To je ode mě pro dnešek všechno, u dalšího přenosu pro Onlajny.com se budu těšit na shledanou!
Tak hosté díky skvělé třetí třetině otočili skóre. V rychlém sledu skórovali postupně Květoň, Nosek, a Polanský a Oceláři tak vyhráli 4:3. Černá série Pirátů tak dosáhla na tu Vsetínskou, čítá už 17 zápasů bez výhry.
60:00
59:59
Hruška pálil mimo.
59:56
Hruškovu ránu chytil Hamerlík. Ještě jedna šance pro domácí.
59:51
Strakova střela po rychlém přechodu do pásma byla sražena do ochranné sítě.
59:45
Oddechový čas pro domácí.
59:45
Bartečko udělal kličku na modré a je pískán ofsajd.
59:21
Piráti hrají v šesti!
59:08
Další vyhození hostů.
58:54
Piráti selhali při přechodu přes modrou.
56:39
Lojkovu ránu vyrazil Hamerlík před sebe.
56:07
Pětiminutový trest odpyká Radim Matuš.
56:07
Po dlouhé poradě s oběma kapitány Marek Trončinský (TRI) vyloučen na pět minut plus do konce utkání za napadení.
56:07
Jass dostal tvrdý hit od Trončinského, následuje zakázané uvolnění Ocelářů. Diváci jsou hodně slyšet, dožadují se trestu.
55:38
Piráti se snaží oklepat, Šagáta vychytal Hamerlík.
55:04
Třinec právě vstřelil branku!
Během pěti minut je otočeno z 3:1 na 3:4. Skvělou práci teď odvedla první formace a konkrétně JIŘÍ POLANSKÝ, který v rohu vymíchal Bartečka, nabruslil si před Kostúra a bleskově zasunul puk kolem jeho betonu. Asistence: Martin Adamský, Martin Růžička.
54:32
Zakázané uvolnění Pirátů.
54:27
Růžička v pádu stihl vystřelit, Kostúr si připsal jednoduchý zákrok betonem.
53:56
Teď se to ale Ocelářům úplně nedopadlo. Zakázané uvolnění.
53:39
Hosté jsou při chuti, Piráti stačí jen vyhazovat kotouče.
51:57
Je srovnáno! Jan Peterek hned po buly uvolnil skvěle najetého DAVIDA NOSKA, který se před odkrytou bránou nemýlil a dramatizuje utkání. Asistence: Jan Peterek.
51:52
Angel Krstev (CHM) – 10 minut za nesportovní chování.
51:52
Vojtěch Polák si po přechodu přes modrou stáhl kotouč a poslal ho na brankáře domácích, který puk chytil a nepustil.
50:39
Ve velkém stylu snižují hosté na 2:3. Vojtěch Polák přihrál na křídlo DAVIDU KVĚTOŇOVI, který dlouhým obloukem objel obranu, položil si Kostúra v brankovišti a vystřelil pod víko. Nádherný hokejový moment a rozdíl ve skóre je opět jednobrankový. Asistence: Vojtěch Polák.
50:26
Sikora se snažil prodrat dopředu, ale ukličkoval se.
49:36
Kostúr kryje další nahození.
49:19
Domácí se v útočném pásmu moc neohřáli, hru hned otočil Adamský a jeho střela byla sražena.
48:47
Skrytou střelu zápěstím Krejčího vychytal a přikryl Kostúr.
48:32
Květoň v další obrovské šanci těsně míjí!
48:15
Kostúr přikryl nahození.
48:09
Hosté se marně snaží usadit v útočném pásmu.
47:13
Vojtěch Polák se dostal za obranu a poslal skvělou zpětnou přihrávku Růžičkovi. Ten ale Kostúra nepropálil.
46:24
Trončinský na modré jen předal puk Hřebejkovi.
45:04
Piráti právě vstřelili branku!
Krejčí v útočném pásmu dvakrát pálil od modré. První střelu vyrazil Kostúr a druhou schytal do kolene Šagát, od kterého se ale puk odrazil k Vojtěchu Kubinčákovi. Ten poslal přihrávku do brejku JOSEFU STRAKOVI, který provedl perfektní bekhendový blafák a zvýšil na 3:1 pro domácí. Asistence: Vojtěch Kubinčák.
44:31
Peterek jen přihrál kotouč Kostúrovu, ten ho raději přikryl.
44:07
Jass vložil hůl do přihrávky Adamského.
43:34
Kostúr lapil nahození a počkal na hvizd.
43:17
Oceláři se svou nepřesností vykázali z pásma, ale jdou si za vyrovnáním.
