LEV: Nathan Oystrick – 1:21
Nejvíce času na ledě v celém utkání:
DON: Oleg Piganovič – 25:12
LEV: Nathan Oystrick – 22:56
Lev měl dnešní utkání velice dobře rozehrané, když dokonce vedl 2:0. Doněck však do konce šedesáti minut dokázal stav zápasu srovnat. V prodloužení pak bod navíc brali právě domácí, kteří díky brance Maxima Jakucenji zvítězili 3:2 po prodloužení. Pražané tak v premiérovém duelu sezóny berou jen bod.
62:32
Doněck právě vstřelil branku!
MAXIM JAKUCENJA vystřelil svému celku bonusový bod! Nepochopilně nechal domácího útočníka projet až k brance Petriho Vehanena kanadský obránce Nathan Oystrick, Jakucenja poté vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu branky lvů! Asistence: Teemu Laine.
61:53
V souboji dvou třiašedesátek vyhrál Němec nad Dadonovem, domácí útočník se už už dostával do slibné šance.
60:55
Domácí hokejisté už jsou kompletní, Lev však má kotouč stále na svých hokejkách.
60:40
Michal Birner a jeho další rána! Ta tentokrát nemířla přesně.
60:10
Ihned po začátku nastavené pětiminutovky pálil Michal Birner. Nezapomínejme, že Lev stále hraje početní výhodu, což je v prodloužení velice výhodné.
60:01
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku: 14:9 (38:28)
Vhazování: 15:15 (39:39)
DON: Teemu Laine – 10:27
LEV: Nathan Oystrick – 7:34
Lev nastupoval do třetí části s jednbrankovým náskokem, díky brance Randyho Robitaillea se však půjde do prodloužení!
60:00
59:19
Z ostrého úhlu se pokoušel dostavit puk do sítě Justin Azevedo, na poslední chvíli však zaúřadoval pravý beton Jána Laca.
59:03
Václav Sýkora si bere time-out, ve kterém vyvoleným hráčům předá důležité pokyny.
59:03
Necelou minutu před koncem základní hrací doby má Lev ideální příležitost převážit misky vah na svou stranu! Za hákování je vyloučen Peter Podhradský (DON).
58:22
Ján Laco si teď vybral slabší chvilku, situace však brankou lvů neskončil. Zkušený slovenský brankář si za branou neporozuměl s Razinem, a tak se mohl dostat do šance Birner. Puk ale do sítě nedoklepl!
58:09
Tři vteřiny před návratem vyloučeného Oystricka se dostal do postavení mimo hru Fredrik Pettersson.
57:42
Petri Vehanen před sebou nikoho neměl, proto na střelu Jana Koláře dobře viděl, což mu dovolilo kotouč pohodlně krýt.
57:01
Lev už je opět ve čtyřech, stále se však brání ve svém obranném pásmu.
56:50
Zmatek před svou brankou řeší opět skvělý Vehanen, který nedovolil dorážet Dadonovovi.
56:12
Hned poté, co se Christensen vrátil na led, se naprosto zbytečně provinil faulem na koleno Claye Wilsona Nathan Oystrick (LEV)! Přesilovka pět na tři pro Donbass pokračuje.
56:01
Erik Christensen už je znovu na ledě, Lev se může bránit ve čtyřech.
55:46
Skvělý semafor Petriho Vehanena dává Lvu šanci na bodový zisk! Střela z první, kterou měl na svědomí Peter Podhradský, skončila v rukavici hostujícího gólmana.
55:04
Kapanen vyhrál buly přímo na svou vlastní branku, jeo krajan Vehanen však dával pozor. Lev se osvobozuje.
55:01
Velice kritický moment pro Lev! Nicklas Danielsson (LEV) usedá na lavici hanby, Doněck má bez vteřiny minutu početní přehavy pět na tři.
54:26
Kašparova rána mířila přesně do míst, kde byl připraven Petri Vehanen.
53:48
Trenér domácích Andrej Nazarov si bere oddechový čas.
