Jakub Kindl (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 22:56
Jan Hejda (COL) 0+0, 7 střel, čas na ledě 22:01
Tři hvězdy utkání:
1. Johan Franzen (DET) 2+0
2. Pavel Dacjuk (DET) 2+0
3. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
Colorado dnes přichází o vítěznou sérii, když nestačilo na Detroit, který dnes předvedl velmi dobrý a zodpovědný výkon a po zásluze dnes vítězí 2:4. Coloradu se dnes dařilo převážně jen ve druhé třetiny, kdy ovládlo ledovou plochu. Ve zbytku zápasu byli lepší hosté a tak je jejich vítězství zasloužené. Po tomto utkání se oba celky usadí na druhých pozicích ve svých konferencích.
60:00
59:52
Colorado se nedokáže dostat do zakončení. Detroit dnes zvítězí.
59:39
Oddechový čas pro domácí.
59:39
Colorado bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen ještě na 2 minuty DeKeyser.
59:36
Detroit ale velmi dobře brání a pomáhá svému brankáři.
59:36
59:16
Colorado je stále v útočném pásmu a má velký tlak.
58:56
Od modré čáry nyní vystřelil Hejda, ale ani jeho pokus nenašel cestu do branky.
58:30
Parenteau vyslal tvrdou střelu, ale tu Gustavsson vyráží.
58:00
Colorado hraje v šesti! Varlamov je na střídačce.
57:33
Colorado se marně snaží dostat do útočného pásma.
56:53
Hosté kombinují v útočném pásmu a hlídají si závěr zápasu.
56:01
Na druhé straně se střelou přes obránce nedokázal prosadit Franzen, když jeho pokus skončil nad brankou.
55:22
Z protiútoku se pokoušel prosadit Mitchell, ale jeho pokus dokázal Gustavsson vyrazit.
54:26
Rudá křídla svojí aktivitou přehrávají svého soupeře. Colorado se pouze brání.
53:35
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se dostává podruhé v zápase do dvoubrankového vedení. Dacjuk na modré čáře vybojoval kotouč pro Alfredssona, který si sjel k brance a počkal právě na PAVLA DACJUKA, kterému vrátil mezi kruhy kotouč a ruský útočník nadvakrát překonal Varlamova. Detroit má nakročeno k vítězství. Asistence: Daniel Alfredsson.
52:50
Od modré čáry se pokoušel prosadit Ericsson, ale jeho pokus zastavila domácí obrana.
52:25
Detroit hraje velmi aktivně a Colorado má problémy se prosadit.
51:30
Na modré čáře se dostal k puku Kindl, který pohotově vystřelil. Branku však jeho pokus trefil nedokázal.
50:53
Weiss se obtočil okolo branky a vystřelil. Varlamov jeho pokus vyráží.
50:34
Útok Detroitu je zastaven kvůli postavení mimo hru.
49:46
Do zakončení se dostal Parenteau, ale i jeho pokus dokázal Gustavsson vyrazit. Colorado má silný tlak.
49:33
Od modré čáry vystřelil tvrdě Sarich, ale jeho pokus dokázal Gustavsson vyrazit.
49:10
Ve velké šanci se ocitl Landeskog, ale jeho střela z mezikruží skončila ve výstroji Gustavssona.
48:42
Využít se toho snažil Downie, jehož střela byla sražena mimo branku.
48:30
Skvělá práce Duchena dostala Colorado do útočného pásma.
47:55
Detroit je po vstřelené brance velmi aktivní a přehrává svého soupeře.
47:10
Detroit se v přesilové hře opět vrací do vedení. Abdelkader našel z levého kruhu před brankou JOHANA FRANZENA a ten pohotovou střelou pod břevno dává svoji druhou branku v tomto utkání. Asistence: Justin Abdelkader, Daniel Alfredsson.
46:12
Od modré čáry tvrdě vystřelil Kindl, ale jeho pokus vyrazil Varlamov nad branku.
46:00
Detroit se usadil v útočném pásmu.
45:34
Detroit si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Tanguay.
44:38
Do zakončení se dostal opět MacKinnon, ale i jeho další pokus skončil v náruči Gustavssona.
43:00
Z levého kruhu vystřelil Alfredssona a jeho pokus skončil v pohotové lapačce Varlamova.
42:35
Na druhé straně nebezpečně střílel MacKinnon, jehož pokus dal Gustavssonovi pořádně zabrat.
42:22
Střelu Clearyho Varlamov vyrazil pouze před sebe a měl velké štěstí, že se nikdo z hostí nedostal k dorážce.
41:20
Před brankou se dostal po přihrávce Bertuzzi k puku Weisse, který však nedokázal zakončit.
40:30
Po Dacjukově přihrávce se dostal ke střele Ericsson. Jeho pokus skončil na připraveném Varlamovovi.
40:01
Colorado ve druhé třetině dokázalo využít dvě přesilové hry a vyrovnalo na 2:2. O branky domácích se postarali Johnson s Landeskogem. O osudu zápasu se tedy rozhodne v poslední třetině. Ta začne přibližně v 5:00.
40:00
39:40
Z pravého kruhu zkusil štěstí Glendening, ale jeho pokus dokázal Varlamov vyrazit.
39:00
Detroit je na konci této třetiny velmi aktivní.
38:09
Do zakončení se dokázal dostat Andersson, jehož pokus z mezikruží vyrazil Varlamov do rohu.
37:46
37:20
Velký závar před brankou Colorada gólem nekončí, když se ke kotouči dokázali dostat domácí.
36:52
Kindl nahodil od modré čáry kotouč na Varlamova a ten jeho střelu ukryl ve své výstroji.
36:15
Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Kotouč je ve středním pásmu.
35:46
Přesilovou hru si zahraje Detroit. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Mitchell.
35:40
Od modré čáry střílel Quincey, ale jeho pokus skončil vedle branky.
34:42
Colorado právě vstřelilo branku!
Colorado v přesilové hře vyrovnává. Hned po vhazování se vydal do útoku GABRIEL LANDESKOG, který svižnou střelou z mezikruží poslal kotouč mezi nohy Gustavssona. Asistence: Paul Stastny.
34:00
Coloradu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
33:08
Do pěstní výměny názorů se pustil Sarich s Millerem. Vítězem tohoto souboje se stal domácí hokejista. Sarich si na trestné lavici 5 minut. Hostující hráč dostává 2+5 za krosček a bitku.
32:27
Z levé strany se pokoušel Gustavssona překvapit Hejda, ale brankář Detroitu byl připraven zasáhnout.
