30 sekund do konce třetí třetiny a hosté se drží ve středním pásmu.
Hráči Tampy Bay se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
58:17
Jamie Benn se zjevil sám před Bishopem, ale zblízka nedal.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté mají stále náskok dvou gólů.
57:26
Puk se dostal ke Gudasovi, který z první pálí a Lehtonen je nucen přerušit hru.
57:16
St.Louis vyhazuje a šetří sekundy.
57:14
57:00
Whitney nezpracoval přihrávku a ztratil tak útočné pásmo.
56:37
Hosté se osvobozují.
56:00
Dallas už se usadil v útočném pásmu a kombinuje.
55:31
Bishop přerušuje hru.
55:14
Hostující Hedman je vyloučen za nedovolené bránění. Přichází jedna z posledních šancí pro domácí Stars
54:20
St.Louis nedokázal najít najíždějícího Johnsona, který by jel sám na Lehtonena.
53:15
Horcoff našel zcela volného Whitneyho, který z první přestřelil bránu.
52:47
Hráči Lightning operují v útočném pásmu, avšak jejich snaha vyšla naprázdno.
51:39
51:25
Jamie Benn obešel dva bránící hráče, ale na Johnsona si nepřišel a skončil po tvrdém hitu na ledě.
50:52
Gončar nabízel Horcoffovi puk na teč, ale ten minul.
50:27
Do přihrávky Jamieho Benna zasáhl Bishop a přerušuje hru.
50:00
Dallas zakombinoval, ale střela z velkého úhlu se neujala.
49:39
Lavička Tampy Bay je vyloučena za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Eric Brewer.
49:01
Malone dostal nabito od Paláta, ale jeho rána pouze vyprášila lapačku Lehtonena.
48:25
Hráči Stars jsou jako opaření. Takový průběh teda nečekal nikdo.
47:12
Tampa právě vstřelila branku!
Hosté odskakují opět na rozdíl dvou gólů. Takto vypadá gól z ničeho. Po buly ve středním pásmu si SAMI SALO nabruslil za modrou čáru, napřáhl až ke stropu arény a tvrdou střelou propálil Lehtonena nad vyrážečku. Asistence: Victor Hedman, Alex Killorn.
46:43
Dallas je od 36. minuty jako vyměněný. Už to nejsou hráči Lightning, kteří diktují tempu hry, ale aktivní domácí.
45:44
Na ledě je opět Garbutt a je z toho nebezpečí pro hostující svatyni. Puk se k němu odrazil a z otočky se snažil trefit mezeru mezi betony Bishopa.
45:05
Salo nahodil puk na Lehtonena, kde stála skupinka hráčů, puk se od nich odrazil pouze do rohu kluziště.
44:36
Goligoskiho střela byla zblokována. Ale následovala další šance, do které se tentokrát dostal aktivní Garbutt, ale ani on neumístil puk za Bishopa.
43:37
Barberio nahazuje kotouč za bránu Dallasu.
42:59
Ničuškinova střela z otočky byla nepřesná.
42:15
Garbutt tvrdě vypálil na Bishopa, ten puk vyrazil přímo před bránu, odkud ho žádný hráč nedokázal dostat do poloprázdné brány, protože Garbutt ještě stihl srazit hostujícího brankáře.
41:58
Palát opět našel St.Louise, který byl tísněn a puk pouze nahodil bekhendem, ten se snesl až do lapačky Lehtonena.
41:38
Hosté hrají v plném počtu.
41:00
Bishop kryje Seguinovu střelu od modré čáry.
40:35
Dallas se v pokračuící přesilovce usazuje v útočném pásmu.
40:01
Druhá třetina probíhala dlouhou dobu stejně jako ta první. V 35. minutě zvýšil náskok hostů St.Louis, ale poté přišla smršť domácích borců Nejprve v 36. minutě snížil Roussel šťastným gólem, což hráče Dallasu ještě více nabudilo a přidali druhý gól. Jak zápas dopadne se dozvíme ve třetí třetině.
39:38
Bishop si připisuje parádní zákrok proti střele Ničuškina.
38:57
Bishop přikrývá kotouč. Fanoušci jsou namlsáni a chtějí další gól do sítě hostů.
38:11
Dallas právě vstřelil branku!
Neskutečné! Domácí zabrali a dostávají se na rozdíl jediného gólu. VERNON FIDDLER zkusil překvapit Bishopa z ostrého úhlu. Jeho rána trefila rameno brankáře a odrazila se za brankovou čáru. Asistence: Atoine Roussel, Ryan Garbutt.