42:42
Adamský z otočky rozvlnil boční síť.
42:04
Od modré střílel Matuš, gólman domácích vyrazil kotouč do rohu.
41:06
Oceláři dlouho točili domácí na jejich polovině, Trončinského střelu vyrazil Kostúr do rohu.
40:24
Ofsajd Ocelářů.
40:01
Nejvíce vzrušení přinesl až samotný závěr druhé třetiny, kdy puky z dorážek Růžičky a Bombersbacka jen těsně míjely své cíle. Jinak jsme sledovali mírnou převahu hostů, kteří sahali po vyrovnání, ale Piráti stále drží jednobrankový náskok. Mezi hráči to začíná po písknutí pořádně jiskřit, tak se nechme překvapit, jestli třetí třetina přinese i nějaké nehokejové okamžiky. Vracíme se zpět v 19:25.
40:00
39:48
Ve zmatku před Hamerlíkem se od Bombersbacka puk odrazil těsně mimo bránu!
38:55
Adamský s Růžičkou doráželi v brankovišti. Adamského vychytal Kostúr a Růžička mířil nepřesně!
38:44
A pro nepřesnou ránu Krejčího se natáhl Kostúr.
38:21
Střelu Orsavy zblokoval Havel.
38:10
Kostúr přikryl kotouč, napětí mezi hráči stoupá.
37:39
Dopředu se rychle prodíral Růžička, Stehlík se s ním stačil vrátit.
37:15
Ofsajd Ocelářů. Hra je teď velmi rozkouskovaná.
36:56
Icing domácích.
36:35
Střelu Adamského z ostrého úhlu lapil Kostúr.
36:19
Ofsajd domácích.
35:31
Květoňovu Kličku překazil Jass.
35:07
Piráti v nouzi vyhazují na zakázané uvolnění.
34:58
Květoňova střela se skryla za hradbou těl a Kostúr předvedl těžký zákrok.
34:44
Hamerlík schoval nahození Hřebejka.
34:15
Radek Bonk dojel své nahození a Kostúr před ním puk schoval.
33:58
A teď už jsou Piráti v pěti.
33:39
Kostúr s lehkostí vyrazil střelu Trončinského a domácí vyhazují.
32:51
Piráti hned z buly vyhodili.
32:46
Sudí Souček potvrdil, že se nejednalo o gól.
32:46
Rozhodčí si jde ještě překontrolovat záběry, zahrála si i pravá tyč Kostúrovy brány.
32:25
Kostúr měl velké štěstí, že se kotouč po střele Trončinského odrazil od brusle Adamského pouze pod něj.
31:58
v pěti na obou stranách se nehrálo dlouho. Dalším vyloučeným je Jakub Trefný (CHM) – dvě minuty za hákování.
31:48
Hosté jsou kompletní.
31:22
Oceláři s pukem na holích šetří čas.
30:21
Maris Jass netrefil puk při pokusu o střelu a dopředu se pak hnal Martin Růžička. Lotyš se stihl bleskově vrátit a překazit Růžičkovi přihrávku.
29:45
Vojtěch Polák (TRI) je podruhé vyloučen, tentokrát za sekání.
29:28
Na útočný výlet se na druhé straně hnal Radek Havel, jeho střela byla nepřesná.
29:06
Rákos se hnal do brejku, ale Lojek u něj byl včas.
28:09
Josef Straka dvakrát naznačil střelu a Hamerlíka měl položeného, ani tak nedokázal vinou nepřesné střely puk do sítě dostat.
Dnešní utkání sleduje 3390 diváků.
27:42
Přihrávka rukou Třineckých.
27:25
David Hruška se z ledu sbíral pomalu, nakonec se nebude vylučovat.
27:03
Lojek s Růžičkou se za pukem hnali marně, píská se zakázané uvolnění Ocelářům.
26:35
Hostující střídačka se dotkla puku a hra je po delší době přerušena.
26:14
Piráti Střídali, Havel raději neriskoval hru v šesti a jen nahodil.
25:46
Střela Krsteva skončila na výstroji jeho clonícího spoluhráče.
25:05
Růžičkova střela příklepem skončila na chráničích Kostůra, další střelu domácí brankář vyrazil do ochranné sítě a Piráti přežili krátké oslabení.
24:21
Maris Jass počkal s přihrávkou na Šagáta, ten následně střílí a Hamerlík vyráží.
23:56
Podobný scénář, tentokrát ale brankář Pirátů puk schoval ve výstroji.
23:50
Kostúr vyrazil střelu Květoně.
23:36
Havel velice rychle obrátil hru a hnal se do protiútoku. S jeho střelou měl gólman hostů problémy, ale nadvakrát ji zkrotil.
