Velká radost hráčů z Jekatěrinburgu! Domácí totiž udolali Viťaz Čechov 2:1 po nájezdech a přerušují negativní sérii sedmi porážek v řadě. O vítězství Avtomobilistu rozhodl ve třetí sérii nájezdů Anthony Stewart, který jako jediný proměnil. Domácím k úspěchu hodně pomohl výkon brankáře Jakuba Kováře, který pochytal 37 střel hostujícího Viťazu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Autorem branky je ANTHONY STEWART.
Anthony Stewart překonává Lisutina a rozhoduje tak o vítězství Avtomobilistu – 1:0!
Hostující Sergej Topol netrefuje Kovářovu klec.
Lisutin vychytal Toluzakova, stále 0:0.
Druhou sérii zahájil Maxim Rybin, Kovář chytá.
Pokus Jemelejeva zastavil Lisutin.
Nájezdy zahájil hostující Soloduchin. Vůbec ovšem netrefil branku – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku v prodloužení – 1:3
Střely na branku celkem – 36:38
65:00
Prodloužení skončilo.
63:41
Hennessy vyzkoušel Kováře ranou od mantinelu, ten si připisuje další zákrok.
62:45
Hráči Viťazu v krátkém sledu třikrát pálili směrem na Kováře, vítězný gól z toho ale nevzešel.
62:17
V prodloužení se hraje nezáživný hokej. Jako by hráči obou týmů čekali na nájezdy.
61:35
Mezei pozdravil Kováře lehkou střelou, domácí brankář má puk v lapačce.
59:05
Domácí měli velkou šanci. Na konci dobře sehraného protiútoku se ocitl obránce Viklund. Lisutin kotouč s námahou vytěsnil!
57:17
Soloduchin zatáhl kotouč po křídle a dostal se až ke střele, Kovář puk vyráží do rohu.
56:20
Domácí pod tlakem raději vyhazují na icing.
55:11
54:43
Další ránu na Kováře vyslal Šitikov, český gólman si připisuje úspěšný zákrok.
54:16
Hennessy se dostal ke střele z mezikruží, Kovář zakročil ramenem.
53:52
Rybnickij v oslabení pálil od modré, Lisutin ale zasahovat nemusel.
53:36
Mezei zastavil vyhozený kotouč vysokou holí a hra je přerušena.
53:11
Domácí Nikita Trjamkin vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
51:29
Od modré napřáhl Lepistö, Lisutin puk viděl a zastavil ho.
50:55
Hosté v plném počtu, v klasické přesilovce si už Jekatěrinburg nic nebezpečného nevytvořil.
49:37
Viklund trefil pouze bránícího soupeře. Mezitím už naskočil na led Rybin a hosté jsou ve čtyřech.
49:15
Lazarevovi před brankou kotouč přeskočil hokejku. Jinak by měl Lisutin asi problém.
48:55
Střídačka Avtomobilistu si vzala time-out.
48:55
Velká nepříjemnost pro hosty. Josh Hennessy je vyloučen a Avtomobilist bude hrát 40 sekund přesilovou hru 5 na 3!
47:51
Z dobré pozice přestřelil hostující klec Stewart.
47:35
Hostující Maxim Rybin vyloučen na dvě minuty za držení hole.
47:06
Dobrou přihrávku zpoza branky obdržel Strelcov, bekhendem ale Lisutina nepřekonal.
46:12
Stewart pálil od mantinelu na vzdálenější tyč, Lisutin si sáhl pro puk lapačkou.
44:48
44:43
Ofsajd Čechova, vyloučený Arkalov se za pět vteřin vrátí do hry.
44:03
Přesilovkové obléhání ukončil střelou od modré Pyett, Kovář kotouč lapil a přerušil hru.
43:21
Domácí vyhazují.
42:48
Přesilovou hru si zahrají hosté. Ilja Arkalov vyloučen na dvě minuty za podražení.
42:21
Stewart se dostal ke střele z kruhu, Lisutin ji likviduje.
41:58
Hosté v plném počtu, Avtomobilist v přesilovce vypálil dvakrát na Lisutina, ale žádná z nich nezaváněla větším nebezpečím.
40:21
Domácí začínají třetí třetinu v početní výhodě, nyní se usadili v útočném pásmu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:41.