37:24
Domácí gól nabudil a dál s chutí útočí. Pokus Jamieho Benna Bishop vyrazil jen se štěstím.
35:50
Domácí snižují zásluhou vlastní branky Mika Kostky. ATOINE ROUSSEL nahodil puk od mantinelu a trefil přesně brusle Kostky, od kterých se puk odrazil za bezmocného Bishopa. Asistence: Kevin Connauton, Vernon Fiddler.
35:36
Pyatt se dostal přes svého obránce příliš pozdě a střelou z úhlu už nedokázal překonat Lehtonena.
34:31
Ondřej Palát vyslal do samostatného úniku MARTINA ST.LOUISE, který prudkou střelou zápěstím překonává Lehtonena. Pro kapitána blesků to je dnešní druhý gól. Asistence: Ondřej Palát.
33:58
Dva veteráni v domácím dresu se nyní nedohodli a puku se ujímá Bishop.
32:51
Ničuškin pálí z otočky těsně vedle pravé tyče.
32:13
Garbutt se zasekávačkou zbvail obránce a vystřelil. Bishop pozorně chytá.
31:45
Gudas se nyní postaral o útočícího Eakina tvrdým hitem.
31:08
Tampa Bay bylo nyní pod tlakem a její trenér si vybírá oddechový čas.
30:08
Ondřej Palát dobře zblokoval střelu soupeře a puk se vznesl do ochranné sítě.
29:44
Johnson byl tvrdě sražen k zemi, ale vylučovat se nebude.
29:02
Ničuškinovu střelu nyní kryje Bishop s jistotou.
28:41
Bishop udělal chybu za bránou, kterou málem potrestal Jamie Benn.
27:53
Kotouč ležel po střele domácího obránce na brankovišti, ale než si toho útočníci všimli, jeden bránící hráč ho dokázal odpálit pryč.
27:20
Zakázané uvolnění také na druhé straně.
26:59
Nepřesná rozehrávka Lightning znamená zakázané uvolnění.
26:30
Jamie Benn se Seguinem zatáhli kotouč do útočného pásma. Benn poté přihrál na Goligoského, který najížděl z druhé vlny. Jeho střela však minula Bishopovu bránu.
26:10
Jejich snaha končí v lapačce Bishopa.
25:52
Domácí dostali hosty pod tlak a kombinují v útočném pásmu.
25:27
Bishop ztratil hůl po střetu s domácím hráčem.
24:27
V domácí obraně vznikla další díra. Teď stáli čtyři útočící hosté před Lehtonenem, jeden z nich dokonce nastřelil tyč!
23:34
Palát se dostal do ofsajdové pozice.
23:07
Jordie Benn nahodil kotouč do chumlu hráčů. odkud se puk odrazil a zamířil těsně vedle levé tyče hostující brány.
22:31
Další díru v obraně nedokázal potrestat Ryan Malone, který stál sám před domácím gólmanem.
22:05
V situaci tři na tři se parádně uvolnil Brown a prověřil pozornost Lehtonena.
21:38
Útočnou akci Stars zastavuje ofsajd.
21:27
Palát našel výborně postaveného Brewera, který z mezikruží tvrdě vypálil. Puk se otřel o Lehtonenovu lapačku a zamířil nad bránu.
20:51
Sami Salo vyzkoušel pozornost Lehtonena od modré čáry.
20:14
Eakin se dostal k odraženému kotouči, ale v dobré pozici pouze nastřelil Bishopa.
20:01
Hráči už se připravují na druhou třetinu.
V první třetině zatím jasně dominují hosté z Tampy Bay. Hned v druhé minutě se trefil domácí kapitán Marty St.Louis. Na jeho trefu navázal Thompson v půli první třetiny. Druhá polovina byla poznamenána vyloučením Chiassona na 4 minuty, ale hosté další gól nepřidali.
Střely na bránu: 8:11.
Další třetina začne přibližně v 22:04.
20:00
18:54
Barberio napálil puk z první a jeho ránu schytal jeden domácí obránce.
18:09
Killorn přesprintoval obránce Dallasu a hnal se sám na Lehtonena, z bezprostřední vzdálenosti trefil pouze jeho beton.
17:55
Ničuškin se nedokázal probít zkrz hostující obranu.
17:22
Domácí hrají v plném počtu.
17:10
Těsně před koncem přesilové hry se ocitl sám před Lehtonenem Kučerov, ale zblízka nepřekonal domácího brankáře.
16:14
Victor Hedman je vyloučen za podražení a současně Garbutt za filmování.
16:04
O puk bojují hráči za bránou Lehtonena.
15:21
Hosté se nemůžou usadit v útočném pásmu.