54:01
Erik Christensen (LEV) svému týmu nyní dost zavařil, za podražení totiž odchází na trestnou lavici, čímž tak dává domácímu mužstvu poměrně dobrou šanci na skórování.
53:48
Lev snad kromě jedié větší šance branku Doněcku výrazněji ohrozit nedokázal.
53:12
Michal Řepík teď udělal před Lacem dusno, když slovenskému brankáři zaclonil zrovna ve chvíli, kdy pálil Gragnani. Laco ale dokázal celou situaci ustát bez inkasování.
52:40
Lev sice pěkně kombinuje v útočném pásmu, k ničemu to ale zatím nevede. DOonbass vyhazuje až k brankce Petriho Vehanena.
51:48
Po dlouhé době si zahraje početní výhodu také Lev, Oleg Piganovič (DON) je vykázán na dvě minuty za sekání.
50:57
Oba celky už hrají v plném počtu.
49:40
Lukáš Kašpar se podél pravé strany prodral po pravé straně, objel branku Vehanena a následně adresoval do brankoviště. Tam si kotouč do vlastní málem zklepli Oystrick se Ševcem!
48:57
Vzájemné vyloučení. Na domácí straně je to Oleg Piganovič (DON), na hostující straně pak Jakub Nakládal (DON).
48:40
Do velké šance se dostával Teemu Laine, jeho nájezd však Vehanen chytil!
48:22
Lev svou šanci nedal, a proto se ke slovu dostává Doněck, který srovnává stav utkání! Robitaille dostal puk na modré, odkud přihrál zadovkou na Kagarlického. Ten vypálil, Vehanen ránu vyrazit, bohužel pro Lev Praha jen zpět k holi RANDYHO ROBITAILLEA, který dává druhý gól svého celku! Asistence: Lukáš Kašpar.
47:35
Branku klidu mohl přidat Erik Christensen, jenž mohl přetavit v gól chybu jednoho z obránců Doněcku. Laco však ukazuje, že i on je ve formě.
46:55
Teemu Laine nadělal obraně Lva další potíže. Už se zdálo, že jej Vrána fauloval, ovšem se sudím tento zákrok českého reprezentanta ani nehnul. Vehanen poté s jistotou přikryl kotouč.
46:05
Kagarlickij pěknou přihrávkou vysunul Razina, jenž obešel Ondřeje Němce, a poté vyprášil levý beton Petriho Vehanena. I když puk u svého těla finský gólman neudržel, odpálil puk do bezpečí Ondřej Němec.
45:31
Vehanen se před malou chvílí ocitl v těžké situaci, tu však za pomoci svých obranců zvládl. Lev už je opět v plném počtu.
44:50
Clay Wilson měl puk na bekhend, i přesto však dokázal kotouč poslat do brankoviště. Černá guma naštěstí pro Lev jen proletěla modrým půlkruhem, aniž by do ní některý z hráčů v červeném zasáhl.
44:08
Velká příležitost, když si puk před brankou vyměnili Robitaille a Kašpar. Ke střele se dostal první jmenovaný, ovšem Petri Vehanen udržel betony na ledě, čímž nedovolil domácímu forvardovi skórovat!
43:31
Vypadalo to, že se o nedovolený faul jednat nebude, nakonec ale Nicklas Danielsson (LEV) dostává dvě minuty za podražení Maxima Jakucenji.
42:25
Martin Thörnberg dostal přesnou nahrávku do jízdy, přesunul se do útočného pásma, odkud se z pravého křídla pokošel najít místo u levé tyčky Doněcku. Laco si však tento prostor pohlídal.
42:10
Teemu Laine byl dalším hráčem, na kterého obrana Lva zapomněla. Finský útočník však svého krajana v brance Prahy nepokořil!
41:47
Kašpar měl na pravém křídle dostatek volného pásta. Český útočník však jakoby nechtěl být sobecký, a proto nahrával do levé strany. Tam však nebyl nikdo jiný než Jiří Novotný.
