Z Doněcku je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Tři body si z Doněcku odváží chorvatský celek KHL Medveščak Záhřeb. Domácí doplatili na neproměňování šancí, ze čtyřiceti střel vstřelili pouze dvě branky. To je v domácím prostředí málo, za to hosté se dokázali ze dvaceti osmi střeleckých pokusů pětkrát prosadit a po právu jim náleží tříbodový zisk. Dva přesné zásahy zaznamenal Bill Thomas, dva kanadské body si do svých individuálních statistik připsal Patrick Bjorkstrand (1+1).
Statistiky utkání:

Střely na branku: 40:28 (14:8, 11:7, 15: 13).
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:0.
Vyhraná vhazování: 31:24 (14:7, 8:10, 9:7).
60:00
59:40
Zápas se již dohrává.
59:08
Přesilovka pro Doněck. Ivan Švarný (MED) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v dnešním utkání: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 3:5.
58:30
Domácí s brankářem.
58:30
Medveščak právě vstřelil branku!

Gól do prázdné branky! BILL THOMAS svým dnešním druhým gólem pečetí výhru Záhřebu. Bez asistence.
58:15
Domácí zkouší power-play!
57:47
Medveščak pozorně brání.
55:25
Domácí se nedokáží dostat do šance. Doněcku se čas hodně rychle krátí, naopak hokejisté Záhřebu odčítají každou vteřinu.
53:30
Hosté mají hru pod kontrolou a nepouští soupeře do vážnějších šancí.
51:17

ANDREW MURRAY prostřelil za asistence Patricka Bjorkstranda brankáře domácích. Asistence: Patrick Bjorkstrand.
50:30
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma.
49:02
Doněck právě vstřelil branku!

Václav Nedorost zahlédl zpoza u branky u levé tyčky volného PETTERIHO WIRTANENA, který lehkou přízemní dorázkou překvapil hostujícího gólmana. Asistence: Václav Nedorost.
47:35
Domácí se usadili v útočném pásmu.
46:05
Laine hledal zprava v prostoru mezi kruhy nepokrytého Wirtanena, poslední jmenovaný pálil z první pouze do připraveného Brusta.
45:25
Bezradný se jeví také Fedotenko, jenž na brankáře hostů nevyzrál.
44:50
Kolář si na Brusta nepřišel.
43:11
Doněck kombinuje na útočné polovině, nebezpečí pro Záhřeb dosud žádná branková příležitost domácích neznamenala.
41:59
Z přečíslení dva na jednoho málem těžili hokejisté Medveščaku, když Andrew Murray si v mezikruží vyměnil touš s Mattem Ellisonem. Druhý jmenovaný obklopený bránícím hráčem mířil z otočky bekhendem těsně vedle branky.
40:50
Domácí drží kotouč na svých holích a chystají zakládání ofenzivní akce.
40:01
Střelecky aktivnější Doněck se nedokázal ve druhé dvacetiminutovce prosadit a zatím doplácí na neproměňování svých šancí. Hráči Donbassu si nevěděli rady na Barryho Brusta ani ve dvojnásobné početní výhodě, která trvala jednu minutu dvacet dvě vteřiny. Medveščak zvýšil svůj náskok v přesilové hře, když se ve 28. minutě trefil do černého Michael Ryan. Celek pod vedením Andreye Nazarova na zvrat utkání ještě dvacet minut.
Statistiky druhého dějství:

Střely na branku: 11:7.
Vyloučení: 1:2.
Využití: 0:1.
Vyhraná vhazování: 8:10.

Další třetina začne přibližně v 19:41 h.
40:00
39:50
Domácí se snaží ještě o založení útoku.
39:37
Druhá část se dohrává v rohu u branky Leightona.
38:14
Efektivním semaforem se nyní prezentoval domácí hájce svatyně, když ve vyložené šanci vychytal z bezprostřední blízkosti Ellisona.
36:50
Záhřeb se už přes půl minuty drží v ofenzivním pásmu, Leighton své umění předvádět nemusel.
35:30
Hraje se ve střední třetině bez větších šancí.
34:20
Laine prověřil z hrotu levého kruhu pozornost gólmana Medveščaku.
30:46
Dvojnásobná početní výhoda ve prospěch Doněcku. Na trestnou lavici právě usedá za svůj prohřešek na dvě minuty Mark Katic (MED).

Vyloučení celkem v zápase: 3:4.
30:08
Příležitost pro domácí v podobě přesilovky. Kurtis Foster (MED) si musí jít odpykat dvě minuty za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
28:45
Doněck pokračuje ve své snaze vyrovnat skóre, problém je však v proměňování šancí.
27:25