32:07
Abdelkader hledal vzdušnou přihrávkou Frazena, který ze vzduchu poslal kotouč vedle branky.
31:03
Z mezikruží tvrdě střílel Downie a po jeho střele skončil kotouč v ochranné síti.
30:36
Do zakončení se dokázal z pravé strany dostat Zetterberg, ale jeho pokus skončil na vyrážečce Varlamova.
30:00
Duchene dnes zatím nemám při zakončení potřebné štěstí. Tentokrát jeho pokus z levého kruhu dokázal na poslední chvíli vyrazit Gustavsson.
29:23
V útočném pásmu se dostal ke kotouči Tootoo, ale ten se ke střele nakonec nedostal.
29:02
Čtvrtá lajna Detroitu dostává dobrým napadáním svého soupeře pod tlak.
27:53
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
27:12
Na druhé straně se dostal do zakončení Franzen, jehož pokus z levého kruhu dokázal Varlamov vyrazit betonem.
26:33
Duchene měl opět velmi velkou příležitost ale ani nyní nedokázal vstřelit branku, když mu puk v jasné pozici přeskočil hůl.
25:02
Alfredsson našel na pravém kruhu Franzena, který střelou z první nedokázal překonat Varlamova.
24:13
Colorado hraje velmi aktivně a dostává hráče Detroitu pod tlak.
22:36
Colorado v přesilové hře snižuje na rozdíl jediné branky. ERIK JOHNSON se dostal z obranného pásma až do zakončení a tvrdou střelou k levé tyči nedal Gustavssonovi šanci. Asistence: Semjon Varlamov.
22:00
Z levého kruhu vystřelil Parenteau, ale jeho pokus dokázal zastavit Gustavsson.
21:35
Cleary vybojoval v obranném pásmu kotouč a posílá jej za branku Colorada.
20:42
Za hákování je vyloučen Bertuzzi. Přesilová hra pro Colorado.
20:28
Slibnou šanci měl Hejda, jenž z výhodné pozice trefil jen Gustavssona.
20:01
Dnešní utkání začalo ošklivým zákrokem na Kronwalla, který musel po tvrdém hitu u mantinelu opustit led na nosítkách. Detroit ale tento okamžik nabudil, když v následné přesilové hře dostal Detroit do vedení Franzen. Colorado poté mělo šanci vyrovnat, ale jeho dobře sehraná přesilová hra brankou neskončila. Toho využil Detroit. který se dokázal dostat zásluhou Dacjuka do dvoubrankového vedení. Druhá třetina začne přibližně ve 4:05.
20:00
19:56
Duchene se obtočil okolo branky a pokoušel se překonat Gustavssona. Ten si ale připisuje úspěšný zákrok.
18:30
Hraje se převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nyní do šancí nedostává.
17:46
Velká šance Colorada. Do samostatného úniku se dostal Duchene a pokusil se prosadit kličkou do bekhendu. Gustavsson však jeho záměr přečetl a jeho pokus vychytal.
16:49
Detroit hraje velmi dobře a snaží se navýšit své vedení. Coloradu se dnes v útočné fázi nedaří.
16:14
Mezi kruhy se dostal ke kotouč Landeskog, ale jeho pokus mířený mezi betony Gustavssona brankou nekončí.
15:00
Detroit se po ubráněném oslabení dostává do dvoubrankového vedení. Střelu DeKeysera od modré čáry vyrazil Varlamov pouze na hůl PAVLA DACJUKA a ten pohotovou dorážkou poslal kotouč do branky. Asistence: Danny DeKeyser, Daniel Alfredsson.
14:19
14:00
Od modré čáry vystřelil tvrdě Tanguay, ale jeho pokus skončil na výstroji Gustavssona.
13:37
Z pravé strany se ke střele dostal Duchene, ale jeho pokus minul branku.
13:00
Ke kotouči se dokázal dostat Andersson, který posílá kotouč do středního pásma.
12:43
Colorado se pomalu usazuje v útočném pásmu.
12:19
Colorado bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen Weiss.
11:12
Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.
10:40
Na druhé straně se dostal do velké šance Landeskog, ale jeho pokus z mezikruží dokázal Gustavsson vyrazit.
9:21
Abdelkader našel zpoza branky mezi kruhy volného Ericssona, který tvrdou střelou prověřil Varlamova.
8:55
Zetterberg našel na modré čáře rozjetého Dacjuka, který se dokázal dostat ke střele přes obránce. Tu Varlamov vyrazil pouze do levého rohu, kam si pro kotouč dojel Zetterberg, jenž se posléze natlačil před branku. Varlamova však zblízka nepřekonal.
7:46
Do zakončení se dostal Duchene, ale jeho pokus z pravého kruhu dokázal Gustavsson vyrazit nad branku.
7:00
Detroit své oslabení zvládá na výbornou. Puk je za brankou Varlamova.
6:19
Přesilovou hru si zahraje i Colorado. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Bertuzzi.
6:08
Detroit se dostává v přesilové hře do vedení. Zetterberg našel z levé strany na brankovišti JOHANA FRANZENA, který si kotouč rychle zpracoval a poslal jej za záda Varlamova. Asistence: Henrik Zetterberg, Jakub Kindl.
4:42
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Zetterberg, ale jeho střela k brance neprošla.
4:23
Detroit se usadil v útočném pásmu. Velký tlak hostí.
3:45
Detroit si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Wilson.
3:00
Detroit je usazený v útočném pásmu a snaží se dostat do vedení.
2:13
McLeod je tedy vyloučen. Dostává 5 minutový trest za vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání. Ze strany Detroitu je na 2 minuty vyloučen za hrubost Ericsson.
2:13
Kronwall je na nosítkách odvážen z ledové plochy.
2:13
Obránce Detroitu nadále leží nehybně na ledové ploše. Už je u něj spousta lékařů.
2:13
Tak toto není hezký obrázek. McLeod při napadání naskočil u mantinelu na Kronwalla a ten hlavou naletěl rovnou do mantinelu.
1:33
Z levého kruhu nahodil kotouč na branku MacKinnon a donutil Gustavssona k zákroku.
1:15
V útočném pásmu se pokoušel prosadit Abdelkader, jenž byl ale neúspěšný.
0:24
Jejich snaha končí ale postavením mimo hru.
0:12
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Detroit a hned se snaží založit útok.
00:01