14:56
Dallas opět vyhazuje až za Bishopa.
14:22
Po minutě přesilovky nebezpečně pálil Hedman, ale puk skončil ve výstroji Lehtonena.
14:08
Hráči Lightning už jsou opět před Lehtonenem.
13:45
Domácí vyhazují.
13:22
Za vysokou hůl je vyloučen na čtyři minuty Alex Chiasson. Hosté můžou zvýšit své vedení na tři branky.
12:57
Seguin se zamotal do vlastních kliček a vystavuje své spoluhráče ofsajdu.
12:09
Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů. NATE THOMPSON se dostal k puku na modré čáře a nahodil ho přes clonící hráče. Kotouč se snesl až za záda Lehtonena. Asistence: Victor Hedman, Alex Killorn.
11:03
Bekhendový pokus Chiassona z velkého úhlu nadělal hostujícímu brankáři nevídané potíže. Bishop skončil přitisknutý na tyči, ale puk za sebe nepustil.
09:42
Nahození Roma nenadělalo Bishopovi žádné potíže.
08:48
Daley nahazoval na teč, ale jeho úmysl nikdo nevystihl a kotouč přikrývá Bishop.
08:22
Palát se pokusil o zasekávačku, ale byl tvrdě sražen k zemi Jordie Bennem.
08:03
Malone šel se spoluhráčem na jediného obránce Stars. Zvolil však střelu, kterou Lehtonen vystihl.
06:42
Na druhé straně Daley v přečíslení tří na dvou pálil nebezpečně na Bishopa, ale ten nachází kotouč ve své výstroji.
06:22
Radko Gudas zblokoval střelu Jamieho Benna a rozehrál na Paláta, ale ten ztrácí kotouč.
06:11
Lehtonen přerušuje hru.
05:27
Thompson přejel modrou čáru a prudce vystřelil golfem. Jeho střela byla sice prudká, ale pro Lehtonena lehce viditelná.
05:15
St.Louis se ocitl v ofsajdu.
04:31
Eakin obral o puk obránce, ale tísněn nedokázal zakončit.
03:49
Bishop rozehrává kotouč, který na něj míří.
03:05
Purcell uháněl sám na jediného obránce, ten mu však pohotově vypíchl puk.
01:25
To je začátek! MARTIN ST.LOUIS dostal krásnou střílenou přihrávku od Brewera a pohodlně zakončil za bezmocného Lehtonena. Asistence: Eric Brewer, Ondřej Palát.
00:01
Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Daley, Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Gončar, Rome – Ničuškin, Seguin, Jamie Benn – Peverly, Eakin, Cole – Garbutt, Fiddler, Roussel – Chiasson, Horcoff, Whitney.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Brewer, Barberio – St.Louis, Johnson, Palát – Purcell, Pyatt, Killorn – Kučerov, Namestnikov, Brown – Crombeen, Thompson, Malone.

Rozhodčí: L'Ecuyer, VanMassenhoven – McElman, Pancich.
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL, která se po olympijské přestávce velmi rychle rozjela. Dnes nás v noci čeká deset zápasů, takže se máme na co těšit. Nás bude zajímat utkání Dallas Stars Tampa Bay Lightning, které bude velmi zajímavé, když se proti sobě postaví čtvrtý tým Východní konference a osmý tým Západní konference.
Dallas Stars
Celek Dallasu odehraje druhé utkání po olympijské pauze. Nachází se na osmém, posledním postupovém, místě Západní konference. Z 59 utkání vytěžili hráči Stars 65 bodů. V minulém zápase vyhráli domácí hráči nad Carolinou Hurticanes 4:1. Domácí táhne především Tyler Seguin (25+35) a Jamie Benn (23+31). V bráně operuje Kari Lehtonen (91,75%).
Tampa Bay Lightning
Hráči Lightning na tom jsou lépe, po 59 utkáních mají 71 bodů a patří jim 4. pozice Východní konference. První zápas po olympijské paue prorála Tampa Bay 2:3. Jejich útok táhne především nestárnoucí Martin St.Louis (27+31) a Valtteri Fillpula (20+21). V bráně hostů pravidelně nastupuje Ben Bishop (93,24%).
Vzájemné zápasy
Hráči Dallas Stars se ještě tuto sezónu s Tampou Bay Lightning nepotkali.

Československá stopa v utkání
Do dnešního zápasu zasáhne dvojice českých mladíků a podobně starý Slovák. Radko Gudas (2+14) je už stálicí hostující obrany. V útoku ho doplní dvojice Ondřej Palát (14+21) a Richard Pánik (2+9).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.