Využitá přesilovka! Ryan Vesce zahlédl nedostatečně pokrytého MICHAELA RYANA, který nedal domácímu brankáři sebemenší šanci na nějakou reakci. Asistence: Ryan Vesce.
26:38
Záhřeb má k dispozici přesilovou hru. Evgeny Belukhin (DON) potrestán menším trestem za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
25:47
Po dlouhé chvíli se podařilo hostům vyvézt puk z vlastního obranného pásma.
25:20
Velký tlak domácích chtějí hokejisté Záhřebu včas podchytit, proto si realizační tým chorvatského celku vyžádal oddechový čas.
25:20
Oddechový čas pro hosty.
25:10
Svěřenci Andreye Nazarova jsou nyní aktivnější a mají více ze hry, Doněcku schází střelba.
24:01
Při Brustovi stáli nyní všichni svatí. Útočník Doněcku se snažil zpoza branky překvapit gólmana Medveščaku, který touš vyrazil špičkou betonu.
22:45
Murley mířil od pravého mantinelu sám na Leightona, střelecký pokus mezi betony brankáře domácích nepřekvapil.
21:30
Doněck kombinuje v útočném pásmu, Brust zatím bez práce.
20:50
Periodu s pořadovým číslem dvě začaly oba týmy velmi vlažně.
20:01
V úvodní části zhlédli diváci tři branky, přičemž dva góly skončily v domácí síti. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Patrick Bjorkstrand, za tři minuty a jedenáct sekund navýšil vedení ve dvojnásobné početní výhodě Bill Thomas. Gólem do šatny v přesilové hře snížil Teemu Laine. Oba celky odcházejí do šaten za stavu 1:2 z pohledu Doněcku.
Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 14:8.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 1:1.
Vyhraná vhazování: 14:7.

Další třetina začne přibližně v 18:50 h.
20:00
19:30
První část se dohrává v klidném tempu.
18:53

Využitá přesilovka! V prostoru mezi kruhy se nacházel TEEMU LAINE, jenž bez problémů z bezprostřední blízkosti nalezl recept na brankáře Medveščaku. Asistence: Oleg Piganovich, Lukáš Kašpar.
17:58
Hosté ve čtyřech.
17:52
I Doněck si zahraje dvojnásobnou přesilovou hru, i když pouze šest vteřin. Proti pravidlům si počínal Dario Kostovic (MED), jenž obdržel dvouminutový trest za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
16:40
Záhřeb zatím ve čtyřech tlaku Doněcku odolává.
15:58
Přesilovka také pro domácí. Nathan Perkovich (MED) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
15:04
Václav Nedorost ujížděl sám na branku, ve finální fázi však selhal, neboť Barry Brust přečetl jeho úmysly.
13:27

Využitá dvojnásobná přesilovka! Kurtis Foster nalezl od útočné modré čáry křižnou přihrávkou přesně v levém kruhu BILLA THOMASE, který se se svou jedovkou do horního růžku nemýlil. Asistence: Kurtis Foster, Matt Murley.
13:07
Dvojnásobná početní výhoda pro chorvatský celek. Sergei Varlamov (DON) inkasoval menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 2:0.
12:20
Hosté mají potíže dostat se do ofenzivní třetiny, lehká nahození Leighton kryje.
11:33
Přesilová hra pro Záhřeb. Randy Robitaille (DON) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
11:20
Hra se velmi přitvrdila, závar před brankou Medveščaku Brust kontroloval.
10:16

Záhřeb těží z nenápadné akce! PATRICK BJORKSTRAND si vybruslil z pravé strany nad mezikruží, odkud svou dělovkou bez zaváhání vymetl pavučiny z horního růžku domácí svatyně. Bez asistence.
08:59
Hosty brzdí při zakládání protútoku ofsajd.
07:40
Doněck doslova uzamkl Záhřeb v útočné třetině, hosté se nyní zmohli pouze na vyhození kotouče do středního pásma.
06:10
Znovu se hraje "nahoru – dolů", mírně aktivnějším celkem jsou domácí.
04:45
Doněck dostal svého soupeře pod tlak, defenziva hostů se má na pozoru.
03:50
Hra se přelévá ze strany na stranu, žádné větší brankové příležitosti zatím k vidění nebyly.
02:02
Zahrozili také domácí, Brust připraven.
00:50
Záhřeb se usadil v útočném pásmu, domácí brankář zatím zasahovat nemusel.
00:01
Na úvodním vhazování uspěli domácí.
00:01

HC Donbass Doněck: Leighton (Dyatlov) – Silnitsky, Wilson, Bartulis, Jan Kolář, Podhradský, Razin, Piganovich – V. Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kašpar, Fedotenko, Yakutsenya, Belukhin, Sergei Varlamov, Dadonov, Toryanik, Laine, Morozov. Trenér: Andrey Nazarov.
Z technických důvodů není k dispozici sestava podle pětek.

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Vasiljevic) – Švarný, Martinovič, Pikkarainen, Foster, Carle, Katic – Thomas, Glumac, Murray, Cheechoo, Vesce, Koren, Ryan, Murley, Kane, Bjorkstrand, Perkovich, Ellison, Kostovic. Trenér: Mark French.

Rozhodčí: Vyacheslav Bulanov, Andrei Rogachyov – Alexander Zakharenkov, Dmitry Sivov.
Doněck nastupuje v červených dresech, Záhřeb v dresech bílých. Stadionem zní hymny, za malou chvilku zápas začne.
Porovnání v sezóně 2013/2014:

HC Donbass Doněck:
14 zápasů: 7 výher, 2 výhry po základní hrací době, 0 proher po základní hrací době, 5 proher; skóre 40:27; 25 bodů; v tabulce Západní konference KHL 3. místo.

KHL Medveščak Zagreb:
15 zápasů: 6 výher, 2 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 4 prohry; skóre 43:36; 25 bodů; v tabulce Západní konference KHL 4. místo.
V zápase o třetí místo v tabulce Západní konference KHL vyzve v domácím prostředí HC Donbass Doněck chorvatský celek KHL Medveščak Záhřeb.
Vítáme Vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 hod.