forvarda kryje!
48:04
47:45
Barulin kryje střelu Kosticyna.
47:26
Domácím se vůbec nedaří udržet se v útočném pásmu a Kazaň se znovu osvobozuje.
46:35
Ten měl s rozehrávkou menší problém a málem namazal Pesonenovi!
46:26
Hosté vyhazují puk až za Garnetta.
46:04
Kornějev (KZN) natlačil svého soupeře do branky a je za to vyloučen.
45:39
Obě mužstva jsou si vědoma, že v tomto zápase již o nic nejde a podle toho vypadá také hra. Ta se nám přelévá ze strany na stranu a sledujeme hodně nepřesností.
44:22
Burmistrov zkoušel technickou střelou zaskočit Garnetta, to se mu však nepovedlo.
43:26
Zakázané uvolnění domácích.
42:40
Tkačjov si výborně vybruslil až před Garnetta a domácí gólman s velkým štěstím vyrazil puk na tyč!
42:16
Nyní je hosté o puk připravili a řítí se do útoku.
41:49
Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím však bez vážnější šance.
41:11
Zakázané uvolnění Kazaně.
40:49
To stejné platí i na druhé straně o Petružálkovi.
40:23
Bulis vypálil z pravé strany vedle Barulinovy branky.
40:01
Druhá perioda byla vyrovnanější a hlavně atraktivnější, protože jsme mohli vidět tři branky. Dvě na domácí straně a jednu na straně hostů. Skóre se tak srovnalo na 2:2.

39:39
Zacharčuk vypálil od modré těsně vedle Garnettovy branky.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:30
38:15
Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.
37:49
Až nyní vystřelil Petružálek, ale pouze do připraveného Garnetta.
37:23
Kontiola výborně pošetřil čas a odchází střídat.
37:01
Hosté se ale vůbec nemohou usadit v útočném pásmu.
36:30
První vyloučení i na straně domácích. Vyloučeným hráčem je český forvard Jan Bulis (CLJ).
36:12
Petružálek pěkně kombinoval s Petrovem a druhý jmenovaný se odhodlal ke střele, Garnett kryje puk na své hrudi.
35:30
U puku jsou hostující hokejistě a snaží se něco vymyslet.
34:59
A další střela Glinkina, tentokrát ji však zblokoval hostující obránce.
34:40
Glinkin obdržel pěkný puk na levé straně, Barulinův beton byl však na správném místě.
34:21
Zakázané uvolnění hostů.
33:42
Kosticyn prověřil Barulinovu pozornost.
33:28
Hra se nyní odehrává spíše ve středním pásmu.
KOMERČNÍ PŘESTÁVKA
32:38
Obuchov vyslal skrytou střelu za obráncem, Garnett si tuto střelu však pohlídal.
32:03
Kazaň vstřelila branku!
Jak kdybych to zakřikl! JANNE PESONEN tečoval před brankou nahození Medvěděva, které propadlo až za Garnettova záda – 2:2. Asistence: Jevgenij Medvěděv.
31:40
Hosté se snaží srovnat stav utkání, Garnett je však stále proti.
30:23
Varnakov se pěkně obtočil kolem Garnettovy branky, domácího gólmana však nedokázal překonat.
29:38
Na druhé straně ujížděli dva na jednoho Petružálek a Petrov, tito dva si ale špatně přihráli a nedokázali ani ohrozit Garnetta.
28:22
28:08
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Až nyní to na sebe musel vzít kapitán JEVGENIJ KUZNĚTSOV, když z pravé strany překvapil tvrdou střelou Barulina a trochu se štěstím ho překonal – 2:1. Asistence: Petri Kontiola.
27:29
Bulis přestřelil branku Barulina.
27:13
Domácí si zatím velmi nepřesně přihrávají a nedostávají se téměř k žádné střele.
26:49
Kazaň ale vyhazuje puk až ke Garnettovi.
26:22
Obrovská šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru pěti proti třem! Na trestnou lavici míří Těreščenko (KZN).
26:07
Varnakov (KZN) si odsedí dvouminutový trest za hákování.
26:07
Další zákrok Barulina, tentokrát proti ráně Panova.
25:39
Pěkná střela Varnakova skončila na hrudi Garnetta.
24:13
Domácí jsou po vstřelné branke při chuti a snaží se dostat do další šance.
22:57
Už to vypadalo, že domácí nevystřelí, ale nakonec Glinkin našel před brankou volného ALEXEJE ZAVARUCHKINA, který překonává Barulina – 1:1. Asistence: Anton Glinkin.
22:09
Burmistrov před brankou tečoval nahození Pesonena, Garnett kryje.
21:02
Kuznětsov si výborně vybruslil před Barulina a mohl zakončovat do prázdné branky, ale nedokázal ji trefit!
20:23
Bulis nepříjemnou střelou ohrozil Bulise
20:05
Hned z úvodu druhé periody je tu zakázané uvolnění hostů.
20:01
V první periodě byli jednoznačně lepší hostující hokejisté, kteří zaslouženě vedou 1:0 díky přesnému zásahu Pesonena.