40:44
Průnik Pettersson Petri Vehanen likviduje včasným zalehnutím. Martin Ševc švédského útočníka neuhlídal, proto musel další Seveřan, a to brankář Lva, vyjet proti kotouči a zalehnout jej.
40:30
Niko Kapanen se snažil od modré čáry nabídnout vzduchem puk na hůl spoluhráče Azeveda, ten se však v místě doletu puku nenacházel.
40:01
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 14:6 (24:19)
Vhazování: 16:13 (24:24)
DON: Teemu Laine – 7:43
LEV: Ondřej Němec – 7:05
Lev Praha má za sebou v letošní sezóně už čtyřicet minut, po kterých drží v Družba aréně nadějné vedení 2:1. Druhým přesným střelcem Pražanů byl Michal Birner, poté však hosté začali často faulovat. V domácí přesilovce čtyři na tři stanovil konečné skóre po dvou třetinách doněcský zadák Wilson Clay. I ve zbývajících minutách byli více vidět hokejisté Donbassu.

Třetí část začne zhruba v 17:48.
40:00
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny, Jiří Novotný je na ledě, Lev tak další početní oslabení přežil.
38:35
Piganovič, který se netypicky jako obránce znovu rval až k brance Vehanena, dostával puk od Robitaillea. Domácí kapitán ale ve velké příležitosti puk trefit nedokázal.
37:58
Teemu Laine, který posílil domácí tým před sezónou z Dinama Minsk, se nyní dostal do ofsajdu, proto se bude vhazovat v neutrální zóně.
37:30
Kombinace na modré čáře domácím nevyšla, proto může Danielsson osvobodit svůj tým, čímž mu tak dovolil i vystřídat.
37:00
Jiří Novotný (LEV) vyrazil svému krajanovi Kašparovi hůl z ruky, za což půjde pykat na trestnou lavici.
36:40
Oleg Piganvič si sjel od modré čáry až mezi kruhy, kam dostal nahrávku. Petri Vehanen i teď může poděkovat svým obráncům, kteří poslali puk do ochranné sítě.
35:53
Laineho střela musela Humphriese hodně bolet, právě kanadský zadák schytal velice štiplavou střelu domácího útočníka.
35:06
Lev dokázal vyhodit kotouč až k brance Jána Laca, to už vrátka od trestné lavice opouští obránce Martin Ševc.
34:05
Domácí si dlouho nahrávali, fanoušci už chtěli po svých oblíbencích střelu. Nakonec je vyslyšel kapitán Oleg Piganovič, rána však až k Vehanenovi nedoletěla.
33:30
Kagarlickij nedokázal trefit letící kotouč, a tak se k puku dostal Birner, jenž se snaží šetřit čas co nejvíce to jde.
33:06
Disciplína Lva Praha je v posledních minutách velice žalostná. Martin Ševc (LEV) je dalším hráčem hostů, který si půjde odsedět menší trest.
32:53
Dadonov a další šance domácího mužstva, Petri Vehanen ale dokázal útočníkovi Doněcku zmenšit úhel!
31:40
Jakub Nakládal se blýskl parádním zákrokem, kterým jasně zabránil vyrovnávací brance Donbassu. Lukáš Kašpar už zastrkával puk za položeného Vehanena, rukavicí však zabránil projití kotouče za brankovou čáru právě Nakládal. Udělal to navíc tak šikovně, že puk přistrčil ke svému brankáři, jenž jej podržel pod svou rukavicí, a přerušil tak hru!
31:00
Hra je poněkud rozháraná, více ze hry však mají domácí.
29:46
A Donbass svu přesilovku čtyři na tři dokázal využít! Po nabití od Olega Piganoviče se do puku na modré čáře opřel CLAY WILSON. Na jeho tvrdou ránu nemohl Vehanen vůbec reagovat. Asistence: Peter Podhradský, Maxim Jakucenja.