23:04
Jozef Balej (CHM) naprosto zbytečně srazil na led hostujícího útočníka a síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za nedovolené bránění.
22:58
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
22:51
Jakub Trefný střílel od modré, Hamerlík si mezeru mezi betony pohlídal.
22:22
Daniel Krejčí (TRI) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
22:15
Stehlíkova střela od modré letěla těsně mimo.
22:10
Hamerlík chytil a nepustil nahození.
21:49
Hřebejk přihrál zpoza brány Sikorovi, který puk za záda Hamerlíka nepropasíroval.
20:59
Piráti se uvolňují jen zakázaně.
20:42
První střelu druhé třetiny obstaral Adamský, kotouč se odrazil od plexiskla a Kostúr ho okamžitě přikryl.
20:01
Do první třetiny vstoupili skvěle domácí Piráti, když ve třetí minutě využil přesilovou hru Martin Šagát. O dvě minuty později ho napodobil Vojtěch Kubinčák a Piráti vedli rychle 2:0, pak ale hosté získali převahu, kterou zužitkovali až v 17. minutě. Přesilovou hru využil Vojtěch Polák, který doklepl puk za záda Kostúra po perfektní kombinaci Orsavy s Bonkem. Po první třetině je tak stav 2:1 pro domácí, druhé dějství začne zhruba v 18:26.
20:00
19:22
O další vyhození se postaral David Hruška, který vzápětí spěchal do samostatného úniku. šanci mu ale zhatil zákrok Hamerlíka.
18:52
Piráti teď využili střídaní hostů a šetří čas ve vlastním pásmu.
18:33
Zíbova rána od modré proletěla těsně vedle Kostúrovy levé tyče.
17:54
Oceláři mají šanci na srovnání stavu. Karel Hromas (CHM) v mezikruží fauloval Martina Růžičku a odsedí si dvě minuty za sekání.
16:49
Oceláři využívají přesilovku velice snadno. Souhru Bonka s Orsavou po mantinelu vyšperkoval druhý jmenovaný skvělou přihrávkou do brankoviště, kde číhal volný VOJTĚCH POLÁK a pro něj nebyl problém poslat puk Kostúrovi mezi betony. Asistence: Jakub Orsava, Radek Bonk.
16:17
Na trestné lavici sedí Angel Krstev (CHM) – dvě minuty za nedovolené bránění.
15:41
Krstevova rána od modré udělala v brankovišto hostů velký nepořádek, jenže Martin Šagát nedokázal ve zmatku přesně dorazit.
15:33
Nepřesná rozehrávka hostů a zakázané uvolnění.
14:53
Rákos nahodil na Kostúra a osprchoval ho poctivou dávkou sněhu, domácí obránci ho hned zpacifikovali. Vylučovat se nebude.
14:46
Čároví byli na modré pozorní a Pirátům pískají ofsajd.
14:07
Kaše poslal puk na Hamerlíka od modré, brankář hostů ho vyrazil do rohu.
13:11
Adamský byl u vyhozeného puku nejdříve, jeho střela od mantinelu byla velmi nepřesná.
12:53
Šagát z bezprostřední blízkosti trefil Hamerlíka do masky, hostující obrana raději vyhodila na zakázané uvolnění.
12:35
A slovenský gólman opět schoval puk.
12:17
Květoň dorážel u tyče, Kostúr všechny mezery ucpal.
11:56
Kostúr schoval v rukavici nahození Trončinského z poloviny hřiště a puk podržel.
11:26
Puk se od Krsteva odrazil mimo ledovou plochu.
11:03
Piráti jen odrážení útočné snahy Ocelářů.
10:44
10:17
Kaše se tlačil dopředu, Nosek ho ale přetlačil a chomutovský mladík se svalil do brankoviště, načež jsou Piráti vykázáni z útočného pásma.
09:59
V postavení mimo hru tentokrát přihrávku přijímal Orsava.
09:19
Ani dorážka Adamského na Kostúra nevyzrála, domácí jsou v pěti.
08:55
Střela Trončinského proletěla kolem brány.
07:55
Sikora se vydal dopředu, proti střele i dorážce zasáhl Hamerlík.
07:41
Kotouč se odrazil na střídačku domácích.
07:36
Kostúr chytá další střelu. Třinec bude za jednu sekundu v pěti.
07:30
Kostúr chytil dlouhé nahození Krejčího a hra je přerušena.
07:14
Rozhodčí pískají Pirátům ofsajd. Domácí protestují, ale bez výsledku.