19:30
Domácí se usadili v útočném pásmu, tam ale nedokázali nic vymyslet a u puku jsou znovu hosté.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58
18:36
To stejné platí i o Petružálkovi, který z pravého kruhu vypálil na Garnetta.
18:12
Kuznětsov na druhé straně zaměstnal Barulina.
17:35
Tkačjov v další obrovské šanci, ale Garnett se znovu nenechal překonat od tohoto hostujícího forvarda!
17:04
16:23
Hosté se vysvobozují vyhozením až za branku Garnetta.
15:52
A další zákrok Barulina, tentokrát proti střele Kontioly.
15:32
Rjabykin pěknou střelou Barulina nepřekonal.
15:04
Alexandr Burmistrov (KZN) je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání.
14:23
Nejdříve vypálil Katičev a poté Kosticyn. S oběma pokusy si však Barulin poradil.
13:52
Garnett předvedl další důležitý zákrok proti střele Bodrova!
13:11
... a další zakázané uvolnění hostů, sledujeme opravdu nepřesnou pasáž hry.
13:01
... o pár sekund později se opakuje ten stejný přestupek proti pravidlům.
12:53
12:35
Nyní sledujeme takovou klidnější pasáž, oba celky se nemohou dostat do útočného pásma a hra se přelévá ze strany na stranu.
11:38
Tim Stapleton obdržel pěknou přihrávku v pravém kruhu, jeho střela letěla však až do ochranné sítě.
10:29
Barulin pro jistotu kryje nahození domácího obránce Bondrareva.
10:01
Hosté jsou zatím o dost aktivnější a zaslouženě vedou. Jsou to právě oni, kdo je nyní u puku.
09:37
... a další.
09:20
Nyní naopak zakázané uvolnění Čeljabinsku.
08:53
Hra se po delší době přestěhuje před Barulina, píská se totiž zakázané uvolnění hostů.
08:19
Tkačjov byl sám před Garnettem, ten nyní drží svůj tým!
07:49
Petrov byl v dobré pozici, jeho střela byla však na poslední chvíli zblokovaná.
07:23
Nepříjemná střela Obuchova, kterou Garnett vyrazil pouze do ochranné sítě.
06:52
Ihned po vhazování vypálil Pesonen, Garnett byl ale tentokrát pozorný.
06:25
Hosté se tlačili znovu do útoku a před brankou Garnetta byl obrovský rozruch! Kanadský gólman však obstál, ale ztratil při této mele helmu a hra se musí přerušit.
05:12
Z ničeho nic udeřili hosté! JANNE PESONEN si výborně najel z levé strany na přihrávku Burmistrova a pěknou střelou překonal Garnetta – 0:1. Asistence: Alexandr Burmistrov
04:50
Tentokrát zakázané uvolnění domácích, které zavinil nepřesnou přihrávkou Kondratěv.
04:10
03:40
Kornějev prověřil kanadského gólmana Garnetta, ten měl ale připravenou svou lapačku.
03:02
Hosté se tlačili do útočné třetiny, tam je ale domácí obrana připravila o puk.
02:13
Andrej Popov prověřil Barulina slabou střelou z levého kruhu.
01:20
Kazaň drží puk a snaží se něco vymyslet.
00:42
Kuznětsov obdržel výborný puk mezi kruhy, ale Barulina nedokázal překonat!
00:13
Puk ale získali domácí a hned z toho byl ofsajd.
00:10
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté.
00:01
Halou zní ruská hymna.
Hosté nastupují v bílých dresech a domácí v dresech černých.
Hokejisté obou celků již nastupují na led.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Bondarev, Katičev, Borodkin, Rjabykin, Kondratěv, Klimontov, Chlystov, White – Kuznětsov, Bulis, Chistov – Mokin, Kosticyn, Kontiola – Zavaruchkin, Popov, Glinkin – Valejev, Panov, Abdulin
Trenér: Valerij Belousov (RUS)