Ve druhé periodě branka nepadla. Několik zajímavých příležitostí se přitom urodilo na obou stranách, ale oba brankáři, domácí Kovář i hostující Lisutin, podávají dobré výkony.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:8
Střely na branku celkem – 23:22
40:00
39:57
Hostující Seleznjov přidržel hůl Stewartovi a v závěru třetiny je vyloučen. Jekatěrinburg tak začne závěrečnou třetinu v početní výhodě.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Z ostrého úhlu nahodil puk do brankoviště Lewandowski, dorážet se ještě snažil Arkalov, ale neuspěl. Následně pálil od modré Rybnickij, Lisutin vyráží.
38:20
Seleznjov po přejetí útočné modré nahodil puk na Kováře, ten ho přidržel a vhazovat se tak bude před jeho brankou.
36:41
Domácí sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu a Lisutin musel likvidovat několik střel, které byly většinou vypáleny z větší vzdálenosti.
36:04
Trjamkin napřáhl ještě ze středního pásma, Lisutin vyráží do rohu.
35:19
Střela Mamina se odrazila o hůl bránícího hráče až do ochranné sítě. Buly před brankou Kováře.
34:26
Šitikov nepřekonal Kováře z bezprostřední blízkosti a Kokšarov z dorážky minul branku!
33:48
33:04
Hned dvakrát pálil nebezpečně od modré Mezei, Kovář ale oba jeho projektily stačil vyrazit.
32:21
V oslabení zaútočil Malychin, jeho pokus kryje Lisutin.
31:48
Vyloučen domácí Eduard Lewandowski za držení.
31:05
Antonovskij to zkusil od modré, Lisutin se překvapit nenechal.
30:37
Jemelejev si najížděl na přihrávku od spoluhráče zpoza branky, ale kotouč přejel a branku Lisutina tak neohrozil.
28:59
Viklundovu střelu nebezpečně tečoval Stewart, ale kotouč skončil nad břevnem branky Čechova.
27:51
Afinogenov se protáhl po křídle kolem obránce Guseva, ale jeho následnou přihrávku nikdo ze spoluhráčů nečekal a kotouč jen prošel kolem domácího brankoviště.
27:13
Nahození od modré končí v moci Lisutina.
26:02
Simakov naskočil z trestné lavice a spolu s Černovem ujel do přečíslení 2 na 1. Černov svému spoluhčáči adresoval přesnou přihrávku, do které Simakov nastavil hůl, ale Lisutin se bleskurychle přemístil a svůj tým zachránil.
25:57
Také domácí jsou již kompletní, Viťaz se k vážnému ohrožení Kovářovy branky nedostal.
24:36
Hosté v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
23:57
Síly na ledě se na 39 sekund vyrovnají. Simakov vyloučen za podražení.
23:15
Malychin se před brankou natahoval po odraženém puku, ale nedokázal ho dobře zasáhnout.
22:36
Alexander Vasiljev zasáhl protihráče vysokou holí a na dvě minuty hosty oslabuje.
20:51
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval Černov. Trefil ale jen hruď Lisutina.
20:34
20:02
Viťaz ještě dohrává půl minutu z přesilové hry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:50.
Po první třetině hraje Jekatěrinburg se soupeřem z Čechova nerozhodně 1:1. Utkání začali aktivněji hosté a v 8. minutě šli po gólu Topola zaslouženě do vedení. Hráči Avtomobilistu poté přidali a v 17. minutě se jim podařilo vyrovnat, když v přesilové hře tečoval Lepistöho střelu Malychin.

Střely na branku v 1. třetině – 9:14
20:00
18:52
Bombu Mezeie od modré kryje Kovář.
18:33
Arkalov si přidržel Afinogenova a přesilovku si tentokrát zahrají hosté.
16:19
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Od modré napřáhl Sami Lepistö a kotouč s přispěním teče FJODORA MALYCHINA zapadl za záda nic nevidícího Lisutina. Asistence: Anton Lazarev, Sami Lepistö.
15:39
Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen je Igor Golovkov.
14:32
Hned po buly vypálil od modré Mezei, Kovář pozorný a kotouč končí v jeho klíně.
13:41
Hostující rychlík Afinogenov pláchl obráncům Avtomobilistu a zasahovat musel Kovář, který střelu ruského reprezentanta vytěsnil.
12:17
Malychin se během několika vteřin dvakrát dostal ke střele, Lisutin v obou případech úspěšný.