28:42
A další trable pro Lev, k Petru Vránovi usedá na trestnou lavici Juraj Mikuš (LEV).
28:15
Přesilovka Lva však rychle končí, za stejný přestupek jako Varlamov se provinil Petr Vrána (LEV).
27:23
Lev má výhodu další početní výhody, Sergej Varlamov (DON) sekl do hole jednoho z hráčů pražského celku, a proto si jde sednout na trestnou lavici.
27:35
Birnen, který je dnes jeden z nejlepších hráčů na ledě, vyzkoušel střelu z pravého kruhu. Laco však zasahovat nemusel, protože rána byla zblokována vysoko nad.
26:58
Ani jeden z celků se ve hře čtyřina čtyři nedokázali nějak výrazněji prosadit. Za řeč snad stála jen rána Martina Ševce, která však nenadělala Lacovi příliš potíží.
24:58
Strhla se bitka, kterou vyprovokovali Christensen a Kolář. Poté se do pěstního souboje zapojili i jiní. Kuriózní posouzení situace ze strany rozhodčích, trest totiž dostanou Lukáš Kašpar (DON) a Nathan Oystrick (LEV), kteří se zapojili do bitky až později.
24:41
Lev Praha právě vstřelil branku!
Na jedné straně zbytečně dlouho tahal kotouč Maxim Jakucenja, a tak se puku chopil Petr Vrána, jenž na pravém křídle našel MICHALA ŘEPÍKA, který následně našel místo pod betonem Jána Laca. Tento gól jde tak trochu na vrub brankáře Doněcku. Asistence: Petr Vrána.
23:52
Petri Vehanen si musel dávat pozor na střelu z voleje, kterou od modré čáry vyslal Oskars Bartulis.
23:10
Donbass má stále problémy s přechodem do útočného a někdy i středního pásma. Hokejisté Lva jsou v útočném forčekování velice aktivní.
22:10
Laco neměl puk úplně pod kontrolou, čhož se snažil využít Martin Thörnberg, slovenský brankář však nakonec celou situaci dokázal vyřešit.
21:40
Petri Vehanen měl velké problémy, kdy ihned po vhazování střílel Dmitroj Kagarlickij! Jeho pokus se ještě snažil dorážet Lukáš Kašpar, zkušený gólman však už měl puk ve své moci.
21:07
Lev už je v plném počtu.
20:40
Domácí pokračují ve své početní výhodě, Lev se ale zatím dobře brání.
20:01
Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku: 10:13
Vhazování: 8:11
DON: Jan Kolář – 7:43
LEV: Ondřej Němec – 7:33
První třetina utkání mezi Doněckem Donbass a Lvem Praha je minulostí. Svěřenci kouče Václava Sýkory vedou ve svém prvním utkání sezóny na ledě ukrajinského celku 1:0. V osmé minutě se dokázal střelecky prosadit Calle Riderwall. Jeho gól však musel potvrdit až videorozhodčí, domácí totiž ještě reklamovali, že jeho zásah byl vysokou holí. Videorozhodší však nakonec branku uznal. Lev byl po vstřelené brance aktivnějším celkem, další branky však už nepřidal.

Druhá část začne přibližně v 16:52.
20:00
19:30
Petri Vehanen se musel ke konci první části hodně předvést. Dadonovovu ránu z mezikruží se pokoušel dorazit Jevgenij Běluchin, finský brankář ale včas zasáhl svou holí!
19:07
Je tu ještě příležitost pro Doněck. Na trestnou lavici za podraežní odchází Michal Birnen (LEV).
18:50
Lvu chybí ještě dvě nejnovější posily Jakub Klepiš a kanadský zadák Ryan O´Byrne. Jejich registrace se ještě nestihla vyřešit.
17:57
Vladislav Šalimov sou střelou z pravého kruhu nenadělal Vehanenovi žádné potíže. Finský brankář dokonce nemusel zasahovat, protože puk letěl úplně mimo tři tyče.