07:08
Síly na ledě se srovnají. Lotyšský obránce Maris Jass (CHM) se uvedl sekáním a odsedí si dvouminutový trest.
06:40
Nepovedený přechod přes modrou čáru končí zakázaným uvolněním Pirátů.
06:09
Hosté vyhazují.
05:37
Další vyloučení z řad hostů. Bombersback si dobrým pohybem vynutil faul Jiřího Polanského (TRI), který si odsedí dvě minuty za hákování.
04:35
Domácí zažívají nejlepší start do utkání v celé sezoně. Josef Straka zavezl puk za bránu, chvíli s ním míchal a pak z otočky poslal kotouč mezi kruhy VOJTĚCHU KUBINČÁKOVI, který v pánu propálil Hamerlíka a Piráti vedou 2:0. Asistence: Josef Straka.
04:04
Jakub Orsava trefil po přihrávce Bonka pravou tyč a před Polákem zívala prázdná brána, nicméně jeho dorážka byla nepřesná.
03:32
Adamský přebral puk v ofsajdovém postavení.
02:02
Domácí přešli hladce přes modrou čáru a Vojtěch Kubinčák předal puk volnému MARTINU ŠAGÁTOVI, který měl mezi kruhy dost času na srovnání puku a zakončení do pravého horního rohu Hamerlíkovy brány. Asistence: Vojtěch Kubinčák.
01:37
Straka byl v dobré šanci, ale mířil nepřesně. Oceláři se osvobozují.
01:16
Vojtěch Polák (TRI) – dvě minuty za držení protihráče.
01:08
Květoň protáhl svou kličku až za bránu a jeho následná přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.
00:14
Oceláři hned vpadli do útoku a Martin Růžička se snažil nekrytý zakončovat před Kostúrem. Chomutovský gólman mu ale puk vypíchl.
00:01
A na ledě SD ARÉNY jsou už i domácí, za pár okamžiků odstartujeme zápas 44. kola.
Před nevalně zaplněné tribuny už vjeli borci z hostujícího Třince.
Piráti dnes budou bojovat o přerušení černé série. Jsou jedinou prohru od vyrovnání ostudného rekordu Vsetína ze sezóny 2006/2007, kdy prohráli 17krát v řadě.
Připomeňme, že poprvé proti svému bývalému klubu se dnes postaví urostlý bek Martin Lojek, který dříve působil v kádru nejvýchodnějšího celku Tipsport extraligy. Dnes ovšem oblékne dres s pirátem na hrudi.
Všem fanouškům hokeje přeji příjemné odpoledne s chomutovské SD ARÉNY. Zde už hráči Třince i domácího Chomutova nervózně čekají, až budou vpuštěni na led.

Piráti Chomutov: Kostúr – Havel, Krstev, Lojek, Jass, Trefný, Stehlík, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko, Bombersback – Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Hromas

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Zíb, Lukáš – Adamský, Polanský, Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Hrňa, Matuš

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Skopal.
Příjemný pátek z Chomutova! Na úpatí Krušných hor se chystají hokejoví nadšenci na propuknutí 44. kola Tipsport extraligy, které zahrnuje také souboj Chomutova s Třincem. Oba týmy mají velkou motivaci k vítězství, oba ale z podstatně odlišných důvodů.

Třinečtí Oceláři potřebují každý bod. Zatím jsou totiž pátí a na sedmý Zlín, který by se taky rád vtěsnal do první šestky, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále, mají náskok pouhých tří bodů. Na čtvrté Vítkovice pak ztrácejí jen jediný bod. Aktuální forma nicméně nasvědčuje, že by se Třinec do první šestky mohl vejít. Ocelářům se daří na jejich vlastním ledě – doma naposledy prohráli na začátku prosince – a venku předvádějí mírně nadprůměrné výkony. V posledním zápase hostili Plzeň a excelovali ve druhé třetině, kdy jí nasázeli čtyři branky. Celé utkání nakonec vyhráli 5:1.

Piráti Chomutov prožívají možná nejčernější sérii klubové historie. Nevyhráli už šestnáctkrát v řadě a docházejí jim nápady, jak na jakéhokoliv soupeře vyzrát. Vše už vypadalo růžově v posledním zápase na ledě Litvínova, ale tam Krušnohorci ztratili v posledních minutách vedení a nakonec se museli opět sklonit po nájezdech. Oživit atmosféru se má pokusit nová zahraniční akvizice Pirátů, lotyšský reprezentační obránce Maris Jass. Bratranec známějšího Koby se k nim připojil ve středu. Obrana Pirátů má i kvůli marodce značné trhliny, které se bude posila snažit zaplnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.