11:35
Domácí se snaží o vyrovnání. Jefimov se zpoza branky protlačil až před brankoviště, ale Lisutin opět zasáhl tak, jak měl.
11:09
Od modré nebezpečně vypálil Gusev. Kotouč směřoval pod břevno, ale skončil v lapačce Lisutina.
9:25
Malychin prověřil Lisutinovu pozornost, hostující gólman kotouč zachytil a přerušil hru.
7:33
Čechov právě vstřelil branku!
Je tu první gól utkání! Střelu Seleznjova tečuje přesně do horního rohu SERGEJ TOPOL a Kovář neměl šanci reagovat. Asistence: Jakov Seleznjov, Jurij Kokšarov.
7:10
6:25
Další zákrok Kováře, tentokrát ho ohrožoval Afinogenov.
5:58
Kovář si poradil i se střelou od modré čáry, kterou na něho vyslal Mezei.
5:38
Před branku se ze strany natlačil Afinogenov, Kovář svůj tým zachraňuje.
5:10
Sergej Gusev, 2 minuty – hákování. Hráči Čechova budou mít k dispozici přesilovou hru.
4:41
Simakov vyzkoušel pozornost Lisutina, ten má kotouč ve své výstroji.
3:26
Z levého kruhu prudce vypálil Rybin. Domácí podržel Kovář, který puk nepustil za svá záda.
2:45
Malevič od mantinelu mířil na bližší tyč a také Kovář si tak připisuje první zákrok v utkání.
2:09
Další ránu od modré vyslal Gusev, Lisutin opět zakročil.
0:33
První střelu na branku si připsali domácí. Od modré čáry vypálil Antonovskij, ale Lisutin byl na místě.
00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Farafonov) – Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Antonov, Antonovskij, Rybnickij, Tetěrin – J. Fjodorov, Toluzakov, Jefimov – Lazarev, Stewart, Malychin – Simakov, Černov, Jemelejev – Lewandowski, Arkalov, Strelcov.

Viťaz Čechov: Lisutin (Ivančik) – Mezei, Pyett, Chafizullin, Malevič, Seleznjov, Golovkov, Tatalin, Kudinov – Afinogenov, Hennessy, Rybin – Soloduchin, Iggulden, Šitikov – Vasiljev, Topol, Kokšarov – Mamin, Makejev, Ivanov.

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Balodis, Palei.
Z českých hokejistů dnes budeme sledovat v akci Jakuba Kováře, který se postaví do branky domácího Avtomobilistu.
V loňském ročníku se oba týmy střetly dvakrát a vždy byli úspěšnější hráči Čechova. Viťaz nejprve zvítězil 5:4 po nájezdech na ledě soupeře a poté celek z Jekatěrinburgu přehrál 2:1 i na svém ledě.
Avtomobilist Jekatěrinburg:
Hráči Jekatěrinburgu nezačali sezónu úplně špatně, ale na dno je srazila až aktuální černá série sedmi porážek v řadě. Během tohoto období Avtomobilist získal pouze jediný bodík za domácí porážku v nájezdech s Kazaní. Tým sráží především špatná koncovka, 26 nastřílených gólů v 15 zápasech je totiž druhý nejhorší počin v celé soutěži. Avtomobilist celkově nasbíral 12 bodů a je druhým nejhorším týmem v rámci své konference i celé KHL.

Viťaz Čechov:
Viťaz sice dosud nasbíral o pět bodů více než Avtomobilist, přesto je v tabulce Západní konference na posledním čtrnáctém místě se sedmibodovou ztrátou na elitní osmičku. Čechov nicméně nehraje špatný hokej, poslední tři zápasy sice prohrál, ale v prvním případě se tak stalo až po nájezdech a v dalších dvou hráči Viťazu padli po výsledku 1:3, když se svými soupeři hráli poměrně vyrovnaná utkání.
Příjemné pondělní odpoledne všem příznivcům hokeje. Los KHL tentokrát svedl dohromady Avtomobilist Jekatěrinburg a Viťaz Čechov, tedy dva kluby, kterým se v této sezóně vůbec nedaří. Čechov uzavírá tabulku Západní konference, Avtomobilist je na východě předposlední, ale nasbíral ještě o pět bodů méně než hokejisté Viťazu. Uvidíme tedy, který z týmů si po tomto utkání posílí své pošramocené sebevědomí, a který dopadne až na pomyslné dno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.