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Osipov, Zacharčuk, Jarullin – Těreščenko, Petružálek, Petrov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Svitov, Varnakov, Milovzorov – Bodrov, Obuchov, Tkačjov
Trenér: Valerij Belov (RUS)

Rozhodčí: Bulanov, Anisimov – Lazarev, Palej.
Československá stopa v utkání

V dresu Čeljabinsku:
obrázek Jan Bulis (Ú) – 19 bodů (11+8), 48 zápasů

V dresu Kazaně:
obrázek Jakub Petružálek (Ú) – 23 bodů (14+9), 50 zápasů (z toho 12 v dresu Kazaně)
obrázek Tomáš Vincour (Ú) – 11 bodů (6+5), 39 zápasů – NENASTOUPÍ
AK Bars Kazaň
Hosté jsou na tom v tabulce o poznání lépe, v současné době je nalezneme na 2. příčce Východní konference. Kazaň do tohoto utkání půjde s čistou hlavou, jelikož již o své druhé mésto nemohou přijít a naopak nemohou ani nikoho předehnat, takže se dá očekávat, že si v tomto zápase budou chtít odpočinout před nadcházejícím play-off. Během sezóny se jim doposud z 53 zápasů podařilo 33 vyhrát, z toho 7 v prodloužení a naopak 20 prohrát, z toho 6 v prodloužení. Podařilo se jim vstřelit 136 branek a naopak jich 106 obdržet. Na své konto si připsali celkem 98 bodů.

Poslední čtyři utkání Kazaně:
02. 03. 2014 – Magnitogorsk – Kazaň 1:0
28. 02. 2014 – Ufa – Kazaň 1:0
26. 02. 2014 – Kazaň – Nižněkamsk 7:3
26. 01. 2014 – Kazaň – Dinamo Riga 2:3 po s. n.

Nejproduktivnější hráči Kazaně:
obrázek Alexandr Burmistrov (Ú) – 36 bodů (10+26), 53 zápasů
obrázek Tim Stapleton (Ú) – 33 bodů (16+17), 52 zápasů
obrázek Shaun Heshka (O) – 30 bodů (8+22), 52 zápasů
Traktor Čeljabinsk
Domácí nalezneme v tabulce Východní konference na 9. místě, tedy jedno místo za postupovým osmým. Čeljabinsk však nemusí zoufat, až dnes se rozhodne, zda je uvidíme ve vyřazovacích bojích, protože na osmý Vladivostok ztrácejí jeden jediný bod a dnes tedy musít zaručeně bodovat a také spoléhat na neúspěch Vladivostoku. Jak značí postavení v tabulce, tak Čeljabinsk patřil v základní části k těm průměrným celkům a z 53 zápasů se jim podařilo 25 zápasů, z toho 7 v prodloužení vyhrát a 28 zápasů, z toho 6 v prodloužení prohrát. Bilanci vstřelených a obdržených branek mají 124:145 s celkovým počtem 74 bodů.

Poslední čtyři utkání Čeljabinsku:
02. 03. 2014 – Čeljabinsk – Novgorod 0:1
28. 02. 2014 – Čeljabinsk – Čechov 3:2
26. 02. 2014 – Čeljabinsk – Dynamo Moskva 3:5
29. 01. 2014 – Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 po s. n.

Nejproduktivnější hráči Čeljabinsku:
obrázek Petri Kontiola (Ú) – 36 bodů (15+21), 52 zápasů
obrázek Andrej Kosticyn (Ú) – 31 bodů (13+18), 53 zápasů
obrázek Anton Glinkin (Ú) – 30 bodů (10+20), 53 zápasů
Vzájemné zápasy
Z jediného vzájemného utkání této sezóny, které se odehrálo 10. 9. 2013, vzešli jako vítězové hokejisté Kazaně, kteří zvítězili na svém ledě 3:2 v prodloužení.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké úterní odpoledne přeji u sledování posledního kola základní části KHL, ve kterém dojde k souboji ruských týmů Traktor Čeljabinsk a AK Bars Kazaň. Favoritem jsou hostující hokejisté, kteří jsou na tom s postavením v tabulce o něco lépe. Utkání začíná ve 14:00 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.