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Guenin, Wilson, Sarich, Benoit – Tanguay, Stastny, Landeskog – Downie, Duchene, O'Reilly – Parenteau, MacKinnon, McGinn – Bordeleau, Mitchell, McLeod

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Kindl – Bertuzzi, Dacjuk, Zetterberg – Abdelkader, Weiss, Franzen – Alfredsson, Andersson, Cleary – Tootoo, Glendening, Miller

Rozhodčí: Peel, Skilliter – Grandt, Pancich.
Češi v akci

V dresu Colorada by se měl představit obránce Jan Hejda.

V dresu Detroitu se dnes bude prohánět Jakub Kindl.
Vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání se odehrálo 6.4.2013 v Coloradu, kde Detroit po vyrovnaném zápase vyhrál 2:3 po prodloužení.
Detroit Red Wings

Detroitu se vstup do letošní sezóny podařil. Na svém kontě má po sedmi zápasech deset bodů a momentálně se nachází na třetím místě ve Východní konferenci.

3. Daniel Alfredsson 1+5

Brankář Detroitu Jimmy Howard má úspěšnost zákroků 92,2%.
Colorado Avalanche

Colorado zažívá vstup do sezóny, o jakým se mu ani nesnilo. V prvních šesti utkáních neztratilo ani bod, když všechny zápasy vyhrálo v normální hrací době. Díky tomu se nachází Colorado na druhém místě v Západní konferenci.

3. Nathan Mackinnon 1+6

Brankář Colorada Semjon Varlamov má úspěšnost zákroků 96,5%.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Colorada Avalanche, které v domácí aréně vyzve Detroit Red Wings. Podle sázkových kanceláří jsou šance obou týmů na vítězství vyrovnané.

Úvodní vhazování je naplánováno na 3:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.