17:45
Kapanen už kotouč v útočném pásmu nedokázal chytit, prot se píská postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
17:00
Za pukem se hnal švédský forvard Zackrisson, obránce Razin byl ale u kotouče dřív.
16:40
Doněck se nyní provinil zakázaným uvolněním, hra se tedy přestěhuje zpět k brance slovenského gólmana.
16:00
Lev se díky vstřelené brance dostal do velkého tempa a domácí mají problémy se vůbec vymanit ze své obranné třetiny.
15:11
Nejprve potrápil Laca Justin Azevedo, po vhazování zase nebezpečně z mezikruží pálil Michal Birner. Vyrážečka domácího strážce svatyně ale zasáhla v pravý moment.
14:43
Doněck neměl na využití početní výhody moc času, proto nebyl Petri Vehanen nijak vyrušen z kldiu. Obrana za něj vše vyřešila.
14:18
Lukáš Kašpar už je na ledě, domácí si tak mohou zahrát zkrácenou početní výhodu.
13:20
Michal Birner se ukázal štiplavou střelou, Laco si s ní však dokázal bez větších potíží poradit.
12:43
Přesilovka lvů však rychle končí. Poměrně zbytečným zákrokem se provinil zkušený Niko Kapanen (LEV), jenž je tak první hráčem Lva Paha v n ové sezóně, který inkasoval trest.
12:28
Danielsson neměl moc daleko k tomu, aby dorazil za Laca ránu Jakuba Nakládala.
12:18
Druhá početní výhoda pro Lva. Právě Lukáš Kašpar (DON) se dopustil zbytečného faulu, když Sekáčovi podržel hůl.
12:00
Lukáš Kašpar je jedním z nejaktivnějších hráčů Donbassu. Český útočník nabídl puk Robitaillovi, ten však na černou gumu nedosáhl, chyběl mu minimálně krok.
11:40
Piganovičovu ránu dokázal zblokovat hned první hráč v bílém, a to Jiří Sekáč.
11:20
Jevgenij Dadonov se tlačil do velice slibné šance. Němec mu sie mnoho prostoru nedal, přesto však Dadonov dokázal vypálit. Vehana byl poměrně daleko od branky, i tak dokázal udržet kotouč ve své výstroji.
10:17
Michal Řepík mohl navýšit vedení dva už na dvoubrankový rozdíl! Útočník Pražanů ale nedokázal před brankou Donbassu trefit poloporáznou branku!
09:40
Na jedné stran ěprověřil finského brankáře Vehanena Wirtanen, z protiútoku poté pálil Oystrick.
08:47
Gragnani nyní musí společně s parťákem z obrany dávat pozor na napadání domácích forvardů.
07:59
Je tu první branka Lva Praha v letošní sezóně! Těsně před koncem početní výhody se prosazuje obránce CALLE RIDERRWALL, který dokázal šikovně tečovat nahození Ondřje Němce, které slovenský brankář ve službách Doněcku neviděl! Pražané se tak prosazují a otevírají skóre zápasu. Asistence: Ondřej Němec.
07:55
Čtyři vteřiny před návratem vyloučeného Piganoviče se ke střele zápěstím dostal Michal Řepík. Puk však v houšti těl našel svou rukavicí brankář Ján Laco.
07:23
Nyní zastavil pražské lvy hvizd čárového rozhodčího, jemuž neuniklo ofsajdové postavení Petra Vrány.
06:55
Hosté z Prahy dlouho kombinovali v útočném pásmu, nakonec však Donbass vyhazuje až k Vehanenovi.
06:20
Oystrickovo nahození od modré čáry nenašlo hokejku řádného borce v bílém dresu. Proto Ján Laco nyní nemusel zasahovat.
06:00
Je tu první vyloučení zápasu. Kapitán Oleg Piganovič (DON) fauloval kolenem, proto si nyní dvě minuty posedí na trestné lavici.
05:30
Calle Ridderwall se dopustil chyby, které mohl využít jiný český forvard, a to Lukáš Kašpar. Jeho rána lae mířila těsně vedle pravého horního rohu branky Petriho Vehanena.
04:42
Donbass je dnes bez dvou velkých hvězd. Posily z NHL Ruslana Fedotěnka a českého hokejisty Václava Nedorosta, jenž byl mimo jiné nominován do širší nominace českého národního týmu na OH.
03:54
Michal Řepík pálil z otočky od pravého hrazení, Ján Laco byl ale připraven a vyráží kotouč svou vyrážečkou do bezpečí.
03:24
Donbass i přes šanci lvů je zatím lepším týmem, hosté se však zatím na odré čáře dobře brání.
02:24
Velká šance pro Jiřího Sekáče! Martin Ševc zavezl kotouč do útočného pásma, odkud se s ničím nepáral a střelou příklepem nastřelil kotouč na Laca. Ten vyrazil pouze k Sekáčovi, který měl před sebou jen odkrytou klec Doněcku! Forvard Lva ale minul!
01:42
Doněck je zatím lepší než Lev, Lukáš Kašpar byl dalším z domácích borců, který prověřil kvality zkušeného brankáře ze země tisíce jezer.
00:51
Nyní však ale musel finský brankář v pražské brance zasahovat. Bekhendový pokus z hole Maxima Jakucenji ale Vehanen vychytal.
00:17
Do první šance se rval Pettersson, ovšem obránce Lva Nakládal byl u puku dříve, proto nemusel Vehanen zasahovat.
00:01

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) – Piganovič (C), Kolář, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Silnickij – Pettersson, Wirtanen, Laine – Jakutsenja, Běluchin, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Kagarlickij – Blagoj, Varlamov, Šalimov.

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, Nakládal, Ševc, Humphries, Mikuš, Němec, Gragnani – Danielsson, Kapanen, Azevedo – Birner, Vrána, Řepík – Novotný (C), Christensen, Ridderwall – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Cingel.

Rozhodčí: Gusev, Sojn – Majtak, Pronskich.
Oba celky jsou už postavené na modrých čarách. Drží se minuta ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří před dvěma lety 7. září zahynule po tragické letecké nehodě.
KHL je zpět a s nimi i první mistrovské utkání jediného českého zástupce v nejlepší evropské lize Lva Praha! Ten se při své letošní ligové premiéře představí na ledě ukrajinského Donbassu Doněck. Střetnutí mezi týmy HC Donbass Doněck a HC Lev Praha začíná od 16:00.
HC DONBASS DONĚCK:

Donbass už si premiéru v novém ligovém ročníku užil. Pod novým koučem Andrejem Nazarovem čelil tým z Doněcku slovenskému Slovanu Bratislava. Díky brankám Kašpara a Běluchina se domácí dostali do dvoubrankového vedení, „Belasí“ však dokázali zásluhou Daňa a Bartoviče srovnat. Nakonec však všechny tři body bral Donbass. O rozhodující branku se postaral v 52. minutě Jakucenja, pojistku pak do prázdné klece přidal obránce Kolář. Doněck tak zvítězil 4:2.
Minulá sezóna:
Ukrajinský celek si v loňském ročníku odbyl v Kontinentální hokejové lize první sezónu. Ukrajinský celek, jehož během výluky v NHL posílili hráči jako Ruslan Fedotěnko nebo Alexej Ponikarovskij se dlouho pohyboval na tenké hranici zajišťující play-off. Nakonec se však mužstvu slovenského kouče Júliuse Šuplera zůstala jen jedno místo od postupu do vyřazovací části. Na devátém místě ztratil Donbass jeden bod na osmý Atlant Mytišči.
Změny v kádru:
Odchody: Sergej Těreščenko (Magnitogorsk), Jani Tuppurainen (Jyväskylä/FIN), Sergej Pěreťagin (Jaroslavl), Pasi Puistola (Tappara/FIN), Valerij Dydykin (neznámo), Chris Holt (neznámo), Olexandr Matěruchin (Neman Grodno/BLR), Erik Ersberg (Elitserien – ?)

Příchody: Oleg Piganovič (Omsk), Gennadi Razin (Čeljabinsk), Anssi Salmela (Omsk), Teemu Laine (Minsk), Maxim Jakucenja (Čeljabinsk), Ruslan Fedotěnko (Philadelphia/NHL), Roman Chalikov (Kazaň), Michael Leighton (Columbus/NHL), Denis Pětruchno (Berkut Kijev)
HC LEV PRAHA

Český zástupce v Kontinentální hokejové lize začne v nejlepší evropské hokejové soutěži stejně jako Donbass Doněck teprve svůj druhý ročník. Minulý ročník plný očekávání se nakonec stal úspěšným jen částečně. Mužstvo tvořené převážně z českých a slovenských hokejistů mělo výborný vstup do sezóny, následně však začalo krušné období, kdy došlo na řadu změn včetně výměny trenéra – Josefa Jandače nahradil Václav Sýkora. Ke konci soutěže se však dokázal pražský celek zvednout a nakonec se vyšplhat až na sedmou pozici. V prvním kole play-off však parta okolo kapitána Novotného nestačila na tým CSKA Moskva, který Pražany vyřadil 4:0 na zápasy.
Po sezóně skončil u pražského klubu generální manažer Lotyš Normunds Sejejs, což byl jen první náznak všech velkých změn v kádru Lva. Lev si nenechal ani jednoho z brankářů, kteří minulou sezónu hájili jeho barvy. Odešli i slovenské tváře Luboš Bartečko s Marcelem Hossou. Podívejte se, jak se celek Lva změnil.

Odchody: Tomáš Pöpperle (Sparta Praha), Richard Gynge (Vladivostok), Jaroslav Svoboda (Chomutov), Vitalij Karamnov (Novosibirsk), Jakub Štěpánek (Čerepovec), Luboš Bartečko (Chomutov), Marcel Hossa (Riga), Ondřej Kocián (Prostějov), Sami Lepistö (Jekatěrinburg), Aleksandars Niživijs (Riga), Martins Cipulis (Riga), Jiří Hunkes (Liberec), Mathias Porseland (Vladivostok), Nikolaj Žerděv (byl do klubu angažován teprve před několika týdny, na vlastní žádost však 2. září v klubu skončil)

Příchody: Calle Ridderwall (Düsseldorfer EG/GER), Petri Vehanen (Lukko/FIN), Justin Azevedo (Lukko/FIN), Petr Tatíček (Davos/SVI), Martin Thörnberg (Nižnij Novgorod), Topi Jaakola (Chabarovsk), Atte Engren (TPS Turku/FIN), Marc-André Gragnani (Charlotte Checkers/AHL), Martin Ševc (Skellefteå/SWE), Tomáš Kubalík (St. John's IceCaps/AHL), Jan Lukáš (Olomouc), Spencer Humphries (Calgary Hitmen/WHL), Patrik Zackrisson (Linköping/SWE), Niko Kapanen (Kazaň), Ryan O'Byrne (Toronto), Jakub Matai (hostování z Ústí n/L), Jakub Klepiš (po sezóně chtěl odejít do NHL, angažmá v zámoří však nezískal, a proto se rozhodl k prodloužení smlouvy se Lvem)
Příprava:
V přípravě odehrál Lev jedenáct přípravných zápasů a v osmi z nich dokázal zvítězit. V rámci přípravy se Lev zúčastnil dvou turnajů. Ten první, hraný v pražské Tipsport aréně, lvi ovládli, když dokázali zvítězit ve třech ze čtyř utkání. Na dalším turnaji, který se pořádal v lotyšské Rize, obsadil Lev třetí místo. Generálku na začátek nového ročníku odehráli svěřenci kouče Václava Sýkory v Edenu proti Slavii. Se sešívanými však prohráli 1:3, o jediný přesný zásah českého účastníka KHL se postaral Ridderwall.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.